Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αν δεν τις θέλει καποιο κοριτσι απ το φορουμ η καποια φιλη σου, μου τις δινεις στην κυπρο.. εμενα το κουτι με φτανει για 1 μηνα ακομη...😃

Αα τέλεια θα σου τις φερω!! Και ότι άλλο θέλεις βιταμίνη D3 έχω πολλά στο σπίτι δείγματα!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

αστα κι εμεις δωσαμε 300€ την περασμενη εβδομαδα για τις εξετασεις του αντρα μου.... πονεσεεεεε 😫

φεύγουν πολλά λεφτά ασε...! εγώ αυτό το μήνα αποφάσισα να μην πάρω τεστάκια ωορρηξίας, για να κάνω οικονομία κι εκεί, αλλά όλο τρώγομαι να πάρω.. θα αντισταθώ όμως! γιατί και τα λεφτά μου δίνω, και άγχος μου δημιουργούν και αποτέλεσμα δεν φέρνουν.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

φεύγουν πολλά λεφτά ασε...! εγώ αυτό το μήνα αποφάσισα να μην πάρω τεστάκια ωορρηξίας, για να κάνω οικονομία κι εκεί, αλλά όλο τρώγομαι να πάρω.. θα αντισταθώ όμως! γιατί και τα λεφτά μου δίνω, και άγχος μου δημιουργούν και αποτέλεσμα δεν φέρνουν.. 

θες να σου στείλω έχω παρά πολλά στο σπίτι κ τεστ εγκυμοσύνης κ ωορρηξιας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

φεύγουν πολλά λεφτά ασε...! εγώ αυτό το μήνα αποφάσισα να μην πάρω τεστάκια ωορρηξίας, για να κάνω οικονομία κι εκεί, αλλά όλο τρώγομαι να πάρω.. θα αντισταθώ όμως! γιατί και τα λεφτά μου δίνω, και άγχος μου δημιουργούν και αποτέλεσμα δεν φέρνουν.. 

εγω τα εκοψα απο αποψη αγχους.. γτ εβγαινε θετικο και τρελαινομουν (στρεσαριζομουν πολυ) αν δεν ειχαμε επαφες... οποτε πιο χαλαρα!! εχουμε συχνες επαφες κι οποτε θελει ο θεος θα ερθει...

αλλα σκεφτομαι ωρες ωρες οτι θα μεινω εγκυος κι ουτε ενα τεστ δεν θα εχω να κανω.....😆😆😆 ας ερθει η καθυστερηση και θα παω στο φαρμακειο να παρω η χοριακη κατευθειαν!!!!😉🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

θες να σου στείλω έχω παρά πολλά στο σπίτι κ τεστ εγκυμοσύνης κ ωορρηξιας! 

αχ σε ευχαριστώ πολύ.... όμως άστο καλύτερα γιατί πραγματικά μου δημιουργούν άγχος και νεύρα να τσεκάρω κάθε μέρα! κι όταν δε βρίσκω θετικό, γιατί μου αργεί λίγο, εκεί να δεις πιο πολλά νεύρα... θα αντισταθώ αυτό το μήνα, μήπως και είμαι πιο ήρεμη! σε ευχαριστώ πάντως κορίτσι μου! σίγουρα κάποια κοπέλα θα τα χρειάζεται περισσότερο!

Α... για λίγη μπεμπεδόσκονη δε θα έλεγα όχι όμως!!! 👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εγω τα εκοψα απο αποψη αγχους.. γτ εβγαινε θετικο και τρελαινομουν (στρεσαριζομουν πολυ) αν δεν ειχαμε επαφες... οποτε πιο χαλαρα!! εχουμε συχνες επαφες κι οποτε θελει ο θεος θα ερθει...

αλλα σκεφτομαι ωρες ωρες οτι θα μεινω εγκυος κι ουτε ενα τεστ δεν θα εχω να κανω.....😆😆😆 ας ερθει η καθυστερηση και θα παω στο φαρμακειο να παρω η χοριακη κατευθειαν!!!!😉🤞

δεν πειράζει χοριακή κατευθείαν να μην υπάρχει και αμφιβολία! και το κάνεις μετά το τεστ.. έτσι για το γαμω΄το! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εγω κοριτσι μου ξεκίνησα τις strong start της lamperts!!! εχουν τα παντα ολα μεσα και ειχε στη σκρουτζ καποιες κριτικες οτι τα κοριτσια συνελλαβαν συντομα!! αν θες δοκιμασε τες! α! και δεν ειναι ακριβες..😘

Και εγώ τις πήρα αυτές πριν ένα μήνα που σταμάτησα τις ακριβές. Βέβαια τις είχα πάρει και πέρσι το χειμώνα ένα κουτί και έβγαλα νέες φιτρες στα μαλλιά. Και τώρα για μαλλί βλέπω να πηγαίνω.... Μακάρι να βγω κουρεμένη! 😂😂

 

@Nandia- και επίσημα συγχαρητήρια! ΜΕ το καλό το μωρό σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MyElpida είπε:

δεν πειράζει χοριακή κατευθείαν να μην υπάρχει και αμφιβολία! και το κάνεις μετά το τεστ.. έτσι για το γαμω΄το! 

Χαχαχα σαν την νύφη μου είχε κάνει εξωσωματική κ την έστειλε ο γιατρος για χοριακη και μετά έκανε κ ένα τεστ για να έχει ενθύμιο 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

αχ σε ευχαριστώ πολύ.... όμως άστο καλύτερα γιατί πραγματικά μου δημιουργούν άγχος και νεύρα να τσεκάρω κάθε μέρα! κι όταν δε βρίσκω θετικό, γιατί μου αργεί λίγο, εκεί να δεις πιο πολλά νεύρα... θα αντισταθώ αυτό το μήνα, μήπως και είμαι πιο ήρεμη! σε ευχαριστώ πάντως κορίτσι μου! σίγουρα κάποια κοπέλα θα τα χρειάζεται περισσότερο!

Α... για λίγη μπεμπεδόσκονη δε θα έλεγα όχι όμως!!! 👶

Όση θες σου στέλνω 👶👶👶👶

Κ εγώ τον μήνα π έμεινα εγκυος είχα κάνει 1-2 κ μετά λεω άστο καλό δεν θα κάνω άλλο άμα θα έρθει θα έρθει κ νόμιζα ότι χάσαμε κ τις μερες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

σημερα χαχαχαχα

Καλό μου γλυκό κορίτσι!!! Ποσο χαίρομαι. Θυμάμαι στις αρχές ειδικά που διάβαζα τα μηνύματα σου που είχες απογοητευτεί και παρ όλα αυτά χαιρόσουν για τις άλλες π είχαν θετικά τεστ είχα σκεφτεί ποσο σου αξίζει και εσένα να έχεις το πολυπόθητο σποράκι ! Μπράβο βρε παιδί μου, μπράβο πολύ χαίρομαι !!! Εύχομαι μια ήρεμη ανώδυνη εγκυμοσύνη και ένα υγείες μωράκι ❤️🙏🏼❤️ Μπράβο σου!!! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Είχα φτάσει και εγώ από γόνιμες και μετά να ζω σαν έγγυος αλλά δεν μου έκανε καλο ψυχολογικά. Αυτό που παιζει πολύ ρόλο είναι η διατροφή. 

Εγώ έκοψα τελείως το κρέας και όλα τα φάρμακα.προσεχα την διατροφή μου και έφτιαξε ο κύκλος μου σε 28 μέρες ενώ έχω Σπω. Έτσι ξαφνικά. Μόνο διατροφή είχα αλλάξει. Οπότε αυτό είναι πολύ βασικό. 

Να σε ρωτήσω κάτι;;; είχες παραπάνω βάρος από το φυσιολογικό;;; και βοήθησε η διατροφή;;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tokyoπωπω σε καταλαβαίνω κ εδώ δεν είχε καθόλου ιατρούς τπτ, τώρα πριν κανένα χρόνο έχτισαν και άνοιξαν το νοσοκομείο και σιγά σιγά το στελεχώνουν με ιατρούς! 
 

αυτό π λένε κ σχολιάζουν είναι πως η εγώ είμαι στείρα.. η ο άνδρας μ δεν έχει καλό σπερμα. Γενικά πέφτει πολύ κουτσομπολιό και άφθονη ζήλεια. 
αλλα προσωπικά να σ πω την αλήθεια δν ασχολούμαι, δεν ασχολούμαι με κανένα ο άνδρας μ λίγο στενοχωριέται γιατί εντάξει είναι το νησί του, μεγάλωσε εδώ, έχει επιχείρηση, κύκλο και γενικά τον νοιάζει η κοινή γνώμη. 
προσωπικα σκασίλα μου, το οτι κάποιος προσπαθεί και παλεύει να βρει τι έχει για να καταφέρει ν κάνει παιδί μόνο προς τιμήν όλων μας το βλέπω. Και εύχομαι όλοι αυτοί π σχολιάζουν να μη το περάσουν ποτε! 
κ όχι επειδή είμαι καμία Μαρία Τερέζα και τους νοιάζομαι αλλά επειδή πράγματι αδιαφορώ για το τι λέει ο καθένας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

αχ σε ευχαριστώ πολύ.... όμως άστο καλύτερα γιατί πραγματικά μου δημιουργούν άγχος και νεύρα να τσεκάρω κάθε μέρα! κι όταν δε βρίσκω θετικό, γιατί μου αργεί λίγο, εκεί να δεις πιο πολλά νεύρα... θα αντισταθώ αυτό το μήνα, μήπως και είμαι πιο ήρεμη! σε ευχαριστώ πάντως κορίτσι μου! σίγουρα κάποια κοπέλα θα τα χρειάζεται περισσότερο!

Α... για λίγη μπεμπεδόσκονη δε θα έλεγα όχι όμως!!! 👶

Εγώ να σας πω αγχωνόμουν περισσότερο τους μήνες που δεν είχα τεστ ωορρηξιας, γιατί σκεφτόμουν πότε θα έχω ωορρηξία; Πετυχαίνω τις μέρες με τις επαφές μου; Τώρα φταίει το ότι δεν πέτυχα τις μέρες ή ότι έχω πρόβλημα που δεν έμεινα έγκυος; Έγινε και μεγάλο μπέρδεμα με τον κύκλο μου τις φορές που έβαζα δόση εμβολίου covid και νόμιζα είχα καθυστέρηση και έκανα σαν υστερική που έβγαιναν αρνητικά τα τεστ εγκυμοσύνης, ενώ απλά έκανα αργά ωορρηξία. Μετά κόλλησα covid και έκανα τεστ ωορρηξίας και έμαθα ότι καθυστέρησε 1 ολόκληρη εβδομάδα η ωορρηξία μου, οπότε και η περίοδος μετά. Και ήμουν ήρεμη και την περίμενα :P Διατριβή στα τεστ έχω κάνει τόσους μήνες.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Βγήκαν τα αποτελέσματα 

Screenshot_20220511-135701_OneDrive.jpg

Συγχαρητήρια Κορίτσι μου,  μπράβο τα καταφέρατε!! Κάτι ήξερε ο άντρας σου και δεν πήγαινα για σπερμοδιαγραμμα!!  Μια τελειομηνη εγκυμοσύνη εύχομαι μέσα απο την καρδιά μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καπου ειχα διαβασει για τη λυγαρια.. εμενα ο αντρας μου παιρνει τριβολι! λενε βοηθαει πολυ στο σπερμα και στην κινητικοτητα! (την πεμπτη περιμενουμε αποτελεσματα απο σπερμοδιαγραμμα οποτε θα σου πω αν βοηθησε κι αυτο (γτ μεχρι φλεβαρη επαιρνε βιταμινες τις androferi... του πανακρίβου!!!!!!!🤑)

μακα νομιζω επαιρνε η ραφαελα μας!!❤️

ευχομαι να σε βοηθησουν κοριτσι μου!!!! 🤞❤️

Τόνια μου βγηκαν αποτελεσματα σας???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Συγχαρητήρια εύχομαι μια τέλεια εγκυμοσύνη 😊  

@Nandia- Μπράβο Νάντια μου!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!  Τελειο αποτελεσμα!!!!!!!!Τι ωραια που τα αταφερες κι εσυ, και με τη βοηθεια των προσευχων σου... Να εχεις μια υπεροχη τελειομηνη εγκυμοσυνη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Και εγώ τις πήρα αυτές πριν ένα μήνα που σταμάτησα τις ακριβές. Βέβαια τις είχα πάρει και πέρσι το χειμώνα ένα κουτί και έβγαλα νέες φιτρες στα μαλλιά. Και τώρα για μαλλί βλέπω να πηγαίνω.... Μακάρι να βγω κουρεμένη! 😂😂

 

@Nandia- και επίσημα συγχαρητήρια! ΜΕ το καλό το μωρό σου! 

ΚΛΑΙΩ!!!!🤣🤣🤣🤣 Ας μακρυνουν τα μαλλια... απ το ολοτελα κατι ειναι κι αυτο!!!!! Εχουμε κι ενα γαμο μπροστα μας!!!!😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@Tokyoπωπω σε καταλαβαίνω κ εδώ δεν είχε καθόλου ιατρούς τπτ, τώρα πριν κανένα χρόνο έχτισαν και άνοιξαν το νοσοκομείο και σιγά σιγά το στελεχώνουν με ιατρούς! 
 

αυτό π λένε κ σχολιάζουν είναι πως η εγώ είμαι στείρα.. η ο άνδρας μ δεν έχει καλό σπερμα. Γενικά πέφτει πολύ κουτσομπολιό και άφθονη ζήλεια. 
αλλα προσωπικά να σ πω την αλήθεια δν ασχολούμαι, δεν ασχολούμαι με κανένα ο άνδρας μ λίγο στενοχωριέται γιατί εντάξει είναι το νησί του, μεγάλωσε εδώ, έχει επιχείρηση, κύκλο και γενικά τον νοιάζει η κοινή γνώμη. 
προσωπικα σκασίλα μου, το οτι κάποιος προσπαθεί και παλεύει να βρει τι έχει για να καταφέρει ν κάνει παιδί μόνο προς τιμήν όλων μας το βλέπω. Και εύχομαι όλοι αυτοί π σχολιάζουν να μη το περάσουν ποτε! 
κ όχι επειδή είμαι καμία Μαρία Τερέζα και τους νοιάζομαι αλλά επειδή πράγματι αδιαφορώ για το τι λέει ο καθένας. 

Αλήθεια;;; Ακους τέτοια σχόλια;;; Καλά κανεις και είσαι Μπενάκης βγενακης χαχαχα 

Πωπω θυμάμαι που ήμουν Αγγλία και δεν με ήξερε καν ο γείτονας μου ποσό ωραίο ήταν χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τόνια μου βγηκαν αποτελεσματα σας???

Αυριο κοριτσι μου!!!!! ανυπομονω!!! εχω τρελαθει απο αγχος..... μακαρι να ειναι ολα καλα!!!!🙏❤️

μπηκα και σμρ αλλα δεν ανεβασαν τπτ... ολα μαζι αυριο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

@Tokyoπωπω σε καταλαβαίνω κ εδώ δεν είχε καθόλου ιατρούς τπτ, τώρα πριν κανένα χρόνο έχτισαν και άνοιξαν το νοσοκομείο και σιγά σιγά το στελεχώνουν με ιατρούς! 
 

αυτό π λένε κ σχολιάζουν είναι πως η εγώ είμαι στείρα.. η ο άνδρας μ δεν έχει καλό σπερμα. Γενικά πέφτει πολύ κουτσομπολιό και άφθονη ζήλεια. 
αλλα προσωπικά να σ πω την αλήθεια δν ασχολούμαι, δεν ασχολούμαι με κανένα ο άνδρας μ λίγο στενοχωριέται γιατί εντάξει είναι το νησί του, μεγάλωσε εδώ, έχει επιχείρηση, κύκλο και γενικά τον νοιάζει η κοινή γνώμη. 
προσωπικα σκασίλα μου, το οτι κάποιος προσπαθεί και παλεύει να βρει τι έχει για να καταφέρει ν κάνει παιδί μόνο προς τιμήν όλων μας το βλέπω. Και εύχομαι όλοι αυτοί π σχολιάζουν να μη το περάσουν ποτε! 
κ όχι επειδή είμαι καμία Μαρία Τερέζα και τους νοιάζομαι αλλά επειδή πράγματι αδιαφορώ για το τι λέει ο καθένας. 

εσυ καλε πηγες στο γυναικολογο;;;; για πες εντυπωσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να σας πω λοιπόν κορίτσια και εγώ τα δικά μου! Πηγαμε στο καινούριο νοσοκομείο λοιπόν, στον ιατρό, συμπαθέστατος, ομιλητικός. Μ πήρε πλήρες ιστορικό, είδε όλες τις εξετάσεις (ένας Πάκος τεράστιος). Έκανε υπέρηχο και ακούστε τα ευχατισα ( όχι δεν είδε εγκυμοσύνη , αλλά σας έχω κάτι πολύ καλό ίσως και καλύτερο ) οι πολυκιστικες μ ωοθήκες είναι σχεδόν ανύπαρκτες! Οι εικόνες π είχα πριν ένα χρόνο !!!!!! Δν έχουν καμία σχέση με αυτές τώρα. Εμεινε άφωνος και ο ίδιος. Μου λέει τι έκανες ; Του λέω έφτιαξα το βάρος μ αρχικά, είμαι σταθερή στα κιλά μ 66-68 κιλά ήδη 2 χρόνια, τρέφομαι σωστά υγιεινά γυμνάζομαι. Κι κυρίως έχω φτιάξει αρκετά τα ωράρια π δούλευα παλαιότερα. Μου πήρε αίμα για τη χοριακη να βεβαιωθούμε ότι δεν είμαι έγκυος, και είπε μόλις με πάρει τηλέφωνο κ μ επιβεβαιώσει πως είναι 0, να ξεκινήσω τα DYDROGESTERONE για 7 ημέρες την 8η να τα κόψω να κατέβει η περίοδος. Τα ινοφερ λέει για την ώρα να τα κόψω γτ δεν έχω πλέον ΣΠΩ π χρειάζεται χάπια. Να κατεβάσουμε λέει την περίοδο πρώτα, και μόλις έρθει η περίοδος θα ξεκινήσουμε να παρακολουθούμε την ωορρηξία. Θα τον παίρνω λέει τηλ να έρχομαι για υπέρηχο μόλις βρούμε την ωορρηξία βουρ την ίδια μέρα και την επόμενη στο ενδιάμεσο είπε καλό θα είναι να κάνουμε κράτη να δυναμώσει λίγο το σπερμα. Δλδ όχι κάθε μέρα. Μ λέει σου υπόσχομαι πως μόλις βρούμε τη γόνιμη μέρα θα μείνεις έγκυος. Μου έδωσε και το τηλ του κ μ λέει οτιδήποτε είναι με παίρνεις τηλέφωνο. Επίσης μου εξήγησε οτι δεν κανεις μ λέει πολλούς μήνες προσπάθεια, γιατί απλούστατα δν ξέρεις καν ποτε χεις ωορρηξία. Αυτό είναι το πρόβλημα. Όσο για την περίοδο είπε θα το παρακολουθήσουμε στενά να δούμε πως θα τη σταθεροποιήσουμε αν ωστόσο δεν έρθει η εγκυμοσύνη. Γενικά τον άκουσα πολύ θετικό με τις εξετάσεις μου, πολύ καλές Οι ορμόνες είπε… καθαρή η μήτρα.. αλλά το κυριότερο Παναγίτσα μ είναι οτι ξεφορτωθήκαμε σχεδόν τις ΣΠΩ μ είπε η εικόνα που βλέπω δεν έχει καμία σχέση με αυτή π μ δείχνεις, Μάτζικ κορίτσια ! Μάτζικ ! Να π φωνάζω του άνδρα μ να μη τρώει βλακείες ιδού τα αποτελέσματα εξαφανίστηκαν. Απλά θα ψάξουμε τώρα ποια η αιτία π δν έρχεται η περίοδος και την ποιότητα των ωαρίων!! 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Ποσο σημαντικό και ανακουφιστικό !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

σε ευχαριστω! τις ψάχνω ήδη εννοείται 😂 ας τις δοκιμάσω κι αυτές! εγώ αυτό τον καιρό πίνω λυγαριά και μάκα και matcha.. πρόκοψα με τις πολυβιταμίνες και πήγα στα φυτικά σκευασματα 🤣 

Για τη λυγαρια έχω ακουσει πολύ καλά σχόλια !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Να σε ρωτήσω κάτι;;; είχες παραπάνω βάρος από το φυσιολογικό;;; και βοήθησε η διατροφή;;; 

Όχι όχι..είμαι αδυνατη 56 κιλά 1. 62. Πάντα έτσι ήμουν. 

Απλά άρχισα να σκέφτομαι ότι ειδικά στην Αθήνα δεν τρώμε καλό κρέας. Και είναι όλα να τα πω έτσι γεμάτα " ορμόνες και καρκίνο ". Εγώ έτσι τα βλέπω. 

Και αποφάσισα να κόψω το κρέας και να τρέφονται με θαλασσινά , όσπρια, λαχανικά.  Μίλησα με διατροφολόγος. Πήρα πλανο πως μπορώ να αντικαταστήσω το κάθε κρέας για να μην χάνω τις βιταμινες. Οπότε πλέον τα παίρνω όλα από άλλα τρόφιμα. Δεν μου λείπει κάτι. Ίσα ίσα ανέβηκαν οι βιταμίνες μου. Και ούτε το ζηλευω το κρέας. Πάω πιο εύκολα τουαλέτα. Και γενικά νιώθω πιο ανάλαφρη μετά το φαγητό, χωρις να πρηζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Giasemi_92 είπε:

Να σας πω λοιπόν κορίτσια και εγώ τα δικά μου! Πηγαμε στο καινούριο νοσοκομείο λοιπόν, στον ιατρό, συμπαθέστατος, ομιλητικός. Μ πήρε πλήρες ιστορικό, είδε όλες τις εξετάσεις (ένας Πάκος τεράστιος). Έκανε υπέρηχο και ακούστε τα ευχατισα ( όχι δεν είδε εγκυμοσύνη , αλλά σας έχω κάτι πολύ καλό ίσως και καλύτερο ) οι πολυκιστικες μ ωοθήκες είναι σχεδόν ανύπαρκτες! Οι εικόνες π είχα πριν ένα χρόνο !!!!!! Δν έχουν καμία σχέση με αυτές τώρα. Εμεινε άφωνος και ο ίδιος. Μου λέει τι έκανες ; Του λέω έφτιαξα το βάρος μ αρχικά, είμαι σταθερή στα κιλά μ 66-68 κιλά ήδη 2 χρόνια, τρέφομαι σωστά υγιεινά γυμνάζομαι. Κι κυρίως έχω φτιάξει αρκετά τα ωράρια π δούλευα παλαιότερα. Μου πήρε αίμα για τη χοριακη να βεβαιωθούμε ότι δεν είμαι έγκυος, και είπε μόλις με πάρει τηλέφωνο κ μ επιβεβαιώσει πως είναι 0, να ξεκινήσω τα DYDROGESTERONE για 7 ημέρες την 8η να τα κόψω να κατέβει η περίοδος. Τα ινοφερ λέει για την ώρα να τα κόψω γτ δεν έχω πλέον ΣΠΩ π χρειάζεται χάπια. Να κατεβάσουμε λέει την περίοδο πρώτα, και μόλις έρθει η περίοδος θα ξεκινήσουμε να παρακολουθούμε την ωορρηξία. Θα τον παίρνω λέει τηλ να έρχομαι για υπέρηχο μόλις βρούμε την ωορρηξία βουρ την ίδια μέρα και την επόμενη στο ενδιάμεσο είπε καλό θα είναι να κάνουμε κράτη να δυναμώσει λίγο το σπερμα. Δλδ όχι κάθε μέρα. Μ λέει σου υπόσχομαι πως μόλις βρούμε τη γόνιμη μέρα θα μείνεις έγκυος. Μου έδωσε και το τηλ του κ μ λέει οτιδήποτε είναι με παίρνεις τηλέφωνο. Επίσης μου εξήγησε οτι δεν κανεις μ λέει πολλούς μήνες προσπάθεια, γιατί απλούστατα δν ξέρεις καν ποτε χεις ωορρηξία. Αυτό είναι το πρόβλημα. Όσο για την περίοδο είπε θα το παρακολουθήσουμε στενά να δούμε πως θα τη σταθεροποιήσουμε αν ωστόσο δεν έρθει η εγκυμοσύνη. Γενικά τον άκουσα πολύ θετικό με τις εξετάσεις μου, πολύ καλές Οι ορμόνες είπε… καθαρή η μήτρα.. αλλά το κυριότερο Παναγίτσα μ είναι οτι ξεφορτωθήκαμε σχεδόν τις ΣΠΩ μ είπε η εικόνα που βλέπω δεν έχει καμία σχέση με αυτή π μ δείχνεις, Μάτζικ κορίτσια ! Μάτζικ ! Να π φωνάζω του άνδρα μ να μη τρώει βλακείες ιδού τα αποτελέσματα εξαφανίστηκαν. Απλά θα ψάξουμε τώρα ποια η αιτία π δν έρχεται η περίοδος και την ποιότητα των ωαρίων!! 
 

🙏🏼🙏🏼🙏🏼 Ποσο σημαντικό και ανακουφιστικό !!!!!

Συγχαρητήρια κορίτσι μου.

Ναι είναι αυτό που λέω. Η διατροφή παίζει μεγάλο ρόλο. Και εγώ έτσι έφτιαξα τους κύκλους μου. Ούτε φάρμακα ούτε τίποτα.  Άντε θα ξεκινήσεις την παρακολούθηση και το πιστεύω και εγώ πως μόλις πετύχεις την ωορρηξια είναι θέμα χρόνου να μείνεις έγγυος . Μπράβο μπράβο που μπήκες σε μια ωραία σειρά. Σύντομα θα έρθει το νινακι θα δεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...