Μετάβαση σε περιεχόμενο

Στα πουλιά τραγούδια δίνει 🕊️🎤🎺 και στα άνθη ευωδιές.🌺🌻...ο Απρίλης μας ετουτος ας γεμίσει τις κοιλιές🤰❤️


babyblue94

Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

τι λες τωρααααα;;;;;;; κι εγω τα 33 κλεινω!!! το 1989 εχω γεννηθει!!!! τρομερο;;;; 😁😁😁😁

εμενα καλη μου το νουμερο μια χαρα το χωνευω... απλα περυσι ειχαμε ξεκινησει τις προσπαθειες και ηλπιζα φετος ειτε να εχω γεματη αγκαλια με μωρακι ειτε να ειμαι εγκυος..... κανενα απο τα δυο δεν εγινε... και θα ακουω τις ιδιες ευχες παλι με περυσι (γτ εκανα το λαθος να μοιραστω με ανθρωπους κοντινους οτι εχουμε ξεκινησει προσπαθειες...)

εσυ ποσων μηνων εισαι;; που θα κανεις τα γενεθλιακια σου; εννοώ σπίτι οικογενειακα ή θα φυγετε εκτος για πασχα;

Ναι ναι το 89 είμαι και εγώ τώρα είμαι 5 μηνών αλλά προσπαθούσα 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος και εμένα το ήξεραν άτομα ότι προσπαθούσα δεν με πείραζε αυτό να σου πω την αλήθεια με βοηθούσε να το συζητάω 

Στο σπίτι θα τα περάσω  με τον άντρα την αδερφή του άντρα μου και την πεθερα μου δυστυχώς οι γονεις είναι μακριά και δεν βόλεψε να έρθουν  την Κυριακή θα πάμε σε κτημα να ψήσουμε εσυ πως θα τα περάσεις ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyElpida είπε:

Έχω άγχος, αλλά νιώθω κιόλας ότι είμαι ξεκούραστη εκείνη την ώρα που ξυπνάω και γι' αυτό αργεί να με ξαναπάρει ο ύπνος... άσε... κοιμάμαι κοντά στην ώρα που είναι να ξυπνήσω! ό,τι χειρότερο για την υπόλοιπη ημέρα! 

Τι κύκλο έχεις;; πότε δεν περιμένεις;; αύριο;

η αληθεια ειναι πως θέλει καιρό προσπάθειας να στρωθεί ο ύπνος. αλλά τα τελευταία χρόνια που τον έχω φτιάξει νιώθω άλλος άνθρωπος κυριολεκτικά, πολύ πιο ευδιάθετη, αποδοτική, παραγωγική, και εννοείται οι εξετάσεις μου όλες μακράν καλύτερες όπως και το ανοσοποιητικό. φτου φτου αλλα πιστεύω όλα μαζί συμβάλουν στο να καλυτρέψουμε την ποιότητα ζωής. δοκίμασε όταν ξαπλώνεις να μην κανεις κατι που σου διεγειρει το μυαλο. )πχ σοσιαλ μιντια. και επισης να πηγαινεις ν ξαπλωνεις μονο οταν νιωθεις κουρασμενη οχι πιο πριν.

 

27η μέρα σήμερα αλλά δεν έχω σταθερό κύκλο, τωρα τον φτιαχνουμε με ινοφερ πλας π βοηθάνε πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Εννοειται σου εύχομαι ένα θετικό τεστ και ένα τέλειο μωράκι πολύ πολύ άμεσα, αλλά να έχεις στο μυαλό σου ότι αν διάφορα που παρατηρείς είναι όντως συμπτώματα και όχι αυθυποβολή ή τυχαία πράγματα, θα δείχνει και το τεστ εγκυμοσύνης. Δεν έχουμε συμπτώματα πριν ανέβουν οι ορμόνες. Άντε να έχεις πόνους περιόδου και πιο νωρίς, όμως τα συμπτώματα μέχρι την άνοδο της χοριακης ειναι σαν τα συμπτώματα περιόδου. Το καλύτερο ειναι αυτό που είπες στον άντρα σου! Όσο το σκέφτεσαι τόσο θα ταλαιπωρείσαι! 

για αυτο δεν κανω τεστ ξερω γω μπορει να εχω παλι αυθυπολη γτ στις αρχες ειδικα νομιζα πως εχω ολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης απο την πρωτη εβδομαδα χαχαχα μεχρι που διαβασα επιστημονικα αρθρα για το πως γινεται η συλληψη κλπ. βαθεια νυχτωμενη :P  το μονο προβλημα ειναι πως με ασταθες κυκλο δεν ξερεις ποτε εχεις καθυστερηση. εγω σκεφτηκα πως αν τα καφε π ειδα και το θετικο τεστ ηταν οντως ωορρηξια λογικα τωρα αυτη την εβδομαδα πρεπει να ερθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ναι ναι το 89 είμαι και εγώ τώρα είμαι 5 μηνών αλλά προσπαθούσα 1,5 χρόνο να μεινω εγκυος και εμένα το ήξεραν άτομα ότι προσπαθούσα δεν με πείραζε αυτό να σου πω την αλήθεια με βοηθούσε να το συζητάω 

Στο σπίτι θα τα περάσω  με τον άντρα την αδερφή του άντρα μου και την πεθερα μου δυστυχώς οι γονεις είναι μακριά και δεν βόλεψε να έρθουν  την Κυριακή θα πάμε σε κτημα να ψήσουμε εσυ πως θα τα περάσεις ;

Τελεια κοριτσακι μου! Να περασετε ομορφα και του χρονου στα γενεθλια μας να κρατας το μωρακι σου στην αγκαλια σου γερο!!!!! 🙏🙏👩‍🍼👩‍🍼👩‍🍼❤❤❤❤❤

Εμεις θα παμε στο χωριο του αντρα μου εξω σπ το μεσολογγι οποτε θα ειμαστε με τους γονεις του!!! Οικογενειακα και ηρεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου αγαπημενα!!! Μαχητριες μου!!! Ηρθα στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου. Κοριτσια τι κλαμα εριξα δε λεγεται απ την ωρα που περασα την πορτα. Τι χειμαρρος ηταν αυτος. Ποση στεναχωρια κσι αγχος εχουμε μεσα μας... Προσευχηθηκα για ολες μας!!! Τα κοριτσια μας που ειναι εγκυες, εσας που εχετε ηδη παιδακια και ολες οσες προσπαθουμε με τοσο πονο και ελπιδα συναμα. Μακαρι να μας ευλογησει με γερα μωρα!!!!! 🙏

20220421_143702.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επισης πηρα το μηλο και μου ειπαν να το φαω μετα απο 3 ημερες νηστειας (νηστεια και απο λαδι) εγω κι ο αντρας μου να φαμε και μου εδωσαν το ζωνακι της παναγιας. Μου ειπαν να το εχω πανω μου και οταν μεινω εγκυος να το βαλω γυρω απ την κοιλια μου για να προστατευει το μωρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου αγαπημενα!!! Μαχητριες μου!!! Ηρθα στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου. Κοριτσια τι κλαμα εριξα δε λεγεται απ την ωρα που περασα την πορτα. Τι χειμαρρος ηταν αυτος. Ποση στεναχωρια κσι αγχος εχουμε μεσα μας... Προσευχηθηκα για ολες μας!!! Τα κοριτσια μας που ειναι εγκυες, εσας που εχετε ηδη παιδακια και ολες οσες προσπαθουμε με τοσο πονο και ελπιδα συναμα. Μακαρι να μας ευλογησει με γερα μωρα!!!!! 🙏

20220421_143702.jpg

Είσαι υπέροχη ! Βοήθεια μας !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Giasemi_92 είπε:

για αυτο δεν κανω τεστ ξερω γω μπορει να εχω παλι αυθυπολη γτ στις αρχες ειδικα νομιζα πως εχω ολα τα συμπτωματα εγκυμοσυνης απο την πρωτη εβδομαδα χαχαχα μεχρι που διαβασα επιστημονικα αρθρα για το πως γινεται η συλληψη κλπ. βαθεια νυχτωμενη :P  το μονο προβλημα ειναι πως με ασταθες κυκλο δεν ξερεις ποτε εχεις καθυστερηση. εγω σκεφτηκα πως αν τα καφε π ειδα και το θετικο τεστ ηταν οντως ωορρηξια λογικα τωρα αυτη την εβδομαδα πρεπει να ερθει.

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο και ξύπνησα το πρωί και μυριζα κρεατακι έτσι σαν τηγάνι το σαν φούρνου δ ξέρω  … αχ τι ωραία μυρωδιά … φωνάζω τον άντρα μου να τον ρωτήσω από που μυρίζει μου λέει δ ξέρω εγώ κακακια μου κάνω στο μπάνιο χαχαχαχαχαχ έλιωσα … σηκώθηκα τίποτα καμία μυρωδιά και λέω μετά δες πως καμία φορά η λαχτάρα για παιδί σε κάνει να πιαστείς από παντού να δεις συμπτώματα χαχαχαχαχα … όποτε ναι είναι λεπτά τα όρια μεταξύ της αυθυποβολής και του τι συμβαίνει στην πραγματικότητα .. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Επισης πηρα το μηλο και μου ειπαν να το φαω μετα απο 3 ημερες νηστειας (νηστεια και απο λαδι) εγω κι ο αντρας μου να φαμε και μου εδωσαν το ζωνακι της παναγιας. Μου ειπαν να το εχω πανω μου και οταν μεινω εγκυος να το βαλω γυρω απ την κοιλια μου για να προστατευει το μωρο.

Καλή επιτυχία ! Θα μείνεις σύντομα ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Καλή επιτυχία ! Θα μείνεις σύντομα ! 

Μακαρι @SUNY μου!!! Το ευχομαι για ολες οσες προσπαθουμε!!!!🙏🙏🙏❤❤❤❤🥰🥰🥰

Παντως αναφορικα με τα συμπτωματα, εγω τους πρωτους που ξεκινησαμε προσπαθειες νομιζα οτι εχω υπνηλια (μαλλον βαρεμαρα ηταν😅), οτι εχω κραμπες (ηταν περιοδου 😂), την οσμη πιο εντονη η ανορεξια... ηταν ολα θεματα μυαλου!!

Οχι οτι δν υπαρχουν συμπτωματα αλλα στην περιπτωση μου ηταν αυθυποβολη. Ευχομσι σ εσας να εινσι συμπτωματα εγκυμοσυνης!!!! 🤞💋💋💋🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Μακαρι @SUNY μου!!! Το ευχομαι για ολες οσες προσπαθουμε!!!!🙏🙏🙏❤❤❤❤🥰🥰🥰

Παντως αναφορικα με τα συμπτωματα, εγω τους πρωτους που ξεκινησαμε προσπαθειες νομιζα οτι εχω υπνηλια (μαλλον βαρεμαρα ηταν😅), οτι εχω κραμπες (ηταν περιοδου 😂), την οσμη πιο εντονη η ανορεξια... ηταν ολα θεματα μυαλου!!

Οχι οτι δν υπαρχουν συμπτωματα αλλα στην περιπτωση μου ηταν αυθυποβολη. Ευχομσι σ εσας να εινσι συμπτωματα εγκυμοσυνης!!!! 🤞💋💋💋🤰

Κάπως έτσι και εγώ !!  Χιχιχιχιχ!!!! 😂😂😂🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου αγαπημενα!!! Μαχητριες μου!!! Ηρθα στη μονη της αγιας ειρηνης χρυσοβαλαντου. Κοριτσια τι κλαμα εριξα δε λεγεται απ την ωρα που περασα την πορτα. Τι χειμαρρος ηταν αυτος. Ποση στεναχωρια κσι αγχος εχουμε μεσα μας... Προσευχηθηκα για ολες μας!!! Τα κοριτσια μας που ειναι εγκυες, εσας που εχετε ηδη παιδακια και ολες οσες προσπαθουμε με τοσο πονο και ελπιδα συναμα. Μακαρι να μας ευλογησει με γερα μωρα!!!!! 🙏

20220421_143702.jpg

Βοήθεια μας ! Σε ευχαριστουμε πολύ και εύχομαι ολόψυχα η Παναγία να μας προστατέψει από την απογοήτευση κι τις στενοχώριες. Σύντομα να έχεις αυτό που επιθυμείς το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η SUNY είπε:

Εγώ σήμερα περιμένω περίοδο και ξύπνησα το πρωί και μυριζα κρεατακι έτσι σαν τηγάνι το σαν φούρνου δ ξέρω  … αχ τι ωραία μυρωδιά … φωνάζω τον άντρα μου να τον ρωτήσω από που μυρίζει μου λέει δ ξέρω εγώ κακακια μου κάνω στο μπάνιο χαχαχαχαχαχ έλιωσα … σηκώθηκα τίποτα καμία μυρωδιά και λέω μετά δες πως καμία φορά η λαχτάρα για παιδί σε κάνει να πιαστείς από παντού να δεις συμπτώματα χαχαχαχαχα … όποτε ναι είναι λεπτά τα όρια μεταξύ της αυθυποβολής και του τι συμβαίνει στην πραγματικότητα .. 

 

Τι φάση έχουμε συντονιστεί 🤣🤣 με μένα λογικά όπου να ναι θα έρθει. 
καλα αυτό με τα συμπτώματα τι να σ πω. Θυμάμαι πέρυσι τον Οκτώβρη νόμιζα ότι ήμουν έγκυος είχα ανακατωσούρα πρησμένη κοιλιά εκανα τ ένα τεστ μετά το άλλο η περίοδος άφαντη (κλασικό φαινόμενο για τις πολυκυστικες μου) αλλά εγώ εκεί έγκυος είμαι είχα πλουτίσει τις εταιρίες με τα τεστ 🙈🙈

Ωσπου πάω στον αγαπημένο μ ιατρό παθολόγος/χειρουργός κλπ απ όλα κάνει για εμάς του νησιού άγονης γραμμής ο καημένος.. τ λέω ιατρέ έχω όλα τα συμπτώματα πρέπει να είμαι έγκυος δε γντ ! Καλά μ λέει κάτσε κάτω να δούμε τη χολή σου 🤣🤣 όταν του είπα τα συμπτώματα. Κι εν τέλη είχα αμμο στα νεφρά 🙈 κ εγώ νόμιζα πως ήμουν έγκυος γτ είχα ναυτίες έντονα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Giasemi_92 είπε:

Τι φάση έχουμε συντονιστεί 🤣🤣 με μένα λογικά όπου να ναι θα έρθει. 
καλα αυτό με τα συμπτώματα τι να σ πω. Θυμάμαι πέρυσι τον Οκτώβρη νόμιζα ότι ήμουν έγκυος είχα ανακατωσούρα πρησμένη κοιλιά εκανα τ ένα τεστ μετά το άλλο η περίοδος άφαντη (κλασικό φαινόμενο για τις πολυκυστικες μου) αλλά εγώ εκεί έγκυος είμαι είχα πλουτίσει τις εταιρίες με τα τεστ 🙈🙈

Ωσπου πάω στον αγαπημένο μ ιατρό παθολόγος/χειρουργός κλπ απ όλα κάνει για εμάς του νησιού άγονης γραμμής ο καημένος.. τ λέω ιατρέ έχω όλα τα συμπτώματα πρέπει να είμαι έγκυος δε γντ ! Καλά μ λέει κάτσε κάτω να δούμε τη χολή σου 🤣🤣 όταν του είπα τα συμπτώματα. Κι εν τέλη είχα αμμο στα νεφρά 🙈 κ εγώ νόμιζα πως ήμουν έγκυος γτ είχα ναυτίες έντονα. 

Άσε με γιατί και εγώ έχω κάτι ενοχλήσεις και μ είπε η γιατρός θα με στείλει να δούμε την χολή μου …αλλά επειδή μενω εξωτερικό και ήδη λόγω επέμβασης είχα καθίσει αρκετό καιρό δεν γινόταν να μείνω άλλο και της είπα το καλοκαίρι θα ασχοληθώ με την χολή … και είναι και αυτό να ξέρεις κάτι που συμβάλλει  και μπερδεύω τα συμπτώματα … έχω κουράσει ακόμα και τον εαυτό μου .. ΧαχαχΧ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Giasemi_92 είπε:

Καλημέρα καλή μου!!!! Αυτές οι ανακαινίσεις όλο προβλήματα είναι. Εμείς χτίζουμε από το 0 και ενώ τ φανταζόμουν σαν μια άκρως συναρπαστική διαδικασία εν τέλη είναι πολύ μπελαλίδικη !! 
 

Ο άνδρας μ μ είπε γουργούριζε η κοιλιά μου όσο κοιμόμουν. Μα να κοιμηθώ από τ ις 7 το απόγευμα ;!;!; 
τι να πω εξαντλούμαι πολύ και στη δουλειά η αλήθεια είναι αλλά θ δούμε..

 

 

τι ζώδιο είσαι ; 

Κάτι μου λέει ότι δεν θα έρθει η θεία από την Ρωσία 

 

Είμαι ζυγος🙂

στις πριν 9 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια  καλημερα εκανα καινουριο θεματακ για προβλημα μου ι, αν τυχον καποια μπορει να με βοηθησει ομως ας ου στειλει προσωπικο, ειμαι χαλια κοριτσια δεν ξερω γιατι.. Βασικα ηξερω δουλευω σεζονκαι δεν μπορω να το αντιμετωπισω μαζιμε εγκυμοσυνη...

 

''Κορίτσια μου καλησπέρα! Είμαι 9 εβδομάδων εγκυούλα μετά από πολλές προσπάθειες  και φυσικάπολύ χαρούμενη αλλά έχω αρχίσει και έχω πολύ μεγάλη δυσκολία με τη διαχείριση άγχους στην εγκυμοσύνη, έχω δύσπνοια, κρίσεις άγχους, προβλήματα στον ύπνο και ταλαιπωρούμαι.  Το άγχος έχει να κάνει με εγκυμοσύνη σε συνδυασμό με άλλα οικογενειακά και εργασιακά ζητήματα. Είχα από πριν κρίσεις άγχους, και επειδή τα τελευταία 2 χρόνια ήταν πολύ άσχημα για μενα για πολλούς λόγους, έχω μείνει έγκυος που το ήθελα σαν τρελή αλλά ταυτόχρονα σε μια περίοδο με πολύ ψυχολογικό ζόρι και έχω προβληματιστεί.... Και εννοείται ανησυχώ πάρα πολύ ότι κάνω κακό στο έμβρυο αλλά είναι κάτι πάνω απ' τις δυνάμεις μου να το ελέγξω και όσο προσπαθώ να μην αγχώνομαι, τόσο πιο πολύ αγχώνομαι. Κάνω ήδη ψυχοθεραπεία αλλά δεν φαίνεται να με βοηθάειιδιαίτερα στο συγκεκριμένο κομμάτι. Εάν τυχόν ξέρετε κάτι άλλο που υπάρχει είτε κάποιο ειδικό που σας βοήθησε είτε κάποιο πρόγραμμα για εγκύους, είτε κάτι ενα΄΄λλακτικό πχ διαλογισμό, θα ήμουν πολύ ευγνώμων να το ακούσω. Να σημείωσω ότι δεν θα μπορούσα να κάνω yoga κλπ γιατί δεν έχω κάνει ποτέ γυμναστική και δεν θα δοκόμαζα κάτι νέο ΄τωρα. Επίσης αν κάποια κοπέλα πήρε αγωγή για άγχος  και τη βοήθησε και δεν υπήρχε πρόβμημα με έμβρυοθα ήθελα να το μάθω γιατί φοβάμαι ότι μπορεί να αναγκαστώ να πα΄ρω στη συνέχεια...

Καλό Πάσχα κορίτσια μου με υγεία...και λιγότερο άγχος!!''

 

 

Κορίτσι μου πέρασα από κρίσεις πανικού που τις ξεπέρασα μόνη μου.. εσυ ως εγκυούλα θα σου πω να κατεβασεις app με γιόγκα για εγκυους η χαλαρή μουσική για ηρεμία.. να ξαπλώνεις να βάζεις την χαλαρή μουσική και να προσπαθείς να αποβαλεις κάθε σκέψη..  το άλλο που εκσκα εγω ήταν να γράψω το τι αξίζω..  τι όμορφα έχω στην ζωή μου.. τι με αγχώνει και έτσι έβλεπα τι άξιζε και τι όχι και σίγουρα άξιζε το να είμαι καλά για το παιδάκι μου (είχα τον μεγάλο τοτε) .. την ώρα που θα έχεις κρίση να λες είναι στο μυαλό μου.. ειμαι καλά και είναι παιχνίδι του μυαλού όλο αυτό..  να βγαίνεις έξω να παίρνεις αέρα και να προσπαθείς να στρίψεις αλλού την σκέψη σου για να ξεφύγεις από την κρίση..  αν θες μπορείς να λες χαζά με κάποια φίλη σου για να ξεφεύγει το μυαλό..  αν νοιώθεις άνετα να στέλνεις ότι ώρα καξ να είναι μνμ σε μένα να λέμε άσχετα 

 

Εύχομαι να σε βοηθήσουν αυτά που σου λέω.. για ότι μα ότι θες εδώ είμαι..  μην ντραπεις να μου στείλεις μνμ .. αν έχεις φβ η viber και θες προτιμώ γιατί θα έρχεται αμέσως το μνμ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Επισης πηρα το μηλο και μου ειπαν να το φαω μετα απο 3 ημερες νηστειας (νηστεια και απο λαδι) εγω κι ο αντρας μου να φαμε και μου εδωσαν το ζωνακι της παναγιας. Μου ειπαν να το εχω πανω μου και οταν μεινω εγκυος να το βαλω γυρω απ την κοιλια μου για να προστατευει το μωρο.

Βοήθεια μας.. να σαι κσλα κορίτσι μου.. δεν ήξερα ότι πρέπει να φάει και ο αντρας.. δεν τον έβαλα να κάνει νηστεία και από το λάδι..  δεν πειράζει.. εγω ζώνη φοράω της Παναγίας από το άγιο όρος.. μου σταύρωσε τηβ κοιλιά μια φίλη με κομματάκι από την Αγία ζώνη.. έχει την ευλογία πάνω τωρα

Μακάρι η Αγία Ειρήνη να σου στείλει το σπορακι.. να κάνεις και την προσευχή σου 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;;;;; 

Μόλις τελείωσα τις Πασχαλινές μας δημιουργίες, με τα αγόρια μου στην κουζίνα δημιουργησαμε.αυγα και κουλουράκια φτιάξαμε ..και τώρα τελείωσα 😉😉😉 αντε και του χρόνου να είμαστε καλά να έχουμε και ένα μπεμπε ανάμεσα μας να κλαίει τους λέω.. Χαχαχαχα και σε εσάς κοριτσάκια όλες σας εύχομαι του χρόνου να βαψετε αυγά με τα μωράκια σας αγκαλιά!!! 💞💞💕💞💕 ΚΑΛΉ ΑΝΆΣΤΑΣΗ να έχουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;;;;; 

Μόλις τελείωσα τις Πασχαλινές μας δημιουργίες, με τα αγόρια μου στην κουζίνα δημιουργησαμε.αυγα και κουλουράκια φτιάξαμε ..και τώρα τελείωσα 😉😉😉 αντε και του χρόνου να είμαστε καλά να έχουμε και ένα μπεμπε ανάμεσα μας να κλαίει τους λέω.. Χαχαχαχα και σε εσάς κοριτσάκια όλες σας εύχομαι του χρόνου να βαψετε αυγά με τα μωράκια σας αγκαλιά!!! 💞💞💕💞💕 ΚΑΛΉ ΑΝΆΣΤΑΣΗ να έχουμε 

Μακάρι Μαρίνα μου.. καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση να φτάσουμε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κοριτσάκια μου τι κάνετε;;;;;; 

Μόλις τελείωσα τις Πασχαλινές μας δημιουργίες, με τα αγόρια μου στην κουζίνα δημιουργησαμε.αυγα και κουλουράκια φτιάξαμε ..και τώρα τελείωσα 😉😉😉 αντε και του χρόνου να είμαστε καλά να έχουμε και ένα μπεμπε ανάμεσα μας να κλαίει τους λέω.. Χαχαχαχα και σε εσάς κοριτσάκια όλες σας εύχομαι του χρόνου να βαψετε αυγά με τα μωράκια σας αγκαλιά!!! 💞💞💕💞💕 ΚΑΛΉ ΑΝΆΣΤΑΣΗ να έχουμε 

Μακαρι μαρινα μου!!!!! Και του χρονου με υγεια και γλυκες μωρουδιστικες φωνουλες στα σπιτια μας!!!! 🙏🙏🙏🙏❤❤❤👩‍🍼👩‍🍼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου μολις το ακουσαμε στο ραδιο στο αμαξι!!!!! 🥳🥳

Ευχομαι να εχει φως η ζωη μας!!!!

@Raf123ιδιαιτερη αφιερωση σ εσενα που αν θυμαμαι καλα σ αρεσει!!!❤❤❤❤❤ ετσι φωτεινη να ειναι η ζωη σου οπως τις τελευταιες μερες!!!! 🙏🙏🙏🥰🥰🥰🤞🎉

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου μόλις κατάφερα να μπω, πολύ δουλειά και ταυτόχρονα πολλές δουλειές στο σπίτι, ήθελα να ξεμπερδεύω ώστε το 4ημερο να μην έχω τπτ στο μυαλό μου.. 

@Antonia2 @raf123 @Hopemumtobe @Lacostaki @Hope19 @Nandia- ( συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια κοπέλα ) κορίτσια μου δεν προλάβα να κάνω τεστ, μου ήρθε πλημμύρα αίμα σε σχέση με άλλες φορές,  δεν θέλω να σκέφτομαι τι μπορεί να έχει γίνει, γιατί θα πέσω σε κατάθλιψη, μίλησα με τον γιατρό πριν ακόμα μου έρθει το αίμα και μιυ είπε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης,  δεν πρόλαβα όπως σας είπα, αυτό που προσπαθώ να μην σκέφτομαι και να αποβαλω είναι οτι απο την αρχή του κύκλου ένιωθα το ίδιο όπως  με την βιοχημηκη, ο γιατρός μου είπε να τον θεωρώ ως έναν κακό κύκλο και να το προσπεράσω.. Αυτά τα νέα μου.. σας ευχαριστώ πααααρα πολύ μέσα απο την καρδιά μου.. μια αγκαλιά στη κάθε μια ξεχωριστά!! 

@Hopemumtobeκοριτσάκι μου είσαι δυνατή και είμαι σίγουρη πως θα διαχειριστείς αυτές τις κρίσεις,  ποτέ όμως μην αφήσεις τον εαυτό σου να γίνει να βυθιστεί σε αυτό, ξέρεις να αντιμετωπίζεις καταστασεις... δεν εχω άποψη απο τέτοιοι είδους κρίσεις, αλλα αυτό που μπορώ να πω εγω, είναι πως μέσα απο καταστάσεις και βιώματα έμαθα να αποβαλω και να διώχνω οτι δεν είναι για εμένα, θέλω να πω πως οτι με στεναχώρουσε το άφηνα για λίγο οσο και αν πονούσε.. ελπίζω να έβαλα ενα λιθαράκι στο τοίχος της προστασίας σας 💗 

@Raf123μου η χαρά σου και δικιά μου, ειλικρινά!!! 💗 μπράβο βρε κορίτσι μου ξανά και ξανά!!!

@Antonia2 βοήθεια σου κορίτσι μου, θα να είναι το τυχερό σου μηλαρακι αυτό, βοήθεια όλων μας💗 

@Lacostaki κρατάμε γερά εκεί μπας και ξανά έρθω 💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

✝️ Μεγάλη Πέμπτη

Ψαλμός

Σήμερον κρεμάται επί ξύλου,
ο εν ύδασι την γην κρεμάσας.
Στέφανον εξ ακανθών περιτίθεται,
ο των αγγέλων βασιλεύς.
Ψευδή πορφύραν περιβάλλεται
ο περιβάλλων τον ουρανόν εν νεφέλαις.
Ράπισμα κατεδέξατο,
ο εν Ιορδάνη ελευθερώσας τον Αδάμ.
Ήλοις προσηλώθη,
ο Νυμφίος της Εκκλησίας.
Λόγχη εκεντήθη, ο Υιός της Παρθένου.
Προσκυνούμεν σου τα Πάθη, Χριστέ.
Δείξον ημίν και την ένδοξόν σου Ανάστασιν.

 

 

1fe77305d6c3a9346c99d5b3c2814109_orig.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου μολις το ακουσαμε στο ραδιο στο αμαξι!!!!! 🥳🥳

Ευχομαι να εχει φως η ζωη μας!!!!

@Raf123ιδιαιτερη αφιερωση σ εσενα που αν θυμαμαι καλα σ αρεσει!!!❤❤❤❤❤ ετσι φωτεινη να ειναι η ζωη σου οπως τις τελευταιες μερες!!!! 🙏🙏🙏🥰🥰🥰🤞🎉

 

Αχ σε ευχαριστώ Αντωνία μου ❤️❤️❤️ Είναι το αγαπημένο μου τραγούδι!! Εγώ το αφιερώνω στην @Hopemumtobeνα το ακούς όποτε νιωθεις άσχημα και στρεσαρισμένη!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου μόλις κατάφερα να μπω, πολύ δουλειά και ταυτόχρονα πολλές δουλειές στο σπίτι, ήθελα να ξεμπερδεύω ώστε το 4ημερο να μην έχω τπτ στο μυαλό μου.. 

@Antonia2 @raf123 @Hopemumtobe @Lacostaki @Hope19 @Nandia- ( συγγνώμη αν ξεχνάω κάποια κοπέλα ) κορίτσια μου δεν προλάβα να κάνω τεστ, μου ήρθε πλημμύρα αίμα σε σχέση με άλλες φορές,  δεν θέλω να σκέφτομαι τι μπορεί να έχει γίνει, γιατί θα πέσω σε κατάθλιψη, μίλησα με τον γιατρό πριν ακόμα μου έρθει το αίμα και μιυ είπε να κάνω τεστ εγκυμοσύνης,  δεν πρόλαβα όπως σας είπα, αυτό που προσπαθώ να μην σκέφτομαι και να αποβαλω είναι οτι απο την αρχή του κύκλου ένιωθα το ίδιο όπως  με την βιοχημηκη, ο γιατρός μου είπε να τον θεωρώ ως έναν κακό κύκλο και να το προσπεράσω.. Αυτά τα νέα μου.. σας ευχαριστώ πααααρα πολύ μέσα απο την καρδιά μου.. μια αγκαλιά στη κάθε μια ξεχωριστά!! 

@Hopemumtobeκοριτσάκι μου είσαι δυνατή και είμαι σίγουρη πως θα διαχειριστείς αυτές τις κρίσεις,  ποτέ όμως μην αφήσεις τον εαυτό σου να γίνει να βυθιστεί σε αυτό, ξέρεις να αντιμετωπίζεις καταστασεις... δεν εχω άποψη απο τέτοιοι είδους κρίσεις, αλλα αυτό που μπορώ να πω εγω, είναι πως μέσα απο καταστάσεις και βιώματα έμαθα να αποβαλω και να διώχνω οτι δεν είναι για εμένα, θέλω να πω πως οτι με στεναχώρουσε το άφηνα για λίγο οσο και αν πονούσε.. ελπίζω να έβαλα ενα λιθαράκι στο τοίχος της προστασίας σας 💗 

@Raf123μου η χαρά σου και δικιά μου, ειλικρινά!!! 💗 μπράβο βρε κορίτσι μου ξανά και ξανά!!!

@Antonia2 βοήθεια σου κορίτσι μου, θα να είναι το τυχερό σου μηλαρακι αυτό, βοήθεια όλων μας💗 

@Lacostaki κρατάμε γερά εκεί μπας και ξανά έρθω 💗

Κοριτσάκι μου πάει τελειωσε τώρα!! Ενας κακός κύκλος ήτανε…Εύχομαι αυτες τις Άγιες μερες να φέρουν φως στη ζωή μας!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...