Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα

Εχω λιγο ασταθη κυκλο κ επειδη θελω να κανω σαλπιγγογραφια, ξερει καμια σας ποσες μερες πριν μπορω να κλεισω ραντεβου;  (στο Ιασω μου προτεινε η γυναικολογος να παω).  Επειδη τελευταισ στιγμη σκεφτομαι να κλεισω ραντεβου, θα μπορω; 

Εχει κανει καμια αλλη εκει προσφατα? Τι ισχυει με τον κορονοιο? Τι θα χρειαστω? 

Ευχαριστω πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Κοριτσια καλησπερα

Εχω λιγο ασταθη κυκλο κ επειδη θελω να κανω σαλπιγγογραφια, ξερει καμια σας ποσες μερες πριν μπορω να κλεισω ραντεβου;  (στο Ιασω μου προτεινε η γυναικολογος να παω).  Επειδη τελευταισ στιγμη σκεφτομαι να κλεισω ραντεβου, θα μπορω; 

Εχει κανει καμια αλλη εκει προσφατα? Τι ισχυει με τον κορονοιο? Τι θα χρειαστω? 

Ευχαριστω πολυ 

καλησπέρα...εμένα μου το έκλεισε ο γιατρός μου το ραντεβού (ρέα)περίπου 1 βδομάδα πριν αν θυμάμαι καλά.. χρειάστηκε να υποβληθώ σε ράπιντ, το οποίο το έκανα αναγκαστικά εκεί..φαντάζομαι έτσι θα λειτουργεί κ το ιασώ σε αυτό το κομμάτι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

καλησπέρα...εμένα μου το έκλεισε ο γιατρός μου το ραντεβού (ρέα)περίπου 1 βδομάδα πριν αν θυμάμαι καλά.. χρειάστηκε να υποβληθώ σε ράπιντ, το οποίο το έκανα αναγκαστικά εκεί..φαντάζομαι έτσι θα λειτουργεί κ το ιασώ σε αυτό το κομμάτι..

A ωραια οποτε εχω εστω 1 βδομαδα περιθωριο. Αν καλεσω μολις ερθει η περιοδος θα ειμαι κομπλε λογικα. Πως ήταν η διαδικασια; γιατι εχω κ λιγο αγχος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

A ωραια οποτε εχω εστω 1 βδομαδα περιθωριο. Αν καλεσω μολις ερθει η περιοδος θα ειμαι κομπλε λογικα. Πως ήταν η διαδικασια; γιατι εχω κ λιγο αγχος

Ναι θα είσαι μια χαρά! Την κάνουν μέχρι τη 12 μέρα του κύκλου περίπου. Θα κάνεις την κλασική (αυτή θέλουν αν περνάς από επιτροπη) ή την υπερηχοσαλπιγγογραφια? (Θεωρείται καλύτερη αλλά δεν γίνεται δεκτή από την επιτροπη).

Συγγνώμη που θα στο πω, αλλά ετοιμάσου για πόνο! Εχω κανει τα πάντα, υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση,  αποξεσεις,  σαν και αυτό δεν έχω πονέσει έτσι.  Τη δεύτερη φορά που την έκανα έκλαιγα κανονικά...ήθελα να φύγω. Βέβαια για να μην σε τρομάζω εξαρταται και από την ανατομία του σώματος, αλλά και από τον γιατρό. Εμένα βασικά με πονάει πολύ ο κολποδιαστολεας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι θα είσαι μια χαρά! Την κάνουν μέχρι τη 12 μέρα του κύκλου περίπου. Θα κάνεις την κλασική (αυτή θέλουν αν περνάς από επιτροπη) ή την υπερηχοσαλπιγγογραφια? (Θεωρείται καλύτερη αλλά δεν γίνεται δεκτή από την επιτροπη).

Συγγνώμη που θα στο πω, αλλά ετοιμάσου για πόνο! Εχω κανει τα πάντα, υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση,  αποξεσεις,  σαν και αυτό δεν έχω πονέσει έτσι.  Τη δεύτερη φορά που την έκανα έκλαιγα κανονικά...ήθελα να φύγω. Βέβαια για να μην σε τρομάζω εξαρταται και από την ανατομία του σώματος, αλλά και από τον γιατρό. Εμένα βασικά με πονάει πολύ ο κολποδιαστολεας. 

Τι να σου πω; σαλπιγγογραφια μου εγραψε η γυναικολογος απλα!απο ποια επιτροπη δεν γινεται δεκτη;  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Τι να σου πω; σαλπιγγογραφια μου εγραψε η γυναικολογος απλα!απο ποια επιτροπη δεν γινεται δεκτη;  

 

Αν θέλεις να κάνεις εξωσωματικη και να περάσεις από επιτροπή για να πάρεις τα φάρμακα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αν θέλεις να κάνεις εξωσωματικη και να περάσεις από επιτροπή για να πάρεις τα φάρμακα. 

Aaa όχι.  Δεν εχω φτασει σε αυτο το σταδιο ακομα. Αρα ποια ειναι καταλληλη αν τυχον και χρειαστει? Κ βασικά μηπως μετα με ξανα βαλουν να κανω παλι; αρα να μην φαω 2 φορες ακτινοβολια? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Aaa όχι.  Δεν εχω φτασει σε αυτο το σταδιο ακομα. Αρα ποια ειναι καταλληλη αν τυχον και χρειαστει? Κ βασικά μηπως μετα με ξανα βαλουν να κανω παλι; αρα να μην φαω 2 φορες ακτινοβολια? 

Δεν έχει ακτινοβολία. Εγω ξέρω ότι είναι καλύτερη η υπερηχοσαλπιγγογραφια. Σου βάζουν ένα υγρό και σου κάνουν υπέρηχο. Από ο, τι ξέρω η κλασική πονάει περισσότερο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Δεν έχει ακτινοβολία. Εγω ξέρω ότι είναι καλύτερη η υπερηχοσαλπιγγογραφια. Σου βάζουν ένα υγρό και σου κάνουν υπέρηχο. Από ο, τι ξέρω η κλασική πονάει περισσότερο. 

Η υπερηχοσαλπιγγογραφια "ξεφραζει" τις σαλπιγγες που λενε;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Ναι θα είσαι μια χαρά! Την κάνουν μέχρι τη 12 μέρα του κύκλου περίπου. Θα κάνεις την κλασική (αυτή θέλουν αν περνάς από επιτροπη) ή την υπερηχοσαλπιγγογραφια? (Θεωρείται καλύτερη αλλά δεν γίνεται δεκτή από την επιτροπη).

Συγγνώμη που θα στο πω, αλλά ετοιμάσου για πόνο! Εχω κανει τα πάντα, υστεροσκοπηση, λαπαροσκοπηση,  αποξεσεις,  σαν και αυτό δεν έχω πονέσει έτσι.  Τη δεύτερη φορά που την έκανα έκλαιγα κανονικά...ήθελα να φύγω. Βέβαια για να μην σε τρομάζω εξαρταται και από την ανατομία του σώματος, αλλά και από τον γιατρό. Εμένα βασικά με πονάει πολύ ο κολποδιαστολεας. 

Καλημέρα! νομίζω πως και η υπερηχοσαλπιγγογραφία περνάει στην επιτροπή. έτσι είχα διαβάσει από κάποια κοπέλα εδώ.. 

Η υστεροσκόπηση πόσο κόστισε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Η υπερηχοσαλπιγγογραφια "ξεφραζει" τις σαλπιγγες που λενε;; 

Αχ δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς. Καλύτερα να ρωτήσεις τη γιατρό σου ποια σαλπιγγογραφια να κάνεις. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/2/2022 at 12:54 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

Η υπερηχοσαλπιγγογραφια "ξεφραζει" τις σαλπιγγες που λενε;; 

αχ ας μην την τρομάζουμε..ο γυναικολόγος και ο ακτινολόγος εκέι μου είπε πως πονάς μόνο αν είναι έτοιμες να φράξουν..να πας κορίτσακι μου να την κάνεις..να κάνεις πιο εύκολα νινάκι..εγώ έτσι γνωρίζω :ότι τις ξεφράζει αν είναι έτοιμες να βουλώσουν και βοηθά στην '' επούλωση''  τυχόν εκδορών. 20% να κάνεις παιδάκι ακριβώςς μετά μου είχεπει ο γιατρός.τίποτα πας εκεί αφου΄΄ έχεις πάρει 2 χάπια,ξαπλώνεις σου βάζουν αυτό το εξαρτημα που εκχύει το υγρό..νιώθεις να τρέχει κι λίγο..εμένα μάλιστα μου το έκαναν 2 φορές γτ έψαχναν την 1 σάλπιγγα.ποτέ δεν βρέθηκεόμως χααχα!αυτό...μετά πιθαν΄ώς να σου δώσουν σερβιέτα γιατ΄ι ενδέχεται να βγάλεις αιματάκι λίγο.μετά σσου κάνυον ακτ΄νες να δουν αν πέρασε το υγρό..εμένα ο ακτινολόγος ήταν πολύ καλός μου είπε κατευθείαν χωρίς να έχουν βγει τα αποτελέμστα ότι δεν φάνηκε η μια πλευρά αλλά να μη στεναχωριέμαι γιατί ή άλλη είναι πλήρως λειτουργική..εγώ πχ εκεί που πόνεσα ήταν η λαπαροσκόπηση...αφήστε κορίτσια!! κόστισε μαζί με τα χάπια κον΄τά στο 165!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 11/2/2022 at 9:58 ΜΜ, ο/η Balak455 είπε:

A ωραια οποτε εχω εστω 1 βδομαδα περιθωριο. Αν καλεσω μολις ερθει η περιοδος θα ειμαι κομπλε λογικα. Πως ήταν η διαδικασια; γιατι εχω κ λιγο αγχος

Μην αγχώνεσαι κάθε περιπτωση είναι διαφορετική. Δεν είναι κ κάτι το τρομερό,  απλά η κάθε μια το βιώνει διαφορετικά ισως πραγματι να ποναει αν είναι φραμμενες οι σάλπιγγες. Εγώ μια πιεση ένιωσα μόνο κ πονακια περιοδου. Επίσης σίγουρα παιζει σημαντικό ρόλο ο ακτινολογος που θα σου την κάνει! Αφου σου έγραψε σαλπιγγογραφια σκέτο λογικά τη κλασσική θα κάνεις η οποία θεωρώ είναι πολυ καλυτερη απ την άλλη που είναι απλά ένας υπέρηχος! Σίγουρα εκ των εσω φαίνονται περισσοτερα πραγματα κ σίγουρα βοηθά σε συλληψη καθώς λειτουργεί σα duboflo σκέψου.. Για Το επόμενο τρίμηνο είσαι περισσοτερο γονιμη.. Γνώμη μου κανε τη κλασσική για παν ενδεχόμενο κ μελλοντικά για Επιτροπή όπως σου είπαν τα κορίτσια! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 14/2/2022 at 11:16 ΠΜ, ο/η lactaki είπε:

Μην αγχώνεσαι κάθε περιπτωση είναι διαφορετική. Δεν είναι κ κάτι το τρομερό,  απλά η κάθε μια το βιώνει διαφορετικά ισως πραγματι να ποναει αν είναι φραμμενες οι σάλπιγγες. Εγώ μια πιεση ένιωσα μόνο κ πονακια περιοδου. Επίσης σίγουρα παιζει σημαντικό ρόλο ο ακτινολογος που θα σου την κάνει! Αφου σου έγραψε σαλπιγγογραφια σκέτο λογικά τη κλασσική θα κάνεις η οποία θεωρώ είναι πολυ καλυτερη απ την άλλη που είναι απλά ένας υπέρηχος! Σίγουρα εκ των εσω φαίνονται περισσοτερα πραγματα κ σίγουρα βοηθά σε συλληψη καθώς λειτουργεί σα duboflo σκέψου.. Για Το επόμενο τρίμηνο είσαι περισσοτερο γονιμη.. Γνώμη μου κανε τη κλασσική για παν ενδεχόμενο κ μελλοντικά για Επιτροπή όπως σου είπαν τα κορίτσια! 

Ευχαριστω πολυ. Ναι κοριτσια θα παω. Περιμενω σε 3 4 μερες περιοδο. Μακαρι να μην ερχοταν... αλλα πιστευω παλι θα αδιαθετησω. Τελος παντων. Λογικα στον επομενο κυκλο θα το κανω γτ δεν θα βολεψει να παμε Αθηνα μεσα στο Φλεβαρη. Θα δουμε. Παντως θα παω να τελειωνουμε. Κ να ξερω τι μου γίνεται... τι να πω. Δεν φανταζόμουν τοση δυσκολια... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...
στις On 12/2/2022 at 1:00 ΜΜ, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Αχ δεν ξέρω να σου απαντήσω σε αυτό που ρωτάς. Καλύτερα να ρωτήσεις τη γιατρό σου ποια σαλπιγγογραφια να κάνεις. 

@twinkletwinlkle @lactaki @irini5 ψαχνω να κανω υπερηχοσαλπιγγογραφια κ δεν βρισκω ραντεβου 😭😭😭 δυστυχως αργησα να κανονισω ποτε μπορω να ανεβω Αθηνα.   Πρεπει μεχρι Πέμπτη που ειναι 11η μερα κυκλου. Επεσα κ στην αργια της Δευτερας. Καμια κοπελα που να το εκανε σε ιατρειο εστω; να παω; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

@twinkletwinlkle @lactaki @irini5 ψαχνω να κανω υπερηχοσαλπιγγογραφια κ δεν βρισκω ραντεβου 😭😭😭 δυστυχως αργησα να κανονισω ποτε μπορω να ανεβω Αθηνα.   Πρεπει μεχρι Πέμπτη που ειναι 11η μερα κυκλου. Επεσα κ στην αργια της Δευτερας. Καμια κοπελα που να το εκανε σε ιατρειο εστω; να παω; 

Καλησπέρα! Εγω την είχα κάνει σε ιατρείο γιατρού. Απλά πρέπει ο γιατρός που θα πας να έχει το κατάλληλο μηχάνημα να στην κάνει. Συνήθως την κάνουν αυτοί που κάνουν και αυχενική διαφάνεια κτλ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

@twinkletwinlkle @lactaki @irini5 ψαχνω να κανω υπερηχοσαλπιγγογραφια κ δεν βρισκω ραντεβου 😭😭😭 δυστυχως αργησα να κανονισω ποτε μπορω να ανεβω Αθηνα.   Πρεπει μεχρι Πέμπτη που ειναι 11η μερα κυκλου. Επεσα κ στην αργια της Δευτερας. Καμια κοπελα που να το εκανε σε ιατρειο εστω; να παω; 

Νομίζω είναι δουλειά ακτινολογου κ οχι γυναικολόγου καλυτερα κανε υπομονη. Τι σου είπαν δλδ ότι δεν έχουν ραντεβού? Δεν έχεις άλλη επιλογή να δοκιμάσεις? Συνήθως παιρνουμε τηλ τη 1η μέρα περιοδου κ μας κανονίζουν ακόμα κ αν είναι full. Δε μπορείς να παρεις ένα μήνα πριν για να βρεις ραντεβού ποσο μάλλον αν καποια κοπέλα δεν έχει σταθερό κυκλο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η lactaki είπε:

Νομίζω είναι δουλειά ακτινολογου κ οχι γυναικολόγου καλυτερα κανε υπομονη. Τι σου είπαν δλδ ότι δεν έχουν ραντεβού? Δεν έχεις άλλη επιλογή να δοκιμάσεις? Συνήθως παιρνουμε τηλ τη 1η μέρα περιοδου κ μας κανονίζουν ακόμα κ αν είναι full. Δε μπορείς να παρεις ένα μήνα πριν για να βρεις ραντεβού ποσο μάλλον αν καποια κοπέλα δεν έχει σταθερό κυκλο. 

Μου ειπαν 14 του μηνα κ δυστυχως θα ειναι 13η μερα κ δεν κανει. Πηρα Ιασω,πηρα  και στο Μητερα.  Τπτ. Ψαχνω για ιατρειο τωρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η twinkletwinlkle είπε:

Καλησπέρα! Εγω την είχα κάνει σε ιατρείο γιατρού. Απλά πρέπει ο γιατρός που θα πας να έχει το κατάλληλο μηχάνημα να στην κάνει. Συνήθως την κάνουν αυτοί που κάνουν και αυχενική διαφάνεια κτλ. 

Θυμασαι μηπως σε ποιον; μιλησα με αρκετους σημερα αλλα δεν κάνουν.  @twinkletwinlkle

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Θυμασαι μηπως σε ποιον; μιλησα με αρκετους σημερα αλλα δεν κάνουν.  @twinkletwinlkle

Εγω δεν μένω Αθήνα,  Κρήτη είμαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Μου ειπαν 14 του μηνα κ δυστυχως θα ειναι 13η μερα κ δεν κανει. Πηρα Ιασω,πηρα  και στο Μητερα.  Τπτ. Ψαχνω για ιατρειο τωρα 

Θα σου κάνουν όμως τη κλασσική σε ιατρείο? Η θα έχουν την υπερηχογράφικη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η lactaki είπε:

Θα σου κάνουν όμως τη κλασσική σε ιατρείο? Η θα έχουν την υπερηχογράφικη.. 

Αποφασισα να κανω την υπερηχογραφικη. Το έψαξα, ειδα κ βιντεο κλπ. Ειναι πιο συγχρονη μεθοδος  με τα ιδια ακριβως αποτελεσματα απλα λιγοτερο επωδυνη κ χωρις ακτινοβολια.

Αν χτυπα ξυλο βρουμε κατι ασχημο κ πρεπει τοτε θα κανω κ την υστεροσαλπιγγογραφια.

Φυσικα θα σας ενημερωσω αναλυτικα οταν το κανω.  Μαλλον την Πεμπτη θα παω σε ιατρειο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θελω να  βοηθησω ολα τα κοριτσια:

 

Σε σχεση με τη σαλπιγγογραφια με υπερηχο, κοριτσια τρεξτε χτες!  Λοιπον πριν κανενα 2ωρο εκανα στον κυριο Δερδ.... 

Πονεσα λιγο σαν περιοδος. Ειναι καταπληκτικος ανθρωπος.     Η δεξιά σαλπιγγα ηταν λιγο βουλωμενη. Δοξα τον Θεο την ξεβουλωσε.   Κοριτσια τι να πω.;; 

Πηγαιντε.. οι επομενοι 3 μηνες μ ειπε να δωσω πονο  με τεστ ωορηξιας !

Μακαρι να πηγαινα νωριτερα 

Εκανα  την σαλπιγγογραφια με τον υπερηχο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Θελω να  βοηθησω ολα τα κοριτσια:

 

Σε σχεση με τη σαλπιγγογραφια με υπερηχο, κοριτσια τρεξτε χτες!  Λοιπον πριν κανενα 2ωρο εκανα στον κυριο Δερδ.... 

Πονεσα λιγο σαν περιοδος. Ειναι καταπληκτικος ανθρωπος.     Η δεξιά σαλπιγγα ηταν λιγο βουλωμενη. Δοξα τον Θεο την ξεβουλωσε.   Κοριτσια τι να πω.;; 

Πηγαιντε.. οι επομενοι 3 μηνες μ ειπε να δωσω πονο  με τεστ ωορηξιας !

Μακαρι να πηγαινα νωριτερα 

Εκανα  την σαλπιγγογραφια με τον υπερηχο

μπράβο που το αποφάσισες και την ἐκανες!! εύχομαι άμεσα στο επόμενο τετράμηνο να πληροφορηθούμε τα υπέροχα νέα σου❤️!! καλή απόλαυση (χαχχαχα)😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Θελω να  βοηθησω ολα τα κοριτσια:

 

Σε σχεση με τη σαλπιγγογραφια με υπερηχο, κοριτσια τρεξτε χτες!  Λοιπον πριν κανενα 2ωρο εκανα στον κυριο Δερδ.... 

Πονεσα λιγο σαν περιοδος. Ειναι καταπληκτικος ανθρωπος.     Η δεξιά σαλπιγγα ηταν λιγο βουλωμενη. Δοξα τον Θεο την ξεβουλωσε.   Κοριτσια τι να πω.;; 

Πηγαιντε.. οι επομενοι 3 μηνες μ ειπε να δωσω πονο  με τεστ ωορηξιας !

Μακαρι να πηγαινα νωριτερα 

Εκανα  την σαλπιγγογραφια με τον υπερηχο

Πόσο σου κόστισε αν επιτρέπεται? Επίσης, πως ήταν η διαδικασία?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...