Μετάβαση σε περιεχόμενο

Λάθος αυχενική διαφάνεια


Recommended Posts

Καλησπέρα, θα ήθελα αν κάποια έχει κάτι αντίστοιχο να με βοηθήσει. Εξωσωματική και μέχρι στιγμής όλα καλά. Για την αυχενική ο εξωσωματικος μου προτείνει μια εμβρυολογο, ο γυναικολόγος όμως έναν άλλον που είχα και στο πρώτο μου παιδί, κορυφή με περγαμηνές. Πάω την κάνω, τα βρίσκει όλα ιδανικά (είναι πολύ σημαντικό αυτό που λέω), ορατό ρινικό οστό, αυχενική 2,08 και τριγλωχινα φυσιοογικοτατο. Φυσικά και ανατομικά τέλειο. Λόγω ηλικίας αν δεν θέλω τροφοβλάστη ή αμνιο να πάω σε dna test. Είπα όμως να πάω και στην εμβρυολογο που με σύστησε ο εξωσωματικος. Λες και έβλεπα άλλη αυχενική. Απουσία ρινικού οστού, τριγλωχινα ανώμαλη, αυχενική 3.5. Την επόμενη μέρα λέμε τώρα. Όχι μία εβδομάδα μετά. Κοντεύω να τρελαθώ. Έχει συμβεί ποτέ σε άλλον άνθρωπο κάτι αντίστοιχο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πραγματικά δν έχω ξανά ακούσει τέτοιο περιστατικό 

Με τον γυναικολόγο σου μίλησες ; Να σου πει κ αυτός μια άποψη 

μηπως πρέπει να πάρεις κ Τρίτη γνώμη ; 

πραγματικά εύχομαι να βγάλεις γρήγορα άκρη να πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυτο ειναι απο τα απιστευτα!Ομολογω οτι κι εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο με τοση αποκλιση...Ο γυναικολογος τα ειδε να σου πει τι ισχυει περισσοτερο?εννοειται οτι ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα η τριτη αυχενικη ειναι μονοδρομος..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Αυτο ειναι απο τα απιστευτα!Ομολογω οτι κι εγω πρωτη φορα το ακουω αυτο με τοση αποκλιση...Ο γυναικολογος τα ειδε να σου πει τι ισχυει περισσοτερο?εννοειται οτι ετσι οπως ηρθαν τα πραγματα η τριτη αυχενικη ειναι μονοδρομος..

Θα πάμε για τροφοβλάστη, αυτό πλέον είναι μονόδρομος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Πραγματικά δν έχω ξανά ακούσει τέτοιο περιστατικό 

Με τον γυναικολόγο σου μίλησες ; Να σου πει κ αυτός μια άποψη 

μηπως πρέπει να πάρεις κ Τρίτη γνώμη ; 

πραγματικά εύχομαι να βγάλεις γρήγορα άκρη να πάνε όλα καλά ❤️❤️❤️❤️❤️

Το ξέρω. Ο γυναικολόγος έβλεπε τα ίδια με τον πρώτο. Τα καλά στοιχεία. Τα δεύτερα του φαίνονται εντελώς εξωφρενικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κ γω προτείνω 3η αυχενική! Δεν ξέρω αν ψάχνεις γιατρό, εγώ είχα κάνει αυτές τις εξετάσεις στον παφιλη που ειδικεύεται σε αυτά κ έχει ιατρείο στο Κολωνάκι. Αν θες ρίξε μια ματιά. Έχει ειδικευτει στον Νικολαΐδη (δεν είναι ο μόνος φυσικά) κ έμεινα πολυ ευχαριστημενη τόσο εγώ όσο κ φίλες μου. Ό,τι είπε βγήκε σωστό. 

Εύχομαι να είναι ένα λάθος κ όλα να είναι τέλεια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Tokyo είπε:

Κ γω προτείνω 3η αυχενική! Δεν ξέρω αν ψάχνεις γιατρό, εγώ είχα κάνει αυτές τις εξετάσεις στον παφιλη που ειδικεύεται σε αυτά κ έχει ιατρείο στο Κολωνάκι. Αν θες ρίξε μια ματιά. Έχει ειδικευτει στον Νικολαΐδη (δεν είναι ο μόνος φυσικά) κ έμεινα πολυ ευχαριστημενη τόσο εγώ όσο κ φίλες μου. Ό,τι είπε βγήκε σωστό. 

Εύχομαι να είναι ένα λάθος κ όλα να είναι τέλεια! 

Κι εγω στον Παφιλη!Υπεροχος και με ακριβεια σε ολες τις εξετασεις του..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sofia86 είπε:

Κι εγω στον Παφιλη!Υπεροχος και με ακριβεια σε ολες τις εξετασεις του..

Θα μπορούσα να κλείσω άμεσα ραντεβού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Help_me είπε:

Θα μπορούσα να κλείσω άμεσα ραντεβού;

Αν εχει διαθεσιμα ραντεβου ,πιστευω θα σας εξυπηρετησει αμεσα..

 

ΠΑΦΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΕΙΡΟΥΡΓΟΣ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟΣ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΑΘΗΝΑ - ΜΑΙΕΥΤΗΡΑΣ ΚΟΛΩΝΑΚΙ ΑΘΗΝΑ | ola-ygeia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ήταν κάποιος από τους 2 που πήγες πιστοποιημένος; Η λύση της τρίτης αυχενικής σε πιστοποιημένο και μόνο νομίζω ότι είναι η πιο σωστή απόφαση και από εκεί και πέρα θα κρίνεις αν θα προχωρήσεις σε επεμβατική μέθοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

Ήταν κάποιος από τους 2 που πήγες πιστοποιημένος; Η λύση της τρίτης αυχενικής σε πιστοποιημένο και μόνο νομίζω ότι είναι η πιο σωστή απόφαση και από εκεί και πέρα θα κρίνεις αν θα προχωρήσεις σε επεμβατική μέθοδο.

Και οι 2 πιστοποιημένοι και πάρα πολύ γνωστοί

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Maya90 είπε:

Ήταν κάποιος από τους 2 που πήγες πιστοποιημένος; Η λύση της τρίτης αυχενικής σε πιστοποιημένο και μόνο νομίζω ότι είναι η πιο σωστή απόφαση και από εκεί και πέρα θα κρίνεις αν θα προχωρήσεις σε επεμβατική μέθοδο.

Και πως να βρεις άλλον μέσα στο Σαββατοκύριακο. Μεσα σε σκέψεις και απελπισία...

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Help_me είπε:

Και πως να βρεις άλλον μέσα στο Σαββατοκύριακο. Μεσα σε σκέψεις και απελπισία...

 

Αλήθεια κάνε ένα τηλέφωνο στον παφιλη αλλά πες του τι έχει συμβεί ώστε να σου δώσει προτεραιότητα. Ειλικρινά νομίζω θα προσπαθήσει να σε βάλει κάπου έκτακτα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να πω την αλήθεια μου αυτό πιστεύω! Όλα καλά!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Tokyo είπε:

Αλήθεια κάνε ένα τηλέφωνο στον παφιλη αλλά πες του τι έχει συμβεί ώστε να σου δώσει προτεραιότητα. Ειλικρινά νομίζω θα προσπαθήσει να σε βάλει κάπου έκτακτα. Εύχομαι να πάνε όλα καλά κ να πω την αλήθεια μου αυτό πιστεύω! Όλα καλά!!! 

καλημέρα κορίτσια.. τον Παφίλη τον είχατε και σαν γυναικολόγο σας σε ΄όλη την εγκυμοσύνη σας ή μονο για την αυχενική; @Sofia86

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MyElpida είπε:

καλημέρα κορίτσια.. τον Παφίλη τον είχατε και σαν γυναικολόγο σας σε ΄όλη την εγκυμοσύνη σας ή μονο για την αυχενική; @Sofia86

Καλημερα!!Εγω τον ειχα μονο για αυχενικη/β'επιπεδου και ντοπλερ..Μου τον ειχε προτεινει για τις συγκεκριμενες εξετασεις ο γυναικολογος μου γιατι ειναι απο τους λιγους πιστοποιημενους εμβρυολογους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

καλημέρα κορίτσια.. τον Παφίλη τον είχατε και σαν γυναικολόγο σας σε ΄όλη την εγκυμοσύνη σας ή μονο για την αυχενική; @Sofia86

Μόνο στις εξετετασεις αυτές (αυχενική, β επιπέδου, ντοπλερ κ αν χρειαστεί σε αμνιο κ λήψη τροφοβλαστης). Παρόλο που είναι κ μαιευτηρας έχει πλέον αφιερωθεί εντελώς στο κομμάτι των εξετάσεων αυτών κ είναι πολύ εξειδικευμένος. Εμένα συνεργάζεται με το γυναικολόγο μου κ έτσι τον γνώρισα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2022 at 8:07 ΜΜ, ο/η Help_me είπε:

Και πως να βρεις άλλον μέσα στο Σαββατοκύριακο. Μεσα σε σκέψεις και απελπισία...

 

Κορίτσι μου τι έγινε; έκανες επανάληψη της αυχενικής;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Κορίτσι μου τι έγινε; έκανες επανάληψη της αυχενικής;; 

Έκανα τροφοβλάστη και περιμένω τα αποτελέσματα... Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 23/2/2022 at 3:17 ΜΜ, ο/η Help_me είπε:

Έκανα τροφοβλάστη και περιμένω τα αποτελέσματα... Σας ευχαριστώ πάρα πολύ...

Εύχομαι από καρδιάς τα καλύτερα! 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...