Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια…

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ ήταν να ξεκινήσω τέλος του μήνα και όταν αδιαθέτησα και πήρα στο κέντρο εξωσωματικής, μου είπαν ότι δεν προλαβαίνουμε να κάνω και την διέγερση και να φτάσουμε σε έμβρυα 5 ημερών (για να γίνει η βιοψία για προεμφυτευτικό) πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Εν τω μεταξύ δεν μπορούμε ούτε με την περίοδο του Δεκεμβρίου γιατί πάλι το διάστημα που θα πάρω τα σικλακουρ θα είναι τότε που κλείνουν και φοβούνται μήπως μου έρθει περίοδος όσο είναι κλειστοί… Και άρα πάω από Γενάρη… 😢

Είμαι να σκάσω όλη μέρα, γιατί έχουμε περάσει 6 μήνες με εξετάσεις, θεραπείες, επιτροπές, εγκρίσεις, κορονοιούς, και επιτέλους ήμασταν έτοιμοι ρε γα…το ☹️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η MarGe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια…

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ ήταν να ξεκινήσω τέλος του μήνα και όταν αδιαθέτησα και πήρα στο κέντρο εξωσωματικής, μου είπαν ότι δεν προλαβαίνουμε να κάνω και την διέγερση και να φτάσουμε σε έμβρυα 5 ημερών (για να γίνει η βιοψία για προεμφυτευτικό) πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Εν τω μεταξύ δεν μπορούμε ούτε με την περίοδο του Δεκεμβρίου γιατί πάλι το διάστημα που θα πάρω τα σικλακουρ θα είναι τότε που κλείνουν και φοβούνται μήπως μου έρθει περίοδος όσο είναι κλειστοί… Και άρα πάω από Γενάρη… 😢

Είμαι να σκάσω όλη μέρα, γιατί έχουμε περάσει 6 μήνες με εξετάσεις, θεραπείες, επιτροπές, εγκρίσεις, κορονοιούς, και επιτέλους ήμασταν έτοιμοι ρε γα…το ☹️ 

Σε νιωθω το πέρασα στην πρώτη εξωσωματικη και πραγματικά με ειχε στεναχώρησει παρα πολύ όμως να θυμάσαι όλα για κάποιο λόγο γίνονται.  Σταθερά βήματα και θα ερθει. Συζήτησε μαζί τους ότι θα ήθελες πιο νωρις μήπως σου δώσουν κάποια θεραπεία σε εμένα μου δώσανε προγεστερονη  ώστε να καθυστερήσω την περίοδο μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε πόσο κοστίζει η διαδικασια εξωσωματικής στο Εμβρυογέννεσις.

Ποσο χρεωνουν την οωληψια,την μικρογονιμοποιηση,την εμβρυομεταφορα.

Επισης λογω πολυκυστικων θα περιμενω στανταρ ενα-δυο μηνες μεχρι την μεταφορα οποτε αν ξερετε να μου πειτε κοστος καταψυξης.Γενικοτερα το ραντεβου για υπερηχο κατα την διεγερση χρεωνεται εκει ή ειναι μέσα στο πακετο και πόσο κοστίζει κ αυτο?

Με το καλημερα σας ζάλισα το ξερω.Εχω κάνει 3 διεγερσεις σε δημοσια αλλα ψωνισα απο σβερκο και θελω να δοκιμασω και ιδιωτικα μπας και βρω την τυχη μου.

1 διεγερση στο Ελενα,2 στο ναυτικό νοσοκομείο λογω οτι ειμαι στη πυροσβεστικη και δικαιουμουν να παω.Το Ναυτικό είναι αυτό που με αποτελειωσε,δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα απλα θα αναφερω οτι μου βγαλανε τη πιστη για να μου πουνε τι γινεται με την οωληψια εκανα να μαθω 4 μερες ποσα ωαρια γονιμοποιηθηκαν,εκανα αλλες 3 μερες να μαθω ποσα φτασανε σε βλαστοκυστες και καταψυχθηκαν,τον βαθμο και πληροφοριες τυπου 5αα δεν μ το ειπαν ποτε,χαρακτηριστικη απαντηση εμβρυολογου :ασε μας κοριτσακι μου.

 Υπαρχουν αλλα,που εμαθα αργοτερα,δεν ειναι της παρουσης.Ημουν 33 χρονων οταν ξεκινησα στα δημοσια εφαγα 3 χρονια τζαμπα ετσι.Εχω ψαξει τα πάντα οτι υπαρχει σε ορμονικες μοριακες εξετασεις εκτος απο υστεροσκοπηση αλλα θελω να μου την κανει αυτος που θα με αναλαβει.Απο θεματα υγειας εγω εχω πολυκυστικες με αντισταση στην ινσουλινη την οποια ελεγχω με διατροφη και γκλουκοφαζ και η καμπυλη ζαχαρου μου εχει φτιαξει πολυ.Ο συζυγος οσον αφορα στα ορια στο σπερμα 42 εκ,κινητικοτητα παλι στα ορια συνολικη 38% νομιζω,αλλα στα σπερμοδιαγραμματα βγαινει 3-5% φυσιολογικες μορφες γι αυτο και ο τωρινος ουρολογος συστηνει μικρογονιμοποιηση ασχετως αν στο ελενα γονιμοποιηθηκαν φυσιολογικα.(Στο ΝΝΑ εμαθα κατοπιν εορτης οτι απο τα 8 τα 3 γονιμοποιηθηκαν με μικρογονιμοποιηση και τα υπολοιπα φυσιολογικα).

σορρυ για το σεντονι

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/10/2022 at 1:52 ΜΜ, ο/η Sunyyyyyy είπε:

Κορίτσια μου ! Σας παρακαλώ θα μπορούσε κάποια είτε εδώ είτε με προσωπικό μήνυμα να μου πει για καλό γιατρό εξωσωματικο σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη ;;; Είναι για την κουνιάδα μου ! Ευχαριστω πολύ !! 

Και εγώ ψάχνω αν γίνεται να μου πει κάποια εδώ μέσα από την εμπειρία της ένα καλό γιατρό εξωσωματικής, ιδιαίτερα στο Ιασώ. Με προσωπικό μήνυμα η και όχι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Τζίτζι86 είπε:

Καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε πόσο κοστίζει η διαδικασια εξωσωματικής στο Εμβρυογέννεσις.

Ποσο χρεωνουν την οωληψια,την μικρογονιμοποιηση,την εμβρυομεταφορα.

Επισης λογω πολυκυστικων θα περιμενω στανταρ ενα-δυο μηνες μεχρι την μεταφορα οποτε αν ξερετε να μου πειτε κοστος καταψυξης.Γενικοτερα το ραντεβου για υπερηχο κατα την διεγερση χρεωνεται εκει ή ειναι μέσα στο πακετο και πόσο κοστίζει κ αυτο?

Με το καλημερα σας ζάλισα το ξερω.Εχω κάνει 3 διεγερσεις σε δημοσια αλλα ψωνισα απο σβερκο και θελω να δοκιμασω και ιδιωτικα μπας και βρω την τυχη μου.

1 διεγερση στο Ελενα,2 στο ναυτικό νοσοκομείο λογω οτι ειμαι στη πυροσβεστικη και δικαιουμουν να παω.Το Ναυτικό είναι αυτό που με αποτελειωσε,δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα απλα θα αναφερω οτι μου βγαλανε τη πιστη για να μου πουνε τι γινεται με την οωληψια εκανα να μαθω 4 μερες ποσα ωαρια γονιμοποιηθηκαν,εκανα αλλες 3 μερες να μαθω ποσα φτασανε σε βλαστοκυστες και καταψυχθηκαν,τον βαθμο και πληροφοριες τυπου 5αα δεν μ το ειπαν ποτε,χαρακτηριστικη απαντηση εμβρυολογου :ασε μας κοριτσακι μου.

 Υπαρχουν αλλα,που εμαθα αργοτερα,δεν ειναι της παρουσης.Ημουν 33 χρονων οταν ξεκινησα στα δημοσια εφαγα 3 χρονια τζαμπα ετσι.Εχω ψαξει τα πάντα οτι υπαρχει σε ορμονικες μοριακες εξετασεις εκτος απο υστεροσκοπηση αλλα θελω να μου την κανει αυτος που θα με αναλαβει.Απο θεματα υγειας εγω εχω πολυκυστικες με αντισταση στην ινσουλινη την οποια ελεγχω με διατροφη και γκλουκοφαζ και η καμπυλη ζαχαρου μου εχει φτιαξει πολυ.Ο συζυγος οσον αφορα στα ορια στο σπερμα 42 εκ,κινητικοτητα παλι στα ορια συνολικη 38% νομιζω,αλλα στα σπερμοδιαγραμματα βγαινει 3-5% φυσιολογικες μορφες γι αυτο και ο τωρινος ουρολογος συστηνει μικρογονιμοποιηση ασχετως αν στο ελενα γονιμοποιηθηκαν φυσιολογικα.(Στο ΝΝΑ εμαθα κατοπιν εορτης οτι απο τα 8 τα 3 γονιμοποιηθηκαν με μικρογονιμοποιηση και τα υπολοιπα φυσιολογικα).

σορρυ για το σεντονι

 

Το Εμβρυογεννεσις έχει γίνει πλέον Υγεία IVF εμβρυογεννεσις κ έχει μετακομίσει σε νέο κτίριο στο Μαρούσι. Νομίζω ότι συνολικό κόστος εξαρτάται κ από τον γιατρό που θα εχεις στο κέντρο καθώς το κόστος του κέντρου είναι στάνταρ, αλλά η αμοιβή  του κάθε γιατρού φαντάζομαι ποικίλει. Εγώ είμαι σε αυτό το κέντρο αλλά δεν έχω αυτή τη στιγμή το ακριβές ποσό που αντιστοιχεί στα έξοδα του κέντρου αποκλειστικά αλλά μπορώ να στο στείλω αργότερα που θα μπορώ να δω τις αποδείξεις. Με τον δικό μου γιατρό το συνολικό κόστος παρακολούθησης διέγερσης, ωοληψιας κ εμβρυομεταφορας είναι στα 3.000 περίπου. Οι υπέρηχοι, οι αιματολογικές κ το καρδιογράφημα στη διάρκεια της διέγερσης δεν χρεώνονται έξτρα είναι μέσα στο πακέτο. Η κατάψυξη δυστυχώς δε ξέρω να σου πω ποσό πάει γιατί δεν κατάφερα να κρατήσω κ για άλλη φορά, τρία έφτασαν βλαστοκυστες από τα 6 που έβγαλα κ τα μεταφέραμε όλα στα καπάκια. 

Από την προσωπική μου εμπειρία πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής από το συγκεκριμένο κέντρο, δεν έχει τρελές αναμονές, όπως το προηγούμενο που ήμουν, είναι πολύ οργανωμένοι έχει πολύ καλό εμβρυολογικό κ καινούριες εγκαταστάσεις, με ευγενέστατο προσωπικό. Είναι αυτόνομο κέντρο ivf κ όχι μέσα σε κάποιο νοσοκομείο να γίνεται της μουρλης.

Ελπιζω να σε κάλυψα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια…

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ ήταν να ξεκινήσω τέλος του μήνα και όταν αδιαθέτησα και πήρα στο κέντρο εξωσωματικής, μου είπαν ότι δεν προλαβαίνουμε να κάνω και την διέγερση και να φτάσουμε σε έμβρυα 5 ημερών (για να γίνει η βιοψία για προεμφυτευτικό) πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Εν τω μεταξύ δεν μπορούμε ούτε με την περίοδο του Δεκεμβρίου γιατί πάλι το διάστημα που θα πάρω τα σικλακουρ θα είναι τότε που κλείνουν και φοβούνται μήπως μου έρθει περίοδος όσο είναι κλειστοί… Και άρα πάω από Γενάρη… 😢

Είμαι να σκάσω όλη μέρα, γιατί έχουμε περάσει 6 μήνες με εξετάσεις, θεραπείες, επιτροπές, εγκρίσεις, κορονοιούς, και επιτέλους ήμασταν έτοιμοι ρε γα…το ☹️ 

Να μην σκάσεις κορίτσι μου. Να έχεις υπομονή και να σκέφτεσαι ότι καθετί που γίνεται είναι για καλό. Το ίδιο έπαθα κι εγώ πρόπερσι, ξεκίνησα διεγέρσεις τον Οκτώβρη και κατέληξα να κάνω ετ τον Φεβρουάριο, λόγω Γιορτών. Άσε που είχαμε καθυστερήσει ήδη κανένα εξάμηνο λόγω εξετάσεων και κόβιντ (τέλη του 2020 μιλάω).

Το ίδιο μια φίλη μου, που ήταν έτοιμη από τέλη Μαρτίου, αλλά λόγω Πάσχα την πήγε καλό καλοκαίρι η διαδικασία. Έτσι πάνε αυτά...Είναι σπάσιμο, το ξέρω, αλλά πίστεψέ με, όταν όλα τελικά πάνε κατ ευχήν, δεν θα έχει καμία σημασία πότε έκανες ετ. Σου εύχομαι καλή επιτυχία!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Vasiliki Papaioannou είπε:

Και εγώ ψάχνω αν γίνεται να μου πει κάποια εδώ μέσα από την εμπειρία της ένα καλό γιατρό εξωσωματικής, ιδιαίτερα στο Ιασώ. Με προσωπικό μήνυμα η και όχι. 

Ο δικός μου γιατρός συνεργάζεται με το Ιασώ, σε εξετάσεις, τοκετούς κτλ, αλλά έχει δικό του κέντρο εξωσωματικής. Για Αθήνα μιλάω. Αν ενδιαφέρεστε Vasiliki, Sunnyyyyy, στέλνω πμ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η MarGe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια…

Ελπίζω να είστε όλες καλά. Εγώ ήταν να ξεκινήσω τέλος του μήνα και όταν αδιαθέτησα και πήρα στο κέντρο εξωσωματικής, μου είπαν ότι δεν προλαβαίνουμε να κάνω και την διέγερση και να φτάσουμε σε έμβρυα 5 ημερών (για να γίνει η βιοψία για προεμφυτευτικό) πριν τις γιορτές των Χριστουγέννων. Εν τω μεταξύ δεν μπορούμε ούτε με την περίοδο του Δεκεμβρίου γιατί πάλι το διάστημα που θα πάρω τα σικλακουρ θα είναι τότε που κλείνουν και φοβούνται μήπως μου έρθει περίοδος όσο είναι κλειστοί… Και άρα πάω από Γενάρη… 😢

Είμαι να σκάσω όλη μέρα, γιατί έχουμε περάσει 6 μήνες με εξετάσεις, θεραπείες, επιτροπές, εγκρίσεις, κορονοιούς, και επιτέλους ήμασταν έτοιμοι ρε γα…το ☹️ 

Καλησπέρα MarGe!

Είναι απολύτως κατανοητή η απογοήτευσή σου. Μπορείς όμως να δεις αυτό το διάστημα σαν μια ευκαιρία να βελτιώσετε ό,τι μπορείτε στον οργανισμό σας (διατροφή, βάρος, άσκηση, χαλάρωση ψυχική και σωματική κλπ), ώστε να είναι όσο καλύτερες γίνεται οι προϋποθέσεις το Γενάρη. Και όπως λέει και η @Παρασκευαιδου, κάντε κι επαφές, μήπως τελικά δεν πας ούτε Γενάρη! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Τζίτζι86 είπε:

Καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε πόσο κοστίζει η διαδικασια εξωσωματικής στο Εμβρυογέννεσις.

Ποσο χρεωνουν την οωληψια,την μικρογονιμοποιηση,την εμβρυομεταφορα.

Επισης λογω πολυκυστικων θα περιμενω στανταρ ενα-δυο μηνες μεχρι την μεταφορα οποτε αν ξερετε να μου πειτε κοστος καταψυξης.Γενικοτερα το ραντεβου για υπερηχο κατα την διεγερση χρεωνεται εκει ή ειναι μέσα στο πακετο και πόσο κοστίζει κ αυτο?

Με το καλημερα σας ζάλισα το ξερω.Εχω κάνει 3 διεγερσεις σε δημοσια αλλα ψωνισα απο σβερκο και θελω να δοκιμασω και ιδιωτικα μπας και βρω την τυχη μου.

1 διεγερση στο Ελενα,2 στο ναυτικό νοσοκομείο λογω οτι ειμαι στη πυροσβεστικη και δικαιουμουν να παω.Το Ναυτικό είναι αυτό που με αποτελειωσε,δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα απλα θα αναφερω οτι μου βγαλανε τη πιστη για να μου πουνε τι γινεται με την οωληψια εκανα να μαθω 4 μερες ποσα ωαρια γονιμοποιηθηκαν,εκανα αλλες 3 μερες να μαθω ποσα φτασανε σε βλαστοκυστες και καταψυχθηκαν,τον βαθμο και πληροφοριες τυπου 5αα δεν μ το ειπαν ποτε,χαρακτηριστικη απαντηση εμβρυολογου :ασε μας κοριτσακι μου.

 Υπαρχουν αλλα,που εμαθα αργοτερα,δεν ειναι της παρουσης.Ημουν 33 χρονων οταν ξεκινησα στα δημοσια εφαγα 3 χρονια τζαμπα ετσι.Εχω ψαξει τα πάντα οτι υπαρχει σε ορμονικες μοριακες εξετασεις εκτος απο υστεροσκοπηση αλλα θελω να μου την κανει αυτος που θα με αναλαβει.Απο θεματα υγειας εγω εχω πολυκυστικες με αντισταση στην ινσουλινη την οποια ελεγχω με διατροφη και γκλουκοφαζ και η καμπυλη ζαχαρου μου εχει φτιαξει πολυ.Ο συζυγος οσον αφορα στα ορια στο σπερμα 42 εκ,κινητικοτητα παλι στα ορια συνολικη 38% νομιζω,αλλα στα σπερμοδιαγραμματα βγαινει 3-5% φυσιολογικες μορφες γι αυτο και ο τωρινος ουρολογος συστηνει μικρογονιμοποιηση ασχετως αν στο ελενα γονιμοποιηθηκαν φυσιολογικα.(Στο ΝΝΑ εμαθα κατοπιν εορτης οτι απο τα 8 τα 3 γονιμοποιηθηκαν με μικρογονιμοποιηση και τα υπολοιπα φυσιολογικα).

σορρυ για το σεντονι

 

Μία ερώτηση θα σου κάνω: από το ΝΝΑ, Πετρογιάννης;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2022 at 10:45 ΠΜ, ο/η Τζίτζι86 είπε:

Καλημέρα σε όλες,

Θα ήθελα να μου πείτε αν ξέρετε πόσο κοστίζει η διαδικασια εξωσωματικής στο Εμβρυογέννεσις.

Ποσο χρεωνουν την οωληψια,την μικρογονιμοποιηση,την εμβρυομεταφορα.

Επισης λογω πολυκυστικων θα περιμενω στανταρ ενα-δυο μηνες μεχρι την μεταφορα οποτε αν ξερετε να μου πειτε κοστος καταψυξης.Γενικοτερα το ραντεβου για υπερηχο κατα την διεγερση χρεωνεται εκει ή ειναι μέσα στο πακετο και πόσο κοστίζει κ αυτο?

Με το καλημερα σας ζάλισα το ξερω.Εχω κάνει 3 διεγερσεις σε δημοσια αλλα ψωνισα απο σβερκο και θελω να δοκιμασω και ιδιωτικα μπας και βρω την τυχη μου.

1 διεγερση στο Ελενα,2 στο ναυτικό νοσοκομείο λογω οτι ειμαι στη πυροσβεστικη και δικαιουμουν να παω.Το Ναυτικό είναι αυτό που με αποτελειωσε,δε θα μπω σε λεπτομερειες αλλα απλα θα αναφερω οτι μου βγαλανε τη πιστη για να μου πουνε τι γινεται με την οωληψια εκανα να μαθω 4 μερες ποσα ωαρια γονιμοποιηθηκαν,εκανα αλλες 3 μερες να μαθω ποσα φτασανε σε βλαστοκυστες και καταψυχθηκαν,τον βαθμο και πληροφοριες τυπου 5αα δεν μ το ειπαν ποτε,χαρακτηριστικη απαντηση εμβρυολογου :ασε μας κοριτσακι μου.

 Υπαρχουν αλλα,που εμαθα αργοτερα,δεν ειναι της παρουσης.Ημουν 33 χρονων οταν ξεκινησα στα δημοσια εφαγα 3 χρονια τζαμπα ετσι.Εχω ψαξει τα πάντα οτι υπαρχει σε ορμονικες μοριακες εξετασεις εκτος απο υστεροσκοπηση αλλα θελω να μου την κανει αυτος που θα με αναλαβει.Απο θεματα υγειας εγω εχω πολυκυστικες με αντισταση στην ινσουλινη την οποια ελεγχω με διατροφη και γκλουκοφαζ και η καμπυλη ζαχαρου μου εχει φτιαξει πολυ.Ο συζυγος οσον αφορα στα ορια στο σπερμα 42 εκ,κινητικοτητα παλι στα ορια συνολικη 38% νομιζω,αλλα στα σπερμοδιαγραμματα βγαινει 3-5% φυσιολογικες μορφες γι αυτο και ο τωρινος ουρολογος συστηνει μικρογονιμοποιηση ασχετως αν στο ελενα γονιμοποιηθηκαν φυσιολογικα.(Στο ΝΝΑ εμαθα κατοπιν εορτης οτι απο τα 8 τα 3 γονιμοποιηθηκαν με μικρογονιμοποιηση και τα υπολοιπα φυσιολογικα).

σορρυ για το σεντονι

 

Στείλτε μου μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2022 at 3:13 ΜΜ, ο/η Lelita είπε:

Το Εμβρυογεννεσις έχει γίνει πλέον Υγεία IVF εμβρυογεννεσις κ έχει μετακομίσει σε νέο κτίριο στο Μαρούσι. Νομίζω ότι συνολικό κόστος εξαρτάται κ από τον γιατρό που θα εχεις στο κέντρο καθώς το κόστος του κέντρου είναι στάνταρ, αλλά η αμοιβή  του κάθε γιατρού φαντάζομαι ποικίλει. Εγώ είμαι σε αυτό το κέντρο αλλά δεν έχω αυτή τη στιγμή το ακριβές ποσό που αντιστοιχεί στα έξοδα του κέντρου αποκλειστικά αλλά μπορώ να στο στείλω αργότερα που θα μπορώ να δω τις αποδείξεις. Με τον δικό μου γιατρό το συνολικό κόστος παρακολούθησης διέγερσης, ωοληψιας κ εμβρυομεταφορας είναι στα 3.000 περίπου. Οι υπέρηχοι, οι αιματολογικές κ το καρδιογράφημα στη διάρκεια της διέγερσης δεν χρεώνονται έξτρα είναι μέσα στο πακέτο. Η κατάψυξη δυστυχώς δε ξέρω να σου πω ποσό πάει γιατί δεν κατάφερα να κρατήσω κ για άλλη φορά, τρία έφτασαν βλαστοκυστες από τα 6 που έβγαλα κ τα μεταφέραμε όλα στα καπάκια. 

Από την προσωπική μου εμπειρία πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής από το συγκεκριμένο κέντρο, δεν έχει τρελές αναμονές, όπως το προηγούμενο που ήμουν, είναι πολύ οργανωμένοι έχει πολύ καλό εμβρυολογικό κ καινούριες εγκαταστάσεις, με ευγενέστατο προσωπικό. Είναι αυτόνομο κέντρο ivf κ όχι μέσα σε κάποιο νοσοκομείο να γίνεται της μουρλης.

Ελπιζω να σε κάλυψα ...

Πιον γιατρό έχεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το κόστος του υγεία ivf εμβρυογενεσης είναι 

ωοληψια 1000€ (κάτι λιγότερο μέσα είναι ο καρδιολογος και ο αναισθησιολόγος)

κατάψυξη 400€

Μεταφορά 500€ 

και επιπλέον του γιατρού 

@Τζίτζι86

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή! 
Εύχομαι να είστε όλες καλά, να μην το βάζετε κάτω και να έχετε όμορφα νέα να μοιραστούμε! 
Εγώ μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών και 3 πολύ καλές χοριακες που ανέβαιναν μια χαρά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε ότι κατάφερε και γαντζώθηκε το ενα μοναχα! Προσέχω πολύ, αλλά βρε κορίτσια, πολύ άγχος όλο αυτό…αναμένω να πάω τώρα ξανά την Παρασκευή για τον επόμενο υπέρηχο και να δούμε αν θα ακουστεί καρδούλα…δεν ηρεμούμε πότε τελικά;;; Υπάρχει ενα σημείο που μετά από αυτό λες εντάξει, τα κατάφερα είμαι έγκυος;; Γιατί εγω ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι πολύ…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Tasiaa είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή Κυριακή! 
Εύχομαι να είστε όλες καλά, να μην το βάζετε κάτω και να έχετε όμορφα νέα να μοιραστούμε! 
Εγώ μετά από εμβρυομεταφορά 2 εμβρυων 3 ημερών και 3 πολύ καλές χοριακες που ανέβαιναν μια χαρά πήγα για τον πρώτο υπέρηχο. Είδαμε ότι κατάφερε και γαντζώθηκε το ενα μοναχα! Προσέχω πολύ, αλλά βρε κορίτσια, πολύ άγχος όλο αυτό…αναμένω να πάω τώρα ξανά την Παρασκευή για τον επόμενο υπέρηχο και να δούμε αν θα ακουστεί καρδούλα…δεν ηρεμούμε πότε τελικά;;; Υπάρχει ενα σημείο που μετά από αυτό λες εντάξει, τα κατάφερα είμαι έγκυος;; Γιατί εγω ακόμα δεν το έχω πιστέψει και φοβάμαι πολύ…

Με το καλό!!!! Όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 16/11/2022 at 10:04 ΜΜ, ο/η troia είπε:

A ναι, ο βελονισμός θα σε βοηθήσει. Πού θα κάνεις; Διάβασε και στο βιβλίο το κεφάλαιο praparing for embryo transfer. Περί διατροφής και ενδομητρίου γνωρίζεις;

Ξεκινησα σε ιατρο βελονιστρια που ακολουθει αναγνωρισμενα πρωτοκολλα του που κ εχει περασει η ιδια απο εξωσωματικη.για διατροφη δεβ ξερω ριδα ομως οτι βοηθαει η  βιταμινη ε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είσαστε όλες καλά!!! Να κάνω μια ερώτηση;;; τις εξετάσεις της επιτροπής μπορεί να μου τις γράψει γενικός γιατρός ή θα πρέπει να είναι συγκεκριμένης ειδικότητας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Lacostaki είπε:

Καλησπέρα κορίτσια ελπίζω να είσαστε όλες καλά!!! Να κάνω μια ερώτηση;;; τις εξετάσεις της επιτροπής μπορεί να μου τις γράψει γενικός γιατρός ή θα πρέπει να είναι συγκεκριμένης ειδικότητας;

Καλησπέρα, αν εννοείς τις εξετάσεις για τα λοιμώδη, γράφονται και από γενικό γιατρό. Πιστεύω και ο γυναικολόγος θα μπορεί. Γενικά όποιον γιατρό έχεις, είτε γυναικολόγο, είτε παθολόγο ρώτα τον ποιες μπορεί να σου συνταγογραφήσει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια!!  

Θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να με βοηθήσει !! 

Κάναμε ωοληψια , αφήσαμε την εμβρυομεταφορα για τον επόμενο κύκλο ο οποίος έφτασε αλλά τελικά δεν είχα καλη ωορρηξία οπότε θα το αφήσουμε πάλι για τον επόμενο. Η ερώτηση μου είναι , το διάστημα αυτό μπορώ να έχω κανονικά ελεύθερες επαφές; 

Δεν παίρνω τίποτα τώρα απλά περιμένω να αδιαθετησω(σε 15 μέρες) για να ξεκινήσουμε εξετάσεις.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η Emily2 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!  

Θα ήθελα αν κάποια γνωρίζει να με βοηθήσει !! 

Κάναμε ωοληψια , αφήσαμε την εμβρυομεταφορα για τον επόμενο κύκλο ο οποίος έφτασε αλλά τελικά δεν είχα καλη ωορρηξία οπότε θα το αφήσουμε πάλι για τον επόμενο. Η ερώτηση μου είναι , το διάστημα αυτό μπορώ να έχω κανονικά ελεύθερες επαφές; 

Δεν παίρνω τίποτα τώρα απλά περιμένω να αδιαθετησω(σε 15 μέρες) για να ξεκινήσουμε εξετάσεις.

 

Καλημέρα!!! Αν δεν υπάρχει κάποιος συγκεκριμένος λόγος για τον οποίο πρέπει να απέχετε (πχ κάποιο μικρόβιο κτλ) φυσικά και μπορείτε να έχετε επαφές!!! Το πολύ πολύ να μην σου έρθει η περίοδος… 😉😋😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας κορίτσια! 

Κάποιες ίσως με θυμάστε από τις μανούλες εξωσωματικής 2022.Θα ήθελα να ρωτήσω, επειδη εχω δει ότι μερικές έχετε κάνει υστεροσκοπηση πριν τις εμβρυομετοφορες,αν σας βοήθησε αυτή η διαδικασία για θετικά αποτελέσματα η αν βγάλατε άκρη με θέματα υγεία σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/11/2022 at 2:45 ΠΜ, ο/η kaposetsi είπε:

Το κόστος του υγεία ivf εμβρυογενεσης είναι 

ωοληψια 1000€ (κάτι λιγότερο μέσα είναι ο καρδιολογος και ο αναισθησιολόγος)

κατάψυξη 400€

Μεταφορά 500€ 

και επιπλέον του γιατρού 

@Τζίτζι86

ευχαριστω πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 17/11/2022 at 3:13 ΜΜ, ο/η Lelita είπε:

Το Εμβρυογεννεσις έχει γίνει πλέον Υγεία IVF εμβρυογεννεσις κ έχει μετακομίσει σε νέο κτίριο στο Μαρούσι. Νομίζω ότι συνολικό κόστος εξαρτάται κ από τον γιατρό που θα εχεις στο κέντρο καθώς το κόστος του κέντρου είναι στάνταρ, αλλά η αμοιβή  του κάθε γιατρού φαντάζομαι ποικίλει. Εγώ είμαι σε αυτό το κέντρο αλλά δεν έχω αυτή τη στιγμή το ακριβές ποσό που αντιστοιχεί στα έξοδα του κέντρου αποκλειστικά αλλά μπορώ να στο στείλω αργότερα που θα μπορώ να δω τις αποδείξεις. Με τον δικό μου γιατρό το συνολικό κόστος παρακολούθησης διέγερσης, ωοληψιας κ εμβρυομεταφορας είναι στα 3.000 περίπου. Οι υπέρηχοι, οι αιματολογικές κ το καρδιογράφημα στη διάρκεια της διέγερσης δεν χρεώνονται έξτρα είναι μέσα στο πακέτο. Η κατάψυξη δυστυχώς δε ξέρω να σου πω ποσό πάει γιατί δεν κατάφερα να κρατήσω κ για άλλη φορά, τρία έφτασαν βλαστοκυστες από τα 6 που έβγαλα κ τα μεταφέραμε όλα στα καπάκια. 

Από την προσωπική μου εμπειρία πάντως είμαι πολύ ευχαριστημένη μέχρι στιγμής από το συγκεκριμένο κέντρο, δεν έχει τρελές αναμονές, όπως το προηγούμενο που ήμουν, είναι πολύ οργανωμένοι έχει πολύ καλό εμβρυολογικό κ καινούριες εγκαταστάσεις, με ευγενέστατο προσωπικό. Είναι αυτόνομο κέντρο ivf κ όχι μέσα σε κάποιο νοσοκομείο να γίνεται της μουρλης.

Ελπιζω να σε κάλυψα ...

ευχαριστω παρα πολυ για το κοπο που μπηκες να μου γραψεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...