Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η θάλασσα ζεστενεται, μυρίζει καλοκαίρι, διακοπουλες χαλαρες να έχουμε και ας φέρει ο Αύγουστος πολλά Αυγουστιάτικα μωράκια!!! ☀️☀️👙🍼👶👶


Raf123

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια είστε κοντά στην ημέρα σας!!! Τώρα εργάζεστε ή είστε ακόμα με άδεια;; 
 

ναι ναι έφαγα τις πρωτες κλωτσιές μου πολύ ωραίο συναίσθημα εύχομαι να το ζήσεις σύντομα ❤️❤️

καλημερα Ραφαελα μου!!!!❤️ Επιστρεψαμε κανονικα στη δουλεια! φετος λόγω του γάμου βαλαμε μονο 1 εβδομαδα αδεια ωστε να βαλουμε προς το χειμωνα καμια 10αρια μερες και να παμε το honeymoon (καλως εχοντων των πραγματων)!

βεβαια οταν κανουμε σχεδια ο θεος γελαει!! γτ τον ιουλιο με προσεγγισε μεσω linkedin μια εταιρια, εκανα 2 συνεντευξεις και κατι τεστ και ενδεχεται να αλλαξω εργοδοτη... αν αλλαξω, θα ειναι λιγο δυσκολο να τους ζητησω αδεια για να φυγω ταξιδι του μελιτος!!😝😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Έτσι είναι τα θαύματα κορίτσι μου, όσοιβτα βιώνουν μόνο τα αισθάνονται, για τους τρίτους είναι συμπτώσεις, τυχαία γεγονότα κλπ. Η αίσθηση ότι μπορεί να σε θεωρούμε τρελή δείχνει ακριβώς την ύπαρξη ενός θαύματος. Υπήρχαν άνθρωποι που αγιασαν επιδιωκοντας να τους θεωρεί τρελούς ο κόσμος προκειμένου να έχουν τη χάρη του Κυρίου, οι δια Χριστόν σαλοι. Σε εμάς που κάνουμε οικογένειες αύρα τα μικρά καθημερινά θαύματα μας αφήνουν μια προσωρινή αίσθηση τρέλας. Σου εύχομαι ολόψυχα να λύσετε γρήγορα όλα τα θέματα και να έρθει ένα μωράκι. Είναι ζόρι να ξερεις και το μετά αλλά έχεις τέτοιο περίσσευμα αγάπης που θα  είναι τυχερό το παιδάκι σου. 

Καλημερα κοριτσι μου!!! η καλυτερα κοριτσια μου!! (μην ξεχναμε τη μπουμπουκα!!🥰)

ετσι οπως τα λες ειναι!!!

σε ευχαριστω για τις ευχες σου!!!❤️❤️ εκανα χθες την 2η εξεταση και μου ειπαν οτι σε 10 εργασιμες ημερες θα εχω τα αποτελεσματα!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

 

Γενικά μου είπαν όλα καλά η πίεση έχει μειωθεί προς το καλύτερο δηλαδή έχουν βοηθήσει τα salospir. .

 

Ο πλακούντας δεν είναι νούμερο τρία που μου είχε βγάλει ο άλλος αλλά όπως τα έχει δει ο γιατρός μου 2 προς 3. 

 

το μωράκι πήγε 2.064 ωστόσο κατέβηκε αρκετά η εκατοστιαία θέση. Είχα 51 η και τώρα πήγαμε στην 26η δηλαδη θα μπορούσε να είχε πάρει πιο πολύ βάρος. Άρα ξεκινάει μάλλον η αντίστροφη μέτρηση. Ας ελπίδων να φτάσω 36 εβδομάδες. Περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει πως τα βλέπει.... 

 

το μωρό πολύ ψηλά το κεφάλι. Και τα πόδια κάτω. Δεν την γλυτώνουμε την καισαρική μου φαίνεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα Ραφαελα μου!!!!❤️ Επιστρεψαμε κανονικα στη δουλεια! φετος λόγω του γάμου βαλαμε μονο 1 εβδομαδα αδεια ωστε να βαλουμε προς το χειμωνα καμια 10αρια μερες και να παμε το honeymoon (καλως εχοντων των πραγματων)!

βεβαια οταν κανουμε σχεδια ο θεος γελαει!! γτ τον ιουλιο με προσεγγισε μεσω linkedin μια εταιρια, εκανα 2 συνεντευξεις και κατι τεστ και ενδεχεται να αλλαξω εργοδοτη... αν αλλαξω, θα ειναι λιγο δυσκολο να τους ζητησω αδεια για να φυγω ταξιδι του μελιτος!!😝😂😂

Καλημέρα ☺️☺️☺️ Αα καλά κάνατε!! Που σκέφτεστε να πατε;; 
 

Αν είναι καλύτερα στην άλλη δουλεια γιατί να μην αλλάξεις;;; Να τους πεις ότι ήδη τα έκλεισες τα εισιτήρια 🤣🤣🤣 τη διαμονή κ δε μπορείς να τα αλλάξεις 🤣🤣 εγώ έτσι θα έκανα σιγά μην έχανα το honeymoon 🤪🤪🤪 

αλλα οπως λες κ εσυ μεγάλα σχέδια κάνουμε κ έρχονται όλα τούμπα! Κ εγώ στο Τσακ ήμουν να έκλεινα το honeymoon για τα Χριστούγεννα κ λεω ας το κλείσω όταν επιστρέψουμε από το ταξίδι μας το Πάσχα κ τελικά ήμουν εγκυος κ γεννάω Χριατουγεννα 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ σκέψου είχα εικόνα πολυκυστικων. Καμπύλη και εξετάσεις όλα καλά. Ακμή και τριχοφυία δεν είχα ούτε εγώ. Αλλά μου είχε κάνει αστατο κύκλο. Όταν σταμάτησα όλα τα φάρμακα έφτιαξε μόνος του ο κύκλος μου. Αλλά η εικόνα Σπω συνεχίζει να υπάρχει. 

Μου είχε εξηγήσει ο γιατρός ότι όταν έχουμε πολυκυστικες μπορεί να έχουμε ένα από τα συμπτώματα, όλα ή κανένα. 

Ναι κατάλαβα, ελπίζω να μη με δυσκολέψει για μωράκι. Το θέλω πάρα πολύ, και γνωρίζω οτι εκ των πραγμάτων μπορεί να πάρει μήνες ακόμα και αν δεν υπάρχει πρόβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marakineos είπε:

@Elenakkέχω κι εγώ εικόνα πολυκυστικών , είχα απο πάντα, χωρίς κανένα άλλο σύμπτωμα και με σταθερό κύκλο!Συνέλαβα κανονικά το πρώτο μου παιδάκι σε προσπάθεια 3 μηνών, δεν μου είχε δώσει τίποτα να πάρω ο γυναικολόγος αφού είχα σταθερό κύκλο. Τώρα προσπαθούμε για το 2ο παιδάκι μας , έχω ακόμη σταθερό κύκλο οπότε ελπίζω πως κάνω κανονικά ωορρηξία κλπ.

Πάντως θα έλεγα να κάνεις κ μια χοριακή αν συνεχιστεί η καθυστέρηση, ξαναεκανες τεστ ωορρηξίας ?Διάβασα περιπτώσης που βγαίνουν θετικά σε περίπτωση εγκυμοσύνης, βέβαια θα μου πεις εσένα ηταν νωρίς.

@evaioan Να σου ζήσει το μωρακι σου!

 

 

Ναι @marakineos, είμαστε ίδια ακριβώς περίπτωση. Είμαι σίγουρη οτι θα κάνεις, μην φοβάσαι, εφόσον έχεις σταθερό κύκλο. 

Είχα κάνει 21-23η μέρα και έβγαινε θετικό, μου έκανε εντύπωση που ήταν θετικό τόσες μέρες και σκέφτηκα οτι μπορεί να σχετίζεται και με πρόωρη ανίχνευσης ορμόνης εγκυμοσύνης, καθώς διάβασα οτι κάποιες φορές βγαίνουν θετικά τα τεστ ωορηξίας πριν καν ανιχνευτεί από το τέστ εγκυμοσύνης. Μετά από μέρες όμως που έκανα, περίπου την 27, ήταν πιο αχνο το τεστ ωορηξίας. Έκανα 3 τεστ hometest  εγκυμοσύνης τις λωρίδες με ήδη 1-3 μέρες καθυστέρηση άρα θεωρώ θα ε΄βγαινε κάτι έστω αχνό.Νομίζω είναι αξιόπιστα, τα έχει δοκιμάσει καμία άλλη.

Βέβαια αν έκανα ωορηξία 21-23η μέρα, αλλάζει. Σήμερα ειμαι 36η μέρα πρώτη φορά έχω τέτοια καθυστέρηση, προσπαθώ να μη το σκέφτομαι και έχω φτάσει να ανυπομονώ να μου έρθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mιλησα και με τον γιατρό. Σε δύο εβδομάδες πάλι doppler και αν συνεχίζει να πέφτει η ανάπτυξη θα προγραμματίσουμε ημερομηνία. Προς το παρών λέει όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Ακόμα και το μωρό παίρνει βάρος αλλά πιο αργά. Δεν υπάρχει λέει θέμα.

 

Άρα 30/08 πάλι doppler έκλεισα. Για να δούμε Καλημέραρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Mιλησα και με τον γιατρό. Σε δύο εβδομάδες πάλι doppler και αν συνεχίζει να πέφτει η ανάπτυξη θα προγραμματίσουμε ημερομηνία. Προς το παρών λέει όλα τα υπόλοιπα είναι καλά. Ακόμα και το μωρό παίρνει βάρος αλλά πιο αργά. Δεν υπάρχει λέει θέμα.

 

Άρα 30/08 πάλι doppler έκλεισα. Για να δούμε Καλημέραρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

 

 

μπράβο είναι πολύ ωραία τα νέα σου! Και το βάρος του μωρού είναι καλό! Σου έυχομαι ότι καλύτερο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

 

Γενικά μου είπαν όλα καλά η πίεση έχει μειωθεί προς το καλύτερο δηλαδή έχουν βοηθήσει τα salospir. .

 

Ο πλακούντας δεν είναι νούμερο τρία που μου είχε βγάλει ο άλλος αλλά όπως τα έχει δει ο γιατρός μου 2 προς 3. 

 

το μωράκι πήγε 2.064 ωστόσο κατέβηκε αρκετά η εκατοστιαία θέση. Είχα 51 η και τώρα πήγαμε στην 26η δηλαδη θα μπορούσε να είχε πάρει πιο πολύ βάρος. Άρα ξεκινάει μάλλον η αντίστροφη μέτρηση. Ας ελπίδων να φτάσω 36 εβδομάδες. Περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει πως τα βλέπει.... 

 

το μωρό πολύ ψηλά το κεφάλι. Και τα πόδια κάτω. Δεν την γλυτώνουμε την καισαρική μου φαίνεται 

Αα ωραία νέα με το βάρος του μωρού! Πόσες εβδομαδες είσαι; Αυτά μπορούν να γυρίσουν μην αγχώνεσαι..θα το δει και ο γιατρος και θα σου πει! :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολυ!! Με έβαλες σε σκέψεις τώρα γιατί ρώτησα επίμονα τον γιατρό μου για το τι σημαίνει η ελαφριά εικόνα πολυκυστικων και μου είπε ότι δεν το επιβεβαιώνουν οι ορμονολογικες εξετασεις και το γεγονός ότι δεν έχω άλλα συμπτώματα όπως αστάθεια κυκλου, ακμη ή έντονη τριχοφυια. Μου τα συνέστησε ο ενδοκρινολογος μου γιατί του είπα ότι ξεκινάμε προσπάθειες και μου είπε ότι θα με βοηθήσουν στο να έχω καλύτερη ωορηξια.

Από το στόμα σου και στου Θεού το αυτί!! Θα σας κρατάω σίγουρα ενήμερες, ελπίζω να μου έρθει σύντομα για να ξεκινήσω πάλι προσπάθειες μιας και δεν ελπίζω σε αυτόν τον κυκλο. 

Εγώ που έχω πολυκυστικες δεν έχω συμπτώματα τέτοια ακμή και τριχοφυΐα αστάθεια στον κύκλο είχα σε ένα βαθμό όμως όταν ξεκίνησα προσπάθειες χάλασε πολύ ο κύκλος μου, μετά έκανα ορμονικές εξετάσεις και βρήκα ότι είχα ανεβασμένη την προλακτινη 

επειδή τώρα ξεκίνησες τις προσπάθειες πρέπει να δώσεις λίγο χρόνο  προσπάθησε να μάθεις λίγο το σώμα σου για αρχή να βρίσκεις την ωορρηξία σου και το βλέπετε σιγά σιγά 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Αα ωραία νέα με το βάρος του μωρού! Πόσες εβδομαδες είσαι; Αυτά μπορούν να γυρίσουν μην αγχώνεσαι..θα το δει και ο γιατρος και θα σου πει! :) 

Τώρα είμαι 33 +4. Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι στάσιμο οπότε ακόμα το αφήνουμε. Έκλεισα ραντεβού 30 του μήνα. Θα το δει τότε και ή  θα το αφήσει άλλο λίγο ή θα κλείσουμε ημερομηνία. Τότε θα είμαι 35+3. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τώρα είμαι 33 +4. Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι στάσιμο οπότε ακόμα το αφήνουμε. Έκλεισα ραντεβού 30 του μήνα. Θα το δει τότε και ή  θα το αφήσει άλλο λίγο ή θα κλείσουμε ημερομηνία. Τότε θα είμαι 35+3. 

Όλα καλά είναι!! Θα πας σε 2 εβδομαδες και θα το δείτε πως θα πάει!! Αν βιάζεται πολύ η μπουμπου σου θα το καταλάβετε ☺️ Αυτό που έχει σημασία είναι να είστε κ οι 2 καλά! ☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τώρα είμαι 33 +4. Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι στάσιμο οπότε ακόμα το αφήνουμε. Έκλεισα ραντεβού 30 του μήνα. Θα το δει τότε και ή  θα το αφήσει άλλο λίγο ή θα κλείσουμε ημερομηνία. Τότε θα είμαι 35+3. 

Το μωράκι σου είναι μια χαρά στα κιλά του κ σίγουρα θα πάρει κάτι κ στις επόμενες δυο εβδομάδες. Μην σε φοβίσει αν θα γεννηθεί  στα 2 - 2,5 κιλά γιατί παίζουν ρόλο κ οι εβδομάδες που έχει πάρει, όπως κ ότι θα κάνεις την ενεσούλα για τους πνεύμονες. Αντε με το καλό!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Elenakk είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα,

Χαίρομαι πολύ που σας γνωρίζω. Σας ζητω συγνωμη προκαταβολικα για το μεγαλο κειμενο, αλλα ηθελα να σας δωσω ολες τις πληροφορίες να μου πειτε τη γνωνη σας. Σας διαβαζω καιρο και νιωθω οτι σε πολλές από τις ιστορίες σας κατάφερα κι εγώ να ταυτιστώ. Αυτός ο κύκλος ήταν ο πρώτος μηνας προσπαθειών για εμένα. Έκανα ορμονολογικες εξετασεις και επισκέφτηκα τον γυναικολογο μου για ένα γενικό έλεγχο. Όλα ήταν καλά εκτός από μια ελαφριά εικόνα πολυκυστικων στον υπέρηχο που ο γυναικολογος μου επιβεβαίωσε ότι δεν πρόκειται για πολυκυστικες μιας και οι ορμονολογικες ήταν τέλειες και ο κύκλος μου σταθερός (29-32). Ξεκίνησα με παρότρυνση του ενδοκρινολογου μου glucophage και filicine στα μέσα του κύκλου. Είχαμε συχνές επαφές στις υπολογισμένες μερες ωορηξιας, ωστόσο προς το τέλος του κύκλου αγόρασα τεστ ωορηξιας και βγήκε θετικό την 23η μέρα. Είμαι τώρα στην 35η και έχω 4 μερες καθυστερηση με αρνητικά τεστ hometest τις τελευταίες 4 μερες. Έχω στεναχωρηθει πολύ γιατί είναι ο πρώτος μηνας και φοβάμαι μην έγινε ξαφνικά άστατος ο κύκλος μου. Δεν έχω τόσο αγχος έτσι ώστε να δικαιολογεί την καθυστερηση. Σκέφτομαι μήπως μπέρδεψε τον κυκλο μου το glucophage ή μήπως έκανα καθυστερημένη ωορηξια, αλλά και πάλι 35 μερες με λίγο πόνο στην κοιλιά και η περίοδος άφαντη. Ελπίζω να μη σας κούρασα, εύχομαι το καλύτερο σε όλες τις εγκύουλες και θετικά τεστ σε όσες προσπαθούν!!!

Κορίτσι αρχικά πάρε ένα κανονικό τεστάκι να κάνεις, γιατί τα hometest θέλουν λίγο πιο υψηλή χοριακή για να δείξουν. Έχω κ εγώ ήπια εικόνα πολυκυστικών κ δόξα το θεό πιάνουμε μια χαρά φυσιολογικά (όχι όμως στον πρώτο μήνα προσπαθειών😁). Επίσης μπορείς να κάνεις παρακολούθηση ωορηξίας με τον γιατρό σου, ώστε να έχετε απόλυτα στοχευμένη επαφή. Βοηθάει πολύ. Καλή επιτυχία εύχομαι κ σύντομα με φουσκωμένη κοιλιτσα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μόλις γύρισα από την doppler. 

 

Γενικά μου είπαν όλα καλά η πίεση έχει μειωθεί προς το καλύτερο δηλαδή έχουν βοηθήσει τα salospir. .

 

Ο πλακούντας δεν είναι νούμερο τρία που μου είχε βγάλει ο άλλος αλλά όπως τα έχει δει ο γιατρός μου 2 προς 3. 

 

το μωράκι πήγε 2.064 ωστόσο κατέβηκε αρκετά η εκατοστιαία θέση. Είχα 51 η και τώρα πήγαμε στην 26η δηλαδη θα μπορούσε να είχε πάρει πιο πολύ βάρος. Άρα ξεκινάει μάλλον η αντίστροφη μέτρηση. Ας ελπίδων να φτάσω 36 εβδομάδες. Περιμένω τηλ από τον γιατρό μου να μου πει πως τα βλέπει.... 

 

το μωρό πολύ ψηλά το κεφάλι. Και τα πόδια κάτω. Δεν την γλυτώνουμε την καισαρική μου φαίνεται 

Κοριτσι μου γλυκο καλημερα! Διαβασα τα νεα σου! Χαρομαι που το μωρακι παιρνει ακομα!

 

Εαν φτασεις κοντα στην 36η εβδομαδα εισαι πολυ καλα μην ανησυχεις ξερω πολλες περιπτωσεις που ολα ηταν καλα. Η αληθεια ειναι στην εβδομαδα που εισαι γυρνανε λιγο πιο δυσκολα μωρακια ομως συζητωντας με μαια μου ειπε οτι γυρνανε ακομα και μετα την 35η καποια και κανουν την εκπληξη! Αλλα και να μη γυρισει θα κανεις καισαριρη οπως τοσες γυναικες και ολα θα πανε καταπληκτικα, μη μου στενοχωριεσαιι καθολου ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τώρα είμαι 33 +4. Ο γιατρός είπε ότι δεν είναι στάσιμο οπότε ακόμα το αφήνουμε. Έκλεισα ραντεβού 30 του μήνα. Θα το δει τότε και ή  θα το αφήσει άλλο λίγο ή θα κλείσουμε ημερομηνία. Τότε θα είμαι 35+3. 

Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου. Κ εγώ έτσι ήμουν την εβδομάδα αυτή και μάλιστα με λιγότερα κιλάκια από εσάς! Κ εμείς λέγαμε θα το δούμε να πάμε προγραμματισμένα αλλά τελικά δε χρειάστηκε, συνέχισε να παίρνει βάρος έστω και λίγο. Σημασία έχει να παίρνει βάρος, έστω και αυτό το λίγο και να μη μένει στάσιμο. 

Όσο για το κεφαλάκι, εμείς στην 36η είδαμε ότι είχε γυρίσει! Μέχρι την 35η ήταν όπως ακριβώς το περιγράφεις κ εσύ! Κ εγώ έλεγα ότι δε τη γλιτώνω την καισαρική λόγω θέσης, αλλά τελικά γύρισε! Οπότε υπάρχουν ακόμη ελπίδες!

Αλλα και να μη γυρίσει δεν πειράζει, καισαρική! Μια χαρά! Σημασία έχει να είναι γερά τα παιδακια μας και εμείς!

Επεξεργάστηκε από Bestrong
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα ☺️☺️☺️ Αα καλά κάνατε!! Που σκέφτεστε να πατε;; 
 

Αν είναι καλύτερα στην άλλη δουλεια γιατί να μην αλλάξεις;;; Να τους πεις ότι ήδη τα έκλεισες τα εισιτήρια 🤣🤣🤣 τη διαμονή κ δε μπορείς να τα αλλάξεις 🤣🤣 εγώ έτσι θα έκανα σιγά μην έχανα το honeymoon 🤪🤪🤪 

αλλα οπως λες κ εσυ μεγάλα σχέδια κάνουμε κ έρχονται όλα τούμπα! Κ εγώ στο Τσακ ήμουν να έκλεινα το honeymoon για τα Χριστούγεννα κ λεω ας το κλείσω όταν επιστρέψουμε από το ταξίδι μας το Πάσχα κ τελικά ήμουν εγκυος κ γεννάω Χριατουγεννα 🤣🤣🤣

εγω να σου πω την αληθεια θελω να παμε Ζανζιβαρη!!!!!😍😍😍 ο αντρας μου σκεφτεται την Κουβα πολυ!!! αν παμε κουβα θα το συνδυασουμε με Μαϊαμι!!😉 ενα απο τα δυο θα το κανουμε!! ειτε μεχρι το χειμωνα ειτε μετα!!!😁😁

καλη η ιδεα σου ραφαελα μου αλλα ηδη το φερνω βαρεως το να αλλαξω δουλεια και πχ να μεινω εγκυος σε συντομο χρονικο διαστημα... δεν μου αρεσει γενικα αυτο και το θεωρω αντιεπαγγελματικο... οποτε εχω διαφορους προβληματισμους....🙄😬🥴

εσεις για που λεγατε;;; καλα το καλυτερο ταξιδι της ζωης σας θα πατε τα φετινα χριστουγεννα και χωρις επιστροφη!!!🤣❤️🤱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 Κοριτσι μου να σε ρωτησω κατι ποσο συχνα ακουγες το μωρο στο δευτεροτριμηνο οπως ειμαι τωρα? Εγω μπροει 2 μερες συνεχεια και μετα 2 μερες οπως τωρα πολυ λιγο και με αγχωνει αυτο το πραγμα... δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι φυσιολιογικο.. Ειμαι σε καθιστικη δουλεια γραφειοθ απτο σπιτι πλεον οποτε δεν ειναι οτι tτρεχω πχ η κινουμαι απειρα και δεν ακουω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

@babyblue94 Κοριτσι μου να σε ρωτησω κατι ποσο συχνα ακουγες το μωρο στο δευτεροτριμηνο οπως ειμαι τωρα? Εγω μπροει 2 μερες συνεχεια και μετα 2 μερες οπως τωρα πολυ λιγο και με αγχωνει αυτο το πραγμα... δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι φυσιολιογικο.. Ειμαι σε καθιστικη δουλεια γραφειοθ απτο σπιτι πλεον οποτε δεν ειναι οτι tτρεχω πχ η κινουμαι απειρα και δεν ακουω

Εγώ μέχρι και 30 εβδομάδες το καταλάβαινα κάθε μέρα.κλωτσουσε και ήταν αρκετά ζωηρό. Βέβαια όταν ξάπλωνα κυρίως. Έτσι σε καθιστική θέση ή στο περπάτημα δεν καταλαβαινα πολλά.

Μετα τις 30 εβδομάδες άρχισε να κινείται κυρίως και όχι τόσο να κλωτσά. Εκεί δηλαδή υπήρχε μια αισθητή αλλαγή που με τρόμαξε. Και από εκεί και πέρα το ένιωθα και όρθια αν ήμουν και καθιστή και παντού. Αυτές τις κινήσεις γιατί βγάζανε και εξωγκωματα στην κοιλιά. 

Γενικά μου έχει τύχει να κοιμάται όλη μέρα και να μην είναι δραστήριο πολύ αλλά την επόμενη ήταν πάλι αρκετά δραστηριο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

εγω να σου πω την αληθεια θελω να παμε Ζανζιβαρη!!!!!😍😍😍 ο αντρας μου σκεφτεται την Κουβα πολυ!!! αν παμε κουβα θα το συνδυασουμε με Μαϊαμι!!😉 ενα απο τα δυο θα το κανουμε!! ειτε μεχρι το χειμωνα ειτε μετα!!!😁😁

καλη η ιδεα σου ραφαελα μου αλλα ηδη το φερνω βαρεως το να αλλαξω δουλεια και πχ να μεινω εγκυος σε συντομο χρονικο διαστημα... δεν μου αρεσει γενικα αυτο και το θεωρω αντιεπαγγελματικο... οποτε εχω διαφορους προβληματισμους....🙄😬🥴

εσεις για που λεγατε;;; καλα το καλυτερο ταξιδι της ζωης σας θα πατε τα φετινα χριστουγεννα και χωρις επιστροφη!!!🤣❤️🤱

Άντε πες το ταξίδι το προγραμμάτισες αλλά το να μεινεις εγκυος πολλες φορες δε το προγραμματίζεις…εγώ δε το βλέπω αντιεπαγγελματικο! Αντί επαγγελματισμός θα ήταν άμα έπαιρνες τη δουλεια κ δε τους έλεγες πχ ότι εχεις προγραμματισμένο ταξίδι! Κ το έλεγες τελευταία στιγμή! Αλλά το μωρό ρε εσυ πολλες φορες δε το προγραμματίζεις, εξάλλου θα είσαι παντρεμένη εννοώ θα το περιμένουν ότι κάποια στιγμή θα κανεις παιδί…και φαντάζομαι ο λόγος π αλλάζεις δουλεια είναι για το καλύτερο για εσένα κ την οικογένεια σου 

και εμεις Κούβα θελαμε αλλά το συνδιάζαμε με το Μεξικό ☺️☺️☺️ Τώρα πια κ οι ανάγκες θα είναι διαφορετικές μετά το παιδί κ λέμε με τον άντρα μου όταν παντρευτούμε του χρόνου να πάμε 5 μερες Σαντορίνη σε αυτά τα ωραία ξενοδοχεία με θέα τη Καλντέρα για να κάνουμε relax κ την Κούβα θα την πάμε μια άλλη φορά 😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ μέχρι και 30 εβδομάδες το καταλάβαινα κάθε μέρα.κλωτσουσε και ήταν αρκετά ζωηρό. Βέβαια όταν ξάπλωνα κυρίως. Έτσι σε καθιστική θέση ή στο περπάτημα δεν καταλαβαινα πολλά.

Μετα τις 30 εβδομάδες άρχισε να κινείται κυρίως και όχι τόσο να κλωτσά. Εκεί δηλαδή υπήρχε μια αισθητή αλλαγή που με τρόμαξε. Και από εκεί και πέρα το ένιωθα και όρθια αν ήμουν και καθιστή και παντού. Αυτές τις κινήσεις γιατί βγάζανε και εξωγκωματα στην κοιλιά. 

Γενικά μου έχει τύχει να κοιμάται όλη μέρα και να μην είναι δραστήριο πολύ αλλά την επόμενη ήταν πάλι αρκετά δραστηριο

 

Εχω προβληματιστει αρκετα αν αυτο που βιωνω ειναι στα πλαισια του νορμαλ αλλα ντρεπομαι να παρω παλι τον γιατρο😰 Τον ειχα παρει κυριακη βραδυ γιατι ειχα κατι σαν συσπασεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι αρχικά πάρε ένα κανονικό τεστάκι να κάνεις, γιατί τα hometest θέλουν λίγο πιο υψηλή χοριακή για να δείξουν. Έχω κ εγώ ήπια εικόνα πολυκυστικών κ δόξα το θεό πιάνουμε μια χαρά φυσιολογικά (όχι όμως στον πρώτο μήνα προσπαθειών😁). Επίσης μπορείς να κάνεις παρακολούθηση ωορηξίας με τον γιατρό σου, ώστε να έχετε απόλυτα στοχευμένη επαφή. Βοηθάει πολύ. Καλή επιτυχία εύχομαι κ σύντομα με φουσκωμένη κοιλιτσα!!!

Έχω σκοπό να βρω έναν καλό γυναικολογο αθηνα γιατί πραγματικά δεν έχω καμία κατεύθυνση από τον δικό μου. Ότι έμαθα το έμαθα από το forum όσον αφορά τα τεστ ωορηξιας, αλλά και τις γόνιμες μέρες. Ο δικός μου έχει λίγο πιο χαλαρή προσέγγιση, μου λεει 14 μέρες πριν μου έρθει περίοδος είναι η ωορηξια. Ωστόσο αποτι βλέπω από πολλές κοπέλες εδώ που παρακολουθούν την ωορηξια με τον γιατρό τους αλλά και με ταινίες, δεν είναι ο κύκλος ρολόι, μπορεί να τύχει την 12η μέρα μπορεί την 20η.

Θα με ενδιέφερε πολύ κορίτσια αν κάποια κοπέλα έχει κάποιον καλό γυναικολογο να μου προτείνει στην Αθήνα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου,

Μόλις ξανά έκανα ένα τεστ hometest τις ταινίες και βγήκε αυτό. 

Σας το ανέβασα σε google drive ελπιζω να μπορειτε να το δειτε και να σας ανοιγει. https://drive.google.com/file/d/1bgaXzrRa12tZ3SJO5EiiB4j0r4pLJCL2/view?usp=drivesdk

Όσες έχουν κάνει και γνωριζουν πείτε μου είναι θετικο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εχω προβληματιστει αρκετα αν αυτο που βιωνω ειναι στα πλαισια του νορμαλ αλλα ντρεπομαι να παρω παλι τον γιατρο😰 Τον ειχα παρει κυριακη βραδυ γιατι ειχα κατι σαν συσπασεις

Το καταλαβαίνω ότι ντρέπεσαι. Και εγώ καμιά φορά ντρέπομαι..αλλά πρέπει να το πεις. Εξάλλου για αυτό είναι ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Εχω προβληματιστει αρκετα αν αυτο που βιωνω ειναι στα πλαισια του νορμαλ αλλα ντρεπομαι να παρω παλι τον γιατρο😰 Τον ειχα παρει κυριακη βραδυ γιατι ειχα κατι σαν συσπασεις

Όταν αυτός θα πληρωθεί για την γέννα σου, καθόλου δεν θα ντραπεί… Αν σε προβληματίζει κάτι εννοείτε να τον πάρεις. Κ 10 φορές τη μετά αν χρειαστεί. Εγώ του στέλνω μηνύματα στο messenger 😁.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...