Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μάρτης ήρθε, άνοιξη μπήκε, ένα λουλουδάκι σε κάθε κοιλίτσα να ανθίσει 🥀🌹🌷🌸🌻🌼


Recommended Posts

Κορίτσια μου κάτι γίνεται. Έστειλα απάντηση στο @lactaki  και το μήνυμα ήταν ροζ. Πάνω έγραφε κρυφό; Ξέρετε γιατί; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 36 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αυριο θα παω 7.30 και ελπιζω να βγει μεχρι τις 2, θα σας στειλω κατευθειαν να σας πω ελπιζω χοριακη να βγαινει την ιδιεα μερα😊 

Να σε ρωτησω τη γνωμη σου εσενα και την @Tokyoσε κατι εσυ που ειστε εμπειρες?  Εαν η χοριακη ειναι ενταξει, θεωρεις οτι  πρεπει νατην επαναλαω οπωσδηποτε σε 2 μερες? Επισης πιστευτε πρεπει να προσπαθησω να με δει αμεσα γυναικολογος για υπερηχο η δεν ειναι νορμαλ να το ζητησω τοσο νωρις? (εχω αγχος για το λεπτο μου ενδομητριο 6.2, μια μερα μετα τημ ωορηξια στον υπερηχο πριν μεινω εγκυος)

Κορίτσι μου εγώ όσες φορές έκανα χοριακή μέχρι τις 12:00 μου έλεγαν αποτέλεσμα.... Επίσης όπως λένε η @babyblue94 και η @Tokyo δεν έχει νόημα να πας νωρίς γιατί το πιο πιθανό είναι να μην δεις κάτι και αυτό να σε αγχώσει..... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου.... Τωρα ειδα το μηνυμα σου αυτο... Καταλαβαινω την ανησυχια σου... Αλλα για να προχωρησεις μπροστα πρεπει να αφησεις παρελθον πισω..Ο,τι εγινε οσο δυσαρεστο και αν ηταν ανηκει στο παρελθον. Σου ευχομαι μια τεραστια χοριακη αυριο, τι  ωρα θα πας? Εγω 7,30 πμ. το πρωι! Καλη  σου επιτυχια💗

Κορίτσι μου αύριο κατά τις 9..αλλα εγώ ότι ώρα και να πάω στις 6 το απόγευμα βγάζει το αποτέλεσμα το μικρόβιολογικο εδώ της γειτονιάς μου... 

Όλα βγαίνουν απόγευμα!!! Καλά μας αποτελέσματα 🙏 εγώ έχω φοβερή ζάλη και εχθές και σήμερα..και άρχισε σήμερα να πρήζεται και το στήθος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Δεν νομίζω πάντως ότι υπάρχει εντάξει χοριακη. Θα βγει ένας αριθμός που σε άλλες βγαίνει πιο μεγάλος και σε άλλες πιο μικρός. Άρα το θέμα είναι να πας μετά από δύο μέρες να δεις πως θα έχει πάει. 

Πιστεύω θα πρέπει να σου δώσει utrogestan. Για να μην έχεις άγχος για το ενδομήτριο. Αλλά δεν έχει νόημα να πας γρήγορα στον γιατρό. Δεν θα δείτε τιιιποτα. Εγώ 5 μισή εβδομάδων που πήγα και με δυσκολία μπορούσαμε να δούμε. Μόνο ένα μαύρο μπαλάκι είδαμε μέρα στην μήτρα οπότε είδε ότι ήταν ενδομήτριος σάκος. Και μετά κάτι άσπρες σκιές και είπε είναι εμβρυϊκά στοιχεια. Μετά πήγα στης 7 μισή και είδαμε ένα άσπρο σκουληκακι μέσα και ακούσαμε καρδούλα. 

 

Σε ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για συμβουλες🙏💗💗

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Hopemumtobeκατά τη γνώμη μου είναι σημαντικό να επαναλάβεις γιατί θα έχεις μια εικόνα της εξέλιξης! Βέβαια σε άλλες χώρες δεν κάνουν χοριακη ποτέ αλλά η αλήθεια είναι πως είναι ο μόνος τρόπος να ξέρεις κάτι τόσο νωρίς. Το να διπλασιαστεί δεν είναι απαραίτητο ένα 70% (ή 60; δεν το θυμάμαι καλά) είναι αρκετό. Εμένα η 2η δεν διπλασιαστηκε κ έκανα κ 3η που πια είχε ανέβει πολύ.

Υπέρηχο τόσο νωρίς δεν έχει νόημα. Δεν θα δεις τπτ. Μόνο άγχος θα έχεις γιατί δε βλέπεις κ αν είναι νωρίς ή κάτι φταίει κλπ. Φαντάσου εγώ έκανα υπέρηχο 2.5 εβδομάδες μετά την 3η χοριακη. Ήμουν δλδ 7 εβδομάδων κ κάτι κ ακούσαμε απευθείας καρδιά. Πολύ καλύτερα από τα πέρα δώθε κ είδα σάκο κ είδα στοιχεία κλπ κλπ. 

Σου εύχομαι ένα ωραίο αποτέλεσμα αύριο κ να σου πάνε όλα καλά! Πάντως αλήθεια το πιστεύω για σένα. Κατάφερες το δύσκολο, θεωρώ από εδώ κ πέρα όλα θα είναι καλά! 

Σ ευχαριστω πολυ κοριτσι μου για συμβουλες και για αισιοδοξια💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Εγω κορίτσια έχω πονοκέφαλο σήμερα αρα αύριο θα έρθει η περίοδος.. κανονικά βάση του κύκλου μου θα ερχόταν σήμερα η αύριο.. δεν ξέρω αν θα καθυστερήσει λόγο του ότι άργησα να  κάνω ωορρηξια.. βέβαια ο πονοκέφαλος μου λέει αύριο σου έρχεται 

Πότε θα κάνεις τεστ;;;;;;;;;;; αχ μακάρι να είσαι και εσύ εγκυουλα θα το χαρώ πολύ!!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Κορίτσι μου εγώ όσες φορές έκανα χοριακή μέχρι τις 12:00 μου έλεγαν αποτέλεσμα.... Επίσης όπως λένε η @babyblue94 και η @Tokyo δεν έχει νόημα να πας νωρίς γιατί το πιο πιθανό είναι να μην δεις κάτι και αυτό να σε αγχώσει..... 

Εχεις δικιο, σ' ευχαριστω πολυ💗🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αυριο θα παω 7.30 και ελπιζω να βγει μεχρι τις 2, θα σας στειλω κατευθειαν να σας πω ελπιζω χοριακη να βγαινει την ιδιεα μερα😊 

Να σε ρωτησω τη γνωμη σου εσενα και την @Tokyoσε κατι εσυ που ειστε εμπειρες?  Εαν η χοριακη ειναι ενταξει, θεωρεις οτι  πρεπει νατην επαναλαω οπωσδηποτε σε 2 μερες? Επισης πιστευτε πρεπει να προσπαθησω να με δει αμεσα γυναικολογος για υπερηχο η δεν ειναι νορμαλ να το ζητησω τοσο νωρις? (εχω αγχος για το λεπτο μου ενδομητριο 6.2, μια μερα μετα τημ ωορηξια στον υπερηχο πριν μεινω εγκυος)

Αύριο που θα κάνεις χοριακή κάνε οπωσδήποτε κ προγεστερόνη αφού σε αγχώνει το ενδομήτριο. Με υπέρηχο δεν θα μπορεί να δει κάτι ο γιατρός σου κ γί αυτό καλό είναι να κάνεις κ δεύτερη χοριακή για να δεις αν βαίνει καλά. Θα περιμένουμε τα νέα σου❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Γειά σας κορίτσια, δεν θέλω να πάω για χοριακή αύριο... Δεν ξέρω φοβάμαι κορίτσια... Είναι ξέρετε αυτό το συναίσθημα μήπως βγει αρνητικο και τζάμπα χαίρομαι και αν βγει θετικη πάλι θα αγχωθω και πάλι μήπως πάει κάτι στραβά...γιατί είχα 2 παλινδρομες... Δεν ξέρω αν με καταλαβαίνετε...

Πάντως και εχθές και σήμερα έχω φοβερή ζάλη.... Έχω και πονακια περιόδου... Ενας χαμός στο κεφάλι μου.. Τα σκέφτομαι όλα μαζεμένα και. Αγχώνομαι

Κοριτσάρα μου πίστεψε με σε καταλαβαίνω απόλυτα. Η ψυχολογία σου είναι ανάμεικτη αυτή τη στιγμή. Σε θυμάμαι και από ένα άλλο θέμα, μαζί περίπου είχαμε το καλοκαίρι τις παλινδρομες. Θα πας αύριο χωρίς αρνητικές σκέψεις και θα δεις πως όλα θα πάνε καλά.

Εγώ μια αποβολή το καλοκαίρι του 20 και δύο παλινδρομες το 21. Μια τον Ιούνιο και μια τον Δεκέμβριο, έχω ξεκινήσει πάλι για μια τελευταία προσπάθεια, δεν πρέπει να το βάζουμε κάτω. 

Θαύματα γίνονται και ένα από αυτά θα είναι τα δικά μας σπορακια.

Περιμένουμε αύριο να μας πεις τα θετικά νέα!!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Lacostaki είπε:

Ναι πολύ καλά κατάλαβες θα πάρω την Δευτέρα τηλέφωνο στο Έλενα να κλείσω ραντεβού με μια γιατρό να συζητήσουμε την όλη διαδικασία και λογικά θα μου δώσει και παραπεπτικα για τις εξετάσεις που χρειάζονται εννοείται ότι θα συνεχίσουμε να προσπαθούμε και μόνοι μας αλλά έχουν περάσει 2 χρόνια και δεν βλέπω να γίνεται κάτι εντωμεταξύ τα χρόνια περνάνε επικυνδινα

Μπράβο Λακοστάκι μου!! Πολύ χάρηκα!!! 😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/3/2022 at 7:13 ΜΜ, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσια ειμαι εγκυοσ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Δεν αντεξα μεχρι αυριο και εκανα τωρα ενα predictor early! Βεβαια περιμενω χοριακη και διπλασιασμο πριν πανυγυρισω!!! Αλλα η συλληψη απο οτι φαινεται παει να γινει/εγινε κλπ

τεστ.jpg

Δε φαντάζεσαι πόσο χάρηκα!!!!!!!! Τα πιο όμορφα νέα που θα μπορούσα να διαβάσω!!!!!!!! 😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️🤰🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Αυριο θα παω 7.30 και ελπιζω να βγει μεχρι τις 2, θα σας στειλω κατευθειαν να σας πω ελπιζω χοριακη να βγαινει την ιδιεα μερα😊 

Να σε ρωτησω τη γνωμη σου εσενα και την @Tokyoσε κατι εσυ που ειστε εμπειρες?  Εαν η χοριακη ειναι ενταξει, θεωρεις οτι  πρεπει νατην επαναλαω οπωσδηποτε σε 2 μερες? Επισης πιστευτε πρεπει να προσπαθησω να με δει αμεσα γυναικολογος για υπερηχο η δεν ειναι νορμαλ να το ζητησω τοσο νωρις? (εχω αγχος για το λεπτο μου ενδομητριο 6.2, μια μερα μετα τημ ωορηξια στον υπερηχο πριν μεινω εγκυος)

Κορίτσι εγώ θα σου έλεγα αυτά που είπε κ ο γιατρός μας!!! 2η χοριακη κ μετα υπομονή αν θυμάμαι καλά 2 εβδομάδες.. Είχα πάει 6+2 κ ακουσαμε δυο καρδουλες. Αν πας πολυ νωρίς κ δε θα δεις κ δε θα ακουσεις κ θα αγχωθεις! Αχ σ καταλαβαίνω θέλει πολυ υπομονή αλλά βήμα βήμα όλα θα πάνε καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Ευάγγελοςτ είπε:

Μπράβο κορίτσι μου! Πολύ καλά θα κάνεις! Ξεκινά χαλαρά κάνε τις εξετάσεις σου και μάζεψε και τα χαρτιά σιγά σιγά και αν δεν έρθει προχωράς! Κι εγώ αυτό είχα συζητήσει με τον γιατρό μου! Μου είπε τώρα που ακόμα είναι όλα καλά ξεκινά γιατί ναι μπορεί να μείνεις έγκυος και τον άλλο μήνα αλλά αν όχι όσο περνάει ο καιρός θα είναι εις βάρος σου.

 Κι εγώ αυτό σκέφτηκα το πάλεψα 2 χρόνια και αφού δεν μπορώ να το αποφύγω τουλάχιστον να το κάνω τώρα που έχω ακόμα ελπίδες να πάω με δικά μου ωάρια όχι ότι θα χαλάσει ο κόσμος αν χρειαστεί να πάω με δανεικά αλλά αν γίνει με δικά μου θα είναι καλύτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Καλή εβδομάδα 
 

Ξεπαγιασαμε με τον «Φίλιππο» τοσες ημερες ποτέ θα φύγει, δεν θέλω να σηκωθώ από το ζεστό κρεβάτι μου 🥶

@Hopemumtobe & @marinamanoulitsa κορίτσια μου εύχομαι μεγαλες χοριακες σήμερα!!! ❤️❤️❤️❤️ Θα περιμένουμε τα νέα σας 


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια ❤️❤️❤️ Καλή εβδομάδα 
 

Ξεπαγιασαμε με τον «Φίλιππο» τοσες ημερες ποτέ θα φύγει, δεν θέλω να σηκωθώ από το ζεστό κρεβάτι μου 🥶

@Hopemumtobe & @marinamanoulitsa κορίτσια μου εύχομαι μεγαλες χοριακες σήμερα!!! ❤️❤️❤️❤️ Θα περιμένουμε τα νέα σας 


 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ευχαριστώ πολύ για συμβουλές σας και για ευχες σας μεσα απτην καρδια μου🙏 💖

Πηγα για χοριακη και προγεστερονη και περιμενω αποτελεσματα στη 13.30- καλα υπολογιζω 14.30 για να μην καθυστερησουν και παω στο τρελοκομειο.😅 Παω να δουλεψω τωραγιατι εχω αφησει τελειω;ς τη δουλεια 3 μερες τωρα και ειμαι σιγουρη οτι μετα το αποτελεσμα της χοριακης δεν θα ξανασυγκεντρωθω παλι και επισης για να βρω κατι να αποσπασω προσοχη μου😍 Κατα τα αλλα ελπιζω γρηγορα να ανεβει η θερμοκρασια γιατι ξεπαγιασα πρωι εξω! Φιλια κοριτσια μου @marinamanoulitsa Κοριτσι μου περιμενω νεα σου!!   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!!!! Καλή εβδομάδα με θετικά νέα εύχομαι 🙏 😁 ότι είναι να γίνει θα γίνει... Παμε και ο Θεός Βοηθός!!! @Hopemumtobe αντεεεε καλά αποτελέσματα να έχουμε!!!

@Raf123 σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!!!! 

@Princess28 σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου!!! 

@ΜαρίαΔημήτρης σου εύχομαι με το καλό και εσύ να έρθει το θαύμα σου που τόσο περιμένεις!!!! 🙏

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια σαε κανει τιπτοα περιεργα η σελιδα της Mammyland? Εμενα για καποιο λογο ολο κανει disconnect, 15 λεπτα μου πηρε να στειλω αυτο το μηνυμα!  Και λεω καλα σημερα βρηκε να χαλασει που περιμενω τη χοριακη😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!! Ευχαριστώ πολύ για συμβουλές σας και για ευχες σας μεσα απτην καρδια μου🙏 💖

Πηγα για χοριακη και προγεστερονη και περιμενω αποτελεσματα στη 13.30- καλα υπολογιζω 14.30 για να μην καθυστερησουν και παω στο τρελοκομειο.😅 Παω να δουλεψω τωραγιατι εχω αφησει τελειω;ς τη δουλεια 3 μερες τωρα και ειμαι σιγουρη οτι μετα το αποτελεσμα της χοριακης δεν θα ξανασυγκεντρωθω παλι και επισης για να βρω κατι να αποσπασω προσοχη μου😍 Κατα τα αλλα ελπιζω γρηγορα να ανεβει η θερμοκρασια γιατι ξεπαγιασα πρωι εξω! Φιλια κοριτσια μου @marinamanoulitsa Κοριτσι μου περιμενω νεα σου!!   

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

 

Καλά εεε η χοριακη εύχομαι να είναι τέλεια και ακόμα πιο τέλεια σε 2 μέρες!!! Δεν έχω λόγια για εσένα βρε κορίτσι μου.. βρε αμα θέλει ο Θεός ολα γίνονται! Κορίτσι μου σου αξίζει για όλα αυτά τα χρόνια της υπομονής σου! Μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe& @marinamanoulitsa περιμενουμε αποτελεσματαααα!!!!! θα πανε ολα τελεια θα το δειτε!!! σας στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!!!!!!!!!!! καρδιοχτυπι σημερα!!!!!🤰🤰❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! 

@marinamanoulitsa  @Hopemumtobe ανυπομονώ για τις χοριακες σας!

Οποσδήποτε επανάληψη σε δύο μέρες για να δούμε την αύξηση! 

Εγώ πρώτο υπερήχο είχα κάνει αφού μπήκα στην 7η εβδομάδα. Δλδ ενάμιση μήνα μετά την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου. 

@Nandia- εσύ πως είσαι;; ήρθε η περίοδος;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου μια όμορφη μέρα και καλή εβδομάδα να έχουμε!!! 

 

Καλά εεε η χοριακη εύχομαι να είναι τέλεια και ακόμα πιο τέλεια σε 2 μέρες!!! Δεν έχω λόγια για εσένα βρε κορίτσι μου.. βρε αμα θέλει ο Θεός ολα γίνονται! Κορίτσι μου σου αξίζει για όλα αυτά τα χρόνια της υπομονής σου! Μπράβο!!!

 

στις πριν 5 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Καλημέρα! 

@marinamanoulitsa  @Hopemumtobe ανυπομονώ για τις χοριακες σας!

Οποσδήποτε επανάληψη σε δύο μέρες για να δούμε την αύξηση! 

Εγώ πρώτο υπερήχο είχα κάνει αφού μπήκα στην 7η εβδομάδα. Δλδ ενάμιση μήνα μετά την 1η μέρα της τελευταίας περιόδου. 

@Nandia- εσύ πως είσαι;; ήρθε η περίοδος;; 

 

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

@Hopemumtobe& @marinamanoulitsa περιμενουμε αποτελεσματαααα!!!!! θα πανε ολα τελεια θα το δειτε!!! σας στελνω ολη τη θετικη μου ενεργεια!!!!!!!!!!!!! καρδιοχτυπι σημερα!!!!!🤰🤰❤️❤️❤️❤️

 

Ευχαριστώ παααααααααααααααααααααααααααααααααααρα πολυ κορίτσια μου!!!! ❤️❤️❤️❤️ ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa @Hopemumtobeαναμένουμε με ανυπομονησία τα αποτελέσματα των χοριακών σας! Δεν φαντάζεστε πόσο χάρηκα κορίτσια όταν διάβασα τα νέα σας! Πάντα χαίρομαι με τα καλά νέα από τα κορίτσια αλλά ειδικά με κορίτσια όπου έχουν δυσκολευτεί να τα καταφέρουν ή είχαν κάποια αποβολή κλπ, ε τότε χαίρομαι δίπλα!! 

@Hopemumtobeμην αγχώνεσαι κοριτσάκι μου ,έκανες πάρα πολύ καλά που έκανες και προγεστερόνη και το πολύ πολύ αν χρειαστεί θ πάρεις utrogestan. Το πιο σημαντικό είναι ότι πέτυχες εμφύτευση αυτό και μόνο είναι ένα θαύμα και είναι το πιο σημαντικό. Όλα θα πάνε καλά!

Εγώ κορίτσια μου αύριο έχω γιατρό να κάνω εξετάσεις και να κανονίσουμε τι πρωτόκολλο θα κάνουμε και τι φάρμακα θα πάρω για την εμβρυομεταφορα να μου τα γράψει να τα έχω, να πάω το Μάιο να κάνω την εμβρυομεταφορα. Έχω πολύ άγχος αν θα πάνε όλα καλά.

@Ευάγγελοςτμε το καλό κορίτσι μου να υποδεχτείς τα εμβρυακια σου! Άρα πιστεύω κοντά τέλος του μήνα περίπου θα κάνεις την εμβρυομεταφορα ε? Άντε με το καλό κοριτσάκι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια. Εγώ δεν περιμένω 20 του μήνα, από χθες έχω τρομερό πονοκέφαλο και όλη μέρα ανακατεύομαι, σήμερα ξύπνησα με ενοχλήσεις στην κοιλιά και στο στήθος, να κάνω ένα τεστ ή είναι νωρίς ή είναι η ιδέα μου??

Στις δύο προηγούμενες παλινδρομες το τεστ είχε δείξει 7 μέρες νωρίτερα από την καθυστέρηση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κοριτσάκι μου!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Τι χαρά είναι αυτή!!! Αχχ Μπράβο!!! Όχι να σου πω ότι στα έλεγα αλλά είδες ότι δεν πρέπει να χάνεις την πίστη στο σπορακι σου!;!;! Δεν ήθελα να επιμείνω τις προάλλες γιατί καμιά φορά και το ένστικτο είναι ισχυρό και εγώ στη θέση σου δεν θα άκουγα κανέναν.. Δεν σου λέω να χαρείς, λογικό να κρατάμε μικρό καλάθι, απλά σου λέω να έχεις πίστη στο σπορακι και να μην το καταδικάζεις, η φύση είναι απρόβλεπτη και θαυμαστή και όσο και να προσπαθούμε να την βάλουμε σε κουτάκια και σε βιβλιογραφίες και να προσπαθήσουμε να την εξηγήσουμε ακόμα και οι γιατροί παραδέχονται ότι δεν μπορούν να τα εξηγήσουν όλα!! Πέρσι στην εγκυμοσύνη είδα έμβρυο με χοριακη 500, άκουσα καρδούλα με χοριακη 900!!! Σκέψου ότι βάση βιβλιογραφίας συνήθως μεταξύ 5680-13660mIU/ml εμφανίζεται ο αμνιακος σάκκος και μεταξύ 11230-25640mIU/ml εμφανίζεται ο καρδιακός χτύπος..! Δεν υπήρχε καμία απολύτως λογική εξήγηση!! Και όμως αυτό μέχρι και τη 12η εβδομάδα αναπτυσσόταν κανονικά!! Άσχετα που μετά σταμάτησε η καρδούλα του για άλλο λόγο.. σε άλλες γυναίκες που διάβαζα τότε παρόμοιες περιπτώσεις είχαν κρατήσει τα μωράκια τους υγιέστατα! Κάποια πράγματα δεν μπορεί να τα εξηγήσει η επιστήμη και το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μην χάνουμε τη πίστη μας και να κάνουμε υπομονή.. ότι είναι να γίνει θα γίνει άλλωστε και θα το αντιμετωπίσουμε όταν έρθει..! Μέχρι τότε συνέχισε να πιστεύεις στο θαύμα που συντελείται μέσα σου και μακάρι Παναγίτσα μου να πάνε όλα κατ'ευχήν!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Άντλησε δύναμη από τα παιδάκια σου και στείλε θετική σκέψη και ενέργεια στο μικρό σπορακι!! ❤️❤️❤️❤️ Καλά το σκέφτεσαι πάντως, δώστου λίγο χρόνο παραπάνω..! Το κάθε εμβρυακι έχει το δικό του ρυθμό ανάπτυξης..! Εγώ μαζί σου πάντως ότι και αν αποφασίσεις! 😘😘😘 Τα ultro να συνεχίσεις να τα παίρνεις!! Εννοείτε ότι έχει νόημα!! Αν ήταν το δικό του το μωρό θα σου έλεγα εγώ..!!! Πόσα σου δίνει;;; Να ρωτήσεις μήπως και έναν άλλον γιατρό;;
    • Καλημέρα κοριτσάκι μου!!! Τι ωραία το σπορακι γιγαντώνεται!!! 😍😍😍😍😍😍. Με το καλό υγιέστατο να είναι πάνω από όλα!!! 🙏🙏🙏🙏🙏🙏 Καλά έκανες και πήγες να το δείς! Ούτε εγώ θα άντεχα και για να είμαι απόλυτα ειλικρινής ήθελα να το γράψω κιόλας... Με τα άσχημα γεγονότα των προηγούμενων ημερών επιρρεαστηκα πολύ όσο και αν προσπάθησα να είμαι αισιόδοξη.. και την Παρασκευή που μας πέρασε δεν άντεξα και πήγα να το δω και εγώ μόνο που αυτή τη φορά ήταν ακίνητο και πέρασα αστραπιαία 2 μικρά εγκεφαλικά μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός ότι το βλέπουμε να κοιμάται και μάλιστα με το δάχτυλο στο στόμα!!! 😅😅😅 Εκεί που είσαι δεν κάνουν την Papp-A μαζί με την αυχενική; Κανονικά λένε πρέπει να γίνεται ταυτόχρονα ή έστω 1-2 μέρες διαφορά για να συμβαδίζουν οι μετρήσεις χρονικά.. 
    • Δυστυχώς εδώ μου είπαν ότι είναι επικίνδυνο να το γυρίσει ο γιατρός.. για να δούμε σε δύο βδομάδες που θα πάμε πώς θα μάστε και θα ξαναρωτήσω..γτ κι εγώ αυτό έχω ακούσει! Ότι υπάρχει τρόπος..
    • Δλδ κι εσένα σε ένα σημείο πετρώνει δηλαδή στνήθως η κοιλιά σου ασχέτως με το πού είναι το μωρό; Με βοηθάς πολύ να καταλάβω!
    • Ευχαριστω πολυ Ελισσαβετ μου για τις ευχες!!!❣️❣️❣️ Μακαρι να πανε ολα καλα αυτη τη φορα κ να ερθει/ουν τ@ θαυματακι@ μας γερ@ στην αγκαλια μας!!!!🙏🥹✨️🧿 Κ να γεμισει η ομαδα μας απο δακρυα ευτυχιας κ τελειομηνες εγκυμοσυνες!!🙏🙏🙏🌈
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...