Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΥΠΕΡΗΧΟΣ 17 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ


Recommended Posts

Καλησπέρα!

Πήγα το πρωί στο Αττικό, για τον προγραμματισμένο υπέρηχο των 17 εβδομάδωωωωων.

Λοιπόν. Μέχρι σήμερα ήμουν με το οτι κατά 80% είναι αγοράκι. Σήμερα είμαι με το οτι κατά 80% είναι κοριτσάκι ( ή αν είναι αγοράκι έχει τόσο μικρό πουλάκι που δεν θα βρεί εύκολα γυναίκα).

σε μία πολύ φευγαλαία στιγμή το έπιασε με τα πόδια ανοιχτα ο γιατρός και η κοπέλα που μου έκανε τον υπέρηχο, και μετά (ο γιατρός που κοίταγε απο μακρια) έτρεξε να κουνήσει την κοιλιά μου (ξέρετε @@*&^!&(*&) και τότε γύρισε πλάγια και γέμησε η οθόνη με μια ωραιότατη ΜΟΥΤΖΑ.

πέντε δαχτυλάκια και μια μικρή παλάμη. Να του μάθετε τρόπους λέγανε και γελάγανε.

Μάλλον δεν θέλει ακόμα ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΚΑΣΕΙ να δείξει τι είναι.

Το καλύτερο απ'όλα, για να μην είμαι και εγωίστρια, και για να μην είναι αχάριστη και όλα τα σχετικά, είναι οτι ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!!

είναι 18 εκατοστα και 200 γραμμαρια.

ΦΙΛΑΚΙΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica ζόρικο το μωρό σας!:) Άλλες κοπέλες μαθαίνουν από την αυχενική και άλλες πιο αργά το φύλο. Εμείς το μάθαμε στο Β επιπέδου, αλλά πίστεψέ με πρώτα θα σ'ενδιαφέρει η υγεία του και έπειτα αυτό! Βέβαια είναι μία μεγάλη συγκίνηση...:) Υπομονή και σε λίγο θα μάθετε...:);)

Καλή συνέχεια στην εγκυμοσύνη! :cheer: :cheer: :cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΠΡΑΒΟ DOMENICA μεγαλωνει μια χαρα!;) οσο για το φυλο πολλες φορες δεν μπορουν να πουνε με σιγουρια,παιζει ρολο η θεση,κι εχω ακουσει περιπτωσεις που για αλλο ετοιμαζοντουσαν και αλλο προεκυψε,αλλα τι μας νοιαζει,γερο μωρο θελουμε,σωστα?;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια Domenica για το μωράκι σας.. Εγώ ήμουν τυχερή 'οσον αφορά το φύλο! Το έμαθα στην αυχενική! Είχε ανοίξει τις ποδάρες του και ξεχώριζε ένα τσουτσουνάκι.. Ο γιατρός μας είπε ότι είναι κατά 95 % αγόρι!! Στην αρχή ήθελα κοριτσάκι αλλά να σου πω δεν με χάλασε καθόλου που είναι παίδαρος.. Πάνω απ'όλα να έχει υγεία κι όλα τ'άλλα έρχονται..

Εύχομαι να σας δείξει τι είναι σύντομα.. Και κάτι ακόμα.. Είχε πολύ φάση η περιγραφή σου με το μωράκι και την μούτζα... Αμ, γιατρέ, μη μας ενοχλείς... Δίκιο είχε το παιδί...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι συγκηνιτικό..............!!!

Να'ναι καλά το μωράκι σας

και... αν είναι αγοράκι με μικρό "χμμμ"

του κάνουμε μία επιμήκυνση βρε αδερφέ!!! Δεν χάθηκε ο κόσμος...

Χαίρομαι που ολα πήγαν καλά Domenica μου...

...και εγώ σε ακολουθώ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοπέλα μου (marimari) ΠΩΣ ΑΝΤΕΞΕΣ ΝΑ ΜΗΝ ΡΩΤΗΣΕΙΣ ΤΟ ΦΥΛΛΟ???????

Δεν κοίταγες ούτε τον υπέρηχο εκείνη την στιγμή?

Δεν ξέρω γιατι έχω φαγωθει.... Ισως γιατι δεν το αφήνουν στο φλού να τελειώνουμε...

Μία είναι σίγουροι (το 80% θεωρείται σχεδόν σίγουρο) οτι είναι αγορι, και μετά κορίτσι.

ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ αφήστε με και μην λέτε τίποτα..

Αφού με έπιασε νευρικό γέλιο μέσα στον υπέρηχο, γιατι λένε και οι δυο "α, κάτι βλέπουμε ε? ναι ναι κάτι φαίνεται" και περιμένω να ακούσω "μάλλον αγοράκι" και ακούω "μάλλον ΧΧ (κοριτσάκι δηλαδη)"

Λέω ΠΛΑΚΑ ΚΑΝΟΥΝ....

χα χα χα χα χα χα

Καλά την έφαγαν την μούτζα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

το μωράκι με την μούτζα .... χιχιχιχι ... πολύ καλό

συνήθως κάπου εκεί στις 17 -18 εβδομάδες σου λένε και το φύλλο αν μπορέσουν να το διακρίνουν.

Εμένα η μικρή από τον υπέρηχο της 17 εβδομάδας και μετά ... το πρώτο πράγμα που μας έδειχνε σε κάθε υπέρηχο ήταν το πουτί της. Να φανταστείτε ότι ο άντρας μου ... κάθε φορά έλεγε .... άστην να το δείχνει τώρα γιατί αν το κάνει και πιο μεγάλη με τέτοια ευκολία την πατήσαμε ....

Domenica γερά να είναι τα μωράκια μας πάνω από όλα !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ρωτήσω και κάτι άλλο τώρα που μου ήρθε?

Ραντεβού με τον γιατρό μου να δει τις εξετάσεις στις 26.

Για 17 εβδομάδων, δεν είναι λίγο μεγάλο 17 πόντους και 198γραμμάρια?

Υπάρχει περίπτωση να είναι κάτι κακό αυτο?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica! μου καλημερα!!!χα χα :-)!!κριμα μωρε μια χαρα πουλακι θα εχει αν ειναι αγορακι!:-)

Παντως οτι και να ειναι ευχομαι να ειναι γερο!!!

Με το καλο!Καλη συνεχεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenika mou kalimera agapi mou...

Mpravw ola kala kai ola wraia...

Megalwnei mia xara to A sou i to K sou...

Polles exoun perasei ayto pou pernas...

Kai sto telos gennoun kai ustera mathenoun to fullo...

Wmos esu exeis kairo akoma mprwsta sou,,,tha matheis suntoma sto ti tha kaneis...A i K...

Tha perimenoume agapi mou....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θυμάται καμία άλλη κοπέλα (ή αν έχετε κρατήσει εξετάσεις) το μέγεθος του μωρού σας στην 17η ή 18η εβδομάδα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΑΝ ΕΓΩ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΣΤΗΝ 16Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟ ΦΥΛΟ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΝΑ ΕΝΑ ΤΣΟΥΤΣΟΥΝΙ ΕΙΧΑ ΔΕΙ...ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ ΘΕΜΑ ΤΩΝ ΠΟΝΤΩΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΟΤΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ Β΄ΕΠΙΠΕΔΟΥ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΥΠΟΛΟΓΙΣΟΥΜΕ ΤΟ ΥΨΟΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΟΝΤΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΕΤΑ ΤΙΣ 20 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΘΕ ΜΩΡΟ ΤΟ ΔΡΟΜΟ ΤΟΥ...ΚΑΙ ΑΝΑΛΟΓΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΓΟΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΑ DNA ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ. ΣΤΗ 16Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΗΤΑΝ 188 ΓΡ.ΚΑΙ ΣΤΗ 18Η ΗΤΑΝ 230 Η΄240....ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΝΟΙΖΕΙ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΑΛΛΑ ΟΙ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΟΔΙΑ ΧΕΡΙΑ ΑΥΤΑ ΕΧΟΥΝ ΣΗΜΑΣΙΑ... Α...ΑΝ ΜΠΕΙΣ LIBERO ΚΑΙ ΠΑΣ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΛΕΕΙ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica όπως είπε και η Filos Ifigen οι μετρήσεις που ενδιαφέρουν είναι της κοιλίας, μηριαίου οστού και κεφαλής. Το βάρος απλά εκτιμάται και υπάρχουν και αποκλίσεις! Είναι νωρίς ακόμη ν'ανησυχείς για το βάρος του μωρού σου... Αυτό θα σε απασχολήσει στο γ τρίμηνο αλλά και πάλι είναι φυσιολογικότατο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica mou,

min anysixeis katholou gia ypsos-varos...

Apo mia mikri erevna pou ekana twra sto Internet

ola moiazoun na einai sta fysiologika plaisia!!!

Isws einai megalo mwraki,

isws egine nwritera i syllipsi...

Akoma den einai toso spoudaies autes

oi metriseis (((opws swsta leei kai i fili Filos'Ifigen)))!!!

Simasia exei oti einai kala kai... ANTIDRASTIKO!!!

Ps: oso gia to pws "antexw" na min mathw to fyllo

skepsou oti: kat'arxin glytwnw ta "mporei koritsi,

mporei agori",,, "mporei etsi, mporei giouvetsi"

(((((giouvetsi? Miam miam)))))!

Exw estiasei me oli mou tin prosoxi stin ygeia tou

kai pragmatika DEN me apasxolei,

DEN to skeftomai!

//oute katalavainw apo tous yperixous, efoson

den mou leei o giatros!//

Tin stigmi tou toketou (fantazomai!)

pou tha mou to apokalypsei o agapimenos mou

tha einai magika!!!

ME TO KALO KORITSIA, SE OLES MAS!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσάκια μου.

Αυτα τα μια έτσι μια αλλιώς είναι που ήθελα να αποφύγω.........

αλλά που.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο σαν γνήσιος ψυχάκιας?

Απο όλον τον υπέρηχο, μου έβγαλαν εκτύπωση μόνο το κεφάλι του (απο πάνω) αλλά μου είπαν οτι όλες οι μετρήσεις είναι φυσιολογικές.

Μήπως μου το έβγαλαν γιατι κάτι είδαν άσχημο, για να το δει ο γιατρός μου??????

Δεν θα μου το έλεγαν?????

Πάει κάτι στραβα??????

Μήπως να μην ξανακανω υπέρηχο???:woohoo: :S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AX KOΠΕΛΑ ΜΟΥ ΤΣΑΜΠΑ ΒΑΣΑΝΙΖΕΣΑΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΤΟ ΜΩΡΟ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΟ ΚΑΙ ΘΑ ΣΤΟ ΒΓΑΖΟΥΝ ΣΕ ΦΩΤΟ ΣΤΑΔΙΑΚΑ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΦΩΤΟ ΜΕ ΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΑΠΟ ΠΑΝΩ ΜΕ ΚΑΕΦΑΛΟ ΜΟΝΟ ΜΕ ΣΩΜΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΠΟΔΙΑ ΜΟΝΟ ΜΕ ΧΕΡΙΑ ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΣΤΗ 16 ΚΑΙ ΣΤΗ 18Η ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΜΟΝΟ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ.ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica,ki egw eixa imoun sigouri (to enstikto tis manas...:cheer: ) oti einai koritsaki kai sti 14i evdomada mou eipan oti einai kata 80% agori... Twra exw proetoimastei psuxologika gia agori, les na mou to allaksoun pali aurio pou exw rantevou? Aurio simplirwnw ti 16i. Meta tin empeiria sou, pantws, kai me dedomeno oti to pososto pou sou eixan dwsei einai to idio, arxizw pali na amfivallw... To thema einai, vevaia, opws leei ki o koumparos mou oti to provlima tha einai an gennithei agori kai prokupsei sti sunexeia koritsi... :S Kai min anisuxeis ola kala einai, de tha sou ekruve kati o giatros sou... Auti einai i douleia tou, allwste...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα σε ολες σας κοριτσια!!!

Domenica! σου κανει κολπακια το ζουζουνι σου !!

εγω πριν 2 μερες εμαθα το φυλο..!!!! (στην 21η εβδομαδα)

δεν καθοταν καλα ποτε!!!

ζωηρο παιδακι!

παρολο που ηθελα αγορι πααααααρα πολυ... ειδα τα μουτρακια της κοριτσαρας μου και τρελλαθηκα!!!!

μου μοιαζει!!!!:woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo: :silly: :woohoo:

στις 17 εβδομαδες το δικο μου ηταν 16εκατ. και 198 γρ.

και τωρα εφτασε τα 20εκ. και τα 400 γρ.!!

στρουμπουλα μωρακια!!!!

ολα με το καλο σου ευχομαι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Domenica koritsi mou,

ase ta xaza!

Ti skepseis einai autes???

MIA xara einai to bebe

kai den xreiazetai epipleon yperixos!

Ola tha pane kat'euxin...

Xamogela kai eyxaristise ton Kyrio...

Egw auto kanw!

Ta mwra mas einai ygeiestata!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...