Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ιούνης, μπρατσακια, μπανακια, περιμένουμε πολλά καλοκαιρινά μωράκια!!!🌊⛱️🌊🏖️


Recommended Posts

Κορίτσια μου καλημέρα, σήμερα βγήκε επιτέλους αρνητικός ο σύζυγος στον κορωνοιο αλλά βγήκα θετική εγώ. Από το Σάββατο ιδρώνω και σκάω, σήμερα είχα και σεξι φωνή 😂 οπότε λέω να μάστε. Ούτε μάσκες ούτε γάντια πια στο σπίτι. Τουλάχιστον ανασαίνω. Ενυδάτωση και ξεκούραση είπε ο γιατρός. Αν την περάσω χωρίς προβλήματα στην εγκυμοσύνη χαλάλι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, σήμερα βγήκε επιτέλους αρνητικός ο σύζυγος στον κορωνοιο αλλά βγήκα θετική εγώ. Από το Σάββατο ιδρώνω και σκάω, σήμερα είχα και σεξι φωνή 😂 οπότε λέω να μάστε. Ούτε μάσκες ούτε γάντια πια στο σπίτι. Τουλάχιστον ανασαίνω. Ενυδάτωση και ξεκούραση είπε ο γιατρός. Αν την περάσω χωρίς προβλήματα στην εγκυμοσύνη χαλάλι. 

Όχι ρε κοπέλα μου πολύ λυπήθηκα, είναι πολύ ζόρι, εγώ το πέρασα Απρίλιο είχα όλα τα συμπτώματα χωρίς πυρετό επειδή ήμουν διπλα εμβολιασμενη, εσύ είσαι;;; ξεκούραση πολύ και βιταμίνη c και d οπωσδήποτε να πάρεις!!! Η d βοηθάει πάρα πολύ!!! Περαστικά σου κοπέλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Όχι ρε κοπέλα μου πολύ λυπήθηκα, είναι πολύ ζόρι, εγώ το πέρασα Απρίλιο είχα όλα τα συμπτώματα χωρίς πυρετό επειδή ήμουν διπλα εμβολιασμενη, εσύ είσαι;;; ξεκούραση πολύ και βιταμίνη c και d οπωσδήποτε να πάρεις!!! Η d βοηθάει πάρα πολύ!!! Περαστικά σου κοπέλα μου

Σε ευχαριστώ πολύ, ναι ξεκίνησα επιπλέον c αλλά είμαι ήδη φουλ από βιταμίνες λόγω κύησης. Είμαι τριπλά εμβολιασμενη. Το ζόρι μου ήταν τα βράδια το Σαββατοκύριακο που λουζομουν στον ιδρώτα, δεν έχουμε και aircondition στο δωμάτιο και στο σαλόνι κοιμάται ο σύζυγος από όταν διαγνώστηκε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα, σήμερα βγήκε επιτέλους αρνητικός ο σύζυγος στον κορωνοιο αλλά βγήκα θετική εγώ. Από το Σάββατο ιδρώνω και σκάω, σήμερα είχα και σεξι φωνή 😂 οπότε λέω να μάστε. Ούτε μάσκες ούτε γάντια πια στο σπίτι. Τουλάχιστον ανασαίνω. Ενυδάτωση και ξεκούραση είπε ο γιατρός. Αν την περάσω χωρίς προβλήματα στην εγκυμοσύνη χαλάλι. 

Δεν την γλίτωσες βρε κορίτσι μου!! Άντε μην αγχώνεσαι! Καλά θα το περάσεις!! Ότι σου είπε ο γιατρος ενυδάτωση τις βιταμινουλες σου φρούτα μ ξεκούραση!!! Μακάρι να μην εχεις συμπτώματα!! Το έχουν περάσει πολλες έγκυες μια χαρά ήταν! :) καλή ανάρρωση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω να το επιβεβαιώσει…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω να το επιβεβαιώσει…

Καλέ. Τι 2 ώρες ; Μισή ώρα περίπου έκανε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω να το επιβεβαιώσει…

Είναι ανάλογα το μωράκι και τη θέση θα έχει, αν κινείται και αν μπορεί να μετρήσει ο εμβρυολογος. Εμένα τόσο κράτησε αλλά με έστειλε να φάω γλυκό και να περπατήσω κανα τέταρτο γιατί δε γύριζε και δε μπορούσε να κάνει τις μετρήσεις που ήθελε. Είναι αρκετά που πρέπει να δει για να σου βγάλει σωστά αποτελέσματα και ποσοστά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω να το επιβεβαιώσει…

Και εγώ μισή ώρα έκανα όταν τελειώσαμε τις μετρήσεις μου πήρε αίμα και μετά από μερικές μέρες είχαν βγει τα αποτελέσματα και από το αίμα.. είχα και τον άντρα μου μαζί μέσα στην εξέταση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια πόση ώρα κάνατε την αυχενικη; Επειδή πήρα τηλ κ μ είπαν 2 ώρες…δεν είναι πολλές;; Πήρα βασικά να ξέρω αν θα μπορεί να έρθει κ ο άντρας μου αλλά μου είπε η κοπέλα θα με πάρει πίσω να το επιβεβαιώσει…

Εμάς η εξέταση κράτησε γύρω στα 45' αλλά κάναμε και 30' βόλτα ενδιάμεσα για να αλλάξει θέση το μωρό οπότε αν βάλεις και μια σύντομη αναμονή 1,5 ώρα τη χρειαστηκαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

Βγήκε η χοριακή,από 148,3 την Παρασκευή σήμερα είναι 862,3. Σχεδόν εξαπλάσια. Λογικά την άλλη βδομάδα μπορώ να δω κάτι στον γιατρό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Βγήκε η χοριακή,από 148,3 την Παρασκευή σήμερα είναι 862,3. Σχεδόν εξαπλάσια. Λογικά την άλλη βδομάδα μπορώ να δω κάτι στον γιατρό.

Οοοοοο πήρε φόρα ανηφόρα μπράβο το μωράκι σου!!!!!!!! Με το καλοοοοοοο ❤️😁❤️😁❤️😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Οοοοοο πήρε φόρα ανηφόρα μπράβο το μωράκι σου!!!!!!!! Με το καλοοοοοοο ❤️😁❤️😁❤️😁

 

Μίλησα με το γιατρό και θα πάω την άλλη Τρίτη για υπέρηχο. Λογικά μόνο σακο θα δούμε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Βγήκε η χοριακή,από 148,3 την Παρασκευή σήμερα είναι 862,3. Σχεδόν εξαπλάσια. Λογικά την άλλη βδομάδα μπορώ να δω κάτι στον γιατρό.

Πάνω από 1500 μπορεί να φανεί ο σάκος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια την Παρασκευή το βράδυ είδα αίμα  πολύ κόκκινο πήρα τον γιατρό και μου λέει έλα σήμερα να σε δω πήγα σήμερα είμαι 6 και 5 ευτυχώς είναι όλα καλά ακούσαμε και καρδούλα και γιατο αίμα περνώ utrogestan τον 200 γτ έχω και χαμηλή προγεστερόνη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xristina_B είπε:

Πάνω από 1500 μπορεί να φανεί ο σάκος 

Ναι το ξέρω, μέχρι την άλλη Τρίτη θα έχει πάει και παραπάνω από 1500 . Είναι η 5η εγκυμοσύνη και τα έχω μάθει απέξω.

Να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις τίποτα. Ένα σου έδωσε ουτροτζεσταν την ημέρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Ναι το ξέρω, μέχρι την άλλη Τρίτη θα έχει πάει και παραπάνω από 1500 . Είναι η 5η εγκυμοσύνη και τα έχω μάθει απέξω.

Να ξεκουράζεσαι και να μην κάνεις τίποτα. Ένα σου έδωσε ουτροτζεσταν την ημέρα?

Όχι 3 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα καλά μου κορίτσια.
Καλότυχο να είναι το νέο θεματάκι για όσες έχουν μείνει με άδειες κοιλίτσες.


@Raf123 @Nandia- εδώ είμαι, μπαίνω και σας διαβάζω καθημερινά. Σας παρακολουθώ και σας έχω έννοια να βλέπω ότι προχωράνε καλά τα σποράκια σας. Με το καλό και οι γάμοι σας, να είναι η αρχή για ένα τέλειο και ευτυχισμένο μέλλον με τις οικογένειες σας!
 

@ΜαρίαΔημήτρης Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος αυτή τη φορά!
@Xristina_B Συγγχαρητήρια και σε εσένα, εύχομαι το σποράκι σου να τα καταφέρει, να έχεις εμπιστοσύνη σε αυτό και να κάνεις ότι χρειάζεται! 


@Antonia2 να σας ζήσει η μπεμπα σας! Και με το καλό τα εμβρυάκια να γίνουν και άλλα ανιψάκια!

@evaioan Περαστικά σας κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε!

@marinamanoulitsa αφού ΄΄ολες οι εξετάσεις βρήκαν μια χαρα, είναι απλά θέμα χρόνου να έρθει! με το καλό! 

@babyblue94 αντε την πεμπτη θα βγάλεις τις φωτογραφίες σου!!! ❤️ 

@Hopemumtobe βγήκε το Nipt;;

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Xristina_B είπε:

Όχι 3 

Στον γιο μου και εγώ είχα αίμα και με τα ουτροτζεσταν πήγαν όλα καλά. Να ξεκουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι για τίποτα και για κανέναν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλησπέρα καλά μου κορίτσια.
Καλότυχο να είναι το νέο θεματάκι για όσες έχουν μείνει με άδειες κοιλίτσες.


@Raf123 @Nandia- εδώ είμαι, μπαίνω και σας διαβάζω καθημερινά. Σας παρακολουθώ και σας έχω έννοια να βλέπω ότι προχωράνε καλά τα σποράκια σας. Με το καλό και οι γάμοι σας, να είναι η αρχή για ένα τέλειο και ευτυχισμένο μέλλον με τις οικογένειες σας!
 

@ΜαρίαΔημήτρης Συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου, εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι τέλος αυτή τη φορά!
@Xristina_B Συγγχαρητήρια και σε εσένα, εύχομαι το σποράκι σου να τα καταφέρει, να έχεις εμπιστοσύνη σε αυτό και να κάνεις ότι χρειάζεται! 


@Antonia2 να σας ζήσει η μπεμπα σας! Και με το καλό τα εμβρυάκια να γίνουν και άλλα ανιψάκια!

@evaioan Περαστικά σας κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε!

@marinamanoulitsa αφού ΄΄ολες οι εξετάσεις βρήκαν μια χαρα, είναι απλά θέμα χρόνου να έρθει! με το καλό! 

@babyblue94 αντε την πεμπτη θα βγάλεις τις φωτογραφίες σου!!! ❤️ 

@Hopemumtobe βγήκε το Nipt;;

 

Ευχαριστώ πολύ και σε εσένα εύχομαι ότι επιθυμείς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Στον γιο μου και εγώ είχα αίμα και με τα ουτροτζεσταν πήγαν όλα καλά. Να ξεκουράζεσαι και να μην αγχώνεσαι για τίποτα και για κανέναν.

Ναι έχω περάσει ξανά από αυτή τη διαδικασία έχω και εγώ ένα γιο που και εκεί έβλεπα αίμα και με τα χάπια ευτυχώς σταμάτησε αλλά είχα και μια εγκυμοσύνη που δεν πήγε καλά παλινδρόμηση ήταν και η πρώτη αλλά δεν είχαμε ακούσει καν καρδούλα καλή επιτυχία και σε σένα να δεις τον σάκο την άλλη εβδομάδα με το καλό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Xristina_B είπε:

Ναι έχω περάσει ξανά από αυτή τη διαδικασία έχω και εγώ ένα γιο που και εκεί έβλεπα αίμα και με τα χάπια ευτυχώς σταμάτησε αλλά είχα και μια εγκυμοσύνη που δεν πήγε καλά παλινδρόμηση ήταν και η πρώτη αλλά δεν είχαμε ακούσει καν καρδούλα καλή επιτυχία και σε σένα να δεις τον σάκο την άλλη εβδομάδα με το καλό 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου, όλα καλά θα πάνε για όλες μας γιατί το αξίζουμε. 

Έχω περάσει μια βιοχημική αποβολή στην 5 εβδομάδα και 2 παλινδρομες όπου άκουσα καρδούλα και μετά. Για αυτό ανυπομονώ να πάω στο γιατρό και κάνω και μόνη μου χοριακή γιατί φοβάμαι.

Αλλά δεν χάνω την ελπίδα μου.

Σε ποια εβδομάδα είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Βγήκε η χοριακή,από 148,3 την Παρασκευή σήμερα είναι 862,3. Σχεδόν εξαπλάσια. Λογικά την άλλη βδομάδα μπορώ να δω κάτι στον γιατρό.

Τέλεια χοριακη !! Με το καλό !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εμάς η εξέταση κράτησε γύρω στα 45' αλλά κάναμε και 30' βόλτα ενδιάμεσα για να αλλάξει θέση το μωρό οπότε αν βάλεις και μια σύντομη αναμονή 1,5 ώρα τη χρειαστηκαμε 

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Είναι ανάλογα το μωράκι και τη θέση θα έχει, αν κινείται και αν μπορεί να μετρήσει ο εμβρυολογος. Εμένα τόσο κράτησε αλλά με έστειλε να φάω γλυκό και να περπατήσω κανα τέταρτο γιατί δε γύριζε και δε μπορούσε να κάνει τις μετρήσεις που ήθελε. Είναι αρκετά που πρέπει να δει για να σου βγάλει σωστά αποτελέσματα και ποσοστά!

Άρα καλά μου είπε 2 ώρες για να βάλει μέσα και τις καθυστερήσεις που μπορεί να έχουμε με το μωρό!! Σας ευχαριστώ πολύ!! Μου φάνηκε πολύ ώρα και είπα να ρωτήσω κ εσας…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλησπέρα κορίτσια,

Βγήκε η χοριακή,από 148,3 την Παρασκευή σήμερα είναι 862,3. Σχεδόν εξαπλάσια. Λογικά την άλλη βδομάδα μπορώ να δω κάτι στον γιατρό.

Συγχαρητήρια τέλεια η χοριακη σου! Πάει σφαίρα το μωράκι!!! Αυτή που έκανες πόσες μερες μετά την καθυστέρηση είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...