Μετάβαση σε περιεχόμενο

Gliko & Stolismos vaptisis


despina t

Recommended Posts

ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΟΥ ΜΟΥ,ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΒΡΩ ΠΑΓΩΤΑΤΖΗ,ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΟΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ(ΠΟΥ ΕΙΧΑΝ ΔΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ ΣΕ ΒΑΠΤΙΣΗ),ΟΤΙ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΕΙΣ ΣΤΟ ΚΕΡΑΣΜΑ ΚΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΟΥΡΑ.ΣΥΝ ΟΤΙ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΞΑΝΑΜΠΑΙΝΟΥΝ ΣΤΗΝ ΟΥΡΑ ΚΑΙ ΠΑΙΡΝΟΥΝ ΔΕΥΤΕΡΟ.ΗΤΑΝ ΕΤΟΙΜΗ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙ Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΒΑΠΤΙΣΗ ΚΑΙ Ο ΠΑΓΩΤΑΤΖΗΣ ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 54
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

sweetmammy έγραψε:

Σ'ευχαριστω Scarlet.:)

Μηπως ξερεις ποιος πληρωνει την εκκλησια; Για να μη γινουμε τελειως ρεζιλι!!!!

Παίρνω το θάρρος να απαντήσω αντί της scarletitsas..

Από όσο ξέρω ο νονός πληρώνει την εκκλησία.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Οι δικοί μας κουμπάροι-νονοί σκάρλετ.. Θα γίνει γάμος-βάπτιση μαζί, οπότε καταλαβαίνεις έξοδα!

Στολισμό δε θα κάνω. Είναι το "έξοδο" που επέλεξα να γλιτώσουνε οι κουμπάροι (στα μέρη μας τον στολισμό τον αναλαμβάνει ο κουμπάρος). Έτσι κι αλλιώς ο Μητροπολίτης μας εξέδωσε εγκύκλιο που απαγορεύει ρητά κι αυστηρά τον κάθε είδους στολισμό της εκκλησίας, του προαυλίου και της κολυμπήθρας. Επιτρέπονται μόνο τα φυσικά άνθη. Αλλά και από αυτά δε θα έχω.. Μόνο δύο ψηλές λαμπάδες τετράγωνες με κόκκινα λουλούδια, τις οποίες μετά θα βάλω εκατέρωθεν του κρεβατιού μας, χωρίς τα λουλούδια εννοείται (καθότι και αλλεργική.. με φαντάζεσαι να πάω για τον γιο και να με πιάσει κρίση αλλεργίας πάνω στο καλό????:P :P :P )

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστω κοριτσια... τελικα μου φαινεται οτι οι νονοι εχουν πολλα εξοδα...

Ιφιγενεια ποτε με το καλο η βαφτιση;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για παγωτατζη μπες μεσα στα

www.skoubyntou.gr

www.elxidoro.com

www.delfinakia.gr

www.partyorganizer.gr

www.dodoni.com.gr

τωρα απο τιμες δεν θυμαμε γιατι εψαχνα και εγω οταν εκανα την βαφτιση της κορης μου πριν 1,5 χρονο. παντως ξανασκεψου για γλυκο γιατι φοβαμε οτι τα παγωτα με την ζεστη θα λιωνουν.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Sas euharisto oles sas gia tis simvoules kai tis idees sas !! Telika vrika kai ekleissa pagotatzi , sto Skoubidou !!!:cheer:

Aimi to karotsaki tou pagotatzi einai kai psigeio , opote den tha aliothoun ta pagota.

Sweetmammy ekpliktiko to site pou mou edoses alla oi times itan akomi kaliteres .. :( Peripou 3euro to glikaki (keik) ,xoris ti sikevasia kai to xsedio i to monogramma !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα σορρυ... δεν τις ειχα δει τις τιμες να σου πω την αληθεια... μ'αρεσανε τα σχεδιακια πολυ... αληθεια... ποσο σου πηγε ο παγωταντζης γιατι εχει αρχισει να μ'ενδιαφερει και μενα τελικα...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΒΑΦΤΙΣΩ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΜΑΙΟ Κ 1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΜΕΤΑ ΒΑΦΤΙΖΩ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΙΑΣ ΦΙΛΗΣ ΜΟΥ....ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΤΕ ΕΞΟΔΑ !!!! ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 1000 ΕΥΡΩ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ ΣΤΑΥΡΟ! ΕΤΣΙ ΤΑ ΕΧΩ ΥΠΟΛΟΓΙΣΕΙ! ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΠΟΣΟ ΠΑΕΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sweetmammy έγραψε:

Σας ευχαριστω κοριτσια... τελικα μου φαινεται οτι οι νονοι εχουν πολλα εξοδα...

Ιφιγενεια ποτε με το καλο η βαφτιση;

16-05 Μαρινάκι, μαζί με τον γάμο..

Ναι, η αλήθεια είναι ότι οι νονοί κάνουν πολλά έξοδα. Για γάμο μας τους είπα ότι πέρα από τα στέφανα δεν θέλω να κάνουν άλλα έξοδα, ούτε στολισμούς ούτε τίποτα. Η κουμπάρα μου επέμενε και για τις λαμπάδες, και για το στολισμό του αυτοκινήτου.. Οκ, αλλά προσπάθησα να είναι όσο πιο λιτά και φθηνά γίνεται. Για τη βάφτιση δεν ξέρω τι θα κάνει, το άφησα πάνω της για τα ρούχα και το σταυρό αλλά πάλι της πέρασα το μήνυμα ότι δε θέλω υπερβολές! Απλά και λιτά πράγματα για να χαρώ να της τα φοράω. Φαντάζομαι ότι από την εμπειρία της (έχει δύο παιδάκια και δύο βαφτιστήρια) θα επιλέξει κάτι καλό και οικονομικό.

Πάντως κορίτσια τρελλή εκμετάλλευση! Μια γνωστή μου έραψε φόρεμα-νυφικό (πολύ απλό, κάτι που φοριέται και σε άλλες περιπτώσεις -άσχετα που δεν θα το ξαναβάλει-) και της στοίχισε 1000 ευρώ. Πήγα στην ίδια μοδίστρα, δεν ανέφερα καθόλου τη λέξη νυφικό (κι εγώ φόρεμα θα ράψω) και μου είπε 500 ευρώ. Για το νυφικό της χτένισμα, ένα απλό ίσιωμα (την τιάρα την φόρεσε μόνη της) της πήρε 150 ευρώ γιατί ήταν για νύφη. Κι εγώ απλό ίσιωμα θα κάνω και η κομμώτρια θα μου πάρει 30 ευρώ, άσχετα με το το θα βάλω πάνω στο μαλλί.

sweety η κολλητή μου που βάφτισε ένα παιδάκι τον περασμένο Σεπτέμβριο, σταυρός, ρουχαλάκια, μαρτυρικά, λαμπάδα, στολισμός για την κολυμπήθρα (επιτρεπόταν στην εκκλησία που έγινε το μυστήριο) και παιδικές μπομπονιέρες (ήθελε να τις κάνει αυτή), της κόστισαν 1200 ευρώ.

Με το καλό η βάφτιση του γιου σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΑ ΙΦΙΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ!!!

ΚΑΙ ΣΕ ΕΣΑΣ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΓΑΜΟ ΣΑΣ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ !!! ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΙ !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

Πάντως κορίτσια τρελλή εκμετάλλευση! Μια γνωστή μου έραψε φόρεμα-νυφικό (πολύ απλό, κάτι που φοριέται και σε άλλες περιπτώσεις -άσχετα που δεν θα το ξαναβάλει-) και της στοίχισε 1000 ευρώ. Πήγα στην ίδια μοδίστρα, δεν ανέφερα καθόλου τη λέξη νυφικό (κι εγώ φόρεμα θα ράψω) και μου είπε 500 ευρώ. Για το νυφικό της χτένισμα, ένα απλό ίσιωμα (την τιάρα την φόρεσε μόνη της) της πήρε 150 ευρώ γιατί ήταν για νύφη. Κι εγώ απλό ίσιωμα θα κάνω και η κομμώτρια θα μου πάρει 30 ευρώ, άσχετα με το το θα βάλω πάνω στο μαλλί.

Ιφιγενεια το μυστικο ειναι να μην αναφερεις πουθενα τη λεξη γαμος... γιατι γαμος= 3 φορες επανω την τιμη που θα εδινες... ασε τα ξερω... εμεις βαφτιζουμε ενα μηνα μετα απο σας, στις 14/6. Αντε με το καλο η βαφτιση και ο γαμος...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια, εγώ κι ο άντρας μου βαφτίσαμε την Κυριακή που μας πέρασε κ η βάφτιση μας βγήκε 1200€ , κ να φανταστείτε ότι τα ρουχαλάκια ήταν με έκπτωση κ ο σταυρός επίσης. Είναί όπως τα λέτε, εκμετάλευση για τα πάντα.... Ειπάμε βέβαια χαλάλι γιατί είναι το πρώτο μας βαφτιστικό κ θέλαμε τα καλύτερα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Min zitas signomi sweetmammy !!! Pantos auto to site exei ekpliktika glika kai tourtes alla einai panakrivo .:(

O pagotatzis den einai ftinos, mou paei 350e alla den tha exo to aghos na min aliothoun ta glika giati opos sou eipa i vaptisi tha ginei makria ( stin Anaviso ) kai kalokairi .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

350 ευρω για ποσους καλεσμενους Δεσποινα; Γιατι εγω θα εχω λιγους και δεν ξερω τελικα αν με συμφερει... στο ζαχαροπλαστειο της γειτονιας μου, μου ειπαν 1.5 ευρω το παστακι με το ονομα του μπεμπη και μου βγαινει για 100 παστακια 150 ευρω... το σκεφτομαι γιατι οι καλεσμενοι θα ειναι γυρω στους 80, πανω κατω (μαζι με τα παιδακια τους).:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...

Geia sou sweetmammy !!kai ego den tha exo poli kosmo giro sta 100 atoma . Paei poli to pagoto , alla logo tou oti tha kano ti vaptisi arketa makria se xoklisi ton Iounio den ithela na riskaro tin aliosi ton glikon me tin zesti.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεσποινα τελικα βρηκα κατι αλλο που μου αρεσε πολυ και το εκλεισα... πανω στην μπομπονιερα μου βαζουν το γλυκο απο το μαγαζι με τις μπομπονιερες και σε πολυ καλη τιμη, 3.70 το κομματι αλλα ειναι και μπομπονιερα και γλυκο μαζι... γλυκο του κουταλιου οποτε δεν παθαινει και τιποτα απο τη ζεστη... σ'ευχαριστω παντως... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια

Εγώ στη βάπτιση του μπεμπούλη μου για γλυκάκι έκανα σοκολάτες.

Λόγω επαγγέλματος έφτιαξα περιτύλιγμα με το όνομα του μικρού και to cncept της βάπτισης. Ήταν τέλειες.

Αφήστε που περίσσεψαν αρκετές και τις έχω ακόμα, αφού η σοκολάτα δεν χαλάει αν δεν υπάρχουν αυξομειώσεις στη θερμοκρασία.

Αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας στείλω φωτογραφία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pepa μου, αν και εχω κλεισει γλυκο και μπομπονιερες, θα ηθελα αν δεν σε παιδευω να μας στειλεις μια φωτο... εγω δυστυχως δεν εχω για να στειλω... μετα τη βαπτιση... φιλακια...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΘΕΛΑΜΕ...ΑΛΛΑ ΙΟΥΛΙΟ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ ΝΑ ΑΛΛΟΙΩΘΟΥΝ Ή ΝΑ ΛΕΡΩΘΟΥΝ ΟΙ ΚΑΛΕΣΜΕΝΟΙ?

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΑΝΤΩΣ ΠΟΛΥ ΣΑΝ ΙΔΕΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΘΕΛΑΜΕ ΣΑΝ ΚΑΙ ΤΗΝ PEPA ΝΑ ΦΙΑΞΟΥΜΕ ΤΟ ΠΕΡΙΤΥΛΙΓΜΑ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΜΕΡΑΚΙ...

PEPA ΤΙ ΣΟΚΟΛΑΤΕΣ ΠΗΡΕΣ? ΑΠΟ ΖΑΧΑΡΟΠΛΑΣΤΕΙΟ ΠΑΡΑΓΓΕΛΙΑ?

ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΤΙΜΗΣΩ ΓΙΑ ΙΟΥΛΙΟ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ, Η ΒΑΠΤΙΣΗ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΘΕΜΑ?

ΕΓΩ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΩ ΜΙΑ ΜΙΝΥ ΓΙΑΤΙ ΕΧΕΙ ΨΥΧΩΣΗ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΩΡΑΙΟ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ.

ΛΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΣΘΕΣΩ ΚΑΤΙ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΝΥ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pepa έγραψε:

Καλησπέρα κορίτσια

Εγώ στη βάπτιση του μπεμπούλη μου για γλυκάκι έκανα σοκολάτες.

Λόγω επαγγέλματος έφτιαξα περιτύλιγμα με το όνομα του μικρού και to cncept της βάπτισης. Ήταν τέλειες.

Αφήστε που περίσσεψαν αρκετές και τις έχω ακόμα, αφού η σοκολάτα δεν χαλάει αν δεν υπάρχουν αυξομειώσεις στη θερμοκρασία.

Αν σας ενδιαφέρει μπορώ να σας στείλω φωτογραφία!

pepa μου

σοκολατες θελω να κανω στην βαπτιση του μπεμπη μας

αν μπορεις στειλε φωτο για να δω πως ειναι &

και αν μπορεις να μου πεις ποσο σου στοιχησε περιπου το τμχ.

σε ευχαριστω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σας στέλνω τη φωτό με το προσκλητήριο, τη μπομπονιέρα και τη σοκολάτα. Είναι η σοκολάτα που είναι δεμένη με κορδέλα και κρέμεται ένα καρτελάκι με glitter τυρκουάζ εκτύπωση που γράφει: "Ένα θερμό ευχαριστώ και ένα γλυκό φιλάκι, Ιωάννης". Ψάχνω και την άλλη φωτό με το περιτύλιγμα και τη στέλνω.

Τις σοκολάτες τις έβαλα σε μια παλιά δερμάτινη βαλίτσα και από μέσα έβγαινε ένα χειροποίητο σεμεδάκι.

Για προσκλητήριο έκανα κουτί. Είχε από έξω κολλημένο το ίδιο ανθρωπάκι που έδεσα και στη μπομπονιέρα. Το έδεσα με τυρκουάζ κορδέλα και έκανα ανάγλυφο (γκοφρέ) το όνομα (η Βένη θα καταλάβει τι εννοώ, χα χα!)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...