Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σεξ στον ενατο μηνα...?


Recommended Posts

Κοριτσια οπως οι περισσοτερες θα ξερετε -ναι- μπηκα στον 9ο επιτελους!

Η ερωτηση μου εχει να κανει με ενα λιιιγο πικαντικο θεμα...;)

Κανατε σεξ κατα τον 9ο? Εχω ακουσει οτι σε μια απολυτως φυσιολογικη εγκυμοσυνη οχι απλα κανει αλλα βοηθαει και τον τοκετο...

Τι σας εχουν πει οι γιατροι? Εγω θα την ρωτησω την δικια μου την Παρασκευη που θα την δω αλλα γενικα ηταν θετικη στο θεμα αυτο και δεν μου το απαγορευσε παρα μονον οταν επαθα ουρολοιμωξη στον 4ο μηνα...

Πειτε μου τις δικες σας αποψεις...

Ειναι μηπως παρακινδυνευμενο?

Καλα συνηθως οι αντρες μας ειναι αυτοι που "κλωτσανε" και φοβουνται!(πχ. ο δικος μου που νομιζει οτι θα κανει κακο στο παιδι...:lol: )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω:laugh: συνηθως οι γιατροι λενε οχι,φοβουνται για μολυνσεις και λοιπα,ομως απο προσωπικη εμπειρια :laugh: :laugh: εγω ουτε επαθα τιποτα ουτε γεννησα πριν την ωρα μου,τωρα τι να σου πω ρωτα κ τον γιατρο σου η πραξε αναλογα με :laugh: τις ορεξεις:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ενώ τους προηγούμενους μήνες τι να σου πω Αννιώ μου:angry: ο 9ος μας πείραξε:laugh:

Εμένα αν και δεν το απαγόρευσε ο γιατρός σε καμία από τις 2 εγκυμοσύνες μου ο άντρας μου δεν μου κάθεται:woohoo:

Φοβάται ο καυμένος:P Πρώτα τον κυνηγούσα μέσα στο σπίτι και του ορμούσα όποτε έβρισκα ευκαιρία (χωρίς αποτέλεσμα βέβαια :angry: ), τώρα όμως βάρυνα και δεν μπορώ να τρέχω μέσα στο σπίτι:P :P :P

Αλλά σοβαρά τώρα ο γιατρός μου μου είπε και στις 2 ότι από τον 7ο και μετά να σταματήσουν οι επαφές γιατί μπορεί να προκαλέσουν συσπάσεις και πρόωρο τοκετό:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννιω!Η αληθεια ειναι οτι στην διαρκεια της εγκυμοσινης μου εκανα μια φορα σεξ μονο γιατι δεν ηθελε ο αντρας μου,καταλαβαινεις το λογο φοβος!Η αληθεια απο οτι μου ειχε πει ο γιατρος μου ειναι οτι βοηθαει παρα πολυ ειδικα οταν εισαι στον μηνα σου και συκεκριμενα αμα τελειωσει μεσα σου!Ναι καλα διαβασες!Η αδερφη μου και στις δυο εγκυμοσυνες ειχε περασει την ΠΗΤ και ο γιατρος την 'παρακαλουσε' να κανει σεξ για να μην χρειαστει να κανουν προκληση.Οποτε μπορεις να προχωρησεις αφοβα αν φυσικα δεν εχει προβλημα ο αντρας σου γιατι οπως ειπες και εσυ νομιζουν οτι θα κανουν κακο στο μωρο!Στο κατω κατω δεν ζηταμε να μας κανουν επιδειξη στο καμα σουτρα!Ευχομαι να εχεις μια πολυ ευολη γεννα.Φιλια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Αννιώ! :)

Άντε κοριτσάκι μου... μπήκες στην τελική ευθεία! Με το καλό!!!! :) :)

Συμφωνώ με την lemon, το σπέρμα έχει κάποια ουσία (νομίζω λέγεται προσταγλανδίνη) η οποία προκαλεί διαστολή του τράχηλου, κι αυτό εννοείται πως βοηθάει στον τοκετό!

Ψάχνοντας λίγο στο internet βρήκα το site ενός γιατρού, που έχει διάφορα ενδιαφέροντα άρθρα, μεταξύ των οποίων κι αυτό: http://www.womanshealth.gr/showArticle. ... icleid=237 που είναι σχετικό με το θέμα που σ'ενδιαφέρει.

Πάνω απ΄όλα όμως, θα μιλήσεις με τη γιατρό σου και θα κάνεις ό,τι σου πει εκείνη.

Φιλάκια πολλά!!!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου εμενα η γιατρος μου το επετρεψε σε ολη την εγκυμοσυνη και στον 9 μου το ΕΠΕΒΑΛΛΕ κιολας :laugh: :laugh: Μου ειπε να ξεκινησω εντατικα σεξ και να τελειωνει μεσα γιατι το σπερμα μαλακωνει τον τραχηλο και βοηθαει το μωρο να κατεβει. Αλλα τους προηγουμενους μηνες δεν κανει να πεσει σπερμα μεσα στον κολπο για να μην προκαλεσει προωρο τοκετο. Οποτε αφοβα κοπελα μου..;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμένα ο γιατρός μου, μου είχε πει ότι μέχρι τον 7ο μπορώ να κάνω ελεύθερα και όσες φορές θέλουμε !!!! :D

(βέβαια και εγώ τον δικό μου τον κυνηγούσα γιατί φοβόταν, τέσπα)

Αλλα από τον 7ο και μέτα καθόλου γιατί το σπέρμα περιέχει μία ουσία που μπορεί να προκαλέσει πρόωρο τοκετό.

Τελικά κορίτσια τι είναι αυτό που παθαίνουν οι άντρες και φοβούνται .... έλεος !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

που το πας που το γυρνας στο σεξ:laugh: αχ τρελλιαρα μου εσυ:P

ξερω πως νιωθεις η μαλλον μπορω να σε καταλαβω αλλα κατσε να γεννησεις με το καλο να το απολαυσεις κιολας μωρε;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MariaIoanna εγραψε:

"Φοβάται ο καυμένος Πρώτα τον κυνηγούσα μέσα στο σπίτι και του ορμούσα όποτε έβρισκα ευκαιρία (χωρίς αποτέλεσμα βέβαια)"

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

crazy εγραψε:

.........."προσταγλανδινη"..............

Γεια σου ρε ΣΠΙΡΤΟΥΛΗ μου εσυ!!!:P :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Αννιω μου αντε με το καλοοοοοοο!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ μου αληθινά σε χαίρομαι!:) Εγώ πάντως όχι για σεξ δεν μπορώ να σκεφτώ τώρα αλλά ούτε να κουνηθώ!:unsure: Υπηρξε διάστημα που είχα τρελές εξάψεις:woohoo: αλλά τώρα δεν με απασχολεί άμεσα...;) Ο άντρας μου ,όπως γράφουν και οι κοπέλες, φοβάται φυσικά και έτσι αρκούμαστε σε πλατωνικά χάδια και φιλάκια:cheer: και ονειρευόμαστε τις μελλοντικές στιγμές...:woohoo: :woohoo: :woohoo: Νομίζω ότι η έναρξη της ερωτικής ζωής θα είναι κάτι ιδιαίτερο, νέα γνωριμία...:blink: :silly: :blink: :silly: :blink: :silly: :woohoo:

Οπότε αφήνουμε το νου μας να οργιάζει...:woohoo: :woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμείς ευχαριστιόμαστε το κοινό ζεστό, γεμάτο υδρατμούς μπάνιο... Με χαϊδεύει την πλάτη και την κοιλίτσα και έπειτα με τρίβει με λαδάκι... Είναι ωραία αίσθηση... Έρχεσαι πολύ κοντά με τον σύντροφό σου!!!

ΥΣ. το μπάνιο,αν δεν το εφαρμόζεις βέβαια, στο συνιστώ ανεπιφύλακτα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα κοριτσια απο ο,τι καταλαβα οι αντρες μας ειναι που δεν μας καθονται...

-katrina μην νομιζεις πουλακι μου κι εγω βαρυνα και δεν το πολυθελω απλα εχω κατι ...περιεργες επιθυμιες να το πω...?

Ειναι που με απασχολει και το μετα...

Παντως αυτο που λες για "νεα γνωριμια μετα την γεννα..." το εθεσες πολυ καλα...Εχω ακουσει για το οτι η γυναικα αργει να επανελθει...επειδη η γεννα την ταλαιπωρει οσο να ναι.

-annaki τωρα θα εχει εναν παραπανω λογο η sandrenia να με λεει προστυχομουτρο!!! Ε?

Μου βγηκε αδικως το ονομα...τσσ τσσ:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααααααααχχχχχ!!!!! Αννιώ μεγάλη ιστορία.... και πονεμένη!! Δε μου καθότανε με τίποτα καλέ. Τον κηνυγούσα και αυτός ...Παρθενώπη! Αφού να φανταστείς με φίλαγε στο μέτωπο!!! Είναι να τρελαίνεσαι σου λέω!!! Αστα να παν στα διαλα! :) Πάντως ο γιατρός μας είχε πει να κάνουμε σεξ ήρεμα, τύπου: "κάντε σεξ, αλλα μην κρεμαστείτε και απο το πολύφωτο" Τώρα δε θέλω εγώ. Όχι γιατί είχα δύσκολο τοκέτο, απλά το παιδί σου απορροφά όλη την ενέργεια... τουλάχιστον εγώ θέλω λίγο καιρό να ρθώ στα ισα μου! Πάντως αν σε αφήνει ο γιατρός έχεις τις ευλογίες μας!! Άντε βρε! Καλό βόλι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΤΕΙΣ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΕΞ ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΗΝΑ ΕΝΔΕΙΚΝΥΤΑΙ ΚΑΙ ΟΤΙ ΟΝΤΩΣ ΒΟΗΘΑ ΚΑΙ ΤΟΝ ΤΟΚΕΤΟ.ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΑΝ ΚΑΙ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΩ ΔΙΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΕΡΕΙΠΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΠΕΤΑΕΙ ΜΕ ΡΥΘΜΟΥΣ ΧΕΛΩΝΑΣ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΝΙΩΘΩ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ ΜΠΑΟΥΛΟ ΕΝΤΕΛΩΣ ΑΝΤΙΣΕΞΟΥΑΛΙΚΟ.ΘΕΩΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΔΕ ΝΙΩΘΕΙ ΚΑΛΑ ΜΕ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΤΟΥ ΤΟΤΕ ΔΕ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ.ΑΡΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΛΟΓΟΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ.ΑΝ ΕΣΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ..ΟΡΜΑ ΣΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΣ ΦΟΒΑΤΑΙ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

thw simfwnisw me tin anthoula alla bre paidia me ti oreksi???????????i koilia einai ws pera...egw den eixa kai diathesi gia na pw tin alitheia...itan to teleytaio pragma pou me apasxolouse......alla ayto pou leei to katrinaki einai poli xalarwtiko kai omorfo:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια ειναι λιγο σοκιν πρωι πρωι αλλα θα σασ το πω ο αντρασ μου φοβοταν να κανουμε σεξ γιατι ελεγε οτι θα βγει το μωρο και θα τον βουτηξει απο τα μυαλα και θα του πει εσυ ησουν που με κοπαναγεσ βρε μ..... ε μετα απο αυτη την απαντηση ουτε σαν ιδεα δεν μου περναγε....περιμενε ο κακομοιρησ να σαραντισω για να δει την χαρα:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

katrina έγραψε:

Εμείς ευχαριστιόμαστε το κοινό ζεστό, γεμάτο υδρατμούς μπάνιο... Με χαϊδεύει την πλάτη και την κοιλίτσα και έπειτα με τρίβει με λαδάκι... Είναι ωραία αίσθηση... Έρχεσαι πολύ κοντά με τον σύντροφό σου!!!

μμμμμμ Hot hot Αλλά και εσύ μέχρι την κοιλίτσα έφτανες?????????:blush:

Εμένα δεν είχε πρόβλήμα δεν φοβόνταν και μένα ο γιατρός μου άφηνε μου λεέι ηρέμα όμοσ δεν είναι αναγκή να κάνετε ολο το καμα σούτρα!!!!!:laugh:

Άλλα ρε παιδιά γυρνάς από δω δεν βολεύει γυρνάς από κει δεν βολεύει

γύρναγα με το πλάι και εγώ η μαύρη διαμαρτύρονταν η σβουρίτσα μου.

λέω του ατρά άστο να πάει στο καλό. Ελα που κατά τησ 1 το βράδυ με π ίαναν κάτι εξάψεις και τον ξύπναγα!!!! είδαμε και αποείδαμε και το κόψαμε

καλά μετά τισ σαράντα μέρες ξαναζήσεις την παρθενία...:blush:

Το ξέρετε τον τοίχο τοιχο μην σε πετύχω???? έτσι πάω τώρα με στο σπίτι

που όσο sex έχασε το θέλει μαζεμένο!!!!!!!!!!!!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα Αννιώ,

Εγώ στην 1η μου εγκυμοσύνη είχα συσπάσεις από τον 5ο μήνα και φυσικά ο γιατρός μου μου είχε απαγορεύσει οποιαδήποτε επαφή. Όταν όμως έκλεισα την 37η εβδομάδα μου λέει τώρα ελέυθερα μπορείς να κάνεις ότι θέλεις γιατί βοηθάει και στον τοκετό. Η αλήθεια είναι ότι του έδωσα και κατάλαβε.

Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου είμαι στην 34w και μέχρι στιγμής δεν είχα κάποιο πρόβλημα μου το είχε απαγορεύσει μόνο στο 1ο τρίμηνο.

Απλά μου έχει πεί ότι το σπέρμα βοηθάει τον τράχηλο να μαλακώσει και έτσι να γίνει έναρξη τοκετού. Οπότε κορίτσια προσοχή όχι εκσπερμάτωση πριν την 37η εβδομάδα!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιω μου καλημερα!!!Εγω δεν ξερω προσωπικα αλλα θα σου πω τι μου ειχε πει μια θεια μου...ηταν στον μηνα της και εκανε σεξ και μετα απο κανα δεκαλεπτο της σπασανε τα νερα και πηγε στο νοσοκομειο και γεννησε μεσα σε πεντε λεπτα!!Η ιδια ισχυριζεται οτι αυτο της εκανε καλο!τωρα τι να πω!

Οσο για τα σπερματοζωαρια και την ολη πραξη εχω ακουσει οτι βοηθαει ειδικα αν εισαι στον μηνα σου!

Με το καλο να κρατησεις στα χερια σου το μπουμπουκι σου!!!!

:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anniw mou kalimera...

Vre agapi sto 9 mina sex???

An to thes kai mporeis giati oxi...

Kai afou den sou exei pei tipota o giatros sou...

Egw den mporw einai apaisio aisthima gia mena kata tin egkumwsini...

EWs kai o antras mou anatrixiaze sto prwto mas mwraki kai etsi twra den to zitaei...

Kathe gunaika diaferei agapi mou...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

AGGELIKI LEFKADA έγραψε:

katrina έγραψε:

[/quote:271jscev]

ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ!!!

Αγγελικη με εκανες κι εσκασα στα γελια!!!

Ετσι κι ο δικος μου θα με κανει...Απο τωρα το λεει-"δεν θα γεννησεις,τοιχο τοιχο να πηγαινεις.." Λυσσαρης παιδακι μου...Αλλα τωρα επειδη η κορη του παει πακετο με μενα σαν kinder εκπληξη ενα πραμα οχι δεν θελει ουτε να με αγγιξει!

Θα την ξαναβρει την μαγκια του που θα παει!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Τελικα κοριτσια απο ο,τι καταλαβα οι αντρες μας ειναι που δεν μας καθονται...

-katrina μην νομιζεις πουλακι μου κι εγω βαρυνα και δεν το πολυθελω απλα εχω κατι ...περιεργες επιθυμιες να το πω...?

Ειναι που με απασχολει και το μετα...

Παντως αυτο που λες για "νεα γνωριμια μετα την γεννα..." το εθεσες πολυ καλα...Εχω ακουσει για το οτι η γυναικα αργει να επανελθει...επειδη η γεννα την ταλαιπωρει οσο να ναι.

-annaki τωρα θα εχει εναν παραπανω λογο η sandrenia να με λεει προστυχομουτρο!!! Ε?

Μου βγηκε αδικως το ονομα...τσσ τσσ:P

me to pou eida to post, amesos epsaksa na do to onoma sou, giati imoun sigouri oti to egrapses esu!!!:P :P :P

sigoura den mporo na se diafotiso alla mporo na po ena pragma :

den paizesai koritsaki mou!!!

you are sooooo the best!!!;) ;) ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΝΝΙΩ ΜΟΥ ΟΡΜΑ ΤΟΥ.......ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΙΣΑ ΙΣΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΝΩΡΙΣ......ΔΕΝ ΥΠΑΕΧΕΙ ΦΟΒΟΣ ΠΑΝΤΩΣ...ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ.........ΦΙΛΙΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννιώ έγραψε:

Κοριτσια οπως οι περισσοτερες θα ξερετε -ναι- μπηκα στον 9ο επιτελους!

Η ερωτηση μου εχει να κανει με ενα λιιιγο πικαντικο θεμα...;)

Κανατε σεξ κατα τον 9ο? Εχω ακουσει οτι σε μια απολυτως φυσιολογικη εγκυμοσυνη οχι απλα κανει αλλα βοηθαει και τον τοκετο...

Τι σας εχουν πει οι γιατροι? Εγω θα την ρωτησω την δικια μου την Παρασκευη που θα την δω αλλα γενικα ηταν θετικη στο θεμα αυτο και δεν μου το απαγορευσε παρα μονον οταν επαθα ουρολοιμωξη στον 4ο μηνα...

Πειτε μου τις δικες σας αποψεις...

Ειναι μηπως παρακινδυνευμενο?

Καλα συνηθως οι αντρες μας ειναι αυτοι που "κλωτσανε" και φοβουνται!(πχ. ο δικος μου που νομιζει οτι θα κανει κακο στο παιδι...:lol: )

Αν μπήκες τώρα στον 9ο, δηλαδή είσαι λιγότερο από 36 εβδομάδων, είναι λίγο επικίνδυνο γιατί το σπέρμα βοηθά στις συσπάσεις και υπάρχει κίνδυνος τοκετού. Εκτός και κάνεις με προφυλακτικό!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...