Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 12 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου , να πάνε όλα τέλεια.

@hope501 στο Λαικό με συνταγογράφηση είναι δωρεάν αλλά πήρε πρόσφατα μια φιλη μου να κλείσει ραντεβού και πρώτα την ρώτησαν αν είναι έγκυος. Δεν ήταν και της είπαν οτι τα ραντεβού ανοίγουν του Αγίου Πνέυματος και να ξανακαλέσει τότε.

Ο άντρας μου που είχε κάνει πριν χρόνια στο Λαικό χωρίς συνταγογράφηση πλήρωσε 50€  αλλά βρήκε ραντεβού 1 μήνα μετά αφού πήρε τηλέφωνο + 1 μήνα περίπου να βγει το αποτέλεσμα οπότε πήραμε απάντηση στους 2,5 μήνες. Δεν βιαζόμασταν όμως τότε οπότε δεν είχαμε θέμα.

 

Ποια κοπέλα μας είχε γράψει ότι α ραντεβού κλείνονται και από το τηλέφωνό τους και όχι μόνο από το 1535; Δεν είναι μακριά του Αγ. Πνεύματος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Πάντως η κάθε περίπτωση, ο κάθε οργανισμός και ο κάθε κύκλος είναι διαφορετικά και ας αποφεύγουμε τις συγκρίσεις καλύτερα διότι δεν έχουν επιστημονική βάση. Εγώ πχ πήγα πάρα πολύ καλά και με puregon και με menopur. Ο γιατρός είναι αρμόδιος να κρίνει τι ταιριάζει στην καθεμία με βάση το ιστορικό και το ορμονικό προφίλ μας. Οκ, ακούμε και τις εμπειρίες των άλλων, αλλά πάνω απ'όλα εμπιστευόμαστε το γιατρό μας. 

σωστά, είναι και ποιο φάρμακο θα ταιριάξει στον κάθε οργανισμό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Όχι, καλή μου. Δεν το γνώριζα και πιάστηκα κορόιδο γιατί βιάστηκα πριν κάνω έρευνα και την έκανα ιδιωτικά 200 ευρώ περίπου. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε να κάνει και ο σύζυγος. Στο Λαϊκό γίνεται εντελώς δωρεάν με παραπεμπτικό. Το ιδιο και το στίγμα Μεσογειακής Αναιμίας. Απλώς αργούν λιγάκι τα ραντεβού. Αλλά έχεις χρόνο εσύ. Για τον καρυότυπο ζεύγους είναι εντελώς δωρεάν στο Ινστιτούτο Υγείας Παιδιού (όχι στο Χωρέμειο, εκεί είναι 60 ευρώ το άτομο) πάλι με παραπεμπτικό. Η Οικονομ. μπορεί να στα γράψει. Και η γενετίστρια είναι πολύ συμπαθητική και επεξηγηματική. Κρίμα είναι, τόσα χρήματα δίνουμε γενικά, ας εξοικονομήσουμε ό,τι είναι δυνατόν.

Ευχαριστώ!!! Καρυότυπο είχα κάνει και τον είχα πληρώσει παλαιότερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ποια κοπέλα μας είχε γράψει ότι α ραντεβού κλείνονται και από το τηλέφωνό τους και όχι μόνο από το 1535; Δεν είναι μακριά του Αγ. Πνεύματος...

Η φίλη μου πήρε τηλέφωνο δεν πήγε μέσω 1535.

Δεν ξέρω καν αν κλείνεται ραντεβού μέσω 1535.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου , να πάνε όλα τέλεια.

@hope501 στο Λαικό με συνταγογράφηση είναι δωρεάν αλλά πήρε πρόσφατα μια φιλη μου να κλείσει ραντεβού και πρώτα την ρώτησαν αν είναι έγκυος. Δεν ήταν και της είπαν οτι τα ραντεβού ανοίγουν του Αγίου Πνέυματος και να ξανακαλέσει τότε.

Ο άντρας μου που είχε κάνει πριν χρόνια στο Λαικό χωρίς συνταγογράφηση πλήρωσε 50€  αλλά βρήκε ραντεβού 1 μήνα μετά αφού πήρε τηλέφωνο + 1 μήνα περίπου να βγει το αποτέλεσμα οπότε πήραμε απάντηση στους 2,5 μήνες. Δεν βιαζόμασταν όμως τότε οπότε δεν είχαμε θέμα.

 

Ευχαριστώ, για την μεσογειακή βρήκα για τέλος Ιουνίου, τώρα να κλείσω για την κυστική... για να δουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η troia είπε:

Ποια κοπέλα μας είχε γράψει ότι α ραντεβού κλείνονται και από το τηλέφωνό τους και όχι μόνο από το 1535; Δεν είναι μακριά του Αγ. Πνεύματος...

Αχ μακάρι να είχα τηλ. Στο σιτε τους λεει να καλούμε στο 1535. Εκει θα παρω τώρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν στο λαϊκό παίρνεις τηλέφωνο και κλείνεις.οχι στον1535.εγω όταν πήρα μου είχαν κλείσει αρχικά για 23 Ιουνίου αλλά μετά με πήραν πριν 10.μερες κ μουνειπαν ότι βρέθηκε.πιο κωρις κ θα πάω τη Δευτέρα.τη γράφει ο γιατρός κ είναι δωρεάν.

Όσο για τα φαμρκα που λέτε εγώ από τη συζήτηση που έκανα με τον γιατρό καταλαβαινω ότι βλέπει το ορμονική σου προφίλ κ προσαρμόζει το πρωτόκολλο.γιατι εμένα μου είπε ότι το πρωτόκολλο που έκανες με γκοναλ με τον άλλον γιατρό που πήγαν όλα....μην πω....δεν ταιριάζει στο προφίλ σου.οποτε ο γιατρός είναι ο αρμόδιος για τέτοιες απαντήσεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Με το καλό η εμβρυομεταφορά σου , να πάνε όλα τέλεια.

@hope501 στο Λαικό με συνταγογράφηση είναι δωρεάν αλλά πήρε πρόσφατα μια φιλη μου να κλείσει ραντεβού και πρώτα την ρώτησαν αν είναι έγκυος. Δεν ήταν και της είπαν οτι τα ραντεβού ανοίγουν του Αγίου Πνέυματος και να ξανακαλέσει τότε.

Ο άντρας μου που είχε κάνει πριν χρόνια στο Λαικό χωρίς συνταγογράφηση πλήρωσε 50€  αλλά βρήκε ραντεβού 1 μήνα μετά αφού πήρε τηλέφωνο + 1 μήνα περίπου να βγει το αποτέλεσμα οπότε πήραμε απάντηση στους 2,5 μήνες. Δεν βιαζόμασταν όμως τότε οπότε δεν είχαμε θέμα.

 

Μόλις πήρα τηλ. Και εμένα το ίδιο μου είπαν. Να καλέσω στις 14/06 μετά το Αγ. Πνεύματος και να θα κλείσουμε τότε το ραντεβού. 

@troia δικαιο έχεις, δεν είναι στο 1535. σε παραπέμπει σε σταθερό και πήρα τηλ.

Έξω πόσο κοστίζουν αλήθεια δεν το έψαξα...κάτσε να το ψάξω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μόλις πήρα τηλ. Και εμένα το ίδιο μου είπαν. Να καλέσω στις 14/06 μετά το Αγ. Πνεύματος και να θα κλείσουμε τότε το ραντεβού. 

@troia δικαιο έχεις, δεν είναι στο 1535. σε παραπέμπει σε σταθερό και πήρα τηλ.

Έξω πόσο κοστίζουν αλήθεια δεν το έψαξα...κάτσε να το ψάξω.

καλημερα σε ολές

 hope μπερδευτηκα τώρα

 εκελισεσ ραντεβού για ποιο?

καρυοτυπο η κυστικη?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 55 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Η φίλη μου πήρε τηλέφωνο δεν πήγε μέσω 1535.

Δεν ξέρω καν αν κλείνεται ραντεβού μέσω 1535.

Ναι, κλείνεται, εγώ έτσι είχα κλείσει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μόλις πήρα τηλ. Και εμένα το ίδιο μου είπαν. Να καλέσω στις 14/06 μετά το Αγ. Πνεύματος και να θα κλείσουμε τότε το ραντεβού. 

@troia δικαιο έχεις, δεν είναι στο 1535. σε παραπέμπει σε σταθερό και πήρα τηλ.

Έξω πόσο κοστίζουν αλήθεια δεν το έψαξα...κάτσε να το ψάξω.

εγώ το φθινόπωρο του 2020 μέσω 1535 είχα κλείσει. Προφανώς άλλαξε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Μόλις πήρα τηλ. Και εμένα το ίδιο μου είπαν. Να καλέσω στις 14/06 μετά το Αγ. Πνεύματος και να θα κλείσουμε τότε το ραντεβού. 

@troia δικαιο έχεις, δεν είναι στο 1535. σε παραπέμπει σε σταθερό και πήρα τηλ.

Έξω πόσο κοστίζουν αλήθεια δεν το έψαξα...κάτσε να το ψάξω.

Έξω υπάρχουν διάφορα πακέτα. Πρέπει να ρωτήσεις το γιατρό σου τι ποσοστό μεταλλάξεων θέλει. Το βασικό πακέτο είναι δωρεάν, αλλά το πιο πιθανό ο γιατρός σου να μην καλύπτεται. Στο Λαικό εξετάζουν το 90-92% των μεταλλάξεων. Για το ίδιο πακέτο ιδιωτικά θα σας στοιχίσει ο κούκος αηδόνι. Ενδεικτικά τότε που το έψαχνα εγώ είχαμε βρει με 180€ και έλεγαν ψέματα ότι εξετάζουν το 99% των μεταλλάξεων. Το οποίο είναι ψέμα, γιατί όπως μου είχαν εξηγήσει από το Λαικό προς το παρόν έχει χαρτογραφηθεί γύρω στο 95% των μεταλλάξεων. Πολλή προσοχή στα ιδιωτικά!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

καλημερα σε ολές

 hope μπερδευτηκα τώρα

 εκελισεσ ραντεβού για ποιο?

καρυοτυπο η κυστικη?

για μεσογειακη.

καρυοτυπο είχα κάνει και το π΄λήρωσα παλαιότερα.

κυστική ανοίγουν για ραντεβου στις 14/06.

πως είσαι αγαπημένο μου κορίτσι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η troia είπε:

Έξω υπάρχουν διάφορα πακέτα. Πρέπει να ρωτήσεις το γιατρό σου τι ποσοστό μεταλλάξεων θέλει. Το βασικό πακέτο είναι δωρεάν, αλλά το πιο πιθανό ο γιατρός σου να μην καλύπτεται. Στο Λαικό εξετάζουν το 90-92% των μεταλλάξεων. Για το ίδιο πακέτο ιδιωτικά θα σας στοιχίσει ο κούκος αηδόνι. Ενδεικτικά τότε που το έψαχνα εγώ είχαμε βρει με 180€ και έλεγαν ψέματα ότι εξετάζουν το 99% των μεταλλάξεων. Το οποίο είναι ψέμα, γιατί όπως μου είχαν εξηγήσει από το Λαικό προς το παρόν έχει χαρτογραφηθεί γύρω στο 95% των μεταλλάξεων. Πολλή προσοχή στα ιδιωτικά!!!!!

Το βασικό το έχω, αλλά θέλει το άλλο. Και πριν λίγο είδα τις τιμές😱😱

Θα περιμένω μέχρι τον Ιούνιο. Δεν πειράζει, ο επόμενος μήνας είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

για μεσογειακη.

καρυοτυπο είχα κάνει και το π΄λήρωσα παλαιότερα.

κυστική ανοίγουν για ραντεβου στις 14/06.

πως είσαι αγαπημένο μου κορίτσι?

ειμαι καλά δόξα το θεό

 κυστικη ινωση εκανα εξω, καρυοτυπο ειχαμε κανει στο προηγούμενο εμβρυο χωρισ ευρήματα και μεσογειακη εχω κανει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

για μεσογειακη.

καρυοτυπο είχα κάνει και το π΄λήρωσα παλαιότερα.

κυστική ανοίγουν για ραντεβου στις 14/06.

πως είσαι αγαπημένο μου κορίτσι?

Αυτο ειναι η μεταλλαξη ΔF508??? Δεν το κανεις ιδιωτικα? 

Κυστικη , κοιλιοκακη, καρυοτυπο, και στιγμα εχω κανει εγω αλλα πολυ γρηγορα... Ο καρυοτυπος απλα ριχε αργησει το αποτελεσμα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με αυτα που διαβαζω παντως χαιρομαι γιατι μπορει να μην ειχα ταιριαξει με προηγουμενες γιατρους αλλα τουλαχιστον καλα να ναι εκει που ειναι με εκαναν πολλες εξετασεις... Η λευκου με ειχε κανει φυλλο και φτερο σε ολα τα αυτοανοσα θρομβοφιλιες , θυροειδη, κοιλιοκακη καισε διαφορα τετοια.. και η γυναικολογος, καρυοτυπο , κυστικη , στιγμα, τοξοπλασμα, και κατι αλλα με ερυθρα και διαφορα τετοια .. οποτε ψιλοψαγμενα ειναι και αυτα... Γαμω τα ωαρια! Μη μας απογοητευσουν!!!!!😱😱😱😱

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

ειμαι καλά δόξα το θεό

 κυστικη ινωση εκανα εξω, καρυοτυπο ειχαμε κανει στο προηγούμενο εμβρυο χωρισ ευρήματα και μεσογειακη εχω κανει

Αγάπη υπάρχει ο καρυότυπος εμβρύου (βιοψία) που κάνεις στο έμβρυο σε περίπτωση αποβολής και δείχνει αν το έμβρυο έπασχε από χρωμοσωμική ανωμαλία ή όχι.

Και υπάρχει και ο καρυότυπος ζεύγους που είναι αιματολογική εξέταση εσένα και του συζύγου και δείχνει αν υπάρχει κάποια μετάλλαξη στα χρωμοσώματά σας ως ζευγάρι που να δημιουργεί έμβρυα με ανωμαλίες και εκεί πάμε σε προεμφυτευτικό πριν την ετ.

Έχω την αίσθηση οτι εσύ μιλάς για καρυότυπο εμβρύου και η @hope501για καρυότυπο ζεύγους

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η hope501 είπε:

Αχ μακάρι να είχα τηλ. Στο σιτε τους λεει να καλούμε στο 1535. Εκει θα παρω τώρα..

Μπορείς να κλείσεις και τηλεφωνικά. Δεν θυμάμαι όμως σε ποιο τηλέφωνο. Πάρε σε όποια γραμματεία τους βρεις και ρώτα και θα σου δώσουν αυτοί τον σωστό αριθμό. Ήταν κανονικός σταθερός αριθμός του νοσοκομείου, όχι το 1535.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Kateriniwk είπε:

Αυτο ειναι η μεταλλαξη ΔF508??? Δεν το κανεις ιδιωτικα? 

Κυστικη , κοιλιοκακη, καρυοτυπο, και στιγμα εχω κανει εγω αλλα πολυ γρηγορα... Ο καρυοτυπος απλα ριχε αργησει το αποτελεσμα

Αυτή η μετάλλαξη που λες ειναι η απλή. Αυτη ΄την κάνεις με παραπεμτικο παντού.  Θέλουν την εξειδικευμένη που έξω κοστίζει απο 150€ και βάλε.

Όπως και το στίγμα για την μεσογειακή την κάναμε, αλλά θέλουν επίσης την εξειδικευμένη. 

Να ξέρεις σε πολλές εξετάσεις υπάρχουν τα απλά και τα πιο εξειδικευμένα. Γι'αυτό γίνονται δωρεάν η με μικρό κόστος σε κάποια συγκεκριμένα νοσοκομεία.

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Μπορείς να κλείσεις και τηλεφωνικά. Δεν θυμάμαι όμως σε ποιο τηλέφωνο. Πάρε σε όποια γραμματεία τους βρεις και ρώτα και θα σου δώσουν αυτοί τον σωστό αριθμό. Ήταν κανονικός σταθερός αριθμός του νοσοκομείου, όχι το 1535.

Πήρα πήρα. Δεν έχουν τώρα. 14/06 θα ανοίξουν για κυστική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Αγάπη υπάρχει ο καρυότυπος εμβρύου (βιοψία) που κάνεις στο έμβρυο σε περίπτωση αποβολής και δείχνει αν το έμβρυο έπασχε από χρωμοσωμική ανωμαλία ή όχι.

Και υπάρχει και ο καρυότυπος ζεύγους που είναι αιματολογική εξέταση εσένα και του συζύγου και δείχνει αν υπάρχει κάποια μετάλλαξη στα χρωμοσώματά σας ως ζευγάρι που να δημιουργεί έμβρυα με ανωμαλίες και εκεί πάμε σε προεμφυτευτικό πριν την ετ.

Έχω την αίσθηση οτι εσύ μιλάς για καρυότυπο εμβρύου και η @hope501για καρυότυπο ζεύγους

εκλεισα για για αυτο 17/6 , και θα ζητησω στην Οικονομοπουλου να μου το γραψει στη 1/6 που εχω ραντεβου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η hope501 είπε:

Αυτή η μετάλλαξη που λες ειναι η απλή. Αυτη ΄την κάνεις με παραπεμτικο παντού.  Θέλουν την εξειδικευμένη που έξω κοστίζει απο 150€ και βάλε.

Όπως και το στίγμα για την μεσογειακή την κάναμε, αλλά θέλουν επίσης την εξειδικευμένη. 

Να ξέρεις σε πολλές εξετάσεις υπάρχουν τα απλά και τα πιο εξειδικευμένα. Γι'αυτό γίνονται δωρεάν η με μικρό κόστος σε κάποια συγκεκριμένα νοσοκομεία.

Πήρα πήρα. Δεν έχουν τώρα. 14/06 θα ανοίξουν για κυστική.

Εγω ιδιωτικα την εχω κανει και εδωσα αρκετα λεφτα θυμαμαι... Αλλα δεν ξερω ποια ειναι που λες... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

εκλεισα για για αυτο 17/6 , και θα ζητησω στην Οικονομοπουλου να μου το γραψει στη 1/6 που εχω ραντεβου

Τέλεια και πολύ καλά έκανες..

Γνωρίζω κοπέλα που είχε 5 αποβολές βιοχημικές με φυσική σύλληψη.

Βρέθηκε πρόβλημα στον καρυότυπο ζευγους και με εξωσωματική και προεμφυτευτικό την πρώτη φόρα από 21 έμβρυα 1 ήταν υγιές και έκανε το πρώτο της παιδάκι.

Και μετά στην δεύτερη εξωσωματική από αντίστοιχα έμβρυα πάλι 1 ήταν υγιές απέκτησε το δεύτερο.

Ηλικία άνω των 35 όταν ξεκίνησε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Kateriniwk είπε:

Εγω ιδιωτικα την εχω κανει και εδωσα αρκετα λεφτα θυμαμαι... Αλλα δεν ξερω ποια ειναι που λες... 

Να αυτο ηταν... Βρηκα το αποτελεσμα... Το απλο ειναι?? Ετσι απο περιεργια βασικα γιατι δεν τα ξερω καθολου .. 

Screenshot_20220519-140519.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η BlackCat είπε:

Τέλεια και πολύ καλά έκανες..

Γνωρίζω κοπέλα που είχε 5 αποβολές βιοχημικές με φυσική σύλληψη.

Βρέθηκε πρόβλημα στον καρυότυπο ζευγους και με εξωσωματική και προεμφυτευτικό την πρώτη φόρα από 21 έμβρυα 1 ήταν υγιές και έκανε το πρώτο της παιδάκι.

Και μετά στην δεύτερη εξωσωματική από αντίστοιχα έμβρυα πάλι 1 ήταν υγιές απέκτησε το δεύτερο.

Ηλικία άνω των 35 όταν ξεκίνησε.

Να σε ρωτήσω ομωσ κατι?

 αν ειχε προβλημα ο δικός μασ καρυότυπος , δε θα είχε και του εμβρύου απαραίτητα?

 θα τα ρωτησω βεβαια και στο Ελενα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...