Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 6 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

 

Κορίτσια το ήπια τώρα που έφαγα και ο Θεός βοηθός. Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα μην πάθω κάτι. Παλιά δεν το είχα αυτό. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Μου το έδωσε καθαρά προληπτικά λόγω ηλικίας μήπως δεν κάνω καλή αιμάτωση και για αυτό καθυστερεί το έμβρυο και ύστερα από ερώτηση δική μου αν θα ήταν καλό να πάρω προληπτικά.

Αυτό που με φοβίζει είναι μην απόβαλω τελικά και έχω αιμορραγία. 

Χαζές ερωτήσεις και χαζές σκέψεις αλλά πιστεύω με καταλαβαίνετε.

Εμένα μου είπε να την παιρνω το βράδυ! Τεσπα! Δεν θα προκαλέσει τίποτα εκτός αν εχεις αλλεργία στην ασπιρίνη ή εχεις πρόβλημα με την πήξη του αίματος! Εμένα μάλλον έσπευσε στο να νεκρωθεί το ινομυωμα μου απότομα κ λογο ότι το αγγείο δεν έκλεισε κ είχα αιμα 3 μερες μ είπε να το σταματήσω για καμία εβδομάδα κ θα το αρχίσουμε πάλι πιο μετά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα μου είπε να την παιρνω το βράδυ! Τεσπα! Δεν θα προκαλέσει τίποτα εκτός αν εχεις αλλεργία στην ασπιρίνη ή εχεις πρόβλημα με την πήξη του αίματος! Εμένα μάλλον έσπευσε στο να νεκρωθεί το ινομυωμα μου απότομα κ λογο ότι το αγγείο δεν έκλεισε κ είχα αιμα 3 μερες μ είπε να το σταματήσω για καμία εβδομάδα κ θα το αρχίσουμε πάλι πιο μετά  

Και εγώ βράδυ την πινω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εμένα μου είπε να την παιρνω το βράδυ! Τεσπα! Δεν θα προκαλέσει τίποτα εκτός αν εχεις αλλεργία στην ασπιρίνη ή εχεις πρόβλημα με την πήξη του αίματος! Εμένα μάλλον έσπευσε στο να νεκρωθεί το ινομυωμα μου απότομα κ λογο ότι το αγγείο δεν έκλεισε κ είχα αιμα 3 μερες μ είπε να το σταματήσω για καμία εβδομάδα κ θα το αρχίσουμε πάλι πιο μετά  

 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Και εγώ βράδυ την πινω

Εμένα μου είπε ένα την ημέρα αλλά από το φαρμακείο μου είπαν καλύτερα μετά το μεσημεριανό φαγητό.

Την ήπια από τις 12:30-13:00 περίπου οπότε αν είχα αλλεργία θα είχε δείξει. Όλα καλά μέχρι στιγμής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν θα ησυχάσω ποτέ από το άγχος. Έβγαλε ο μικρός μου ένα γρομπαλακι πίσω στα αριστερά του αυχένα εκεί που ξεκινάει το τριχωτό της κεφαλής και πονάει. Είναι εσωτερικό και πολύ σκληρό σαν πετραδάκι. Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε να μην ανησυχώ και να τον πάω αύριο να τον δει αν δεν υποχωρήσει,αλλά αυτό γίνεται πιο σκληρό και ο μικρός δεν μπορεί να γείρει το κεφάλι του γιατί πονάει. Κοντεύω να τρελαθώ με τόσα που ακούω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ δεν θα ησυχάσω ποτέ από το άγχος. Έβγαλε ο μικρός μου ένα γρομπαλακι πίσω στα αριστερά του αυχένα εκεί που ξεκινάει το τριχωτό της κεφαλής και πονάει. Είναι εσωτερικό και πολύ σκληρό σαν πετραδάκι. Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε να μην ανησυχώ και να τον πάω αύριο να τον δει αν δεν υποχωρήσει,αλλά αυτό γίνεται πιο σκληρό και ο μικρός δεν μπορεί να γείρει το κεφάλι του γιατί πονάει. Κοντεύω να τρελαθώ με τόσα που ακούω.

Μήπως πέρασε κάποια ιωσούλα και είναι πρησμένος λεμφαδένας ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Μήπως πέρασε κάποια ιωσούλα και είναι πρησμένος λεμφαδένας ?

Καλημέρα,όχι δεν πέρασε κάποια ίωση. Χθες το βράδυ μίλησα πάλι με τον παιδίατρο γιατί έβγαλε αλλά δύο πιο πάνω και πιο κάτω και σήμερα το απόγευμα θα τον πάω να τον δει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα,όχι δεν πέρασε κάποια ίωση. Χθες το βράδυ μίλησα πάλι με τον παιδίατρο γιατί έβγαλε αλλά δύο πιο πάνω και πιο κάτω και σήμερα το απόγευμα θα τον πάω να τον δει. 

Περαστικά σας εύχομαι, όλα να είναι καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα,όχι δεν πέρασε κάποια ίωση. Χθες το βράδυ μίλησα πάλι με τον παιδίατρο γιατί έβγαλε αλλά δύο πιο πάνω και πιο κάτω και σήμερα το απόγευμα θα τον πάω να τον δει. 

Περαστικά του.. εύχομαι να μην είναι τίποτα..  εμένα όταν έβγαλε ο μικρός μας είπε δεν ήταν κάτι μπορεί να πέρασε ίωση και να μην το κατάλαβα..ξέρεις από αυτές που είναι για λίγο με αδιαθεσία η πολύ ελαφρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια!!! Έκανα τεστ ωορρηξίας 14η ημέρα αρνητικοτατο!!!! Αν δεν έκανα τεστ θα έλεγα είμαι στις γονιμες ότι να ναι!!! Τελικά βοηθάνε πολύ αν έχεις άστατο κύκλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια εγώ δεν θα ησυχάσω ποτέ από το άγχος. Έβγαλε ο μικρός μου ένα γρομπαλακι πίσω στα αριστερά του αυχένα εκεί που ξεκινάει το τριχωτό της κεφαλής και πονάει. Είναι εσωτερικό και πολύ σκληρό σαν πετραδάκι. Μίλησα με τον παιδίατρο μου είπε να μην ανησυχώ και να τον πάω αύριο να τον δει αν δεν υποχωρήσει,αλλά αυτό γίνεται πιο σκληρό και ο μικρός δεν μπορεί να γείρει το κεφάλι του γιατί πονάει. Κοντεύω να τρελαθώ με τόσα που ακούω.

Περαστικά κοπέλα μου μην αγχώνεσαι!!!όλα καλά θα πάνε.. Περαστικό θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια απανωτά τα χτυπήματα, μόλις με ενημέρωσαν πως χάσαμε ένα φίλο στα ξαφνικά. Κοντευω να τρελαθώ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Έκανα τεστ ωορρηξίας 14η ημέρα αρνητικοτατο!!!! Αν δεν έκανα τεστ θα έλεγα είμαι στις γονιμες ότι να ναι!!! Τελικά βοηθάνε πολύ αν έχεις άστατο κύκλο 

Καλή επιτυχία :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια απανωτά τα χτυπήματα, μόλις με ενημέρωσαν πως χάσαμε ένα φίλο στα ξαφνικά. Κοντευω να τρελαθώ.

Τι λες τώρα;;; Συλλυπητήρια ρε κορίτσι μου!!! 😭😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημερα κοριτσια!!! Έκανα τεστ ωορρηξίας 14η ημέρα αρνητικοτατο!!!! Αν δεν έκανα τεστ θα έλεγα είμαι στις γονιμες ότι να ναι!!! Τελικά βοηθάνε πολύ αν έχεις άστατο κύκλο 

Καλημέρα !!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια είχα κ υγρά αυτό το μήνα και λέω η τις έχασα τις γόνιμες η έρχονται κ πήγα αγόρασα τεστ το έκανα κ είδα 12η .. μήπως κανείς και εσυ νωρίτερα ;; Βέβαια να ξέρεις ότι και η 14η θεωρείται γόνιμη … όπως και να έχει καλή επιτυχία ! Εγώ έπαθα και ουρολοίμωξη και δεν ήρθα σε επαφή 14η μέρα και μετα …  εμείς ήμαστε κοντά δηλαδή με δυο ημέρες διαφορά Ε ;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια απανωτά τα χτυπήματα, μόλις με ενημέρωσαν πως χάσαμε ένα φίλο στα ξαφνικά. Κοντευω να τρελαθώ.

Πω πω τι να πω … συλλυπητήρια ….

αλλα μην νιώθεις έτσι να ξέρεις πάντα υπάρχουν και χειρότερα  και καλύτερα … εάν σ πω τα δικά μου πίστεψε με δεν θα νιώθεις άτυχη … αλλά όπως και να έχει ακόμα κ προβλήματα να έχεις ποτέ να μην νιώθεις άτυχη ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Καλημέρα !!!! Εγώ να σου πω την αλήθεια είχα κ υγρά αυτό το μήνα και λέω η τις έχασα τις γόνιμες η έρχονται κ πήγα αγόρασα τεστ το έκανα κ είδα 12η .. μήπως κανείς και εσυ νωρίτερα ;; Βέβαια να ξέρεις ότι και η 14η θεωρείται γόνιμη … όπως και να έχει καλή επιτυχία ! Εγώ έπαθα και ουρολοίμωξη και δεν ήρθα σε επαφή 14η μέρα και μετα …  εμείς ήμαστε κοντά δηλαδή με δυο ημέρες διαφορά Ε ;;; 

Αφού βγήκε αρνητικό δεν είμαι σε γόνιμη!!! Εγώ έχω κύκλο 28 με 34 ημέρες κύκλο... Άρα δεν θεωρείται γόνιμη σήμερα!!! Εσύ έχεις σταθερό κύκλο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αφού βγήκε αρνητικό δεν είμαι σε γόνιμη!!! Εγώ έχω κύκλο 28 με 34 ημέρες κύκλο... Άρα δεν θεωρείται γόνιμη σήμερα!!! Εσύ έχεις σταθερό κύκλο; 

Περίμενε έχεις ξεκινήσει δηλαδή τα τεστ νωρίτερα η σήμερα έτυχε να πάρεις ένα ;;;;  Με κύκλο τότε έως 34 ημερών τότε πιθανότητα να κανείς αργότερα ωορρηξία … εγώ έχω κύκλο 25-29…. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αφού βγήκε αρνητικό δεν είμαι σε γόνιμη!!! Εγώ έχω κύκλο 28 με 34 ημέρες κύκλο... Άρα δεν θεωρείται γόνιμη σήμερα!!! Εσύ έχεις σταθερό κύκλο; 

Έπρεπε να κάνεις και νωρίτερα. Ξεκινα από 10 η αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο..πάρε την συσκευασία με τα πολλά για να μην χαλας πολλά λεφτά. Και κάνε μέχρι να δεις το θετικό. Ίσως έχεις θετικό νωρίς ή και αργότερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Έπρεπε να κάνεις και νωρίτερα. Ξεκινα από 10 η αφού δεν έχεις σταθερό κύκλο..πάρε την συσκευασία με τα πολλά για να μην χαλας πολλά λεφτά. Και κάνε μέχρι να δεις το θετικό. Ίσως έχεις θετικό νωρίς ή και αργότερα 

Κορίτσι μου να σε ενημερώσω επειδή με είχες ρωτήσει μου είπε ο γιατρός να κάνω άλλο ένα doppler στην 36η εβδομάδα. Ο λόγος είναι η καμπύλη σακχάρου που βγήκε κάπως ψηλή. Οπότε δεν κάνουν όλες οι έγκυες δεύτερο αλλά σε όσες υπάρχει κάποιο θέμα που χρίζει προσοχής. Αυτή τη φορά μας έδωσε μια πιο ολοκληρωμένη φώτο από το μωρό και είδαμε μια μπουμπού με ωραία χοντρά χειλάκια και ψάχνουμε φώτο προγόνων να δούμε ποιος είχε τόσο ωραία χείλη! Η γραμματέας του εμβρυολογου είχε πλάκα που μας είπε μην τις λαμβάνετε λεπτομερώς υπόψη αυτές τις φώτο διότι το μωρό είναι ζουμπηγμενο στην κοιλίτσα σας, όταν βγει θα καταλάβετε καλύτερα 😂😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου να σε ενημερώσω επειδή με είχες ρωτήσει μου είπε ο γιατρός να κάνω άλλο ένα doppler στην 36η εβδομάδα. Ο λόγος είναι η καμπύλη σακχάρου που βγήκε κάπως ψηλή. Οπότε δεν κάνουν όλες οι έγκυες δεύτερο αλλά σε όσες υπάρχει κάποιο θέμα που χρίζει προσοχής. Αυτή τη φορά μας έδωσε μια πιο ολοκληρωμένη φώτο από το μωρό και είδαμε μια μπουμπού με ωραία χοντρά χειλάκια και ψάχνουμε φώτο προγόνων να δούμε ποιος είχε τόσο ωραία χείλη! Η γραμματέας του εμβρυολογου είχε πλάκα που μας είπε μην τις λαμβάνετε λεπτομερώς υπόψη αυτές τις φώτο διότι το μωρό είναι ζουμπηγμενο στην κοιλίτσα σας, όταν βγει θα καταλάβετε καλύτερα 😂😂😂😂

Χαχαχααχ χειλάκια μου ...τέλεια. 🥰🥰 

Σε ευχαριστω πολύ. Και εμείς τελικά δύο θα κάνουμε..ένα στης 30 και ένα στης 34. Ναι μου εξήγησε ο γιατρός ότι δύο κάνουμε όταν έχουμε κάτι που θέλει παρακολουθεί. Εγώ έχω αυτό με την πίεση της δεξιάς πλευράς. Και θέλει να το βλέπει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94 και @SUNY ναι από 11η ξεκίνησα τα τεστακια σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού!!!ακόμα δεν βρήκα θετικό άρα πάλι θα είναι μεγαλύτερος από 28 ημέρες ο κύκλος!! 😊  

@babyblue94 ναι πήρα της hometest με τα τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης πακετάκι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

@babyblue94 και @SUNY ναι από 11η ξεκίνησα τα τεστακια σύμφωνα με τις οδηγίες του γιατρού!!!ακόμα δεν βρήκα θετικό άρα πάλι θα είναι μεγαλύτερος από 28 ημέρες ο κύκλος!! 😊  

@babyblue94 ναι πήρα της hometest με τα τεστ ωορρηξίας και εγκυμοσύνης πακετάκι!!! 

Τότε ναι θα έχεις μεγαλύτερο κύκλο αυτό το μήνα συνέχισα τα …. Μπορεί να έχεις μετά την 16η ημέρα θετικό…γιατί θυμάμαι τον προηγούμενο μήνα είχες πέντε ημέρες καθυστέρηση …. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας έχω τρελάνει αλλά ειμαι στρεσαρισμενη, δεν ξέρω τι να κάνω, δεν ξέρω τι θέλω, δεν θέλω να ταλαιπωρω κόσμο δεν ξέρω αν είναι από τις ορμόνες αλλά γενικά δεν νιώθω καλά! Πήρα τηλ να ρωτήσω στην δεξίωση μήπως έχει κάποια ακύρωση πιο νωρις να το κάνουμε νωρίτερα ή τι έχει μέσα στο 2023 μετά τον Ιούνιο! Βρήκα μια ακύρωση 21-8-22 κ μετά διαθέσιμο ξανά έχει όλο τον Ιουλίου του 2023 τις Κυριακές! Ξέρω είναι πολύ δύσκολο μέσα σε 1.5 μήνα να διοργανωσω γάμο βέβαια δεν πήρα τηλ να δω αν μπορούν εκκλησία, φωτογράφος και τα αλλά σχετικά! Η μαμα μ επιμένει τον Αύγουστο ή τον Οκτώβρη, η πεθερά μου ο Αύγουστος της έπεσε λίγο βαρύ γιατί δεν είναι έτοιμη κ έχει κλείσει κ ταξίδι 5/8 έρχεται πίσω…ο άντρας μ λέει καλύτερα Οκτώβρη εγώ πραγματικά δεν ξέρω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...