Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μελλοντικές Μανούλες Εξωσωματικής 2023 🙏🏼🤰🏽 & Σία ​(ΟΕ/ΕΠΕ/ΑΕ)​ 🌻​ ​ ​


hope501

Recommended Posts

Κορίτσια μου, εμάς οι διπλασιασμοί πάνε πολύ καλά! Από 170 πήγε 435 σε δύο μέρες 😻 Μου είπαν να ξαναπάω για χοριακή σε μια εβδομάδα πάλι...θα μας φάει η αγωνία βέβαια. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή το έντερο, αλλά νιώθω ένα ελαφρύ πετάρισμα. Ευτυχώς πλησιάζουν οι διακοπές του Πάσχα και θα είμαι χαλαρή. Εγώ πάντως συνεχίζω κανονικά το χαβά μου. Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες. Ως τώρα πάντως δεν έχω δει άσχημα όνειρα που λέτε. Ίσα ίσα βλέπω συνέχεια κόκκινες ζουμερές φράουλες 🍓🍓🍓 Κάνω και διαλογισμό καθημερινά και επειδή πιστεύω πολύ στη δύναμη του υποσυνείδητου το εκλαμβάνω ως θετικό σημάδι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 6.1k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Mademoiselle είπε:

 

 

Κορίτσια μου πραγματικά σας υπέρ ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Μένω Γερμανία και την λαμπαροσκοπιση την εκανα σε νοσοκομείο . Μου είχανε πει μετά την εγχείρηση ότι και οι δυο σάλπιγγες δεν ήταν διαβάτες μετά την σαλπιγγογραφία . Βίντεο δεν κατάφερα να δω γιατί είχε κάποιο πρόβλημα το σύστημα . Οι εστίες ενδομητριωσης καθαρίστηκαν επιτυχώς σύμφωνα με το γιατρό και το μόνο πρόβλημα ήταν οι σάλπιγγες .. Δεν έχω ψαχτεί για εξετάσεις , ούτε έχω κάνει ορμονολογικές και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα τώρα . @hope501 έχεις απόλυτο δίκιο για σπερμοδιαγραμμα , θα το κάνουμε το συντομότερο δυνατόν .. @Karmeliet καταρχάς συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σου , μου επιτρέπεις να ρωτήσω αν έχεις πόνους ενδομητριωσης ; Εμένα η ζωή μου δεν είναι και τόσο ποιοτική αφού ο πόνος είναι συνέχεια παρόν,   ακόμα και μετά την καυτηρίαση  έχω κάποιες ενοχλήσεις. 

@Παρασκευαιδου φροιντιν μου. Βοήθησε λίγο εδώ την κατάσταση με το Ντοιτσλαντ. Εσυ τα κατέχεις καλύτερα. 
Αν μπορείς να απαντησεις στην @Mademoiselle

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Ανθη7 είπε:

Εγω να ξαναπω κ να τονίσω κ αυτο που λέει το κορίτσι μας εδώ.....μπήκα στην πρώτη μου προσπάθεια εξωσωματικής χωρίς να μου έχουν κάνει κάτι εξειδικευμένο......α είσαι 43νοκ έχεις αυτές τις ορμονολογικες ψιλοκαλο το σλερμοδιαγραμμα με λίγα προβληματάκι λόγω μικρηςβκιρσοκιλης Ε δε χρειάζεται κάτι άλλο πάμε για εξωσωματικγ όλα καλά.δεν κάναμε τπτ.σαν τα γίδια πήγαμε.κ τα βάζω με μένα,γιατί ενώ είμαι τρομερά ψυχαναγκαστικγ κ τα ψάχνω όλα,τώρα το ζωον δεν τα ψαξα.κ η πλάκα είναι ότι έμεινα έγκυος έφτασα στις 7 βδομάδες κ δεν αναπτύχθηκε άλλο.κ η απάντηση του γιατρού ήταν Ε είσαι 42 δεν έχεις ποιοτικά ωαρια!αυτή ήταν η απάντηση σοβαρού επιστήμονα!αν δεν έμπαινα εδώ να ανοίξω τα μάτια μου,να αλλάξω γιατρο,κ να απευθυνθώ όπου πρότειναν τα κορίτσια ακόμα θα πίστευα φταίνε τ ωαρια μου πάμε με δοτριας θα έδινα 5000 κ αμαδεν πήγαινα πάλι καλα θα έφταιγε ο ανάδρομος Ερμής!τα νεύρα μου.........να ψάξεις τα πάντα και να πάρεις κα μια κ δύο γνώμες μέχρι να νοιώσεις εσύ ασφαλής.δεν παίζουμε με αυτά!

Σας υπέρ εύχαριστω  κορίτσια , πραγματικά συγκινήθηκα πολύ από της απαντήσεις. @Ανθη7μου καλό κουράγιο σου εύχομαι και πολύ σύντομα να γίνεις μανούλα . 
Συγνώμη για τα καθυστερημένα μηνύματα αλλά κάνουν πολλές ώρες μέχρι  να ανέβουν  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, εμάς οι διπλασιασμοί πάνε πολύ καλά! Από 170 πήγε 435 σε δύο μέρες 😻 Μου είπαν να ξαναπάω για χοριακή σε μια εβδομάδα πάλι...θα μας φάει η αγωνία βέβαια. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή το έντερο, αλλά νιώθω ένα ελαφρύ πετάρισμα. Ευτυχώς πλησιάζουν οι διακοπές του Πάσχα και θα είμαι χαλαρή. Εγώ πάντως συνεχίζω κανονικά το χαβά μου. Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες. Ως τώρα πάντως δεν έχω δει άσχημα όνειρα που λέτε. Ίσα ίσα βλέπω συνέχεια κόκκινες ζουμερές φράουλες 🍓🍓🍓 Κάνω και διαλογισμό καθημερινά και επειδή πιστεύω πολύ στη δύναμη του υποσυνείδητου το εκλαμβάνω ως θετικό σημάδι. 

συγχαρητηρια κορλιτσι μου καλή συνεχεια στη πορεία σου

 μηπωσ το εντερο σου σε εχει πιασει λόγω διατροφήσ?

Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

συγχαρητηρια κορλιτσι μου καλή συνεχεια στη πορεία σου

 μηπωσ το εντερο σου σε εχει πιασει λόγω διατροφήσ?

Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες

Δεν νομίζω. Γιατί η διατροφή μου ήταν πάντα τέτοια. Είναι μια αίσθηση εντελώς διαφορετική που δεν έχω ξανανιώσει ποτέ. Οχι δυσάρεστη πάντως, απλώς διαφορετική και ανεπαίσθητη. Μάλλον είναι η μήτρα που κάνει τα δικά της. Εσύ έχεις κάποια άλλα συμπτώματα εκτός από το στήθος; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 7:16 ΜΜ, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου!!!170 ❤❤❤ Δεν μπορώ να το πιστέψω! Πρώτη φορά που έχω εμφύτευση στη ζωή μου! Πετάμε στα σύννεφα αυτή τη στιγμή! 9η ημέρα με βλαστοκύστες 5ης. Πλησιάζουμε στο όνειρο🤰😻 Θα κάνω και ενα τεστάκι αύριο το πρωί να το χαρώ 🤣

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο,,,,και γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ,,,,πωπωωωωωωωωωωω νεα αγαπημενη μου μπραβοοοοοοοοοοοο με το καλο τ@ μωράκι@ σας !!!!!!!!!!! Ναι γλυκιά μου,,,εισαι μεσα στο ονειρο,,,απολαυσε το 🙏💖👶💖👶 Μεγαλη χαρά μας έδωσες!!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η condios είπε:

Και ντελαπονγκο και ντελαπονγκο,,,,και γιουπιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι ,,,,πωπωωωωωωωωωωω νεα αγαπημενη μου μπραβοοοοοοοοοοοο με το καλο τ@ μωράκι@ σας !!!!!!!!!!! Ναι γλυκιά μου,,,εισαι μεσα στο ονειρο,,,απολαυσε το 🙏💖👶💖👶 Μεγαλη χαρά μας έδωσες!!!!!! 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκό μου κορίτσι! Με το καλό να χαρούμε και με τα δικά σου νέα σύντομα 💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εμένα τελικά βγήκε θετικό το τεστ κορονοϊού σήμερα. Χθες βγήκαν  όλα αρνητικά και σήμερα θετικό. Τι κάνω; Παίρνω τηλ τον γιατρό αλλά δεν απαντάνε. Κινδυνεύει λέτε το έμβρυο; Δεν έχω κολλήσει 2 χρόνια και κόλλησα τώρα. Μα τι ατυχία είναι αυτή; 😩☹️Είμαι 5+5, ξέρετε άλλη περίπτωση που να έχουν κολλήσει στην αρχή και αν κινδύνεψε η εγκυμοσύνη; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, εμάς οι διπλασιασμοί πάνε πολύ καλά! Από 170 πήγε 435 σε δύο μέρες 😻 Μου είπαν να ξαναπάω για χοριακή σε μια εβδομάδα πάλι...θα μας φάει η αγωνία βέβαια. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή το έντερο, αλλά νιώθω ένα ελαφρύ πετάρισμα. Ευτυχώς πλησιάζουν οι διακοπές του Πάσχα και θα είμαι χαλαρή. Εγώ πάντως συνεχίζω κανονικά το χαβά μου. Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες. Ως τώρα πάντως δεν έχω δει άσχημα όνειρα που λέτε. Ίσα ίσα βλέπω συνέχεια κόκκινες ζουμερές φράουλες 🍓🍓🍓 Κάνω και διαλογισμό καθημερινά και επειδή πιστεύω πολύ στη δύναμη του υποσυνείδητου το εκλαμβάνω ως θετικό σημάδι. 

Τέλεια…. Όλα καλά εύχομαι κοπέλα μου… 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια εμένα τελικά βγήκε θετικό το τεστ κορονοϊού σήμερα. Χθες βγήκαν  όλα αρνητικά και σήμερα θετικό. Τι κάνω; Παίρνω τηλ τον γιατρό αλλά δεν απαντάνε. Κινδυνεύει λέτε το έμβρυο; Δεν έχω κολλήσει 2 χρόνια και κόλλησα τώρα. Μα τι ατυχία είναι αυτή; 😩☹️Είμαι 5+5, ξέρετε άλλη περίπτωση που να έχουν κολλήσει στην αρχή και αν κινδύνεψε η εγκυμοσύνη; 

Μην ανυσηχεις όλα καλά θα πάνε.. δεν επηρεάζει πόσες εγκυμονούσες περνάνε Covid και είναι όλα μια χαρά μιλά και με τον γιατρό σου όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Luna777 είπε:

Δεν νομίζω. Γιατί η διατροφή μου ήταν πάντα τέτοια. Είναι μια αίσθηση εντελώς διαφορετική που δεν έχω ξανανιώσει ποτέ. Οχι δυσάρεστη πάντως, απλώς διαφορετική και ανεπαίσθητη. Μάλλον είναι η μήτρα που κάνει τα δικά της. Εσύ έχεις κάποια άλλα συμπτώματα εκτός από το στήθος; 

μια χαρα αν εισαι συνηθισμένη στη διατροφή αυτη

απλα νόμισα οτι την υοθέτησεσ πρόσφατα

 ολα καλα οπότε ίσωσ και να είναι η μήτρα

 οχι εγω περα απο στηθοσ , ελαφρά υπνηλία και τραβήγματα χαμηλά δεν έχω κατι  , αλλά εγω δεν είμαι χαρακτηριστικό παράδειγμα καλήσ εξέλιξησ

 ευχομαι σε σένα όμωσ μια πολυ καλή συνέχεια και πιστέυω θα την έχεισ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια εμένα τελικά βγήκε θετικό το τεστ κορονοϊού σήμερα. Χθες βγήκαν  όλα αρνητικά και σήμερα θετικό. Τι κάνω; Παίρνω τηλ τον γιατρό αλλά δεν απαντάνε. Κινδυνεύει λέτε το έμβρυο; Δεν έχω κολλήσει 2 χρόνια και κόλλησα τώρα. Μα τι ατυχία είναι αυτή; 😩☹️Είμαι 5+5, ξέρετε άλλη περίπτωση που να έχουν κολλήσει στην αρχή και αν κινδύνεψε η εγκυμοσύνη; 

πιστέυω οτι δεν υπάρχει κανένασ κλυνδινοσ μίλα ομωσ με γιατρο ή με μαια  η ακομα με τον εοδυ αν δεν απαντα καποιοσ για να παρεισ οδηγίεσ και να νιώσεισ πιο ασφαλήσ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η troia είπε:

Καλά, μην παίρνεις κι όρκο ότι θα ξεκινήσεις τέλη Μαίου...Θα σου γράψω πιο αναλυτικά σε λίγο, γιατί διάβασα φευγαλέα την ιστορία σου. Πάντως όλα θα πάνε καλά με ή χωρίς εξωσωματική και σίγουρα σου λέω ότι όποιος σου λέει ότι δεν χρειάζεσαι σαλπιγγογραγία και σπερμοδιάγραμμα, λέει βλακείες!!!!!!!!!!!!! Απλά θέλουν να σας βάλουν για εξωσωματική άρον άρον...

Σ’ευχαριστω πολύ κορίτσι μου . Ελπίζω όσο το συντομότερο γίνεται να ξεκινήσω  😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια εμένα τελικά βγήκε θετικό το τεστ κορονοϊού σήμερα. Χθες βγήκαν  όλα αρνητικά και σήμερα θετικό. Τι κάνω; Παίρνω τηλ τον γιατρό αλλά δεν απαντάνε. Κινδυνεύει λέτε το έμβρυο; Δεν έχω κολλήσει 2 χρόνια και κόλλησα τώρα. Μα τι ατυχία είναι αυτή; 😩☹️Είμαι 5+5, ξέρετε άλλη περίπτωση που να έχουν κολλήσει στην αρχή και αν κινδύνεψε η εγκυμοσύνη; 

Εμα ρε παιδί μου γκαντεμιά. Οχι ότι γίνεται τίποτα αλλά έχεις ένα παραπάνω άγχος. Λοιπόν επειδή εμένα είχε κολλήσει ο άντρας μου και θεωρούσα ότι θα είχα κολλήσει και εγω ρώτησα τον γιατρό. Ήταν όχι απλά καθησυχαστικος, αλλά μου μιλούσε σε φάση "ναι, σιγά το πράγμα.  Και τι έγινε?"

Μου είπε Λοιπόν φουλ υγρά, βιταμίνες (C, ψευδαργυρος και ντε) και αν έχω συμπτώματα (πυρετός κτλ) να παίρνω άφοβα ντεπον.  Είσαι εμβολιασμένη? Εύχομαι να το περάσεις εντελώς μα εντελώς ανώδυνα. Μην ανησυχείς τίποτα δεν θα πάθει το μωράκι σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mademoiselle είπε:

 

 

Κορίτσια μου πραγματικά σας υπέρ ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Μένω Γερμανία και την λαμπαροσκοπιση την εκανα σε νοσοκομείο . Μου είχανε πει μετά την εγχείρηση ότι και οι δυο σάλπιγγες δεν ήταν διαβάτες μετά την σαλπιγγογραφία . Βίντεο δεν κατάφερα να δω γιατί είχε κάποιο πρόβλημα το σύστημα . Οι εστίες ενδομητριωσης καθαρίστηκαν επιτυχώς σύμφωνα με το γιατρό και το μόνο πρόβλημα ήταν οι σάλπιγγες .. Δεν έχω ψαχτεί για εξετάσεις , ούτε έχω κάνει ορμονολογικές και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα τώρα . @hope501 έχεις απόλυτο δίκιο για σπερμοδιαγραμμα , θα το κάνουμε το συντομότερο δυνατόν .. @Karmeliet καταρχάς συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σου , μου επιτρέπεις να ρωτήσω αν έχεις πόνους ενδομητριωσης ; Εμένα η ζωή μου δεν είναι και τόσο ποιοτική αφού ο πόνος είναι συνέχεια παρόν,   ακόμα και μετά την καυτηρίαση  έχω κάποιες ενοχλήσεις. 

Τη μια επέμβαση την είχα κάνει πριν 20+ χρόνια. Πριν την επέμβαση είχα τρελούς πόνους, κατέβαζα τα πονσταν σαν καραμέλες. Μετά από λιγα χρόνια επανήλθαν οι πόνοι, και με έναν υπέρηχο επιβεβαιώθηκε πως είχε επιστρέψει η ενδομητρίωση, είχα πάλι κύστες στην ωοθήκη, αλλά δεν πήγα για επέμβαση, έπαιρνα για πολλά χρόνια αντισυλληπτικά για έλεγχο του πόνου. Μου είχαν πει καλύτερα να αναβάλλω την επέμβαση μέχρι να αποφασίσω για παιδί. Κι αυτό έκανα, με ρίσκο βέβαια γιατί έφτασα 40, αλλά οι συνθήκες δεν μου το επέτρεπαν νωρίτερα. Τώρα ακόμα δεν έχω εντοπίσει κάτι, αλλα λόγω σοβαρού προβλήματος με τον θυροειδή μου, κι επειδή θήλαζα και για ένα χρόνο, ο κύκλος μου είναι πολύ άστατος ακόμα.Αλλά χρειάζομαι φυσικοθεραπεία, γιατί η περιοχή της πυέλου μου έχει πολλά προβλήματα, λόγω των πόνων από την ενδομητρίωση, και επίσης η σεξουαλική επαφή είναι εδώ και χρόνια πολύ επίπονη, κι ελπίζω με τις φυσικοθεραπείες να βελτιωθεί. Μακάρι να το ήξερα χρόνια πριν πως υπάρχουν ειδικοί φυσικοθεραπευτές για τέτοια θέματα, να έχω προλάβει τη ζημιά, αλλά δεν είχα ιδέα. Κοίταξέ το, θα σε βοηθήσει, και ψάξτο και με διατροφή, να δεις ποιες τροφές σε επηρεάζουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/4/2022 at 11:19 ΠΜ, ο/η hope501 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου όμορφα, κορίτσια μου γενναία, μαχήτριες μου.....!!!!!! 🥰🥰🥰

Με έναν πόντο παραπάνω "κέρδισε" το όνομα του το νέο μας θεματακι. 😀😀

"& Σια" : για να φέρουμε λίγο χιούμορ στην όλη αυτή χρονοβόρα και επίσης δύσκολη φάση της εξωσωματικής που βρισκόμαστε. Επίσης είναι πάντα ευπρόσδεκτες όλες οι γυναίκες που καταφέραν μέχρι στιγμής να αποκτήσουν το παιδάκι τους μέσω της εξωσωματικής ή που μείνανε έγκυος. Αυτές που παρόλο που "έφυγαν" από τα προηγούμενα θέματα πάντα επιστρέφουν στην παρέα μας γιατί πραγματικά εδώ μέσα μάθαμε να είμαστε μια παρέα, μάθαμε να αγαπιόμαστε και να γίνουμε φίλες. Δεν πειράζει που κάποιες είμαστε ανώνυμες μεταξύ μας και κάποιες έχουμε γνωριστεί. Φιλία σημαίνει συμπαράσταση και εδώ μέσα συμπαραστεκόμαστε η μια στην άλλη❤️❤️

"& Σια" : γιατί όπως είπε η @BlackCat (κάνω copy paste) Eδώ είμαστε μια μεγάλη αγκαλιά!!!!!!!! Γυναίκες που παλεύουμε ακόμα, γυναίκες που είναι στην αναμονή χοριακής , γυναίκες που έχουν μωράκια στην κοιλίτσα τους, γυναίκες που τα έχουν στην αγκαλιά τους αλλά και τις γυναικάρες που αποφάσισαν με πόνο & θάρρος ψυχής να σταματήσουν τον αγώνα.. Δεν έχει καμία σημασία η φάση που είμαστε αρκεί που φοράμε ή φορέσαμε τα παπούτσια της υπογονιμότητας και ξέρουμε πολύ καλά πόση τεράστια δύναμη έχουμε!!

Ελπίζω και εύχομαι μέσα από την κάρδιά μου να είναι τυχερό το νέο μας θεματάκι. Να φέρει μόνο χαρές και θετικές χοριακές!!!!🙏🏽🙏🏽🤰🏽

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες τις γυναίκες σε όλες τις μαχήτριες και πάντα ό,τι καλύτερο για τη ζωή τους❤️❤️😘😘

@Kiddo @Lucia79 @Κατεριναπαπ @Kateriniwk @Παρασκευαιδου @twinkletwinlkle @Salvation78 @skorpina78 @Luna777 @Margitc @Ανθη7 @condios @kaposetsi @nikol88 κάντε tag κορίτσια γιατί σίγουρα ξέχασα κάποιες....

Καλή αρχή στην θέματαρα....μπράβο!!!!!!!

Να φύγουμε ολες με φουσκωμένη κοιλιά απο δω μέσα και με πολυ αγάπη....!!!! 

Η καλύτερη παρέα και ψυχοθεραπεία ειναι αυτό το παρεακι.... 

Είμαστε μοναδικές.....!!!!!! 

@hope501 με ξέχασες εμένα.... 😋 @BlackCat κορίτσια μου.... Εχω μείνει πίσω και διαβάζω ακόμα το παλιό 😩🤣😅.... Μολις ήρθε η περίοδος τον περασμένο μήνα και ενω θρηνούσα τα έμβρυακια μου που έφευγαν αργά και βουβα.... ήρθα και εγω μούρη με μούρη με τον κοβιντ. ρε κορίτσια το πέρασα πολύ δύσκολα, πολύ πυρετό και εξάντληση, τωρα εχει αρχίσει και στρώνει η φωνή μου μετα απο 20 μέρες και να επανέρχομαι στους ρυθμούς μου...

Τέλος πάντων.. 

Εύχομαι αν και είμαι σίγουρη οτι θα συνεχίσουμε αυτο το ωραίο κλίμα οπως το παλιό θεματάκι.... Για μενα ειναι το 3το θέμα που ακολουθώ. Ημουν στο εξωσωματική 2021,2022... Ελπίζω επιτέλους να βγω διπλή απο δω την αλλη φορά..... !!!!!!!!

Φιλιά πολλα σε όλες 😘😘😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Salvation78 είπε:

α

μια χαρα αν εισαι συνηθισμένη στη διατροφή αυτη

απλα νόμισα οτι την υοθέτησεσ πρόσφατα

 ολα καλα οπότε ίσωσ και να είναι η μήτρα

 οχι εγω περα απο στηθοσ , ελαφρά υπνηλία και τραβήγματα χαμηλά δεν έχω κατι  , αλλά εγω δεν είμαι χαρακτηριστικό παράδειγμα καλήσ εξέλιξησ

 ευχομαι σε σένα όμωσ μια πολυ καλή συνέχεια και πιστέυω θα την έχεισ 

Α ναι! Υπνηλία έχω και εγώ, αρκετή...ώρες ώρες ούτε ξέρω τι κάνω στη δουλειά από τη νύστα 🤣 Κάτι άλλο δεν έχω παρατηρήσει ακόμα. Θα δεις που το μικράκι σου θα τα καταφέρει!!! Κάνε όσο το δυνατόν περισσότερες θετικές σκέψεις και υπομονή. Ήρεμη στο σπίτι με ενασχολήσεις που σε ευχαριστούν. Πραγματικά σου εύχομαι ολόψυχα να πάνε όλα πολύ καλά 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mademoiselle είπε:

 

 

Κορίτσια μου πραγματικά σας υπέρ ευχαριστώ για τις απαντήσεις . Μένω Γερμανία και την λαμπαροσκοπιση την εκανα σε νοσοκομείο . Μου είχανε πει μετά την εγχείρηση ότι και οι δυο σάλπιγγες δεν ήταν διαβάτες μετά την σαλπιγγογραφία . Βίντεο δεν κατάφερα να δω γιατί είχε κάποιο πρόβλημα το σύστημα . Οι εστίες ενδομητριωσης καθαρίστηκαν επιτυχώς σύμφωνα με το γιατρό και το μόνο πρόβλημα ήταν οι σάλπιγγες .. Δεν έχω ψαχτεί για εξετάσεις , ούτε έχω κάνει ορμονολογικές και η αλήθεια είναι ότι αγχώθηκα τώρα . @hope501 έχεις απόλυτο δίκιο για σπερμοδιαγραμμα , θα το κάνουμε το συντομότερο δυνατόν .. @Karmeliet καταρχάς συγχαρητήρια για τις εγκυμοσύνες σου , μου επιτρέπεις να ρωτήσω αν έχεις πόνους ενδομητριωσης ; Εμένα η ζωή μου δεν είναι και τόσο ποιοτική αφού ο πόνος είναι συνέχεια παρόν,   ακόμα και μετά την καυτηρίαση  έχω κάποιες ενοχλήσεις. 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πέρα απ το βίντεο υπάρχουν και φωτογραφίες βρίσκονται στον ιατρικό σου φάκελο και έχεις το δικαίωμα να τις ζητήσεις. Επίσης σίγουρα θα σου έδωσανε χαρτί που γράφει αναλυτικά τι έγινε όταν βγήκες απ το νοσοκομείο.  Αυτό εγώ το έκανα φωτογραφία πριν το δώσω στην γυναικολογο ώστε να έχω το δικό μου αρχείο. 

 

Καταρχήν ποσο καιρό προσπαθείτε; ορμολογικες μπορείς να ζητήσεις απ τον γυναικολόγο σου.

Δυστυχώς η ενδομητριωση δεν είναι εύκολος δρόμο 6-12 μήνες θέλεις ξανά λαπαροσκοπηση και καθάρισμα ένας τρόπος αποφυγής του τόσου συχνούς χειρουργείου είναι τα αντισυλληπτικα.  

Στην νονά του γιου μου εφόσον  θέλανε παιδιά. Και η κοπέλα εχει πολύ σοβαρή ενδομητριωση.  Εκανε καθαρισμό και στο καπάκι ξεκίνησε με εξωσωματική.  Αν είσαι στην Aok καλύπτει το 75% στην barmer που ήμουν κάλυπτε το 50% δεν το λες και λίγα 1000€ διαφορά . Η ΙΚΚ απ ότι έχω διαβάσει καλύπτει το 100% 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, εμάς οι διπλασιασμοί πάνε πολύ καλά! Από 170 πήγε 435 σε δύο μέρες 😻 Μου είπαν να ξαναπάω για χοριακή σε μια εβδομάδα πάλι...θα μας φάει η αγωνία βέβαια. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή το έντερο, αλλά νιώθω ένα ελαφρύ πετάρισμα. Ευτυχώς πλησιάζουν οι διακοπές του Πάσχα και θα είμαι χαλαρή. Εγώ πάντως συνεχίζω κανονικά το χαβά μου. Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες. Ως τώρα πάντως δεν έχω δει άσχημα όνειρα που λέτε. Ίσα ίσα βλέπω συνέχεια κόκκινες ζουμερές φράουλες 🍓🍓🍓 Κάνω και διαλογισμό καθημερινά και επειδή πιστεύω πολύ στη δύναμη του υποσυνείδητου το εκλαμβάνω ως θετικό σημάδι. 

Φραουλιτσα φραουλιτσα είσαι μια γλυκιά φουσκιτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σήμερα ξύπνησα με κλάματα απογοήτευση δεν μπορούσα να ηρεμήσω χθες το βράδυ δεν κοιμήθηκα.  

Τελικά πήγα στη δουλειά ξεχάστηκα συγκέντρωθηκα ζάλισα την @Κατεριναπαπ και πήρα τα πάνω βρε λέω αντε γειά..   (σαν αυτόν του ολυμπιακού) δεννγινεται  να ζω έτσι δεν θα αλλάξω κάτι αν πέτυχε πέτυχε αν όχι οκ θα δούμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η TRigirl είπε:

Κορίτσια εμένα τελικά βγήκε θετικό το τεστ κορονοϊού σήμερα. Χθες βγήκαν  όλα αρνητικά και σήμερα θετικό. Τι κάνω; Παίρνω τηλ τον γιατρό αλλά δεν απαντάνε. Κινδυνεύει λέτε το έμβρυο; Δεν έχω κολλήσει 2 χρόνια και κόλλησα τώρα. Μα τι ατυχία είναι αυτή; 😩☹️Είμαι 5+5, ξέρετε άλλη περίπτωση που να έχουν κολλήσει στην αρχή και αν κινδύνεψε η εγκυμοσύνη; 

Έλα ρε συ...ατυχία! Οι περισσότεροι πάντως το περνάνε ελαφριά. Πάρε από τώρα τα μέτρα σου με ξεκούραση, υγρά και φουλ βιταμίνες, οπως λέει και η φιλόλογός μας. Μίλα και με το γιατρό σου εννοείται. Έχω ακούσει για άλλες εγκυμονούσες που κόλλησαν, αλλά όλα πήγαν καλά στο τέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Εγω σήμερα ξύπνησα με κλάματα απογοήτευση δεν μπορούσα να ηρεμήσω χθες το βράδυ δεν κοιμήθηκα.  

Τελικά πήγα στη δουλειά ξεχάστηκα συγκέντρωθηκα ζάλισα την @Κατεριναπαπ και πήρα τα πάνω βρε λέω αντε γειά..   (σαν αυτόν του ολυμπιακού) δεννγινεται  να ζω έτσι δεν θα αλλάξω κάτι αν πέτυχε πέτυχε αν όχι οκ θα δούμε. 

Έλα τώρα άσε τα κλάματα σε παρακαλώ! Τοσα τσόκαρα έχεις πάρει, μέχρι και βατραχοπέδιλα 🤣 Έλα να λάμψει το χαμογελάκι σου πάλι! Ρίξτο και εσύ στις φραουλίτσες 🍓🍓

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Πέρα απ το βίντεο υπάρχουν και φωτογραφίες βρίσκονται στον ιατρικό σου φάκελο και έχεις το δικαίωμα να τις ζητήσεις. Επίσης σίγουρα θα σου έδωσανε χαρτί που γράφει αναλυτικά τι έγινε όταν βγήκες απ το νοσοκομείο.  Αυτό εγώ το έκανα φωτογραφία πριν το δώσω στην γυναικολογο ώστε να έχω το δικό μου αρχείο. 

 

Καταρχήν ποσο καιρό προσπαθείτε; ορμολογικες μπορείς να ζητήσεις απ τον γυναικολόγο σου.

Δυστυχώς η ενδομητριωση δεν είναι εύκολος δρόμο 6-12 μήνες θέλεις ξανά λαπαροσκοπηση και καθάρισμα ένας τρόπος αποφυγής του τόσου συχνούς χειρουργείου είναι τα αντισυλληπτικα.  

Στην νονά του γιου μου εφόσον  θέλανε παιδιά. Και η κοπέλα εχει πολύ σοβαρή ενδομητριωση.  Εκανε καθαρισμό και στο καπάκι ξεκίνησε με εξωσωματική.  Αν είσαι στην Aok καλύπτει το 75% στην barmer που ήμουν κάλυπτε το 50% δεν το λες και λίγα 1000€ διαφορά . Η ΙΚΚ απ ότι έχω διαβάσει καλύπτει το 100% 

Καλώς σας βρίσκω . Δεν μου δείξανε δυστυχώς φωτογραφίες , μου είχαν πει ότι υπήρχε βίντεο αλλά λόγω τεχνικού προβλήματος δεν μπορούσαν να μου το δείξουν και εγώ δεν ασχολήθηκα περαιτέρω .. Προσπαθούσαμε σχεδόν 2 χρόνια. Τώρα παίρνω dienogest  και δεν έχω περίοδο γι αυτό δεν ξέρω αν είναι η κατάλληλη περίοδος να κάνω ορμονολογικές εξετάσεις .. Η γυναικολόγος μου είπε να τα παίρνω μέχρι το πρώτο ραντεβού στη κλινική , με μέχρι να μου δώσουν εκείνοι το οκ να τα σταματήσω .. Εγώ έχω DAK , IKK είχα παλαιότερα και δεν το ήξερα ότι καλύπτει 100% το κόστος , αυτό θα ήταν εξαιρετικό . Θα το ψάξω  😊 Ευχαριστώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η ΧΑΡΜΑ είπε:

Καλή αρχή στην θέματαρα....μπράβο!!!!!!!

Να φύγουμε ολες με φουσκωμένη κοιλιά απο δω μέσα και με πολυ αγάπη....!!!! 

Η καλύτερη παρέα και ψυχοθεραπεία ειναι αυτό το παρεακι.... 

Είμαστε μοναδικές.....!!!!!! 

@hope501 με ξέχασες εμένα.... 😋 @BlackCat κορίτσια μου.... Εχω μείνει πίσω και διαβάζω ακόμα το παλιό 😩🤣😅.... Μολις ήρθε η περίοδος τον περασμένο μήνα και ενω θρηνούσα τα έμβρυακια μου που έφευγαν αργά και βουβα.... ήρθα και εγω μούρη με μούρη με τον κοβιντ. ρε κορίτσια το πέρασα πολύ δύσκολα, πολύ πυρετό και εξάντληση, τωρα εχει αρχίσει και στρώνει η φωνή μου μετα απο 20 μέρες και να επανέρχομαι στους ρυθμούς μου...

Τέλος πάντων.. 

Εύχομαι αν και είμαι σίγουρη οτι θα συνεχίσουμε αυτο το ωραίο κλίμα οπως το παλιό θεματάκι.... Για μενα ειναι το 3το θέμα που ακολουθώ. Ημουν στο εξωσωματική 2021,2022... Ελπίζω επιτέλους να βγω διπλή απο δω την αλλη φορά..... !!!!!!!!

Φιλιά πολλα σε όλες 😘😘😘😘

Ωωωωωωωωω καταρχάς συγνώμη που σε ξεχασα…!! 😱😱

Πραγματικα κρίμα που περασες τέτοια στεναχώρια και τέτοια δυσκολία με τον ιό. Ήσουν εμβολιασμένη; Ελπίζω να γίνεις γρήγορα ακόμα πιο καλά και να είναι αυτό το θεματάκι τυχερό και γούρικο για όλες μας❤️❤️❤️

Οσο για την παρέα η καλύτερη ψυχοθεραπεία πραγματικά. Σε λίγο θα κάνουμε ψυχανάλυση και για τα κιλά μας που βάζουμε στην όλη διαδικασία. Εγώ τουλάχιστον έβαλα 5 και από xs δοκιμάζω ρούχα σε m. Έχω κάνει μια κοιλιά και κατι μπούτια νααααα (με το συμπάθειο) ρούχα δεν μου κάνουν δεν ανεβαίνουν με τίποτα. Αστα να πάνε. Ξέρω το χαβά μου εγώ 😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Luna777 είπε:

Κορίτσια μου, εμάς οι διπλασιασμοί πάνε πολύ καλά! Από 170 πήγε 435 σε δύο μέρες 😻 Μου είπαν να ξαναπάω για χοριακή σε μια εβδομάδα πάλι...θα μας φάει η αγωνία βέβαια. Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου ή το έντερο, αλλά νιώθω ένα ελαφρύ πετάρισμα. Ευτυχώς πλησιάζουν οι διακοπές του Πάσχα και θα είμαι χαλαρή. Εγώ πάντως συνεχίζω κανονικά το χαβά μου. Αγκινάρες, αβοκάντο, όσπρια, ανανά και φράουλες. Ως τώρα πάντως δεν έχω δει άσχημα όνειρα που λέτε. Ίσα ίσα βλέπω συνέχεια κόκκινες ζουμερές φράουλες 🍓🍓🍓 Κάνω και διαλογισμό καθημερινά και επειδή πιστεύω πολύ στη δύναμη του υποσυνείδητου το εκλαμβάνω ως θετικό σημάδι. 

Μπράβο μπράβο. 👏🏽👏🏽🙌🏾🙌🏾😀😀 Όλα καλά θα πάνε. Συνέχισε με αυτή τη θετική ενέργεια και μετέφερε την έτσι στο έμβρυο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...