Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

στις πριν 16 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Κοριτσια τελειωσα απο την γιατρό.. ακουσαμε καρδούλα και το μωρο εινσι μια χαρά..  ειμαι 7+4 εβδ .. η γιατρός μόνο που δεν τσιριξε.. φώναζε συγχαρητήρια 

Μπραβο κοριτσι μου!!!!!!!!!!!! Τ ιυπεροχα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 🥰Και τι υπεροχη γιατρος, ειναι τοσο σημαντικο να χαιρεται για σενα!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου καλημερααα!!!! ❤️❤️❤️ Παρασκευουλα σημερα!!! τι ωραια!! ερχεται σκ ξεκουραστο να ανανεωθουμε και να χαλαρωσουμε απο το τρεξιμο της εβδομαδας!!!!!

κοριτσια μου πηγαμε χθες σε αλλο ουρολογο (εξειδικευμενο στην υπογονιμοτητα) και ειδε οοοολο το αρχειο του αντρα μου... τον εξετασε και βρηκε και κλινικα την κιρσοκηλη. κατα 99% μεχρι τελος του μηνα θα χειρουργηθει γτ παροτι εχουμε καλη ποσοτητα, η κιρσοκηλη επηρεαζει την κατατμηση και αυτο δεν μας αφηνει να εχουμε συλληψη. ηταν πολυ αναλυτικος ο γιατρος και μας τα αξηγησε ολα! 1μιση ωρα μας κρατησε στο γραφειο 🤣

μας ειπε για την επιλογη της αντιοξειδωτικης θεραπειας (βιταμινες, διατροφη, ασκηση, κλπ) αλλα μετα απο 8 μηνες που τα κανουμε ολα αυτα η κατατμηση ειναι 29%... επισης ζητησε επιπλεον εξετασεις (καλλιεργεια σπερματος και καποιες αλλες γτ λεει ειδε σαν μια εσωτερικη "ουλη" στυς ορχεις και φοβαται μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη). Αυτα......

πιστευω κοριτσια βρηκαμε την ακρη του νηματος και τα επομενα χριστουγεννα θα ειμαστε 3!!!!!!!!🙏🙏🙏🙏

η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου εκανε το θαυμα της και σ εμας!!!!! μας εδειξε αλλο δρομο και το θαυμα θα ερθει συντομα!!!!!! 😁❤️

Μπραβο Τονια μου γλυκια!!! Σας αξιζει το καλυτερο!!!! Μπορει να ηταν και καλο που δεν εμεινες εγκυος και να μεινεις μετα την επεμβαση! Τουλαχιστον απο εμπειρια μου μετα την επεμβαση μειναμε! Σας ευχομαι μεσα απτην καρδια μου ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρα κορίτσια 😁δείτε στη φώτο... Αύριο παίρνω τεστ 😉

Screenshot_20220610_075440_com.popularapp.periodcalendar.jpg

Με το καλο κοριτσι μου!!!!!!!! Σου ευχομαι +++++++++++++++++++++++++++++++++++++❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Hopemumtobe είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!!!!!!! Σου ευχομαι +++++++++++++++++++++++++++++++++++++❤️

Σε ευχαριστώ πολυυυυυ 💞💞💞 και εσένα @SUNY😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο κοριτσι μου!!!!!!!!!!!! Τ ιυπεροχα νεα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1 🥰Και τι υπεροχη γιατρος, ειναι τοσο σημαντικο να χαιρεται για σενα!!!❤️

Ναι πραγματικά χαίρομαι που το νοιώθει όπως εγώ..  φευγοντας μου λέει καλή μας επιτυχία και ο Θεός βοηθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααααα Καλημεραααα!!!!!! 

@Raf123 ο ρε τρομάρα!!! Εμείς εδώ γίνεται χαμός αστραπές μπουμπουνητα... Έτσι θα πάει όλο το τριήμερο!! Μακάρι να έχω ευχάριστα να σας πω αύριο 😁😁😁

@Antonia2 μου μακάριιιι αύριο να δω θετικό τεστακι!!!! 😁 Αχ χάρηκα πολύ που βρήκατε ποιο είναι το θέμα σας!!! Με το καλό να γίνει η εγχείρηση και μετά θα έρθει σίγουρα το μωράκι σας!!! ❤️😇 Όλα δεξιά να σας πάνε!!!

@Nandia- δεν φοβάσαι ε; εγώ με σεισμό τρομάζω πολυυυυυ!!!! 

θετικο θα ειναι!!!!!!! αμμμμμμ!!!!👌👌 μονο θετικες σκεψεις!!!!!!😍❤️ μακαρι Μαρίνα μου να πανε ολα καλα...🙏 εχουμε δρομο μπροστα και διαφορα σεναρια αλλα ευελπιστω να λυθει το θεμα μας και να πανε ολα κατ' ευχην!!!!

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσι μου τι ωραία νέα είναι αυτα!!! Ποσό αισιόδοξα!!! Κάποια στιγμή θα βρίσκατε το πρόβλημα!!! Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου τα Χριστούγεννα να είστε 3!! 💕💕💕💕 πως σας φάνηκε ο γιατρος;;;
 

Θα πρέπει να κάνει το χειρουργείο δλδ ;; Τώρα σύντομα;; Εγώ στο είπα ότι λόγο της κιρσοκοιλης θα είναι το πρόβλημα της κατάτμηση 💕💕

ραφαελα μου γλυκια!!!!❤️❤️❤️ οντως το ειχες πει οταν σας εστειλα τα αποτελεσματα των εξετασεων και ειχες απολυτο δικιο!!!! μακαρι με την επεμβαση να λυθει το θεμα μας και να ερθουν ολα οπως τα θελουμε. 

ο γιατρος πολυ καλος!!! μας εξηγησε πολλα πραγματα, εξετασε αναλυτικα τον αντρα μου και του εκανε υπερηχο κατω και τα παντα ολα!! ειδε ολες τις εξετασεις και μας ειπε οτι και ο ενδοκρινολογος που μας παρακολουθει ειναι μεν πολυ καλος αλλα οχι ειδικος σε υπογονιμοτητα και ισως θα επρεπε κι αυτο να το δουμε λιγο για να μας ρυθμισει καποιες τιμες... μας αφησε πολυ καλες εντυπωσεις! θα περιμενουμε να δουμε τι θα δειξουν οι εξετασεις που θα κανει ο αντρας μου την αλλη εβδομαδα και μετα θα δουμε ποτε θα γινει η επεμβαση.. ιδανικα τελος ιουνιου η αλλιως μετα το γαμο λογικα....

ελπιζω να μην ταλαιπωρηθει πολυ ο καλουλης μου.....🙏🙏😔 ηδη εχει αρχισει και τρεμει..

γενικα παντως μας ειπε αν θελουμε να προσπαθησουμε φυσικα, δεν μπορει να αποκλεισει κατι αλλα ηδη με την αλλαγη του τροπου ζωης και τις βιταμινες θα επρεπε να εχει πεσει κι αλλο η κατατμηση. οποτε αν δεν εχουμε συλληψη σε ενα 3μηνο, ειτε επεμβαση πρεπει να γινει ειτε εξωσωματικη...

στις πριν 1 ώρα, ο/η SUNY είπε:

Με το καλό όλα !!! Εύχομαι ολόψυχα να πάνε οκά δεξιά !!  

Ευχαριστουμε καλη μου!!!!!!!! ❤️❤️ ευχομαι κι εσεις να εχετε πολυ συντομα ευχαριστα νεα!!!!! πηρατε τα αποτελεσματα του αντρα σου; πως ειναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η stemi είπε:

χθες και σήμερα έχω αναγούλες. δεν είναι ότι έχω ναυτία και δεν αντέχω.. αλλά νιώθω το στομάχι μου περίεργα. Γενικά έχω κατακράτηση υγρών και φούσκωσα, δηλαδή έβαλα 1,5 κιλό. Μπορεί να είναι και από τη χαμηλή δόση corotrope που παίρνω. Προσπαθώ να πίνω πολύ νερό, όχι ζάχαρη και αλάτι. Έκανα τις εξετάσεις μου την Τετάρτη,  αυτές με τα αντισώματα κλπ., βγήκαν όλες σήμερα, νομίζω είναι μια χαρά, θα μου πει η γιατρός. Έχω χαμηλή D και μάλλον θα πίνω και από αυτό το χάπι. Πολλά χάπια, νιώθω γιαγιά χαχαχα. 

Ξύπνησα από το κούνημα ψες στη Λευκωσία. Σκέψου Λάρνακα πως θα ήταν....

Και εγώ σαν την γιαγιά νοιώθω..  μια χούφτα χάπια πίνω 🤣🤣🤣

Εγω αυτές θα τις κάνω την άλλη βδομάδα μαζί με ούρων 

Ακούστηκε ένας δυνατός ήχος και μετά κουνιουνταν όλα..  ευτυχώς που δεν φοβάμαι αλλιώς ένα πανικουλη θα τον πάθαινα 🤣🤣

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου καλημερα!!!!❤️ καλα αποτελέσματα!!! μην σκεφτεσαι απαισιοδοξα.. κατσε να τα παρετε πρωτα και μετα θα δειτε πως θα κινηθειτε....😉😍

 

μπραβοοο!!!!! εχετε τη φωτο σας!!!!!😍😁❤️❤️❤️ με το καλο να ερθει η μπουμπουκα σας!! να ειναι γερη!!!!

συγχιστηκα λιγο που σε τρανταξε ο αχαϊρευτος και τρομαξε τη μπουμπου αλλα τεσπα... μαλλον κατι ξερει κι αυτος... 

κοριτσι μου γλυκο ετσι ειναι οπως τα λες!!!! ειναι μεγαλη ανακουφιση αυτη η παρεα!!!! σε τοσες δυσκολιες και αγχη, παιρνουμε τοση στηριξη και κατανοηση...... ευτυχως που υπαρχετε ολες εσεις να μοιραζομαστε τις μεγαλυτερες μας εγνοιες....❤️❤️❤️❤️

αχ ναντια μου ημουν σιγουρη οτι ολα θα πανε τελεια!!!! τα ειπαμε και προσωπικα εμεις!!!! ολα θα πανε τελεια!!!!!😍❤️❤️😍🤰 baby is coming!!!!!!!!!🎉🎈

 

καρδουλες απειρες!!!! ❤️❤️❤️ ακριβως ετσι ειναι οπως τα λες...! τα καλυτερα ΕΡΧΟΝΤΑΙΙΙΙ!!!!!!!!😉

❤️❤️❤️

 

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσια μου καλημερααα!!!! ❤️❤️❤️ Παρασκευουλα σημερα!!! τι ωραια!! ερχεται σκ ξεκουραστο να ανανεωθουμε και να χαλαρωσουμε απο το τρεξιμο της εβδομαδας!!!!!

κοριτσια μου πηγαμε χθες σε αλλο ουρολογο (εξειδικευμενο στην υπογονιμοτητα) και ειδε οοοολο το αρχειο του αντρα μου... τον εξετασε και βρηκε και κλινικα την κιρσοκηλη. κατα 99% μεχρι τελος του μηνα θα χειρουργηθει γτ παροτι εχουμε καλη ποσοτητα, η κιρσοκηλη επηρεαζει την κατατμηση και αυτο δεν μας αφηνει να εχουμε συλληψη. ηταν πολυ αναλυτικος ο γιατρος και μας τα αξηγησε ολα! 1μιση ωρα μας κρατησε στο γραφειο 🤣

μας ειπε για την επιλογη της αντιοξειδωτικης θεραπειας (βιταμινες, διατροφη, ασκηση, κλπ) αλλα μετα απο 8 μηνες που τα κανουμε ολα αυτα η κατατμηση ειναι 29%... επισης ζητησε επιπλεον εξετασεις (καλλιεργεια σπερματος και καποιες αλλες γτ λεει ειδε σαν μια εσωτερικη "ουλη" στυς ορχεις και φοβαται μηπως υπαρχει καποια φλεγμονη). Αυτα......

πιστευω κοριτσια βρηκαμε την ακρη του νηματος και τα επομενα χριστουγεννα θα ειμαστε 3!!!!!!!!🙏🙏🙏🙏

η αγια ειρηνη χρυσοβαλαντου εκανε το θαυμα της και σ εμας!!!!! μας εδειξε αλλο δρομο και το θαυμα θα ερθει συντομα!!!!!! 😁❤️

Αιγουρα θα είστε 3ς.. η αγία ειρήνη σας καθοδηγεί ❤️❤️❤️

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Καλημέρααααα Καλημεραααα!!!!!! 

@Raf123 ο ρε τρομάρα!!! Εμείς εδώ γίνεται χαμός αστραπές μπουμπουνητα... Έτσι θα πάει όλο το τριήμερο!! Μακάρι να έχω ευχάριστα να σας πω αύριο 😁😁😁

@Antonia2 μου μακάριιιι αύριο να δω θετικό τεστακι!!!! 😁 Αχ χάρηκα πολύ που βρήκατε ποιο είναι το θέμα σας!!! Με το καλό να γίνει η εγχείρηση και μετά θα έρθει σίγουρα το μωράκι σας!!! ❤️😇 Όλα δεξιά να σας πάνε!!!

@Nandia- δεν φοβάσαι ε; εγώ με σεισμό τρομάζω πολυυυυυ!!!! 

Μπααααα δεν το πήρα από φοβο

Οταν δούλευα Λευκωσία πριν 2μιση -3 χρ περίπου δούλευα στον έφορο εταιρειών στον 7ο όροφο.. άρχισε να κουναει αλλά δεν είπα τπτ.. γυρίσαμε με την μια;συνάδελφο και βλέπαμε η μια τγν άλλη και μας λέει κουνιεστε και εσεις; της λέω εγώ ναι αλλά είπα μπορεί να ζαλίστηκα από τον αυχένα.. η άλλη λέει όχι και εγώ το νοιώθω.. ε οκ κατεβήκαμε από τις σκάλες 😱😱 σιγα σιγα και βγήκαμε έξω.. μετά από αρκετή ώρα πήγαμε ξανά στο γραφείο.. οι δύο ήρθαν από τις σκάλες και με βλέπουν εμένα μετά κυρία και μου λένε μπήκες στο ασανσέρ; Ε ναι τους λεω .. γλίτωσα από τον σεισμό και θα πάω από τις σκαλες;;;

Εν το μεταξύ είχε και άλλους συναδέλφους στο ασανσέρ.. τους λέω εγώ πάω 7ο αν αρχίσουν να με ψαχνου η γίνει ξανά τωρα σεισμός πες τε τους ότι είμαι στο ασανσέρ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραβο Τονια μου γλυκια!!! Σας αξιζει το καλυτερο!!!! Μπορει να ηταν και καλο που δεν εμεινες εγκυος και να μεινεις μετα την επεμβαση! Τουλαχιστον απο εμπειρια μου μετα την επεμβαση μειναμε! Σας ευχομαι μεσα απτην καρδια μου ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!!!

κοριτσι μου γλυκο!!!❤️❤️ ξερω ποσο χαιρεσαι με τα νεα μας!!!!🤗😍💖 μακαρι να πανε ολα καλα οπως στη δικη σας περιπτωση!!! τουλαχιστον χθες βρηκαμε μια ακρη και μας ειπε ο ανθρωπος οτι με αυτα που βλεπει δεν ανηκουμε στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα!! βεβαια το αποτελεσμα της επεμβασης δεν ειναι τελεσιδικο.... (εσυ το ξερεις καλυτερα απο εμενα) προσευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!🙏🙏🙏

εσυ τωρα ποτε ξαναπας στο γιατρο;;; ηταν μεγαλη η χαρα που πηρα με τα αποτελεσματα του νιπτ!!!!! ουφφφφφ! ανακουφιση!!!!! παει κι αυτο!😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου γλυκο!!!❤️❤️ ξερω ποσο χαιρεσαι με τα νεα μας!!!!🤗😍💖 μακαρι να πανε ολα καλα οπως στη δικη σας περιπτωση!!! τουλαχιστον χθες βρηκαμε μια ακρη και μας ειπε ο ανθρωπος οτι με αυτα που βλεπει δεν ανηκουμε στην ανεξηγητη υπογονιμοτητα!! βεβαια το αποτελεσμα της επεμβασης δεν ειναι τελεσιδικο.... (εσυ το ξερεις καλυτερα απο εμενα) προσευχομαι να πανε ολα καλα!!!!!!!🙏🙏🙏

εσυ τωρα ποτε ξαναπας στο γιατρο;;; ηταν μεγαλη η χαρα που πηρα με τα αποτελεσματα του νιπτ!!!!! ουφφφφφ! ανακουφιση!!!!! παει κι αυτο!😁

@Antonia2 μου εγώ όπως σου είπα νιώθω πολύ αισιόδοξη! Πιστεύω ότι τώρα πια έγινε η αρχή για να έρθει το μωράκι σας!!! Ξέρεις τι σκεφτόμουν χθες? Όταν πρωτογνωριστήκαμε, είχαμε κάνει μια συζήτηση για το πότε είναι ο ιδανικός χρόνος για εξετάσεις όταν προσπαθούμε για μωρό! Φαντάσου πόσος χρόνος φεύγει άδικα όταν δεν το παίρνουμε απόφαση κ το καθυστερούμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 μου εγώ όπως σου είπα νιώθω πολύ αισιόδοξη! Πιστεύω ότι τώρα πια έγινε η αρχή για να έρθει το μωράκι σας!!! Ξέρεις τι σκεφτόμουν χθες? Όταν πρωτογνωριστήκαμε, είχαμε κάνει μια συζήτηση για το πότε είναι ο ιδανικός χρόνος για εξετάσεις όταν προσπαθούμε για μωρό! Φαντάσου πόσος χρόνος φεύγει άδικα όταν δεν το παίρνουμε απόφαση κ το καθυστερούμε 

Ποσό δίκιο εχεις…κ εμεις αν το ψάχναμε νωρίτερα κ τελικά αν το θέμα μας ήταν μόνο η προλακτινη θα το είχα τακτοποιήσει από τους πρώτους μηνες…τώρα θα είχα σίγουρα το μωράκι μου κ σίγουρα θα έκανα κ τον γάμο μου διαφορετικά!! Αλλά δε πειράζει κάθε εμπόδιο για καλό λένε! Κ μέσα από αυτό εκτιμήσαμε καλύτερα αυτό το θαύμα που γίνεται μέσα ο μας! Παρά να έρθει από τον πρώτο μήνα καλύτερα έτσι τελικά…γνώρισα κ εσας ενώ αν ερχόταν από τον πρώτο μήνα/ες δε θα σας γνώριζα!! ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

θετικο θα ειναι!!!!!!! αμμμμμμ!!!!👌👌 μονο θετικες σκεψεις!!!!!!😍❤️ μακαρι Μαρίνα μου να πανε ολα καλα...🙏 εχουμε δρομο μπροστα και διαφορα σεναρια αλλα ευελπιστω να λυθει το θεμα μας και να πανε ολα κατ' ευχην!!!!

ραφαελα μου γλυκια!!!!❤️❤️❤️ οντως το ειχες πει οταν σας εστειλα τα αποτελεσματα των εξετασεων και ειχες απολυτο δικιο!!!! μακαρι με την επεμβαση να λυθει το θεμα μας και να ερθουν ολα οπως τα θελουμε. 

ο γιατρος πολυ καλος!!! μας εξηγησε πολλα πραγματα, εξετασε αναλυτικα τον αντρα μου και του εκανε υπερηχο κατω και τα παντα ολα!! ειδε ολες τις εξετασεις και μας ειπε οτι και ο ενδοκρινολογος που μας παρακολουθει ειναι μεν πολυ καλος αλλα οχι ειδικος σε υπογονιμοτητα και ισως θα επρεπε κι αυτο να το δουμε λιγο για να μας ρυθμισει καποιες τιμες... μας αφησε πολυ καλες εντυπωσεις! θα περιμενουμε να δουμε τι θα δειξουν οι εξετασεις που θα κανει ο αντρας μου την αλλη εβδομαδα και μετα θα δουμε ποτε θα γινει η επεμβαση.. ιδανικα τελος ιουνιου η αλλιως μετα το γαμο λογικα....

ελπιζω να μην ταλαιπωρηθει πολυ ο καλουλης μου.....🙏🙏😔 ηδη εχει αρχισει και τρεμει..

γενικα παντως μας ειπε αν θελουμε να προσπαθησουμε φυσικα, δεν μπορει να αποκλεισει κατι αλλα ηδη με την αλλαγη του τροπου ζωης και τις βιταμινες θα επρεπε να εχει πεσει κι αλλο η κατατμηση. οποτε αν δεν εχουμε συλληψη σε ενα 3μηνο, ειτε επεμβαση πρεπει να γινει ειτε εξωσωματικη...

Ευχαριστουμε καλη μου!!!!!!!! ❤️❤️ ευχομαι κι εσεις να εχετε πολυ συντομα ευχαριστα νεα!!!!! πηρατε τα αποτελεσματα του αντρα σου; πως ειναι;

Ποσό χαίρομαι Αντωνία μου για σας!! Ακούγεσαι τόσο χαρούμενη κ αισιόδοξη ❤️❤️❤️ Μια επέμβαση ρουτίνας είναι πες του άντρα σου να μη φοβάται αλλά άντρες θα μου πεις…🤣🤣🤣 

εγω είμαι υπέρ της επέμβασης όποτε το θέλετε να την κάνετε ή αν θέλετε να προχωρήσετε σε εξωσωματική…εγώ θα προτιμούσα μετά το γάμο για να μην τον ταλαιπωρήσω τον καημενουλη να ευχαριστηθεί κ τον γάμο μήπως πονά…ο άντρας της @Hopemumtobeπονουσε αρκετά για καιρό! Επίσης θα προτιμούσα κ μετά τον γάμο για να ευχαριστηθώ να χαλαρώσω το καλοκαίρι κ να μπορεί και αυτος να τρέχει για τα διαδικαστικά του γάμου!! Αυτή είναι η άποψη μου, αλλά ότι θέλετε εσείς κ πιστεύετε το σωστό για εσας ❤️❤️❤️ Εμεις εδώ θα είμαστε να σας στηρίξουμε και να αγωνιούμε όλα να πάνε καλά 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

@Antonia2 μου εγώ όπως σου είπα νιώθω πολύ αισιόδοξη! Πιστεύω ότι τώρα πια έγινε η αρχή για να έρθει το μωράκι σας!!! Ξέρεις τι σκεφτόμουν χθες? Όταν πρωτογνωριστήκαμε, είχαμε κάνει μια συζήτηση για το πότε είναι ο ιδανικός χρόνος για εξετάσεις όταν προσπαθούμε για μωρό! Φαντάσου πόσος χρόνος φεύγει άδικα όταν δεν το παίρνουμε απόφαση κ το καθυστερούμε 

γλυκια μανουλα καλησπερα!!!! ❤️ μαλλον αυτη η αισιοδοξια σου φυσαει προς τα εδω και με επηρεασε!😉😍❤️

ισως αισιοδοξω γτ επιτελους βρηκαμε κατι και καπου ολη αυτη η απογοητευση δεν ειναι ανεξηγητη... υπαρχει κατι που μας μπλοκαρει και δεν εχουμε να παλεψουμε με φαντασματα... 

ναιιιιι!!!! ποσο δικιο εχεις!!!!! ετσι αρχισαμε να μιλαμε και στο ινμποξ. απο την αρχη με παροτρυνες για τις εξετασεις και το ψαξιμο! ευτυχως σε ακουσα... καναμε τις εξετασεις μας, δωσαμε το χρονο που χρειαζοταν και στη θεραπεια και τωρα το σκαλισαμε παραπανω.

μακαρι να πανε ολα καλα!!!!🙏🙏🙏

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ποσό χαίρομαι Αντωνία μου για σας!! Ακούγεσαι τόσο χαρούμενη κ αισιόδοξη ❤️❤️❤️ Μια επέμβαση ρουτίνας είναι πες του άντρα σου να μη φοβάται αλλά άντρες θα μου πεις…🤣🤣🤣 

εγω είμαι υπέρ της επέμβασης όποτε το θέλετε να την κάνετε ή αν θέλετε να προχωρήσετε σε εξωσωματική…εγώ θα προτιμούσα μετά το γάμο για να μην τον ταλαιπωρήσω τον καημενουλη να ευχαριστηθεί κ τον γάμο μήπως πονά…ο άντρας της @Hopemumtobeπονουσε αρκετά για καιρό! Επίσης θα προτιμούσα κ μετά τον γάμο για να ευχαριστηθώ να χαλαρώσω το καλοκαίρι κ να μπορεί και αυτος να τρέχει για τα διαδικαστικά του γάμου!! Αυτή είναι η άποψη μου, αλλά ότι θέλετε εσείς κ πιστεύετε το σωστό για εσας ❤️❤️❤️ Εμεις εδώ θα είμαστε να σας στηρίξουμε και να αγωνιούμε όλα να πάνε καλά 💗💗💗

ραφαελα μου γλυκια ειμαι τοσο χαρουμενη γτ μια τοση δα λεπτομερεια και τιμη μπορει να λυσει πολλα "γιατι;;;;" που μας τρωνε την ψυχη καθε μηνα... εσυ με την προλακτινη το ξερεις πολυ καλα και με νιωθεις!!💞 βεβαια στεναχωριεμαι που ο αντρας μου θα μπει σε αυτη τη διαδικασια και αγχωνομαι λιγο. αλλα ξερω οτι θα κανει οοοοο,τι χρειαζεται για να γινουμε γονεις!💘💘 συγκινηθηκαμε και οι 2 χθες πολυ.👫🤗

ηδη σημερα πηρε τηλ το γιατρο για να του συνταγογραφησει τις εξετασεις γτ βιαζεται να τις κανει την αλλη εβδομαδα. ποιος;;; ο αντρας μου!!! που τον κυνηγουσα για να φαει τα φρουτα του!! 🤣

ισως εχεις δικιο για το χρονο και να πρεπει να εχουμε υπομονη. απο την αλλη σκεφτομαστε οτι εχουμε 3 μηνες για το γαμο και αλλους τοσους για αποθεραπεια μετα οποτε λιγο ανυπομονουμε.... θα βγουν τα αποτελεσματα των εξετασεων με το καλο, θα ξαναπαμε στο γιατρο και θα μας πει ποιο ειναι το καλυτερο και τι μας περιμενει μετα την επεμβασ ετσι ωστε να αποφσισουμε ολοι μαζι το καλυτερο..😃

Αχ ραφαελα μου αληθεια ποσο με συγκινειτε ολα τα κοριτσια!!!!!!!!😥 ολη αυτη η αγαπη που εισπραττω, το ενδιαφερον απο μερους σας, η στηριξη και η εμψυχωση ειναι τοσο πολυτιμα οοολη αυτη την περιοδο που γνωριζομαστε!

Δυσκολος δρομος για εμενα η πορεια προς τη μητροτητα (κυριως ψυχολογικα γτ παθολογικα δεν ταλαιπωρηθηκα και υπαρχουν κοριτσια που περνανε πιο δυσκολα σταδια...) αλλα σε ολο αυτο το ταξιδι ησασταν παντα διπλα μου συμμαχοι να με βοηθατε και να με στηριζετε!!!!!! δεν θα σας ξεχασω ποτε!!!!!!!❤️❤️❤️❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου έφερε η κολλητή μου ένα τεστ εγκυμοσύνης που την είχε περισσέψει από την εγκυμοσύνη της και είχε ημερομηνία λήξης 7/2020 και βγήκε αρνητικό.. Λέτε να είναι λανθασμένο;;;; ή αν ήμουν θα έδειχνε; 🙄🙄🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου έφερε η κολλητή μου ένα τεστ εγκυμοσύνης που την είχε περισσέψει από την εγκυμοσύνη της και είχε ημερομηνία λήξης 7/2020 και βγήκε αρνητικό.. Λέτε να είναι λανθασμένο;;;; ή αν ήμουν θα έδειχνε; 🙄🙄🙄

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου έφερε η κολλητή μου ένα τεστ εγκυμοσύνης που την είχε περισσέψει από την εγκυμοσύνη της και είχε ημερομηνία λήξης 7/2020 και βγήκε αρνητικό.. Λέτε να είναι λανθασμένο;;;; ή αν ήμουν θα έδειχνε; 🙄🙄🙄

Βρε κορίτσι είναι δύο χρόνια ληγμένο! Πως να δείξει αποτέλεσμα σωστό;;
Κάνε αύριο όπως είπαμε! 
και θα είναι όλα καλά!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου έφερε η κολλητή μου ένα τεστ εγκυμοσύνης που την είχε περισσέψει από την εγκυμοσύνη της και είχε ημερομηνία λήξης 7/2020 και βγήκε αρνητικό.. Λέτε να είναι λανθασμένο;;;; ή αν ήμουν θα έδειχνε; 🙄🙄🙄

Κορίτσι μου για το αν είσαι η όχι δεν μπορείς να ξέρεις χωρίς τεστ η χοριακη. Σίγουρα πάντως μην εμπιστεύεσαι ένα τεστ που έληξε πριν 2 χρόνια!!! Είναι αρχαιο!άντε πάρε ένα τεστ ή κάνε ανάλυση να τελειώνεις!

Εύχομαι να εισαι κ να πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πόσες μέρες έχεις καθυστέρηση;

Αύριο θα είναι η 5η ημέρα καθυστέρησης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

Κορίτσι μου για το αν είσαι η όχι δεν μπορείς να ξέρεις χωρίς τεστ η χοριακη. Σίγουρα πάντως μην εμπιστεύεσαι ένα τεστ που έληξε πριν 2 χρόνια!!! Είναι αρχαιο!άντε πάρε ένα τεστ ή κάνε ανάλυση να τελειώνεις!

Εύχομαι να εισαι κ να πάνε όλα καλά!

Χαχαχαχαχα δίκιο έχεις αρχαίο είναι όντως... Αύριο θα πάω να πάρω ναι!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσι είναι δύο χρόνια ληγμένο! Πως να δείξει αποτέλεσμα σωστό;;
Κάνε αύριο όπως είπαμε! 
και θα είναι όλα καλά!! ❤️ 

Όντως αυτό μου δίνει μια ελπίδα... Διάβασα και στο ίντερνετ ότι αν είναι ληγμένο δεν λειτουργεί σωστά... Οπότε θα κάνω και αύριο και βλέπουμε 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αύριο θα είναι η 5η ημέρα καθυστέρησης

Καλέ γιατί άργησες τόσες μέρες να κάνεις τεστ; 

Αυτό που είναι ληγμένο μην το εμπιστεύεσαι. 

Αλλά για να μην μπαίνεις στην διαδικασία της χοριακης. Κάνε ένα τεστακι της προκοπης ή πάρε αυτές τις ταινίες που είναι 20 μέσα και είναι φτηνά..να τα έχεις στο ντουλάπι σου. Εγώ μόλις τα πήρα για να τα έχω για να μην χαλάω λεφτά. Έμεινα έγγυος;.😝😝 Και μου έδειξαν αμέσως .από την πρώτη μερα αναμονής 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μου έφερε η κολλητή μου ένα τεστ εγκυμοσύνης που την είχε περισσέψει από την εγκυμοσύνη της και είχε ημερομηνία λήξης 7/2020 και βγήκε αρνητικό.. Λέτε να είναι λανθασμένο;;;; ή αν ήμουν θα έδειχνε; 🙄🙄🙄

Κσλε μαρινακι..... εδω τα αληχτα κ ειναι ελαττωματικα... 🤣🤣

Αυριο περιμενουμε τα νεα σου απ το τεστακι!!!!🤞🤞🤞🤞🥰🥰🥰🥰❤❤❤❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/6/2022 at 7:51 ΜΜ, ο/η evaioan είπε:

@ΜαρίαΔημήτρηςεχτές συγχυσαν εσένα από το ΙΚΑ σήμερα εμένα. Πρωί πρωί με πήραν να μου ακυρώσουν άδειες δύο μηνών και ότι θα τις περάσουν άνευ αποδοχών διότι η ιατρική γνωμάτευση είναι από ιδιώτη γιατρό και όχι από δημόσιο νοσοκομείο!!! Αγχώθηκα, έκλαιγα και άρχισε να πονάει η κοιλιά μου. Σε σκεφτηκα και πραγματικά συγγνώμη, όχι απλά φώναζα σήμερα αλλά άκρη δεν έβγαλα και άρχισα να κλαίω κιόλας. 

Τώρα διάβασα για τον σύζυγο, κάτσε στη μαμά σου γιατί εγώ που δεν τον έδιωξα το κόλλησα. Έχω 5 μέρες μπούκωμα τίποτα άλλο αλλά εντάξει δεν είναι έξυπνο να το περάσετε μαζί όπως έκανα εγώ. Υπομονή και περνάει. 

Κορίτσι μου μάλλον υπάρχει κάποια κοινή γραμμή από τα ΙΚΑ ως προς το θέμα των αναρρωτικών γιατί κι εμένα επικαλούνται κάθε φορά και διαφορετικό πρόσχημα και επιστρέφουν τις άδειες χωρίς να τις εγκρίνουν. Αν επιτρέπεται, είσαι στον ιδιωτικό ή το δημόσιο τομέα; Προσφυγή στη δευτεροβάθμια δε μπορείς να κάνεις; Θα επικαλεστείς το γράμμα του νόμου και αν δεν προβλέπεται ρητά σε διάταξη ότι απαιτείται γνωμάτευση από δημόσιο νοσοκομείο θα κάνεις λόγο για καταχρηστική, μεροληπτική και μη αναλογική εφαρμογή του νόμου που επισύρει μέχρι και καταγγελία για παράβαση καθήκοντος. Κοινοποίησε την ένσταση/προσφυγή και στο Υπουργείο Υγείας και στο Συνήγορο του Πολίτη. Δυστυχώς δε μας φτάνει η κατάστασή μας και οι δυσκολίες που αντιμετωπίσαμε για να φτάσουμε ως εδώ και έχουμε και τον κάθε ηλίθιο να κάνει κατάχρηση εξουσίας! Ψυχραιμία και ο,τι χρειαστείς να συζητήσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Για εμένα, μπορεί και τσάμπα να το σκέφτεσαι.. μετά από τρίμηνη καταστολή των ενδογενών ορμονών δεν ξέρεις αν θα είναι καλές οι ορμόνες στην πρώτη εμμηνόρροια για να προχωρήσετε σε διέγερση.. μίλα με το γιατρό σου κάνε τις εξετάσεις σου δείτε πως θα είναι ο κύκλος σου και το αποφασίζετε τότε με το γιατρό σου..! Εγώ τουλάχιστον και σύμφωνα με αυτά που έχουν αναφέρει κορίτσια στο παρελθόν με ενδομητριωση, αν έπαιρνα το οκ από το γιατρό μου να προχωρήσουμε θα το έκανα τώρα που θεωρητικά η ενδομητριωση είναι σε ύφεση και οι πιθανότητες καλύτερες..
    • It is one of the well-known complications following in vitro fertilization (IVF) with embryo transfer (ET). The incidence of ectopic pregnancy is estimated to be 2.1–8.6% of clinical pregnancy after IVF-ET, which is 4 times higher than natural conceptions. No significant difference could be demonstrated on the incidence of EP in fresh IVF cycles vs. frozen/thawed cycles in a large cohort of patients. Donor egg recipients were found to have a significantly lower incidence of ectopic pregnancy compared with standard IVF patients. Πηγή: Pubmed  Ισχύει.. του εναντίον δηλαδή, η εξωσωματική αυξάνει τις πιθανότητες..
    • Δε γνωρίζω ακριβώς τον λόγο, δε ξέρω να στο εξηγήσω αλλά στην εξωσωματική δεν είναι ασυνήθεις οι εξωμητριες κυήσεις.  Κουλό έτσι; Κι όμως.... 
    • Γειά σου κορίτσι μου! Καλώς ήρθες! Εδώ όλες έχουμε περάσει παρόμοιες καταστάσεις και σε καταλαβαίνουμε. Λυπαμαι για τις αποτυχιες... οι βιοχημικες είναι συνηθισμένες, δυστυχώς. Και εξωμητριες ακους ολο και πιο συχνα... Αλλα, να σε ρωτήσω, πώς σου προεκυψε εξωμητρια από εξωσωματικη; Η εξωσωματικη παρακάμπτει τις σαλπιγγες και απ αυτή την άποψη θεωρείται πιο ασφαλής, αφου η ετ γινεται απευθειας στη μητρα.  Σ αυτό που ρωτάς, να κάνεις όπως αισθάνεσαι. Αν δεν είσαι έτοιμη για νέα διέγερση, να προσπαθήσετε μόνοι σας. Σας δινει το οκ ο γιατρος; Η καλή ψυχολογία έχει μεγάλη σημασία στην εξωσωματικη, να μην πιεστεις, αν αισθάνεσαι κουρασμένη. Ύστερα είναι και το οικονομικό, που είναι υπολογίσιμο κόστος. Η ηλικία σου ποια ειναι;  Από την άλλη, σκέψου ότι τα κέντρα κλείνουν κάποια στιγμή τον Αυγουστο. Δηλαδή αν πατε τον Ιούνιο μονοι σας και δεν προκυψει, οριακά προλαβαίνετε τον Ιούλιο, αναλόγως και τις ημερομηνίες της περιόδου σου. Ζύγισε τα όλα αυτά. Πάντως ο ένας ή οι δύο μήνες δεν κάνουν την διαφορά. Εμεις εδω ειμαστε, όπου μπορούμε να βοηθήσουμε. Καλή επιτυχία.
    • @ditaki μωρε και γω εχω ενέργεια και εννοειταο δε με πήραν τα χρονια. Εσυ ομως εισαι ηδη εγκυος. Και η ολη διαδικασία της συλληψης εχει ενα αγχος. Απλα αλλο να εισαι πχ 32 και να προσπαθείς για 3ο και αλλο 36. Προσωπικά δεν εχω σκοπο να κανω ελευθερα πχ εφορου ζωης και όποτε ερθει. Αν ήμουν 32 πχ θα ελεγα οτι εχω μια 3τια ανετα μπροστα μου. Αντιθετως αν ειχα μονο ενα παιδι ναι θα προσπαθουσα οσο με επαιρνε. Και στα 40 μου ακομα. Και στα 40 φευγα. Αν ολα πήγαιναν καλα τωρα θα ειχα ηδη ενα ακομα μωρο. Αλλα τωρα δεδομενων των συνθηκων εχω ενα χρονο διάγραμμα. Αν ερθει μέχρι τότε καλως. Αν οχι παλι καλως.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...