Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Κοριτσιαααααα μήπως ήρθε η ώρα να αλλάξουμε την ονομασία της συζήτησης????έτσι βρε παιδί μου να βάλουμε κάτι ποιο χαρούμενο🦄🦄🦄🦄από τις εταιρείες ΑΕ εεε ΟΕ κλππππ😂😂😂

Ναι!!!! Συμφωνώ. Για να σκεφτούμε κάτι... Κάτι με 2024 σίγουρα. Το 2023 παλιώνει πια...😜😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 55 λεπτά, ο/η RAM21 είπε:

Λυπάμαι ειλικρινά για το αποτέλεσμά σου. Ξέρω πως είναι δύσκολο στην αρχή να το συνειδητοποιήσεις, να το χωνέψεις και να σχεδιάσεις βήματα απ' την αρχή. Σίγουρα μια κουβέντα με τον γιατρό σου θα σε κατευθύνει και θα σου δώσει επιλογές.

Για τροποποιημένο φυσικό δεν ξέρω αν μπορείς να κάνεις αμέσως μετά από διέγερση και ε/τ, δύσκολο μου φαίνεται, γιατί παίρνεις κάποια ποσότητα φαρμάκων, μικρότερη βέβαια. Εγώ είχα κάνει σε άσχετη στιγμή, προσπαθώντας να εξασφαλίσω μία ακόμα βλαστοκύστη, για να πάω σε δεύτερη ε/τ, συμπληρωματικά με το απόθεμα που είχα. Ουσιαστικά πήγαινα για φυσικό, αλλά επειδή ο γιατρός την 6η μέρα είδε τρία ωάρια, μου έδωσε για τρεις ή τέσσερις μέρες meriofert, μήπως τα μεγαλώσουμε και τα τρία. Αυτό μου είπε ότι ονομάζεται τροποποιημένος φυσικός. Εν τέλει καταφέραμε και πήραμε τα δύο και φτιάξαμε μία μόνο βλαστοκύστη, αλλά οκ, σε κάποια άλλη κοπέλα μπορεί να έβγαινε να έπαιρνε και τα τρία. Είναι καλή περίπτωση γενικά ο τροποποιημένος πιστεύω.

Σε καταλαβαίνω που το σκέφτεσαι, γιατί κι εγώ είμαι χαμηλή ανταποκρίτρια, κι εγώ στην πρώτη ε/τ μου ήθελα να μαζέψω γρήγορα απόθεμα και δεν μπορούσα να παίρνω συνέχεια φάρμακα. Ευτυχώς στάθηκα τυχερή τότε.

Στο δεύτερο κουραζόμαστε λίγο περισσότερο...

Μακάρι να σου πάει καλά, όποιο σχέδιο κι αν ακολουθήσετε! Να είσαι κι εσύ δυνατή και το καλό θα έρθει!

Αυριο θα τον παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου προτεινει. Βασικά το σκεφτηκα περισσότερο γιατι ξερω πως πρεπει να περάσουν 2 με 3 μηνες για την επόμενη προσπαθεια και με αγχώνουν τα 37 μου χρονια και το 0,43 της ΑΜΗ μου. Σιγουρα ομως χρειαζεται αυτος ο χρονος και για τον οργανισμό και για περαιτερω ψαξιμο και εξετασεις. 

Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Να χαιρεσαι το παιδάκι σου και σου ευχομαι σύντομα και εύκολα να έρθει και το δευτερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/7/2023 at 9:20 ΠΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Σήμερα πάω για τον πρώτο υπέρηχο! Εύχομαι να έχουμε αρκετά ωάρια. Αν και έχω χαμηλή αμη.... Φαντάζομαι σήμερα θα μου πουν πότε περίπου θα γίνει η ωοληψια. 

Σε γενικές γραμμές όμως έχω καλή ψυχολογία γιατί νιώθω ότι επιτέλους μετά από δύο χρόνια και κάπως προχωράμε!!!! Κάπως πλησιάζουμε προς τον στόχο! Κάνουμε βήματα!! Δύσκολα βήματα. Αλλά γίνονται...!

Σ ευχαριστώωω πολύ για τις ευχές. Και σε εσένα ο τι καλύτερο!!

Γειά σου κορίτσι μου γλυκό !!!Σήκωσε το κεφάλι και κοίτα μπροστά.....μην μένεις σε λεπτομέρειες που ξέρουν μόνο οι γιατροί...καθεμία από εμάς είναι διαφορετική και χρειάζεται  εξατομίκευμενη αγωγή. 

 

Περιμένουμε νέα σου όμορφα και λαμπρά τσουρέκακιαααα να γάτζωθουν στην κοιλίτσα σου !!Με το καλό!!!!🍓🍓🍓🍒🍒🍒🍉🍉🍉🍉🍉🌈🌈🌈⛱️⛱️⛱️🌝🌝🌝🌞🌞🧿🧿🧿🧿🦄🦄🦄👶👶👣👣👣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 24/7/2023 at 6:56 ΜΜ, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Ας πάνε καλά αύριο...να δούμε πως προχωράει...και βλέπουμε...

Πάντως μου είπαν ότι το μεγάλο βήμα έγινε! 

Συμφωνώ 100% με @RAM21

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Δεν προσεξα τπτ ιδιαιτερο! Απλα επειδη την εκανα το σαββατο εχω ακομα λιγο αιμα. Τιποτα ιδιαιτερο ομως ουτε πονο. Τι να σου πω... νομιζω ειμαι επηρεασμενη απο την δικη μου περιπτωση που τελικα βρεθηκαν πραγματα που δεν φαινονταν! Καταλαβα οτι τελικα μια εγκυμοσυνη κ ενας τοκετος ειναι πραγματα που αλλαζουν πολυ το σωμα οποτε καλος ειναι ενας ελεγχος! Απο την αλλη αν δεν εχει καμια μα καμια ενδειξη τι να πω... σου ευχομαι παντως καλα αποτελεσματα! θα πας για νεα ετ;

Καλή επιτυχία σε όλες μας !!!!!

 

Τον περασμένο Μάιο κάναμε μια απόψυξη εμβρύου και καλά ποιότητας ΑΑ [καλό μας έλεγαν οι εμβρυολογοι πολύ καλό στις 25.3.19 ]μπήκε λοιπόν κατάψυξη γέννησα την μικρή μου με έμβρυα 3ης ημέρας που μου είχε μεταφέρει....και επανήλθα ..στην απόψυξη λοιπόν και ενω τους περίμενα στο δωμάτιο της κλινικής μου ανακοίνωσαν λυπούμαστε αλλά κατά την απόψυξη το έμβρυο δεν προχώρησε...τον Μάρτιο άλλαξα γιατρό κακώς θα πω για 2 λόγους 1ον λόγω οικονομικού οι τιμές έχουν πάρει την ανιουσα και 2ον λόγω του ότι δεν μας εξήγησε για ποιον λόγο συνέβη όλο αυτό με την απόψυξη.....φυσικά με τον νέο ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΟ ΓΙΑΤΡΟ δεν πέτυχε καν η ωοληψια ούτε καν ήξερε.......πόσα μου έχει τραβήξει διότι εγώ δεν κάνω μέθη και ξέρω ακριβώς τι συμβαίνει...εντέλει δήθεν γονιμοποίηθηκε ένα εμβρυο το οποίο δεν ήταν και καλό μου είπαν.......tragic😆😆 και τώρα επανήλθα στο γιατρό μου ο οποίος μου αλλάζει πρωτόκολλο και πάμε πλέον με μακρύ αντί για ανταγωνιστές.....και θέλει υστεροσκοπηση .....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Ναι!!!! Συμφωνώ. Για να σκεφτούμε κάτι... Κάτι με 2024 σίγουρα. Το 2023 παλιώνει πια...😜😆

Τι θα έλεγες να ξεκινήσεις ένα νέο θέμα εσύ.??????

 

 

Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας !!!!!!και εμάς είναι 3.5 τώρα 🤎💜💜💜💜💟💟💟💟🩷🩷🩷🩷🩷🩷🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

Καλησπέρα σας. Ξεκίνησα σήμερα το πρωί προγεστερόνη κολπικα και έχω ήπιους πόνους περιόδου. Ποια είναι η εμπειρία σας με την προγεστερόνη?? 

Φυσιολογικό είναι........μην ανησυχείς !!!και κολπικά..ωραία καλύτερα!!!!!ίσως νιώσεις υπνηλία ...αλλάολα καλά και εγώ τα ένιωθα αυτά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Αυριο θα τον παρω τηλεφωνο να δω τι θα μου προτεινει. Βασικά το σκεφτηκα περισσότερο γιατι ξερω πως πρεπει να περάσουν 2 με 3 μηνες για την επόμενη προσπαθεια και με αγχώνουν τα 37 μου χρονια και το 0,43 της ΑΜΗ μου. Σιγουρα ομως χρειαζεται αυτος ο χρονος και για τον οργανισμό και για περαιτερω ψαξιμο και εξετασεις. 

Σ ευχαριστω πολυ για την απάντηση. Να χαιρεσαι το παιδάκι σου και σου ευχομαι σύντομα και εύκολα να έρθει και το δευτερο. 

Σ' ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι σύντομα να έχεις κι εσύ ένα παιδάκι!❤️

Κατανοώ απόλυτα αυτό που λες γιατί κι εμένα με πίεζε το θέμα της ηλικίας στα 37 μου, αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που στραφήκαμε στην υποβοηθούμενη. Η ΑΜΗ μου όμως δεν με απασχολεί πια. Ξέρω πια ότι οι καταβολές μου είναι 6-7 το πολύ κάθε μήνα και με αυτά πορεύομαι. Με την ελπίδα να μην μειωθούν. Με ΑΜΗ 6,5 στα 38, έτσι? Τώρα μου είπε να την επαναλάβω, αλλά η ουσία ξέρουμε και οι δύο ποια είναι.

Λογικά κι εσύ, αν έχεις διανύσει κάποια πορεία στον δρόμο της εξωσωματικής, θα ξέρεις ποια είναι η δυναμική σου. Και ίσως τα πιο ήπια πρωτόκολλα να είναι για σένα η λύση. Ελπίζω να κατέληξες σε κα΄ποιον καλό γιατρό, που εμπιστεύεσαι, ώστε να τα συζητήσετε και σε προγραμματίσει σωστά και να μην είσαι σε αμφιβολία για ό,τι κάνεις. Πάντως οι δύο-τρεις μήνες δεν κάνουν την διαφορά.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλή επιτυχία σε όλες μας !!!!!

 

Τον περασμένο Μάιο κάναμε μια απόψυξη εμβρύου και καλά ποιότητας ΑΑ [καλό μας έλεγαν οι εμβρυολογοι πολύ καλό στις 25.3.19 ]μπήκε λοιπόν κατάψυξη γέννησα την μικρή μου με έμβρυα 3ης ημέρας που μου είχε μεταφέρει....και επανήλθα ..στην απόψυξη λοιπόν και ενω τους περίμενα στο δωμάτιο της κλινικής μου ανακοίνωσαν λυπούμαστε αλλά κατά την απόψυξη το έμβρυο δεν προχώρησε...τον Μάρτιο άλλαξα γιατρό κακώς θα πω για 2 λόγους 1ον λόγω οικονομικού οι τιμές έχουν πάρει την ανιουσα και 2ον λόγω του ότι δεν μας εξήγησε για ποιον λόγο συνέβη όλο αυτό με την απόψυξη.....φυσικά με τον νέο ΑΝΟΡΓΑΝΩΤΟ ΓΙΑΤΡΟ δεν πέτυχε καν η ωοληψια ούτε καν ήξερε.......πόσα μου έχει τραβήξει διότι εγώ δεν κάνω μέθη και ξέρω ακριβώς τι συμβαίνει...εντέλει δήθεν γονιμοποίηθηκε ένα εμβρυο το οποίο δεν ήταν και καλό μου είπαν.......tragic😆😆 και τώρα επανήλθα στο γιατρό μου ο οποίος μου αλλάζει πρωτόκολλο και πάμε πλέον με μακρύ αντί για ανταγωνιστές.....και θέλει υστεροσκοπηση .....

Χμ όντως είναι πολύ σπάνιο να μην αποψυχθει καλό έμβρυο. Σε ποιο κέντρο είσαι; Για το εμβρυλογικο ρωτάω επειδή δική τους ευθύνη είναι αυτά όχι του γιατρού... Εγώ κ την πρώτη φορά με κατεψυγμένο πήγα. Είχα κάνει freeze all. Έκανα ωοληψια Γενάρη κ με τη διακοπή του κοβιντ κατέληξα ετ Ιούνιο (γέννησα Φεβρουάριο του 21). Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Χμ όντως είναι πολύ σπάνιο να μην αποψυχθει καλό έμβρυο. Σε ποιο κέντρο είσαι; Για το εμβρυλογικο ρωτάω επειδή δική τους ευθύνη είναι αυτά όχι του γιατρού... Εγώ κ την πρώτη φορά με κατεψυγμένο πήγα. Είχα κάνει freeze all. Έκανα ωοληψια Γενάρη κ με τη διακοπή του κοβιντ κατέληξα ετ Ιούνιο (γέννησα Φεβρουάριο του 21). Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά!

Στο Γενεσις είμαι με Σφακιανούδη....τι να πω ... περίεργο και στεναχωρο ήταν!!!

 

Τώρα θέλουμε ένα 2ο μωράκι..ελπίζω αυτήν την φορά να τα καταφέρουμε...να σου ζήσει το μωράκι σου !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σας κορίτσια.....είναι καμιά στο Γενεσις με γιατρό Σφακ? Κορίτσια οι τιμές που έχουν φτάσει στο Θεό???το 2019 ήταν 2800 και τώρα 3 .και ?????σε όλα τα κέντρα ανεβήκαν τόσο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.....είναι καμιά στο Γενεσις με γιατρό Σφακ? Κορίτσια οι τιμές που έχουν φτάσει στο Θεό???το 2019 ήταν 2800 και τώρα 3 .και ?????σε όλα τα κέντρα ανεβήκαν τόσο?

Εγώ είμαι κορίτσι μου. Τόσο είναι όπως σου τα ειπαν εεε πέρασε κ μια τετραετία βλέπεις. Για όλα τα κέντρα δε ξέρω αλλά πριν ένα χρόνο που ήμουν Θεσσαλονίκη ήταν ακόμα πιο ακριβά.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γειά σου κορίτσι μου γλυκό !!!Σήκωσε το κεφάλι και κοίτα μπροστά.....μην μένεις σε λεπτομέρειες που ξέρουν μόνο οι γιατροί...καθεμία από εμάς είναι διαφορετική και χρειάζεται  εξατομίκευμενη αγωγή. 

 

Περιμένουμε νέα σου όμορφα και λαμπρά τσουρέκακιαααα να γάτζωθουν στην κοιλίτσα σου !!Με το καλό!!!!🍓🍓🍓🍒🍒🍒🍉🍉🍉🍉🍉🌈🌈🌈⛱️⛱️⛱️🌝🌝🌝🌞🌞🧿🧿🧿🧿🦄🦄🦄👶👶👣👣👣

 

στις πριν 17 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Γειά σου κορίτσι μου γλυκό !!!Σήκωσε το κεφάλι και κοίτα μπροστά.....μην μένεις σε λεπτομέρειες που ξέρουν μόνο οι γιατροί...καθεμία από εμάς είναι διαφορετική και χρειάζεται  εξατομίκευμενη αγωγή. 

 

Περιμένουμε νέα σου όμορφα και λαμπρά τσουρέκακιαααα να γάτζωθουν στην κοιλίτσα σου !!Με το καλό!!!!🍓🍓🍓🍒🍒🍒🍉🍉🍉🍉🍉🌈🌈🌈⛱️⛱️⛱️🌝🌝🌝🌞🌞🧿🧿🧿🧿🦄🦄🦄👶👶👣👣👣ε

Να είσαι καλά!! Μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλες μας!!! 

Το Σάββατο πάμε για φρέσκια εμβρυομεταφορα. Πως θα περάσουν οι μέρες δεν ξέρω!!! Η αναμονή αυτή που από τη μια προσέχεις σαν να είσαι έγκυος και από την άλλη δεν ξέρεις τι σου γίνεται! Δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος και φαντάζομαι θα κοιτάω συνεχώς για συμπτώματα. Ξέρω ότι θα φοβάμαι πολυ να πάω εκδρομή μην κουράστω, θάλασσα μην κολλήσω τίποτα, να μη βγω βράδυ αργά, να μην παίξω με παιδάκια μη με χτυπήσουν.. Απλα θα κάνω υπομονή το ξέρω, δεν έχω επιλογή!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Καλησπέρα σας κορίτσια.....είναι καμιά στο Γενεσις με γιατρό Σφακ? Κορίτσια οι τιμές που έχουν φτάσει στο Θεό???το 2019 ήταν 2800 και τώρα 3 .και ?????σε όλα τα κέντρα ανεβήκαν τόσο?

Εμένα Θεσσαλονίκη 3.100 και κάτι ψιλά. Χώρια τα χρήματα για διαδικασία ψύξης και την κατάψυξη. Κοντά στο 450 επιπλέον. Είναι  ακριβή διαδικασία... Νομίζω συνολικά με φάρμακα, αιματολογικά κλπ μεταφορές, κοντά στα 4.000 ευρώ.ισως και λίγο παραπάνω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Thlimmeno_koutavi είπε:

 

Να είσαι καλά!! Μακάρι να γίνει το καλύτερο για όλες μας!!! 

Το Σάββατο πάμε για φρέσκια εμβρυομεταφορα. Πως θα περάσουν οι μέρες δεν ξέρω!!! Η αναμονή αυτή που από τη μια προσέχεις σαν να είσαι έγκυος και από την άλλη δεν ξέρεις τι σου γίνεται! Δεν έχω μείνει ποτέ έγκυος και φαντάζομαι θα κοιτάω συνεχώς για συμπτώματα. Ξέρω ότι θα φοβάμαι πολυ να πάω εκδρομή μην κουράστω, θάλασσα μην κολλήσω τίποτα, να μη βγω βράδυ αργά, να μην παίξω με παιδάκια μη με χτυπήσουν.. Απλα θα κάνω υπομονή το ξέρω, δεν έχω επιλογή!

 

Καλή επιτυχία!!! Πραγματικά μακάρι να πετύχεις με την πρώτη και να μην ασχοληθείς άλλο με το θέμα εξωσωματική! Να μην σκέφτεσαι τίποτα, ούτε συμπτώματα, ούτε φόβος, ούτε άγχος. Γιατί βάζεις περιορισμούς στον εαυτό σου; Με αισιοδοξία να πας και όλα θα πάρουν τον δρόμο τους. Λίγες μέρες είναι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Τι θα έλεγες να ξεκινήσεις ένα νέο θέμα εσύ.??????

 

 

Να σας ζήσει η μπεμπούλα σας !!!!!!και εμάς είναι 3.5 τώρα 🤎💜💜💜💜💟💟💟💟🩷🩷🩷🩷🩷🩷🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀🎀

Χαχα! Να το ανοίξω εγώ, οκ... αλλά δεν είμαι παλιό μέλος και δεν ξέρω όλες τις κοπέλες. Άσε που ούτε tag τα ονόματα δεν ξέρω να κάνω (αλήθεια πώς γίνεται??) . Άσχετη από σόσιαλ...😆🤪😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Σ' ευχαριστώ πολύ! Εύχομαι σύντομα να έχεις κι εσύ ένα παιδάκι!❤️

Κατανοώ απόλυτα αυτό που λες γιατί κι εμένα με πίεζε το θέμα της ηλικίας στα 37 μου, αυτός είναι άλλωστε ο λόγος που στραφήκαμε στην υποβοηθούμενη. Η ΑΜΗ μου όμως δεν με απασχολεί πια. Ξέρω πια ότι οι καταβολές μου είναι 6-7 το πολύ κάθε μήνα και με αυτά πορεύομαι. Με την ελπίδα να μην μειωθούν. Με ΑΜΗ 6,5 στα 38, έτσι? Τώρα μου είπε να την επαναλάβω, αλλά η ουσία ξέρουμε και οι δύο ποια είναι.

Λογικά κι εσύ, αν έχεις διανύσει κάποια πορεία στον δρόμο της εξωσωματικής, θα ξέρεις ποια είναι η δυναμική σου. Και ίσως τα πιο ήπια πρωτόκολλα να είναι για σένα η λύση. Ελπίζω να κατέληξες σε κα΄ποιον καλό γιατρό, που εμπιστεύεσαι, ώστε να τα συζητήσετε και σε προγραμματίσει σωστά και να μην είσαι σε αμφιβολία για ό,τι κάνεις. Πάντως οι δύο-τρεις μήνες δεν κάνουν την διαφορά.  

Σ ευχαριστω πολυ! 

Δεν ειναι μακρυς ο δρόμος μου στην υποβοηθουμενη αλλα άργησα να τον περπατήσω και αυτο ειναι κατι που μετανιώνω με μεγαλο φοβο μήπως στην τελική το μετανιωσω περισσότερο. Η πρωτη μου προσπάθεια ηταν, ξερω όμως πως δυσκολα θα εχω πανω απο 5 ωοθυλακια καθε φορα. Το χειρότερο ειναι πως απ οτι φάνηκε υπαρχει προβλημα και με την ποιότητα τους. 

Κοιτα, ο γιατρος ψιλοτυχαια επιλογή ηταν. Ειχα απλά διαβάσει καλες κριτικες γι αυτον. Δεν ειναι κακος απλά δεν λεει πολλά και δεν αφήνει περιθωρια πιο ανθρωπινης σχεσης που εγω τουλάχιστον την εχω ανάγκη . Για να καταλαβεις  η μονη ζεστασιά και το μόνο ενδιαφέρον που ενιωσα απο αυτον ηταν λιγο πριν την μέθη στην ωοληψια οπου η αναισθησιολογος μου έσπασε 4 φορες φλέβα, δακρυσα από τον πονο και οταν σηκώθηκε από το σκαμπο του να δει τι παιζει μ ακουμπησε στα γόνατα. Δείχνει να ξερει τι κανει αλλα ειναι ψεκάστε, σκουπιστε, τελειωσατε να περάσει η επόμενη. Δε σου κρυβω πως αμφιταλαντευομαι για το αν πρεπει να συνεχίσω μαζι του. Απο τη μια λενε πως ειναι καλυτερα να μην αλλάζεις γιατρο γιατι αυτος ξερει καλυτερα τι έφταιξε και το ιστορικό σου και απο την αλλη είμαι σχεδον σιγουρη πως με τον τόσο μεγάλο ογκο δουλειας που έχει δεν θα θυμαται καν την περίπτωση μου. Σκέψου ότι θα του στείλω μειλ να τον ενημερώσω, δεν μου βγαίνει καθόλου να τον παρω τηλεφωνο. 

Τελοσπαντων, να συνελθω θελω λιγο και θα τα βάλω σε σειρά πιστεύω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Μπεμπελουκα είπε:

Στο Γενεσις είμαι με Σφακιανούδη....τι να πω ... περίεργο και στεναχωρο ήταν!!!

 

Τώρα θέλουμε ένα 2ο μωράκι..ελπίζω αυτήν την φορά να τα καταφέρουμε...να σου ζήσει το μωράκι σου !!

Όντως μου κάνει εντύπωση γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο γιατρό. Κ έχω ακούσει ότι είναι καλό κ το εμβρυλογικο... Θεωρώ ότι είσαι πάντως σε καλά χέρια! Σίγουρα θα έχεις καλά αποτελέσματα! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Σ ευχαριστω πολυ! 

Δεν ειναι μακρυς ο δρόμος μου στην υποβοηθουμενη αλλα άργησα να τον περπατήσω και αυτο ειναι κατι που μετανιώνω με μεγαλο φοβο μήπως στην τελική το μετανιωσω περισσότερο. Η πρωτη μου προσπάθεια ηταν, ξερω όμως πως δυσκολα θα εχω πανω απο 5 ωοθυλακια καθε φορα. Το χειρότερο ειναι πως απ οτι φάνηκε υπαρχει προβλημα και με την ποιότητα τους. 

Κοιτα, ο γιατρος ψιλοτυχαια επιλογή ηταν. Ειχα απλά διαβάσει καλες κριτικες γι αυτον. Δεν ειναι κακος απλά δεν λεει πολλά και δεν αφήνει περιθωρια πιο ανθρωπινης σχεσης που εγω τουλάχιστον την εχω ανάγκη . Για να καταλαβεις  η μονη ζεστασιά και το μόνο ενδιαφέρον που ενιωσα απο αυτον ηταν λιγο πριν την μέθη στην ωοληψια οπου η αναισθησιολογος μου έσπασε 4 φορες φλέβα, δακρυσα από τον πονο και οταν σηκώθηκε από το σκαμπο του να δει τι παιζει μ ακουμπησε στα γόνατα. Δείχνει να ξερει τι κανει αλλα ειναι ψεκάστε, σκουπιστε, τελειωσατε να περάσει η επόμενη. Δε σου κρυβω πως αμφιταλαντευομαι για το αν πρεπει να συνεχίσω μαζι του. Απο τη μια λενε πως ειναι καλυτερα να μην αλλάζεις γιατρο γιατι αυτος ξερει καλυτερα τι έφταιξε και το ιστορικό σου και απο την αλλη είμαι σχεδον σιγουρη πως με τον τόσο μεγάλο ογκο δουλειας που έχει δεν θα θυμαται καν την περίπτωση μου. Σκέψου ότι θα του στείλω μειλ να τον ενημερώσω, δεν μου βγαίνει καθόλου να τον παρω τηλεφωνο. 

Τελοσπαντων, να συνελθω θελω λιγο και θα τα βάλω σε σειρά πιστεύω. 

Δε νομίζω ότι άργησες στα 37 σου. Όλες μας μετά τα 35 και μετά από κάποια χρόνια φυσικών προσπαθειών αρχίζουμε να ανησυχούμε και να το ψάχνουμε. Εκτός αν υπάρχει κάποια γνωστή παθολογία που μας οδηγεί νωρίτερα σε εξωσωματική. Μην φορτώνεις τύψεις τον εαυτό σου και με αυτό, σε παρακαλώ. Έχεις ξεκινήσει μια διαδικασία απαιτητική - συνηθισμένη ναι, αλλά καθόλου εύκολη - και μόνο γι' αυτό πρέπει να είσαι περήφανη. Και όλα θα γίνουν.

Ο γιατρός σου ακούγεται δύσκολος. Αλλά δεν μου κάνει εντύπωση. Έτσι είναι και ο δικός μου, μέχρι που τον έμαθα. Οι περισσότεροι (μεγαλο-) γιατροί, δεν είναι φιλικοί, είναι αυστηροί, δεν ξέρουν να διαχειριστούν τον ψυχολογικό παράγοντα, γι' αυτό έχουν τις μαίες τους. Κι επειδή είναι και φορτωμένοι με πολλή δουλειά, κρατούν και μια απόσταση - όχι τηλέφωνα, όχι πολλές κουβέντες. Σίγουρα αν δει τον φάκελό σου θα θυμηθεί την περίπτωση, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι να σου εξηγεί, ώστε να μην έχεις μέσα σου αμφιβολία τι κάνει και γιατί/ τι σου συμβαίνει και γιατί (π.χ. ποιότητα ωαρίων). Κι αν δεν το κάνει αυτός, να τον ρωτάς εσύ. Έτσι μόνο θα του έχεις εμπιστοσύνη και θα μπορείς να συνεχίσεις μαζί του. Κάποιοι είναι πιο ανθρώπινοι και προσεγγίσιμοι, μακάρι να τους βρίσκαμε και να τα είχαμε όλα! Εσύ ξέρεις την ψυχολογία σου και είμαι σίγουρη πως μόλις ηρεμήσεις, θα κάνεις ό,τι είναι πιο σωστό για σένα. Πολλά φιλιά και συγγνώμη αν κούρασα.

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

Δε νομίζω ότι άργησες στα 37 σου. Όλες μας μετά τα 35 και μετά από κάποια χρόνια φυσικών προσπαθειών αρχίζουμε να ανησυχούμε και να το ψάχνουμε. Εκτός αν υπάρχει κάποια γνωστή παθολογία που μας οδηγεί νωρίτερα σε εξωσωματική. Μην φορτώνεις τύψεις τον εαυτό σου και με αυτό, σε παρακαλώ. Έχεις ξεκινήσει μια διαδικασία απαιτητική - συνηθισμένη ναι, αλλά καθόλου εύκολη - και μόνο γι' αυτό πρέπει να είσαι περήφανη. Και όλα θα γίνουν.

Ο γιατρός σου ακούγεται δύσκολος. Αλλά δεν μου κάνει εντύπωση. Έτσι είναι και ο δικός μου, μέχρι που τον έμαθα. Οι περισσότεροι (μεγαλο-) γιατροί, δεν είναι φιλικοί, είναι αυστηροί, δεν ξέρουν να διαχειριστούν τον ψυχολογικό παράγοντα, γι' αυτό έχουν τις μαίες τους. Κι επειδή είναι και φορτωμένοι με πολλή δουλειά, κρατούν και μια απόσταση - όχι τηλέφωνα, όχι πολλές κουβέντες. Σίγουρα αν δει τον φάκελό σου θα θυμηθεί την περίπτωση, αλλά δεν είναι αυτό το θέμα. Το θέμα είναι να σου εξηγεί, ώστε να μην έχεις μέσα σου αμφιβολία τι κάνει και γιατί/ τι σου συμβαίνει και γιατί (π.χ. ποιότητα ωαρίων). Κι αν δεν το κάνει αυτός, να τον ρωτάς εσύ. Έτσι μόνο θα του έχεις εμπιστοσύνη και θα μπορείς να συνεχίσεις μαζί του. Κάποιοι είναι πιο ανθρώπινοι και προσεγγίσιμοι, μακάρι να τους βρίσκαμε και να τα είχαμε όλα! Εσύ ξέρεις την ψυχολογία σου και είμαι σίγουρη πως μόλις ηρεμήσεις, θα κάνεις ό,τι είναι πιο σωστό για σένα. Πολλά φιλιά και συγγνώμη αν κούρασα.

 

 

Αν κούρασες? Ουτε κατα διανοια. Ισα ισα εισαι πολυ υποστηρικτικη και βοηθητικη. Το εκτιμω και σε ευχαριστώ πραγματικα ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα σε όλες τις μαχήτριες. Σας παρακολουθώ τελευταία και σας εύχομαι καλή επιτυχία και σύντομα. Και εγώ είναι να ξεκινήσω τέλη Αυγούστου διέγερση, οπότε καταλαβαίνετε. Σήμερα είδα αυτό και θεώρησα σημαντικό να το μοιραστώ μήπως και βοηθηθεί κανένα κορίτσι της παρέας. 

https://www.eurobank.gr/el/omilos/esg-environment-society-governance/koinonia/mprosta-gia-tin-oikogeneia/sunergasia-mko/programma-stiriksis-be-live?utm_source=facebook&utm_medium=post&utm_campaign=[Traffic]+Μπροστά+για+την+Οικογένεια+-+Εξωσωματική&utm_content=[march+2023]+static+1+-+Copy&fbclid=IwAR1og5_2heTfVe_FlpaLzeoWvW30tIejd01FQVoVsX0N65DaMc5f4dXaAOQ_aem_Afd7l7j8EASYzZba3BZZjOaF6fKvJMQNDmfc67zi39cjDXsxDtfEKtrqARqX1mAVoVTxMbP3ReJjCYlNFqneTolV

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2023 at 9:55 ΜΜ, ο/η Tokyo είπε:

Όντως μου κάνει εντύπωση γιατί έχω ακούσει τα καλύτερα για το συγκεκριμένο γιατρό. Κ έχω ακούσει ότι είναι καλό κ το εμβρυλογικο... Θεωρώ ότι είσαι πάντως σε καλά χέρια! Σίγουρα θα έχεις καλά αποτελέσματα! Σου εύχομαι τα καλύτερα!

Φυσικά και είναι πολύ καλός γιατρος ....εξου και η 1η μου προσπάθεια και εγκυμοσύνη όλα σε εκείνον.....βλέποντας και κάνοντας πλέον κρατώ επιφυλάξεις...ευχαριστούμε πάντως!!!εσύ σε τι φάση είσαι τώρα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 26/7/2023 at 6:49 ΜΜ, ο/η RAM21 είπε:

Χαχα! Να το ανοίξω εγώ, οκ... αλλά δεν είμαι παλιό μέλος και δεν ξέρω όλες τις κοπέλες. Άσε που ούτε tag τα ονόματα δεν ξέρω να κάνω (αλήθεια πώς γίνεται??) . Άσχετη από σόσιαλ...😆🤪😆

Ξεκινάτοοοο μην το σκέφτεσαι....έλα να ρίξουμε μπεμπεδοσκονες ......να πάνε όλα καλά σε όλες μας !!!!αντε καλότυχο!!το νέο θέμα

 

Γράφεις παπάκι @ και ταγκαρεις οποία κοπέλα θέλεις...και εγώ που είμαι αρκετό καιρό στο forum δεν ξέρω ποιες κοπέλες προσπαθούν γιατί δεν έμπαινα για μεγάλα διαστήματα λόγω καθημερινότητας.....

 

Θα γίνουμε όλοι μια παρέα!!!😊😊😊😊😊😊😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα την ετ 25/7! Όλα πήγαν πολύ καλά, βάλαμε δύο βλαστοκυστες 5 ημερών. Σε μια βδομάδα θα ξέρουμε τα αποτελέσματα.

Την επόμενη μέρα της ετ δυστυχώς αρρώστησα κορίτσια, με πυρετό πονόλαιμο, πονοκέφαλο, κλειστη μύτη. Όλα τα έπαθα! Ο γιατρός Μ είπε να παίρνω 2 παναντολ καθε 4 ή 6 ώρες και μου εγραψε ένα σιρόπι που το δίνουν μόνο σε εγγυες. Με διαβεβαίωσε αρκετές φορές οτι δεν τρέχει κίνδυνος για τα έμβρυα,εγώ όμως κορίτσια είμαι φουλ στεναχωρημένη και αγχωμενη. Είχε καμία παρόμοια εμπειρία και να πήγαν όλα καλά με τα εμβρυακια;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η marinaP είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Έκανα την ετ 25/7! Όλα πήγαν πολύ καλά, βάλαμε δύο βλαστοκυστες 5 ημερών. Σε μια βδομάδα θα ξέρουμε τα αποτελέσματα.

Την επόμενη μέρα της ετ δυστυχώς αρρώστησα κορίτσια, με πυρετό πονόλαιμο, πονοκέφαλο, κλειστη μύτη. Όλα τα έπαθα! Ο γιατρός Μ είπε να παίρνω 2 παναντολ καθε 4 ή 6 ώρες και μου εγραψε ένα σιρόπι που το δίνουν μόνο σε εγγυες. Με διαβεβαίωσε αρκετές φορές οτι δεν τρέχει κίνδυνος για τα έμβρυα,εγώ όμως κορίτσια είμαι φουλ στεναχωρημένη και αγχωμενη. Είχε καμία παρόμοια εμπειρία και να πήγαν όλα καλά με τα εμβρυακια;

Καλή επιτυχία! Εγώ είχα αρρωστήσει 2 μέρες πριν την θετική χοριακη, δεν είχα φωνή, είχα πονο στον λαιμό, κλειστή μύτη, όλα πήγαν καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...