Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλέ να σας πω ιστορία... Πριν αρκετά χρόνια είναι καλοκαίρι έχω μια θεία που έχει μαγαζί με ρούχα εσώρουχα είδη προικως... Εχω πάει να πάρω μια φούστα και είναι μια κοπελα αδύνατη που εγώ προσωπικά δεν είδα ίχνος κοιλιάς πάνω της τέλος πάντων μίλαγε με τη θεία μου και ακούω τη θεία να της λέει αντε κοντεύεις πάει το μυαλό μου σε εγκυμοσύνη και γέννα αλλά αυτομάτως σκέφτομαι ότι δεν υπάρχει εγκυμονουσας μεταξύ μας και τη ρωτάω είσαι έγκυος μου λέει ναι πόσο τη ρωτάω στις μέρες μου είμαι μου λέει ανε ρε φύγε από εδώ της λέω μα να μου λέει είμαι έγκυος μέσα στην άλλη εβδομάδα γέννα και να μου λέει και η θεία μου ρε αλήθεια σου λέει είναι έγκυος μέχρι που στο τέλος της λέω συγνώμη τι θα γεννήσεις παιδί ή φασόλι.... Δεν μπορώ καθόλου να θυμηθώ αν έκανε αγόρι ή κορίτσι αυτό που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι το παιδί γεννήθηκε γύρω στα 3κιλα γιατί εννοείται ότι ρώτησα αν γέννησε και πόσο βγήκε το παιδί γιατί ήμουν περίεργη να μάθω αν βγήκε παιδί από αυτή την κοιλιά γιατί σοβαρά σας μιλάω εγώ που δεν ήμουν έγκυος και δεν είχα παραπάνω κιλά 52 με 1.75 ύψος είχα μεγαλύτερη κοιλιά από εκεινη

Ηταν σαν να το χωνεψε 🤣🤣🤣🤣

 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Είχα μίτινγκ πριν κ μου είπανε ότι θα πρέπει να διοργανωσω μέχρι τον Αύγουστο που έχουμε άδεια 6-7 επαγγελματικά δείπνα ή μεσημεριανά…ωραία να τα διοργανωσω κανένα πρόβλημα!! Ήδη το ένα το κανόνισα για την άλλη εβδομάδα…ομως πρέπει σε συγκεκριμένα εστιατόρια πιο γκουρμέ φαση…και τι θα τρώω που δεν μπορώ να φάω σχεδόν τίποτα; Ποτό εννοείται νεράκι…κρασιά και τέτοια που θα πίνουν οι άλλοι εγω δεν…απλά θα ρωτάνε κ τι θα λεω βρε κορίτσια;; δεν θέλω να μάθουν όλοι οι συνεργάτες ότι είμαι εγκυος…

Έχω ένα θεματακι με το στομάχι μου..κρυωσα μάλλον.. αυτό που πρέπει να δίνουμε λογαριασμό μου την δινει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Nandia- είπε:

Ηταν σαν να το χωνεψε 🤣🤣🤣🤣

 

Έχω ένα θεματακι με το στομάχι μου..κρυωσα μάλλον.. αυτό που πρέπει να δίνουμε λογαριασμό μου την δινει

Αγάπη πηγές στο γιατρό?? Είδατε σάκο και σποράκι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Nandia- είπε:

Ηταν σαν να το χωνεψε 🤣🤣🤣🤣

 

Έχω ένα θεματακι με το στομάχι μου..κρυωσα μάλλον.. αυτό που πρέπει να δίνουμε λογαριασμό μου την δινει

Πηγές γιατρο;;; Πες μας τα νέα σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Αγάπη πηγές στο γιατρό?? Είδατε σάκο και σποράκι??

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Πηγές γιατρο;;; Πες μας τα νέα σου 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Μπράβο κορίτσι μου!!!!! Πολύ χαίρομαι για εσένα ❤❤❤❤ 

Όλα καλά θα πάνε 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια να σας πω τα θέματα μου; 

Το πρωί ξύπνησα με μπούκωμα σαν αλλεργία και είχα και λίγο αίμα που φυσιξα τη μύτη μου. Μετά συνήλθα. 

Εδώ και δύο ώρες έχω φοβερό πονοκέφαλο, ηπια ντεπον και δεν περνάει, το στομάχι μου χάλια και πολύ σάλιο. Και έχω και κρυάδες. Και νιώθω κούραση. 

Διαβάζω ότι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Να κάνω όνειρα ή ονειροβατω;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Μπράβο Ναντια μου συγχαρητήρια ειδες;; Όλα καλά μη φοβάσαι πήρατε και τα μέτρα σας πολύ νωρις!!! ❤️❤️❤️ Πάει σφαίρα το σποράκι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω τα θέματα μου; 

Το πρωί ξύπνησα με μπούκωμα σαν αλλεργία και είχα και λίγο αίμα που φυσιξα τη μύτη μου. Μετά συνήλθα. 

Εδώ και δύο ώρες έχω φοβερό πονοκέφαλο, ηπια ντεπον και δεν περνάει, το στομάχι μου χάλια και πολύ σάλιο. Και έχω και κρυάδες. Και νιώθω κούραση. 

Διαβάζω ότι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Να κάνω όνειρα ή ονειροβατω;; 

Καλά ακούγονται πόσες ημερες είσαι τώρα;; Πάντα να ελπίζεις κορίτσι μου ☺️☺️☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Μπράβο κορίτσι μου!!!!! Πολύ χαίρομαι για εσένα ❤❤❤❤ 

Όλα καλά θα πάνε 🥰

Σε ευχαριστώ πολύ..το εύχομαι.. εχω ηρεμήσει ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω τα θέματα μου; 

Το πρωί ξύπνησα με μπούκωμα σαν αλλεργία και είχα και λίγο αίμα που φυσιξα τη μύτη μου. Μετά συνήλθα. 

Εδώ και δύο ώρες έχω φοβερό πονοκέφαλο, ηπια ντεπον και δεν περνάει, το στομάχι μου χάλια και πολύ σάλιο. Και έχω και κρυάδες. Και νιώθω κούραση. 

Διαβάζω ότι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Να κάνω όνειρα ή ονειροβατω;; 

Όσο διάβαζα σκεφτόμουν ότι είχα κσι εγω τέτοια συμπτώματα.. έτυχε να εχω και εγώ λίγο αιματακι από την μύτη και όταν βουρτσιζα τα δόντια μου.. είχα και εχω πολλη σάλιο (πνιγηκα κιολας μια φορά 🤣🤣)... είχα και εγώ κρυάδες και νόμιζα ότι θα αρρωστήσω και φυσικά κούραση... α εγώ  έχω και θέμα με την μνήμη μου..ξεχνάω εύκολα..και στα αγόρια το είχα αυτό το θέμα κσι τωρα ... σου εύχομαι να γίνει το θαύμα αυτό το μήνα..εγω προσεύχομαι για σένα..μην χάνεις την πίστη σου .. η αγία ειρήνη κάνει θαύματα.. ένα είναι και το δικό μου σπορακι

 

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Μπράβο Ναντια μου συγχαρητήρια ειδες;; Όλα καλά μη φοβάσαι πήρατε και τα μέτρα σας πολύ νωρις!!! ❤️❤️❤️ Πάει σφαίρα το σποράκι!!!

Όντως ήρθε δυναμικά το σπορακι μου.. ευτυχώς που έχω καλή γιατρό και έδρασε άμεσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Όσο διάβαζα σκεφτόμουν ότι είχα κσι εγω τέτοια συμπτώματα.. έτυχε να εχω και εγώ λίγο αιματακι από την μύτη και όταν βουρτσιζα τα δόντια μου.. είχα και εχω πολλη σάλιο (πνιγηκα κιολας μια φορά 🤣🤣)... είχα και εγώ κρυάδες και νόμιζα ότι θα αρρωστήσω και φυσικά κούραση... α εγώ  έχω και θέμα με την μνήμη μου..ξεχνάω εύκολα..και στα αγόρια το είχα αυτό το θέμα κσι τωρα ... σου εύχομαι να γίνει το θαύμα αυτό το μήνα..εγω προσεύχομαι για σένα..μην χάνεις την πίστη σου .. η αγία ειρήνη κάνει θαύματα.. ένα είναι και το δικό μου σπορακι

 

Όντως ήρθε δυναμικά το σπορακι μου.. ευτυχώς που έχω καλή γιατρό και έδρασε άμεσα 

Σήμερα ελεγα στην μαμα μου πτι από το καιρό που έμεινα εγκυος ξεχνώ συνέχεια που εγώ είχα μνήμη ελέφαντα χαχαχαζα κ της λεω είναι σύμπτωμα ;;; Κ γελούσαμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω τα θέματα μου; 

Το πρωί ξύπνησα με μπούκωμα σαν αλλεργία και είχα και λίγο αίμα που φυσιξα τη μύτη μου. Μετά συνήλθα. 

Εδώ και δύο ώρες έχω φοβερό πονοκέφαλο, ηπια ντεπον και δεν περνάει, το στομάχι μου χάλια και πολύ σάλιο. Και έχω και κρυάδες. Και νιώθω κούραση. 

Διαβάζω ότι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Να κάνω όνειρα ή ονειροβατω;; 

Κορίτσι μου σε όλη την εγκυμοσύνη είχα ρινίτιδα κύησης, (ακόμα και πριν να δω το θετικό τεστ) τα συμπτώματα είναι πάνω κάτω όπως τα περιγράφεις

Εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είναι συμπτώματα και για εσένα ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σήμερα ελεγα στην μαμα μου πτι από το καιρό που έμεινα εγκυος ξεχνώ συνέχεια που εγώ είχα μνήμη ελέφαντα χαχαχαζα κ της λεω είναι σύμπτωμα ;;; Κ γελούσαμε 

Είναι σύμπτωμααααα!!! Και κρατάει δυστυχώς και κάποιο καιρό μετά από τη γέννα 🙄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σήμερα ελεγα στην μαμα μου πτι από το καιρό που έμεινα εγκυος ξεχνώ συνέχεια που εγώ είχα μνήμη ελέφαντα χαχαχαζα κ της λεω είναι σύμπτωμα ;;; Κ γελούσαμε 

Τελικά κοιτα να δεις που είναι σύμπτωμα.. σου λέω το είχα και στα αγόρια..αφου έλεγα στις φίλες μου σε κάποια φάση θα πρέπει νσ συστηνομαστε🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Μπραβο Ναντια μου!!!!!!! ❤❤❤❤❤🤰🤰🤰 Μη φοβου τιποτα και κανενα!!!!! Η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου ειναι διπλα σου!!!!! 🙏🙏🙏 Ολα θα πανε τελεια!!!!!🤗🥳🎈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σήμερα ελεγα στην μαμα μου πτι από το καιρό που έμεινα εγκυος ξεχνώ συνέχεια που εγώ είχα μνήμη ελέφαντα χαχαχαζα κ της λεω είναι σύμπτωμα ;;; Κ γελούσαμε 

Όταν με το καλό γίνει το θαύμα και στην @Antonia2 θέλω νσ δω αν θα έχει τέτοιο θεμα με ετσι μνήμη που εχει....θα μου πεις.το πολυ πολυ να γίνει απλή θνητή σαν εμάς που έχουμε φυσιολογική μνημη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Μπραβο Ναντια μου!!!!!!! ❤❤❤❤❤🤰🤰🤰 Μη φοβου τιποτα και κανενα!!!!! Η Αγια Ειρηνη Χρυσοβαλαντου ειναι διπλα σου!!!!! 🙏🙏🙏 Ολα θα πανε τελεια!!!!!🤗🥳🎈

Σε ευχαριστω πολυ ❤️❤️❤️❤️ έρχεται και η σειρά σου .. ειμσι σίγουρη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Βρε κορίτσια να σας πω τα θέματα μου; 

Το πρωί ξύπνησα με μπούκωμα σαν αλλεργία και είχα και λίγο αίμα που φυσιξα τη μύτη μου. Μετά συνήλθα. 

Εδώ και δύο ώρες έχω φοβερό πονοκέφαλο, ηπια ντεπον και δεν περνάει, το στομάχι μου χάλια και πολύ σάλιο. Και έχω και κρυάδες. Και νιώθω κούραση. 

Διαβάζω ότι αυτά είναι συμπτώματα εγκυμοσύνης. Να κάνω όνειρα ή ονειροβατω;; 

Αχ κοριτσι μου ιδεα δν εχω οπως καταλαβαινεις.....

Αλλα στο ευχομαι ολοψυχα!!!!!!!!!!!!!!!! 🤞🤞🤞🤞🤰🤰🤰🤰🤰🥰🥰🥰🥰🥰❤❤❤❤❤💋💋💋🌹🌹🌹 ποσες μερες εισαι απο την ωορρηξια;; ειναι νωρις για τεστ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Τελικά κοιτα να δεις που είναι σύμπτωμα.. σου λέω το είχα και στα αγόρια..αφου έλεγα στις φίλες μου σε κάποια φάση θα πρέπει νσ συστηνομαστε🤣🤣🤣

Ρε δε μπορωωωω!!!!!!! Κ τελειωσαν κ οι αντιδρασεις!!!!! Ακομα κ σμρ που ειμαι πεσμενη με τα καφε, με κανεις κ τα ξεχναω ολα!!!!!😂😂😂😂

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Όταν με το καλό γίνει το θαύμα και στην @Antonia2 θέλω νσ δω αν θα έχει τέτοιο θεμα με ετσι μνήμη που εχει....θα μου πεις.το πολυ πολυ να γίνει απλή θνητή σαν εμάς που έχουμε φυσιολογική μνημη

😂😂😂😂😂 ειναι η ελπιδα μου η εγκυμοσυνη... να σταματησει επιτελους ο σκληρος δισκος!!! Να πω ως εδω ηταν!! Κρασαρε 😂😂😂 

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Σε ευχαριστω πολυ ❤️❤️❤️❤️ έρχεται και η σειρά σου .. ειμσι σίγουρη

Θα ερθει ναι!!!!!!! Ελπιζωωω.... καπως, καπου, καποτε 🤣🤣🤣

Οχι τωρα αληθεια... η Αγια θα με βοηθησει κι εμενα!!! Ηδη με βοηθαει με τη δυναμη που μου δινει!!!! Μεγαλη η Χαρη της! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Ρε δε μπορωωωω!!!!!!! Κ τελειωσαν κ οι αντιδρασεις!!!!! Ακομα κ σμρ που ειμαι πεσμενη με τα καφε, με κανεις κ τα ξεχναω ολα!!!!!😂😂😂😂

 

😂😂😂😂😂 ειναι η ελπιδα μου η εγκυμοσυνη... να σταματησει επιτελους ο σκληρος δισκος!!! Να πω ως εδω ηταν!! Κρασαρε 😂😂😂 

 

Θα ερθει ναι!!!!!!! Ελπιζωωω.... καπως, καπου, καποτε 🤣🤣🤣

Οχι τωρα αληθεια... η Αγια θα με βοηθησει κι εμενα!!! Ηδη με βοηθαει με τη δυναμη που μου δινει!!!! Μεγαλη η Χαρη της! 🙏

Όταν δεν είσαι καλά στείλε μου μνμ να σου λέω τέτοια κουλα να γελάς..εχω μεγάλη γκάμα 🤣🤣🤣

Την κατάλληλη στιγμή θα στο στείλει..ειμαι σιγουρη.. κοίτα εμενα..εχω ένα θαύμα της μέσα μου ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλά ακούγονται πόσες ημερες είσαι τώρα;; Πάντα να ελπίζεις κορίτσι μου ☺️☺️☺️

Είμαι 28η. Την Κυριακή είναι 2 εβδομάδες από την καλή μας επαφή, που είχα και ωραία άφθονα υγρά. Μακάρι, από τις απαντήσεις σας νιώθω ότι έχω ελπίδες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Είναι σύμπτωμααααα!!! Και κρατάει δυστυχώς και κάποιο καιρό μετά από τη γέννα 🙄

Ναιιιι, όντως το είχα και εγώ, μια αφηρημαδα άλλο πράγμα! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η misofeggaro είπε:

Είμαι 28η. Την Κυριακή είναι 2 εβδομάδες από την καλή μας επαφή, που είχα και ωραία άφθονα υγρά. Μακάρι, από τις απαντήσεις σας νιώθω ότι έχω ελπίδες... 

Ωωωωω κάτι μου λέει ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα.. είσαι περίπου 14 μέρες μετά την ωορρηξία... χμ κάνε κανένα τεστακι.. η αγία ειρήνη εύχομαι να είναι δίπλα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

 

Κορίτσια όλα τέλεια.. είδαμε σάκο και εμβρυακα στοιχεία..λέω στην γιατρό αυτό φαίνεται καλύτερα από το προηγούμενο και μου λέει ναι φαίνεται καλύτερο..μέχρι τώρα είναι τέλεια όλα..συμπίπτει η χοριακη με την μέτρηση και την ηλικία του εμβρύου.. μου είπε να μην ρισκάρουμε και να μείνω σπίτι και να προσέχω πολύ γιατι είναι πολύτιμη η εγκυμοσύνη.. αστιεψαμε και λίγο και γελούσαμε και όταν έφευγα μου είπε καλή μας επιτυχία..κορίτσια νοιώθω υπέροχα μαζί της πραγματικα

Μπράβο κορίτσι μου όλα τέλεια να ακούσεις τη γιατρό σου και να παλουκωθεις στο σπίτι... Ααα ήρεμα και χαλαρά εννοώ μην βρεις ευκαιρία και αρχίσεις να κάνεις γενικές καθαριότητας στο σπιτι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Ωωωωω κάτι μου λέει ότι κάτι γίνεται εκεί μέσα.. είσαι περίπου 14 μέρες μετά την ωορρηξία... χμ κάνε κανένα τεστακι.. η αγία ειρήνη εύχομαι να είναι δίπλα σου

Αν είναι κορίτσι, το όνομα ειρήνη θα πάρει από την πεθερά μου. Γιόρταζε βέβαια 5 Μαΐου αλλά ας έκανε το θαύμα της η αγία. 😊

Είχα πει να κάνω Κυριακή αλλά μάλλον θα το κατουρησω αύριο 😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γελάω με το κουνέλι 🤣  Περαστικά! Το έχω κι εγώ φόβο πως θα αποθηλασω και αν θα καταφέρει να τρώει όταν θα λείπω. Γιατί προς το παρόν πίνει κυρίως γάλα. Τρώει και τροφές αλλά θηλασμους δεν έχει κόψει 😕 Βρήκαμε βρεφονηπιακό. Σήμερα την έγραψα κι όλας. Έχω βρει και γυναίκα για να την κρατάει το καλοκαίρι μέχρι να ξεκινήσει ο βρεφονηπιακός. Και θα κάνουμε σταδιακή προσαρμογή με αυτή να την συνηθίσει και να συνηθίσει και ότι εγώ θα λείπω. Πέρασε ο καιρός 🥲 Σκέφτεστε να βάλετε μπροστά και για 2ο? Εμένα μου έχει μπει η ιδέα αλλά λέω καλύτερα από τα Χριστούγεννα και μετά να ξεκινήσουμε τις προσπάθειες.
    • Μαγική!!! Φυσικά κ υπάρχει κούραση αλλά είναι απόλαυση τα άτιμα!!! Έχουν ο ένας τον άλλον κ παίζουν μεταξύ τους όποτε υπάρχουν κάποιες στιγμές ηρεμίας (αν δεν μαλώνουν για το ίδιο παιχνίδι🤣🤣🤣) Κλαίμε από τα γέλια με τις συζητήσεις τους!!!  Όταν αισθανθείς έτοιμη κ ψυχικά κ σωματικά θα βάλεις μπρος. Κ αν δεν θέλεις δε θα το κανεις!! Εσυ να είσαι καλά για να είναι κ το παιδάκι σου καλά!!
    • Άντε ωραία μεγαλώνει το μωρακι σας 😊 Ααα αρα κολπικά στο έβγαλε και μεγαλύτερο μια χαρα ειναι κορίτσι μου μην το σκεφτεσαι καθόλου όλα είναι οκ αφού το λέει και η γιατρό σου  Το παρτυ για το φύλο ποτε σκέφτεσαι να το κανείς ; Μετά την β επιπέδου ;   
    • Ήθελα να αποθηλασω φυσικά... Το έκανα παρά πολύ αργά για να μην τη πατήσω αλλά κουράστηκα πολύ τις τελευταίες μέρες και μείωσα τις αντλήσεις πολύ... Οπότε την πάτησα.... Πονάει πολύ, νιώθω ερείπιο.  Εμένα έχει και πάνω και κάτω δόντια - σωστό κουνέλι δηλ. 🤣 Αλλά η γκρίνια δε φεύγει ποτέ 🤣 αγκαλίτσα και παιχνίδι μαζί αλλιώς γίνεται χαμός! Βρήκατε βρεφονηπιακό;  Εγώ δεν ανυπομονώ να γυρίσω στη δουλειά να είμαι ειλικρινής αλλά ξέρω πως όταν επιστρέψω θα νιώσω καλά... Παράνοια η κατάσταση.
    • Ξέρω ότι πρέπει να το δω σίγουρα απλά δεν μπορω να πάω αυτήν την βδομαδα με το καλο  που θα γυρίσω θα ψαξω να βρω γιατρό γιατί ξέρεις εδώ στο χωριό δεν έχει κιολας όποτε δεν είναι τόσο εύκολο να πω πετάγομαι παω σε έναν ενδοκρινολόγο, πρέπει κάνω ολόκληρο ταξίδι... αν ήμουν στο πρώτο τρίμηνο σίγουρα δεν θα το άφηνα καθόλου.. ευχαριστώ κορίτσι μου 🥰
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...