Μετάβαση σε περιεχόμενο

Σαλπιγγογραφια


Recommended Posts

Καλημερα

Κοριτσια ηθελα να μαθω αν καποια απο εσας εχει κανει σαλπιγγογραφια. Προσπαθουμε 9 μηνες για μωρακι. Εκανα ορμονολογικες κ εχω θυρεοειδη 6 κ προλακτινη 43.  Ξεκινησα με χαπακι για θυρεοειδη κ μ ειπαν  σε 2 μηνες θα πεσει. Η γυναικολογος λεει να κανουμε κ σαλπιγγογραφια. Εγω αγχωνομαι για α υτη την εξεταση. Πρεπει να παμε Αθηνα γιατι μενω σε νησι. Μ ειπε στο Ιασω. Τι εμπειριες εχετε; να κανω τον Φεβρουαριο; δεν ξερω. Δωστε μου πληροφοριες, γινεται απο καποια γυναικα γιατρο; ποια ειναι η διαδικασια. ευχαριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Καλημερα

Κοριτσια ηθελα να μαθω αν καποια απο εσας εχει κανει σαλπιγγογραφια. Προσπαθουμε 9 μηνες για μωρακι. Εκανα ορμονολογικες κ εχω θυρεοειδη 6 κ προλακτινη 43.  Ξεκινησα με χαπακι για θυρεοειδη κ μ ειπαν  σε 2 μηνες θα πεσει. Η γυναικολογος λεει να κανουμε κ σαλπιγγογραφια. Εγω αγχωνομαι για α υτη την εξεταση. Πρεπει να παμε Αθηνα γιατι μενω σε νησι. Μ ειπε στο Ιασω. Τι εμπειριες εχετε; να κανω τον Φεβρουαριο; δεν ξερω. Δωστε μου πληροφοριες, γινεται απο καποια γυναικα γιατρο; ποια ειναι η διαδικασια. ευχαριστω

Καλό μήνα κορίτσι ..Μην αγχώνεσαι καθόλου...εγώ δεν ένιωσα κάτι βέβαια πριν 11 χρόνια ε;; Μόνο ένα πόνο σαν περιόδου...Και αμέσως μετά έπιασα τον γιόκα μου που προσπαθούσα 1 χρόνο...θα πας χαλαρά θα ξεβουλωσουν κ οι σάλπιγγες κ σε 1 μήνα άντε 2 θα φουσκώσει κ ή κοιλίτσα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Καλό μήνα κορίτσι ..Μην αγχώνεσαι καθόλου...εγώ δεν ένιωσα κάτι βέβαια πριν 11 χρόνια ε;; Μόνο ένα πόνο σαν περιόδου...Και αμέσως μετά έπιασα τον γιόκα μου που προσπαθούσα 1 χρόνο...θα πας χαλαρά θα ξεβουλωσουν κ οι σάλπιγγες κ σε 1 μήνα άντε 2 θα φουσκώσει κ ή κοιλίτσα 

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Καλημερα

Κοριτσια ηθελα να μαθω αν καποια απο εσας εχει κανει σαλπιγγογραφια. Προσπαθουμε 9 μηνες για μωρακι. Εκανα ορμονολογικες κ εχω θυρεοειδη 6 κ προλακτινη 43.  Ξεκινησα με χαπακι για θυρεοειδη κ μ ειπαν  σε 2 μηνες θα πεσει. Η γυναικολογος λεει να κανουμε κ σαλπιγγογραφια. Εγω αγχωνομαι για α υτη την εξεταση. Πρεπει να παμε Αθηνα γιατι μενω σε νησι. Μ ειπε στο Ιασω. Τι εμπειριες εχετε; να κανω τον Φεβρουαριο; δεν ξερω. Δωστε μου πληροφοριες, γινεται απο καποια γυναικα γιατρο; ποια ειναι η διαδικασια. ευχαριστω

Καλημέρα κ καλό μήνα σε όλες μας με ευχάριστα μόνο 😉Εγώ έκανα σαλπιγγογραφια την προηγούμενη βδομάδα σε ακτινολογικο κέντρο στη Πάτρα.Ηταν σχεδόν ανώδυνη...μόνο η προετοιμασία ουσιαστικά πονάει...ο κολποδιαστολεας κ όταν γίνεται η έγχυση σκιαγραφικου νιώθεις ένα μικρό πόνο σαν τους πόνους περιόδου!Η διάρκεια της εξετάσεις είναι συνολικά ένα τέταρτο κ πραγματικά αξίζει τον πόνο...για να έχεις το επιθυμητό αποτέλεσμα...ένα μωράκι!Μην αγχώνεσαι καθόλου βάλε στο μυαλό σου πως είναι μια εξέταση με σκοπό...να γίνει η επιθυμία σου πραγματικά 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ είχα κάνει στο Ιασώ με την κ. Πούλου. Είχα ζητήσει συγκεκριμένα αυτή γιατί μου είχε πει η γιατρός μου πως είναι πολύ ήρεμη και απαλή στις κινήσεις της. Τωρα αν θα πονέσεις ή όχι, δεν μπορεί κανείς να στο πει με σιγουριά. Άλλες πονάνε πολύ, άλλες καθόλου. Θα σου δώσουν σίγουρα και παυσιπονα πάντως. Είναι μια πολύ σημαντική εξέταση που την κάνεις μια φορά μόνο, οπότε μην το πολυσκέφτεσαι. Μακάρι να πάνε όλα καλά και να έχετε σύντομα το μωράκι σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να την κάνεις την εξέταση, για να δουν τις σάλπιγγες. Και να μην την αφήσεις. Να έρθεις τον Φλεβάρη να την κάνεις. Και μιας και σου είπε η @Luna777 για την συγκεκριμένη κυρία, ρώτησε μήπως σου την κάνει. Και όπως πολύ σωστά λέει, άλλες πονάνε και άλλες όχι. Εγώ την είχα κάνει στο Ρεα. Καλός ήταν ο γιατρός που μου την έκανε. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Κράτα μας ενήμερες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Καλημερα

Κοριτσια ηθελα να μαθω αν καποια απο εσας εχει κανει σαλπιγγογραφια. Προσπαθουμε 9 μηνες για μωρακι. Εκανα ορμονολογικες κ εχω θυρεοειδη 6 κ προλακτινη 43.  Ξεκινησα με χαπακι για θυρεοειδη κ μ ειπαν  σε 2 μηνες θα πεσει. Η γυναικολογος λεει να κανουμε κ σαλπιγγογραφια. Εγω αγχωνομαι για α υτη την εξεταση. Πρεπει να παμε Αθηνα γιατι μενω σε νησι. Μ ειπε στο Ιασω. Τι εμπειριες εχετε; να κανω τον Φεβρουαριο; δεν ξερω. Δωστε μου πληροφοριες, γινεται απο καποια γυναικα γιατρο; ποια ειναι η διαδικασια. ευχαριστω

καλησπέρα και από εμένα. έκανα και εγώ πριν 2 μήνες στο Ρέα . Αν οι σάλπιγγές σου ε΄ίναι καλ΄ές δεν πον΄άς καθόλου, σου διοχετεύουν ΄υγρό ώστε να διαπιστωθεί η διαβατότητα τους.προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου.γίνεται από ραδιολόγο (ηταν πολύ καλός) και στην περίπτωση μου ήταν μέσα και 2 κοπέλες βοηθοί. ο γιατρός μου θα μπορούσε να καταστεί στην διαδικασία αλλα είχε αργήσει και έτσι μπηκα μόνη. και παρά την δυσπλασία μου έμεινα έγκυος κατευθείαν!! οπότε είναι αρκετά βοηθητική όπως λέει και ο γιατρ΄όςκαι για την σύλληψη αλλά και καθώς ερευνά την μήτρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Καλό μήνα κορίτσι ..Μην αγχώνεσαι καθόλου...εγώ δεν ένιωσα κάτι βέβαια πριν 11 χρόνια ε;; Μόνο ένα πόνο σαν περιόδου...Και αμέσως μετά έπιασα τον γιόκα μου που προσπαθούσα 1 χρόνο...θα πας χαλαρά θα ξεβουλωσουν κ οι σάλπιγγες κ σε 1 μήνα άντε 2 θα φουσκώσει κ ή κοιλίτσα 

Παροτι υπαρχει το θεμα με το θυρεοειδη, εσεις προτεινετε  να παω κ για σαλπιγγογραφια τωρα; καλα η αληθεια ειναι οτι καλιο να ξερεις  παρα να λες κι αν κι αν κι αν. 

Διαρκει οντως 10 λεπτα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η eirini55 είπε:

καλησπέρα και από εμένα. έκανα και εγώ πριν 2 μήνες στο Ρέα . Αν οι σάλπιγγές σου ε΄ίναι καλ΄ές δεν πον΄άς καθόλου, σου διοχετεύουν ΄υγρό ώστε να διαπιστωθεί η διαβατότητα τους.προσωπικά δεν πόνεσα καθόλου.γίνεται από ραδιολόγο (ηταν πολύ καλός) και στην περίπτωση μου ήταν μέσα και 2 κοπέλες βοηθοί. ο γιατρός μου θα μπορούσε να καταστεί στην διαδικασία αλλα είχε αργήσει και έτσι μπηκα μόνη. και παρά την δυσπλασία μου έμεινα έγκυος κατευθείαν!! οπότε είναι αρκετά βοηθητική όπως λέει και ο γιατρ΄όςκαι για την σύλληψη αλλά και καθώς ερευνά την μήτρα.

Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο!  Εγω αγχωνομαι πολυ κ φοβαμαι. Σκεφτομαι να προσπαθήσω κ στον επομενο κυκλο, κ να τη  κανω τελη Μαρτιου. Απο την αλλη λεω καλο ειναι να γινει τωρα αφου μπορει να βοηθησει στο να μεινω εγκυος. Πφφφ ειλικρινα δεν ξερω στους 2 μηνες θα εχει ρυθμιστει μ ειπαν ο θυρεοειδης. Ξερω κ εγω; τωρα ακολουθω θεραπεια ηδη 12 μερες. Αρα είναι  1.5 μηνας 

Δεν ξερω. Ο φοβος μου ειναι το θεμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Balak455 είπε:

Παροτι υπαρχει το θεμα με το θυρεοειδη, εσεις προτεινετε  να παω κ για σαλπιγγογραφια τωρα; καλα η αληθεια ειναι οτι καλιο να ξερεις  παρα να λες κι αν κι αν κι αν. 

Διαρκει οντως 10 λεπτα; 

Τι ακριβώς φοβάσαι κορίτσι;Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ένα με το αλλο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η anli1978 είπε:

Τι ακριβώς φοβάσαι κορίτσι;Δεν ξέρω αν παίζει ρόλο το ένα με το αλλο

Δεν ξερω.  Με αγχωνει η διαδικασια. Κ επιπλεον δεν ξερω αν θα μπορω να προσπαθω εκείνο το μηνα για παιδακι η θα πρεπει με προφυλαξη. Γιατι αλλοι λενε  ναι αλλοι λενε  οχι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσι μου!!! εκανα κι εγω σαλπιγγογραφια το νοεμβριο στο μητερα.. ειχα παρα πολυ αγχος οπως εσυ γτ ειχα ακουσει και ειχα διαβασει διαφορα.. στο ακτινολογικο πηγα και με βοηθησαν πολυ.. μου εξηγησαν ολη τη διαδικασια και δεν ηταν τιποτα.. ήταν η ακτινολογος και 2 βοηθοι.. ολες γυναικες αλλα εγω δεν εχω θεμα στο αν ειναι γυναικα ή αντρας... η εξεταση διηρκησε γυρω στα 5 λεπτα και πονεσα λιγο στο τελος.. ενας στιγμιαιος πονος ηταν.. επισης, ενα τεταρτο αφοτου τελειωσε η εξεταση μου εκαναν μια ακτινογραφια ωστε να δουν οτι το σκιαγραφικο υγρο υποχωρει...

αναφορικα με τις προσπαθειες σε εκεινο το μηνα, η ακτινολογος μου ειπε οτι μπορω να συνεχισω κανονικα και δεν υπαρχει θεμα. ωστοσο, η γυναικολογος μου ηταν καθετη στο να παρουμε προφυλαξεις.. ακουσα τη γυναικολογο μου και εκεινο το μηνα δεν ειχαμε ελευθερες επαφες.

ευχομαι να πανε ολα καλα και να μην πονεσεις καθολου!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Balak455 είπε:

Αυτο ειναι πολυ ευχαριστο!  Εγω αγχωνομαι πολυ κ φοβαμαι. Σκεφτομαι να προσπαθήσω κ στον επομενο κυκλο, κ να τη  κανω τελη Μαρτιου. Απο την αλλη λεω καλο ειναι να γινει τωρα αφου μπορει να βοηθησει στο να μεινω εγκυος. Πφφφ ειλικρινα δεν ξερω στους 2 μηνες θα εχει ρυθμιστει μ ειπαν ο θυρεοειδης. Ξερω κ εγω; τωρα ακολουθω θεραπεια ηδη 12 μερες. Αρα είναι  1.5 μηνας 

Δεν ξερω. Ο φοβος μου ειναι το θεμα 

να μην φοβάσαι καθόλου..δε  ξέρω το ιστορικό σου αλλά εγώ μακάρι να την έκανα από την αρχή γιατί κι γώ το ανέβαλλα μήνες..βοηθάει πολύ ώστε και  μετά στην εγκυμοσύνη  σου με το καλό να παρθούν τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα αν έχεις κάτι (στο απεύχομαι βέβαια).εγώ έκανα ελεύθερα  και μάλιστα μου είπε ο γιατρ΄ός να προλάβω εκείνες τις ημέρες και σεόσες γνωστές μου την έχουν κάνει το ίδιο είπαν οι γιατροί.να το πάρεις απόφαση αν θες τη γνώμη μου.δεν είναι τίποτα.ένας πόνος περιόδου!!ενημέρωσε μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

να μην φοβάσαι καθόλου..δε  ξέρω το ιστορικό σου αλλά εγώ μακάρι να την έκανα από την αρχή γιατί κι γώ το ανέβαλλα μήνες..βοηθάει πολύ ώστε και  μετά στην εγκυμοσύνη  σου με το καλό να παρθούν τα απαραίτητα προληπτικά μέτρα αν έχεις κάτι (στο απεύχομαι βέβαια).εγώ έκανα ελεύθερα  και μάλιστα μου είπε ο γιατρ΄ός να προλάβω εκείνες τις ημέρες και σεόσες γνωστές μου την έχουν κάνει το ίδιο είπαν οι γιατροί.να το πάρεις απόφαση αν θες τη γνώμη μου.δεν είναι τίποτα.ένας πόνος περιόδου!!ενημέρωσε μας!!

Εσυ @eirini55 επιασες μετα παιδακι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Εσυ @eirini55 επιασες μετα παιδακι; 

ναι!!ακριβ΄΄ως !!λίγες ημέρες μετά λογικά έγινε η σύλληψη..(παρά το γεγονός οτι διεγνώσθη με μονόκερο μήτρα).την έκανα δεκέμβριο και έχω μπει  στον 3ο  μήνα!ελπίζω να πάνε όλα καλά κι για έμενα κι για όλες μας!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η eirini55 είπε:

ναι!!ακριβ΄΄ως !!λίγες ημέρες μετά λογικά έγινε η σύλληψη..(παρά το γεγονός οτι διεγνώσθη με μονόκερο μήτρα).την έκανα δεκέμβριο και έχω μπει  στον 3ο  μήνα!ελπίζω να πάνε όλα καλά κι για έμενα κι για όλες μας!!!!!!

@eirini55  αυτο ειναι υπεροχο!! Ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην. Μου δινετε ολεε μεγαλη ελπιδα !! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Balak455 είπε:

@eirini55  αυτο ειναι υπεροχο!! Ευχομαι να πανε ολα κατ' ευχην. Μου δινετε ολεε μεγαλη ελπιδα !! 

αχ μακάρι!!εύχομαι τα καλύτερα γιατί έρχονται(κι χωρίς φόβο)!είναι 1 απόφαση και 10λεπτά από τον χρόνο σου..με την διανοιξη των σαλπίγγων γίνεσαι πιο γόνιμη.. ΄΄οταν με το καλό το επιχειρήσεις περιμένουμε νέα σου!!σου στελνουμε θετική αύρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η eirini55 είπε:

αχ μακάρι!!εύχομαι τα καλύτερα γιατί έρχονται(κι χωρίς φόβο)!είναι 1 απόφαση και 10λεπτά από τον χρόνο σου..με την διανοιξη των σαλπίγγων γίνεσαι πιο γόνιμη.. ΄΄οταν με το καλό το επιχειρήσεις περιμένουμε νέα σου!!σου στελνουμε θετική αύρα!

Ναι θα προσπαθησω να παμε αυτο το μηνα. Γυρως τις 18 περιμένω περιοδο. Οποτε 24 περιπου θα μπορω να την κανω. Αλλιως υποχρεωτικα Μαρτιο. Θα προσπαθησω αυτο το μηνα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Balak455 είπε:

Ναι θα προσπαθησω να παμε αυτο το μηνα. Γυρως τις 18 περιμένω περιοδο. Οποτε 24 περιπου θα μπορω να την κανω. Αλλιως υποχρεωτικα Μαρτιο. Θα προσπαθησω αυτο το μηνα!!

άντε με το καλό.. !!αν θυμάμαι γίνεται κοντά στην 10η-12η ημέρα του κύκλου.επίσης ο γιατρός μου μου είχε δώσει και 2 κουτιά αντιβ΄΄ιωση νομίζω που τα ξεκίνησα 2 ημέρες πριν την εξέταση !!καλά αποτελέσματα εύχομαι ολόψυχα που τιςπερισσότερες είναι θετικά!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου ειπε η γυναικολογος  6η εως 11η ημερα κυκλου!!  

Ας ελπισουμε. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου και την εμψυχωση!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Balak455 είπε:

Μου ειπε η γυναικολογος  6η εως 11η ημερα κυκλου!!  

Ας ελπισουμε. Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια σου και την εμψυχωση!!

το φόρουμ ε΄ιναι πολύ βοηθητικό! καλή συνέχεια εύχομαι τα καλύτερα κι χωρίς άγχοςςς(τα λέω για να τ ακούσω κι εγώ χαχα !!! ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα εγώ έκανα σήμερα σαλπιγγογραφια! Προσπαθω συνολικά ένα χρόνο χωρις αποτελέσμα! Δεν πόνεσα καθόλου, θα το χαρακτηρίσω  λίγο άβολο αλλά δεν πονάς! Κ εγώ αγχωνόμουν όλη την ημέρα σήμερα το είχα στο μυαλό κ είχα ένταση! Τελικά ο γιατρος με καθησύχασε μου εξήγησε τα πάντα! Κ έβλεπα την οθόνη! Περίπου 20 λεπτά διήρκησε κ στο τέλος έβγαλε μια ακτίνα σε πρόσθια θέση ότι το υγρό προχωρεί. Την ώρα που πάει το υγρό πονάς λίγο λες κ εχεις περίοδο! Και το ίδιο και μετά για λιγες ωρεσ. Εγώ ρώτησα τον γιατρο σήμερα κ μου είπε να δώσω πονο στις γόνιμες! Ως τότε λέει θα υποχωρήσει το υγρό. Αξίζει να την κανεις για να ξερεις ότι όλα εκεί είναι καλά και να αποκλείεις παράγοντες που συμβάλλουν στην υπογονιμότητα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλησπέρα εγώ έκανα σήμερα σαλπιγγογραφια! Προσπαθω συνολικά ένα χρόνο χωρις αποτελέσμα! Δεν πόνεσα καθόλου, θα το χαρακτηρίσω  λίγο άβολο αλλά δεν πονάς! Κ εγώ αγχωνόμουν όλη την ημέρα σήμερα το είχα στο μυαλό κ είχα ένταση! Τελικά ο γιατρος με καθησύχασε μου εξήγησε τα πάντα! Κ έβλεπα την οθόνη! Περίπου 20 λεπτά διήρκησε κ στο τέλος έβγαλε μια ακτίνα σε πρόσθια θέση ότι το υγρό προχωρεί. Την ώρα που πάει το υγρό πονάς λίγο λες κ εχεις περίοδο! Και το ίδιο και μετά για λιγες ωρεσ. Εγώ ρώτησα τον γιατρο σήμερα κ μου είπε να δώσω πονο στις γόνιμες! Ως τότε λέει θα υποχωρήσει το υγρό. Αξίζει να την κανεις για να ξερεις ότι όλα εκεί είναι καλά και να αποκλείεις παράγοντες που συμβάλλουν στην υπογονιμότητα!!

Καλή επιτυχία εύχομαι στις επόμενες προσπάθειές σου !!και θετική σκέψη !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Καλή επιτυχία εύχομαι στις επόμενες προσπάθειές σου !!και θετική σκέψη !!

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσένα ότι καλύτερο!!! 
 

ξέχασα να πω ότι έχω κ εγώ προλακτινη 41 κ πήρα dostinex τον επόμενο μήνα θα κάνω εξέταση ξανά να δω αν επεσε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου και σε εσένα ότι καλύτερο!!! 
 

ξέχασα να πω ότι έχω κ εγώ προλακτινη 41 κ πήρα dostinex τον επόμενο μήνα θα κάνω εξέταση ξανά να δω αν επεσε

Να είστε καλα. Θα προσπαθήσω κ εγω να παω αν μπορεσω αυτον τον μηνα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Οπότε @Ersi85 αν κατάλαβα καλά δεν έχεις γυρίσει στη δουλειά που έλεγες; Είχα μείνει στο ότι θα γυρνουσες στους 3 μήνες περίπου.
    • Καλώς σε βρήκαμε πάλι @Ersi85! Α έχετε πολλά δοντακια εσείς! Κανένα ψωμί του δίνεις; Ξεκίνησε τον έστω πατημένα γιατί συνηθίζουν λένε τα αλεσμένα και μετά δυσκολεύονται πολύ να περάσουν σε κομμάτια. Εγώ της έκανα μικτή διατροφή. Της έδινα και κομμάτια να εξερευνά και αλεσμένα για να τρώει 😅 8 μηνών την ξεκίνησα πατημένα και επειδή τα πήγαινε πολύ καλά μετά από μια εβδομάδα την ξεκίνησα κανονικά κομματάκια. Γενικά με τα φρούτα με έχει "βασανίσει" που δεν τα τρώει αλλά τώρα που μπήκε στον 10ο μήνα σαν να ξεκίνησε να της αρέσουν. Αφού πλέον της δίνω την μπανάνα και τρώει σχεδόν μισή μόνη της, ενώ πριν έκανε γκριμάτσα αηδιας και την πετούσε κάτω 🤣🤣 🤣 Αλλά τα πάει εξαιρετικά με τα κομμάτια από την αρχή, ούτε gagging ούτε τίποτα. Αχ κορίτσια εγώ το σκέφτομαι για 2ο αλλά λέω να περάσει λίγο ο καιρός γιατί 1) θέλω vback 2) ε να γυρίσω λίγο δουλειά να βρω τα πατήματα μου πριν έρθει η καταιγίδα του 2ου 😅 Να έχει μεγαλώσει λίγο και η μικρή να καταλαβαίνει περισσότερα. Κι εμείς μόνοι μας την μεγαλώνουμε, αλλά ευτυχώς έχω πολύ βοήθεια από το σύζυγό ❤️ Αφού καμία φορά που δεν την παλεύω του την δίνω 7 το πρωί που ξυπνάει η κυρία να μου την κρατήσει μέχρι τις 8 που φεύγει για δουλειά για να κοιμηθώ 😅 Τώρα ο ύπνος... Μία έτσι μία αλλιώς. Νομίζω έχω συνηθίσει πια και δεν με ενοχλεί 😅 Κάνει και ψιλοστανταρ αφυπνίσεις (12-4-6-7)  οπότε ίσως έμαθε ο οργασμός μου 🤣  Από κατορθώματα μπέμπας , έτοιμη είναι να περπατήσει 😅 Έχει ξεκινήσει να πατάει όλο το πέλμα (τόσο καιρό κινείται μόνο με τις μύτες) και κάνει πρόβες να σταθεί χωρίς να ακουμπάει κάπου! Έχω τρελαθεί! Δεν το περίμενα τόσο νωρίς. Καλά εννοείται θέλει καιρό ακόμα, αλλά μου κάνει εντύπωση πως προπονεί τον εαυτό της! Όταν ξεκινάει κάτι καινούργιο το κάνει συνέχεια μέχρι να το τελειοποιήσει και μου φαίνεται τόσο υπέροχο όλο αυτό!(Φαντάζομαι όλα τα μωρά το ίδιο κάνουν 😅)
    • Η αλήθεια είναι ότι πας με άλλο αέρα...και μπορώ να καταλάβω πόσο κουραστική είναι αυτή η διαδικασία...φτάνεις πολλές φορές σε σημείο να το κάνεις με το ζόρι, χωρίς να το απολαμβάνεις.. Και να ξέρεις ότι θα έρθει την πιο κατάλληλη στιγμή!!! Να ξεκουράζεσαι και να κάνεις πράγματα που απολαμβάνεις!!! Και μόλις έρθει θα τα ξεχάσεις όλα 🥰🥰
    • Καλά θα κάνεις κορίτσι μου!! Εύχομαι όλα καλά να πάνε! Είναι από μόνη της όλη αυτή η διαδικασία και η αναμονή στρεσογόνα οπότε τουλάχιστον να ξέρεις ότι είσαι σε καλά χέρια και πως έχεις έναν γιατρό που θα σε βοηθήσει να τα καταφέρεις! Θα δεις ότι θα κάνεις τα επόμενα βήματα και θα έρθει το μωράκι σου!! 
    • Ναι εγω τόσο έδωσα την τελευταία φορά αφού παίρνει 50 ευρώ επίσκεψη + 50 για το παπ 🤷‍♀️  Εσυ 40 ευρω πληρώνεις σε ιδιώτη γιατρό Αθήνα ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...