Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πρόβλημα


Recommended Posts

Καλησπέρα.. προσπαθώ με τον άντρα μου για παιδάκι...μπορώ ν πω ότι αυτούς τους 7 μήνες π προσπαθουμε δν είχαμε και τις απόλυτα στοχευμενες επαφές λόγω δουλειάς και ωραριων.... εντοπίσαμε μετά από εξετάσεις καθ διαφορες ελλείψεις σε βιταμινες οπότε από το Γενάρη παίρνουμε και οι δύο βιταμινες d3 b12 φυλικο οξύ... μιλήσαμε με συμβουλο γονιμότητας όπου μ είπε πως θ πρέπει ν υπάρχουν 3 επαφές τη γόνιμη εβδομάδα όμως οι επαφές θ πρέπει ν ξεκινάνε από πιο πριν για να είναι προςτοιμασμενο το σπέρμα και καλής ποιότητας και κινητικότηταας...παράλληλα με την σύμβουλο μιλήσαμε και με διατροφολόγο γιατί κ εγώ κ ο άντρας πρέπει ν χάσουμε κιλά...ο άντρας περισσότερα εγώ γύρω στα 4 5...αλλά κυρίως μιλήσαμε για πρόγραμμα φυσικής ενίσχυσης της γονιμότητας.... φυσικά σε όλα αυτά ήταν παρόν κ άντρας μου..... 

Από τετσρτη λοιπόν ήρθαμε σε επαφή όπου κ ολοκληρώθηκε κανονικά.... ήρθαμε σε επαφή πάλι τη παρασκευη όπου με το που μπήκε στον κόλπο μ του έπεσε...αγχώθηκε και στεναχωρηθηκε πολύ...εγώ τ εξήγησα ότι συμβαίνει αυτό και δν πειράζει....ωστοσο μετα από λίγο τ σηκώθηκε όπου εκσπερματησε λόγω αυνανισμού δικού μου...το αφήσαμε λοιπόν....προσπάθησαμε οαλι σημερα όπου είχαμε πάλι το ίδιο ....σηκωμενος κανονικά πιο πριν καί με το που μοηκε μέσα τ έπεσε..... μ είπε ότι τ έπεσε τη στιγμή π σκέφτηκε πως δν πρέπει να του πεσει.... δν θεωρώ ότι συντρέχει κάποιος παθολογικος λόγος.... θεωρώ ότι είναι απο το αγχος τ καθαρά μήπως τ ξανασυμβεί..... τι να κάνω κορίτσια γ ν τον βοηθήσω.... θέλει κ αυτός ν κάνουμε παιδάκι...και τώρα π είπαμε ότι βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά τώρα ν προκύψει αυτό? Πως θ γίνει να απαλλαγεί από τη σκέψη αυτή?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσι μου! Έχω ζήσει το ίδιο θέμα με τον σύντροφό μου κάποια στιγμή χωρίς όμως να προσπαθούμε για παιδί. Ακριβώς έτσι όπως το περιγράφεις. Εγώ αυτό που έκανα είναι να του δώσω χρόνο και χώρο. Δεν του μιλούσα για αυτό γιατί ήξερα ότι τον ενοχλεί και γενικά δεν πίεζα την κατάσταση. Και μετά λίγο καιρό ήταν σαν να μην συνέβη ποτέ τίποτα. Εμείς βέβαια δεν προσπαθούσαμε για παιδί, οπότε δεν είχα πρόβλημα με τον χρόνο.

Να του δείχνεις ότι δεν έχεις κανένα πρόβλημα για να μπορέσει να χαλαρώσει. Κάντε κάτι που του αρέσει, γενικά δείξε του τον έρωτα σου και ότι το μόνο που μετράει είναι αυτός. Και μην τον πιέζεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2022 at 5:11 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα.. προσπαθώ με τον άντρα μου για παιδάκι...μπορώ ν πω ότι αυτούς τους 7 μήνες π προσπαθουμε δν είχαμε και τις απόλυτα στοχευμενες επαφές λόγω δουλειάς και ωραριων.... εντοπίσαμε μετά από εξετάσεις καθ διαφορες ελλείψεις σε βιταμινες οπότε από το Γενάρη παίρνουμε και οι δύο βιταμινες d3 b12 φυλικο οξύ... μιλήσαμε με συμβουλο γονιμότητας όπου μ είπε πως θ πρέπει ν υπάρχουν 3 επαφές τη γόνιμη εβδομάδα όμως οι επαφές θ πρέπει ν ξεκινάνε από πιο πριν για να είναι προςτοιμασμενο το σπέρμα και καλής ποιότητας και κινητικότηταας...παράλληλα με την σύμβουλο μιλήσαμε και με διατροφολόγο γιατί κ εγώ κ ο άντρας πρέπει ν χάσουμε κιλά...ο άντρας περισσότερα εγώ γύρω στα 4 5...αλλά κυρίως μιλήσαμε για πρόγραμμα φυσικής ενίσχυσης της γονιμότητας.... φυσικά σε όλα αυτά ήταν παρόν κ άντρας μου..... 

Από τετσρτη λοιπόν ήρθαμε σε επαφή όπου κ ολοκληρώθηκε κανονικά.... ήρθαμε σε επαφή πάλι τη παρασκευη όπου με το που μπήκε στον κόλπο μ του έπεσε...αγχώθηκε και στεναχωρηθηκε πολύ...εγώ τ εξήγησα ότι συμβαίνει αυτό και δν πειράζει....ωστοσο μετα από λίγο τ σηκώθηκε όπου εκσπερματησε λόγω αυνανισμού δικού μου...το αφήσαμε λοιπόν....προσπάθησαμε οαλι σημερα όπου είχαμε πάλι το ίδιο ....σηκωμενος κανονικά πιο πριν καί με το που μοηκε μέσα τ έπεσε..... μ είπε ότι τ έπεσε τη στιγμή π σκέφτηκε πως δν πρέπει να του πεσει.... δν θεωρώ ότι συντρέχει κάποιος παθολογικος λόγος.... θεωρώ ότι είναι απο το αγχος τ καθαρά μήπως τ ξανασυμβεί..... τι να κάνω κορίτσια γ ν τον βοηθήσω.... θέλει κ αυτός ν κάνουμε παιδάκι...και τώρα π είπαμε ότι βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά τώρα ν προκύψει αυτό? Πως θ γίνει να απαλλαγεί από τη σκέψη αυτή?

Σίγουρα ειναι θεμα αγχους. Καποια κοπελα παλαιοτερα ειπε για τριβολι. Δοκιμαστε να παιρνει αυτο. Εστω για τις προσπαθειες τον επομενο μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να προσθέσω, μη δείχνεις συμπόνοια ή λύπη ή πως έχεις ξενερώσει γιατί επιδεινώνει την κατάσταση

ανεπανόρθωτα.. θα περάσει χαλαρρώστε, ηρεμήστε, λίγο κρασάκι.. μουσική και θα γίνει αυθόρμητα.

Ολα θα πάνε καλά! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 20/3/2022 at 5:11 ΜΜ, ο/η Kate1992 είπε:

Καλησπέρα.. προσπαθώ με τον άντρα μου για παιδάκι...μπορώ ν πω ότι αυτούς τους 7 μήνες π προσπαθουμε δν είχαμε και τις απόλυτα στοχευμενες επαφές λόγω δουλειάς και ωραριων.... εντοπίσαμε μετά από εξετάσεις καθ διαφορες ελλείψεις σε βιταμινες οπότε από το Γενάρη παίρνουμε και οι δύο βιταμινες d3 b12 φυλικο οξύ... μιλήσαμε με συμβουλο γονιμότητας όπου μ είπε πως θ πρέπει ν υπάρχουν 3 επαφές τη γόνιμη εβδομάδα όμως οι επαφές θ πρέπει ν ξεκινάνε από πιο πριν για να είναι προςτοιμασμενο το σπέρμα και καλής ποιότητας και κινητικότηταας...παράλληλα με την σύμβουλο μιλήσαμε και με διατροφολόγο γιατί κ εγώ κ ο άντρας πρέπει ν χάσουμε κιλά...ο άντρας περισσότερα εγώ γύρω στα 4 5...αλλά κυρίως μιλήσαμε για πρόγραμμα φυσικής ενίσχυσης της γονιμότητας.... φυσικά σε όλα αυτά ήταν παρόν κ άντρας μου..... 

Από τετσρτη λοιπόν ήρθαμε σε επαφή όπου κ ολοκληρώθηκε κανονικά.... ήρθαμε σε επαφή πάλι τη παρασκευη όπου με το που μπήκε στον κόλπο μ του έπεσε...αγχώθηκε και στεναχωρηθηκε πολύ...εγώ τ εξήγησα ότι συμβαίνει αυτό και δν πειράζει....ωστοσο μετα από λίγο τ σηκώθηκε όπου εκσπερματησε λόγω αυνανισμού δικού μου...το αφήσαμε λοιπόν....προσπάθησαμε οαλι σημερα όπου είχαμε πάλι το ίδιο ....σηκωμενος κανονικά πιο πριν καί με το που μοηκε μέσα τ έπεσε..... μ είπε ότι τ έπεσε τη στιγμή π σκέφτηκε πως δν πρέπει να του πεσει.... δν θεωρώ ότι συντρέχει κάποιος παθολογικος λόγος.... θεωρώ ότι είναι απο το αγχος τ καθαρά μήπως τ ξανασυμβεί..... τι να κάνω κορίτσια γ ν τον βοηθήσω.... θέλει κ αυτός ν κάνουμε παιδάκι...και τώρα π είπαμε ότι βάζουμε τα πράγματα σε μια σειρά τώρα ν προκύψει αυτό? Πως θ γίνει να απαλλαγεί από τη σκέψη αυτή?

Καλή σπείρα κορίτσι μου...καταλαβαίνω όλο αυτό που περνάς εμείς προσπαθούμε εδώ και 1,5 χρόνο και ξέρουμε και οι δύο πόσο ψυχοθφορο είναι....θέλει μεγάλη συζήτηση με τον σύντροφό σου.η αδύναμη της παρέας είμαι εγώ οπότε θα σου πω εμένα τι μου λέει ο άντρας μου μηοως σε βοηθήσει.. μετά από κάθε αποτυχία μου λέει συνέχεια ότι είμαστε οι δύο μας και ότι με αγαπάει όσο τίποτα και να σκέφτομαι ότι όταν είναι να έρθει θα έρθει.. κι εγώ νιώθω καμία φορά σαν ρομπότ...και εγώ πιστεύω ότι είναι ψυχολογικό αυτό που έχουμε εφόσον όλες οι εξετάσεις είναι καλές...να μην σας παίρνει από κάτω...Ο σύντροφος σου θέλει στήριξη θα πρέπει να κάνεις άλλο ένα κουράγιο να πάρετε τα πάνω σας..Μην σκέφτεστε ότι έρχεστε σε επαφή για μπεμπε αλλά επειδή απλά το γουστάρετε...δύσκολο αλλά έτσι πρέπει να ελευθερερωθειτε πλήρως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/3/2022 at 8:58 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

Σίγουρα ειναι θεμα αγχους. Καποια κοπελα παλαιοτερα ειπε για τριβολι. Δοκιμαστε να παιρνει αυτο. Εστω για τις προσπαθειες τον επομενο μηνα 

Καλησπέρα σας..τι είναι αυτό το τριβολι;;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...