Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούλιος 🧚, το θερμόμετρο ανεβαίνει🌡️🔥 σπίτι του κανεις δεν μένει.🌅🏖️.. και το μόνο που απομένει τα νινακια μας να φέρνει ❣️🤰🤗


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elk είπε:

28 Ιουλίου Η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου η προστάτιδα της εγκυμοσύνης και τα μήλα της ατεκνίας. C7CB7EDB-B594-4A17-95BB-838B5FBD8247.thumb.jpeg.efaa250fd7b12dc11f70e636c2d33172.jpeg

Χρόνια πολλά σε ολες όσες γιορτάζετε σήμερα!!! Μακάρι να κάνει τα θαύματα της και ολες να έχουμε υγιή μωράκια, όσες θέλετε να αποκτήσετε να γίνει το θαύμα της και να έρθει σύντομα!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 405
  • Created
  • Τελευταία απάντηση
στις πριν 50 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Χρόνια πολλά σε ολες όσες γιορτάζετε σήμερα!!! Μακάρι να κάνει τα θαύματα της και ολες να έχουμε υγιή μωράκια, όσες θέλετε να αποκτήσετε να γίνει το θαύμα της και να έρθει σύντομα!!!!

Μακάρι κορίτσια  για όλες μας να πάνε όλα καλά 

Πως είσαι εσυ κοπέλα μου ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Μακάρι κορίτσια  για όλες μας να πάνε όλα καλά 

Πως είσαι εσυ κοπέλα μου ;

Εγώ είμαι πολύ καλά όσον αφορά τον κοβιντ! Αν δεν ήταν κ αυτή η ζέστη θα είχα καθαρίσει το σπίτι μου από χθες! Χαχα δε μπορώ αλήθεια κάνω κάτι κ καθομαι δεν αντέχω ούτε κ τη ζέστη κ το σπίτι το βλέπει όλη μέρα ο ηλιος!! κ θέλω οποσδηποτε να κοιμηθώ το μεσημέρι! 
 

εσυ πως είσαι;; Κοντεύεις;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ είμαι πολύ καλά όσον αφορά τον κοβιντ! Αν δεν ήταν κ αυτή η ζέστη θα είχα καθαρίσει το σπίτι μου από χθες! Χαχα δε μπορώ αλήθεια κάνω κάτι κ καθομαι δεν αντέχω ούτε κ τη ζέστη κ το σπίτι το βλέπει όλη μέρα ο ηλιος!! κ θέλω οποσδηποτε να κοιμηθώ το μεσημέρι! 
 

εσυ πως είσαι;; Κοντεύεις;;

Ναι άσε η ζεστη είναι μεγάλο πρόβλημα.. τουλάχιστον δεν σε ταλαιπωρεί ο κοβιτ 

εγω έχω μπει στο μήνα μου τώρα και περιμένω έχω κάθε βδομαδα ραντεβού με τον γιατρό η μικρή έχει πάει 2340γρ .. μου ζήτησε να περπατάω να κάνω δουλειές στο σπίτι όχι βαρος γενικά να είμαι σε κίνηση όσο μπορω γιατι βοηθάει να κατέβει μωρο ειδικά αν παμε για φυσιολογικό τοκετό θα με βοηθήσει..

με την ζεστη και εγώ δυσκολεύομαι αρκετά ειναι αλήθεια 

Κοιλιτσα έχεις κάνει ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2022 at 10:25 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Πιο πολύ στεναχωριεμαι που πήγα στον αδερφό μου κ έπαιζα με το μικρό καμία ώρα σήμερα όταν σχόλασα! Κ η νύφη μ έχει κ επαγγελματικό ταξίδι αύριο! Έκανα τεστ είναι αρνητικό αλλά αν τους κόλλησα σε 4-5 μερες θα φανεί 

ραφαελα μου ελπιζω να εισαι καλα!!!! περαστικα σου κοριτσι μου γλυκο!!!!

στις On 27/7/2022 at 4:55 ΠΜ, ο/η Princess28 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!!

Έχω χαθεί γιατί τρέχω με τις ετοιμασίες του γάμου που είναι σε 1 μήνα γι’αυτό δεν προλαβαίνω να μπω καθόλου!

@Raf123 @Nandia- κορίτσια περαστικά!! Ελπίζω να το περάσετε ήπια!!

@babyblue94 κορίτσι μου διάβασα τα νέα σου. Όντως θυμάμαι κι εγώ στο ντοπλερ ο πλακούντας μου ήταν grade I. Το καλό είναι ότι είναι πολύ καλά στα κιλά του το μωράκι σου, και από δω και πέρα παίρνουν αρκετό βάρος κάθε εβδομάδα. Η καισαρική είναι κι αυτή ένα άγχος.αλλά αν είναι για το καλό του μωρού χαλάλι! Να σκέφτεσαι ότι τα πήγες περίφημα και έφτασες μέχρι εδώ. Μέρα με τη μέρα που περνάει είναι κέρδος για το μωράκι, να το παρακολουθείτε και ελπίζω πραγματικά να φτάσεις μέχρι το μήνα σου. Όντως έπρεπε να πει κάτι ο γιατρός του ντοπλερ.

@Raf123 επειδή με ρώταγες για τις ετοιμασίες, έχω κλείσει φωτογράφο/βιντεο, έκλεισα μακιγιαζ/χτένισμα, έκανα και την πρόβα γι’αυτά, την Πέμπτη έχω πάλι και πρόβα νυφικού. Παπούτσια νυφικά βρήκα και τα παρήγγειλα!! Παπούτσια για το πάρτυ επίσης παρήγγειλα!
Όσο για τα αξεσουάρ, πήγα σήμερα σε μία σχεδιάστρια και βρήκα σκουλαρίκια, αλλά έκλεισα ραντεβού την άλλη εβδομάδα ώστε να τα δούμε καλύτερα και να δούμε μήπως μου φτιάξει και κάτι για τα μαλλιά που σκέφτηκε ότι θα ταιριάζει με το νυφικό μου που της έδειξα! 
Στολισμό είχα κλείσει και είχα βρει ούτως ή άλλως τι θέλω, και σήμερα είχαμε ραντεβού με τις κοπέλες που θα μας τα κάνουν.τους τα είπα και τα βρήκαμε οπότε είμαστε οκ κι από αυτό το κομμάτι!!
Το μόνο που δεν έχω βρει και με αγχώνει είναι το φόρεμα της δεξίωσης. Βασικά έχω βρει ακριβώς τι θέλω, απλά δεν το βρίσκω στα μαγαζιά και πουθενά στο ιντερνετ. Σκέφτομαι μήπως πάω να μου το ράψουν, αν προλαβαίνω. 
Τώρα από τα βασικά μας μένουν το φόρεμα του πάρτυ, τα παπούτσια του άντρα μου, τα στέφανα και το σετ κουμπάρου. Για τα δύο τελευταία έχουμε βρει τι θέλουμε και θα πάρω τηλ αύριο..ελπίζω να τα προλάβουμε!! 
Επίσης τις μπομπονιέρες που είχαμε πάρει να τις φτιάξουμε μόνοι μας, δεν τις έχουμε φτιάξει ακόμα.μάλλον θα μας βοηθήσει μια φίλη μου που κάνει μπομπονιέρες! 
Κατά τα άλλα μας μένουν λεπτομέρειες, τα πυροτεχνήματα, τα ποτά κλπ, αλλά θέλω να τα τελειώνω όλα αυτή και την άλλη εβδομάδα για να είμαι χαλαρή!!

Το Σάββατο φεύγουμε τριήμερο με τους φίλους μας στη Μύκονο, σαν prewedding party ας πούμε! Ανυπομονώ γιατί θα πάμε μετά από πολύ καιρό διακοπές μόνοι μας, αλλά αγχώνομαι και λίγο για τα παιδιά που θα τα αφήσω στους γονείς μου, πιο πολύ γιατί η μικρή δε ξέρω αν θα είναι οκ, δεν την έχουμε ξαναφήσει και φοβάμαι μη ζοριστούν και δεν τα καταφέρουν!! Μακάρι όλα να πάνε καλά!!

Εσείς τον μεταφέρατε για του χρόνου τελικά το γάμο;

@Antonia2 Αντωνία μου τι κάνεις;; Πώς πάνε οι δικές σου ετοιμασίες;☺️ Είδα και ο άντρας σου πάει καλύτερα😊

Γεια σου γλυκια πριγκιπισσα μας!!!!! 🥰🥰 ολα σχεδον ειναι κανονσιμενα!! κατι τελευταιες εκκρεμοτητες εχουν μεινει να διευθετησουμε και θα τα κανονισουμε κι αυτα!!!! οπως κατι πυροτεσνηματα, ενοικιαση αμαξιου και τετοιες λεπτομερειες που ειναι τελευταιων ημερων... εχω και τις προβες μου τις οποιες θελω να τις κανω σχετικα κοντα στο μυστηριο (ειδικα το μακιγιαζ) για να ειναι το δερμα μου κοντα στα χρωματα και μετα το μαυρισμα των διακοπων...

ολα βαινουν καλως!!! ελπιζω μονο μην μας κανει ο κοβιντ καμια στραβή...

στις 16 ιουλιου ειχα γαμο και 15/07 η νυφη βγηκε θετικη στον κοβιντ.. 15/07 το βραδυ σχεδον γτ το ραπιντ βγηκε αρνητικο και το μοριακο εδειξε οτι ηταν θετικη.... οπως καταλαβαινετε ολα αναβληθηκαν για αρχες σεπτεμβρη..... τελευταια στιγμη... οποτε φοβαμαι μην εχουμε κι εμεις κανενα κρουσμα και στραβωσουν ολα...

ο αντρουλης μου ευτυχως ειναι μια χαρα!! εχει καποιες μικρες ενοχλησεις αλλα το αντεχει ο καλουλης μου... κυριως τον πιανουν απο την κουραση στη δουλεια... ξεκινησαμε και τη θεραπεια με βιταμινες και ελπίζουμε κι εμεις στο θαύμα μετά από κάποιους μηνες...😁

στις On 27/7/2022 at 10:50 ΠΜ, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Θετικό τεστακι ωορρηξίας από ότι βλέπετε!!! Πήρα το ηλεκτρονικό δεν μπορώ άλλο να βλέπω γραμμούλες!!! Και εγκυμοσύνης ξανά ηλεκτρονικο μόνο.. Δεν μπορώ με κούρασαν οι γραμμούλες!! Αντε πάμε γερά!!!! Ελπίζω Αύγουστο να δω το πολυπόθητο ++++

IMG_20220727_095617.jpg

με το καλο μαρινακι μου γλυκο!!!!!🤞🤞❤️❤️ σημερα ειναι και η γιορτη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου!!!! ευχομαι να κανει το θαυμα της και σ εσας!!!!!!🙏🙏🙏

στις On 27/7/2022 at 1:48 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

Αχ κορίτσια θα το μοιραστώ μαζί σας. Σηκώθηκα σήμερα με όρεξη να φτιάξω γεμιστά. Πάω στο χασαπη παίρνω το κρέας και στην επιστροφή μια γιαγιά έρχεται τρέχοντας να μου τονίσει ότι έχω μεγάλο ποπό και να χάσω κιλά. Με βλέπει από μπροστά και έκπληκτη μου λέει α είσαι έγκυος. Κοιλιά δεν έχεις ιδιαίτερα αλλά με τέτοιο ποπό κορίτσι θα κάνεις. Εκπαιδευμένη εγώ από τα καλοπροαιρετα σχόλια της πεθεράς μου λέω "και άλλες ηλικιωμένες γιαγιάδες στο δρόμο κατά καιρούς μαντευουν σωστά τυφλά να έχουν οι γιατροί που τους πληρώνουμε κατοστάρια να μας πουν το φύλο". Μετά από ενός λεπτού σιγή η γιαγιά συνεχίζει... Η κόρη μου είναι παιδίατρος αλλά ζει στην Αγγλία εξαιτίας του γαμπρού μου... απαντάω εγώ" ναι πολλά παιδιά έφυγαν με αφορμή την οικονομική κρίση για να ζήσουν ευτυχισμένα με τον άντρα τους στο εξωτερικό ".... ασχολίαστο από τη γιαγιά και αυτό. Αντε μου λέει στο τέλος ακολουθώντας με σχεδόν τρέχοντας με το καλό να γεννήσεις να πέσει και ο ποπός...." αντε λέω και εγώ με το καλό να βρεθείτε με την κόρη σας τώρα το καλοκαίρι "... συμπληρωνοντας από μέσα μου" για να της θυμίστε πόσο τυχερή είναι που ζει μακριά". Μα έλεος αδειάζει το μυαλό μετά από μια ηλικία, να με κυνηγάει άγνωστη γυναίκα να μου λέει τέτοιες κακίες ενώ με βλέπει φορτωμένη με ψώνια και την κοιλιά στο στόμα... ύστερα ψαχνονται γιατί τα παιδιά τους προτιμούν το εξωτερικό... 

η ανθρωπινη κακια και βλακεια δεν εχει ορια..... συνεχισε το δρομο σου κοριτσι μου και ασε τις σειρηνες να ουρλιαζουν!!!! κλεισε τα αυτια και μην ακους κανενα!!!! καλα της τα ειπες!!!👏👏

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

28 Ιουλίου Η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου η προστάτιδα της εγκυμοσύνης και τα μήλα της ατεκνίας. C7CB7EDB-B594-4A17-95BB-838B5FBD8247.thumb.jpeg.efaa250fd7b12dc11f70e636c2d33172.jpeg

Μεγάλη η χάρη Της!!!!🙏🙏🙏🙏 Χρόνια πολλά σε όσα κορίτσια γιορτάζουν το όνομά της και κυρίως τα θαύματα της!!!!! νομίζω εδώ στο μοναστήρι της στην Λυκόβρυση την γιορταζουν 10 αυγουστου.. θα παω το σκ να αναψω ενα κερακι για ολες μας!!!💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι άσε η ζεστη είναι μεγάλο πρόβλημα.. τουλάχιστον δεν σε ταλαιπωρεί ο κοβιτ 

εγω έχω μπει στο μήνα μου τώρα και περιμένω έχω κάθε βδομαδα ραντεβού με τον γιατρό η μικρή έχει πάει 2340γρ .. μου ζήτησε να περπατάω να κάνω δουλειές στο σπίτι όχι βαρος γενικά να είμαι σε κίνηση όσο μπορω γιατι βοηθάει να κατέβει μωρο ειδικά αν παμε για φυσιολογικό τοκετό θα με βοηθήσει..

με την ζεστη και εγώ δυσκολεύομαι αρκετά ειναι αλήθεια 

Κοιλιτσα έχεις κάνει ;

Μεγάλωσε το μωράκι σου αρκετά!! Άντε λίγο έμεινε δουλειες περπάτημα κ σεξ 😂😂 και θα πάρει τη θέση του 


Τώρα άρχισε να πετάγεται κ μαρεσει χαχαχα βέβαια άρχισαν τα παντελόνια να ασφυκτιούν κ θα δω τι πάρω για το φθινόπωρο για τη δουλεια! Προς το παρόν παράγγειλα κάτι από το shein για τώρα το καλοκαίρι π θα τα βάλω κ μετά ένα size μεγαλύτερο δεν ήθελα να ξοδέψω πολλά λεφτά για ρούχα π θα τα βάλω για λίγο τουλάχιστον αυτά που παράγγειλα θα τα φορέσω κ μετά! 990DD7FB-1DDB-448E-9E3F-7AC895EBB689.thumb.jpeg.bedbcaff6d01585db3a2069d8ffe47eb.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Princess28 είπε:

Αχ κι εγώ 12&5 ήμουν στην αυχενική και στις δύο😁 αν ήταν τόσο μακρύ που λες, μήπως ήταν ο ομφάλιος λώρος;;

Κοίτα τώρα αν πας στην επόμενη εξέταση θα φανεί!! Εγώ στη μπέμπα 12&5 στην αυχενική της λέω μη μου πεις, μου λέει κ να ήθελες δε φαίνεται, κ 13&5 πάω στο γιατρό μου του λέω να δείτε κ φύλο να μου το γράψετε σε χαρτάκι, μου το έδωσε σε φάκελο μου λέει φάνηκε πεντακάθαρα😄αφού λέω στην αρχή για να φαινεται τόσο καθαρά αγόρι θα’ναι χαχα..αλλά ένιωθα κορίτσι, κ άνοιξα το φάκελο κ έλεγε κοριτσάκι😍🎀

Στο μικρό μου στην αυχενική φαινόταν κάτι μακρύ ανάμεσα αλλά έκανε μπαμ ότι ήταν πουλάκι😆

Τελικά αγόρι.. μου το επιβεβαιώσε και η γιατρός σήμερα.. θε γεμίσει το σπίτι μποξερακια🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μεγάλωσε το μωράκι σου αρκετά!! Άντε λίγο έμεινε δουλειες περπάτημα κ σεξ 😂😂 και θα πάρει τη θέση του 


Τώρα άρχισε να πετάγεται κ μαρεσει χαχαχα βέβαια άρχισαν τα παντελόνια να ασφυκτιούν κ θα δω τι πάρω για το φθινόπωρο για τη δουλεια! Προς το παρόν παράγγειλα κάτι από το shein για τώρα το καλοκαίρι π θα τα βάλω κ μετά ένα size μεγαλύτερο δεν ήθελα να ξοδέψω πολλά λεφτά για ρούχα π θα τα βάλω για λίγο τουλάχιστον αυτά που παράγγειλα θα τα φορέσω κ μετά! 990DD7FB-1DDB-448E-9E3F-7AC895EBB689.thumb.jpeg.bedbcaff6d01585db3a2069d8ffe47eb.jpeg

Άρχισε φαίνεται σιγά σιγά μια χαρα είναι 😊

εγώ έκανα μικρή κοιλιτσα μαζεμένη… ναι με είπε και για σεξ και ξαφνιάστηκα δεν το περίμενα 😂 

από το shein έχω πάρει και εγώ ρουχαλάκια για εγκυμοσύνη έχει πολλά πράγματα εκεί.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Μεγάλωσε το μωράκι σου αρκετά!! Άντε λίγο έμεινε δουλειες περπάτημα κ σεξ 😂😂 και θα πάρει τη θέση του 


Τώρα άρχισε να πετάγεται κ μαρεσει χαχαχα βέβαια άρχισαν τα παντελόνια να ασφυκτιούν κ θα δω τι πάρω για το φθινόπωρο για τη δουλεια! Προς το παρόν παράγγειλα κάτι από το shein για τώρα το καλοκαίρι π θα τα βάλω κ μετά ένα size μεγαλύτερο δεν ήθελα να ξοδέψω πολλά λεφτά για ρούχα π θα τα βάλω για λίγο τουλάχιστον αυτά που παράγγειλα θα τα φορέσω κ μετά! 990DD7FB-1DDB-448E-9E3F-7AC895EBB689.thumb.jpeg.bedbcaff6d01585db3a2069d8ffe47eb.jpeg

τι ωραια κοιλιτσα ραφαελα μου!!!!!!!! με το καλο ολα κοριτσακι μου!!!!!😍😍😍❤️❤️🤰👣

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Τελικά αγόρι.. μου το επιβεβαιώσε και η γιατρός σήμερα.. θε γεμίσει το σπίτι μποξερακια🤣🤣🤣

τελεια νεα Ναντια μου!!!!! με το καλο το αγορακι σας!!!!!❤️❤️❤️❤️ αλλα νεα απο τη γιατρο;;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια μου!!!!! να έχουμε μια όμορφη Παρασκευη κι ενα ακόμα πιο όμορφο σαββατοκυριακο!!!!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Άρχισε φαίνεται σιγά σιγά μια χαρα είναι 😊

εγώ έκανα μικρή κοιλιτσα μαζεμένη… ναι με είπε και για σεξ και ξαφνιάστηκα δεν το περίμενα 😂 

από το shein έχω πάρει και εγώ ρουχαλάκια για εγκυμοσύνη έχει πολλά πράγματα εκεί.. 

ναι η επαφή βοηθάει λένε για τις συσπάσεις! Η γιαγιά της μαμας μου της έλεγε όταν την πιασουν οι πόνοι να βάλει σε ζεστό νερό τα πόδια της κ να κάνει ένα ζεστό ντους γιατί λέει ενισχύουν τις συσπάσεις κ έρχεται πιο γρήγορα το μωρό! Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά η μαμα μου μας το έκανε και στους 3 και οντως είχε γρήγορες γέννες! (Εκτός από τον αδερφό μου τον μεγάλο π την κατέστρεψε ο γιατρος…)

να σε ρωτήσω πως ήταν τα ρούχα; Πρώτη φορά παραγγελνω κ δεν ήξερα ούτε κ τα size διάβασα τα σχόλια είδα τις μετρήσεις που έχει εκεί και παράγγειλα το medium στα περισσότερα, σε αλλά το small π έλεγαν είναι μεγάλα σαν εφαρμογή…από ποιότητα τι λένε; Εμένα βέβαια είναι πιο πολύ καθημερινά ρούχα γιατί τα κοντά μου παντελονάκια πλέον με  σφίγγουν πολύ και δεν μπορώ νιώθω χαλια! Είχα βάλει ένα παντελόνι στη δουλεια άνοιξα το κουμπί δεν μπορούσα με τίποτα να δουλέψω ήταν πολύ χαλια η αίσθηση δεν μπορούσα να κάτσω να σταθώ να περπατήσω να αναπνεύσω ούτε να φάω κάτι κ όλη ημέρα μετά ένιωθα χαλια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

ναι η επαφή βοηθάει λένε για τις συσπάσεις! Η γιαγιά της μαμας μου της έλεγε όταν την πιασουν οι πόνοι να βάλει σε ζεστό νερό τα πόδια της κ να κάνει ένα ζεστό ντους γιατί λέει ενισχύουν τις συσπάσεις κ έρχεται πιο γρήγορα το μωρό! Δεν ξέρω αν ισχύει αλλά η μαμα μου μας το έκανε και στους 3 και οντως είχε γρήγορες γέννες! (Εκτός από τον αδερφό μου τον μεγάλο π την κατέστρεψε ο γιατρος…)

να σε ρωτήσω πως ήταν τα ρούχα; Πρώτη φορά παραγγελνω κ δεν ήξερα ούτε κ τα size διάβασα τα σχόλια είδα τις μετρήσεις που έχει εκεί και παράγγειλα το medium στα περισσότερα, σε αλλά το small π έλεγαν είναι μεγάλα σαν εφαρμογή…από ποιότητα τι λένε; Εμένα βέβαια είναι πιο πολύ καθημερινά ρούχα γιατί τα κοντά μου παντελονάκια πλέον με  σφίγγουν πολύ και δεν μπορώ νιώθω χαλια! Είχα βάλει ένα παντελόνι στη δουλεια άνοιξα το κουμπί δεν μπορούσα με τίποτα να δουλέψω ήταν πολύ χαλια η αίσθηση δεν μπορούσα να κάτσω να σταθώ να περπατήσω να αναπνεύσω ούτε να φάω κάτι κ όλη ημέρα μετά ένιωθα χαλια! 

Δεν το ήξερα Νομιζα το σεξ δεν έκανε και για το ζεστο νερό δεν το ήξερα αλλά καλύτερα να μην έχω πολλές συσπάσεις  από την αρχή  επειδή αν σπάσουν τα νερά θέλω και 4 ωρες με το αμαξι για να φτάσω στο μαιευτήριο Αθήνα και  φοβαμαι λίγο μην δεν προλάβω αν και αργει λένε το πρώτο αλλά ποτε δεν ξέρεις

 Εγώ πήρα 2 φουστανάκια εγκυμοσυνης τα πήρα Μ ήταν οκ σε νούμερο βέβαια από θέμα ποιότητας μην περιμενεις και πολλά όταν έχουν 8 ευρώ… αλλά εμένα προσωπικά επειδή τα ηθελα για κάθε μέρα με βόλεψαν τα φοράω… 

τώρα το θέμα με τα νούμερα εγώ δυστηχως δυσκολεύτηκα γιατί πήρα ένα σορτσάκι Μ και τελικά ηθελα L γιατί με πίεζε το λάστιχο στην κοιλιά 

εγω πήρα και σουτιέν θηλασμού να τα δοκιμάσω και παραδόξως με βόλεψαν τα φοράω ( δεν το περίμενα ) και επισης πήρα και μαγιό εγκυμοσυνης αλλά το νούμερο ήταν λαθος ηθελα μικρότερο πηρα L αλλά σαν ποιότητα τα μαγιό μπορω να πω πως είναι οκ για τα λεφτά του

πηρα και δυο νυχτικα εγκυμοσυνης νούμερο Μ και μου βγήκαν καλα μου άρεσαν 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Δεν το ήξερα Νομιζα το σεξ δεν έκανε και για το ζεστο νερό δεν το ήξερα αλλά καλύτερα να μην έχω πολλές συσπάσεις  από την αρχή  επειδή αν σπάσουν τα νερά θέλω και 4 ωρες με το αμαξι για να φτάσω στο μαιευτήριο Αθήνα και  φοβαμαι λίγο μην δεν προλάβω αν και αργει λένε το πρώτο αλλά ποτε δεν ξέρεις

 Εγώ πήρα 2 φουστανάκια εγκυμοσυνης τα πήρα Μ ήταν οκ σε νούμερο βέβαια από θέμα ποιότητας μην περιμενεις και πολλά όταν έχουν 8 ευρώ… αλλά εμένα προσωπικά επειδή τα ηθελα για κάθε μέρα με βόλεψαν τα φοράω… 

τώρα το θέμα με τα νούμερα εγώ δυστηχως δυσκολεύτηκα γιατί πήρα ένα σορτσάκι Μ και τελικά ηθελα L γιατί με πίεζε το λάστιχο στην κοιλιά 

εγω πήρα και σουτιέν θηλασμού να τα δοκιμάσω και παραδόξως με βόλεψαν τα φοράω ( δεν το περίμενα ) και επισης πήρα και μαγιό εγκυμοσυνης αλλά το νούμερο ήταν λαθος ηθελα μικρότερο πηρα L αλλά σαν ποιότητα τα μαγιό μπορω να πω πως είναι οκ για τα λεφτά του πάντα

 

Ναι από την στιγμή που μπαινεις στον μήνα σου μου είχε αναφέρει ο γιατρός ότι θέλει ελεύθερες επαφές και να ολοκληρώνει μέσα ο άντρας. Αυτό κάνει συσπασεις στην μήτρα της γυναίκας και βοηθάει στην πρόκληση. Μην ανησυχείς..τα νερά όταν σπάνε έχεις αρκετές ώρες. Ο πόνος θα είναι το θέμα..

Και εγώ έχω πάρει από shein. Να κοιτάτε την περιγραφή το υλικό. Γενικά τα καλοκαιρινα που είναι και αέρινα είναι καλά. Τα μαγιό μου βγήκαν πολύ καλά που πήρα εγγυμοσυνης. Και ένα νυχτικό που πήρα πολύ ωραίο και αυτό. 

Θέλει να διαβάζεις και να βλέπεις υλικό και κριτικές. Κάποια είναι ωραία πάντως. 

Αλλα δείτε και στο sinsay,. Είναι πολύ οικονομικά και βαμβακερά. Πήρα και μπλουζάκια για μέσα στο σπίτι. Και νυχτικό εγώ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι από την στιγμή που μπαινεις στον μήνα σου μου είχε αναφέρει ο γιατρός ότι θέλει ελεύθερες επαφές και να ολοκληρώνει μέσα ο άντρας. Αυτό κάνει συσπασεις στην μήτρα της γυναίκας και βοηθάει στην πρόκληση. Μην ανησυχείς..τα νερά όταν σπάνε έχεις αρκετές ώρες. Ο πόνος θα είναι το θέμα..

Και εγώ έχω πάρει από shein. Να κοιτάτε την περιγραφή το υλικό. Γενικά τα καλοκαιρινα που είναι και αέρινα είναι καλά. Τα μαγιό μου βγήκαν πολύ καλά που πήρα εγγυμοσυνης. Και ένα νυχτικό που πήρα πολύ ωραίο και αυτό. 

Θέλει να διαβάζεις και να βλέπεις υλικό και κριτικές. Κάποια είναι ωραία πάντως. 

Αλλα δείτε και στο sinsay,. Είναι πολύ οικονομικά και βαμβακερά. Πήρα και μπλουζάκια για μέσα στο σπίτι. Και νυχτικό εγώ 

Ναι αυτο είπε και σε εμένα βοηθάει στις συσπάσεις το σεξ και για αυτο μου έκοψε και το μαγνήσιο..  

Ααα ναι νυχτικό πήρα και εγώ 2 και μου βγήκαν καλά…  


Τα μαγιό και το σορτσάκι δυστηχως δεν τα διάλεξα σωστά δεν μπορω να  τα φορέσω δεν έστρωσαν καθόλου αλλά η ποιότητα από τα μαγιό ήταν καλή 

Θέλει ψάξιμο αλλά και εγώ πρώτη φορά αγόρασα από εκεί και δεν ήξερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι αυτο είπε και σε εμένα βοηθάει στις συσπάσεις το σεξ και για αυτο μου έκοψε και το μαγνήσιο..  

Ααα ναι νυχτικό πήρα και εγώ 2 και μου βγήκαν καλά…  


Τα μαγιό και το σορτσάκι δυστηχως δεν τα διάλεξα σωστά δεν μπορω να  τα φορέσω δεν έστρωσαν καθόλου αλλά η ποιότητα από τα μαγιό ήταν καλή 

Θέλει ψάξιμο αλλά και εγώ πρώτη φορά αγόρασα από εκεί και δεν ήξερα 

Κι εγώ είχα πάρει ένα σορτσάκι ελαστικό, ένα φόρεμα και δύο νυχτικα που ήταν μια χαρά και δυο μαγιό εγκυμοσύνης που μου ήταν τεράστια. Αυτό που θέλει προσοχή είναι ότι αν πάρεις εγκυμοσύνης πρέπει να πάρεις το αρχικό σου νούμερο (αν όχι μικρότερο), ειδικά αν δεν έχεις πάρει τα σωστα κιλά. Κι εγώ πήρα small και επειδή πριν ήμουν πολύ αδύνατη και στην εγκυμοσύνη πήρα 9-10 κιλά τελικά παλι δε μου έκαναν. Το στήθος ειδικά ήταν για γυναίκα με πολύ μεγάλο κι εγώ δεν είμαι πλούσια σε αυτό. Επίσης, είχα την αυταπάτη ότι το ένα θα το φορέσω και αφου γεννήσω γιατί λέω θα αργήσει να πέσει η κοιλιά και είναι small, (είχα και μεγαλούτσικη κοιλιά). Τώρα από τις 20 μέρες που άρχισα τα μπάνια μπαίνω κανονικά στα παλιά μου μαγιό γιατί είναι ελαστικά, ενώ στης εγκυμοσύνης που είχα πάρει χωράμε 2 μέσα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ είχα πάρει ένα σορτσάκι ελαστικό, ένα φόρεμα και δύο νυχτικα που ήταν μια χαρά και δυο μαγιό εγκυμοσύνης που μου ήταν τεράστια. Αυτό που θέλει προσοχή είναι ότι αν πάρεις εγκυμοσύνης πρέπει να πάρεις το αρχικό σου νούμερο (αν όχι μικρότερο), ειδικά αν δεν έχεις πάρει τα σωστα κιλά. Κι εγώ πήρα small και επειδή πριν ήμουν πολύ αδύνατη και στην εγκυμοσύνη πήρα 9-10 κιλά τελικά παλι δε μου έκαναν. Το στήθος ειδικά ήταν για γυναίκα με πολύ μεγάλο κι εγώ δεν είμαι πλούσια σε αυτό. Επίσης, είχα την αυταπάτη ότι το ένα θα το φορέσω και αφου γεννήσω γιατί λέω θα αργήσει να πέσει η κοιλιά και είναι small, (είχα και μεγαλούτσικη κοιλιά). Τώρα από τις 20 μέρες που άρχισα τα μπάνια μπαίνω κανονικά στα παλιά μου μαγιό γιατί είναι ελαστικά, ενώ στης εγκυμοσύνης που είχα πάρει χωράμε 2 μέσα. 

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε 😊

 

ακριβως και εγώ έτσι με τα μαγιό νομίζω το πρόβλημα είναι με τα μαγιό εγκυμοσύνης και εγώ με τα παλιά μου μαγιό κάνω μπάνιο 10 κιλά έχω πάρει στην εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής… εγώ είχα πάρει και 2 τρομάρα μου ένα ολόσωμο που το κάτω μου ήταν οκ αλλά πάνω στο στήθος τεράστιο… και ένα μπικίνι που ήταν μεγάλα και τα δυο αλλά το λάστιχο στο κάτω με πίεζε την κοιλιά αφήνει σημάδι πάνω… αν το έπαιρνα Μ θα ήταν εντάξει φαντάζομαι αλλά το λάστιχο στην κοιλιά θα πίεζε ακόμα πιο πολύ πάλι δεν θα μπορούσα να το φορέσω..

Τελικά μάλλον έπρεπε να πάρω μαγιό που δεν είναι για εγκυμοσύνη και να διάλεγα το μέγεθος που θα έπαιρνα κανονικά γιατί μια ξαδέρφη μου πήρα μαγιό από εκεί της βγήκε καλό έμεινε ευχαριστημένη   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο να έχουμε 😊

 

ακριβως και εγώ έτσι με τα μαγιό νομίζω το πρόβλημα είναι με τα μαγιό εγκυμοσύνης και εγώ με τα παλιά μου μαγιό κάνω μπάνιο 10 κιλά έχω πάρει στην εγκυμοσύνη μέχρι στιγμής… εγώ είχα πάρει και 2 τρομάρα μου ένα ολόσωμο που το κάτω μου ήταν οκ αλλά πάνω στο στήθος τεράστιο… και ένα μπικίνι που ήταν μεγάλα και τα δυο αλλά το λάστιχο στο κάτω με πίεζε την κοιλιά αφήνει σημάδι πάνω… αν το έπαιρνα Μ θα ήταν εντάξει φαντάζομαι αλλά το λάστιχο στην κοιλιά θα πίεζε ακόμα πιο πολύ πάλι δεν θα μπορούσα να το φορέσω..

Τελικά μάλλον έπρεπε να πάρω μαγιό που δεν είναι για εγκυμοσύνη και να διάλεγα το μέγεθος που θα έπαιρνα κανονικά γιατί μια ξαδέρφη μου πήρα μαγιό από εκεί της βγήκε καλό έμεινε ευχαριστημένη   

Ναι καλύτερα έπρεπε να δεις αν έχει λάστιχο στην κοιλιά κτλ. Εγώ πήρα ένα πορτοκαλι με σούρες είναι το από κάτω οπότε δεν πιέζει καθόλου. Και καλύπτει και την κοιλιά από τον ήλιο. Και το πάνω άνετο πάλι..

Πήρα άλλο ένα μπικίνι και αυτό δεν πιέζει και έκατσε πολύ καλά. Και ένα ολόσωμο. Εγώ γενικά φοράω medium.τα πήρα large τώρα στην εγγυμοσυνη. Είναι άνετα αλλά δεν σακουλιαζουν κάθονται καλά..αλλά και +10 ακόμα να ήμουν θα μου κάνανε.ειναι η γραμμή έτσι. 

Είχα σκεφτεί ότι θα πάρω κιλά λογικά και θα μου κάνουν . Αλλά έως τώρα είμαι +7 και κυρίως στην κοιλιά , τα υπόλοιπα είναι ομοιόμορφα. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι καλύτερα έπρεπε να δεις αν έχει λάστιχο στην κοιλιά κτλ. Εγώ πήρα ένα πορτοκαλι με σούρες είναι το από κάτω οπότε δεν πιέζει καθόλου. Και καλύπτει και την κοιλιά από τον ήλιο. Και το πάνω άνετο πάλι..

Πήρα άλλο ένα μπικίνι και αυτό δεν πιέζει και έκατσε πολύ καλά. Και ένα ολόσωμο. Εγώ γενικά φοράω medium.τα πήρα large τώρα στην εγγυμοσυνη. Είναι άνετα αλλά δεν σακουλιαζουν κάθονται καλά..αλλά και +10 ακόμα να ήμουν θα μου κάνανε.ειναι η γραμμή έτσι. 

Είχα σκεφτεί ότι θα πάρω κιλά λογικά και θα μου κάνουν . Αλλά έως τώρα είμαι +7 και κυρίως στην κοιλιά , τα υπόλοιπα είναι ομοιόμορφα. 

 

 

Ήταν κακή επιλογή δεν ήξερα πως να επιλέξω μαγιό.. δεν σκέφτηκα να κάνω και μια ερώτημα εδώ αν έχει ψωνίσει καμία κοπέλα να μου πει την γνώμη της… αν και με είπε ο αντρας μου να παρω κανένα άλλο αφού δεν μου έστρωσαν αλλα τωρα πάει του λέω ποσα  μπανια θα κάνω ακόμα βολεύομαι με τα παλιά μου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ναι αυτο είπε και σε εμένα βοηθάει στις συσπάσεις το σεξ και για αυτο μου έκοψε και το μαγνήσιο..  

Ααα ναι νυχτικό πήρα και εγώ 2 και μου βγήκαν καλά…  


Τα μαγιό και το σορτσάκι δυστηχως δεν τα διάλεξα σωστά δεν μπορω να  τα φορέσω δεν έστρωσαν καθόλου αλλά η ποιότητα από τα μαγιό ήταν καλή 

Θέλει ψάξιμο αλλά και εγώ πρώτη φορά αγόρασα από εκεί και δεν ήξερα 

Μαγιό δεν πήρα γιατί για τώρα βασικά το θέλω για τον Αύγουστο κ λίγο Σεπτέμβρη αλλά μπαίνω στα δικά μου γιατί πάντα τα παιρνω ένα νούμερο μεγαλύτερο γιατί δεν μπορώ να μου είναι ακριβώς πάνω μου εκτός το σουτιεν του μαγιό! Μ έδωσε κ η πεθερά μου ένα που επειδή έχει πένθος δε θα το βάλει καθόλου φετος κ έχει πολύ περιθώριο είναι ολόσωμο! Ούτε νυχτικό γιατί εγώ θα γεννήσω χειμώνα κ θέλω πυτζαμες! Αλλά φαντάζομαι θα βγάλουν και χειμερινές! Βέβαια μπορεί να παραγγείλω από το H&M πυτζαμες π είναι καλύτερη ποιότητα! Θα δω… 

επισης να σας ρωτήσω για τα ρούχα του μωρού! Τι νούμερο να πάρω; Εγώ σκέφτηκα σιγά σιγά να αρχίσω να αγοράζω έχει κ τις εκπτώσεις τώρα κ βρήκα πολύ καλές τιμές στα H&M κ η ποιότητα είναι πολύ καλή! Η μαμα μου λέει να καθυστερήσω λίγο να γίνω 7-8 μηνών αλλά εγώ αγχώνομαι μην γίνει τίποτα κ γεννήσω πιο νωρις… εγώ ελεγα να τα πάρω 0-3 όλα κ δε πειράζει αν είναι λίγο μεγάλα ή 2-4 που είναι το size τ H&M. Άντε να πάρω μερικά 1-2 αλλά όχι πολλά… εσείς τι πήρατε;;  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μαγιό δεν πήρα γιατί για τώρα βασικά το θέλω για τον Αύγουστο κ λίγο Σεπτέμβρη αλλά μπαίνω στα δικά μου γιατί πάντα τα παιρνω ένα νούμερο μεγαλύτερο γιατί δεν μπορώ να μου είναι ακριβώς πάνω μου εκτός το σουτιεν του μαγιό! Μ έδωσε κ η πεθερά μου ένα που επειδή έχει πένθος δε θα το βάλει καθόλου φετος κ έχει πολύ περιθώριο είναι ολόσωμο! Ούτε νυχτικό γιατί εγώ θα γεννήσω χειμώνα κ θέλω πυτζαμες! Αλλά φαντάζομαι θα βγάλουν και χειμερινές! Βέβαια μπορεί να παραγγείλω από το H&M πυτζαμες π είναι καλύτερη ποιότητα! Θα δω… 

επισης να σας ρωτήσω για τα ρούχα του μωρού! Τι νούμερο να πάρω; Εγώ σκέφτηκα σιγά σιγά να αρχίσω να αγοράζω έχει κ τις εκπτώσεις τώρα κ βρήκα πολύ καλές τιμές στα H&M κ η ποιότητα είναι πολύ καλή! Η μαμα μου λέει να καθυστερήσω λίγο να γίνω 7-8 μηνών αλλά εγώ αγχώνομαι μην γίνει τίποτα κ γεννήσω πιο νωρις… εγώ ελεγα να τα πάρω 0-3 όλα κ δε πειράζει αν είναι λίγο μεγάλα ή 2-4 που είναι το size τ H&M. Άντε να πάρω μερικά 1-2 αλλά όχι πολλά… εσείς τι πήρατε;;  

Ναι καλά θα κάνεις να αρχίσεις να παίρνεις και εγώ ξεκίνησα να παίρνω κάπου στη β επιπέδου. Σου αλλάζει και η διάθεση. 

Εγώ το πήγα βάση εποχής. Θα γεννήσω τώρα οποτε έχω μπροστά μου ακόμα δύο με τρεις μήνες καλοκαίρι. Άρα πήρα 0-3 καλοκαιρινά. Και κυρίως πυτζαμακια και φορμακια. Κοντομανικο και λεπτό μακρυμάνικο. Και κάποια κολάν για τα μπουτακια πάνω από το φορμακι. 

Και τα 3-6 τα πήρα χειμερινα. Και πήρα και κάποια ρουχαλακια 3-6 γιατί πιο μωρό δεν θα φοράει. Παντελονάκια με μπλουζάκια.καποια φορέματα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι καλά θα κάνεις να αρχίσεις να παίρνεις και εγώ ξεκίνησα να παίρνω κάπου στη β επιπέδου. Σου αλλάζει και η διάθεση. 

Εγώ το πήγα βάση εποχής. Θα γεννήσω τώρα οποτε έχω μπροστά μου ακόμα δύο με τρεις μήνες καλοκαίρι. Άρα πήρα 0-3 καλοκαιρινά. Και κυρίως πυτζαμακια και φορμακια. Κοντομανικο και λεπτό μακρυμάνικο. Και κάποια κολάν για τα μπουτακια πάνω από το φορμακι. 

Και τα 3-6 τα πήρα χειμερινα. Και πήρα και κάποια ρουχαλακια 3-6 γιατί πιο μωρό δεν θα φοράει. Παντελονάκια με μπλουζάκια.καποια φορέματα ..

Εγώ θα γεννήσω Δεκέμβρη Αν όλα πάνε καλά! Αλλά κάνει κρύο ως τον Απρίλη μπορεί κ μαη να χρειάζεται λεπτό μανίκι…θα τα πάρω όλα χειμερινά εκτός από το εσωτερικό φανελάκι π θα τα πάρω κοντό μανίκι κοντά κ στα πόδια… άρα είναι καλύτερα τα 0-3 κ ας είναι λίγο φαρδιά στην αρχή που γεννούνται! Ποσά περίπου πήρες φορμάκια κ παντελονάκια; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωω δεν ξέρω τι γίνεται και δεν ερχονται τα μηνύματα. ελπίζω να μην σας εμφανιστούν διπλά. 

Εγώ τα έχω κάνει κάπως έτσι. Στη συρταριέρα στο πρώτο συρτάρι εχω βάλει πάνες μαντηλάκια περιποίηση μετά το μπάνιο και αλλαγή πάνας. 

Στο δεύτερο έχω κορμάκια κοντομάνικα αριστερά 0-3 από δίπλα πετσετούλες ώμου για το γάλα σαλιάρες γαντάκια καλτσάκια και κορμάκια με λεπτό μακρυμάνικο. IMG_20220730_113904.thumb.jpg.031b34f2ea456e2138489b4d2505ce27.jpg

 

Και στο τρίτο έχω βάλει αριστερά πυτζαμάκια αυτά που είναι κοντομάνικα σορτσάκι ολόσωμο από δίπλα κολάν σκουφάκια κορδέλες και χειμερινά  πυτζαμακια ολόσωμα μακριά 3-6IMG_20220730_113925.thumb.jpg.2d0c1e6213d9aca2da9261b344f03d5a.jpg

 

Και τέλος στην ντουλάπα έχω τις συσκευασίες με τις πάνες Εγώ πήρα δύο μηνιαία πακέτα το νούμερο ένα και μία φίλη που γέννησε τώρα μου είπε να μην πάρω αλλά γιατί μετά θα αλλάξω νούμερο. Μαντηλάκια κτλ 

Μπουρνούζια πετσέτες σεντονάκια σελτεδάκια πάντες για αγκαλιά κουβερτούλες. Και κάποια ρουχαλάκια 3-6 για το χειμώνα μπλουζάκια φορεματάκια παντελονάκια ζακετούλες. IMG_20220730_114010.thumb.jpg.59d24dc4d063fd1ed64af9a4d933987e.jpg

IMG_20220730_114029.thumb.jpg.d34369685c152e2d493f439b8ebdff8e.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ θα γεννήσω Δεκέμβρη Αν όλα πάνε καλά! Αλλά κάνει κρύο ως τον Απρίλη μπορεί κ μαη να χρειάζεται λεπτό μανίκι…θα τα πάρω όλα χειμερινά εκτός από το εσωτερικό φανελάκι π θα τα πάρω κοντό μανίκι κοντά κ στα πόδια… άρα είναι καλύτερα τα 0-3 κ ας είναι λίγο φαρδιά στην αρχή που γεννούνται! Ποσά περίπου πήρες φορμάκια κ παντελονάκια; 

Ναι αν γεννούσαν Δεκέμβρη θα έπαιρνα 0-3 κορμάκια μακρυμάνικα .και κανένα από τα ολόσωμα. Όλο τέτοια θα φοράει μέχρι 3 μηνών. 

Και μετά 3-6 πάλι όχι πολύ καλοκαιρινό γιατί δεν θα έχει μπει η ζεστη. Αν και δεν ξέρω πόσους μήνες καλοκαίρι έχετε εκεί στην Κύπρο. Νομίζω έχει ζέστη. 

Πιστεύω το 0-3 είναι μια χαρα. Και ένα τσακ μεγάλο να είναι δεν πειράζει. Επειδή μπαίνει και η πάνα και παχαινει λίγο πιο πολύ 😂

 

Πιστεύω τον χειμώνα εσύ θα χρειαστείς 0-3 από αυτά. Κοντό να έχεις κανένα . Μακρύ κορμάκι και μακρύ πυτζαμακι( εμένα αυτό το μακρύ είναι 3-6 επειδή τότε θα είναι χειμώνας.) Τα υπόλοιπα είναι 0-3 

 

Κοίτα γενικά εγώ έχω λίγο αρκετουτσικα επειδή τα βρήκα πολύ οικονομικά. Ψώνισα από sinsay  που έχει την πολυσυσκευασια με τα κορμάκια στα 5-7€ ( βαμβακερά) και πιστεύω συμφέρει. Όπως επίσης μου έφεραν και από το primark απέξω .αν γνωρίζεις. Που και εκεί είναι πολύ οικονομικα. Γενικά συμφέρει από αυτά τα δύο. Και δεν έχω δώσει πολλά λεφτά. 

IMG_20220730_120228.thumb.jpg.33c3d2358bbedda9d0e5f36743b148d4.jpg

 

IMG_20220730_120252.thumb.jpg.c5657f786978deeba3f5de18b39da5cb.jpg

IMG_20220730_120324.thumb.jpg.5500cf35e81cc7d759143fb8cc6fc541.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πωω δεν ξέρω τι γίνεται και δεν ερχονται τα μηνύματα. ελπίζω να μην σας εμφανιστούν διπλά. 

Εγώ τα έχω κάνει κάπως έτσι. Στη συρταριέρα στο πρώτο συρτάρι εχω βάλει πάνες μαντηλάκια περιποίηση μετά το μπάνιο και αλλαγή πάνας. 

Στο δεύτερο έχω κορμάκια κοντομάνικα αριστερά 0-3 από δίπλα πετσετούλες ώμου για το γάλα σαλιάρες γαντάκια καλτσάκια και κορμάκια με λεπτό μακρυμάνικο. IMG_20220730_113904.thumb.jpg.031b34f2ea456e2138489b4d2505ce27.jpg

 

Και στο τρίτο έχω βάλει αριστερά πυτζαμάκια αυτά που είναι κοντομάνικα σορτσάκι ολόσωμο από δίπλα κολάν σκουφάκια κορδέλες και χειμερινά  πυτζαμακια ολόσωμα μακριά 3-6IMG_20220730_113925.thumb.jpg.2d0c1e6213d9aca2da9261b344f03d5a.jpg

 

Και τέλος στην ντουλάπα έχω τις συσκευασίες με τις πάνες Εγώ πήρα δύο μηνιαία πακέτα το νούμερο ένα και μία φίλη που γέννησε τώρα μου είπε να μην πάρω αλλά γιατί μετά θα αλλάξω νούμερο. Μαντηλάκια κτλ 

Μπουρνούζια πετσέτες σεντονάκια σελτεδάκια πάντες για αγκαλιά κουβερτούλες. Και κάποια ρουχαλάκια 3-6 για το χειμώνα μπλουζάκια φορεματάκια παντελονάκια ζακετούλες. IMG_20220730_114010.thumb.jpg.59d24dc4d063fd1ed64af9a4d933987e.jpg

IMG_20220730_114029.thumb.jpg.d34369685c152e2d493f439b8ebdff8e.jpg

Ααα μπράβο πολύ ωραία τα οργάνωσες!!! Και τι ωραία χρώματα 💖💖💖 είσαι πολύ κατατοπιστική! σκουφάκι και γαντακια πήρες; Τα βάζουν στην κλινικη
 

Βασικά την Παρασκευή θα πάω να δω καρότσια κ θα αρχίσω σιγά σιγά να τα αγοραζω αυτά και τα έπιπλα κτλ! Θα κάνω λογαριασμό σε ένα κατάστημα και όταν με ρωτάνε τι δώρο θέλω θα τους λεω έχω ένα λογαριασμό στο τάδε κατάστημα και ότι μπορείτε να βάλετε κ έτσι για το ζευγάρι ότι μενει πληρώνει κ έρχεται πιο οικονομικά! Κ θα αρχίσω να βλέπω κ ρουχαλάκια! Το πρόβλημα είναι το σπίτι μου ακόμα δεν είναι έτοιμο αλλά εύχομαι ως το τελος Νοέμβρη να είναι έτοιμο να καθαριστεί να μπορούμε να ετοιμάσουμε το δωμάτιο του μωρού! Θα το βάψω θα το κάνω παιδικό εκείνο το δωμάτιο τώρα που θα έχουμε τους εργάτες στο σπίτι θα είναι πιο εύκολο να μας το βάψουν οπως θέλω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ααα μπράβο πολύ ωραία τα οργάνωσες!!! Και τι ωραία χρώματα 💖💖💖 είσαι πολύ κατατοπιστική! σκουφάκι και γαντακια πήρες; Τα βάζουν στην κλινικη
 

Βασικά την Παρασκευή θα πάω να δω καρότσια κ θα αρχίσω σιγά σιγά να τα αγοραζω αυτά και τα έπιπλα κτλ! Θα κάνω λογαριασμό σε ένα κατάστημα και όταν με ρωτάνε τι δώρο θέλω θα τους λεω έχω ένα λογαριασμό στο τάδε κατάστημα και ότι μπορείτε να βάλετε κ έτσι για το ζευγάρι ότι μενει πληρώνει κ έρχεται πιο οικονομικά! Κ θα αρχίσω να βλέπω κ ρουχαλάκια! Το πρόβλημα είναι το σπίτι μου ακόμα δεν είναι έτοιμο αλλά εύχομαι ως το τελος Νοέμβρη να είναι έτοιμο να καθαριστεί να μπορούμε να ετοιμάσουμε το δωμάτιο του μωρού! Θα το βάψω θα το κάνω παιδικό εκείνο το δωμάτιο τώρα που θα έχουμε τους εργάτες στο σπίτι θα είναι πιο εύκολο να μας το βάψουν οπως θέλω…

Κοίτα γαντακια και σκουφάκια η αλήθεια είναι μου πήρανε. Δεν τα πήρα εγώ. Σχετικά με τα γαντακια παρακολούθησα ένα σεμινάριο και έλεγαν ότι δεν πρέπει να βάζουμε στο μωρό. Ότι μέσα στη μήτρα έχει συνηθίσει να αγγίζει το πρόσωπό του και να εξασκεί την αφή του οπότε ξαφνικά γεννιέται και εμείς του στερουμε με τα γαντάκια αυτό που έκανε. Σκουφάκι μπορεί να της βάλω λιγο στην αρχή για να ανάκτηση θερμοκρασία. ( Το βράδυ στον ύπνο δεν κάνει ) ή αν έχει ψυχρα στο μπαλκόνι ή στον κήπο αν την βγάζω έξω. 

 

Α πολύ ωραία θα το κάνεις αυτό με τη λίστα και το κατάστημα από το να σου φέρουν ανούσια πράγματα καλύτερα με αυτό τον τρόπο. Και εμένα μου έφεραν 2 μπουρνούζια κάπα ( και είχα πάρει και εγώ ένα ) και τώρα έχει 3. Χαχαχααχ εντάξει θα πλένω πιο αραιά αλλά τα φέρνουν διπλά και τριπλά αν δεν ξέρουν τι θες. 

Άντε να φτιαχτεί και το σπιτάκι σας να μαζευτείτε. Θα είναι ωραία η διαδικασία θα δεις. Μόλις φτιάξεις το δωμάτιο. Και πιο ωραία όταν θα πλύνεις τα ρουχαλακια θα τα αποστειρωσεις και θα τα βάλεις στην θέση τους και θα φτιάξεις βαλιτσουλα. Εκεί είναι τέλεια. .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...