Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

έκανα μαραθώνιο διαβάσματος των τελευταίων 20 σελίδων να δω τα νέα σας γιατί δεν είχα καταφέρει να μπω εδώ και πολλές μέρες με τόσο τρέξιμο! Τι ωραία που έχουν μεγαλώσες τα μωράκια σας! Με το καλό να τα υποδεχτείτε ❤️

@Elkστειλε ένα email στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone με τους λογαριασμούς που έχεις και τις πληρωμές που έχεις κάνει και ζήτα διευκρινίσεις γραπτά! Πολύ περίεργο αυτό που σου λένε αν δεν μπορούν να σου δώσουν συγκεκριμένη ανάλυση του τι αφορά 

@babyblue94μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι! Να ξεκουράζεσαι και ζήτα από τον γιατρό σου να σε παρακολουθεί πιο συχνά. Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις και ένα δεύτερο Doppler σε άλλο γιατρό να δεις αν εντοπίσει το ίδιο πρόβλημα στον πλακούντα. 
 

Εμείς είμαστε καλά. Ο μπέμπης μας είναι στην ανάπτυξη, τρώει να μεγαλώσει και ελπίζω μέχρι τέλος Αυγούστου να έρθει σπίτι μας. Όλες οι εξετάσεις του έχουν βγει καλές, είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστό κι ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα.

Εγώ ψυχολογικά δεν είμαι και τόσο καλά αλλά το προσπαθώ. Παλεύω με το θήλαστρο - χωρίς μεγάλη επιτυχία - κάνω αντλήσεις ανα τρίωρο αλλά ακόμα η ποσότητα που βγάζω είναι ελάχιστη, με το ζόρι βγάζω τα 2 από τα 8 γεύματα του μπέμπη τη μέρα. Δεν έχω εγκαταλείψει ακόμη γιατί ελπίζω να καταφέρω να τον θηλάσω όταν μου επιτρέψουν τις επαφές μαζί του. 

Θα προσπαθήσω μου έδωσαν ένα φαξ για να στείλω τις αποδείξεις το οποίο φαξ προσπάθησαν 3 φορές να το στειλουν και δεν πήγε ποτε τώρα θα ψαξω να βρω κανένα email ευχαριστώ 

τι καλά το μωρακι σου μεγάλωσε ❤️ 
κανε λίγο υπομονή ακόμα με το θήλαστρο όσο γαλα βγάζεις δεν πειράζει όταν θα πάρεις το μωρακι σου σπίτι θα είναι πιο εύκολο ειδικά αν πιάσει και στήθος..

Πάνε όλα καλά πήρε αρκετό βαρος  εύχομαι γρήγορα να έρθει στο σπίτι σας γιατί φαντάζομαι είναι αρκετά δύσκολο να μην μπορείς να αγγίξεις το μωρακι σου.. οταν φτάσει 2 κιλά ισως να μπορέσεις να το πάρεις αγκαλιά έστω για λίγο.. νωρίτερα θα έρθει σπίτι σας από τέλη Αυγούστου είμαι σίγουρη όσο περνάει ο καιρός θα βάζει και πιο γρήγορα κιλά 

Να μας στέλνεις τα νέα σου όποτε έχεις χρόνο 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

28 Ιουλίου σήμερα γιορτάζει η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου η προστάτιδα της εγκυμοσύνης και τα μήλα της ατεκνίας. 5B2574D3-67AA-4124-81A7-17660DE87D0E.thumb.jpeg.07008924b20406a66ef0fa453550b14d.jpeg

Ναι είναι και τα γενέθλια μου ❤️❤️ να είμαστε όλες καλά και τα νινακια μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είναι και τα γενέθλια μου ❤️❤️ να είμαστε όλες καλά και τα νινακια μας. 

Χρονια πολλα  Και του χρονου με το μωράκι αγκαλιά 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είναι και τα γενέθλια μου ❤️❤️ να είμαστε όλες καλά και τα νινακια μας. 

Χρονια πολλά ..με το καλό το μωράκι  💖 σου!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

έκανα μαραθώνιο διαβάσματος των τελευταίων 20 σελίδων να δω τα νέα σας γιατί δεν είχα καταφέρει να μπω εδώ και πολλές μέρες με τόσο τρέξιμο! Τι ωραία που έχουν μεγαλώσες τα μωράκια σας! Με το καλό να τα υποδεχτείτε ❤️

@Elkστειλε ένα email στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone με τους λογαριασμούς που έχεις και τις πληρωμές που έχεις κάνει και ζήτα διευκρινίσεις γραπτά! Πολύ περίεργο αυτό που σου λένε αν δεν μπορούν να σου δώσουν συγκεκριμένη ανάλυση του τι αφορά 

@babyblue94μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι! Να ξεκουράζεσαι και ζήτα από τον γιατρό σου να σε παρακολουθεί πιο συχνά. Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις και ένα δεύτερο Doppler σε άλλο γιατρό να δεις αν εντοπίσει το ίδιο πρόβλημα στον πλακούντα. 
 

Εμείς είμαστε καλά. Ο μπέμπης μας είναι στην ανάπτυξη, τρώει να μεγαλώσει και ελπίζω μέχρι τέλος Αυγούστου να έρθει σπίτι μας. Όλες οι εξετάσεις του έχουν βγει καλές, είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστό κι ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα.

Εγώ ψυχολογικά δεν είμαι και τόσο καλά αλλά το προσπαθώ. Παλεύω με το θήλαστρο - χωρίς μεγάλη επιτυχία - κάνω αντλήσεις ανα τρίωρο αλλά ακόμα η ποσότητα που βγάζω είναι ελάχιστη, με το ζόρι βγάζω τα 2 από τα 8 γεύματα του μπέμπη τη μέρα. Δεν έχω εγκαταλείψει ακόμη γιατί ελπίζω να καταφέρω να τον θηλάσω όταν μου επιτρέψουν τις επαφές μαζί του. 

Πόλυ χαίρομαι για το μωράκι σου...Συγκινήθηκα ...γρηγορα εύχομαι να το πάρεις αγκαλιά!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είναι και τα γενέθλια μου ❤️❤️ να είμαστε όλες καλά και τα νινακια μας. 

Χρόνια σου πολλά ότι επιθυμείς 😊 με το καλό να έρθει και το μωρακι σας 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

28 Ιουλίου σήμερα γιορτάζει η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου η προστάτιδα της εγκυμοσύνης και τα μήλα της ατεκνίας. 5B2574D3-67AA-4124-81A7-17660DE87D0E.thumb.jpeg.07008924b20406a66ef0fa453550b14d.jpeg

Μεγάλη η ευλογία της! να βοηθάει όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να τεκνοποιησουν κ γενικά όλους τους ανθρώπους .εγώ νιώθω ότι με βοήθησε πολύ μαζί με την Παναγίτσα μας !!να μας φυλάει όλες η Αγία μας !!

Κορίτσια μιας που μιλάμε για αυτά τώρα έχετε ακούσει εσεις πως αν δεις έναν άγιο /Αγία στον ύπνο κ είσαι έγκυος πρέπει να βγάλεις το όνομα στο παιδάκι ;;

@babyblue94να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου !να έχεις τη βοήθεια της Αγίας Ειρήνης !!με το καλό το μωράκι σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το επόμενο πιο κοντινό ραντεβού ποια το έχει τώρα ;να μάθουμε νεακια και πως πάνε τα νινακια; 

Εγώ 10 Αυγούστου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια το επόμενο πιο κοντινό ραντεβού ποια το έχει τώρα ;να μάθουμε νεακια και πως πάνε τα νινακια; 

Εγώ 10 Αυγούστου. 

Εγώ έχω 4 Αυγούστου ραντεβού πάλι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Μεγάλη η ευλογία της! να βοηθάει όλες τις κοπέλες που προσπαθούν να τεκνοποιησουν κ γενικά όλους τους ανθρώπους .εγώ νιώθω ότι με βοήθησε πολύ μαζί με την Παναγίτσα μας !!να μας φυλάει όλες η Αγία μας !!

Κορίτσια μιας που μιλάμε για αυτά τώρα έχετε ακούσει εσεις πως αν δεις έναν άγιο /Αγία στον ύπνο κ είσαι έγκυος πρέπει να βγάλεις το όνομα στο παιδάκι ;;

@babyblue94να τα εκατοστήσεις κορίτσι μου !να έχεις τη βοήθεια της Αγίας Ειρήνης !!με το καλό το μωράκι σας!!!

Όχι εγώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο αλλά άλλοι λένε και αν γεννηθεί μέρα που γιορτάζει κάποιος Άγιος πρέπει λέει να βγάλεις το όνομα του Αγίου αλλά αν δεις κάθε μέρα είναι και από μια γιορτή.. εκτός αν το έχεις κάνει τάμα σε κάποιον άγιο για δικούς σου λόγους τότε πιστεύω ότι πρέπει να το βγάλεις το όνομα έστω και σαν δεύτερο να ακουστεί 

Αλλά για εμένα πρέπει να διαλέξει το ζευγάρι το όνομα του παιδιού και να μην επηρεάζονται απο γονεις και τέτοια 

Έχετε διαλέξει όνομα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια το επόμενο πιο κοντινό ραντεβού ποια το έχει τώρα ;να μάθουμε νεακια και πως πάνε τα νινακια; 

Εγώ 10 Αυγούστου. 

Εγώ κορίτσια η την τρίτη 2του μηνός η την Πέμπτη 4..θα τον πάρω αύριο !!

Βρε κορίτσια έχω δει δύο φορές στον ύπνο μου την Παναγία ...σε συγκεκριμένες τοποθεσίες..έχω πάει κ να  προσκυνήσω..η μία βέβαια στο μάτι είχε κάει.. κ γενικά έχω ακούσει ότι πρέπει να βγάλω το όνομα της.. σκεφτόμαστε λοιπόν Μαριάννα (η Παναγία και η πεθερά μου )η Άννα Μαρία ..θα ήθελα να βγάλω της Παναγίας ..γιατί τα όνειρα ήταν το κάτι άλλο..μεγάλη αγαλλίαση ένιωσα κ στα δύο ..βέβαια δεν είδαμε καταλήξει ακόμα..ο άντρας μου λέει πρώτα να τη συναντήσουμε να δούμε τι της ταιριάζει γενικά χαχαχαχ !

Γενικά θέλω να βγει πεθερικών το όνομα γιατί είμαι κάπως παραδοσιακή..

Εσείς ;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ κορίτσια η την τρίτη 2του μηνός η την Πέμπτη 4..θα τον πάρω αύριο !!

Βρε κορίτσια έχω δει δύο φορές στον ύπνο μου την Παναγία ...σε συγκεκριμένες τοποθεσίες..έχω πάει κ να  προσκυνήσω..η μία βέβαια στο μάτι είχε κάει.. κ γενικά έχω ακούσει ότι πρέπει να βγάλω το όνομα της.. σκεφτόμαστε λοιπόν Μαριάννα (η Παναγία και η πεθερά μου )η Άννα Μαρία ..θα ήθελα να βγάλω της Παναγίας ..γιατί τα όνειρα ήταν το κάτι άλλο..μεγάλη αγαλλίαση ένιωσα κ στα δύο ..βέβαια δεν είδαμε καταλήξει ακόμα..ο άντρας μου λέει πρώτα να τη συναντήσουμε να δούμε τι της ταιριάζει γενικά χαχαχαχ !

Γενικά θέλω να βγει πεθερικών το όνομα γιατί είμαι κάπως παραδοσιακή..

Εσείς ;;;

Α ωραία οπότε τα δύο κορίτσια είστε τώρα αρχές του μήνα. Άντε να πάνε όλα καλά❤️❤️ 

Εμείς θα την πούμε Λυδία. Το έχουμε αποφασίσει καιρό τώρα αλλά θα το αποκαλύψουμε στο μαιευτήριο με το βραχιολακι της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Εγώ κορίτσια η την τρίτη 2του μηνός η την Πέμπτη 4..θα τον πάρω αύριο !!

Βρε κορίτσια έχω δει δύο φορές στον ύπνο μου την Παναγία ...σε συγκεκριμένες τοποθεσίες..έχω πάει κ να  προσκυνήσω..η μία βέβαια στο μάτι είχε κάει.. κ γενικά έχω ακούσει ότι πρέπει να βγάλω το όνομα της.. σκεφτόμαστε λοιπόν Μαριάννα (η Παναγία και η πεθερά μου )η Άννα Μαρία ..θα ήθελα να βγάλω της Παναγίας ..γιατί τα όνειρα ήταν το κάτι άλλο..μεγάλη αγαλλίαση ένιωσα κ στα δύο ..βέβαια δεν είδαμε καταλήξει ακόμα..ο άντρας μου λέει πρώτα να τη συναντήσουμε να δούμε τι της ταιριάζει γενικά χαχαχαχ !

Γενικά θέλω να βγει πεθερικών το όνομα γιατί είμαι κάπως παραδοσιακή..

Εσείς ;;;

Εννοείται όπως νιώθεις αν έχεις την ανάγκη να βάλεις και τα δυο ονόματα δεν είναι κακο😊

καλα ναι πολλά ζευγάρια περιμένουν να δουν το μωρακι για να αποφασίσουν το όνομα του μωρού τους αυτό ειναι αλήθεια 

Και εγω παραδοσιακή, αλλά θέλω κιολας να βγάλω της πεθεράς μου.. έχω καλή πεθερά  ☺️  Θωμαΐς θα την πουμε…  δεν της το έχουμε πει ακομα της πεθεράς μου 

@babyblue94 ωραίο όνομα το Λυδία το επιλέξατε εσεις ; Ή το έχει καποια στην οικογένεια μαμα πεθερά ; Στο βραχιολάκι μόνο το επώνυμο δεν βάζουν ; Θέλουν να βάλουμε και το όνομα μαζί του μωρού ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Εγώ κορίτσια η την τρίτη 2του μηνός η την Πέμπτη 4..θα τον πάρω αύριο !!

Βρε κορίτσια έχω δει δύο φορές στον ύπνο μου την Παναγία ...σε συγκεκριμένες τοποθεσίες..έχω πάει κ να  προσκυνήσω..η μία βέβαια στο μάτι είχε κάει.. κ γενικά έχω ακούσει ότι πρέπει να βγάλω το όνομα της.. σκεφτόμαστε λοιπόν Μαριάννα (η Παναγία και η πεθερά μου )η Άννα Μαρία ..θα ήθελα να βγάλω της Παναγίας ..γιατί τα όνειρα ήταν το κάτι άλλο..μεγάλη αγαλλίαση ένιωσα κ στα δύο ..βέβαια δεν είδαμε καταλήξει ακόμα..ο άντρας μου λέει πρώτα να τη συναντήσουμε να δούμε τι της ταιριάζει γενικά χαχαχαχ !

Γενικά θέλω να βγει πεθερικών το όνομα γιατί είμαι κάπως παραδοσιακή..

Εσείς ;;;

Συγγνώμη που πετάγομαι αλλά μπορείτε να το βγάλετε Μαριάννα από την Αγία Μαριάννα που γιορτάζει στις 28 Φεβρουαρίου. Εμείς θα δώσουμε αυτό και θα προσθέσουμε το Ανθή σαν δεύτερο. Και εμείς λόγω πεθερικων η ονομασία αλλά το Μαριάννα θεωρείται και ένα όνομα. Παπά δεν έχω ρωτήσει βέβαια το ξεκαθαρίζω. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια, 

@babyblue94πολύχρονη να είσαι με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου αγκαλιά. 

Εγώ έχω ραντεβού  3 Αυγούστου κα εμείς λέμε να βγάλουμε το όνομα του μπαμπά μου στο αγοράκι μας αλλά θα το επιβεβαιώσουμε μόλις το δούμε το μωράκι μας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ρε κορίτσια να πω κάτι πολύ άσχετο αλλά έχω εδώ και μερες προσπαθω να βγάλω μια άκρη και δεν μπορω και ειπα να ρωτήσω και σε εσας μήπως έχετε καποια παρόμοια εμπηρια ή έχετε ακούσει κάτι παρόμοιο.. εδώ και μια βδομαδα με έχουν στείλει μια επιστολή από Vodafone και μου λένε ότι χρωστάω 31,5 ευρώ χωρίς όμως να μου λένε τι είναι αυτό το ποσο και επισης έχουν πει και στο πατέρα μου (τηλεφωνικά σε εκείνον ) ότι χρωστάει 29 ευρώ.. 

τους περνούμε τηλ και ρωταμε τι είναι αυτό το ποσο και λένε είναι απλήρωτος λογαριασμός Μαρτίου Απριλίου που δεν ισχύει κάτι τέτοιο γιατί ευτυχώς ο πατέρας μου πάει και τα πληρώνει σε κατάστημα και έχει κρατημένες τις αποδείξεις… αλλά αυτοί επιμένουν και απειλούν ότι θα μου κάνουν φραγή και ότι θα με τρέξουν και νομικά.. εδώ να πω ότι είμαι 8 χρόνια στην Vodafone χωρίς να έχω θέμα στο παρελθόν πάντα πλήρωνα χωρίς καν να προλάβουν να λήξη η προθεσμία πληρωμής μου.. 

έχει παει σε κατάστημα να ρωτήσει και πάλι άκρη δεν έβγαλα 

επισης όλοι μου οι λογαριασμοί μέχρι Ιουνίου έγραφαν πάνω οτι δεν χρωστάω και ξαφνικά βγήκε ο μήνας Ιούλιος και γραφει οτι χρωστάω 31,5 + τον λογαριασμό που τρέχει και δεν ξέρω τώρα τι να κάνω.. δεν είναι το ποσο αλλά είναι η κοροϊδία δεν είναι παράλογο να πληρώσω κατι για το οποίο δεν ξέρω καν τι είναι ; Και ποιος μου λέει αν σε μερικούς μήνες πάλι δεν μου ζητήσουν και αλλά λεφτά με την πρόφαση οτι χρωστάω ; Γιατί μαζί με του πατέρα μου και τους τρέχοντα λογαριασμούς θέλουν 70 ευρώ  συγνώμη για το μακροσκελές κείμενο που είναι και άσχετο αλλά ήθελε και μια γνωμη στο τι να κάνω 😕

 

Κορίτσι μου θέλει τρέξιμο κ να τους πρήξεις για να βγάλεις άκρη! Κ να πέσεις σε υπάλληλο είτε από το τηλέφωνο είτε από το κατάστημα που θέλει να βοηθήσει! Να στείλεις ένα mail για παράπονα στην εταιρία μαζί με όλες τις αποδείξεις κ τους λογαριασμούς που έχεις! Να πάτε κ από το κατάστημα να κάνετε αίτημα παραπόνων. Κ στην ανάγκη να του πείτε ότι αν δεν λυθεί θα φύγουμε οικογενειακώς από την εταιρία (μπας κ φοβηθούν) όμως πρέπει να τα στείλεις αυτά να τα δουν μήπως βγάλεις άκρη! Συνήθως όταν κάνεις ανανέωση συμβολαίου η σου αλλάζουν το πρόγραμμα σου έρχεται παραπάνω ο πρώτος λογαριασμός αλλά σε εσας λένε για παλιό ανεξωφλιτο αποτι καταλαβα... Αν είσαι σπίτι κάθε μέρα (κ δεν δουλεύεις εννοώ) να τους πρήζεις κάθε μέρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε;

έκανα μαραθώνιο διαβάσματος των τελευταίων 20 σελίδων να δω τα νέα σας γιατί δεν είχα καταφέρει να μπω εδώ και πολλές μέρες με τόσο τρέξιμο! Τι ωραία που έχουν μεγαλώσες τα μωράκια σας! Με το καλό να τα υποδεχτείτε ❤️

@Elkστειλε ένα email στην εξυπηρέτηση πελατών της Vodafone με τους λογαριασμούς που έχεις και τις πληρωμές που έχεις κάνει και ζήτα διευκρινίσεις γραπτά! Πολύ περίεργο αυτό που σου λένε αν δεν μπορούν να σου δώσουν συγκεκριμένη ανάλυση του τι αφορά 

@babyblue94μην αγχώνεσαι και μη στεναχωριέσαι! Να ξεκουράζεσαι και ζήτα από τον γιατρό σου να σε παρακολουθεί πιο συχνά. Προσωπικά θα σου πρότεινα να κάνεις και ένα δεύτερο Doppler σε άλλο γιατρό να δεις αν εντοπίσει το ίδιο πρόβλημα στον πλακούντα. 
 

Εμείς είμαστε καλά. Ο μπέμπης μας είναι στην ανάπτυξη, τρώει να μεγαλώσει και ελπίζω μέχρι τέλος Αυγούστου να έρθει σπίτι μας. Όλες οι εξετάσεις του έχουν βγει καλές, είναι ένα κουκλάκι ζωγραφιστό κι ανυπομονώ να τον πάρω αγκαλίτσα.

Εγώ ψυχολογικά δεν είμαι και τόσο καλά αλλά το προσπαθώ. Παλεύω με το θήλαστρο - χωρίς μεγάλη επιτυχία - κάνω αντλήσεις ανα τρίωρο αλλά ακόμα η ποσότητα που βγάζω είναι ελάχιστη, με το ζόρι βγάζω τα 2 από τα 8 γεύματα του μπέμπη τη μέρα. Δεν έχω εγκαταλείψει ακόμη γιατί ελπίζω να καταφέρω να τον θηλάσω όταν μου επιτρέψουν τις επαφές μαζί του. 

Καλως την! Πόσο ωραία που μας λες τα νέα σας! Μπράβο που τα πάτε καλά με τον μικρό σας! Σύντομα σας εύχομαι να τον πάρετε αγκαλιά !!!! Είναι δύσκολο αυτό που κάνετε τι να λέμε τώρα !!! Να έχετε πίστη κ υπομονή!!!! Ακόμα κ μετά θηλαστρο σιγά σιγά... Το σημαντικό είναι ότι του δίνεις έστω κ αυτά τα δύο γεύματα δικά σου!!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

28 Ιουλίου σήμερα γιορτάζει η Αγία Ειρήνη Χρυσοβαλάντου η προστάτιδα της εγκυμοσύνης και τα μήλα της ατεκνίας. 5B2574D3-67AA-4124-81A7-17660DE87D0E.thumb.jpeg.07008924b20406a66ef0fa453550b14d.jpeg

Θαυματουργή!!!! Να μας έχει όλες καλά μέχρι το τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι είναι και τα γενέθλια μου ❤️❤️ να είμαστε όλες καλά και τα νινακια μας. 

Χρόνια σου πολλαααααα!!!!!!!!! Με το καλό να έρθει το μωράκι!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια το επόμενο πιο κοντινό ραντεβού ποια το έχει τώρα ;να μάθουμε νεακια και πως πάνε τα νινακια; 

Εγώ 10 Αυγούστου. 

Εγώ σίγουρα όχι! Χαχαχα! Αργώ ! 22.08! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Όχι εγώ δεν έχω ακούσει κάτι τέτοιο αλλά άλλοι λένε και αν γεννηθεί μέρα που γιορτάζει κάποιος Άγιος πρέπει λέει να βγάλεις το όνομα του Αγίου αλλά αν δεις κάθε μέρα είναι και από μια γιορτή.. εκτός αν το έχεις κάνει τάμα σε κάποιον άγιο για δικούς σου λόγους τότε πιστεύω ότι πρέπει να το βγάλεις το όνομα έστω και σαν δεύτερο να ακουστεί 

Αλλά για εμένα πρέπει να διαλέξει το ζευγάρι το όνομα του παιδιού και να μην επηρεάζονται απο γονεις και τέτοια 

Έχετε διαλέξει όνομα ;

Εμείς όχι ακόμα!!!! Λογικά θα πάμε παραδοσιακά αλλά με διπλό όνομα! Είπαμε να γεννηθεί με το καλό κ μετά να αποφασίσουμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Εγώ κορίτσια η την τρίτη 2του μηνός η την Πέμπτη 4..θα τον πάρω αύριο !!

Βρε κορίτσια έχω δει δύο φορές στον ύπνο μου την Παναγία ...σε συγκεκριμένες τοποθεσίες..έχω πάει κ να  προσκυνήσω..η μία βέβαια στο μάτι είχε κάει.. κ γενικά έχω ακούσει ότι πρέπει να βγάλω το όνομα της.. σκεφτόμαστε λοιπόν Μαριάννα (η Παναγία και η πεθερά μου )η Άννα Μαρία ..θα ήθελα να βγάλω της Παναγίας ..γιατί τα όνειρα ήταν το κάτι άλλο..μεγάλη αγαλλίαση ένιωσα κ στα δύο ..βέβαια δεν είδαμε καταλήξει ακόμα..ο άντρας μου λέει πρώτα να τη συναντήσουμε να δούμε τι της ταιριάζει γενικά χαχαχαχ !

Γενικά θέλω να βγει πεθερικών το όνομα γιατί είμαι κάπως παραδοσιακή..

Εσείς ;;;

Όπως νιώθετε! Αν το νιώθεις να δώσεις το όνομα της Παναγίας να το δώσεις! Έστω κ σαν δεύτερο! Ειδικά αν πιστεύεις ότι σας έχει βοηθήσει ! Πάντως να ξέρεις η Άννα ήταν η μητέρα της Παναγίας...(εμείς αν είχαμε κοριτσάκι το δεύτερο θα ήταν Άννα )  Κ εμείς λέμε να γεννηθεί πρώτα με το καλό! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Α ωραία οπότε τα δύο κορίτσια είστε τώρα αρχές του μήνα. Άντε να πάνε όλα καλά❤️❤️ 

Εμείς θα την πούμε Λυδία. Το έχουμε αποφασίσει καιρό τώρα αλλά θα το αποκαλύψουμε στο μαιευτήριο με το βραχιολακι της. 

Ζητάνε όνομα για το βραχιολακι???? Κ όσοι δεν έχουν αποφασίσει? Φαντάζομαι δεν είναι υποχρεωτικό! 🤣 Πολύ ωραίο όνομα το Λύδια!!!!! Με το καλό να έρθει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια όσον αφορά τα διπλά ονόματα... Να ξέρετε πως σε κάποιες περιοχές δεν "επιτρέπεται" το διπλό όνομα! Να ρώτησετε την ενορία σας όταν με το καλό έρθει η ώρα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...