Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σ’ ένα στέφανο του Μάη Όλη η άνοιξη χωράει. Κύκλους, κύκλους τα λουλούδια, οι χοροί και τα τραγούδια στα χρυσά του ήλιου καφάσια ωριμάζουν τα κεράσια. 🍒 Τα Μαγιατικα μωράκια στις κοιλίτσες μας ας τρυπωσουν 🤰🧚‍♂️🧚❣️👣


marinamanoulitsa

Recommended Posts

στις πριν 41 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Στην πρώτη δεν θυμάμαι πόσο είχες ;

Μπράβο ρε κορίτσι μου. Είδες. Δώσε δύναμη στο σπορακι σου. Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. ❤️❤️

@Nandia- Μπραβο Ναντια μου. ηρθε για να μεινει το  μωρακι σου!!!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριατω πολύ για τις πληροφορίες 😘😘 όσο για το τρίτο τριμήνο νομίζω εχεις απόλυτο δίκιο!! Βέβαια λένε είναι καλά να κανεις προς το τελος για τον τοκετό βοηθά στο να γεννηθεί πιο εύκολα το μωρό κάτι τέτοιο! Θα ρωτήσω την επόμενη φορά σε ευχαριστώ κορίτσι μου ☺️☺️

Ότι βοηθάει το έχω ακούσει και εγώ... δε μας είπαν με την κοιλιά τούρλα πως φτιάχνεις κλίμα και κάνεις και άφοβα σεξ στον τελευταίο μήνα 😅😅😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Συγχαρητήρια !!!!! 
μ για πες μας ναντιακι ποτε είχες επαφές αυτό το μήνα … γιατί έχω είχα ατσαλες επαφές 

Έχω πάντα επαφές 2 μέρες πριν την ωορρηξία.. την μέρα της ωορρηξιας και τις 2 επομενες

 

στις πριν 55 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Στην πρώτη δεν θυμάμαι πόσο είχες ;

Μπράβο ρε κορίτσι μου. Είδες. Δώσε δύναμη στο σπορακι σου. Όλα καλά θα πάνε αυτή την φορά. ❤️❤️

132.80

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/5/2022 at 3:50 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Αυριο κοριτσι μου!!!!! ανυπομονω!!! εχω τρελαθει απο αγχος..... μακαρι να ειναι ολα καλα!!!!🙏❤️

μπηκα και σμρ αλλα δεν ανεβασαν τπτ... ολα μαζι αυριο....

Τονια μου καλησπερα ειδα αποτελεσματα σου, καλα απο ποσοτητα σκιζετε!!!!!!!!!!Μπραβο σασ!! Κατακερματισμο ειναι λιγο στο οριο ο ανδρας μου ειχε 31% , το οξειδωτικο στρες δεν το ειχαμε κανει κι ετσι δεν το γνωριζω. Ο Ασβεστης θα μπορεσει να σας πει σιγουρα πως να προχωρησετε, σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει γρηγορα το αθετικο τεστακι❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου. λογω πλακουντα εχει αλλαξει ολξη η ζωη μου γιατι πρεπει να ειμαι σε ξεκουραση, μου μαγιρευουν κλπ  και πταυτοχρονα προσπαθβ να  ανταπεξελθω σε ενα ποσοστο δουλειας απτο σπιτιγιατι δουλευω σεζον κανονικα 16 ωρες την ημερα...

Μολις γυρισα αππ αυχενικη και βγηκα το παχος αυχενα ηταν 2.5 και ποσοστο για down 1/390 αλλα μονο υπερηχο ακομα περιμενω και αιματος.. Παρολα αυυτα επειδη ειμαι 37 τη Δευτερα μου ειπε ο γυβαικολογος να  κανω ΝΙΠΤ και αναλογα απαοτελσμα ισως αμνιοπαρακεντηση...Τα νεα δεν με τρελαναν γιατι αμνιοπαρακεντηση δεν ηθελα να κανω με τιποτα αλλα προσπαθω να σκεφτω θετικα. 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Λογω ξαπλας και δουλειας απο κρεβατι δυσκολευομαι πολυ και δεν διαβαζω ολα τα μηνυματα....

Καλή δύναμη και εγώ στο τσακ τη γλίτωσα τη νιπτ (34.5) αλλά η μαμά μου που με έκανε στα 37 τότε έκανε αμνιοπαρακεντηση, δεν υπήρχε και η νιπτ ως επιλογή. Καλή δύναμη και καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η evaioan είπε:

Καλή δύναμη και εγώ στο τσακ τη γλίτωσα τη νιπτ (34.5) αλλά η μαμά μου που με έκανε στα 37 τότε έκανε αμνιοπαρακεντηση, δεν υπήρχε και η νιπτ ως επιλογή. Καλή δύναμη και καλά αποτελέσματα! 

Ευχαριστω πολυ κοριτσι μου❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου. λογω πλακουντα εχει αλλαξει ολξη η ζωη μου γιατι πρεπει να ειμαι σε ξεκουραση, μου μαγιρευουν κλπ  και πταυτοχρονα προσπαθβ να  ανταπεξελθω σε ενα ποσοστο δουλειας απτο σπιτιγιατι δουλευω σεζον κανονικα 16 ωρες την ημερα...

Μολις γυρισα αππ αυχενικη και βγηκα το παχος αυχενα ηταν 2.5 και ποσοστο για down 1/390 αλλα μονο υπερηχο ακομα περιμενω και αιματος.. Παρολα αυυτα επειδη ειμαι 37 τη Δευτερα μου ειπε ο γυβαικολογος να  κανω ΝΙΠΤ και αναλογα απαοτελσμα ισως αμνιοπαρακεντηση...Τα νεα δεν με τρελαναν γιατι αμνιοπαρακεντηση δεν ηθελα να κανω με τιποτα αλλα προσπαθω να σκεφτω θετικα. 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Λογω ξαπλας και δουλειας απο κρεβατι δυσκολευομαι πολυ και δεν διαβαζω ολα τα μηνυματα....

Εγώ λέω να την κανεις την νιπτ επειδή έχει βγει το ποσοστό έτσι λίγο χαμηλό ωστόσο να μην φοβάσαι τίποτα. Όλα καλά θα πάνε να ξεκουράζεσαι. Και το νινακι σου θα είναι μια χαρά ❤️❤️

 

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Έχω πάντα επαφές 2 μέρες πριν την ωορρηξία.. την μέρα της ωορρηξιας και τις 2 επομενες

 

132.80

Αααα πάρα πολύ καλά έχει πάει η χοριακη σου ρε. Τι κάθεσαι και αγχώνεσαι. ; Εγώ λέω την άλλη παρασκευή να κλείσεις να πας να δεις το σπορακι σου μέσα στο σάκο. Και να ξεκουράζεσαι και να προσέχεις. Το καφέ ήταν τα τελευταία για να καθαρίσεις να έρθει στα καθαρά το πριγκιπόπουλο.  😋😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Ότι βοηθάει το έχω ακούσει και εγώ... δε μας είπαν με την κοιλιά τούρλα πως φτιάχνεις κλίμα και κάνεις και άφοβα σεξ στον τελευταίο μήνα 😅😅😅

Χαχαχαχα οντως 🤣🤣🤣🤣😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τονια μου καλησπερα ειδα αποτελεσματα σου, καλα απο ποσοτητα σκιζετε!!!!!!!!!!Μπραβο σασ!! Κατακερματισμο ειναι λιγο στο οριο ο ανδρας μου ειχε 31% , το οξειδωτικο στρες δεν το ειχαμε κανει κι ετσι δεν το γνωριζω. Ο Ασβεστης θα μπορεσει να σας πει σιγουρα πως να προχωρησετε, σου ευχομαι ολοψυχα να ερθει γρηγορα το αθετικο τεστακι❤️

Κοριτσάκι μου!! Ελπίζω να είσαι καλά όσο μπορείς με την κατάσταση σου!! Όλα καλά θα είναι με το μωράκι θα δεις!! Ξεκουρασου όσο μπορείς 🥰🥰❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Μου έστειλε μνμ η γιατρός ποσα ήταν η προηγούμενη.. ελπίζω να μην μου πει ότι δεν της άρεσε θα κόψω φλέβες μα το θεο

Μια χαρά είναι το αποτέλεσμα!! Αναμένουμε τι θα πει…☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου. λογω πλακουντα εχει αλλαξει ολξη η ζωη μου γιατι πρεπει να ειμαι σε ξεκουραση, μου μαγιρευουν κλπ  και πταυτοχρονα προσπαθβ να  ανταπεξελθω σε ενα ποσοστο δουλειας απτο σπιτιγιατι δουλευω σεζον κανονικα 16 ωρες την ημερα...

Μολις γυρισα αππ αυχενικη και βγηκα το παχος αυχενα ηταν 2.5 και ποσοστο για down 1/390 αλλα μονο υπερηχο ακομα περιμενω και αιματος.. Παρολα αυυτα επειδη ειμαι 37 τη Δευτερα μου ειπε ο γυβαικολογος να  κανω ΝΙΠΤ και αναλογα απαοτελσμα ισως αμνιοπαρακεντηση...Τα νεα δεν με τρελαναν γιατι αμνιοπαρακεντηση δεν ηθελα να κανω με τιποτα αλλα προσπαθω να σκεφτω θετικα. 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Λογω ξαπλας και δουλειας απο κρεβατι δυσκολευομαι πολυ και δεν διαβαζω ολα τα μηνυματα....

Έκανες κιόλας αυχενική!!! Θα τρελαθώ 😱😱😱 πως περνάει έτσι ο καιρός!!!!!!!! Καλά κάνεις και στα κάνουν όλα, το φαντάζομαι ότι δεν έχεις μάθει να ζεις έτσι αλλά δεν πειράζει, σημασία έχει το μικρούλι σου!!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, θα δεις ❤ να μας στείλεις οπωσδήποτε τα νέα σου!!!

Υποψία αν είναι αγόρι ή κορίτσι?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ λέω να την κανεις την νιπτ επειδή έχει βγει το ποσοστό έτσι λίγο χαμηλό ωστόσο να μην φοβάσαι τίποτα. Όλα καλά θα πάνε να ξεκουράζεσαι. Και το νινακι σου θα είναι μια χαρά ❤️❤️

 

Αααα πάρα πολύ καλά έχει πάει η χοριακη σου ρε. Τι κάθεσαι και αγχώνεσαι. ; Εγώ λέω την άλλη παρασκευή να κλείσεις να πας να δεις το σπορακι σου μέσα στο σάκο. Και να ξεκουράζεσαι και να προσέχεις. Το καφέ ήταν τα τελευταία για να καθαρίσεις να έρθει στα καθαρά το πριγκιπόπουλο.  😋😍😍

Εμ βεβαια.. τέτοιο πριγκιποπουλο να  έρθει στα λερωμένα;  ακόμα έχω βεβαια αλλά δεν ξερψ αν είναι από τα χάπια η την ένεση.. πάντως το σπορακι πάει με χιλια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

@evaioan εσυ πως εισαι κοριτσι μου?

Τώρα μπήκα 26η εβδομάδα. Με πονάει λίγο στα πλευρά καμία φορά διότι κλωτσάει η μικρή. Δε σου κρύβω δεν κάνω πολλά πράγματα. Λίγο ασχολούμαι με το σπίτι, καμία δύο ώρες με γραφειοκρατικα θέματα των δικών μου και μετά φαγητό, τηλεόραση, ύπνος. Το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά συνήθως οπότε κοιμάμαι μεσημέρι. Νομίζω όταν έρθει η μικρή θα μου κακοφανεί που θα έχω 24ωρη δουλειά 🤣😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλα ειμαι κοριτσι μου. λογω πλακουντα εχει αλλαξει ολξη η ζωη μου γιατι πρεπει να ειμαι σε ξεκουραση, μου μαγιρευουν κλπ  και πταυτοχρονα προσπαθβ να  ανταπεξελθω σε ενα ποσοστο δουλειας απτο σπιτιγιατι δουλευω σεζον κανονικα 16 ωρες την ημερα...

Μολις γυρισα αππ αυχενικη και βγηκα το παχος αυχενα ηταν 2.5 και ποσοστο για down 1/390 αλλα μονο υπερηχο ακομα περιμενω και αιματος.. Παρολα αυυτα επειδη ειμαι 37 τη Δευτερα μου ειπε ο γυβαικολογος να  κανω ΝΙΠΤ και αναλογα απαοτελσμα ισως αμνιοπαρακεντηση...Τα νεα δεν με τρελαναν γιατι αμνιοπαρακεντηση δεν ηθελα να κανω με τιποτα αλλα προσπαθω να σκεφτω θετικα. 

 

Εσεις πως ειστε κοριτσι μου? Λογω ξαπλας και δουλειας απο κρεβατι δυσκολευομαι πολυ και δεν διαβαζω ολα τα μηνυματα....

Εγώ στα 37 έκανα αμνιο γιατί ήταν ανεβασμένα τα ποσοστά στο αίμα. Η κολλητή μου όχι, βγήκαν μια χαρά τα αποτελέσματα. Ακόμα και αν χρειαστεί να κάνεις αμνιο μην φοβάσαι, πλέον όσοι την κάνουν έχουν εξαιρετική εξοικείωση και ο κίνδυνος για το έμβρυο είναι ελάχιστος. 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σου τις εξετάσεις.! Και να προσέχεις!

@Nandia- συγχαρητήρια και πάλι, μια χαρά η χοριακη σου! Αντε με το καλό και ο υπέρηχος και όλα από εδώ και πέρα να πάνε τέλεια!

 

Το μεσημέρι κοίταγα ένα site και είχε κάτι υπέροχα και οικονομικά μωρουδιακά, κορίτσια ελυωσα, είναι απίστευτο πόσο μικροί γεννιομαστε και πως ένα τόσο δα μικρό κορμάκι μπορεί να φέρει τόση ευτυχία στη ζωή μας! 

Αντε να δουμε πότε θα τα καταφέρω και εγώ... Ας φυσιξει κάποια να φύγει η μελαγχολία από την καρδιά μου.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Εγώ στα 37 έκανα αμνιο γιατί ήταν ανεβασμένα τα ποσοστά στο αίμα. Η κολλητή μου όχι, βγήκαν μια χαρά τα αποτελέσματα. Ακόμα και αν χρειαστεί να κάνεις αμνιο μην φοβάσαι, πλέον όσοι την κάνουν έχουν εξαιρετική εξοικείωση και ο κίνδυνος για το έμβρυο είναι ελάχιστος. 

Εύχομαι καλά αποτελέσματα σε όλες σου τις εξετάσεις.! Και να προσέχεις!

@Nandia- συγχαρητήρια και πάλι, μια χαρά η χοριακη σου! Αντε με το καλό και ο υπέρηχος και όλα από εδώ και πέρα να πάνε τέλεια!

 

Το μεσημέρι κοίταγα ένα site και είχε κάτι υπέροχα και οικονομικά μωρουδιακά, κορίτσια ελυωσα, είναι απίστευτο πόσο μικροί γεννιομαστε και πως ένα τόσο δα μικρό κορμάκι μπορεί να φέρει τόση ευτυχία στη ζωή μας! 

Αντε να δουμε πότε θα τα καταφέρω και εγώ... Ας φυσιξει κάποια να φύγει η μελαγχολία από την καρδιά μου.. 

Τι κάνεις εσυ κορίτσι μου?? Κάνεις προσπαθειες με προκληση η κάνω λάθος? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η lactaki είπε:

Τι κάνεις εσυ κορίτσι μου?? Κάνεις προσπαθειες με προκληση η κάνω λάθος? 

Έκανα ένα κύκλο με clomiphene όπου έδωσα μόνο ένα το οποίο 8η μέρα ήταν μεγάλο. Σε εκείνο τον κύκλο αδιαθετησα στις 24 ημέρες και έπεσε μεγάλο Σάββατο. Οπότε αυτό τον μήνα δεν πήρα κάτι, έχω όμως πολύ καλές επαφές, για τα δεδομένα μου. Ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα... 

Το clomiphene με τάραξε πάντως, πολλά νεύρα, πολύ κυκλοθυμια, του τρελού.. Αν αδιαθετησω θα πάω σε έναν ειδικό εδώ στην περιοχή για να δω Προλακτινη, θυρεοειδή και όλα αυτά τα εξειδικευμενα. Και να δω τι θα μου προτείνει και αυτός. Παίρνω βιταμίνες γονιμότητας, d3 και glucofage. Κάνω και διατροφή, έχω χάσει δέκα κιλά και συνεχίζω, και εγώ και ο άντρας μου. 

 

Τα κορίτσια σου τι κάνουν;; μιλάνε;;; δεν ρωτάω αν περπατάνε γιατί φαντάζομαι τώρα τρέχουνε, και εσύ από πίσω! 

Η @Σταυρι;; βρίσκεστε καθόλου;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Έκανες κιόλας αυχενική!!! Θα τρελαθώ 😱😱😱 πως περνάει έτσι ο καιρός!!!!!!!! Καλά κάνεις και στα κάνουν όλα, το φαντάζομαι ότι δεν έχεις μάθει να ζεις έτσι αλλά δεν πειράζει, σημασία έχει το μικρούλι σου!!!! Όλα καλά θα πάνε κορίτσι μου, θα δεις ❤ να μας στείλεις οπωσδήποτε τα νέα σου!!!

Υποψία αν είναι αγόρι ή κορίτσι?????

Ναι μάντεψε😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Κοριτσάκι μου!! Ελπίζω να είσαι καλά όσο μπορείς με την κατάσταση σου!! Όλα καλά θα είναι με το μωράκι θα δεις!! Ξεκουρασου όσο μπορείς 🥰🥰❤️❤️❤️

Εσυ Ραφαελα μου πως εισαι?❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη🥰🥰🥰🥰

Ααααααααααααα τέλεια!!!!!!!!!!! 💗💘💖💞💕💘💝💖💗💓💞💕 Έχεις κι εσύ νεραϊδάκι🧚‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Ααααααααααααα τέλεια!!!!!!!!!!! 💗💘💖💞💕💘💝💖💗💓💞💕 Έχεις κι εσύ νεραϊδάκι🧚‍♀️

 

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σωστηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη🥰🥰🥰🥰

Πάντως από την μέρα που έγινα μέλος ως σήμερα οι περισσότερες έχουν κορίτσια!!! Λετε να έχω κ εγώ κορίτσι;;; 
 

Εσείς, η princess, η babyblue, η myna ολες κορίτσια χαχα κ η Μιμή νομίζω έχει έστω 1 κορίτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...