Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία προχθές, χθες, σήμερα ποτε???????????????


Recommended Posts

Παρακαλώ θα ήθελα τα "φώτα" σας.

Προχθές, στις 17/2 το τεστ ωορρηξίας που έκανα εμφάνισε τη "φατσούλα". Είχα επαφές στις 17 και στις 18. Σήμερα νιώθω κάτι τσιμπίματα κάτω στην κοιλιά. Υπάρχει περίπτωση να είναι σήμερα η ωορρηξία?????

Αν ναι, τη βάψαμε....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lori μου γεια σου!και να ειναι εκανες χτες οποτε εισαι σε καλο δρομο!:-)

Οσο για τα συμπτωματα...εκτος απο τσιμπηματακια θα πρεπει να εχεις και παραπανω υγρα και ανεβασμενη θερμοκρασια....τουλαχιστον ετσι συμβαινει σε μενα...

Εκτος απο τα τεστ θα πρεπει να παρατηρεις και τα συμπτωματα του σωματος

Ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ..

τελικά έφερα τον άντρα μου άρον άρον από τη δουλειά....

χιχι...εχει βρει τη χαρά του αυτές τις μέρες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΕΠΕΙΗ ΕΙΧΑ ΣΧΕΔΟΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑ ΕΚΑΝΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΠΡΙΝ ΚΑΙ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΜΕΤΑ ΓΙΑ ΠΑΝ ΕΝΔΕΧΟΜΕΝΟ ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΠΕΤΥΧΜΕ ΤΗ ΜΕΡΑ.ΑΧ ΠΑΝΤΩΣ ΜΟΥ ΤΟ ΛΕΓΑΝΕ ΝΑ ΤΟ ΕΥΧΡΙΣΤΗΘΩ ΓΙΑΤΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΛΕΕΙ ΚΑΙ ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΠΟΛΥ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΜΕΡΕΣ.ΟΚ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι αυτό είναι ότι καλύτερο..αλλά το 2-3 μέρες πριν είναι το δύσκολο...αν δεν έχεις σταθερό κύκλο!

πάντως εγώ μ'αυτόν τον προγραμματισμό δε μπορώ να χαλαρώσω και να το ευχαριστηθώ.

μετά γιατί δε "λέει" ? μετά εννοείς μετά το παιδί?

αλλάζει η διάθεσή της γυναίκας? ή το πως την βλέπει ο άντρας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω το θεμα το ειχα αφησει στο πολυυ "χαλαρο"..

Ποτε δεν καταλαβαινα ποτε ειχα ωορρηξια γιατι τα υγρα μου ηταν παντα "αορατα"!!!

Ουτε θερμοκρασια μετρησα ποτε..:blush: :blush: :blush:

Μεχρι να μου τελειωσει η περιοδος (κρατουσε 7 μερες)

σε 19 μερες ακριβως, τσουπ!!! αντε παλι!!!

ευτυχως εμεινα εγκυος σχετικα γρηγορα! (σε 4 μηνες).

Δεν αφηνα καμια μερα να παει χαμενη ομως...

Ασχετα με την ωορρηξια ή οχι...

Lori μου, κοιτα να απολαυσεις τις στιγμες σου με τον αντρα σου γιατι ειναι μοναδικες!

Ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!

Φιλιαααααααααααααααα!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχεις δικιο Φανη μου αλλα αν δεν μπορεις καθε μερα???

Καπως πρεπει να το υπολογισεις....:-)

εγω δεν μετραω καθε μερα θερμοκρασια μονο την μερα της ωορηξιας που την καταλαβαινω και απο τον κυκλο και με τα συμπτωματα και απο τον γιατρο για να το επιβεβαιωσω...Δυστηχως εμενα καθε μερα μου ειναι καπως δυσκολο....ολοι οι αντρες δεν ειναι ιδιοι...

Φιλακιαααα :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι να πω;; Τελαυταία περίδος 04/01/09, από τότε κάνω κάθε μέρα τεστ ωορρυξίας (ευτυχώς απο τα φθηνά του εξωτερικού) τίποτα. Από τις 04/02/09 κάνω και τεστ εγκυμοσύνης κάθε εβδομάδα μήπως και είμαι έγκυος. Τίποτα και εκεί. Τα νεύρα μου είναι χάλια αφού ο γιατρός είπε ότι μετά το εμβόλλιο αντιπατρικών στις 13/02/09 θα πρέπει να μείνω εντος τριμήνου έγκυος αλλίως θα ξανακάνω εμβόλιο. Δεν αντέχω. Τωρα θα ήμουν 7 μηνώς. Θα έπερνα άδεια για να γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ τι να πω;; Τελαυταία περίδος 04/01/09, από τότε κάνω κάθε μέρα τεστ ωορρυξίας (ευτυχώς απο τα φθηνά του εξωτερικού) τίποτα. Από τις 04/02/09 κάνω και τεστ εγκυμοσύνης κάθε εβδομάδα μήπως και είμαι έγκυος. Τίποτα και εκεί. Τα νεύρα μου είναι χάλια αφού ο γιατρός είπε ότι μετά το εμβόλλιο αντιπατρικών στις 13/02/09 θα πρέπει να μείνω εντος τριμήνου έγκυος αλλίως θα ξανακάνω εμβόλιο. Δεν αντέχω. Τωρα θα ήμουν 7 μηνώς. Θα έπερνα άδεια για να γεννήσω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μαρθα μου...οταν λες με τα τεστ ωορηξιας τιποτα?δεν δειχνουν τιποτα σοβαρα?Κανε λιγακι υπομονη μωρε και μην αγχωνεσαι και κανε οτι σου ειπε ο γιατρος και αν νομιζεις οτι τα τεστ δεν σε βοηθουν πηγαινε σ αυτον να εντοπισετε την ωορηξια...κριμα σε διαβαζω και νομιζω εισαι μες το αγχος!!:-)Ηρεμησε και μην νευριαζεις θα ρθει μωρε απλα θελει και λιγακι υπομονη...7 μηνες προσπαθεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΑΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΠΤΑ ΜΗΝΩΝ. ΝΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΕΣΤ ΩΟΟΡΥΞΙΑΣ ΑΠΌ ΤΙΣ 11/01/09 ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΟΧΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΑΝΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΑΠΟΞΕΣΗ ΤΟ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟ ΘΑ ΗΜΟΥΝ ΕΠΤΑ ΜΗΝΩΝ. ΝΑΙ ΚΑΝΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΤΕΣΤ ΩΟΟΡΥΞΙΑΣ ΑΠΌ ΤΙΣ 11/01/09 ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕ ΔΕΙΧΝΕΙ. ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΟΥΤΕ ΠΕΡΙΟΔΟ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοπελα μου λυπαμαι!!Τι να πω συμβαινουν δυστηχως αυτα!να το σκεφτεις παντως να το κοιτας στον γιατρο....βλεπει τα παντα οτι εχει να κανει με την ωορηξια....γιατι ειναι εμπιστοσυνης και τα τεστ?...ξερω γω καμια φορα....

Ολα αυτα ισως ειναι και λογο της αποβολης....θελει το σωμα τον χρονο του μην ανησυχεις ολα θα φτιαξουν!

Κανε υπομονη τωρα με το εμβολιο ολα θα πανε καλα θα δεις!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lori ΓΕΙΑ ΣΟΥ

ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΣΟ ΧΡΟΝΩΝ ΕΙΣΑΙ?

ΕΧΕΤΕ ΚΑΝΕΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ?

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΤΑ.

ΓΙΑΤΙ ΛΕΣ "ΤΗ ΒΑΨΑΜΕ" ΒΡΕ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ :laugh: :laugh: :laugh:

ΙΣΑ ΙΣΑ ΑΦΟΡΜΗ ΝΑ ΤΟ ΕΚΜΕΤΑΛΥΤΕΙΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ;) ;) ;)

ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΕΤΕ;) ;) ;)

ΜΗΝ ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΣΧΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ ΚΑΝΕ ΟΣΟ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΕΡΩΤΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μην μπερδευεσαι καλη μου οτι ξερεις κανε....διαφερουν οι περιπτωσεις!!

Πριν την ωορηξια και μετα κανα 2 μερες...αν βεβαια ξερεις ποτε ειναι :-)

Αλλιως κοντα στις γονιμες μην το λυπασαι δωστου να καταλαβει!χα χα χα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πριν την ωορρηξια το ηξερα και μαλιστα το υποστηριξα κιολασ πριν 3 μερεσ! :) τωρα που βρισκομαι 2 μερες μετα την ωορρηξια (δηλαδη 5 μερες μετα την τελευταια μου επαφη) ποναω πολυ και εχω ενα απιστευτο φοθυσκωμα στο στομαχι μου και δεν μπορω οχι εροτα να κανω ,ουτε να κουνηθω δεν μπορω!!! υπαρχει περιπτωση το φουσκωμα που εχω να εχει σχεση με την τελευταια φορα που εκανα αγκαλιτσες?????? PLEASE DOSTE MOY TA FOTA SAS!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KORITSIA LATHOS EGRAPSA TIS MERES!!!!! μολις με διορθωσε ο αντρουλης μου,μαλλον εχω αρχισει και φρικαρω!!!! πηγαμε πριν 2 μερες και απο εχθες εχω το φουσκωμα στο στομαχι και ποναω συνεχεια.πηρα και ενα zantac και δεν μου περασε. λετε λοιπον να εχει σχεση το φουσκωμα με το οτι πηγαμε πριν την ωορρηξια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μηπως εχεις πολυ αγχος?μηπως εφαγες κατι που σε πειραξε?γιατι απο το οτι κανατε αγκαλιτσες δεν εχει σχεση....τοσο νωρις δεν φαινεται τιποτα...Ειδικα συμπτωμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα aristina και σε ολα τα κοριτσια!! και σημερα ετσι ειμαι,βεβαια νοιωθω καλυτερα απο θεμα πονου αλλα ακομα φουσκωμενη νοιωθω...το ξερω οτι ειναι πολυ νωρις απλα ξερω και εγω???...ισως η ελπιδα....? τι να πω.......:( :( :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η ελπιδα καλη ειναι....αλλα ασε την φυση και το σωμα να κανουν την δουλεια τους μην προτρεχεις!

Ολα θα γινουν....χαλαρωσε και περιμενε...μην κοιτας καθε μερα τι γινεται και αν γινεται κατι...το αγχος προκαλει πολλα!!

Τις ευχες μου να εγινε το σπορακι...υπομονη....μεγαλη αρετη!;-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αριστινα καλημερα!!! και εχθες το βραδυ που ηταν η 15η μερα καναμε αγκαλιτσες!! λετε ???? λετε????? αχ μακαρι!!! δεν νοιωθω οτι εχω αγχος....νοιωθω οτι εχω θεληση που φτανει τα ορια της υπερβολης!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

είχα να μπω μέρες, τώρα είδα τις απαντήσεις σας...

foteini sakis, ειμαι 31 χρονων (31μισό για την ακρίβεια) και προσπαθούμε εδώ και 7 μήνες.

έχω κάνει προγενετικό έλεγχο και είναι οκ και ο άντρας μου σπερμοδιάγραμμα και είναι επίσης οκ (οχι τέλειο αλλά καλό. έχω πολυκυστικές οωθήκες αλλά ο γιατρός μου είπε οτι δε με επηρεάζουν.

το "τη βάψαμε" το είπα γιατί εκείνη τη μέρα ο άντρας μου δούλευε πρωί, απόγευμα και δε θα είχαμε χρόνο...οχι γιατι δε θέλω :blush:

η αλήθεια είναι βέβαια οτι το άγχος μου έχει μειωσει την ερωτική διάθεση...ψέματα να πω?

παρεπιπτόντως αν και τη μέρα της οωρρηξίας ήρθαμε σε επαφή 3 φορές, σήμερα αδιαθέτησα...

μα γιατι???? :(

mikroulaxristos καμιά φορά δημιουργούμε με το μυαλό μας συμπτώματα και πιστεύουμε οτι τα νιώθουμε στ'αλήθεια. Από τη λαχτάρα μας το παθαίνουμε!!!

μακάρι να είσαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...