Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΒΙΤΑΜΙΝΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΓΙΑ ΣΥΛΛΗΨΗ


Recommended Posts

Καλημέρα σας,

 

αν και καινούργια στο  forum θα ήθελα να συζητήσουμε και βοηθηθούμε σχετικά με την σύλληψη.

εκτός από βιταμίνες που υπάρχουν στο εμπόριο για βοήθεια κατα την εγκυμοσύνη και θέλουν 3μηνη αγωγή έχετε κάτι να προτείνετε για βοήθεια?

εννοώ πιο απλές βιταμίνες ή τροφές.

ευχαριστώ και ελπίζω να είναι ευχάριστο θέμα για πολλές κοπέλες.

 

Αθηνά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η athens25 είπε:

Καλημέρα σας,

 

αν και καινούργια στο  forum θα ήθελα να συζητήσουμε και βοηθηθούμε σχετικά με την σύλληψη.

εκτός από βιταμίνες που υπάρχουν στο εμπόριο για βοήθεια κατα την εγκυμοσύνη και θέλουν 3μηνη αγωγή έχετε κάτι να προτείνετε για βοήθεια?

εννοώ πιο απλές βιταμίνες ή τροφές.

ευχαριστώ και ελπίζω να είναι ευχάριστο θέμα για πολλές κοπέλες.

 

Αθηνά

Καλησπέρα! 

Για τη γυναίκα ξέρω ότι το τσάι λυγαρια βοηθάει στην εξισορρόπηση των ορμονών. Αλλά δεν το ξέρω εκ του αποτελέσματος. 

Σίγουρα ομως γνωρίζω για τους άντρες, ότι το τσάι από τριβολι βοηθαααει πάρα πολύ στις διάφορες τιμές για το σπέρμα. Ο αντρας μου είχε κανει σπερμοδιαγραμμα και όλες οι τιμές ήταν χάλια... Ο ουρολόγος μας είπε ότι μ αυτό το σπερμοδιαγραμμα πάτε αμέσως για εξωσωματικη. Διάβασε λοιπόν ο άντρας μου για το τριβολι, βρήκε στη γειτονιά μας κι όλας υατο το βότανο κι έπινε τσάι για ένα διαστημα. Κανει ξανά το σπερμοδιαγραμμα και εκτοξεύονται όλες οι τιμές. Έπαθε σοκ ο γιατρός όταν είδε τα αποτελέσματα. Αφού τον εστειλε να ξανακάνει ένα τρίτο μήπως έγινε κάποιο λάθος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Λίμνη είπε:

Καλησπέρα! 

Για τη γυναίκα ξέρω ότι το τσάι λυγαρια βοηθάει στην εξισορρόπηση των ορμονών. Αλλά δεν το ξέρω εκ του αποτελέσματος. 

Σίγουρα ομως γνωρίζω για τους άντρες, ότι το τσάι από τριβολι βοηθαααει πάρα πολύ στις διάφορες τιμές για το σπέρμα. Ο αντρας μου είχε κανει σπερμοδιαγραμμα και όλες οι τιμές ήταν χάλια... Ο ουρολόγος μας είπε ότι μ αυτό το σπερμοδιαγραμμα πάτε αμέσως για εξωσωματικη. Διάβασε λοιπόν ο άντρας μου για το τριβολι, βρήκε στη γειτονιά μας κι όλας υατο το βότανο κι έπινε τσάι για ένα διαστημα. Κανει ξανά το σπερμοδιαγραμμα και εκτοξεύονται όλες οι τιμές. Έπαθε σοκ ο γιατρός όταν είδε τα αποτελέσματα. Αφού τον εστειλε να ξανακάνει ένα τρίτο μήπως έγινε κάποιο λάθος. 

με συγχωρεις που πεταγομαι, απλα εχουμε κι εμεις θεμα με την κινητικοτητα σπερματος... σε ποιο διαγνωστικο κανατε το σπερμοδιαγραμμα;; σε εξειδικευμενο κεντρο σπερματολογιας ΄η σε κοινο διαγνωστικό; γιατι εμεις το καναμε στο Λυμπεροπουλο λόγω των λαθών που έχουμε μαθει οτι γινονται στα υπολοιπα.... Ευχαριστω!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η athens25 είπε:

Καλημέρα σας,

 

αν και καινούργια στο  forum θα ήθελα να συζητήσουμε και βοηθηθούμε σχετικά με την σύλληψη.

εκτός από βιταμίνες που υπάρχουν στο εμπόριο για βοήθεια κατα την εγκυμοσύνη και θέλουν 3μηνη αγωγή έχετε κάτι να προτείνετε για βοήθεια?

εννοώ πιο απλές βιταμίνες ή τροφές.

ευχαριστώ και ελπίζω να είναι ευχάριστο θέμα για πολλές κοπέλες.

 

Αθηνά

Αθηνά και εγω για τη λιγαρια ξερω αλλα τωρα την ξεκινησα. Παιρνω ενα χαπι καθε μερα φυτικο ειναι. Agnus castus λεγεται στο εμποριο. Εγω παιρνω της vitex. Η γυναικολογος μου δεν γνωριζει για το συγκεκριμένο ομως διαβασα οτι ειναι συμπληρωμα διατροφής.  Το παιρνω τωρα περιπου 14 μερες. Θα δειξει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Balak455 είπε:

Αθηνά και εγω για τη λιγαρια ξερω αλλα τωρα την ξεκινησα. Παιρνω ενα χαπι καθε μερα φυτικο ειναι. Agnus castus λεγεται στο εμποριο. Εγω παιρνω της vitex. Η γυναικολογος μου δεν γνωριζει για το συγκεκριμένο ομως διαβασα οτι ειναι συμπληρωμα διατροφής.  Το παιρνω τωρα περιπου 14 μερες. Θα δειξει! 

Και λενε οτι βοηθαει στη γονιμοτητα, στη ρυθμιση του κυκλου μας εαν υπαρχει θεμα ( εγω εχω πολυκυστικες κ θυρεοειδη) και στους πονους περιοδου, αλλα κ σε αλλα πολλα θεματα ομως νυχια, μαλλια δερμα κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Και λενε οτι βοηθαει στη γονιμοτητα, στη ρυθμιση του κυκλου μας εαν υπαρχει θεμα ( εγω εχω πολυκυστικες κ θυρεοειδη) και στους πονους περιοδου, αλλα κ σε αλλα πολλα θεματα ομως νυχια, μαλλια δερμα κλπ

 

κορίτσια χρήσιμες οι συμβουλές σας!Μπράβο να βοηθηθούμε!

το τσάι τριβόλι πάω σήμερα να το πάρω για τον καλό μου καθώς χρειαζόμαστε ενίσχυση.

θα σκεφτώ και εγώ τις βιταμίνες αν και έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημερών.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η athens25 είπε:

 

κορίτσια χρήσιμες οι συμβουλές σας!Μπράβο να βοηθηθούμε!

το τσάι τριβόλι πάω σήμερα να το πάρω για τον καλό μου καθώς χρειαζόμαστε ενίσχυση.

θα σκεφτώ και εγώ τις βιταμίνες αν και έχω σταθερό κύκλο 28-29 ημερών.

 

Να ξερεις οτι η βιταμίνη d παιζει μεγαλο ρολο. Οποτε κ εγω παιρνω τωρα καθε μερα. 

Επισης αν δεν εχεις κανει εξετασεις κανε να τσεκαρεις θυρεοειδη κ προλακτινη. Αν η προλακτινη ειναι ανεβασμενη τότε δεν εχουμε καλης ποιοτητας ωαριο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

με συγχωρεις που πεταγομαι, απλα εχουμε κι εμεις θεμα με την κινητικοτητα σπερματος... σε ποιο διαγνωστικο κανατε το σπερμοδιαγραμμα;; σε εξειδικευμενο κεντρο σπερματολογιας ΄η σε κοινο διαγνωστικό; γιατι εμεις το καναμε στο Λυμπεροπουλο λόγω των λαθών που έχουμε μαθει οτι γινονται στα υπολοιπα.... Ευχαριστω!❤️

Δεν είμαι Αθήνα, στην επαρχία είμαι, σε διαγνωστικό που ασχολείται με το σπέρμα τα κάναμε και τα δύο. Δυστυχώς δεν έχει εδώ κέντρο σπερματολογιας... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Λίμνη είπε:

Δεν είμαι Αθήνα, στην επαρχία είμαι, σε διαγνωστικό που ασχολείται με το σπέρμα τα κάναμε και τα δύο. Δυστυχώς δεν έχει εδώ κέντρο σπερματολογιας... 

ενταξει κοριτσι μου. δεν το ανεφερα για να σε αποθαρρυνω απλα ειναι μια σημαντικη παραμετρος το που γινεται το σπερμοδιαγραμμα... τελικα εκανε και τριτο ο αντρας σου;;

να ξερετε κοριτσια κι εγω ετοιμη ειμαι να παω να του παρω τριβολι!!!😆😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ενταξει κοριτσι μου. δεν το ανεφερα για να σε αποθαρρυνω απλα ειναι μια σημαντικη παραμετρος το που γινεται το σπερμοδιαγραμμα... τελικα εκανε και τριτο ο αντρας σου;;

να ξερετε κοριτσια κι εγω ετοιμη ειμαι να παω να του παρω τριβολι!!!😆😆

Όχι ακόμη δεν έκανε! 

Ναι το ξέρουμε ότι δεν είναι αξιόπιστα τελείως τα διαγνωστικά,αλλα δυστυχώς δεν είναι δυνατό να πάμε στην αμέσως κοντινότερη μεγάλη πόλη που θα βρούμε εξειδικευμένο κέντρο σπέρματος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Αθηνά και εγω για τη λιγαρια ξερω αλλα τωρα την ξεκινησα. Παιρνω ενα χαπι καθε μερα φυτικο ειναι. Agnus castus λεγεται στο εμποριο. Εγω παιρνω της vitex. Η γυναικολογος μου δεν γνωριζει για το συγκεκριμένο ομως διαβασα οτι ειναι συμπληρωμα διατροφής.  Το παιρνω τωρα περιπου 14 μερες. Θα δειξει! 

Εχεις πολυκιστικες; Ή κάποιο θέμα με τις ορμόνες; Βοηθάει οντως πολύ! Ξέρω από αλλες κοπελες που το πήρανε! Εγώ παιρνω της pregnant care κ vitamin D3. Αλλά σκέφτομαι να αρχίσω κ το agnus σε σταγόνες έχει η vogel. Αρχισα και το maca. Όσο αφορά το Τριβολι ανεβάζει την τεστοστερόνη! Είναι πολύ καλό για τον άντρα, κ το maca και η γύρη της μέλισσας κ ο βασιλικός πολτός! Αα εμένα ο άντρας μου παίρνει κ αυτος pregnant care για άντρα και συνενζυμο Q10 το οποίο το έπαιρνε αρκετό καιρό πριν και η κινητικότητα ήταν 80% δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρολο! Έχουμε λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων κ ελπίζω να ανεβει με τις βιταμίνες διαφορετικά θα του πάρω κ εγώ τριβολι σε χάπια 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις πολυκιστικες; Ή κάποιο θέμα με τις ορμόνες; Βοηθάει οντως πολύ! Ξέρω από αλλες κοπελες που το πήρανε! Εγώ παιρνω της pregnant care κ vitamin D3. Αλλά σκέφτομαι να αρχίσω κ το agnus σε σταγόνες έχει η vogel. Αρχισα και το maca. Όσο αφορά το Τριβολι ανεβάζει την τεστοστερόνη! Είναι πολύ καλό για τον άντρα, κ το maca και η γύρη της μέλισσας κ ο βασιλικός πολτός! Αα εμένα ο άντρας μου παίρνει κ αυτος pregnant care για άντρα και συνενζυμο Q10 το οποίο το έπαιρνε αρκετό καιρό πριν και η κινητικότητα ήταν 80% δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρολο! Έχουμε λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων κ ελπίζω να ανεβει με τις βιταμίνες διαφορετικά θα του πάρω κ εγώ τριβολι σε χάπια 

καλησπέρα,

 

εγώ δεν έχω θέμα με πολυκυστικές οπότε δεν παίρνω κάτι εκτόσ από φολικό οξύ καθημερινά αλλά τωρα θα πάρω και βιταμίνη d3 αφού το προτείνετε. γενικά δεν μπορώ να παίρνω πάρα πολλά χάπια για αυτό ρωτάω.

όπως λές και εσύ καταλήγουμε να πρέπει να πάρουμε 4 χάπια και φοβάμαι ότι δεν κάνουν τόσο καλό όλα αυτά μαζί...τι λέτε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγω παιρνω περα απο σαλοσπιρ για καλυτερο κυκλοφοριακο προληπτικα βασικα γτ μελανιαζω πολυ ευκολα, D3 και φυλλικο οξυ, γενικα εχω σταθερο κυκλο χωρις καποιος προβλημα ορμονολογικο, λιγο αυξημενη προλακτινη αλλα δεν με επηρεάζει καπου. Ο συζυγος δεν εχει τοσο καλο σπερμοδιαγραμμα και παιρνει βιταμινες fertilfix εδω και πολλους μηνες, υπαρχει καπως μια βελτιωση αλλα τιποτα ιδιαιτερο για το κοστος και το χρονο που τα παιρνει (ειναι ακριβες γυρω στα 50 ευρω). Τωρα ξεκινησε κλομιφαινη να δουμε αν θα γινει τιποτα, αν και μπορω να πω οτι κουραστηκα να περιμενω περασαν 2 χρονια . Αυτο το τριβολι ποσο καιρο θελει για να δρασει ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2022 at 10:01 ΠΜ, ο/η athens25 είπε:

Καλημέρα σας,

 

αν και καινούργια στο  forum θα ήθελα να συζητήσουμε και βοηθηθούμε σχετικά με την σύλληψη.

εκτός από βιταμίνες που υπάρχουν στο εμπόριο για βοήθεια κατα την εγκυμοσύνη και θέλουν 3μηνη αγωγή έχετε κάτι να προτείνετε για βοήθεια?

εννοώ πιο απλές βιταμίνες ή τροφές.

ευχαριστώ και ελπίζω να είναι ευχάριστο θέμα για πολλές κοπέλες.

 

Αθηνά

Εγώ πήρα για κάποιο καιρό (όχι πολύ) βιταμίνες Strong Start της Lamberts και φολικό (που το έπαιρνα ούτως ή άλλως και πριν λόγω στίγματος) και ο άντρας μου την Tribulus της Now. Προσπαθούσαμε αρκετό καιρό πιο πριν, ΄οπότε θεωρώ ότι μας βοήθησαν γιατί είμαι έγκυος!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις πολυκιστικες; Ή κάποιο θέμα με τις ορμόνες; Βοηθάει οντως πολύ! Ξέρω από αλλες κοπελες που το πήρανε! Εγώ παιρνω της pregnant care κ vitamin D3. Αλλά σκέφτομαι να αρχίσω κ το agnus σε σταγόνες έχει η vogel. Αρχισα και το maca. Όσο αφορά το Τριβολι ανεβάζει την τεστοστερόνη! Είναι πολύ καλό για τον άντρα, κ το maca και η γύρη της μέλισσας κ ο βασιλικός πολτός! Αα εμένα ο άντρας μου παίρνει κ αυτος pregnant care για άντρα και συνενζυμο Q10 το οποίο το έπαιρνε αρκετό καιρό πριν και η κινητικότητα ήταν 80% δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρολο! Έχουμε λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων κ ελπίζω να ανεβει με τις βιταμίνες διαφορετικά θα του πάρω κ εγώ τριβολι σε χάπια 

Εχω πολυκυστικες ναι. Μικρου βαθμου μου ειπε η γυναικολογος. Ξερεις καποια κοπελα που την εχει βοηθησει? Προσπαθουμε για παιδακι 9 μηνες. Τωρα πριν κανενα 14ημερο ξεκινησα τη λυγαρια κ βιταμινη d. 

Ελπίζω να δω αποτελεσμα. Ουτε με serpafar που εκανα θεραπεια ειχα Αποτελεσματα. Βεβαια εχω κ υποθυρεοειδισμο. Κ προσπαθω να το ρυθμίσω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η athens25 είπε:

καλησπέρα,

 

εγώ δεν έχω θέμα με πολυκυστικές οπότε δεν παίρνω κάτι εκτόσ από φολικό οξύ καθημερινά αλλά τωρα θα πάρω και βιταμίνη d3 αφού το προτείνετε. γενικά δεν μπορώ να παίρνω πάρα πολλά χάπια για αυτό ρωτάω.

όπως λές και εσύ καταλήγουμε να πρέπει να πάρουμε 4 χάπια και φοβάμαι ότι δεν κάνουν τόσο καλό όλα αυτά μαζί...τι λέτε?

Κοιτα εγω ουσιαστικά βιταμίνες παιρνω. Συμπληρωματα διατροφης ειναι τα συγκεκριμενα. Κ παντα τα παιρνω σε σταδια. Δλδ πρωι καποιο, μετα απο 5 ωρες αλλο, μετα αλλο κλπ. Οχι κοντα μεταξυ τους.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η mavi είπε:

Εγώ πήρα για κάποιο καιρό (όχι πολύ) βιταμίνες Strong Start της Lamberts και φολικό (που το έπαιρνα ούτως ή άλλως και πριν λόγω στίγματος) και ο άντρας μου την Tribulus της Now. Προσπαθούσαμε αρκετό καιρό πιο πριν, ΄οπότε θεωρώ ότι μας βοήθησαν γιατί είμαι έγκυος!

Ποσο συντομα δηλαδη μετα εμεινες εγκυος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Εχεις πολυκιστικες; Ή κάποιο θέμα με τις ορμόνες; Βοηθάει οντως πολύ! Ξέρω από αλλες κοπελες που το πήρανε! Εγώ παιρνω της pregnant care κ vitamin D3. Αλλά σκέφτομαι να αρχίσω κ το agnus σε σταγόνες έχει η vogel. Αρχισα και το maca. Όσο αφορά το Τριβολι ανεβάζει την τεστοστερόνη! Είναι πολύ καλό για τον άντρα, κ το maca και η γύρη της μέλισσας κ ο βασιλικός πολτός! Αα εμένα ο άντρας μου παίρνει κ αυτος pregnant care για άντρα και συνενζυμο Q10 το οποίο το έπαιρνε αρκετό καιρό πριν και η κινητικότητα ήταν 80% δεν ξέρω αν έπαιξε κάποιο ρολο! Έχουμε λίγο χαμηλό αριθμό σπερματοζωαρίων κ ελπίζω να ανεβει με τις βιταμίνες διαφορετικά θα του πάρω κ εγώ τριβολι σε χάπια 

Συγνωμη παλι αλλα τι κανει η maca ;;  κ ποιο ακριβως παιρνεις κ με τι δοσολογια; μηπως βοηθηθουμε! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Balak455 είπε:

Συγνωμη παλι αλλα τι κανει η maca ;;  κ ποιο ακριβως παιρνεις κ με τι δοσολογια; μηπως βοηθηθουμε! 

Η maca είναι μια ρίζα βότανο το οποίο βασικά βοηθά στα ορμονικά να είναι σε ισορροπία,ανεβάζει την λίμπιντο , δίνει ενέργεια κ αλλά πολλά. Εγώ πήρα της now foods κ παιρνω 1-2 την ημέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Η maca είναι μια ρίζα βότανο το οποίο βασικά βοηθά στα ορμονικά να είναι σε ισορροπία,ανεβάζει την λίμπιντο , δίνει ενέργεια κ αλλά πολλά. Εγώ πήρα της now foods κ παιρνω 1-2 την ημέρα 

Αληθεια; δεν το ειχα ακουσει. Αρα μηπως βοηθαει κ στο θυρεοειδη;  ξερεις απο καποια αλλη κοπελα αν ειχε αποτελεσμα; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Ποσο συντομα δηλαδη μετα εμεινες εγκυος?

Δεν προλάβαμε να τελειώσουμε το κουτί! (και δεν είμαστε μικροί σε ηλικία...) οπότε θεωρώ ότι αυτό βοήθησε!

Χρησιμοποιούσα κ τεστ ωορρηξίας της clearblue και μια εφαρμογή στο κινητό, αλλά αυτά τα χρησιμοποιώ πολύ καιρό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Αληθεια; δεν το ειχα ακουσει. Αρα μηπως βοηθαει κ στο θυρεοειδη;  ξερεις απο καποια αλλη κοπελα αν ειχε αποτελεσμα; 

 

Για τον θυρεοειδή δεν ξέρω αν δουλεύει πρέπει να το ψάξεις. Ξέρω κοπέλα που για κάποιο λόγο είχε πολύ μειωμένη λίμπιντο κ τη βοήθησε. Τώρα αν έμεινε εγκυος δεν ξέρω! Αλλά ότι βοηθάει στα ορμονικά το έψαξα πολύ! Και επίσης ενισχύει και τον άντρα. Άμα δεις κ στις βιταμίνες γονιμότητας έχει που το περιέχουν μέσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/2/2022 at 1:30 ΜΜ, ο/η Λίμνη είπε:

Καλησπέρα! 

Για τη γυναίκα ξέρω ότι το τσάι λυγαρια βοηθάει στην εξισορρόπηση των ορμονών. Αλλά δεν το ξέρω εκ του αποτελέσματος. 

Σίγουρα ομως γνωρίζω για τους άντρες, ότι το τσάι από τριβολι βοηθαααει πάρα πολύ στις διάφορες τιμές για το σπέρμα. Ο αντρας μου είχε κανει σπερμοδιαγραμμα και όλες οι τιμές ήταν χάλια... Ο ουρολόγος μας είπε ότι μ αυτό το σπερμοδιαγραμμα πάτε αμέσως για εξωσωματικη. Διάβασε λοιπόν ο άντρας μου για το τριβολι, βρήκε στη γειτονιά μας κι όλας υατο το βότανο κι έπινε τσάι για ένα διαστημα. Κανει ξανά το σπερμοδιαγραμμα και εκτοξεύονται όλες οι τιμές. Έπαθε σοκ ο γιατρός όταν είδε τα αποτελέσματα. Αφού τον εστειλε να ξανακάνει ένα τρίτο μήπως έγινε κάποιο λάθος. 

Συγγνωμη να σε ρωτησω κατι.. με τι συχνοτητα επινε το τριβολι ο αντρας σου; και για ποσο καιρο το επαιρνε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 4/2/2022 at 12:35 ΜΜ, ο/η Raf123 είπε:

Για τον θυρεοειδή δεν ξέρω αν δουλεύει πρέπει να το ψάξεις. Ξέρω κοπέλα που για κάποιο λόγο είχε πολύ μειωμένη λίμπιντο κ τη βοήθησε. Τώρα αν έμεινε εγκυος δεν ξέρω! Αλλά ότι βοηθάει στα ορμονικά το έψαξα πολύ! Και επίσης ενισχύει και τον άντρα. Άμα δεις κ στις βιταμίνες γονιμότητας έχει που το περιέχουν μέσα 

Τι να πω.. θα τα δοκιμασουμε κ αυτα. Ελπιζω να ερθει ενα μωρακι κ σε εμας επιτελους. Που το θελουμε τοσο πολυ.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 6/2/2022 at 7:22 ΜΜ, ο/η Antonia2 είπε:

Συγγνωμη να σε ρωτησω κατι.. με τι συχνοτητα επινε το τριβολι ο αντρας σου; και για ποσο καιρο το επαιρνε;

@Λίμνη;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...