Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 20 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Γεια σας κι από εμένα!!Αργησα να σας ανακαλυψω αλλα καλιο αργα παρα ποτε!!

Ειμαι στην 28η εβδομάδα της εγκυμοσύνης μου και καλως εχόντων των πραγμάτων,εχω ΠΗΤ 27/9 αν και δε με βλεπω να φτανω διοτι ειμαι απο την 20η εβδομάδα με επειγουσα περιδεση και εχω κλεισει ηδη 2 μήνες εγκλεισμου και ατερμονης ξαπλας.Για αρχη , παρακαλαω να βγαλω εστω τον Ιουλιο και μακαρι να βγαλω και τον Αύγουστο.

Μεχρι τωρα δεν εχω τολμησει να κάνω καποια αγορά,φοβομουν μη γινει κατι κ μου μεινουν αμανατι...Σιγα-σιγα ομως εχω αρχισει και κοιταω πραγματακια.Ειναι το πρώτο μας και πρέπει να αγορασουμε τα παντα!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά, οταν νιώσεις έτοιμη θα ψωνίσεις κ εσύ.

Οι υπόλοιπες κορίτσια τι κάνετε?αντέχετε με τη ζέστη?

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 7 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κι εμεις,ειναι το πρώτο μας και κάναμε μεγαλο αγωνα με τον αντρα μου για το καταφερουμε...

Εχω ακουσει κι εγω για περιπτωσεις με περιδεση που πήγαν καλα απλως εμενα με προλαβε οριακα και αγχωνομαι γιατι δεν εχει πολλα περιθωρια ο τραχηλος μου. Ευτυχως μετα την περιδεση εχει μεινει σταθερος(το καλο που του θελω).Σε γενικες γραμμές,ειμαι αισιόδοξη,θα νιωθω πολυ καλυτερα όταν φτασω στην 30η εβδομάδα έστω.Ειναι ομως και μερες που με παίρνει λιγο απο κατω,προχτες πχ εβλεπα εφιαλτες ολη τη νύχτα.Δε με νοιαζει η ξαπλα και η κλεισουρα,με νοιάζει να αποδωσει ολος αυτος ο κοπος κ να βγει γερο το πουλακι μου.

@babyblue94Doppler εχω στις 21 του μηνός που θα είμαι στην 30η εβδομάδα.Οι περισσοτερες το κάνουν στην 32, εμένα μαλλον λογω της κατάστασης μου με εβαλε να το κανω λιγο πιο νωρις.Το περιμένω πως κ πως,για να δω τι κανει το νινακι και για να βγω και λιγο εξω βρε αδερφέ!!😂

Κατάλαβα το άγχος σου. Όλα καλά θα πάνε αφού έχει φτάσει ήδη σε αυτή την εβδομάδα μην φοβάσαι. Να προσέχεις. 

Και εγώ στις 30 θα πάω επειδή είχανε δει αυξημένη πίεση δεξιάς μητριαιας αρτηρίας..οπότε μαζί θα πάμε ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Elk είπε:

Εγώ δεν ξέρω το σκέφτομαι να το παρω το ρηλαξ θα δω τι θα πει και ο αντρας μου.. τα υπόλοιπα αργότερα… 

ειναι αρκετα τα χρήματα όποτε τα παίρνω καινούργια δεν είναι ανάγκη να τα παρω όλα μαζί σιγά σιγά να κάτσω να τα διαλέξω και να παρω ότι μου αρέσει θα το σκεφτώ αλλά κατά εκεί πάει το πράγμα..

οι μετρησεις του ζαχαρου σου πως πάνε ; 

Κ εγώ στην αρχή το είχα αλλιώς στο μυαλό μου. Δλδ να τα πάρουμε όλα. Αλλά επειδή κανείς δεν θα μας δώσει κάτι βγαίνουν πολλά ! Οπότε είπαμε τα απαραίτητα για αρχή κ το βλέπουμε στην πορεία τι θα χρειαστεί! 

Οι μετρήσεις μου είναι αρκετά καλές! Κ κάποιες οριακές! Πλέον δεν κάνω 4 κάθε μερα ημέρα....αλλά 2-3 μέρες μόνο την εβδομάδα απλά για να τσεκαρουμε που βρισκόμαστε! Κ αυτό μου είπε να μην μου γίνει εμμονή! Κ ουσιαστικά μέχρι 33εβδ. Μετά κάπως ισορροπεί η ινσουλίνη που παράγουμε (αν τα λέω σωστά) 🥰

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κ εγώ στην αρχή το είχα αλλιώς στο μυαλό μου. Δλδ να τα πάρουμε όλα. Αλλά επειδή κανείς δεν θα μας δώσει κάτι βγαίνουν πολλά ! Οπότε είπαμε τα απαραίτητα για αρχή κ το βλέπουμε στην πορεία τι θα χρειαστεί! 

Οι μετρήσεις μου είναι αρκετά καλές! Κ κάποιες οριακές! Πλέον δεν κάνω 4 κάθε μερα ημέρα....αλλά 2-3 μέρες μόνο την εβδομάδα απλά για να τσεκαρουμε που βρισκόμαστε! Κ αυτό μου είπε να μην μου γίνει εμμονή! Κ ουσιαστικά μέχρι 33εβδ. Μετά κάπως ισορροπεί η ινσουλίνη που παράγουμε (αν τα λέω σωστά) 🥰

 

Και εγώ με τα πράγματα αλλιώς τα υπολόγιζα και τελικά αλλιως μου ήρθαν αλλά δεν πειράζει ίσως και καλύτερα να τα πάρω εγώ… ο άντρας μου από την αρχή ήθελε να τα πάρουμε καινούργια εγώ έλεγα αφού έχω  συγγενείς να μας τα δώσουν μην μπαίνουμε σε  πιο πολλά έξοδα,  είχαμε την μετακόμιση έξοδα αρκετά, θα πάμε και σε ιδιωτικό να γεννήσω  να κάνουμε λίγο οικονομία αλλά δεν πειράζει θα τα πάρω όλα σιγά σιγά δεν με κυνηγάει κανείς..  

Ωραία τότε μια χαρά αφού έχεις καλές μετρήσεις είχες και καλή καμπύλη δεν έχεις κανένα θέμα 😊

εμένα με είχαν γίνει εμμονή οι μετρήσεις για αυτό και τις παράτησα 

Αυτό δεν το ήξερα  που λες ότι ισορροπεί η ινσουλίνη στης 33 εβδομάδες άντε μακάρι  😋

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας. Να σκέφτεσαι θετικά και όλα θα πάνε καλά, οταν νιώσεις έτοιμη θα ψωνίσεις κ εσύ.

Οι υπόλοιπες κορίτσια τι κάνετε?αντέχετε με τη ζέστη?

 

Αχ εγώ δυσκολεύομαι με την ζεστη αρκετά.. το μεσημέρι ειδικά δεν μπορώ καθόλου με μια βεντάλια στο χερι ειμαι θέλω να με χτυπάει αέρας κάποιες φορες  νομίζω δεν μπορω να παρω ανάσα..εδώ στον ύπνο μου έβλεπα ότι δεν μπορούσα να αναπνεύσω και ξύπνησα τώρα όνειρο ήταν ; Όντος ένιωσα δυσφορία και ξύπνησα δεν ξερω..  αναρωτιέμαι πραγματικά αν θα γίνει χειρότερο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλό σουκου να έχουμε όλες !!!τα κάνετε ;;

@do-re-mi-fa-sol-la-si

Όλα θα πάνε καλά !!να έχεις θετική σκέψη !γιατί κ η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική..και για τα μωράκια μας..κ εγώ σε κάποιες φάσεις της εγκυμοσύνης που είχα διάφορα έβλεπα εφιάλτες.αλλα δε την παλέυα..νομίζω είναι το χειρότερο !!οπότε το απέβαλα σταδιακά !πάντως κ η προγεστερόνη βοήθαει.εγω δεν είχα θέμα τραχήλου αλλά συσπάσεων..κ όταν την έπαιρνα λόγω αυτών ανέβαινε κ ο τράχηλος.απλως το δύσκολο είναι η ακινησία !τι να κάνουμε όλα θα τα αντέξουμε...η κάθε μία τα δικά της μέχρι να έχουμε τα νινακια μας γερά στα χέρια.!!!

@Katerina.αχ με αυτή τη ζέστη !!κ έχουμε ακόμα αέχεις Ιουλίου.. τα πρωινά νιώθω κάπως κακοδιαθετη πλέον και σαν να έχω δύσπνοια ..δε ξέρω αν φταίει η ζέστη ..είμαι όλη ημέρα με το ερ κοντισιον και δεν είναι και το καλυτερο μου..μετά φτερνιζομαι συνεχώς..μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα..επίσης τα βράδια ξυπνάω και νιώθω πως είναι κλειστό ενώ είναι κανονικά ανοιχτά !!ο τι ναναι..

Σιγά σιγά νιωθω πως χαλάει ο ύπνος μου ...λίγο η ζέστη ..λίγο οι καούρες κάποιες ημέρες ..(εσείς έχετε ;;)..λίγο το μωράκι που κλωτσαει.λιγο το βάσανο της συχνοουριας..πόσο ποιοτικό ύπνο να κάνεις ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Όλα θα πάνε καλά !!να έχεις θετική σκέψη !γιατί κ η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική..και για τα μωράκια μας..κ εγώ σε κάποιες φάσεις της εγκυμοσύνης που είχα διάφορα έβλεπα εφιάλτες.αλλα δε την παλέυα..νομίζω είναι το χειρότερο !!οπότε το απέβαλα σταδιακά !πάντως κ η προγεστερόνη βοήθαει.εγω δεν είχα θέμα τραχήλου αλλά συσπάσεων..κ όταν την έπαιρνα λόγω αυτών ανέβαινε κ ο τράχηλος.απλως το δύσκολο είναι η ακινησία !τι να κάνουμε όλα θα τα αντέξουμε...η κάθε μία τα δικά της μέχρι να έχουμε τα νινακια μας γερά στα χέρια.!!!

Μα κι εγω παιρνω προγεστερόνη φουλ!!!Το πιστεύω οτι βοηθάει,καποιοι γιατροι μαλιστα θεωρουν οτι υπερτερει της περιδεσης.Εχω μπολικη υπομονη,δοξα τω θεω.Ελπιζω πως ολα θα πανε καλα στο τέλος,το ιδιο εύχομαι για ολες μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σουκου να έχουμε όλες !!!τα κάνετε ;;

@do-re-mi-fa-sol-la-si

Όλα θα πάνε καλά !!να έχεις θετική σκέψη !γιατί κ η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική..και για τα μωράκια μας..κ εγώ σε κάποιες φάσεις της εγκυμοσύνης που είχα διάφορα έβλεπα εφιάλτες.αλλα δε την παλέυα..νομίζω είναι το χειρότερο !!οπότε το απέβαλα σταδιακά !πάντως κ η προγεστερόνη βοήθαει.εγω δεν είχα θέμα τραχήλου αλλά συσπάσεων..κ όταν την έπαιρνα λόγω αυτών ανέβαινε κ ο τράχηλος.απλως το δύσκολο είναι η ακινησία !τι να κάνουμε όλα θα τα αντέξουμε...η κάθε μία τα δικά της μέχρι να έχουμε τα νινακια μας γερά στα χέρια.!!!

@Katerina.αχ με αυτή τη ζέστη !!κ έχουμε ακόμα αέχεις Ιουλίου.. τα πρωινά νιώθω κάπως κακοδιαθετη πλέον και σαν να έχω δύσπνοια ..δε ξέρω αν φταίει η ζέστη ..είμαι όλη ημέρα με το ερ κοντισιον και δεν είναι και το καλυτερο μου..μετά φτερνιζομαι συνεχώς..μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα..επίσης τα βράδια ξυπνάω και νιώθω πως είναι κλειστό ενώ είναι κανονικά ανοιχτά !!ο τι ναναι..

Σιγά σιγά νιωθω πως χαλάει ο ύπνος μου ...λίγο η ζέστη ..λίγο οι καούρες κάποιες ημέρες ..(εσείς έχετε ;;)..λίγο το μωράκι που κλωτσαει.λιγο το βάσανο της συχνοουριας..πόσο ποιοτικό ύπνο να κάνεις ;;

Καλό σκ σε όλες μας.

Μια από τα ίδια κ εγώ ξυπνάω κατά τις 3 και κάθομαι μέχρι 5 και μετά με παίρνει πάλι ο ύπνος.το αιρκοντισιον μια το μισώ μια το λατρεύω αλλά χωρίς αυτό δεν ζω...

Μερικές μέρες θέλω να κάτσω στ κρεβατι και τις άλλες θέλω όλο βόλτα.Ξεκινησα πλύσιμο και σίδερο μερικά πραγματάκια ώστε να τα ετοιμάσω σιγά σιγά μιας και τελειώσαμε με όλα τα  ψώνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλό σουκου να έχουμε όλες !!!τα κάνετε ;;

@do-re-mi-fa-sol-la-si

Όλα θα πάνε καλά !!να έχεις θετική σκέψη !γιατί κ η ψυχολογία είναι πολύ σημαντική..και για τα μωράκια μας..κ εγώ σε κάποιες φάσεις της εγκυμοσύνης που είχα διάφορα έβλεπα εφιάλτες.αλλα δε την παλέυα..νομίζω είναι το χειρότερο !!οπότε το απέβαλα σταδιακά !πάντως κ η προγεστερόνη βοήθαει.εγω δεν είχα θέμα τραχήλου αλλά συσπάσεων..κ όταν την έπαιρνα λόγω αυτών ανέβαινε κ ο τράχηλος.απλως το δύσκολο είναι η ακινησία !τι να κάνουμε όλα θα τα αντέξουμε...η κάθε μία τα δικά της μέχρι να έχουμε τα νινακια μας γερά στα χέρια.!!!

@Katerina.αχ με αυτή τη ζέστη !!κ έχουμε ακόμα αέχεις Ιουλίου.. τα πρωινά νιώθω κάπως κακοδιαθετη πλέον και σαν να έχω δύσπνοια ..δε ξέρω αν φταίει η ζέστη ..είμαι όλη ημέρα με το ερ κοντισιον και δεν είναι και το καλυτερο μου..μετά φτερνιζομαι συνεχώς..μπρος γκρεμός κ πίσω ρέμα..επίσης τα βράδια ξυπνάω και νιώθω πως είναι κλειστό ενώ είναι κανονικά ανοιχτά !!ο τι ναναι..

Σιγά σιγά νιωθω πως χαλάει ο ύπνος μου ...λίγο η ζέστη ..λίγο οι καούρες κάποιες ημέρες ..(εσείς έχετε ;;)..λίγο το μωράκι που κλωτσαει.λιγο το βάσανο της συχνοουριας..πόσο ποιοτικό ύπνο να κάνεις ;;

Καούρες όχι ! Πολύ πολύ σπάνια! Αλλά επειδή κοιμάμαι στο πλάι πιάνομαι αρκετά κ ξυπνάω! Οπότε όταν πάει να με πάρει ο ύπνος η θα πονάνε τα πόδια μου η θα θέλω τουαλέτα η θα κλωτσαει ο μπέμπης!!!! Άσε που κάποιες φορές ξυπνάω κ απλά δεν μπορώ να ξανά κοιμηθώ! 🤷🤦🤷🤦🤷🤦🤷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου !!

τα ίδια όλες μας πάνω κάτω και με τον ύπνο !!εγώ έχω πόνο και στην λεκάνη !!το έχω παρατηρήσει όταν κάθομαι αρκετά με πονάει αυτό το σημείο !!

Τα μωράκια σας πως ειναι ;;κουνιούνται !;

Εμένα δε σταματάει όταν ξυπνάει !!μπήκα σήμερα 32η (δλδ 31εκλεισα )κ κάποιες φορές κλωτσαει αρχικά κ μετά νιώθω σαν τις προπαρασκευαστικές συσπάσεις ,που φαντάζομαι είναι απολύτως φυσιολογικό !και έχει επιλέξει κάποιος θέσεις που του αρέσουν..σε κάποια σημεία δε πάει ποτέ (ίσως κ λόγω της ιδιομορφίας).σκέφτομαι ότι σε λίγο έρχεται κ με πιάνει ένα άγχος για όλα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!

τα ίδια όλες μας πάνω κάτω και με τον ύπνο !!εγώ έχω πόνο και στην λεκάνη !!το έχω παρατηρήσει όταν κάθομαι αρκετά με πονάει αυτό το σημείο !!

Τα μωράκια σας πως ειναι ;;κουνιούνται !;

Εμένα δε σταματάει όταν ξυπνάει !!μπήκα σήμερα 32η (δλδ 31εκλεισα )κ κάποιες φορές κλωτσαει αρχικά κ μετά νιώθω σαν τις προπαρασκευαστικές συσπάσεις ,που φαντάζομαι είναι απολύτως φυσιολογικό !και έχει επιλέξει κάποιος θέσεις που του αρέσουν..σε κάποια σημεία δε πάει ποτέ (ίσως κ λόγω της ιδιομορφίας).σκέφτομαι ότι σε λίγο έρχεται κ με πιάνει ένα άγχος για όλα !!

Καλημέρα μια από τα ίδια και εδώ...έχουμε συγκεκριμένα σημεία που μας αρέσουν και συνήθως είναι τα πιο άβολα για εμένα 😄

Το άγχος κάθε μέρα όλο και πιο πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!

τα ίδια όλες μας πάνω κάτω και με τον ύπνο !!εγώ έχω πόνο και στην λεκάνη !!το έχω παρατηρήσει όταν κάθομαι αρκετά με πονάει αυτό το σημείο !!

Τα μωράκια σας πως ειναι ;;κουνιούνται !;

Εμένα δε σταματάει όταν ξυπνάει !!μπήκα σήμερα 32η (δλδ 31εκλεισα )κ κάποιες φορές κλωτσαει αρχικά κ μετά νιώθω σαν τις προπαρασκευαστικές συσπάσεις ,που φαντάζομαι είναι απολύτως φυσιολογικό !και έχει επιλέξει κάποιος θέσεις που του αρέσουν..σε κάποια σημεία δε πάει ποτέ (ίσως κ λόγω της ιδιομορφίας).σκέφτομαι ότι σε λίγο έρχεται κ με πιάνει ένα άγχος για όλα !!

Έτσι κ εμείς!!!! Σε συγκεκριμένα σημεία πάει! Χαχαχχα! Ειδικά όταν θέλω να ξαπλώσω κ εγώ καπως δεν συντονιζομαστε! Άρα μην ανησυχείς δεν είναι λόγω ιδιομορφίας! Πάνε όπου βολεύονται και όπου τους αρέσει! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου !!

τα ίδια όλες μας πάνω κάτω και με τον ύπνο !!εγώ έχω πόνο και στην λεκάνη !!το έχω παρατηρήσει όταν κάθομαι αρκετά με πονάει αυτό το σημείο !!

Τα μωράκια σας πως ειναι ;;κουνιούνται !;

Εμένα δε σταματάει όταν ξυπνάει !!μπήκα σήμερα 32η (δλδ 31εκλεισα )κ κάποιες φορές κλωτσαει αρχικά κ μετά νιώθω σαν τις προπαρασκευαστικές συσπάσεις ,που φαντάζομαι είναι απολύτως φυσιολογικό !και έχει επιλέξει κάποιος θέσεις που του αρέσουν..σε κάποια σημεία δε πάει ποτέ (ίσως κ λόγω της ιδιομορφίας).σκέφτομαι ότι σε λίγο έρχεται κ με πιάνει ένα άγχος για όλα !!

Ναι και εμένα όπου της αρέσει πάει. Μην το σκέφτεσαι.μια.απο τα ίδια χαχαχαχ και εμένα όταν δεν κοιμάται κουνιέται πάρα πολύ χαχχααχ

Και εγώ αγχωνομαι που πλησιάζει η ώρα αλλά όλες θα τα καταφέρουμε μια χαρά.εγω την Τετάρτη έχω γιατρό ❤️❤️

 

 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι και εμένα όπου της αρέσει πάει. Μην το σκέφτεσαι.μια.απο τα ίδια χαχαχαχ και εμένα όταν δεν κοιμάται κουνιέται πάρα πολύ χαχχααχ

Και εγώ αγχωνομαι που πλησιάζει η ώρα αλλά όλες θα τα καταφέρουμε μια χαρά.εγω την Τετάρτη έχω γιατρό ❤️❤️

 

 

 

 

 

 

Αχ τέλεια κορίτσια μου  !!!

Ναι μάλλον έτσι πάνε όπου τους αρέσει τα γλυκάκια μας !!!

  ανυπομονώ κ εγώ για τον γιατρό..μάλλον πέμπτη αύριο εμείς, λέω να τον πάρω τηλέφωνο !!ανυπομονώ να δω πόσο μεγάλωσε,αν είναι όλα καλά με το βάρος τον πλακούντα τον τράχηλο !όλα !!!

επίσης κ την παραλλη έχω αιματολογο και θέλω να πάω κ οδοντίατρο για καθαρισμό !!!να δω πότε χιχιχ !φυσικά μόνο τον γυναικολόγο σκέφτομαι απ' όλους αυτούς !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια μου.τι κάνετε,?

Καλή εβδομάδα. Εγώ ανυπομονώ για την παρασκευή που θα δω το νινακι. 

Εντομεταξυ κάποιες φορές. Ίσως είναι πολύ χαμηλά κάποιο ποδαράκι δεν ξέρω. Έτσι όπως περπατάω νιώθω μια κίνηση ή χτύπημα τόσο χαμηλά που είναι σαν πονακι . Που κόβει την ανάσα. Ακινητοποιούμαι και λέω ώπα τι γίνεται; Αλλά για 1-3 δευτερόλεπτα. Το έχετε και εσείς ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια μου.τι κάνετε,?

Καλή βδομάδα!!!!!!! Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες να πάμε στον γιατρό να δούμε τι γίνεται! Σμρ ο μπέμπης είναι λίγο πιο υποτονικός από άλλες μέρες λέω να μην ανησυχήσω όμως! 😁😁😁 Εσύ πως είσαι τι κάνεις????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλή εβδομάδα. Εγώ ανυπομονώ για την παρασκευή που θα δω το νινακι. 

Εντομεταξυ κάποιες φορές. Ίσως είναι πολύ χαμηλά κάποιο ποδαράκι δεν ξέρω. Έτσι όπως περπατάω νιώθω μια κίνηση ή χτύπημα τόσο χαμηλά που είναι σαν πονακι . Που κόβει την ανάσα. Ακινητοποιούμαι και λέω ώπα τι γίνεται; Αλλά για 1-3 δευτερόλεπτα. Το έχετε και εσείς ;

Κοπέλα μου εγώ δεν έχω έτσι πονακι που να κόβει την ανάσα... Αλλά κάποιες φορές καταλαβαίνω ότι χτυπάει κάτω χαμηλά σε σημείο να λέω κατουρηθηκα κ περνάει αμέσως... Ίσως κ εσένα σε κλωτσαει κάπου περίεργα κ πονάς! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Olia4 είπε:

Καλή βδομάδα!!!!!!! Περιμένουμε να περάσουν οι μέρες να πάμε στον γιατρό να δούμε τι γίνεται! Σμρ ο μπέμπης είναι λίγο πιο υποτονικός από άλλες μέρες λέω να μην ανησυχήσω όμως! 😁😁😁 Εσύ πως είσαι τι κάνεις????? 

Και εμένα δεν είναι όλες τις μέρες ίδιο. Προχθές και εγώ δεν την ένιωθα πολύ ζωηρή. Σημασία έχει να το νιώθεις έστω μέσα στην μέρα.  Είχα ρωτήσει τον γιατρό πότε να ανησυχώ..μου είχε πει μέσα στην μέρα να νιώθω τουλάχιστον 10 χτυπηματακια. 

Κάποιες μέρες ναι νομίζω κοιμάται όλη μέρα. Χαχαχαχα κάποιες άλλες νιώθω πολύ ζωηραδα. Μην ανησυχείς από τώρα. Πότε έχεις γιατρό..; Νομίζω θα έπρεπε να ανησυχείς αν δεν νιώθεις καμιά κίνηση. Επίσης Πιες πολύ νερό. Γιάτι το νερό αυξάνει το αμνιακό και τις κινήσεις. Λένε ότι αν δεν νιώθεις το μωράκι να πιεις μπόλικο νερό και να περιμένεις να κουνηθεί. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κοπέλα μου εγώ δεν έχω έτσι πονακι που να κόβει την ανάσα... Αλλά κάποιες φορές καταλαβαίνω ότι χτυπάει κάτω χαμηλά σε σημείο να λέω κατουρηθηκα κ περνάει αμέσως... Ίσως κ εσένα σε κλωτσαει κάπου περίεργα κ πονάς! 

Ναι βασικά το παραλεω. Όχι μου κόβει την ανάσα από τον πονο. Απλά είναι πολύ περίεργο και ενοχλητικό. Δηλαδή αν δεν κρατούσε 2 δευτερόλεπτα θα περνούσα λίγο δύσκολα.αχχαχα μάλλον είναι αυτό..πάει κάπου σε ενοχλητικό σημείο ..

Είχα ρωτήσει τελευταία φορά τον γιατρό για αυτά τα χαμηλά. Μου είχε απαντήσει ότι χαμηλά πολύ είναι λεπτό το τοίχωμα της μήτρας και ότι νιώθουμε πιο έντονα από ότι όταν χτυπάει ψηλά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Καλή εβδομάδα κορίτσια μου.τι κάνετε,?

Καλή βδομάδα κορίτσια μου !!μια ακόμα βδομάδα με τα νινακια μας μέσα ❤️.

Εγώ όλα καλά !!εδώ φτιάχνω λίγο σήμερα την συρτάριερα της με τη μαμά μου..πλύσιμο,σίδερο ,κατηγοριοποίηση σε κοντομανικα μακρυμάνικα και βάση ηλικίας !μη φανταστείτε τρελή οργάνωση  μπακάλικα χαχχαχα!

Κατά τα άλλα πέρασα ένα πολύ όμορφο σουκου !βγήκα πάρα πολύ και το χάρηκα που δεν ποναγα..

Εσύ πως είσαι ;;Αθήνα πια ε ;;

@babyblue94

 

Τέτοια πονάκια δεν έχω ..Απλώς ενοχλούμαι όταν σπρώχνει πολύ χαμηλά εκεί στο τριχωτό κοντά αλλά αυτό συμβαίνει μόνο βραδιά κυρίως όταν ξαπλώνω που ενοχλεί κ ουροδόχο μάλλον !!όπως η @Olia4 μαλλον....

αλλά τότε είναι κ σαν συσπάσουλες σε εμένα  !δε ξέρω αν εννοείς αυτό .

Γενικά όμως σήμερα που βγήκα λίγο και περπάτησα έχει αρχίσει να με πιέζει προς τα κάτω !!!!εσάς ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η irini5 είπε:

Καλή βδομάδα κορίτσια μου !!μια ακόμα βδομάδα με τα νινακια μας μέσα ❤️.

Εγώ όλα καλά !!εδώ φτιάχνω λίγο σήμερα την συρτάριερα της με τη μαμά μου..πλύσιμο,σίδερο ,κατηγοριοποίηση σε κοντομανικα μακρυμάνικα και βάση ηλικίας !μη φανταστείτε τρελή οργάνωση  μπακάλικα χαχχαχα!

Κατά τα άλλα πέρασα ένα πολύ όμορφο σουκου !βγήκα πάρα πολύ και το χάρηκα που δεν ποναγα..

Εσύ πως είσαι ;;Αθήνα πια ε ;;

@babyblue94

 

Τέτοια πονάκια δεν έχω ..Απλώς ενοχλούμαι όταν σπρώχνει πολύ χαμηλά εκεί στο τριχωτό κοντά αλλά αυτό συμβαίνει μόνο βραδιά κυρίως όταν ξαπλώνω που ενοχλεί κ ουροδόχο μάλλον !!όπως η @Olia4 μαλλον....

αλλά τότε είναι κ σαν συσπάσουλες σε εμένα  !δε ξέρω αν εννοείς αυτό .

Γενικά όμως σήμερα που βγήκα λίγο και περπάτησα έχει αρχίσει να με πιέζει προς τα κάτω !!!!εσάς ;;

Μάλλον τελικά το ίδιο λέμε αυτή την ενόχληση όταν χτυπάει πολύ χαμηλά. είναι μάλλον αυτό που είχε πει ο γιατρός μου. Ότι είναι λεπτό εκεί κάτω και νιώθουμε περίεργα. 

Εγώ σήμερα ξεχώρισα πριν τα πλύνω.ποια θα κρατήσω έξω. Μάζεψα τα μεγάλα κορμάκια 6-9 μηνών σε ένα κουτί για να μην μπερδεύονται και γεμίζω τσαμπα τα συρτάρια. 

Πήρα σπρευ απολυμαντικό  και αυτές τις  μέρες θα τελειώσω το δωμάτιο. Να βάλω συρταριερα θέλω. Και θα την καθαρίσω μέσα και με το σπρέι. Και την ντουλάπα 

Και μήπως την άλλη βδομάδα πλύνω τα ρουχαλακια. Να τα βάλω στην θέση τους. 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@babyblue94   ΠΗΤ 30/09  κοριτσάκι 😻

@Elk     ΠΗΤ 28/08 κοριτσακι 😻

@Olia4     ΠΗΤ 23/09 αγορακι😎

@Mairy22. ΠΗΤ  24/09 αγορακι 😎

@irini5   ΠΗΤ 11/09 κοριτσακι 😻

@blueheart γέννησε 25/06 30η εβδομάδα αγορακι 😎

@mariakater  24/09 αγορακι😎

@Μαργαρίτσ. 31/08 κοριτσακι 😻

@Katerina. 26/09 αγοράκι 😎

@tina21.  20/10   αγοράκια 😎

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια σήμερα που ξεκαθάρισα τα ρούχα επέλεξα ποιο ρουχαλακια θα έχω για Ρούχο εξόδου. Λέω να της βάλω αυτό. 

Ρε σεις ....ανυπομονουμεεεε όσο δεν πάει. ❣️❣️❣️❣️

IMG_20220711_174604.thumb.jpg.449e7ced302e2e759fee9aa095ab3121.jpg

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όπως είπε και η @anna_30 μπορεί εκεί που τα τεστακια δειχνουν άχνα μια μέρα ξαφνικός να δειξει θετικο🙏
    • Γι αυτο ειμαστε εδω κοριτσι μου!! η μια στηριγμα της αλλης!!! 🤗❤️ κι εγω μονο εδω στο φορουμ νιωθω οτι καποιος μπορει να νιωσει οπως νιωθω.. οσο και να με αγαπανε οι φιλες μου και οι ανθρωποι μου, αν δε το βιωσεις, δεν ξερεις πως ειναι...
    • Τελειααααα❤️❤️❤️ αρχικά ας μην προτρέχουμε γτ το θαυματακι μπορεί να ήρθε ❤️ αν δεν… τοτε πατε στα επόμενα πλάνα💪 από ότι κατάλαβα στον μεθεπόμενο κύκλο αν χρειαστεί που το απεύχομαι θα πατε με ενεσουλες γοναδοτροπινων και χάπια όπως έκανα και εγώ στη δεύτερη σπερματεγχυνση🙏❤️🙏 εύχομαι σε λίγες μέρες να μας πεις τα ευχαριστα κοριτσάκι μου❤️ 
    • Κορίτσια καλησπέρα! Πήγα κ μίλησα σήμερα μ το γιατρό γιατί αν μ έρθει περίοδος τελικά τη περιμένω Κυριακή τ Πάσχα άρα θ έπρεπε ν προμηθευτώ χάπια και ν μάθω διαδικασία από πριν!  μ είπε πως κανονικά κάνουμε εξετάσεις 1 2η μέρα τ κύκλου ορμονικές και μετά ξεκινάμε τα χάπια 2η με 7η μέρα και μετά κάνουμε παρακολούθηση , κατι ενεσακια λέει γ ν πολλαπλασιαστούνε και μετά τη τελική ένεση γ ν σκάσουν!  αλλα επειδή πέφτει μέσα στο Πάσχα η περίοδος αν έρθει εμένα , γ αυτόν τον κύκλο θ πάρω μόνο τα χάπια τα serpafar πρωί βράδυ , και μετά θ ξεκινήσουμε παρακολούθηση !  αν είναι ένα μ λέει δν θ κάνουμε την ένεση την τελική! Αν είναι περισσότερα τότε θ κάνουμε και την ένεση , θα το δούμε εκείνες τις μέρες! Κ στον κύκλο τ ιουνιου μ είπε ν προχωρήσουμε σε σπερματέγχυση!  Αυτα!!!! Σήμερα είμαι 7η ΜΤΩ δν έχω κανένα συμπτωμα , αλλά νιώθω πως έχω νεύρα και σαν μια σύγχυση εσωτερική , σν ν μην έχω υπομονή ένα πράγμα !    @Girly μουυυυυυ αγαπημένη μουυυυ φωτεινό μ πλασμα περιμένουμε νέα από το γιατρό! Αιντε σχολνα έχουμε πανηγυρια μπροστά μας , πρέπει ν είμαστε με κοιλιά είπαμε 😂😂🤰🤰🤰
    • Τι κάνετε κορίτσια μου?? @Demy93 τι έκανες τελικά με το δόντι? Όλα καλά ?  Εμείς πήγαμε γιατρο.. όλα πολύ καλά .. έφτασε το ένα κιλό η μπέμπα μας 🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...