Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα τους ρωτήσω πάλι κορίτσι μου. Γιατί μου είπαν μισή ωρα είναι αρκετή. 

Μπήκα μόνο και μόνο για να σου γράψω, γιατί διάβασα στα πεταχτά για την αιμοραγία σου. Εφόσον έχεις πάει στο Έλενα, μίλα με την Οικονομοπούλου για να πάρεις μία γνώμη για την αντιπηκτική αγωγή, αν παίρνεις. Ίσως θέλει να σου προσαρμόσει τη δόση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 4 ώρες, ο/η Natassou85 είπε:

Δλδ αν πινεις σικλακου προγεστερονη 8 το πρωι 4 το μεσημερι κ 12 το βραδυ το τ4 τι ωρα να το παιρνω το πρωι;

Μπορείς να πάρεις την οιστραδιολη και Προγεστερονη και στις 10  γιατί αφήνεις τόσες ώρες διαφορά; 
Αν τα περνεις 8 τότε το τ4 καλό είναι να το πάρεις στις 5 το πρωί. Μήλα και με τον Ενδοκρινολογος σου παντος θέλει το λιγότερο 3 ώρες διαφορά για να μην αποσυντονιστεί είναι κάτι που δεν θελουμε Εγώ το τ4 το επερνα 6 το πρωί και ουτρο στις 10 και σικλακουρ 11 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Θα τους ρωτήσω πάλι κορίτσι μου. Γιατί μου είπαν μισή ωρα είναι αρκετή. 

Για το φαΐ είναι η μισή ώρα. Σας το λέω αυτό γιατί φίλης τα επερνα κοντά στο τ4 και τις άκυροσαν την μεταφορά γιατί ο θυρεοειδής από τα σικλακουρ και τα ουτρο που τα επερνε καπάκι με το τ4 τις ανέβηκε στο 6 και τις το είπαν ότι το λιγότερο τ4 με τα υπόλοιπα χάπια θέλει 3 ώρες και ρώτησα τον ενδοκρινολόγο και μου το είπε κι αυτός δεν σας το λέω από το μυαλό μου σας το λέω με αγάπη όλα για το καλό σας.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Μπορείς να πάρεις την οιστραδιολη και Προγεστερονη και στις 10  γιατί αφήνεις τόσες ώρες διαφορά; 
Αν τα περνεις 8 τότε το τ4 καλό είναι να το πάρεις στις 5 το πρωί. Μήλα και με τον Ενδοκρινολογος σου παντος θέλει το λιγότερο 3 ώρες διαφορά για να μην αποσυντονιστεί είναι κάτι που δεν θελουμε Εγώ το τ4 το επερνα 6 το πρωί και ουτρο στις 10 και σικλακουρ 11 

Αν το παρω 6 μετα μπορω να κοιμηθω παλι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η troia είπε:

Μπήκα μόνο και μόνο για να σου γράψω, γιατί διάβασα στα πεταχτά για την αιμοραγία σου. Εφόσον έχεις πάει στο Έλενα, μίλα με την Οικονομοπούλου για να πάρεις μία γνώμη για την αντιπηκτική αγωγή, αν παίρνεις. Ίσως θέλει να σου προσαρμόσει τη δόση.

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου. Έχω μιλήσει. Μόνο salospir έπαιρνα (το οποίο δεν το θεωρούσε και απαραίτητο) και το έχω σταματήσει τώρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Natassou85 είπε:

Αν το παρω 6 μετα μπορω να κοιμηθω παλι;

Φυσικά εγώ ξυπνάω το περνώ και ξανά κοιμάμαι ώρες μετά 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 1/5/2022 at 10:26 ΜΜ, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Αγαπη ξάπλα θέλει..  και ναι υπάρχουν πολλά κορίτσια που πήγαν όλα καλά . Αλλα θέλει προσοχή ξάπλα ξάπλα ξάπλα τίποτα.. ούτε καρέκλα ούτε κάτι άλλο μόνο ξάπλα. 

Υπομονή και σου δίνω μία μεγάλη αγκαλίτσα 

@Luna777 απο οτι νομιζω ειμαστε μαζι...ειμαι 7η εβδομάδα...πως είσαι??προσπαθησε να εισαι ξαπλα ειναι σωτήριο σε τετοιες περιπτώσεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 47 λεπτά, ο/η kaposetsi είπε:

Για το φαΐ είναι η μισή ώρα. Σας το λέω αυτό γιατί φίλης τα επερνα κοντά στο τ4 και τις άκυροσαν την μεταφορά γιατί ο θυρεοειδής από τα σικλακουρ και τα ουτρο που τα επερνε καπάκι με το τ4 τις ανέβηκε στο 6 και τις το είπαν ότι το λιγότερο τ4 με τα υπόλοιπα χάπια θέλει 3 ώρες και ρώτησα τον ενδοκρινολόγο και μου το είπε κι αυτός δεν σας το λέω από το μυαλό μου σας το λέω με αγάπη όλα για το καλό σας.. 

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες...εγώ τα έπαιρνα όλα μαζί ..μετρησα τον θυροειδή ήταν καλός αλλά 15/05 θα το επαναλάβω ...θα ξεκινήσω από αύριο αυτό που λες .. εγώ έπαιρνα t4, cyclacur και filicine μαζί 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

 

@Γιάννα 36?

@Kateriniwk ?

@lilian90 ?

@Salvation78 ?

@hope501 ?

@Παρασκευαιδου ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Heart?

@Lucia79 5/5 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

 

 

 

@Lucia79 16/5 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Λοιπόν, μόλις  με πήραν τηλέφωνο οι εμβρυολογοι, γονιμοποιήθηκαν και τα δυο! Μακάρι να πάνε καλά!!
Αν επιβιώσουν ως Πέμπτη θα βάλουμε αυτα τα 2 με άλλα 2 απ την κατάψυξη. Στις 10 θα πάω και θα μάθουμε τι έχει γίνει. 🤞🏻🤞🏻❤️

 

Συγχαρητήρια για τις γονιμοποιήσεις σας φιλενάδα.

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σας, είμαι σίγουρη ότι θα προχωρήσουν και τα δυο και θα πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και θα είναι η τυχερή σας φορά. Όλα να πάνε τέλεια μέσα από την καρδιά μου.

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kateriniwk είπε:

Αγαπημενη μου χοπ!!!!!! Ευχαριστω παρα πολυ για τις ομορφες ευχες! Ευχομαι και σε σενα και σε ολα τα κοριτσια εδω οτι καλυτερο και κυριος το "καλυτερο" συντομα!!!! Αργοτερα που θα ερθουν οι δικοι μου και θα σβησω τα 34α κερακια μου ,αυτη θα ειναι η ευχη μου!!!! 

 

@Kateriniwkχρόνια πολλά, χρόνια καλά. Να είσαι γερή, χαμογελαστή και αυτή η νέα χρονιά που ξεκινάει να σου φέρει ότι μα ότι ποθεί η καρδούλα σου.

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

@TRigirl καλημερα πηγες για υπερηχο; Περιμενουμε νεα σου

Αγαπημένη μου @TRigirlεύχομαι να επιστρέψεις με τα καλύτερα και τα πιο ανατρεπτικά νέα να χοροπηδήσουμε όλες μαζί.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Στα δικά μου νέα, κάναμε σήμερα την υστροσκόπηση και εντοπίστηκε μια ήπια φλεγμονή που μου την είχε αναφέρει και ο προηγούμενος γιατρός αλλά και ο Σφακ από πέρσι τον Ιούνιο.

Επομένως θα προχωρήσουμε σε ετ τον Ιούνιο και όχι τώρα για να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα την φλεγμονή.

Όπως μου είπε ο Σφακ τα έμβρυα μας είναι υπερ πολύτιμα, τα μαζέψαμε με μεγάλο κόπο και θέλει να είναι ήσυχος & σίγουρος όσον αφορά το περιβάλλον της μήτρας. Μου είπε ξέρω ότι σου την σπάω γιατί θα ήθελες να προχωρήσουμε τώρα αλλά είμαι ψυχαναγκαστικός και δεν μπορώ να το αφήσω αυτό στην τύχη του. Λέω ωραία μπλέξαμε οι ψυχαναγκαστικοί μας βλέπω να φεύγω από το κέντρο σε κανένα 2χρονο 🤣

Γιορτάσαμε και την επέτειο γνωριμίας μας γιατί σαν πέρσι τον Μάιο γνωριστήκαμε με τον Σφακ 😂 και μόλις βγήκα από την ενημέρωση στο διπλανό γραφείο ακούστηκε μια υπέροχη καρδούλα, κάποιο ζευγάρι είχε πάει για υπέρηχο και ακουγόταν ζωηρή ζωηρή και δεν ξέρω αλλά έφυγα με ένα μεγάλο χαμόγελο και μια αισιοδοξία ότι θα μας χαμογελάσει και εμάς η τύχη αυτή τη φορά.

Οπότε άλλη μια τελευταία αναμονή και ελπίζω Ιούνιο να μεταφέρω τα πολύτιμα γατιά μου 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στα δικά μου νέα, κάναμε σήμερα την υστροσκόπηση και εντοπίστηκε μια ήπια φλεγμονή που μου την είχε αναφέρει και ο προηγούμενος γιατρός αλλά και ο Σφακ από πέρσι τον Ιούνιο.

Επομένως θα προχωρήσουμε σε ετ τον Ιούνιο και όχι τώρα για να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα την φλεγμονή.

Όπως μου είπε ο Σφακ τα έμβρυα μας είναι υπερ πολύτιμα, τα μαζέψαμε με μεγάλο κόπο και θέλει να είναι ήσυχος & σίγουρος όσον αφορά το περιβάλλον της μήτρας. Μου είπε ξέρω ότι σου την σπάω γιατί θα ήθελες να προχωρήσουμε τώρα αλλά είμαι ψυχαναγκαστικός και δεν μπορώ να το αφήσω αυτό στην τύχη του. Λέω ωραία μπλέξαμε οι ψυχαναγκαστικοί μας βλέπω να φεύγω από το κέντρο σε κανένα 2χρονο 🤣

Γιορτάσαμε και την επέτειο γνωριμίας μας γιατί σαν πέρσι τον Μάιο γνωριστήκαμε με τον Σφακ 😂 και μόλις βγήκα από την ενημέρωση στο διπλανό γραφείο ακούστηκε μια υπέροχη καρδούλα, κάποιο ζευγάρι είχε πάει για υπέρηχο και ακουγόταν ζωηρή ζωηρή και δεν ξέρω αλλά έφυγα με ένα μεγάλο χαμόγελο και μια αισιοδοξία ότι θα μας χαμογελάσει και εμάς η τύχη αυτή τη φορά.

Οπότε άλλη μια τελευταία αναμονή και ελπίζω Ιούνιο να μεταφέρω τα πολύτιμα γατιά μου 🙏🙏

Τι ωραία να χαίρεσαι με την χαρα του άλλου. Τι ωραίος ήχος να ακούγεται η καρδιά. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα και λυθεί το θέμα με την φλεγμονή και με το καλο τον Ιούνιο να υποδεχτείς τα γατάκια σου.🙏🏽😊

στις πριν 7 ώρες, ο/η Lucia79 είπε:

Σε ευχαριστώ καλή μου. 

Παίρνω Σαλοσπίρ των 80. Εσυ ποσο παίρνεις? Είναι μικρή δόση άραγε? Ο προηγούμενος γιατρός μου έδινε ενέσεις τις clexane αλλά όπως έχετε πει εδώ μέσα έχουν άλλη λειτουργία. Στο μεταξύ μου έχει πει να το ξεκινησω σήμερα αλλά το φοβάμαι λίγο επειδή είχα ένα ελάχιστο αίμα μετά την ωοληψια. 

Ευχαριστώ μικρό μου, μου δίνεις ένα μπούσουλα, θα ακολουθήσω το προγραμμα σου παρότι ο γιατρός μου θέλει το Σαλοσπίρ πρωί. Θα το πάω μεσημέρι μετά το φαγητο. Κι εγώ παίρνω Τ4 και πρεζολον, οπότε έχουμε το ίδιο σετακι, μόνο μαγνήσιο δεν παίρνω. 

Που είσαι εσυ βρε κορίτσι? Τι κανεις, πες μας τι νέα έχετε? Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές!
 

Μακάρι κορίτσι μου, ναι είναι οργανωμένα εκεί που είμαι και για μένα που είμαι ψυχαναγκαστική και control freak, αυτό προσθέτει αξία αλλιώς καρδιοχτυπώ για τα πάντα..

Λοιπόν, μόλις  με πήραν τηλέφωνο οι εμβρυολογοι, γονιμοποιήθηκαν και τα δυο! Μακάρι να πάνε καλά!!
Αν επιβιώσουν ως Πέμπτη θα βάλουμε αυτα τα 2 με άλλα 2 απ την κατάψυξη. Στις 10 θα πάω και θα μάθουμε τι έχει γίνει. 🤞🏻🤞🏻❤️

 

Καλή επιτυχία σου εύχομαι κοριτσάρα μου🙏🏽 Να τα υποδεχτείς με το καλό και καλή αναμονή σου εύχομαι έπειτα.😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Στα δικά μου νέα, κάναμε σήμερα την υστροσκόπηση και εντοπίστηκε μια ήπια φλεγμονή που μου την είχε αναφέρει και ο προηγούμενος γιατρός αλλά και ο Σφακ από πέρσι τον Ιούνιο.

Επομένως θα προχωρήσουμε σε ετ τον Ιούνιο και όχι τώρα για να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα την φλεγμονή.

Όπως μου είπε ο Σφακ τα έμβρυα μας είναι υπερ πολύτιμα, τα μαζέψαμε με μεγάλο κόπο και θέλει να είναι ήσυχος & σίγουρος όσον αφορά το περιβάλλον της μήτρας. Μου είπε ξέρω ότι σου την σπάω γιατί θα ήθελες να προχωρήσουμε τώρα αλλά είμαι ψυχαναγκαστικός και δεν μπορώ να το αφήσω αυτό στην τύχη του. Λέω ωραία μπλέξαμε οι ψυχαναγκαστικοί μας βλέπω να φεύγω από το κέντρο σε κανένα 2χρονο 🤣

Γιορτάσαμε και την επέτειο γνωριμίας μας γιατί σαν πέρσι τον Μάιο γνωριστήκαμε με τον Σφακ 😂 και μόλις βγήκα από την ενημέρωση στο διπλανό γραφείο ακούστηκε μια υπέροχη καρδούλα, κάποιο ζευγάρι είχε πάει για υπέρηχο και ακουγόταν ζωηρή ζωηρή και δεν ξέρω αλλά έφυγα με ένα μεγάλο χαμόγελο και μια αισιοδοξία ότι θα μας χαμογελάσει και εμάς η τύχη αυτή τη φορά.

Οπότε άλλη μια τελευταία αναμονή και ελπίζω Ιούνιο να μεταφέρω τα πολύτιμα γατιά μου 🙏🙏

Με το καλό να έρθει η σειρά σου να ακούσεις ζωηρή καρδούλα/καρδούλες ... Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... Σίγουρα όλες θέλουμε να γίνεται νωρίτερα αλλά είμαι σίγουρη ότι έτσι θα είσαι πιο άνετη και πιο σίγουρη !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με το καλό να έρθει η σειρά σου να ακούσεις ζωηρή καρδούλα/καρδούλες ... Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... Σίγουρα όλες θέλουμε να γίνεται νωρίτερα αλλά είμαι σίγουρη ότι έτσι θα είσαι πιο άνετη και πιο σίγουρη !!!

τι κάνεις εσύ? πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Τι ωραία να χαίρεσαι με την χαρα του άλλου. Τι ωραίος ήχος να ακούγεται η καρδιά. 

Εύχομαι να πάνε όλα καλά τώρα και λυθεί το θέμα με την φλεγμονή και με το καλο τον Ιούνιο να υποδεχτείς τα γατάκια σου.🙏🏽😊

 

 

στις Just now, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με το καλό να έρθει η σειρά σου να ακούσεις ζωηρή καρδούλα/καρδούλες ... Το καλό πράγμα αργεί να γίνει... Σίγουρα όλες θέλουμε να γίνεται νωρίτερα αλλά είμαι σίγουρη ότι έτσι θα είσαι πιο άνετη και πιο σίγουρη !!!

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου..

Δεν ξέρω αυτή την φορά έχω μια εσωτερική ηρεμία που ειλικρινά δεν ξέρω από που πηγάζει..

Ίσως επειδή έχω αποφασίσει να είναι η τελευταία προσπάθεια με δικό μου υλικό αλλά μπορεί και γενικά , ίσως επειδή είναι πολύ ήρεμος ο γιατρός και μου τα λέει ακριβώς όπως έχω την ανάγκη να τα ακούσω, ίσως γιατί νιώθω ότι και αυτός θέλει να πετύχει δηλαδή με αντιμετωπίζει με εν συναίσθηση που τόσο είχα ανάγκη ,μπορεί και όλα αυτά μαζί πάντως νιώθω ότι είμαστε συνοδοιπόροι σε αυτό και αντιλαμβάνεται ότι μπροστά του δεν έχει έναν ξερό αριθμό αλλά ένα ταλαιπωρημένο ζευγάρι, δεν νιώθω εκμετάλλευση , δεν νιώθω στατιστικό, ότι περνάει από το χέρι μας το κάνουμε. Μπορεί και όλα αυτά μαζί,  πάντως πάω ήρεμη & αισιόδοξη, θα αφεθώ στις οδηγίες του και ότι είναι να γίνει θα γίνει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταρχας @Kateriniwkχρόνια πολλά!!!!ότι επιθυμείς.οτι καλυτερο κορίτσι μου

Να σας πω στα δικά μου σήμερα πήγαμε στο ελενα κ έκανα όλες ρις εξετάσεις που μου έγραψε η οικονομοπουλου κ μετά στο χωρεμειο για τον καρυοτυπο.παιδια δέκα μπουκάλια στο ελενα κ 2 στο χωρεμειο.μικρα σωληνάρια εννοώ.πεθανα.3 φλέβες στο ελενα!έχω κ την αναιμία με τσάκισαν.τωρα υπομονή ν βγουν.2 βδομάδες από το ελενα κ κάνα μήνα γισ τον καρυοτυπο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Ανθη7 είπε:

Καταρχας @Kateriniwkχρόνια πολλά!!!!ότι επιθυμείς.οτι καλυτερο κορίτσι μου

Να σας πω στα δικά μου σήμερα πήγαμε στο ελενα κ έκανα όλες ρις εξετάσεις που μου έγραψε η οικονομοπουλου κ μετά στο χωρεμειο για τον καρυοτυπο.παιδια δέκα μπουκάλια στο ελενα κ 2 στο χωρεμειο.μικρα σωληνάρια εννοώ.πεθανα.3 φλέβες στο ελενα!έχω κ την αναιμία με τσάκισαν.τωρα υπομονή ν βγουν.2 βδομάδες από το ελενα κ κάνα μήνα γισ τον καρυοτυπο.

θα σου δώσω μια συμβουλή για το 2 εβδομαδες αποτελέσματα στο Ελενα.... πριν πας θα πάρεις τηλ. Αργούν τα αποτελέσματα. Απο τελος Μαρτη ακόμα δνε βγήκαν και σήμερα που κάλεσα να μάθω η γυναίκα στο τηλ ήταν αγενέστατη!! Θα πάρω πάλι αύριο το πρωι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

θα σου δώσω μια συμβουλή για το 2 εβδομαδες αποτελέσματα στο Ελενα.... πριν πας θα πάρεις τηλ. Αργούν τα αποτελέσματα. Απο τελος Μαρτη ακόμα δνε βγήκαν και σήμερα που κάλεσα να μάθω η γυναίκα στο τηλ ήταν αγενέστατη!! Θα πάρω πάλι αύριο το πρωι.

Καλά αυτό εννοείται κορίτσι μου.δεν θα τρβηχτω στο ελενα χωρίς να ξέρω ότι όντως έχουν βγει.γιστι κ μακριά μένω κ ούτε στο γραφείο μου είναι κοντά.

Ααα ξεχασα.επισης να σας πω η κα κοσμα που μας είδε στο χωρεμειο γισ τον καρυοτυπο (επίσης εξαιρετική γιατρός...πήγα συστημένη από μαμα θεραπευομενης μου εφηβης που δουλεύει εκεί οποία χρειαστεί να τη βοηθήσω σε αυτο) όπως μας επειαρνε το ιστορικό κάναμε μιανσυζητηση για τους γιατρους κλπ κ οταν της είπα τι βίωσα κ ότι η τελευταία του κουβέντα ήταν φταίνε τα ωαρια σου κλπ(το γνωστό μότο ξερετε)γελάει κ μου λέει αχ κορίτσι μου κάθε μερα το ακούω.τι να πω δεν μου κάνει τπτ εντύπωση πια.δυστυχως το χουν εμπορευοματοποιησει κ έχουν ξεχάσει βασικά πράγματα......ετσι απλα για να ξέρετε τι λένε κ οι ίδιοι οι γιατροί μεταξύ τουςΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Anna0912 είπε:

@Luna777 απο οτι νομιζω ειμαστε μαζι...ειμαι 7η εβδομάδα...πως είσαι??προσπαθησε να εισαι ξαπλα ειναι σωτήριο σε τετοιες περιπτώσεις...

Ναι, είμαστε μαζί! Μπήκα 7η εβδομάδα ακριβώς σήμερα. Είμαι πολύ καλύτερα. Αύριο έχω και ραντεβού με τη γιατρό. Πήρα και αναρρωτική 2 βδομαδες και είμαι χαλαρή. Εσύ; Όλα καλά; Είδα κάποια κορίτσια ξεκίνησαν ήδη το θέμα Μανούλες Δεκεμβρίου 2022, οπότε θα τα λέμε και εκεί 🤩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Στα δικά μου νέα, κάναμε σήμερα την υστροσκόπηση και εντοπίστηκε μια ήπια φλεγμονή που μου την είχε αναφέρει και ο προηγούμενος γιατρός αλλά και ο Σφακ από πέρσι τον Ιούνιο.

Επομένως θα προχωρήσουμε σε ετ τον Ιούνιο και όχι τώρα για να αντιμετωπίσουμε κατάλληλα την φλεγμονή.

Όπως μου είπε ο Σφακ τα έμβρυα μας είναι υπερ πολύτιμα, τα μαζέψαμε με μεγάλο κόπο και θέλει να είναι ήσυχος & σίγουρος όσον αφορά το περιβάλλον της μήτρας. Μου είπε ξέρω ότι σου την σπάω γιατί θα ήθελες να προχωρήσουμε τώρα αλλά είμαι ψυχαναγκαστικός και δεν μπορώ να το αφήσω αυτό στην τύχη του. Λέω ωραία μπλέξαμε οι ψυχαναγκαστικοί μας βλέπω να φεύγω από το κέντρο σε κανένα 2χρονο 🤣

Γιορτάσαμε και την επέτειο γνωριμίας μας γιατί σαν πέρσι τον Μάιο γνωριστήκαμε με τον Σφακ 😂 και μόλις βγήκα από την ενημέρωση στο διπλανό γραφείο ακούστηκε μια υπέροχη καρδούλα, κάποιο ζευγάρι είχε πάει για υπέρηχο και ακουγόταν ζωηρή ζωηρή και δεν ξέρω αλλά έφυγα με ένα μεγάλο χαμόγελο και μια αισιοδοξία ότι θα μας χαμογελάσει και εμάς η τύχη αυτή τη φορά.

Οπότε άλλη μια τελευταία αναμονή και ελπίζω Ιούνιο να μεταφέρω τα πολύτιμα γατιά μου 🙏🙏

Ελα αγαπημενη ολων μας μαυρογατουλα ειναι γουρικο που διπλα ακουσατε πως καποιοι ακουγαν καρδουλα ευχομαι τον Ιουλιο να ακουτε με το γατο σου δυο καρδουλες🙏Εγω για καλο το ακουω που θελει να τα εχει ολα ελεγμενα ο Σφακ κ οτι εχει ενσυναισθηση  βρε παιδι κ ενας γιατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η BlackCat είπε:

Συγχαρητήρια για τις γονιμοποιήσεις σας φιλενάδα.

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σας, είμαι σίγουρη ότι θα προχωρήσουν και τα δυο και θα πάτε με τις καλύτερες προϋποθέσεις και θα είναι η τυχερή σας φορά. Όλα να πάνε τέλεια μέσα από την καρδιά μου.

@Kateriniwkχρόνια πολλά, χρόνια καλά. Να είσαι γερή, χαμογελαστή και αυτή η νέα χρονιά που ξεκινάει να σου φέρει ότι μα ότι ποθεί η καρδούλα σου.

Αγαπημένη μου @TRigirlεύχομαι να επιστρέψεις με τα καλύτερα και τα πιο ανατρεπτικά νέα να χοροπηδήσουμε όλες μαζί.

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ, αύριο αργά το βράδυ θα πάω. Τελευταίο ρντβ 21:30 το βράδυ @BlackCat @Margitc

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

τι κάνεις εσύ? πως είσαι?

Είμαι πάρα πολύ αγχωμενη!! Οι χοριακές μου ανέβηκαν εντάξει αλλά είδα αίμα την προηγούμενη Τρίτη όχι πολύ στο σκούπισμα μόνο , έκανα μια lentogest και πήγα την επόμενη μέρα... Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία , δεν είδε αποκόλληση και ενώ ο γιατρός ήθελε να με δει σε 15 μέρες , οι μαίες επειδή με ξέρουν μου είπαν να πάω την επόμενη βδομάδα δηλαδή αύριο  Από το άγχος μου δεν άκουσα καλά  αν είμαι 5+1 ή 5+4 , τώρα λογικά αν πάνε όλα καλά θα είμαι 6 + βδομάδων ..Φοβάμαι μη δεν έχει μεγαλώσει όπως την προηγούμενη φορά ! Λογικά δε θα ακούσω καρδιά αλλά δε με πειράζει θέλω να δω αν μεγαλώνει... Εσύ όλα καλά;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Σε ευχαριστούμε πολύ για τις πληροφορίες...εγώ τα έπαιρνα όλα μαζί ..μετρησα τον θυροειδή ήταν καλός αλλά 15/05 θα το επαναλάβω ...θα ξεκινήσω από αύριο αυτό που λες .. εγώ έπαιρνα t4, cyclacur και filicine μαζί 😕

επειδη και γω επαιρνα Τ4 και επισης τα κλασσικα φαρμακα της ετ, η ενδοκρινολογος μου ειχε βαλει ενα πλανο με τις ωρες και ποση αποσταση επρεπε να εχουν μεταξυ τους. Το μονο που θυμαμαι οτι ηταν φρι ηταν το φυλλικό οξύ. Πχ ακόμα κ ο σίδηρος από το ασβέστιο θέλουν απόσταση. Επισης πέρα από τις ιδιότητες κάθε φαρμάκου θέλει και το στομάχι χρόνο να τα απορροφήσει, όσο περισσότερα παίρνεις ταυτόχρονα τόσο πιο μικρή η απορρόφηση. 

Μίλα με το γιατρό σου κ θα στα βάλει σε σειρά! Θα σου έλεγα ειλικρινά το δικό μου πρόγραμμα αλλά τα έχω ξεχάσει όλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Ελα αγαπημενη ολων μας μαυρογατουλα ειναι γουρικο που διπλα ακουσατε πως καποιοι ακουγαν καρδουλα ευχομαι τον Ιουλιο να ακουτε με το γατο σου δυο καρδουλες🙏Εγω για καλο το ακουω που θελει να τα εχει ολα ελεγμενα ο Σφακ κ οτι εχει ενσυναισθηση  βρε παιδι κ ενας γιατρος.

Μακάρι να είναι γούρικο όπως και για όλες μας και είτε αργά (εγώ χελώνα) είτε γρήγορα να φτάσουμε όλες στην απέναντι πλευρά με γερά μωρά στην αγκαλιά μας.🙏

στις πριν 32 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολύ, αύριο αργά το βράδυ θα πάω. Τελευταίο ρντβ 21:30 το βράδυ @BlackCat @Margitc

Μα και αυτός ο Χριστιανός τελευταίο ραντεβού? Εμείς οι ταλαίπωρες είμαστε ειδική κατηγορία. Έπρεπε να κοιμόμαστε εκεί και να είμαστε το πρώτο ραντεβού με το άνοιγμα 🤣 Όπως και να έχει λίγο έμεινες σφίξε τα δόντια και γύρνα με τα καλύτερα νέα ever.

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Είμαι πάρα πολύ αγχωμενη!! Οι χοριακές μου ανέβηκαν εντάξει αλλά είδα αίμα την προηγούμενη Τρίτη όχι πολύ στο σκούπισμα μόνο , έκανα μια lentogest και πήγα την επόμενη μέρα... Είδαμε σάκο και εμβρυϊκά στοιχεία , δεν είδε αποκόλληση και ενώ ο γιατρός ήθελε να με δει σε 15 μέρες , οι μαίες επειδή με ξέρουν μου είπαν να πάω την επόμενη βδομάδα δηλαδή αύριο  Από το άγχος μου δεν άκουσα καλά  αν είμαι 5+1 ή 5+4 , τώρα λογικά αν πάνε όλα καλά θα είμαι 6 + βδομάδων ..Φοβάμαι μη δεν έχει μεγαλώσει όπως την προηγούμενη φορά ! Λογικά δε θα ακούσω καρδιά αλλά δε με πειράζει θέλω να δω αν μεγαλώνει... Εσύ όλα καλά;

Θα είναι όλα τέλεια θα δεις. Και θα έχει μεγαλώσει και υπέροχο θα είναι το σποράκι σου🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Ναι ναι...έχω κάτι μικρές ενοχλήσεις πολύ χαμηλά από το κεφαλάκι θεωρώ και πιο πάνω γίνεται πάρτυ με τα ποδαράκια να χτυπάνε όπου βρουν 😁😁🧿🧿
    • Μακάρι μακάρι μακάρι...αν κ δύσκολο!! Είχαμε δύο επαφές μόνο 😭 που να φανταστώ ότι αποφάσισε να κάνει στην ώρα του ωορρηξία 🤣🤣🤣 ήταν κ λίγο άκυρες!! Δλδ  φαντάσου 8η και 11η ημέρα κύκλου...πφφφφ
    • Ναι μακάρι γτ όντως είναι πολύ δύσκολο... Χμμμμμ δεν ξέρω κατά πόσο ήταν καλές οι επαφές γτ λόγω δουλειάς καταφέραμε μόνο δύο και ίσως άκυρες μέρες!! Με λίγη βοήθεια όμως 🙏🏼 και ελπίδα....αυτή πεθαίνει τελευταία δεν λένε;; Χαχα  Μου είπε η γυναικολόγος πως λογικά σε 10 με 12 ημέρες θα πρέπει να έρθω περίοδο αν όντως έγινε η ωορρηξία!!   Για να δούμε;;!!!!
    • Αγαπη μου καλη επιτυχια ευχομαι κ το μικρακι σας να φωλιασει στην κοιλιτσα σου για 9 μηνες!!! 🙏🙏 Εγω δν ειχα καθολου συμπτωματα... ισως μια καποια συχνοουρια αλλα δν ξερω αν ηταν απ την εμφυτευση ή λογω του νερου π επινα... λιγο τα φατμακα, λιγο υο οτι πινω αρκετο νερο κ με τοση ζεστη επινα τλχ 2-3 λιτρα νερο τη μερα. Κ νομιζω καπου ειχα διαβασει οτι συστηνεται μετα την ετ αρκετο νερο γ να ενυδατωνεται η μητρα... Αλλα ουτε στηθος, ουτε κτ αλλο... α! Κι 1-2 βραδια ειχα εξαψεις.. εκει κοντα στη χοριακη... αλλα ισως φταινε κ τα φαρμακα.. μ τοση προγεστερονη.. Κι εγω προτεινω ν μεινεις σπιτι ν ξεκουραστεις!! Κι εγω πηρα την αδεια ειδικου σκοπου κ ξρκουραστηκα!! Βεβαια ολο ξυπνητηρια ειχα το πρωι γ τα φαρμακα αλλα τλχ ημουν ηρεμη...
    • Κοίτα η μπανάνα μυρίζει και "περίεργα". Η δικιά μου τους πρώτους μήνες της σιχαινόταν 😅 Νομίζω το ψωμί και τα μπισκότα τα λατρεύουν. Τουλάχιστον η δικιά μου τρελένεται. Οπότε αν θες άσε της ένα κομμάτι ψωμί κόρα ή ένα μπισκότο και άσε να δεις αν θα το φάει. Επίσης φροντίσε να πεινάει λίγο όταν θα της τα δώσεις. Να δεις αν θες δείξει περισσότερο ενδιαφέρον ετσι.  Μπράβο για την υπομονή και την ψυχραιμία 💪💪💪 Έτσι θέλει! Το χεις μανούλα!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...