Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Salvation78 είπε:

θετική σκεψη να έχεις σε παρακαλώ και ολα θα πανε καλά!!

Μακάρι 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια βοήθεια...πήρα την εμβρυολογο δεν την έβρισκα ...με τα πολλά συνεννοηθήκαμε...λοιπόν υπενθυμίζω κάναμε ωοληψια Τρίτη 8 η ώρα , γονιμοποιηθηκαν 4 στα 5 και σήμερα μου είπε τα 3 από τα 4 είναι 4ων κυττάρων πάρα πολύ καλά όπως θ έπρεπε να είναι....θα έρθεις το Σάββατο για εμβρυομεταφορά!! Το Σάββατο θα ειναι 4 ημερών; Γίνεται αυτό; Και μου είπε να βάλουμε 2 αλλά εμείς θέλουμε ένα ...πώς σας ακούγονται όλα ,; Μήπως έπρεπε να ρωτήσω κάτι ακόμη; Τι να κάνουμε;

 

.., 

Φυσικά και δίνουν εγκυμοσύνη φυσικά και θα πάνε όλα καλά!!

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου, έφτασε η στιγμή σας 🥰

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δυστυχώς κορίτσια θα σας χαλάσω το γουρλιδικο κλίμα που είχε δημιουργηθεί ... 43,8 η χοριακή... 

 

Συγχαρητήρια μια χαρά θετική είναι η χοριακή σου, καλους διπλασιασμούς να έχεις. 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επιτροπή📅

 

Ωοληψία 🤞

@Margitc ?

@rouseva ?

@Libra81 ?

@renata1986 ?

@Ditimama ?

@Lucia79 ?

@Γιάννα 36?

@Kateriniwk ?

@lilian90 ?

 

Εμβρυομεταφορά 🙏

@Κατεριναπαπ ?

@nikol88 ?

@Natassou85 ?

@BlackCat?

@Lucia79 ?

@Heart 16/4 🙏

 

Χοριακή 

@Sandyb 357 🥰

@Vasilique 1729 🥰

@Διόνη 703 🥰

@Tvz 1358 🥰 

@Katerinaki83 365 🥰

@Eva29 294 🥰

@Massa 234 🥰

@Apol 663 🥰

@elena0212 187 🥰

@kk88 750 🥰

@Χριστινα. 191 🥰

@angel35 901 🥰

@Mary.Ger 248 🥰

@blueheart128 🥰

@tina21 224 🥰

@twinkletwinlkle 245 🥰

@skorpina78 401 🥰

@Salvation78 390 🥰

@Joann 32 🥰

@TRigirl 50 🥰

@aggelikh_l 155 🥰

@Anna0912 1790 🥰

@Luna777  170 🥰

@Hope19 88 🥰

@Ιωάννα28iwantababy 43 🥰

 

@Παρασκευαιδου 19/4 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι 🙏🙏🙏

Τη κυριακη θελουμε τον διπλασιασμό ναι! Μια χαρα θα πας ! Μονο αγχος εχεις το ξερουμε υπομονη λιγο ακομα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι 🙏🙏🙏

Μια χαρα ειναι η τιμή!!!!με το καλο να ανέβει.ολα καλά θα κανε αντε μπραβο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Περιμένω να με πάρει...δεν είμαι αισιόδοξη ..είχα βάλει μια βλαστοκυστη 5 μερών και σήμερα είμαι 10 μέρες από την εμβρυομεταφορά.

Δεν ειναι να απογοητευεσαι ακομα πρωτα θα δουμε την επαναληπτικη μην στεναχωρεις το μωρακι σου να εχεις πιστη✌️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι κορίτσια !!! Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα!!! Θα δείξει τώρα...μου είπαν να μειώσω την κορντιζονη αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει... 😕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με πήραν από το κέντρο ...Μου είπαν ότι είναι καλή γιατί είναι ένα έμβρυο και να την επαναλάβω την Δευτέρα γιατί αν πάω το Σάββατο δε θα δείξει διπλασιασμό ,θέλουμε λέει 72 ώρες για να διπλασιαστεί! Θα πάω βέβαια και το Σάββατο να κάνω έτσι για να έχω μια εικόνα... Μου μείωσε και το medrol . μου είπε ότι έχουν γεννηθεί μωρά και με 11 χοριακη .

Μπράβο για τη χοριακή σου και για τα ενθαρρυντικά λόγια του κέντρου σου,,,,έτσι είναι,,,ήρθε και παλεύει το εμβρυακι σου και κρατιέται,,,να πιστεύεις και εσύ σε αυτο και να περιμενεις με ηρεμια οσο μπορεις,,,,έχουν γεννηθεί και δίδυμα με 9 χοριακή,,,όλα γίνονται,,,,ο γιατρος μου λεει αν δεις ποσο ειναι το ενδομητριο σε κυβικα εκατοστα θα παθεις πλακα,,,αρα το που εμφυτευονται σκεφτομαι εγω (με το μικρο μου μυαλο) επηρεαζει και τη δραση της β χοριακης γοναδοτροπινης που διαβαζεται στην εξεταση. Με το καλό οιδιπλασιασμοί σου!!! 🙏💖👶 δεν υπαρχει κοπελα εδω που αν μη τι αλλο να ευχεται μόνο θετικά και ευχαριστα νέα!!! είσαι στην καλυτερη ομαδα!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Ιωάννα28iwantababy συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος! Δεν καταλαβαίνω την απαισιοδοξία σου! Υπομονη μέχρι τη Δευτέρα που σου είπε ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακη που είμαι σίγουρη ότι θα έχει διπλασιαστεί! Θα σε συμβούλευα ως παρούσα να ακούς τον γιατρό σου και να πας κατευθείαν τη Δευτέρα για να μην αγχωθείς περισσότερο.  Τωρα αν δεν αντέχεις,  πήγαινε κάνε και το Σάββατο.  Προς το παρόν απόλαυσε την επιτυχία σου!

@Heart όπως σου είπαν και τα κορίτσια, φυσικά και τα εμβρυα 4 ημερων δίνουν εγκυμοσύνη. Αλλιώς γιατί να στα έβαζε ο γιατρός σου? Από ο  τι διάβασα τελικά θα πατε με ένα. Καλή επιτυχία λοιπόν και να πάνε όλα τέλεια!

Στα δικά μου νέα πήγαμε κάναμε την αυχενική, η οποία μας πήρε παραπάνω ώρα γιατί πήγα 3 φορες τουαλέτα για να αδειάσει η κύστη, ώστε να καταφέρει να κάνει την αυχενική ο γιατρός.  Πίνω πάρα πολύ νερό και καταλαβαίνετε...

Ο γιατρός λοιπόν ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εικόνα υπερηχογραφικα. Τωρα περιμένουμε τα αποτελεσματα των αιματολογικων τη Δευτέρα για να βγάλουμε τα ποσοστά. Μου είπε όμως ότι βάσει του υπερηχου θα μειωθούν πάρα πολύ τα ποσοστά που αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Γενικά φάνηκε πολύ ευχαριστημένος. Οπότε περιμένουμε και τα αποτελέσματα τη Δευτέρα για να δούμε πώς θα κινηθούμε. Αν είναι καλά, θα κάνω μετά την εξέταση αίματος. Αν δεν είναι καλά, ενδεχομένως να χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακεντηση. Αλλά όπως έχουμε πει one step at a time!

Και μου ειπε οτι φαίνεται ότι έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια που θεωρεί ότι θα επιβεβαιωθεί και με τα αποτελέσματα αίματος και για αυτό πρέπει να παίρνω ασπιρίνη. Του είπα ότι παίρνω ήδη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Ιωάννα28iwantababy συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος! Δεν καταλαβαίνω την απαισιοδοξία σου! Υπομονη μέχρι τη Δευτέρα που σου είπε ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακη που είμαι σίγουρη ότι θα έχει διπλασιαστεί! Θα σε συμβούλευα ως παρούσα να ακούς τον γιατρό σου και να πας κατευθείαν τη Δευτέρα για να μην αγχωθείς περισσότερο.  Τωρα αν δεν αντέχεις,  πήγαινε κάνε και το Σάββατο.  Προς το παρόν απόλαυσε την επιτυχία σου!

@Heart όπως σου είπαν και τα κορίτσια, φυσικά και τα εμβρυα 4 ημερων δίνουν εγκυμοσύνη. Αλλιώς γιατί να στα έβαζε ο γιατρός σου? Από ο  τι διάβασα τελικά θα πατε με ένα. Καλή επιτυχία λοιπόν και να πάνε όλα τέλεια!

Στα δικά μου νέα πήγαμε κάναμε την αυχενική, η οποία μας πήρε παραπάνω ώρα γιατί πήγα 3 φορες τουαλέτα για να αδειάσει η κύστη, ώστε να καταφέρει να κάνει την αυχενική ο γιατρός.  Πίνω πάρα πολύ νερό και καταλαβαίνετε...

Ο γιατρός λοιπόν ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εικόνα υπερηχογραφικα. Τωρα περιμένουμε τα αποτελεσματα των αιματολογικων τη Δευτέρα για να βγάλουμε τα ποσοστά. Μου είπε όμως ότι βάσει του υπερηχου θα μειωθούν πάρα πολύ τα ποσοστά που αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Γενικά φάνηκε πολύ ευχαριστημένος. Οπότε περιμένουμε και τα αποτελέσματα τη Δευτέρα για να δούμε πώς θα κινηθούμε. Αν είναι καλά, θα κάνω μετά την εξέταση αίματος. Αν δεν είναι καλά, ενδεχομένως να χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακεντηση. Αλλά όπως έχουμε πει one step at a time!

Και μου ειπε οτι φαίνεται ότι έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια που θεωρεί ότι θα επιβεβαιωθεί και με τα αποτελέσματα αίματος και για αυτό πρέπει να παίρνω ασπιρίνη. Του είπα ότι παίρνω ήδη.

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!! Όλα καλά θα πάνε στις αιματολογικές!! Όλα καλά θα πάνε γενικά κορίτσι μου , είναι η τυχερή φορά σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Στα δικά μου νέα πήγαμε κάναμε την αυχενική, η οποία μας πήρε παραπάνω ώρα γιατί πήγα 3 φορες τουαλέτα για να αδειάσει η κύστη, ώστε να καταφέρει να κάνει την αυχενική ο γιατρός.  Πίνω πάρα πολύ νερό και καταλαβαίνετε...

Ο γιατρός λοιπόν ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εικόνα υπερηχογραφικα. Τωρα περιμένουμε τα αποτελεσματα των αιματολογικων τη Δευτέρα για να βγάλουμε τα ποσοστά. Μου είπε όμως ότι βάσει του υπερηχου θα μειωθούν πάρα πολύ τα ποσοστά που αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Γενικά φάνηκε πολύ ευχαριστημένος. Οπότε περιμένουμε και τα αποτελέσματα τη Δευτέρα για να δούμε πώς θα κινηθούμε. Αν είναι καλά, θα κάνω μετά την εξέταση αίματος. Αν δεν είναι καλά, ενδεχομένως να χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακεντηση. Αλλά όπως έχουμε πει one step at a time!

Και μου ειπε οτι φαίνεται ότι έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια που θεωρεί ότι θα επιβεβαιωθεί και με τα αποτελέσματα αίματος και για αυτό πρέπει να παίρνω ασπιρίνη. Του είπα ότι παίρνω ήδη.

Μπράβο φίλη μου!!Συγχαρήτηρια για την εξέτασή σας με το καλό και οι αιματολογικές σας!!

Κανένα τσουτσουνάκι δεν φάνηκε ε?????? 🤣🤣🤣 Τον χαβά μου εγώ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Μπράβο φίλη μου!!Συγχαρήτηρια για την εξέτασή σας με το καλό και οι αιματολογικές σας!!

Κανένα τσουτσουνάκι δεν φάνηκε ε?????? 🤣🤣🤣 Τον χαβά μου εγώ...

Ασε με και μου ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και το ένστικτό μου. Εγώ το είδα το τσουτσουνι να σου πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό όντως είναι το φύλο του μωρού, αλλά μπορεί να είναι πεος μπορεί να είναι και κλειτοριδα γιατί λέει βγαίνει προς τα εξω. Δεν ήθελε να μου πει για να μην διαψευστεί αφού δεν είναι 100% σίγουρος αλλά στο τέλος μας είπε με περιθώριο λάθους λέει γύρω στο 5%. Και μας είπε ότι μάλλον θα είναι κοριτσι. Ο αντρας μου βέβαια τον χαβά του, είναι σίγουρος ότι είναι αγόρι και ότι θα αλλάξει. Γιατί λέει και στον γιο του (έχει ένα παιδί από προηγούμενο γάμο) τους είχαν πει ότι ήταν κοριτσι και μετά ήταν αγόρι. Θα δούμε, τι να πω. Γερό να είναι και ας είναι ο, τι θέλει!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Mademoiselle είπε:

Σ’ευχαριστω πολύ κορίτσι μου . Ελπίζω όσο το συντομότερο γίνεται να ξεκινήσω  😁 

Για να μην πολυλογώ, κι επειδή δεν έχω πολύ χρόνο, είδα στις αναρτήσεις σου ότι είχες μία αποβολή. Λοιπόν, θα πας στο τμ. αποβολών του Έλενα για να διερευνήσουν τα αίτια αυτής της αποβολής και ταυτόχρονα για να σας πάρουν ιστορικό και να δουν αν η υπογονιμότητά σας έχει κάποια αιτία που διορθώνεται. Εκεί θα σου κάνουν κι εσένα κάποιες εξετάσεις. Ραντεβού κλείνεις από το 1535.gr, αλλά αν η αποβολή συνέβη πρόσφατα, τότε καλό θα ήταν να στείλεις ένα mail στην επικεφαλής, την κα. Οικονομοπούλου, επειδή μπορεί να θέλει να σου κάνει εξετάσεις κοντά στην ημερομηνία της αποβολής. Το ίδιο διεξοδικά θα πρέπει να διερευνήσετε και τον ανδρικό παράγοντα σε εξειδικευμένο ουρολόγο. Και πάλι μπορείτε να ξεκινήσετε από το ανδρολογικό του Έλενα για να κάνετε αρκετές εξετάσεις δωρεάν, αλλά το συγκεκριμένο τμήμα στελεχώνεται από ενδοκρινολόγους και αν βρεθεί κάτι, θα πρέπει να τον δει και εξειδικευμένος ουρολόγος. Η Οικονομοπούλου θα σου κάνει εσένα και ορμονικό έλεγχο και αν το κρίνει απαραίτητο, θα σε παραπέμψει και σε ενδοκρινολόγο, όπως και σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομείου. Για ό,τι θέλεις να ρωτήσεις, στείλε εδώ, θα το δουν τα κορίτσια (ή εγώ αν τύχει κι έχω χρόνο) και θα σε κατατοπίσουν. Και βάλε προς το παρόν στην άκρη του μυαλού σου το θέμα εξωσωματική. Ανάλογα με τα ευρήματα μπορεί να μην χρειαστεί καν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Μακάρι κορίτσια !!! Η αλήθεια είναι ότι απογοητεύτηκα!!! Θα δείξει τώρα...μου είπαν να μειώσω την κορντιζονη αλλά δεν ξέρω κατά πόσο θα βοηθήσει... 😕

πέτα σε παρακαλώ το συναισθημα αυτο απο πανω σου

Σήμερα πήρεσ θετικότατη χοριακή.... Αξίζει να εισαι αγχωμενη? η εχεισ κατι να σε κανει να πιστευεισ οτι δε θα διπλασιαστει?

#NOT

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ασε με και μου ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και το ένστικτό μου. Εγώ το είδα το τσουτσουνι να σου πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό όντως είναι το φύλο του μωρού, αλλά μπορεί να είναι πεος μπορεί να είναι και κλειτοριδα γιατί λέει βγαίνει προς τα εξω. Δεν ήθελε να μου πει για να μην διαψευστεί αφού δεν είναι 100% σίγουρος αλλά στο τέλος μας είπε με περιθώριο λάθους λέει γύρω στο 5%. Και μας είπε ότι μάλλον θα είναι κοριτσι. Ο αντρας μου βέβαια τον χαβά του, είναι σίγουρος ότι είναι αγόρι και ότι θα αλλάξει. Γιατί λέει και στον γιο του (έχει ένα παιδί από προηγούμενο γάμο) τους είχαν πει ότι ήταν κοριτσι και μετά ήταν αγόρι. Θα δούμε, τι να πω. Γερό να είναι και ας είναι ο, τι θέλει!

συγχαρητηρια για ολα , ξεκλινησαν καλα και θα συνεχίσουν καλύτερα κια θα το δεις

σημερα πήρες μεγάλη ανάσα

 οσο για το φυλο και εγω θα εμπιστευτώ το ενστικτο του αντρα σου🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ασε με και μου ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και το ένστικτό μου. Εγώ το είδα το τσουτσουνι να σου πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό όντως είναι το φύλο του μωρού, αλλά μπορεί να είναι πεος μπορεί να είναι και κλειτοριδα γιατί λέει βγαίνει προς τα εξω. Δεν ήθελε να μου πει για να μην διαψευστεί αφού δεν είναι 100% σίγουρος αλλά στο τέλος μας είπε με περιθώριο λάθους λέει γύρω στο 5%. Και μας είπε ότι μάλλον θα είναι κοριτσι. Ο αντρας μου βέβαια τον χαβά του, είναι σίγουρος ότι είναι αγόρι και ότι θα αλλάξει. Γιατί λέει και στον γιο του (έχει ένα παιδί από προηγούμενο γάμο) τους είχαν πει ότι ήταν κοριτσι και μετά ήταν αγόρι. Θα δούμε, τι να πω. Γερό να είναι και ας είναι ο, τι θέλει!

Μπραβο γκυκια μου ολα καλα να πανε ουτε αγορι ειτε κοριτσι γερο κ ας ειναι οτι θελει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

πέτα σε παρακαλώ το συναισθημα αυτο απο πανω σου

Σήμερα πήρεσ θετικότατη χοριακή.... Αξίζει να εισαι αγχωμενη? η εχεισ κατι να σε κανει να πιστευεισ οτι δε θα διπλασιαστει?

#NOT

Ήμουν τόσο αισιόδοξη ότι θα πήγαιναν καλά και έπεσα από τα σύννεφα... Μακάρι να πάρει τα πάνω τους και να καταφέρει να γατζωθει κι άλλο!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η troia είπε:

Για να μην πολυλογώ, κι επειδή δεν έχω πολύ χρόνο, είδα στις αναρτήσεις σου ότι είχες μία αποβολή. Λοιπόν, θα πας στο τμ. αποβολών του Έλενα για να διερευνήσουν τα αίτια αυτής της αποβολής και ταυτόχρονα για να σας πάρουν ιστορικό και να δουν αν η υπογονιμότητά σας έχει κάποια αιτία που διορθώνεται. Εκεί θα σου κάνουν κι εσένα κάποιες εξετάσεις. Ραντεβού κλείνεις από το 1535.gr, αλλά αν η αποβολή συνέβη πρόσφατα, τότε καλό θα ήταν να στείλεις ένα mail στην επικεφαλής, την κα. Οικονομοπούλου, επειδή μπορεί να θέλει να σου κάνει εξετάσεις κοντά στην ημερομηνία της αποβολής. Το ίδιο διεξοδικά θα πρέπει να διερευνήσετε και τον ανδρικό παράγοντα σε εξειδικευμένο ουρολόγο. Και πάλι μπορείτε να ξεκινήσετε από το ανδρολογικό του Έλενα για να κάνετε αρκετές εξετάσεις δωρεάν, αλλά το συγκεκριμένο τμήμα στελεχώνεται από ενδοκρινολόγους και αν βρεθεί κάτι, θα πρέπει να τον δει και εξειδικευμένος ουρολόγος. Η Οικονομοπούλου θα σου κάνει εσένα και ορμονικό έλεγχο και αν το κρίνει απαραίτητο, θα σε παραπέμψει και σε ενδοκρινολόγο, όπως και σε άλλες ειδικότητες εντός του νοσοκομείου. Για ό,τι θέλεις να ρωτήσεις, στείλε εδώ, θα το δουν τα κορίτσια (ή εγώ αν τύχει κι έχω χρόνο) και θα σε κατατοπίσουν. Και βάλε προς το παρόν στην άκρη του μυαλού σου το θέμα εξωσωματική. Ανάλογα με τα ευρήματα μπορεί να μην χρειαστεί καν.

Γλυκια μας @troia ειναι στο εξωτερικο νομιζω Γερμανια το κοριτσι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

@Ιωάννα28iwantababy συγχαρητήρια! Είσαι έγκυος! Δεν καταλαβαίνω την απαισιοδοξία σου! Υπομονη μέχρι τη Δευτέρα που σου είπε ο γιατρός να επαναλάβεις τη χοριακη που είμαι σίγουρη ότι θα έχει διπλασιαστεί! Θα σε συμβούλευα ως παρούσα να ακούς τον γιατρό σου και να πας κατευθείαν τη Δευτέρα για να μην αγχωθείς περισσότερο.  Τωρα αν δεν αντέχεις,  πήγαινε κάνε και το Σάββατο.  Προς το παρόν απόλαυσε την επιτυχία σου!

@Heart όπως σου είπαν και τα κορίτσια, φυσικά και τα εμβρυα 4 ημερων δίνουν εγκυμοσύνη. Αλλιώς γιατί να στα έβαζε ο γιατρός σου? Από ο  τι διάβασα τελικά θα πατε με ένα. Καλή επιτυχία λοιπόν και να πάνε όλα τέλεια!

Στα δικά μου νέα πήγαμε κάναμε την αυχενική, η οποία μας πήρε παραπάνω ώρα γιατί πήγα 3 φορες τουαλέτα για να αδειάσει η κύστη, ώστε να καταφέρει να κάνει την αυχενική ο γιατρός.  Πίνω πάρα πολύ νερό και καταλαβαίνετε...

Ο γιατρός λοιπόν ήταν πολύ ευχαριστημένος από την εικόνα υπερηχογραφικα. Τωρα περιμένουμε τα αποτελεσματα των αιματολογικων τη Δευτέρα για να βγάλουμε τα ποσοστά. Μου είπε όμως ότι βάσει του υπερηχου θα μειωθούν πάρα πολύ τα ποσοστά που αντιστοιχούν στην ηλικία μου. Γενικά φάνηκε πολύ ευχαριστημένος. Οπότε περιμένουμε και τα αποτελέσματα τη Δευτέρα για να δούμε πώς θα κινηθούμε. Αν είναι καλά, θα κάνω μετά την εξέταση αίματος. Αν δεν είναι καλά, ενδεχομένως να χρειαστεί να κάνω αμνιοπαρακεντηση. Αλλά όπως έχουμε πει one step at a time!

Και μου ειπε οτι φαίνεται ότι έχω αυξημένο κίνδυνο για προεκλαμψια που θεωρεί ότι θα επιβεβαιωθεί και με τα αποτελέσματα αίματος και για αυτό πρέπει να παίρνω ασπιρίνη. Του είπα ότι παίρνω ήδη.

Μπράβο κοριτσι μου!! Όλα καλά μέχρι εδώ! Άντε να βγουν κ τ αποτελέσματα σας τη Δευτέρα να ξεαγχωθεις κ εσυ να το χαρείς!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Margitc είπε:

Γλυκια μας @troia ειναι στο εξωτερικο νομιζω Γερμανια το κοριτσι

Αλήθεια; Δεν έχω παρακολουθήσει τις αναρτήσεις της...Δεν ξέρω πώς να τη βοηθήσω αν είναι Γερμανία, μόνο να ψάξει να βρει κάτι αντίστοιχο εκεί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Με πήραν από το κέντρο ...Μου είπαν ότι είναι καλή γιατί είναι ένα έμβρυο και να την επαναλάβω την Δευτέρα γιατί αν πάω το Σάββατο δε θα δείξει διπλασιασμό ,θέλουμε λέει 72 ώρες για να διπλασιαστεί! Θα πάω βέβαια και το Σάββατο να κάνω έτσι για να έχω μια εικόνα... Μου μείωσε και το medrol . μου είπε ότι έχουν γεννηθεί μωρά και με 11 χοριακη .

Συγχαρητήρια! Όλα θα πάνε καλά, όπως σου τα είπαν και τα υπόλοιπα κορίτσια είναι. Τον διπλασιασμό χρειάζεσαι, το 47 είναι μια χαρά θετικότατο! Και καθόλου δεν έσπασες το γουρλιδικο σερί, ίσα ίσα ετοιμάσου να παραδώσεις σκυτάλη! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Heart @Margitc @Salvation78 @nikol88 

Και σε όλα τα κορίτσια... Σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές και για την υποστήριξη τόσο καιρό! Σύντομα,  όσο πιο σύντομα γίνεται να ζήσετε και εσείς αυτές τις στιγμές!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ιωάννα28iwantababy είπε:

Δυστυχώς κορίτσια θα σας χαλάσω το γουρλιδικο κλίμα που είχε δημιουργηθεί ... 43,8 η χοριακή... 

 

Συγχαρητήρια.  Τι λες καλέ μια χαρά χοριακη έχεις. Ποιος σε είπε ότι όλες ξεκινάνε με 500; 

Στο γιο μου είχα κάπου τόσο και μια χαρά πήγε η εγκυμοσύνη μου.  Κανονική είναι. Αν μου έλεγες 6 -10 τοτε θα σου έλεγα συγκρατημένη.  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ασε με και μου ανέτρεψε όλα τα προγνωστικά και το ένστικτό μου. Εγώ το είδα το τσουτσουνι να σου πω την αλήθεια αλλά ο γιατρός μου είπε ότι αυτό όντως είναι το φύλο του μωρού, αλλά μπορεί να είναι πεος μπορεί να είναι και κλειτοριδα γιατί λέει βγαίνει προς τα εξω. Δεν ήθελε να μου πει για να μην διαψευστεί αφού δεν είναι 100% σίγουρος αλλά στο τέλος μας είπε με περιθώριο λάθους λέει γύρω στο 5%. Και μας είπε ότι μάλλον θα είναι κοριτσι. Ο αντρας μου βέβαια τον χαβά του, είναι σίγουρος ότι είναι αγόρι και ότι θα αλλάξει. Γιατί λέει και στον γιο του (έχει ένα παιδί από προηγούμενο γάμο) τους είχαν πει ότι ήταν κοριτσι και μετά ήταν αγόρι. Θα δούμε, τι να πω. Γερό να είναι και ας είναι ο, τι θέλει!

Καρδιά νου είδες τι όμορφη εξέταση..  πρόλαβες να δεις και τσούτσουνι χαχαχαχ γερά να είναι και ας είναι ότι θέλουν . 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καρδιά νου είδες τι όμορφη εξέταση..  πρόλαβες να δεις και τσούτσουνι χαχαχαχ γερά να είναι και ας είναι ότι θέλουν . 

Χαχαχα ναι τσουτσουνια βλεπω εγω και βγαίνουν κλειτοριδες!!! Εσύ πώς είσαι Ελπιδακι μου? Στα up σου μου φαίνεσαι σήμερα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Γεια σου κορίτσι! Να έχουμε καλές και τελειόμηνες εγκυμοσύνες 🙏 Κι εγώ έχω κράμπες που ξεκίνησαν την 7η εβδομάδα - τώρα είμαι στην 8η. Απ τον υπέρηχο ήταν όλα καλά, η γιατρός μου δεν το βρήκε καθόλου ανηχυτικό και μου πρότεινε αν θέλω να πάρω είτε παρακεταμόλη ή μαγνήσιο. Τελικά πήρα μόνο μια φορά μικρή δόση παρακεταμόλης γιατί με πονούσε η μέση μου κυρίως (και δεν είχα τροφοκαρτ) κι από τότε οι κράμπες έρχονται αραιά και πού. Στην αρχή ήταν σα να μου ερχόταν περίοδος κι είχα κατατρομάξει, αλλά μετά πήγαμε για υπέηχο κι ήταν όλα καλά, οπότε δε δίνω και πολύ σημασία πλέον.
    • Αχ κι εμένα ο γιατρός μου δε με αφήνει! Και σήμερα βρε κορίτσια μου εδώ είναι πραγματικά μέρα για μπάνιο. Πολλή ζέστη, καθόλου αέρας...  Τέσπα... Δεν πειράζει... Του χρόνου θα κολυμπάμε μαζί με τα μωράκια μας!
    • Καλώς ήρθες κορίτσι μου και με το καλό το μωράκι σου 💖 όπως σου είπαν και τα κορ΄ιτσια μη σε αγχώνουν τα συμπτώματα, αυτά πάνε κι έρχονται, κι επίσης, κι εγώ στις πρώτες εβδομάδες δεν είχα κάποιο τρανταχτό σύμπτωμα, παρα μ΄όνο τον πόνο στο στήθος και έτσι ψιλοζαλάδες αν θυμάμαι καλά. απ την ημέρα που άκουσα την καρδούλα να σου πω την αλήθεια σταμάτησα να τα παρτηρώ κιόλας, γιατί μόνο άγχος προκαλούν. Μόνο όταν τα λέμε εδώ κάνω τον απολογισμό και τα γ΄ραφω. Κατα τ άλλα, θα υπάρχουν μέρες που αισθανόμαστε έγκυες κι άλλες που θα το ξεχνάμε γιατί τα συμπτώματα δεν είναι στάνταρ. Περιμένουμε τα νεάκια σου απ τον πρώτο υπέρηχο 💖
    • Αυτό που λες για την Παναγία, κι εγώ, ενώ δεν είμαι καθόλου της θρησκείας, για κάποιο λόγο ένιωσα την ανάγκη τελευταία να την προσφωνώ να προσέχει το μωράκι μου 🙏 Νομίζω είναι λόγω των απωλειών που βιώσαμε, ότι έχουμε την ανάγκη για πίστη σε μια ανώτερη δύναμη Είναι σίγουρα κι ορμόνες που κάνουν πάρτυ, αλλά δεν είσαι μόνη στις τυμπανοκρουσιες, να ξέρεις 🤣🤣🤣
    • Γεια σας κορίτσια! Προσπαθώ να διαβάσω τα νεότερα σ αυτό το θεματάκι γιατί έχασα κάποιες αναρτήσεις η αλήθεια είναι. Έχω επιστρέψει και στη δουλειά μετά από άδεια και προσπαθώ ακόμα να βρώ τους ρυθμούς μου. Όπως σας έγραψα ο τελευταίος υπέρηχος (#3) ήταν την περασμένη Τρίτη 28/05 όπου είδαμε το μικρό ζελεδάκι και μου έβαλε η γυναικολόγος κάποια δευτερόλεπτα την κοαρδούλα για να ηρεμήσω μιας και ήμουν αγχωμένη. Έπειτα έχω ηρεμήσει αρκετά μπορώ να πω, τα συμπτώματα παραμένουν ίδια, αν και δε ξανα έκανα εμετό απ την αρχή της εβδομάδας. Κάπως βρήκα το "κόλπο" που λειτουργεί για εμένα - οι ναυτίες συνήθως με πιάνουν όταν πεινάω ή όταν κάποια έντονη μυρωδιά μου τα σκάσει. Οπότε πήρα κάτι μπισκότα, που υποτίθεται είναι και υγιεινά, και τρώω 3-4 από αυτά ή αν είναι η ώρα του γεύματος τρώω φαγητό ή κάποιο φρούτο. Και κάπως έτσι περνάει. Οι κράμπες με πιάνουν που και που, κυρίως στη μέση, αλλά ευτυχώς παραμένουν ήπιες και όχι συστηματικές. Αυτό απ τη μια με ηρεμεί ότι δεν έρχεται κάτι κακό κι απ την άλλη με ηρεμεί ότι εξελίσσεται φυσιολογικά (έτσι θέλω να πιστεύω δλδ γιατί δεν είχα τέτοιες κράμπες σε καμία απ τις 2 προηγούμενες εγκυμοσύνες που δε προχώρησαν). Κατα τα τ' άλλα η ενέργειά μου είναι σαφώς πεσμένη, δεν έχω όρεξη να κάνω τίποτα, ακόμα και για ψώνια που πήγα θέλω να κάθομαι ανα 30 λεπτά γιατί κουράζομαι. Επιπλέον το σ΄τηθος με πονάει καθημερινά, άλλοτε περισσότερο άλλοτε λιγότερο, πάντως είναι το μόνο "σταθερό" σύμπτωμα. α! επίσης παρατηρώ ότι είμαι πιο ευαίσθητη συναισθηματικά, βάζω τα κλάμματα πολύ εύκολα καθώς βλέπω πχ μια συγκινητική στιγμή στο Νετφλιξ, που όμως δε θα έκλαιγα υπό άλλες συνθήκες 🤣 Η γυναικολόγος μου έκλεισε κατευθείαν την αυχενική για 1/07 αλλά δε ξέρω αν θα την παλέψω ψυχολογικά να περιμένω τόσο, καθώς την παλίδρομη κύση την έχασα στον τρίτο μήνα και, όσο να ναι, με αγχώνει κάπως αυτός ο άτιμος μήνας. έκλεισα ένα ραντεβού στις 18/06, να είμαι δλδ κάπου στη μέση απ το σήμερα μέχρι την αυχενική για την ηρεμία μου. Κατα τ' άλλα έχω πολλή θετική σκέψη καθημερινά, ο σύζυγος βοηθάει πάρα πολύ σ αυτό, φροντίζουμε να υπάρχουν όμορφες στιγμές μαζί μες τη μέρα και να το ζήσουμε χωρίς φόβο.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...