Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

στις πριν 11 ώρες, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Ειχα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, ελπίζω να είστε όλες καλά!

Κατ'αρχάς, να ευχηθώ καλή χρονιά και το 2023 να μας βρει όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!

Εμείς είμαστε σε φάση επιτροπής, περνάμε αρχές Φλεβάρη. Προχθές έκανα τη σαλπιγγογραφία μου και έμειναν κάποια τελευταία χαρτιά.

Θα κάνω στο Embryolab με τον κ. Κυριακίδη. Εχει καμία εμπειρία από εκεί;

Δυστυχώς, η κατάστασή μας είναι αρκετά σύνθετη, γιατί εκτός από την αζωοσπερμία, βρήκαν και σε εμένα πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0.48) παρ'όλο που είμαι 31 ετών. Οπότε μάλλον θα πάμε για 2 ωοληψίες και στη 2η θα γίνει ταυτόχρονα η βιοψία όρχεων, ώστε αν βρούμε σπερματοζωάρια να προχωρήσουμε με φρέσκο ορχικό ιστό.

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν βγήκε η ΑΜΗ μου, αλλά ελπίζω να καταφέρουμε να πάρουμε ωάρια.

Σας φιλώ!

Κι εμεις θα περασουμε συντομα απο επιτροπη! Καλη επιτυχια και ολα τα καλα ευχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 ώρες, ο/η Strawberry1 είπε:

Αχ κορίτσι μου εύχομαι να αποβληθεί μόνο του και να μην χρειαστεί να μπεις σε αυτή την διαδικασία. Να είσαι δυνατή και να συνεχίσεις!! Πόσο ΑΜΗ έχεις αν επιτρέπεται? Εγώ έχω υψηλή αλλά τα ωάρια που κάνω είναι μέτριας ποιότητας και τα έμβρυα μου πολύ πολύ μέτρια. Τώρα ξεκινάω την δεύτερη μου εξωσωματική.

Πριν 2 χρόνια πρώτη μέτρηση 0,22..Τον Σεπτέμβρη ξανα έκανα σε άλλο μικροβιολογικό 0,79! 

Καλη επιτυχία!! 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια θέλω γνώμη για τις ορμονολογικες fsh 8.78 lh 2.4 E2 56 προλακτίνη 6.89 Ααα μάλλον έφταιγε το ότι τον περασμένο μήνα τις είχα κάνει πρωί με το που ξύπνησα για να κάνω και του θυρεοειδή γιαυτό είχε βγει τόσο αυξημένη η προλακτινη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Αχ κι εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε! Μαζευουμε τα χαρτια για να περασουμε απο επιτροπη τον Μαρτιο η τον Απριλιο. Τοσα πολλα τα ερωτηματα και τα αγχη. Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα για ολες μας! 

Καλημέρα κορίτσι μου επειδή γράφεις ότι θα περάσεις επιτροπή Μάρτιο ή Απρίλιο καταλαβαίνω ότι δεν έχεις κλείσει ακόμα ραντεβού αν έχεις κάνει τη σαλπιγγογραφια εσύ και τα σπερμοδιαγραμματα ο σύζυγος πάρε τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού γιατί αργουν λίγο εγώ πήρα τηλέφωνο 28 Νοεμβρίου και μου έκλεισαν ραντεβού για 9/2

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου επειδή γράφεις ότι θα περάσεις επιτροπή Μάρτιο ή Απρίλιο καταλαβαίνω ότι δεν έχεις κλείσει ακόμα ραντεβού αν έχεις κάνει τη σαλπιγγογραφια εσύ και τα σπερμοδιαγραμματα ο σύζυγος πάρε τηλέφωνο να κλείσεις ραντεβού γιατί αργουν λίγο εγώ πήρα τηλέφωνο 28 Νοεμβρίου και μου έκλεισαν ραντεβού για 9/2

Καλημερα. Σ' ευχαριστω για την ενημερωση. Ναι εχω ακουσει οτι ειναι μεγαλη η αναμονη. Γι αυτο καλεσα χθες και μου ειπαν οτι αν θελω ραντεβου για αρχες Απριλη πρεπει να καλεσω τον Φλεβαρη! Για την επιτροπη των Αθηνων μιλαω συγκεκριμενα. Ελπιζω να μη μου κανουν κανενα χουνερι και μου πουν μετα ολα τα ραντεβου ειναι κλεισμενα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Αχ κι εμεις σε αυτη τη φαση ειμαστε! Μαζευουμε τα χαρτια για να περασουμε απο επιτροπη τον Μαρτιο η τον Απριλιο. Τοσα πολλα τα ερωτηματα και τα αγχη. Μακαρι να πανε καλα τα πραγματα για ολες μας! 

Ετσι ειναι! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου πανε ολα κατ ευχην! Σε σενα, σε μενα, σε ολες οσες προσπαθούν. Ειναι η πρωτη σας προσπαθεια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2023 at 11:57 ΠΜ, ο/η Blue Lilly είπε:

Καλημέρα σε ολες! Εύχομαι καλη τελειομηνη εγκυμοσυνη σε οσες κυοφορουν και καλα αποτελέσματα σε οσες προσπαθουν. Εγω προκειται να μπω σε διαδικασία εξωσωματικης το επομενο διάστημα,για πρωτη φορα. Ειμαι στην αρχη ακόμα. Μόλις την προηγούμενη εβδομάδα ο γιατρός μας απεκλεισε την πιθανοτητα φυσιολογικής σύλληψης (ωστοσο εγω, ισως ανοητα, ελπίζω ακομα πως σε λιγες μερες δεν θα ερθει η περιοδος) . Πολυ κακο σπερμα και εγω πολυ χαμηλη ΑΜΗ αν και 36 ετων.. Αυτη ειναι η διαγνωση. Πιστευετε εχουμε πιθανότητες για ενα καλο αποτελεσμα? Εχω αρχισει να το ονειρεύομαι. Αν καποια κυρία απο την εμπειρία της θα μπορούσε να με συμβουλεύσει για μια καλύτερη προετοιμασία πριν την εξωσωματικη, θα το εκτιμουσα. Στελνω θετική ενεργεια σε ολες και αγαπη! 🌺

Γεια σου κορίτσι!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να μείνεις γρήγορα έγκυος!! Θετική σκέψη και όλα θα γίνουν. Μικρογονιμοποίηση θα κάνετε? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2023 at 12:06 ΜΜ, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Ειχα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, ελπίζω να είστε όλες καλά!

Κατ'αρχάς, να ευχηθώ καλή χρονιά και το 2023 να μας βρει όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!

Εμείς είμαστε σε φάση επιτροπής, περνάμε αρχές Φλεβάρη. Προχθές έκανα τη σαλπιγγογραφία μου και έμειναν κάποια τελευταία χαρτιά.

Θα κάνω στο Embryolab με τον κ. Κυριακίδη. Εχει καμία εμπειρία από εκεί;

Δυστυχώς, η κατάστασή μας είναι αρκετά σύνθετη, γιατί εκτός από την αζωοσπερμία, βρήκαν και σε εμένα πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0.48) παρ'όλο που είμαι 31 ετών. Οπότε μάλλον θα πάμε για 2 ωοληψίες και στη 2η θα γίνει ταυτόχρονα η βιοψία όρχεων, ώστε αν βρούμε σπερματοζωάρια να προχωρήσουμε με φρέσκο ορχικό ιστό.

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν βγήκε η ΑΜΗ μου, αλλά ελπίζω να καταφέρουμε να πάρουμε ωάρια.

Σας φιλώ!

Γεια σου! Ετοιμάζομαι να κάνω κι εγώ εξωσωματική στο εμβρυολαμπ. Περνάω επιτροπή τώρα τον Ιανουάριο και μετά πρώτα ο Θεός ξεκινάω. Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να πετύχετε!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2023 at 12:06 ΜΜ, ο/η maria124 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια! Ειχα πάρα πολύ καιρό να μπω στο φόρουμ, ελπίζω να είστε όλες καλά!

Κατ'αρχάς, να ευχηθώ καλή χρονιά και το 2023 να μας βρει όλες με φουσκωμένες κοιλίτσες!

Εμείς είμαστε σε φάση επιτροπής, περνάμε αρχές Φλεβάρη. Προχθές έκανα τη σαλπιγγογραφία μου και έμειναν κάποια τελευταία χαρτιά.

Θα κάνω στο Embryolab με τον κ. Κυριακίδη. Εχει καμία εμπειρία από εκεί;

Δυστυχώς, η κατάστασή μας είναι αρκετά σύνθετη, γιατί εκτός από την αζωοσπερμία, βρήκαν και σε εμένα πολύ χαμηλή ΑΜΗ (0.48) παρ'όλο που είμαι 31 ετών. Οπότε μάλλον θα πάμε για 2 ωοληψίες και στη 2η θα γίνει ταυτόχρονα η βιοψία όρχεων, ώστε αν βρούμε σπερματοζωάρια να προχωρήσουμε με φρέσκο ορχικό ιστό.

Στεναχωρήθηκα πολύ όταν βγήκε η ΑΜΗ μου, αλλά ελπίζω να καταφέρουμε να πάρουμε ωάρια.

Σας φιλώ!

Γεια σου !! Εγώ κάνω εξωσωματικη στο embryolab με άλλο όμως γιατρό.  

Δυστυχώς βρίσκονται πολλά εμπόδια συνέχεια.. κι εγώ έκανα ωοληψια Οκτώβριο και νόμιζα( όπως μου είχαν πει) τον ίδιο μήνα θα έχω τελειώσει ! Κι όμως έφτασα Ιανουάριο και ακόμα δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορα. Σου εύχομαι ότι καλύτερο, υπομονή και πίστη !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά είμαστε πολλές στο ίδιο κέντρο, την ίδια περίοδο. Ίσως να έχουμε συναντηθεί κιόλας... Περίεργο και ταυτόχρονα όμορφο! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Strawberry1 είπε:

Γεια σου κορίτσι!! Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να σου πάνε όλα καλά και να μείνεις γρήγορα έγκυος!! Θετική σκέψη και όλα θα γίνουν. Μικρογονιμοποίηση θα κάνετε? 

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Το ιδιο εύχομαι και σε σενα! Δεν μας ειπε ο γιατρός και ειναι πολλά αυτα που δεν ρωτησα κι εγω μεσα στο αγχος μου και μου ερχονται τωρα. Μας έγραψε μονο τις εξετασεις που χρειάζεται να κανουμε και μας ενημερώσω για τα διαδικαστικά της επιτροπης. Περιμένω να έρθει η Δευτέρα να κλεισω το ραντεβού. Εμεις για πρωτη φορα θα την κανουμε στην μοναδα του Ρίου. Το κακο εκει ειναι πως δεν γινεται κρυο συντήρηση ωαριων και με προβληματιζει λιγο η χαμηλή Αμη αλλα πρωτον το οικονομικο ειναι θεμα και δευτερον εμπιστεύομαι τον γιατρό εκει. Λογικα, βασει σπερμοδιαγραμματος θα πρέπει να γινει μικρογονιμοποιηση. Το ευχομαι γιατι εχω διαβασει πως εχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχιας. Θα σου πω κατι και ισως με νιωσουν οι περισσότερες αν οχι ολες οι κοπελες εδω. Φοβαμαι να αφήσω τον εαυτο μου να το ονειρευτεί, να το πιστέψει σαν να θελω να με προστατέψω απο μια πιθανότητα αποτυχιας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Ετσι ειναι! Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να σου πανε ολα κατ ευχην! Σε σενα, σε μενα, σε ολες οσες προσπαθούν. Ειναι η πρωτη σας προσπαθεια? 

Να εισαι καλα! Ευχομαι ολες μας να τα κατεφερουμε και να κραταμε συντομα τα μωρακια μας! Ναι ειναι η πρωτη μας προσπαθεια και προσπαθω να ειμαι οσο γινεται πιο χαλαρη και ψυχραιμη γιατι ειναι πολλα αυτα που με αγχωνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Blue Lilly είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Το ιδιο εύχομαι και σε σενα! Δεν μας ειπε ο γιατρός και ειναι πολλά αυτα που δεν ρωτησα κι εγω μεσα στο αγχος μου και μου ερχονται τωρα. Μας έγραψε μονο τις εξετασεις που χρειάζεται να κανουμε και μας ενημερώσω για τα διαδικαστικά της επιτροπης. Περιμένω να έρθει η Δευτέρα να κλεισω το ραντεβού. Εμεις για πρωτη φορα θα την κανουμε στην μοναδα του Ρίου. Το κακο εκει ειναι πως δεν γινεται κρυο συντήρηση ωαριων και με προβληματιζει λιγο η χαμηλή Αμη αλλα πρωτον το οικονομικο ειναι θεμα και δευτερον εμπιστεύομαι τον γιατρό εκει. Λογικα, βασει σπερμοδιαγραμματος θα πρέπει να γινει μικρογονιμοποιηση. Το ευχομαι γιατι εχω διαβασει πως εχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχιας. Θα σου πω κατι και ισως με νιωσουν οι περισσότερες αν οχι ολες οι κοπελες εδω. Φοβαμαι να αφήσω τον εαυτο μου να το ονειρευτεί, να το πιστέψει σαν να θελω να με προστατέψω απο μια πιθανότητα αποτυχιας. 

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα! Νιωθω ακριβως το ιδιο. Ο αντρας μου λεει οτι ειμαι απαισιοδοξη αλλα αυτο που συμβαινει στην πραγματικοτητα ειναι οτι προσπαθω να προστατεψω τον εαυτο μου απο μια ενδεχομενη αποτυχια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Σ ευχαριστω παρα πολυ! Το ιδιο εύχομαι και σε σενα! Δεν μας ειπε ο γιατρός και ειναι πολλά αυτα που δεν ρωτησα κι εγω μεσα στο αγχος μου και μου ερχονται τωρα. Μας έγραψε μονο τις εξετασεις που χρειάζεται να κανουμε και μας ενημερώσω για τα διαδικαστικά της επιτροπης. Περιμένω να έρθει η Δευτέρα να κλεισω το ραντεβού. Εμεις για πρωτη φορα θα την κανουμε στην μοναδα του Ρίου. Το κακο εκει ειναι πως δεν γινεται κρυο συντήρηση ωαριων και με προβληματιζει λιγο η χαμηλή Αμη αλλα πρωτον το οικονομικο ειναι θεμα και δευτερον εμπιστεύομαι τον γιατρό εκει. Λογικα, βασει σπερμοδιαγραμματος θα πρέπει να γινει μικρογονιμοποιηση. Το ευχομαι γιατι εχω διαβασει πως εχει μεγαλύτερα ποσοστά επιτυχιας. Θα σου πω κατι και ισως με νιωσουν οι περισσότερες αν οχι ολες οι κοπελες εδω. Φοβαμαι να αφήσω τον εαυτο μου να το ονειρευτεί, να το πιστέψει σαν να θελω να με προστατέψω απο μια πιθανότητα αποτυχιας. 

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν μπορείς να φανταστείς. Έτσι ακριβώς αισθάνομαι κι εγώ. Φοβάμαι να το ονειρευτώ, μήπως και γίνει τίποτα και απογοητευτώ περισσότερο. Έχεις δίκιο. Είναι δημόσιο νοσοκομείο?  Έχω κάνει κι εγώ την πρώτη μου εξωσωματική σε νοσοκομείο αλλά όχι εκεί.

Η ΑΜΗ δείχνει την ποσότητα. Το απόθεμα ωαρίων. Η ποιότητα μας ενδιαφέρει περισσότερο. Ούτε κρυοσυντηρηση εμβρύων γίνεται? Είναι πολύ σημαντικό που νιώθεις εμπιστοσύνη με τον γιατρό σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια κοιτάζω και ξανά κοιτάζω τις ορμονολογικες και δεν μπορώ να το πιστέψω τελικά αυτός ο κοβιντ κάνει μεγάλο κακό στις ορμόνες μας εντάξει ξέρω ότι οι τιμές δεν είναι ίδιες κάθε μήνα αλλά εδώ μιλάμε για μεγάλη διαφορά η fsh τον Απρίλιο 2μηνες μετά τη νοσηση ήταν στο 14 και αυτό το μήνα έχει πέσει στο 8.78

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια τι κάνετε? Θα ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποια για τις βιταμίνες pregnacare conception. Διαβάζω παντού ότι κάνει πολύ καλό στην γυναίκα για όταν προσπαθεί να μείνει έγκυος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Strawberry1 είπε:

Πόσο σε καταλαβαίνω δεν μπορείς να φανταστείς. Έτσι ακριβώς αισθάνομαι κι εγώ. Φοβάμαι να το ονειρευτώ, μήπως και γίνει τίποτα και απογοητευτώ περισσότερο. Έχεις δίκιο. Είναι δημόσιο νοσοκομείο?  Έχω κάνει κι εγώ την πρώτη μου εξωσωματική σε νοσοκομείο αλλά όχι εκεί.

Η ΑΜΗ δείχνει την ποσότητα. Το απόθεμα ωαρίων. Η ποιότητα μας ενδιαφέρει περισσότερο. Ούτε κρυοσυντηρηση εμβρύων γίνεται? Είναι πολύ σημαντικό που νιώθεις εμπιστοσύνη με τον γιατρό σου!!

Είναι δημόσιο νοσοκομείο ναι!Με σχετικά νέα μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Δυστυχώς ούτε κρυοσυντήρηση εμβρύων γίνεται. Σκέφτομαι να κάνω εκεί την πρώτη προσπάθεια και αν δεν πετύχει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό. Υπάρχει κάποια εξέταση που δείχνει την ποιότητά τους ή το μαθαίνεις εκ του αποτελέσματος; Πόσο ευχάριστο να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σε όλο αυτό. Μακαρι να μην απασχολούσε καμία κοπελα το θέμα της υπογονιμότητας αλλά το γεγονός πως έχουμε η μια την άλλη για ενθάρρυνση,στήριξη και κατανόηση το θεωρώ υπέροχο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Zaxaroulamak είπε:

Εγω σε καταλαβαινω απολυτα! Νιωθω ακριβως το ιδιο. Ο αντρας μου λεει οτι ειμαι απαισιοδοξη αλλα αυτο που συμβαινει στην πραγματικοτητα ειναι οτι προσπαθω να προστατεψω τον εαυτο μου απο μια ενδεχομενη αποτυχια. 

Δε νομίζω πως είναι απαισιοδοξία αλλά μάλλον ένας μηχανισμός άμυνας για να μας προετοιμάσουμε σε ένα αρνητικό ενδεχόμενο. Πρέπει όμως να είμαστε θετικές και να εχουμε πίστη (το λεω να το ακούω κι εγώ). Θα χαρώ πολύ να διαβάσω ευχάριστα αποτελέσματα για όλες σας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σου !! Εγώ κάνω εξωσωματικη στο embryolab με άλλο όμως γιατρό.  

Δυστυχώς βρίσκονται πολλά εμπόδια συνέχεια.. κι εγώ έκανα ωοληψια Οκτώβριο και νόμιζα( όπως μου είχαν πει) τον ίδιο μήνα θα έχω τελειώσει ! Κι όμως έφτασα Ιανουάριο και ακόμα δεν έχω κάνει εμβρυομεταφορα. Σου εύχομαι ότι καλύτερο, υπομονή και πίστη !! 

Να ξερεις δεν εισαι η μοναδική που βρίσκει πολλα εμποδια!!!

Μια απο τα ιδια κ γω ωοληψια τον Οκτώβρη και λεω θα ξεμπερδεψω τον ιδιο μήνα αντε τον επόμενο και με τα πολλα η εμβρυομεταφορα εγινε το Μαρτιο και αυτο ηταν το τυχερό!!!Εμεινα εγκυος στα διδυμακια μου!!!

Μην απογοητεύεσαι!!!οποια καθυστέρηση ισως ειναι κ για το καλυτερο!!!💙💗💙💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Anna0912 είπε:

Να ξερεις δεν εισαι η μοναδική που βρίσκει πολλα εμποδια!!!

Μια απο τα ιδια κ γω ωοληψια τον Οκτώβρη και λεω θα ξεμπερδεψω τον ιδιο μήνα αντε τον επόμενο και με τα πολλα η εμβρυομεταφορα εγινε το Μαρτιο και αυτο ηταν το τυχερό!!!Εμεινα εγκυος στα διδυμακια μου!!!

Μην απογοητεύεσαι!!!οποια καθυστέρηση ισως ειναι κ για το καλυτερο!!!💙💗💙💗

Δεν απογοητεύομαι ανυπομονώ!!! 😀 Μπράβο χαίρομαι πολύ!!! Εύχομαι ότι καλύτερο ❤️

Να σε ρωτήσω λίγο, πήρες utrogestan? Το πήρες κανονικά μετά την εμβρυομεταφορα κολπικά ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Καλημέρα κορίτσια κοιτάζω και ξανά κοιτάζω τις ορμονολογικες και δεν μπορώ να το πιστέψω τελικά αυτός ο κοβιντ κάνει μεγάλο κακό στις ορμόνες μας εντάξει ξέρω ότι οι τιμές δεν είναι ίδιες κάθε μήνα αλλά εδώ μιλάμε για μεγάλη διαφορά η fsh τον Απρίλιο 2μηνες μετά τη νοσηση ήταν στο 14 και αυτό το μήνα έχει πέσει στο 8.78

Η fsh όσο μικρότερη τόσο καλύτερη.. Δηλ τώρα σου βγήκε σούπερ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Η fsh όσο μικρότερη τόσο καλύτερη.. Δηλ τώρα σου βγήκε σούπερ.. 

Ναι ρε συ καμία σχέση με την προηγούμενη και μάλιστα για το 14 της fsh μου είχαν προτείνει το prp τώρα θα δω την Πέμπτη που θα παω (ελπίζω) τι θα μου πουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι ρε συ καμία σχέση με την προηγούμενη και μάλιστα για το 14 της fsh μου είχαν προτείνει το prp τώρα θα δω την Πέμπτη που θα παω (ελπίζω) τι θα μου πουν

Και στο σπερμα κάνει..  ο άντρας μου πριν να νοσησει είχε χάλια σπερμα . Αφού νοσησε το σπερμα ήταν για το ανάθεμα πιο χάλια δεν μπορούσε να πάει δυσκολεύτηκαν να βρουν σπερμα να κουνιέται! Και φαντάσου το πέρασε πολύ ελαφριά.  Ούτε πυρετό μόνο η μύτη του λίγο έτρεχε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/1/2023 at 5:17 ΜΜ, ο/η Maroulita! είπε:

Αν είναι 200 φευγω αύριο κιόλας!! Υστεροσκοπηση κάναμε διαγνωστική τον Μάιο και ήταν όλα οκ! Σ ευχαριστώ πολύ!!!

 

Θα το συζητήσω μαζί του, πάντως κάθε φορά σταματάει σε άλλο στάδιο…Η πρώτη ήταν ανεπιτυχής, η δεύτερη βιοχημική και τώρα παλίνδρομη…

Γνώμη μου πάντα. Καλύτερα να δεις το καλύτερο κέντρο για αυτή την διαδικασία πάρα το πιο οικονομικό.  Μπορεί να γίνει αρκετή ζημιά αν ο γιατρός δεν ξέρει. Εμένα μου κάνανε αποξεση και η χοριακή ξανά ανέβαινε.. είχανε τρελαθεί όλες οι κοπέλες εδώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Blue Lilly είπε:

Είναι δημόσιο νοσοκομείο ναι!Με σχετικά νέα μονάδα υποβοηθούμενης αναπαραγωγής. Δυστυχώς ούτε κρυοσυντήρηση εμβρύων γίνεται. Σκέφτομαι να κάνω εκεί την πρώτη προσπάθεια και αν δεν πετύχει να απευθυνθώ σε ιδιωτικό. Υπάρχει κάποια εξέταση που δείχνει την ποιότητά τους ή το μαθαίνεις εκ του αποτελέσματος; Πόσο ευχάριστο να ξέρεις πως δεν είσαι μόνη σε όλο αυτό. Μακαρι να μην απασχολούσε καμία κοπελα το θέμα της υπογονιμότητας αλλά το γεγονός πως έχουμε η μια την άλλη για ενθάρρυνση,στήριξη και κατανόηση το θεωρώ υπέροχο. 

Εχεις απόλυτο δίκιο. Έτσι ακριβώς είναι. Είναι πολύ σημαντικό που έχουμε η μία την άλλη. Εγώ την προηγούμενη φορά το πέρασα μόνη μου. Έμπαινα διάβαζα στο ίντερνετ αλλά δεν έγραφα. Τώρα είναι πολύ διαφορετικά.  Νιώθω καλύτερα που τα μοιράζομαι. Καμμιά φορά σε ξένους ανοίγεσαι καλύτερα. Σου εύχομαι να πετύχει με την πρώτη εκεί και να μην χρειαστεί να ξανά προσπαθήσεις. Πόσο χρονών είσαι αν επιτρέπεται? Απ' ότι μου είχαν πει οι γιατροί συνήθως η ποιότητα φαίνεται από την fsh και την Ε2. Άλλοι λένε εκ του αποτελέσματος, αλλά σίγουρα θα ξέρουν στο περίπου τι ακριβώς γίνεται από πιο πριν. Παίζει και η ηλικία ρόλο, αλλά όχι απόλυτα.

Εγω αν και είμαι 26 χρονών δεν έχω καλής ποιότητας ωάρια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...