Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κορίτσια γύρισα από το γιατρό, ο σάκος άλλαξε και έγινε στρογγυλός και είδαμε καθαρά λεκιθικο και υποψία εμβρύου. Μου έδωσε προληπτικά salospir των 80 και θα ξαναπάω την άλλη Τετάρτη. Θα δώσουμε διορία 2-3 βδομάδες ακόμα. Μου είπε ίσως είναι καθυστερημένη σύλληψη και πως έχει τύχει να ακούσουν καρδιά και 9-10η εβδομάδα. Οι μέρες θα δείξουν. Είμαστε συγκρατημένα αισιόδοξοι.

Αχ μπραβο ρε Μαρια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Ειχα αγωνια να δω τι εγινε στο ραντεβου σου! Μακαρι κοριτσι μου να πανε ολα καλα!!! Μακαρι🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Κλεισμένα 37 είμαι. Τι να πω μακάρι. Πάντως οι αναγουλες από το μεσημέρι και μετά επανήλθαν. Ότι θα χαιρομουν τόσο δεν το περίμενα με τις αναγουλες.

Και εγώ έχει μέρα που είμαι καλά και μέρα που δεν ησυχάζω.. όπως λες και εσύ χαίρομαι όταν δεν ησυχαζω

 

στις πριν 10 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Την εγκυμοσύνη τη μετράμε από την τελευταία περίοδο ή από την ωορρηξια +14 μέρες. Με ωορρηξια όντως τότε είναι η 7η εβδομάδα όπως υπολογίζουν. Απλά δε μπορεί κανείς να είναι σίγουρος πότε ήταν η ωορρηξια εκτός αν είναι με φάρμακα και παρακολούθηση. Μπορεί να ήταν λίγο πιο μετά οπότε υπολογιζουμε ηλικία κύησης στην αυχενική και μέχρι τότε είναι όλα μέσες άκρες. Γι αυτό είπε ο γιατρός για καθυστερημένη σύλληψη. 

Ναι εγώ όμως ξέρω την ωορρηξία μου.. την νοιώθω..  εχω έντονα συμπτώματα και μόλις σταματήσουν ξέρω ότι έγινε.. έτυχε και καποιες φορες που ειχα συμπτώματα και πήγαινα στον γιατρό και βλέπαμε ότι ήταν έτοιμη να γίνει αρα εγώ για να ησυχάσω μέτρησα από την ωορηξια τις βδομάδες και έβγαιναν όπως στον υπέρηχο..εξάλλου είναι το πιο σωστό πιστεύω..αντε να πέσεις έξω 1-2 μέρες..πόσες μέρες θέλει μετά τα συμπτώματα και το θετικο τεστ ωορρηξιας εξάλλου για να γίνει η ωορρηξία; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Δυστυχώς είναι πολύ δύσκολη η κατάσταση της ειδικά αφού έχει έναν άντρα ανεύθυνο που δεν τη βοηθάει. Τα έξοδα θα διπλασιάσουν όπως και οι ευθύνες αλλά και η κούραση της. Δεν ξέρω αν θα έπρεπε να πάρεις θέση στο αν θα προχωρήσει σε διακοπή ή όχι. Είναι μια απόφαση που πρέπει να πάρει καθαρά μόνη της. Εγώ πιστεύω πως θα πρέπει να ζυγισετε τα υπέρ και τα κατά, και να προσπαθήσει να δει αν υπάρχει τρόπος να τα καταφέρει. Έχει κάποια άλλη βοήθεια από συγγενείς? Δεν ξέρω.. 2η εγκυμοσύνη με ένα ακόμα μωρο μου φαίνεται βουνό! Δεν γίνεται να τα καταφέρει μόνη της. Με τον άντρα της το έχει συζητήσει, του έχει ζητήσει βοήθεια? 

Το έχει συζητήσει πολλές φορές, δεν καταλαβαίνει.. βοήθεια οικονομική είχε από γονείς δικούς της αλλά και αυτοί δε σηκώνουν άλλο να τη βοηθήσουν, ζορίζονται. Μου είναι δύσκολο να μην πάρω θέση γιατι ζητάει συμβουλή.. την ταλαιπωρία της σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι γτ οι κοπέλες παραμένουν με τέτοιους άνδρες. Τόσο πολύ με εκνευρίζει που έχουμε απομακρυνθεί εξαιτίας αυτού του θέματος. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Πραγματικά δεν ξέρω τι να της πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Το έχει συζητήσει πολλές φορές, δεν καταλαβαίνει.. βοήθεια οικονομική είχε από γονείς δικούς της αλλά και αυτοί δε σηκώνουν άλλο να τη βοηθήσουν, ζορίζονται. Μου είναι δύσκολο να μην πάρω θέση γιατι ζητάει συμβουλή.. την ταλαιπωρία της σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι γτ οι κοπέλες παραμένουν με τέτοιους άνδρες. Τόσο πολύ με εκνευρίζει που έχουμε απομακρυνθεί εξαιτίας αυτού του θέματος. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Πραγματικά δεν ξέρω τι να της πω 

Κορίτσι μου γνώμη μου είναι να  μην της πεις τίποτα. Ας πράξει όπως νομίζει. Το πρόβλημα στην κατάσταση εδώ είναι ξεκάθαρα ο σύντροφος κ αφού τον υποστηρίζει μόνο εκτεθειμένη θα βγεις. Οι ευθύνες σε μία οικογένεια είναι κοινές πλέον. Όχι μόνο στο οικονομικό, αλλά κ στο μεγάλωμα του παιδιού όπως κ στις δουλειές του σπιτιού. Καλή της τύχη…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Και εγώ έχει μέρα που είμαι καλά και μέρα που δεν ησυχάζω.. όπως λες και εσύ χαίρομαι όταν δεν ησυχαζω

 

Ναι εγώ όμως ξέρω την ωορρηξία μου.. την νοιώθω..  εχω έντονα συμπτώματα και μόλις σταματήσουν ξέρω ότι έγινε.. έτυχε και καποιες φορες που ειχα συμπτώματα και πήγαινα στον γιατρό και βλέπαμε ότι ήταν έτοιμη να γίνει αρα εγώ για να ησυχάσω μέτρησα από την ωορηξια τις βδομάδες και έβγαιναν όπως στον υπέρηχο..εξάλλου είναι το πιο σωστό πιστεύω..αντε να πέσεις έξω 1-2 μέρες..πόσες μέρες θέλει μετά τα συμπτώματα και το θετικο τεστ ωορρηξιας εξάλλου για να γίνει η ωορρηξία; 

Αν έχεις ψιλοφυσιολογικο κύκλο (28 ημέρες θεωρείται ο κύκλος που μετράνε) θα σου βγουν αυτά έτσι κι αλλιώς να ταιριάζουν. Και πάλι όμως δεν είναι ότι μετράς από την ωορρηξια τις εβδομάδες, μετράς από την τελευταία περίοδο ουσιαστικά. Αν ένιωσες ωορρηξια 20/5 δε θα πεις είμαι 5η εβδομάδα από τις 20, θα πεις είμαι 5η από τις 20 που είχα ωορρηξια +2 εβδομάδες γιατί πρέπει να μετράμε από την "αρχή του κύκλου". Αν πχ ξέρεις ότι έχεις 45 μέρες κύκλο σημαίνει ότι θα κάνεις περίπου στις 31 μέρες ωορρηξια. Αυτό μετά δε μπορείς να μετρήσεις από την τελευταία περίοδο όντως και το μετράς από την ωορρηξια+2 εβδομάδες. Είναι μπέρδεμα αυτά τα πράγματα. Προσωπικά με κύκλο 32-36 μέρες, με ωορρηξια που τη νιώθω, τεστ ωορρηξιας όντως θετικό 1,5 μερα πριν, στην αρχή άργησε λίγο να φανεί έμβρυο και ταίριαξε πότε φάνηκε με το πότε είχα καταλάβει ωορρηξια, αλλά μετά την αυχενική έχουμε κρατήσει σα να είχα 28-29 μέρες κύκλο (ποτέ στη ζωή μου χωρίς αντισυλληπτικα) γιατί η ανάπτυξη του εμβρύου στις 12 εβδομάδες ήταν τέτοια.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Κορίτσια μου όμορφα, καλημέρα σε όλες ελπίζω να είστε καλά ! Οι εγκυουλες μας να τα πηγαίνουν καλά και οι μη να μη χάνουν τις ελπίδες τους. 🙏🏼🙏🏼
 

εχω χαθεί γιατί κλασσικά κάθε καλοκαίρι μου βγαίνει η Παναγία στο αεροδρόμιο, κάτι έξαλλα 15ωρα είχα και 4ημερο έλεγχο, πήγε πολύ καλά και επιτέλους σήμερα το πρωί είπα να αράξω λίγο μέχρι το μεσημέρι να ξεκουραστώ λιγάκι γτ πλέον νιώθω το σώμα μου πολύ κουρασμένο! 
 

Σας γραφω τώρα να ζητήσω συμβουλή, όχι για εμένα, αλλά για την καλύτερη μου φίλη διοτι βρίσκομαι σε δίλημμα πως να τη συμβουλέψω. 
 

λοιπον, η φίλη μου γέννησε πριν 8 μήνες, πέρασε δύσκολη εγκυμοσύνη σχεδόν σε όλη τη διάρκεια ήταν στο κρεβάτι με συσπάσεις. Περνάνε πολύ δύσκολα οικονομικά και όλα τα έχει αναλάβει εκείνη καθώς ο σύντροφος της από ότι έχω καταλάβει είναι από λίγο έως πολύ ανεύθυνος. Δε βοηθάει σε τπτ στο σπίτι ούτε με το μωρό, τα κάνει όλα μόνη της έχει αδυνατίσει και έχει μείνει το 1/3.. και τη βλέπω καθημερινά λες κ σβήνει γτ είναι ενα πολύ λαμπερό κορίτσι (ένα χρόνο μεγαλύτερη μου, 31 θ γίνει 32 σε λίγους μήνες. Λοιπόν με πήρε τηλέφωνο πριν λίγες μέρες είχε πάθει κρίση πανικού, γιατί είναι έγκυος ξανά και έχει τρομοκρατηθεί πως θα ανταπεξέλθει οικονομικά. Ζήτησε τη συμβουλή μου ακόμα μ είπε δεν μπορώ να ανταπεξέλθω και θέλει να διακόψει την εγκυμοσύνη. Δεν ξέρω τι να της πω.. από τη μια καταλαβαίνω ότι πράγματι ένα δεύτερο παιδί τώρα θα ήταν καταστροφή για εκείνη αλλά από την άλλη.. τι ένα τι δυο δε λένε .. δεν μπορώ να συνεναισω σε κάτι τέτοιο νομίζω.. δεν ξέρω τι ν πω. Όλοι έρχονται συνέχεια όλη μ τη ζωή να με ρωτάνε συμβουλές γιατί ξέρουν ότι θα διαλέξω και θα συμβουλεύσω το σωστό. Σε αυτήν την περίπτωση λοιπόν 5 μέρες τώρα δν μπορώ να το βγάλω από το κεφάλι μου και να σκεφτώ τι πρέπει να κάνει. Εσείς τι θα συμβουλεύατε αν ήταν δικη σας φίλη;

Μην πάρεις θέση, τα ζευγάρια και ειδικά οι γυναίκες τα μωρά που χάνουν έχουν την τάση να τα θυμούνται κάποια στιγμή και φυσικά να λιθοβολουν στη συνείδηση τους όσους τους συμβούλεψαν σχετικώς. Όσον αφορά το δεύτερο μωρό νομίζω ότι κάθε παιδάκι έχει την τύχη του. Δεν θα στηριζα να το ρίξει αλλά δε θα έπαιρνα και θέση. Όσον αφορά τον σύζυγο είμαι βέβαια ότι αν είναι τόσο ανεύθυνος όσο λέει η φίλη σου θα την κάνει πριν χρονίσει το δεύτερο και μυριστεί τις ευθύνες. Αν όντως γίνει έτσι μετά από λίγο θα ξαλαφρώσει και η κοπέλα από ένα βάρος ακόμα στις πλάτες της και θα πατήσει πιο γερά στα πόδια της. Αλλά όλα αυτα δε θέλουμε να μας τα λένε άλλοι πέρα από τη συνείδηση μας οπότε απλά θα την ακούς μουγκριζοντας από κατανόηση. Οποιαδήποτε θέση πάρεις εις βάρος σου θα βγει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Το έχει συζητήσει πολλές φορές, δεν καταλαβαίνει.. βοήθεια οικονομική είχε από γονείς δικούς της αλλά και αυτοί δε σηκώνουν άλλο να τη βοηθήσουν, ζορίζονται. Μου είναι δύσκολο να μην πάρω θέση γιατι ζητάει συμβουλή.. την ταλαιπωρία της σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι γτ οι κοπέλες παραμένουν με τέτοιους άνδρες. Τόσο πολύ με εκνευρίζει που έχουμε απομακρυνθεί εξαιτίας αυτού του θέματος. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Πραγματικά δεν ξέρω τι να της πω 

Καλημέρα κορίτσι μου χάθηκες έχω καιρό να διαβάσω νέα σου πολλές ώρες δουλειάς και καθόλου ξεκούραση από ότι διαβάζω να προσεχείς τον εαυτό σου όσο μπορείς 💕

για την φίλη σου είναι δύσκολα τα πράγματα, όταν διαλέγεις να παντρευτείς έναν ανεύθυνο άνθρωπο φαντάζομαι ήταν και από πριν έτσι δεν ξύπνησε ένα πρωί παντρεμένος με παιδί και αποφάσισε να γίνει ένας ανεύθυνος πατέρας σύζυγος.. απλά εμείς για κάποιο λόγο δεν τα βλέπουμε; Ή πιστεύουμε ότι θα αλλάξουν ; Ενθουσιαζόμαστε στην ιδεα της οικογενείας χωρίς να βλέπουμε ποιον έχουμε δίπλα μας; Δεν ξέρω… εγώ θα πω αν η μητέρα ειναι δυστυχισμένη θα ειναι και το παιδί, θελουμε δεν θελουμε περνάνε  στο παιδί μας ακόμα και από την κοιλιά μας… πάντως για εμένα έχει προτεραιότητα πρώτα η ίδια με το παιδί της, να ειναι καλά αυτήν για μπορέσει να προσέξει το παιδακι της και τον εαυτό της.. γιατί έτσι όπως τα λες βλέπω να χωρίζουν κιολας στο τέλος το ζευγάρι.. εύχομαι η απόφαση που θα πάρει να ειναι η πιο σωστή για εκείνη, ότι και αν επιλέξει να κάνει με το σώμα της… γιατί είτε το κρατήσει είτε όχι πάλι θα χρειάζεται στήριξη… εσυ ξεκάθαρα δεν μπορείς να την πεις ναι να το κάνει ή όχι, κανείς δεν μπορεί, ούτε ο ίδιος της ο αντρας δεν μπορεί… ειναι μπερδεμένη ελπίζω να την πήρε νωρις είδηση την εγκυμοσύνη της ώστε να έχει χρόνο να το σκεφτεί.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

Το έχει συζητήσει πολλές φορές, δεν καταλαβαίνει.. βοήθεια οικονομική είχε από γονείς δικούς της αλλά και αυτοί δε σηκώνουν άλλο να τη βοηθήσουν, ζορίζονται. Μου είναι δύσκολο να μην πάρω θέση γιατι ζητάει συμβουλή.. την ταλαιπωρία της σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι γτ οι κοπέλες παραμένουν με τέτοιους άνδρες. Τόσο πολύ με εκνευρίζει που έχουμε απομακρυνθεί εξαιτίας αυτού του θέματος. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Πραγματικά δεν ξέρω τι να της πω 

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγώ θα πω κάτι άλλο και μπορεί να ακουστω κακιά αλλά πραγματικά αφού έβλεπε τον άντρα της γιατί δεν φρόντισε να πάρει προφυλάξεις από την στιγμή που δεν θέλει δεύτερο μωρό. Πραγματικά αυτό με ξεπερνάει. Πρέπει να σκεφτεί τόσο το μωρό που έχει τώρα όσο και τον εαυτό της. Σε καμία περίπτωση όμως μην πάρεις εσύ θέση γιατί με τον άντρα της μπορεί να αλλάξουν όλα προς το καλύτερο και να βγεις εσύ μετά εκτεθειμένη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Θα συμφωνήσω, επειδή ήμουν παθούσα! Αποφεύγω τις αντιβιωσεις γενικά τα χάπια, κι μια γιαγιά μου είχε πει για τη μαγειρική σόδα. Έπαθα πλάκα, ένα ποτηρι ήπια με ένα κουταλάκι μαγειρικής σόδας (το έπινα σιγά σιγά γτ όντως είναι αηδία εμετική) και είτε το πιστεύεις είτε όχι σχεδόν αμέσως ανακουφιστηκα από τον έντονο πόνο. Δυστυχώς οι αντιβιωσεις είναι προσωρινές λύσεις και όχι άμεσες. 

Καλημέρα !!!! Ναι με βοήθησε παρά πολύ η μαγειρική σόδα … φοβερή ήπια παρά παρά πολύ νερό ! Έδωσα ουρα σε μια εβδομάδα θα έχουμε αποτελέσματα ! Από χθες μετά τα νερά και τη σόδα είναι πολύ καλύτερα .. βρβαια στη σόδα έκλεψα κ έβαλα λίγο λεμόνι γιατί δ γινόταν να την πιω ξέρασα ….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πιες ένα κουταλάκι μαγειρική σόδα μέσα σε νερό. 

Απλά επειδή είναι αηδία να πιεις όλο αυτό το ποτήρι πάρε ενα μικρό του κρασιού και βάλε νερό και ένα κουταλάκι. Κατέβασε το σαν σφηνάκι μια και έξω. 

 

Εγώ είχα χρόνια υποτροπιάζουσα ουρολοίμωξη σπάνιας μορφής. Και μετά από πολλά φάρμακα και συνέδρια ουρολογων ( επειδή δεν το είχανε ξανά δει. Ήταν καθημερινό προβλημα και δεν περνούσε με κανένα φάρμακο) έγινα καλά με την σόδα που σου λέω 

Καθαρίζει όλο το ουροποιητικό. Πλέον αν τυχών νιώσω στο βάθος ότι πάω να πάθω πίνω γρήγορα το σφηνάκι και έχω να πάθω πολλά χρόνια ουρολοιμωξη

Η συμβουλή σου ήταν θησαυρός !   Ήπια σόδα έβαλα όμως λίγο στημένο λεμόνι δ γινόταν να την πιω έτσι …

κοριτσια σας ευχαριστω όλες για τις συμβουλές σας !!! 

Πηρα αντιβίωση αν κ με τη σόδα κ τα νερό μ πέρασε ήδη αμέσως …. 

Θα πάρω κ τα χάπια που που είπε η Ραφαέλα και θα προμηθευτώ από Ελλάδα κ αντιβιωσεις να τις έχω στην Αγγλία γιατί βλέπω δεν θα με αποχωριστεί εύκολα η ουρολοίμωξη …. 

Ειμαι πολύ καλύτερα σήμερα και πίνω πολλά νερά !!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια! Μπήκα στην ομάδα σας καθώς κι εμείς πήραμε απόφαση για 2ο παιδάκι, έχω ήδη ενα γιο 3 ετών ο οποίος ζητά αδερφάκι! Είναι ο πρώτος μήνας που είχαμε ελεύθερες επαφές, όχι στοχευμένα βέβαια αν κ πρέπει να πιάσαμε κ γόνιμες! Είπαμε το πάμε χαλαρά αρχικά και ότι γίνει! Περίοδο περιμένω σε 7 ημέρες! 

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Η συμβουλή σου ήταν θησαυρός !   Ήπια σόδα έβαλα όμως λίγο στημένο λεμόνι δ γινόταν να την πιω έτσι …

κοριτσια σας ευχαριστω όλες για τις συμβουλές σας !!! 

Πηρα αντιβίωση αν κ με τη σόδα κ τα νερό μ πέρασε ήδη αμέσως …. 

Θα πάρω κ τα χάπια που που είπε η Ραφαέλα και θα προμηθευτώ από Ελλάδα κ αντιβιωσεις να τις έχω στην Αγγλία γιατί βλέπω δεν θα με αποχωριστεί εύκολα η ουρολοίμωξη …. 

Ειμαι πολύ καλύτερα σήμερα και πίνω πολλά νερά !!!! 

Ναι η αλήθεια είναι ότι εγώ κλείνω την μύτη και το κατεβάζω. 

Χαίρομαι που είσαι καλύτερα. Εύχομαι να το ξεπεράσεις εύκολα και όταν νιώθεις έστω ένα τσούξιμο να πίνεις. Λένε ότι και τίποτα να μην έχεις είναι καλό να πίνουμε μια φορά την εβδομάδα. Απλά εγώ δεν το κάνω γιατί με τόσο που έχω πιει μου έρχεται αηδία και το κρατάω μόνο όταν δω προβλημα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μπήκα στην ομάδα σας καθώς κι εμείς πήραμε απόφαση για 2ο παιδάκι, έχω ήδη ενα γιο 3 ετών ο οποίος ζητά αδερφάκι! Είναι ο πρώτος μήνας που είχαμε ελεύθερες επαφές, όχι στοχευμένα βέβαια αν κ πρέπει να πιάσαμε κ γόνιμες! Είπαμε το πάμε χαλαρά αρχικά και ότι γίνει! Περίοδο περιμένω σε 7 ημέρες! 

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!

Καλώς ήρθες κορίτσι μου. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και γρήγορα και με σποράκι στην κοιλίτσα. Μακάρι να μην σου έρθει και να είσαι τυχερή να έπιασες με την πρώτη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η marakineos είπε:

Γεια σας κορίτσια! Μπήκα στην ομάδα σας καθώς κι εμείς πήραμε απόφαση για 2ο παιδάκι, έχω ήδη ενα γιο 3 ετών ο οποίος ζητά αδερφάκι! Είναι ο πρώτος μήνας που είχαμε ελεύθερες επαφές, όχι στοχευμένα βέβαια αν κ πρέπει να πιάσαμε κ γόνιμες! Είπαμε το πάμε χαλαρά αρχικά και ότι γίνει! Περίοδο περιμένω σε 7 ημέρες! 

 

Καλή επιτυχία σε όλες!!

Καλώς ήρθες κοπέλα μου 😊

Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και γρήγορα να έρθει και το αδερφάκι του που τόσο θέλει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Με το salospir δεν νομίζω να πάθω κάτι ε? Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα, φοβάμαι μην αρχίσει καμία αιμορραγία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Με το salospir δεν νομίζω να πάθω κάτι ε? Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα, φοβάμαι μην αρχίσει καμία αιμορραγία.

Εγω πίνω από τον περασμένο Σεπτέμβριο που άρχισα προσπάθεια και δεν έπαθα τιποτα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Βρε κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι? Με το salospir δεν νομίζω να πάθω κάτι ε? Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα, φοβάμαι μην αρχίσει καμία αιμορραγία.

Εγώ πίνω από τη 12η εβδομάδα και έχω φτάσει 32η.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Εγω πίνω από τον περασμένο Σεπτέμβριο που άρχισα προσπάθεια και δεν έπαθα τιποτα

 

στις πριν 8 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ πίνω από τη 12η εβδομάδα και έχω φτάσει 32η.

Κορίτσια το ήπια τώρα που έφαγα και ο Θεός βοηθός. Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα μην πάθω κάτι. Παλιά δεν το είχα αυτό. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Μου το έδωσε καθαρά προληπτικά λόγω ηλικίας μήπως δεν κάνω καλή αιμάτωση και για αυτό καθυστερεί το έμβρυο και ύστερα από ερώτηση δική μου αν θα ήταν καλό να πάρω προληπτικά.

Αυτό που με φοβίζει είναι μην απόβαλω τελικά και έχω αιμορραγία. 

Χαζές ερωτήσεις και χαζές σκέψεις αλλά πιστεύω με καταλαβαίνετε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ!  @ΜαρίαΔημήτρηςείναι λογικό να φοβάσαι, όλα θα πάνε καλα όμως! Διάβασα λίγο τη συζήτησή σας και πιστεύω πως είναι πολύ θετικό που είχατε εξέλιξη και στο σχήμα του σάκου αλλά και στο περιεχόμενό του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Το έχει συζητήσει πολλές φορές, δεν καταλαβαίνει.. βοήθεια οικονομική είχε από γονείς δικούς της αλλά και αυτοί δε σηκώνουν άλλο να τη βοηθήσουν, ζορίζονται. Μου είναι δύσκολο να μην πάρω θέση γιατι ζητάει συμβουλή.. την ταλαιπωρία της σκέφτομαι. Και αναρωτιέμαι γτ οι κοπέλες παραμένουν με τέτοιους άνδρες. Τόσο πολύ με εκνευρίζει που έχουμε απομακρυνθεί εξαιτίας αυτού του θέματος. 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️ Πραγματικά δεν ξέρω τι να της πω 

Να σε ρωτήσω... Αντισύλληψη ξέρει τι σημαίνει;;;; έλα ρε κορίτσια τώρα πρώτα κάνουμε ότι κάνουμε και μετά δεν το θέλουμε;;;; έλα δεν μπορώ να τα ακούω αυτά αλήθεια νευριάζω!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να σε ρωτήσω... Αντισύλληψη ξέρει τι σημαίνει;;;; έλα ρε κορίτσια τώρα πρώτα κάνουμε ότι κάνουμε και μετά δεν το θέλουμε;;;; έλα δεν μπορώ να τα ακούω αυτά αλήθεια νευριάζω!!!! 

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κοριτσι μου. Εγώ θα πω κάτι άλλο και μπορεί να ακουστω κακιά αλλά πραγματικά αφού έβλεπε τον άντρα της γιατί δεν φρόντισε να πάρει προφυλάξεις από την στιγμή που δεν θέλει δεύτερο μωρό. Πραγματικά αυτό με ξεπερνάει. Πρέπει να σκεφτεί τόσο το μωρό που έχει τώρα όσο και τον εαυτό της. Σε καμία περίπτωση όμως μην πάρεις εσύ θέση γιατί με τον άντρα της μπορεί να αλλάξουν όλα προς το καλύτερο και να βγεις εσύ μετά εκτεθειμένη.

Ας μην είμαστε τόσο σκληρές κορίτσια! Τι λόγια είναι αυτά... Δεν είμαστε στη θέση της, δεν ξέρουμε τι περνάει και τι αισθάνεται η κοπέλα. Ας μην κρίνουμε τόσο σκληρά χωρίς να ξερουμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

 

Κορίτσια το ήπια τώρα που έφαγα και ο Θεός βοηθός. Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα μην πάθω κάτι. Παλιά δεν το είχα αυτό. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Μου το έδωσε καθαρά προληπτικά λόγω ηλικίας μήπως δεν κάνω καλή αιμάτωση και για αυτό καθυστερεί το έμβρυο και ύστερα από ερώτηση δική μου αν θα ήταν καλό να πάρω προληπτικά.

Αυτό που με φοβίζει είναι μην απόβαλω τελικά και έχω αιμορραγία. 

Χαζές ερωτήσεις και χαζές σκέψεις αλλά πιστεύω με καταλαβαίνετε.

Εχεις πιεστεί πολύ με τις ατυχίες και την αμφιβολία και είναι λογικό να σου βγαίνουν φοβίες! Να είσαι αισιόδοξη αφού τώρα είναι πολύ πιο θετικά τα πράγματα! Έχεις που έχεις το άγχος σου, μην ανησυχείς και για αιμορραγια. Σε παρακολουθεί γιατρός έτσι κι αλλιώς. Δεν τα παίρνεις μόνη σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

 

Ας μην είμαστε τόσο σκληρές κορίτσια! Τι λόγια είναι αυτά... Δεν είμαστε στη θέση της, δεν ξέρουμε τι περνάει και τι αισθάνεται η κοπέλα. Ας μην κρίνουμε τόσο σκληρά χωρίς να ξερουμε.

Δεν νομίζω να μίλησα με άσχημο τρόπο, ίσα ίσα που αυτό θα έπρεπε να σκεφτεί πρώτα η ίδια,ήδη δεν έχει καλές σχέσεις με τον άντρα της και οποιαδήποτε απόφαση και να πάρει θα πρέπει να είναι δική της και όχι με συμβουλή άλλων και εν θερμώ γιατί μετά μπορεί να τα βρει με τον άντρα της και να την "πληρώσουν" οι τρίτοι .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

 

Ας μην είμαστε τόσο σκληρές κορίτσια! Τι λόγια είναι αυτά... Δεν είμαστε στη θέση της, δεν ξέρουμε τι περνάει και τι αισθάνεται η κοπέλα. Ας μην κρίνουμε τόσο σκληρά χωρίς να ξερουμε.

Είμαστε σκληρές γιατί προσπαθούμε χρόνια για ένα μωρό οι πιο πολλές εδώ μέσα.. Και όταν δεν θέλαμε περναμε προφυλάξεις!!! Γι αυτό δεν μπορώ να τα ακούω αυτά!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

 

Κορίτσια το ήπια τώρα που έφαγα και ο Θεός βοηθός. Γενικά φοβάμαι τα φάρμακα μην πάθω κάτι. Παλιά δεν το είχα αυτό. Μακάρι να πάνε όλα καλά. Μου το έδωσε καθαρά προληπτικά λόγω ηλικίας μήπως δεν κάνω καλή αιμάτωση και για αυτό καθυστερεί το έμβρυο και ύστερα από ερώτηση δική μου αν θα ήταν καλό να πάρω προληπτικά.

Αυτό που με φοβίζει είναι μην απόβαλω τελικά και έχω αιμορραγία. 

Χαζές ερωτήσεις και χαζές σκέψεις αλλά πιστεύω με καταλαβαίνετε.

Να μην φοβάσαι τίποτα..  καλό κάνει.. εγω βάζω και ενέσεις προληπτικά μαζί με ασπιρίνη.. το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι αν κοπώ η κάτι αργεί να σταματήσει το αίμα τίποτα άλλο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...