Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

Κορίτσια καλημέρα! Αυτά τα βουναλακια κ ένα μου πετάγονται αλλά μόλις βάλω το χέρι μου απάνω πάει αλλού η μαζεύεται κ γι'αυτό λέω πως είναι το μωρό! Άλλωστε δεν συνδιάζονται με πόνους! Για τις συσπάσεις εγώ θα σας πω (παλι) πως νόμιζα ότι παθαίνω αλλά ήταν καθαρά εντερικό το θέμα! Όπως κ το μωρό τώρα που μεγάλωσε μας τεντώνει! 

Εγώ είμαι της άποψης όμως να πάρετε τον γιατρό σας τηλέφωνο και να τον ενημερώσετε! Γτ όταν νόμιζα ότι παθαίνω συσπάσεις πήγα κ τσεκαρε τον τράχηλο κ τελικά δεν ήταν συσπασεις! 

Όπως κ τώρα που κάποιες φορές έχω ενοχλήσεις στον αφαλό μου! Είναι το μωράκι κ η μήτρα που μας τσιτωνει κιαλλο!!!!! 🥰🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας κορίτσια....τι καύσωνας είναι αυτός....κλεισμένοι μέσα στο σπίτι με κλιματιστικό ....

εγώ από νωρίς είχα αυτά τα βουναλάκι σαν να πέτρωνε η κοιλιά και ήταν το έντερο....γενικά κάνει διάφορα και τώρα ,όσο μεγαλώνει το μωρο καταλαβαίνω οτι είναι το μωρο που κουνιέται και κάθεται σε μια μεριά ...σε μικρότερους μήνες είχα αγχωθεί...από τη στιγμή που δεν συνοδεύεται με πόνο δεν υπάρχει κάτι ανησυχητικό έτσι μου είχε πει ο γιατρος και είχα ηρέμησει....και έχω φτάσει 8 ο ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ πότε τα γράψατε όλα αυτά ;; χιχι..καλά μιλάμε για καυσωνα..εμεις βγήκαμε  δε παλεύεται η ζέστη !!ήταν να πάμε κ άλλου αλλά γυρίσαμε ..μετάνιωσα που βγήκα . Ναι @babyblue94ακριβώς αυτό μου έχει πει ο γιατρός πως είναι οι συσπάσεις ..εγώ έχω καθημερινά ειδικά όταν ξεκουράζομαι που κουνιέται πιο πολύ..συνοδεύονται από κινήσεις του μωρού κ σπρώξιμο προς την κύστη..είναι απολύτως φυσιολογικές..τίποτα το ανησυχητικό...τον τελευταίο καιρό είναι πιο έντονες..πως είσαι με το πόδι ;;το ξεπερνάει σιγά σιγά ;;

εμένα τις δύο τελευταίες ημέρες με πιάνει κ πόνος στο πόδι...πρέπει να το πω στο γιατρό ..στιγμιαία βέβαια..δύο τρεις φορές Μ έχει πιάσει.μσαν νευρολογικό να το πω ;;

φαντάζομαι είναι όλα φυσιολογικά !!τα πετρώματα όμως βρε κορίτσια με προβληματίζουν...που θα ξέρουμε πότε είναι σύσπαση κ πότε το μωρό ;;

Ο Γιατρός είπε πως όταν είναι συσπάσεις τοκετού γενικά πονάμε παντού κ είναι πολύ επώδυνα όλα...

εμένα όταν με πιάνουν αρκετές παίρνω και buscopan !!δε θέλω να το παρακανω όμως...

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια οσο δεν νιωθω κάποιο πόνο δεν με πιάνει άγχος εγώ νιωθω το μωρο που κουνιέται και φουσκώνει την κοιλιά μου σε σημεία δεν φουσκώνει όλοι αλλά και εμένα έχει καιρό που τα κάνει αυτά τα εξογκώματα δεν άρχισαν τώρα δηλαδή… αν αρχίσει όμως  να με πονάει θα παρω τον γιατρό μου πιστεύω θα πονάνε οι συσπάσεις τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει τώρα δεν ξέρω… όταν θα πάω την τριτη θα κάνω μερικές ερωτήσεις στην μαία για τις συσπάσεις να δω τι θα μου πει.. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλέ πότε τα γράψατε όλα αυτά ;; χιχι..καλά μιλάμε για καυσωνα..εμεις βγήκαμε  δε παλεύεται η ζέστη !!ήταν να πάμε κ άλλου αλλά γυρίσαμε ..μετάνιωσα που βγήκα . Ναι @babyblue94ακριβώς αυτό μου έχει πει ο γιατρός πως είναι οι συσπάσεις ..εγώ έχω καθημερινά ειδικά όταν ξεκουράζομαι που κουνιέται πιο πολύ..συνοδεύονται από κινήσεις του μωρού κ σπρώξιμο προς την κύστη..είναι απολύτως φυσιολογικές..τίποτα το ανησυχητικό...τον τελευταίο καιρό είναι πιο έντονες..πως είσαι με το πόδι ;;το ξεπερνάει σιγά σιγά ;;

εμένα τις δύο τελευταίες ημέρες με πιάνει κ πόνος στο πόδι...πρέπει να το πω στο γιατρό ..στιγμιαία βέβαια..δύο τρεις φορές Μ έχει πιάσει.μσαν νευρολογικό να το πω ;;

φαντάζομαι είναι όλα φυσιολογικά !!τα πετρώματα όμως βρε κορίτσια με προβληματίζουν...που θα ξέρουμε πότε είναι σύσπαση κ πότε το μωρό ;;

Ο Γιατρός είπε πως όταν είναι συσπάσεις τοκετού γενικά πονάμε παντού κ είναι πολύ επώδυνα όλα...

εμένα όταν με πιάνουν αρκετές παίρνω και buscopan !!δε θέλω να το παρακανω όμως...

 

 

Το πόδι μου προς το παρών είναι λιγο καλύτερα. Ελπίζω να περάσει. Τώρα είχα νιώσει αυτές τις συσπάσεις ..ωστόσο τα υπόλοιπα όλα καλά.

Το δωμάτιο και τα ρούχα του μωρού όλα πλυμένα και στη θέση τους. Μόνο η τσάντα έχει μείνει..και αύριο έχω ντομπλερ. ❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Εγώ κορίτσια οσο δεν νιωθω κάποιο πόνο δεν με πιάνει άγχος εγώ νιωθω το μωρο που κουνιέται και φουσκώνει την κοιλιά μου σε σημεία δεν φουσκώνει όλοι αλλά και εμένα έχει καιρό που τα κάνει αυτά τα εξογκώματα δεν άρχισαν τώρα δηλαδή… αν αρχίσει όμως  να με πονάει θα παρω τον γιατρό μου πιστεύω θα πονάνε οι συσπάσεις τουλάχιστον έτσι έχω διαβάσει τώρα δεν ξέρω… όταν θα πάω την τριτη θα κάνω μερικές ερωτήσεις στην μαία για τις συσπάσεις να δω τι θα μου πει.. 

 

Αν τα έχεις καιρό αν ήταν συσπάσεις θα το είχε δει ο γιατρός !οπότε λογικά είναι το μωράκι σου..και εμένα δεν είναι ε.ολξ την κοιλιά...μόνο απ' τη μια πλευρά κυρίως ..τώρα τελευταία ξεκίνησαν να είναι πιο έντονα..αλλά ούτε εγώ έχω κάποιον πόνο !!απλώς όπως αράζει μερικές φορές υπάρχουν σημεία που με πιέζουν ας πούμε..ναι την τρίτη έχεις !θα περιμένουμε νέα !!

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Το πόδι μου προς το παρών είναι λιγο καλύτερα. Ελπίζω να περάσει. Τώρα είχα νιώσει αυτές τις συσπάσεις ..ωστόσο τα υπόλοιπα όλα καλά.

Το δωμάτιο και τα ρούχα του μωρού όλα πλυμένα και στη θέση τους. Μόνο η τσάντα έχει μείνει..και αύριο έχω ντομπλερ. ❤️

 

Θα έχουμε κ τα δικά σου νέα αύριο !!το πόδι λογικά σου περνάει !!αφού έχει αρχίσει να σε αφήνει !!

Όλα καλά θα πάνε !!είσαι πολύ γρήγορη !!βαλιτσουλα κ εγώ έχω μισό φτιάξει..δλδ απλώς έχω μαζέψει μερικά πράγματα σε ένα συρταρι !!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Το πόδι μου προς το παρών είναι λιγο καλύτερα. Ελπίζω να περάσει. Τώρα είχα νιώσει αυτές τις συσπάσεις ..ωστόσο τα υπόλοιπα όλα καλά.

Το δωμάτιο και τα ρούχα του μωρού όλα πλυμένα και στη θέση τους. Μόνο η τσάντα έχει μείνει..και αύριο έχω ντομπλερ. ❤️

 

Ααα τα έχεις ετοιμάσει τα ρουχαλάκια ; Τα έπλυνες ; Μια χαρά, εγώ αγόρασα πλυντήριο πριν λίγες μερες  ελπίζω αύριο να έρθει και να ξεκινήσω πλένω και εγω επιτελους του μωρού τα πράγματα 

αντε θα περιμένουμε νέα σου από την Doppler σου, να δω εκεί εμένα τι θα μου πει την Τρίτη

λογικα αν έχεις συσπάσεις ίσως φαίνεται στην εξέταση κανε μια ερώτηση να δεις τι θα σου πει  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Αν τα έχεις καιρό αν ήταν συσπάσεις θα το είχε δει ο γιατρός !οπότε λογικά είναι το μωράκι σου..και εμένα δεν είναι ε.ολξ την κοιλιά...μόνο απ' τη μια πλευρά κυρίως ..τώρα τελευταία ξεκίνησαν να είναι πιο έντονα..αλλά ούτε εγώ έχω κάποιον πόνο !!απλώς όπως αράζει μερικές φορές υπάρχουν σημεία που με πιέζουν ας πούμε..ναι την τρίτη έχεις !θα περιμένουμε νέα !!

 

Θα έχουμε κ τα δικά σου νέα αύριο !!το πόδι λογικά σου περνάει !!αφού έχει αρχίσει να σε αφήνει !!

Όλα καλά θα πάνε !!είσαι πολύ γρήγορη !!βαλιτσουλα κ εγώ έχω μισό φτιάξει..δλδ απλώς έχω μαζέψει μερικά πράγματα σε ένα συρταρι !!❤️

Ναι έτσι πιστεύω και εγώ θα το είχε δει ειδικά αυτό που με έκοβε την ανάσα είχε ξεκινήσει αρκετά νωρίς να μου συμβαίνει που τον είχα ρωτήσει 

τωρα θα δείξει κορίτσια αλλά λογικά από εδώ και πέρα όλο και κάτι θα αρχίσω να έχω.. το περιμένω δηλαδή..

εγω ελπίζω από αύριο να ξεκινήσω να πλένω του μωρού τα πράγματα εγώ τα δικά μου τα έχω έτοιμα σχεδον να τσεκάρω και τα χαρτιά μου θέλω νομίζω μόνο το βιβλιάριο της τράπεζας μου λείπει να το βγάλω μια φωτοτυπία τα αλλά τα έχω… θέλω να ετοιμάσω λιγα ρούχα και του αντρα να έχεις και αυτός μαζί του 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου πως πατε με τη ζεστη;Εγω δεν εχω βγει καθολου εξω οπότε δεν εχω εικονα του τι γίνεται,θα βγω όμως αυριο διοτι εχω ραντεβού για Doppler.Εχω κι εγω απορια για το τι συμβαίνει με τις συσπάσεις, αυριο μπαινω στην 31η εβδομαδα και κατα διαστηματα εχω κι εγώ αυτα τα βουναλακια στην κοιλιά ή την εχω νιώσει για δευτερολεπτα πιο σφιχτη αλλα χωρις να υπάρχει πόνος.Και στη δικια μου περίπτωση που ειμαι με ανεπάρκεια τραχήλου,δε θα ηθελα με τιποτα να ειναι συσπάσεις ολα αυτα.Θα ρωτησω αυριο στη Doppler τι μπορει να είναι και εχω ραντεβού 3/8 και με τον δικο μου το γιατρό που εχω περισσοτερη εμπιστοσύνη στο τι θα πει αυτος.Ειδωμεν!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κοριτσια μου πως πατε με τη ζεστη;Εγω δεν εχω βγει καθολου εξω οπότε δεν εχω εικονα του τι γίνεται,θα βγω όμως αυριο διοτι εχω ραντεβού για Doppler.Εχω κι εγω απορια για το τι συμβαίνει με τις συσπάσεις, αυριο μπαινω στην 31η εβδομαδα και κατα διαστηματα εχω κι εγώ αυτα τα βουναλακια στην κοιλιά ή την εχω νιώσει για δευτερολεπτα πιο σφιχτη αλλα χωρις να υπάρχει πόνος.Και στη δικια μου περίπτωση που ειμαι με ανεπάρκεια τραχήλου,δε θα ηθελα με τιποτα να ειναι συσπάσεις ολα αυτα.Θα ρωτησω αυριο στη Doppler τι μπορει να είναι και εχω ραντεβού 3/8 και με τον δικο μου το γιατρό που εχω περισσοτερη εμπιστοσύνη στο τι θα πει αυτος.Ειδωμεν!!!

Η ζέστη αυτές τις μέρες είναι ανυπόφορη. Εγώ είμαι μέσα με αιρκοντίσιον οπότε είμαι εντάξει..

Το απόγευμα έχω και εγώ ντομπλερ. Είμαι 30+2. Για να δούμε ...🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κοριτσια μου πως πατε με τη ζεστη;Εγω δεν εχω βγει καθολου εξω οπότε δεν εχω εικονα του τι γίνεται,θα βγω όμως αυριο διοτι εχω ραντεβού για Doppler.Εχω κι εγω απορια για το τι συμβαίνει με τις συσπάσεις, αυριο μπαινω στην 31η εβδομαδα και κατα διαστηματα εχω κι εγώ αυτα τα βουναλακια στην κοιλιά ή την εχω νιώσει για δευτερολεπτα πιο σφιχτη αλλα χωρις να υπάρχει πόνος.Και στη δικια μου περίπτωση που ειμαι με ανεπάρκεια τραχήλου,δε θα ηθελα με τιποτα να ειναι συσπάσεις ολα αυτα.Θα ρωτησω αυριο στη Doppler τι μπορει να είναι και εχω ραντεβού 3/8 και με τον δικο μου το γιατρό που εχω περισσοτερη εμπιστοσύνη στο τι θα πει αυτος.Ειδωμεν!!!

Πολύ ζεστη είναι η αλήθεια και εγώ αποφεύγω να βγαίνω το απογευματάκι πάω καμία βόλτα που είναι πιο δροσερά κανείς δεν έχει καταλαβει με τις συσπάσεις τι γίνεται εγώ εχτές πήγα για μπάνιο στην θάλασσα αλλά πήγα αργά 20:00 η ώρα εεε κατά της 20:30 μπήκα στην θάλασσα κανένα 10 λεπτό δεν καθησα πολύ αλλά ήταν λίγο κρύο το νερό έτσι μου φάνηκε μέχρι να μπω μετά ήμουν εντάξει αλλά δεν το παράκανα όμως για αυτό δεν καθησα πολύ 

μετα το βράδυ όμως άρχισα να έχω πόνους περιόδου χαμηλά στην κοιλιά που γενικά δεν είχα τώρα έφταιγε η θάλασσα; Δεν ξέρω.. τώρα το πρωί που ξύπνησα είμαι οκ 

αυτα τα πονακια είναι συσπάσεις ; Είναι κάτι άλλο δεν έχω καταλαβει ούτε και εγώ θα μάθουμε κ αποια στιγμή

@babyblue94 θα περιμένουμε νέα σας κορίτσια με τις Doppler σήμερα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κοριτσια μου πως πατε με τη ζεστη;Εγω δεν εχω βγει καθολου εξω οπότε δεν εχω εικονα του τι γίνεται,θα βγω όμως αυριο διοτι εχω ραντεβού για Doppler.Εχω κι εγω απορια για το τι συμβαίνει με τις συσπάσεις, αυριο μπαινω στην 31η εβδομαδα και κατα διαστηματα εχω κι εγώ αυτα τα βουναλακια στην κοιλιά ή την εχω νιώσει για δευτερολεπτα πιο σφιχτη αλλα χωρις να υπάρχει πόνος.Και στη δικια μου περίπτωση που ειμαι με ανεπάρκεια τραχήλου,δε θα ηθελα με τιποτα να ειναι συσπάσεις ολα αυτα.Θα ρωτησω αυριο στη Doppler τι μπορει να είναι και εχω ραντεβού 3/8 και με τον δικο μου το γιατρό που εχω περισσοτερη εμπιστοσύνη στο τι θα πει αυτος.Ειδωμεν!!!

Τι κάνεις κορίτσι μου ;;

Καλύτερα μέσα χιχι..εγώ ως συσπάσεις έχω σίγουρα αυτά τα τραβήγματα προς την κύστη !!να μας πεις τα νέα σου σήμερα μαζί με την @babyblue94όλα καλά θα είναι.!!

Κι εγώ κάπου εκεί θα ξαναπάω γυναικολόγο !!

Εγω μίλησα και σήμερα με τον γιατρό (τον έχω ζαλίσει λίγο αυτές τις ημέρες )του είπα ότι απ' τις συσπάσεις κάποιες φορές λιγοστές έχω πόνο στα πόδια..και μου είπε ότι επειδή τα ποδαράκια του ήταν πολύ κάτω πιέζει πολύ και τα νεύρα κ επηρεάζει και το νευρολογικό του ποδιού..μου είπε πάλι να κάνω ενέσεις προγεστερόνης προληπτικά για τον τράχηλο μιας που έχω αρκετές συσπάσεις...δύο ανά δεκαήμερο !!κατά τ αλλά συνεχίζουμε ακμαιοτατες ;!κάθε μέρα που φεύγει τα μωράκια μας δυναμώνουν κι άλλο !!!!

@Elkμπορεί να κρυώσες αν όντως την αισθάνθηκες κρύα...μα όντως δε ξέρουμε κ τι ώρα να πάμε κ θαλασσα..εσυ δλδ μιας που την έχεις κ δίπλα ..μεσημέρι δεν κάνει βράδυ ίσως κρυώνει το νερό ..αφού σου πέρασαν μια χαρά !!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου όλα καλά με την εξέταση μου. 

1555 είναι η μπουμπού. Χαχαχα 🥰 όλα καλά μου είπανε. Δεν αλλάζει η Πητ. Όπως ήταν εξαρχής. Του είπα για τις συσπάσεις. Ο τράχηλος λέει είναι μια χαρά δεν βλέπει κάτι. 

 

Μου είπανε να συνεχίσω το σαλοσπιρ. Και δεν μου είπανε κάτι άλλο .

Αλλά εγώ βλέπω που λέει μέσα. Πλακούντας grade III.  Στο 3 δεν είναι στο τέλος; Νομίζω στην εβδομάδα μου θα έπρεπε να είναι στο 2. 

Εσάς πόσο είναι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με την εξέταση μου. 

1555 είναι η μπουμπού. Χαχαχα 🥰 όλα καλά μου είπανε. Δεν αλλάζει η Πητ. Όπως ήταν εξαρχής. Του είπα για τις συσπάσεις. Ο τράχηλος λέει είναι μια χαρά δεν βλέπει κάτι. 

 

Μου είπανε να συνεχίσω το σαλοσπιρ. Και δεν μου είπανε κάτι άλλο .

Αλλά εγώ βλέπω που λέει μέσα. Πλακούντας grade III.  Στο 3 δεν είναι στο τέλος; Νομίζω στην εβδομάδα μου θα έπρεπε να είναι στο 2. 

Εσάς πόσο είναι; 

Αχ τι ωραία !!όλα καλά λοιπόν !!μεγαλώνει το μωράκι σου !!!

Εγώ είμαι στο δύο νομίζω την τελευταία φορά που πήγα ..και μου είπε ότι ακόμα δεν έχει γεράσει καθόλου..

Εγώ νομίζω στην ηλικία κύησης που είμαστε φυσιολογικό δεν είναι και το 3;;θες να ρωτήσω τον αιματολογο μου ;;αν δε σου είπε όμως κάτι γιατί να ανησυχείς ;;;σε εμβρυολογος πηγές ;;στον γιατρό σου πότε θα πας ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου όλα καλά με την εξέταση μου. 

1555 είναι η μπουμπού. Χαχαχα 🥰 όλα καλά μου είπανε. Δεν αλλάζει η Πητ. Όπως ήταν εξαρχής. Του είπα για τις συσπάσεις. Ο τράχηλος λέει είναι μια χαρά δεν βλέπει κάτι. 

 

Μου είπανε να συνεχίσω το σαλοσπιρ. Και δεν μου είπανε κάτι άλλο .

Αλλά εγώ βλέπω που λέει μέσα. Πλακούντας grade III.  Στο 3 δεν είναι στο τέλος; Νομίζω στην εβδομάδα μου θα έπρεπε να είναι στο 2. 

Εσάς πόσο είναι; 

Άντε ωραία κοπέλα μου όλα καλά πάει και αυτήν εξέταση 😊

Άρα δεν έχεις ούτε συσπάσεις κομπλέ είσαι τότε του είπες που πονάς και δυσκολεύεσαι στο περπατημα ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ τι ωραία !!όλα καλά λοιπόν !!μεγαλώνει το μωράκι σου !!!

Εγώ είμαι στο δύο νομίζω την τελευταία φορά που πήγα ..και μου είπε ότι ακόμα δεν έχει γεράσει καθόλου..

Εγώ νομίζω στην ηλικία κύησης που είμαστε φυσιολογικό δεν είναι και το 3;;θες να ρωτήσω τον αιματολογο μου ;;αν δε σου είπε όμως κάτι γιατί να ανησυχείς ;;;σε εμβρυολογος πηγές ;;στον γιατρό σου πότε θα πας ;;

Εγώ νομίζω στο 2 πρέπει να είναι το φυσιολογικό. Έτσι διάβασα. Αλλά γιατί δεν μου είπε κάτι. Τα έχω στείλει στον γιατρό να μου τα δει και τον ρωτάω και για αυτό. Οπότε θα περιμένω. Κοίτα αν θες και δεν το ξεχάσεις ρώτα. Περιμένω και εγώ να μου απαντήσει ο γιατρός. Στον γιατρό είναι να πάω κοντά στον 15 Αύγουστο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Άντε ωραία κοπέλα μου όλα καλά πάει και αυτήν εξέταση 😊

Άρα δεν έχεις ούτε συσπάσεις κομπλέ είσαι τότε του είπες που πονάς και δυσκολεύεσαι στο περπατημα ;

Εγώ του είπα ότι ένιωσα αυτές τις συσπάσεις. Και μου λέει κάτσε να δούμε τον τράχηλο. Και μου είπε ότι είναι καλά. Τώρα δεν ξέρω. Γενικά με ξεπεταξε και ήταν λίγο απότομος. Το έβαλε κολπικά πολύ απότομα αφου τινάχτηκα. Και γενικά δεν μας εξηγούσε τίποτα. Ούτε να μας λέει εδώ βλέπω κεφαλάκι. Εδώ ποδαράκια. Τίποτα μουγκαμαρα. Στην μαία έλεγε μόνο και σημείωνε. Και μας λέει όλα είναι καλά. Και φύγαμε 🤷🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ του είπα ότι ένιωσα αυτές τις συσπάσεις. Και μου λέει κάτσε να δούμε τον τράχηλο. Και μου είπε ότι είναι καλά. Τώρα δεν ξέρω. Γενικά με ξεπεταξε και ήταν λίγο απότομος. Το έβαλε κολπικά πολύ απότομα αφου τινάχτηκα. Και γενικά δεν μας εξηγούσε τίποτα. Ούτε να μας λέει εδώ βλέπω κεφαλάκι. Εδώ ποδαράκια. Τίποτα μουγκαμαρα. Στην μαία έλεγε μόνο και σημείωνε. Και μας λέει όλα είναι καλά. Και φύγαμε 🤷🏻

Να φανταστώ ούτε 3d θα σας έδειξε… σπαστικό αυτό το πράγμα με την μουγκαμαρα και εμένα με ενοχλεί και με αγχώνει αυτό το πράγμα 

καλύτερα συζητά με τον γιατρό σου να σου λύνει τις απορίες σου αυτός 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου εγω γυρισα πριν λιγο απο την Doppler, ειχα αργα το ραντεβου.Το μωρακι ειναι σούπερ,1840γρ ο κυριος!!Γενικα ηταν ολα καλα,ειδε και τον τραχηλο μου ο οποιος παραμενει σταθερος με μια μικρουλα βελτιωση, όχι όμως τπτ το φοβερό μη φανταστείτε.Θα με δει και ο γιατρός μου την αλλη εβδομάδα ούτως ή άλλως που βασιζομαι περισσοτερο στις δικες του εκτιμήσεις και μετρήσεις σε ο τι αφορά το θεμα τραχηλος.Να φανταστειτε η γιατρος που μου εκανε το Doppler,μου το ειπε ξεκαθαρα στη μουρη μου πως ετσι οπως ειδε τον τραχηλο μου στη β επίπεδου,θεωρουσε οτι δε θα φταναμε με τπτ να κανουμε doppler....η ξαπλα,η περιδεση και η προγεστερόνη κάνουν δουλειά.Ευχομαι να φτασω εστω τις 35-36 εβδομάδες και ευχομαι και στις υπόλοιπες που αναμένεται να κανουν την εξέταση να εχουν σουπερ αποτελεσματα!! Υπομονή και σε λιγο καιρο θα κραταμε τα μωρακια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Να φανταστώ ούτε 3d θα σας έδειξε… σπαστικό αυτό το πράγμα με την μουγκαμαρα και εμένα με ενοχλεί και με αγχώνει αυτό το πράγμα 

καλύτερα συζητά με τον γιατρό σου να σου λύνει τις απορίες σου αυτός 

 

Ααα 3 d πάλι καλά πήρα. 3. Στην μια φαίνεται καθαρά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ααα 3 d πάλι καλά πήρα. 3. Στην μια φαίνεται καθαρά 

Αχ τι ωραία τότε πήρες και το 3d σου και αφού λες είναι και καθαρή τέλεια 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια με αυτήν τη ζέστη και επειδή μένω κοντά στη θάλασσα πάω για μπανάκι γύρω στις 6 μιση. Είναι ακόμη ζεστό το νερό και δεν κρυώνω όταν βγω αλλά ούτε με τρώει και ο ήλιος. Προσπαθώ να μη χάνω τα μπάνια μου γιατί σε λίγο δεν θα έχω αντοχές φοβάμαι για έξω. Πάω και μόνη μου με το αμάξι γιατί ο σύζυγος δουλεύει και δεν ξέρω αν κάνω καλά...Δεν έχω συνειδητοποιήσει ακόμα ότι μπαίνω στον μήνα μου σε λίγο. Το μωράκι κουνιέται φουλ και έχω όλα αυτά τα συμπτώματα που γράψατε κατά καιρούς. Το πιο ενοχλητικό είναι να πετρώνει η κοιλιά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια !

Το χειρότερο μου να μην εξηγούν οι γιατροί...

αυτό με τον κολπικό είναι βάσανο...δε μπορώ σε κάθε εξέταση βρε κορίτσια μου το κάνει ο γιατρός μου !!

Τι όμορφα που πήρες και το 3ντι !!να δω εγώ πότε θα την δω έτσι..

@ElkΜακάρι να ξέραμε τι είναι όλα αυτά που νιώθουμε..το θέμα είναι ότι είμαστε καλά κ μάλλον είναι φυσιολογικά αφού τα νιώθουμε όλες μας .

@Μαργαρίτσπόσο σε ζηλεύω που οδηγείς !!μου έχει λείψει τόσο πολύ να πάρω το αμάξι μου να βγω μια βόλτα !εμένα μου έχει απογορεψει ο γιατρός !παρόλα αυτά πρέπει να προσέχουμε όταν βγαίνουμε μόνες μας...καλά μπανάκια !!!

Εμένα τώρα σε λιγάκι θα έρθει η νοσοκόμα να μου κάνει τις ενεσουλες !!κάθε βράδυ κάνα δυώρο τρίωρο έχω έντονες συσπάσεις..επίσης έχω αρχίσει να έχω διάρροια(συγνώμη κορίτσια μου )...ελπίζω να μην είναι αυτά ανησυχητικά !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα. Εμένα ακόμα δεν με έχει πάρει ο γιατρός. Εντάξει θα το δει και θα πάρει πάντα έτσι κανει. 

 

Λίγο ανησυχώ γιατί εκεί που περπατάω νιώθω να με σφίγγει από κάτω ο μυς και να με αφήνει..δεν ξέρω τι είναι αυτό;.συσπάσεις ;;; Braxton Hicks;; . Δεν είναι όμως πόνος..είναι ενόχληση .

Επίσης αυτό με το επίπεδο 3 του πλακούντα μου έχει κάτσει στο μυαλό μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εμένα ακόμα δεν με έχει πάρει ο γιατρός. Εντάξει θα το δει και θα πάρει πάντα έτσι κανει. 

 

Λίγο ανησυχώ γιατί εκεί που περπατάω νιώθω να με σφίγγει από κάτω ο μυς και να με αφήνει..δεν ξέρω τι είναι αυτό;.συσπάσεις ;;; Braxton Hicks;; . Δεν είναι όμως πόνος..είναι ενόχληση .

Επίσης αυτό με το επίπεδο 3 του πλακούντα μου έχει κάτσει στο μυαλό μέχρι να μου εξηγήσει ο γιατρός. 

Ναι οι συσπάσουλες είναι...κ εμένα έτσι ...αλλά το βράδυ με πιάνει πολύ έντονα. Κ κάποιες φορές συνδέεται κ με τις κινήσεις του μωρού .τώρα έκανα τις ενεσουλες να δω πως θα είμαι σήμερα !ναι είναι ενοχλητικές..ειδικά αν έχεις αρκετές φορές...εγώ ξεκουράζομαι τώρα που εμφανίστηκαν...

Να μη το σκέφτεσαι , αν ήταν κάτι θα στο είχε πει ο εμβρυολογος χθες...οι πιέσεις σου καλές δεν ήταν ;;της μητριάς αρτηρίας;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...