Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!

Κ εμένα καλό μου φαίνεται το ζάχαρο !!όλα καλά θα είναι !θα τα δει κ ο γιατρός αύριο κ θα σου πει..διαφορετικά αν θες κ δε το θεωρείς ψυχοφθόρο δες στο ίντερνετ για φυσιολογικές τιμές !!τι ώρα θα πας αύριο γιατρό ;;

Εγώ έχω και σήμερα πόνους..μόνο στο κρεβάτι δεν πονάω , εδώ θα τη βγάλω σήμερα !θα κάνω υπομονή μια ημέρα να πάω αύριο στο γιατρό !διάβασα στο ίντερνετ ότι είναι πόνος ηβικής περιοχής και εχει δυσκολία στο περπάτημα /στην αλλαγή πλευρού κ στο τράβηγμα !είναι απ' τη ρελαξινη που παράγεται κ προκαλεί συχνά κ συσπάσεις .η μπουμπου γλενταει πάντως μέσα χαχαχαχ !!

Η  @Elkέχει ξεκινήσει !!καλά αυτό με τους μήνες κ λοιπά δε..το εχω..με τις βδομάδες μπορώ με τους μήνες όχι !!

εγώ θα πάρω μικρή βαλίτσα χειραποσκευης αεροπλάνου σκεψου ..αγόρασα κ εγώ σήμερα κάποια πράγματα (κρέμα λανολινης , επιθέματα μιας χρήσης κ επιθέματα που γίνονται κρύα και ζεστά αντίστοιχα -ελπιζω να θηλάσω το νινακι μου ).έχω πάρει κ σουτιέν θηλασμού και ένα νυχτικό θηλασμού με τη μίνι !!

επίσης επιτέλους αγόρασα ένα μαξιλάρι ύπνου κυρίως ..λέει ότι είναι και θηλασμού αλλά μόνο για θηλασμού δε μου φαίνεται ..θα δείξει !κι ένα δεύτερο σετ προίκας κούνιας! την Παρασκευή θα μου έρθει κ το καροτσάκι !!

Εγώ μητερα θα γεννήσω ,για το δημόσιο πάρε τηλ καλύτερα και ρώτα σίγουρα θα χρειαστείς περισσότερα !!αλλά μη νομίζεις κ εμείς θα πάρουμε πράγματα καλού κακού 

Θα ρωτήσω τον γιατρό μου ναι! Να μου πει! Μωρέ σίγουρα δίνουν παραπάνω πράγματα σε εσάς! Ειδικά για το μωράκι! Γνωστές Μ που έχουν γεννήσει σε ιδιωτικά μόνο το φορμακι εξόδου ζήτησαν.εμας μας ζητάνε τα πάντα!!!!  Εγώ θέλω ξεχωριστή βαλίτσα για μένα ξεχωριστή για το μωρό ! 🤣 

Για πες για το μαξιλάρι???? Είναι μικρό ? Γι'αυτό λες για ύπνο σίγουρα!!!???  

Πάντως κ εγώ να μπει μήνας κ θα αρχίζω να μαζεύω τα πράγματα!!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα ναι είναι πολύ οργανωτικός 💕

 Χαρτιά οπως ταυτότητες πιστοποιητικό γαμου οικογενειακής κατάστασης τραπεζικό λογαριασμό στο όνομα μου  τέτοια δεν θυμάμαι τώρα τι αλλά είναι..

εγώ είμαι 29 και 3 σήμερα αρα είμαι 6,5 μηνών… σε δυο βδομαδες θα είμαι 7 μηνών και θα αρχίσω να περπατάω τον 8 μήνα εγώ έτσι τα μετράω..

κατσε στο κρεβατακι σου μην κανείς τίποτα μέχρι να πας αύριο να σε δει ο γιατρος σου αφου δεν σε ποναει ετσι μείνε στο κρεβατι και ασε την μπεμπα να χορεύει μέσα 🥰

εγω έχω ραντεβού 11:30 στον γυναικολόγο και 12:30 ενδοκρινολόγο στην οποία εχει και μια ώρα αναμονή αρα κατά της 13:30 θα με πάρει μέσα.. 

BBB030B8-2369-4FD4-99DE-3528C151F482.jpeg

Αχ εγώ στην θέση σου θα έλεγα ότι είμαι 7 μισή ας πούμε! 🤣🤣🤣 Καλά άσε μιλάμε για μπέρδεμα!!!! Σκέψου τώρα είμαι 25+5 κ λέω 6μιση! Όχι ε????? 🤷🤷🤷🤷 

Μωρέ καλά να είμαστε κ ας είμαστε όσο είναι!!!! Τι να πωωωωω χαχαχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ λέω ότι μπήκα εβδομο..ειμαι λάθος μάλλον ε;; !!Ακόμα δε μπορώ να καταλάβω πλήρως τους μήνες..τέλος πάντων !

Α θέλει κ τέτοια ε;αυτά δε τα έχω δει καθολου.Θα τα οργανωσω κ εγώ σιγά σιγά τα του μαιευτηρίου!!

Αχ πρωινή πρωινή κ με τους δύο γιατρούς..εγώ αύριο γυναικολόγο έχω στις 8 ..αν αργήσει να με πάρει κιόλας θ αργήσω κι άλλο.αχ πραγματικά ανυπομονώ..κ νομίζω θα του πω να πηγαίνω ανά δύο βδομάδες με αυτά τα πονάκια..να ησυχάζω !

Αν δεις το πίνακα που έβαλα βοηθάει να το βρεις πχ κοιτα τον πρώτο μήνα για να το καταλάβεις λες ότι είσαι ενα μηνών ότι είσαι 4 εβδομάδων… είσαι 2 μηνών όταν είσαι 8 εβδομάδων αρα είσαι 7 μηνών όταν είσαι 30 εβδομάδων (αν δεν κάνω και εγώ λαθος)… εσυ τώρα ξεκίνησες να περπατάς για να πας 7 μηνών.. αρα είσαι 6 μηνών (τα κλειστά μετράω ) εγώ είμαι 6,5 μηνών 

Ναι να πηγαίνεις στις 2 βδομαδες αν σε κάνει να νιώθεις μεγαλύτερη ασφάλεια εμένα ανα 3 βδομαδες με βάζει.. ένα μήνα που σε είπε εσενα ήταν πολύ μωρέ εδώ και 3 βδομαδες μου φαίνεται πολύ εμενα 

ναι θέλει να έχεις και χαρτιά μαζί σου όταν πας να γεννήσεις τα ζητάει το νοσοκομείο βλέπεις εγώ επειδή θα ερθω Αθήνα να γεννήσω πρέπει να τα έχω έτοιμα γιατί αν μου λείπει κάτι το σπίτι μου θα είναι μακριά για να πεταχτώ να το παρω 😅 εσυ λίγο πολύ Αθήνα μένεις και κάτι να ξεχάσεις πάει κάποιος σπίτι σου και σας το φέρει εγώ δεν έχω αυτήν την δυνατότητα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Αχ εγώ στην θέση σου θα έλεγα ότι είμαι 7 μισή ας πούμε! 🤣🤣🤣 Καλά άσε μιλάμε για μπέρδεμα!!!! Σκέψου τώρα είμαι 25+5 κ λέω 6μιση! Όχι ε????? 🤷🤷🤷🤷 

Μωρέ καλά να είμαστε κ ας είμαστε όσο είναι!!!! Τι να πωωωωω χαχαχχα

Λογικά έτσι όπως το βλέπω 6 μηνών είσαι αν δεν κάνω λαθος και εγώ από τον πίνακα που βλέπω… καλά μικρή σημασία έχει τι 6; Και τι 6,5 το ίδιο είναι καλά να είναι τα μωράκια μας αυτό έχει σημασία όπως λες και εσυ  😁

Εγώ πήρε μαξιλάρι θηλασμού μέτριο σε μέγεθος μπορω να πω ωραιο φαίνεται δεν ξέρω ποσο θα είναι βολικό βέβαια… καλά χαμένα αυτά τα προϊόντα για μωρο και να τα πάρεις αν δεν τα χρειαστείς στο μαιευτήριο θα τα χρειαστείς στο σπίτι σου δεν πάνε χαμένα 

στο δημόσιο θα πρέπει να πάρεις σίγουρα πράγματα δεν θα έχουν να δώσουν αυτοί έτσι πιστεύω όλες οι φίλες μου σε δημόσιο γέννησαν και ήταν ευχαριστημένες αλλά δεν ρώτησα τι πήραν μαζί τους… αν μπορούσα θα πήγαινα και εγω εκεί που πήγαν οι φίλες μου αλλα είμαι πολύ μακριά δυστηχως η Αθήνα είναι πιο κοντά πλέον απο εδώ που ζω τώρα 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λογικά έτσι όπως το βλέπω 6 μηνών είσαι αν δεν κάνω λαθος και εγώ από τον πίνακα που βλέπω… καλά μικρή σημασία έχει τι 6; Και τι 6,5 το ίδιο είναι καλά να είναι τα μωράκια μας αυτό έχει σημασία όπως λες και εσυ  😁

Εγώ πήρε μαξιλάρι θηλασμού μέτριο σε μέγεθος μπορω να πω ωραιο φαίνεται δεν ξέρω ποσο θα είναι βολικό βέβαια… καλά χαμένα αυτά τα προϊόντα για μωρο και να τα πάρεις αν δεν τα χρειαστείς στο μαιευτήριο θα τα χρειαστείς στο σπίτι σου δεν πάνε χαμένα 

στο δημόσιο θα πρέπει να πάρεις σίγουρα πράγματα δεν θα έχουν να δώσουν αυτοί έτσι πιστεύω όλες οι φίλες μου σε δημόσιο γέννησαν και ήταν ευχαριστημένες αλλά δεν ρώτησα τι πήραν μαζί τους… αν μπορούσα θα πήγαινα και εγω εκεί που πήγαν οι φίλες μου αλλα είμαι πολύ μακριά δυστηχως η Αθήνα είναι πιο κοντά πλέον απο εδώ που ζω τώρα 

 

Ναι τα θέλω όλα σίγουρα! Κ εννοείται δεν πάνε χαμένα! Απλά μαζεύονται πολλά να πάρεις μαζί!!!! Έχουν τα υπέρ κ τα κατά κ τα δημόσια κ τα ιδιωτικά! Κ μην νομίζεις κ μέρος στην επαρχία έχουμε καλά νοσοκομεία!!!  Όπως κ στην Αθήνα φυσικά!!!! Όπου νιώθει καλά κ όπου μπορεί η κάθε μία!!! 

Να δοκιμάσεις το μαξιλάρι κ να μας πεις!!! Σκέφτομαι κ εγώ να πάρω!!!! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Πήρα κι εγώ ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης και θηλασμού. Beboulino γράφει πάνω.  Πολύ με βολεύει! Γύρω στα 35 € έκανε αλλά είναι αρκετά μεγάλο. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα...Επισης, καμιά κρέμα για ραγαδες αν έχετε υπόψη πείτε. Δεν έχω βγάλει προς το παρόν βέβαια αλλά θα θελα να το προλάβω αν γίνεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ λέω ότι είμαι εφτά πάντως !!αλλά νομίζωη λογική είναι όπως τα λες @Elk !!

Εγώ κορίτσια πήρα αυτό το μαξιλάρι !όμως δε μου ηρθε..σημερα τα παρήγγειλα !θα το δοκιμάσω  @Olia4 και θα σας πω όταν έρθουν !φαίνεται καλό..

Έχω πολύ λίγα ακόμα να αγοράσω πάλι καλά !!

Κορίτσια έχετε σκεφτεί αν θα πάρετε κάδο Πάνας ;;σκέφτομαι ποιον να πάρω !έχετε ακούσει καμιά κριτική για κανέναν ;;αυτός που ήθελα έχει κάπως  ακριβά ανταλλακτικά κ δε ξέρω αν βολεύει οικονομικά..

Screenshot_2022-06-15-14-53-23-748_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-15-14-53-28-936_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-15-14-53-33-143_com.android.chrome.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Πήρα κι εγώ ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης και θηλασμού. Beboulino γράφει πάνω.  Πολύ με βολεύει! Γύρω στα 35 € έκανε αλλά είναι αρκετά μεγάλο. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα...Επισης, καμιά κρέμα για ραγαδες αν έχετε υπόψη πείτε. Δεν έχω βγάλει προς το παρόν βέβαια αλλά θα θελα να το προλάβω αν γίνεται.

Καλώς την !!πως είσαι ;;καλό ε;;αχ κ σήμερα παρήγγειλα εγώ..

Και θηλασμό κ εγκυμοσύνης θα είναι πολύ καλό !!

Εγώ βάζω απ' τον δευτερο μήνα  bio oil natural καινφρεζυντερμ prevenstria(μου την είχε προτείνει ο γιατρός ).

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Πήρα κι εγώ ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης και θηλασμού. Beboulino γράφει πάνω.  Πολύ με βολεύει! Γύρω στα 35 € έκανε αλλά είναι αρκετά μεγάλο. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα...Επισης, καμιά κρέμα για ραγαδες αν έχετε υπόψη πείτε. Δεν έχω βγάλει προς το παρόν βέβαια αλλά θα θελα να το προλάβω αν γίνεται.

Εγώ πήρα αυτές η μωβ είναι για να μην κανείς ραγάδες και η άλλη η καφέ είναι για αν βγάλεις καποια ραγάδα.. 

την μωβ την χρησιμοποιώ από τον 3 μήνα μου άρεσε πολύ εμένα αυτήν είναι η δεύτερη συσκευασία που αγόρασα έμεινα ευχαριστημένη την ξεκίνησα στην αρχή να βάζω μόνο βράδυ που δεν είχα κοιλιτσα τωρα βάζω πρωί βράδυ είναι λίγο ακριβή 

E2DED828-0803-4B1F-AA2B-B30C4F4BC588.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Εγώ λέω ότι είμαι εφτά πάντως !!αλλά νομίζωη λογική είναι όπως τα λες @Elk !!

Εγώ κορίτσια πήρα αυτό το μαξιλάρι !όμως δε μου ηρθε..σημερα τα παρήγγειλα !θα το δοκιμάσω  @Olia4 και θα σας πω όταν έρθουν !φαίνεται καλό..

Έχω πολύ λίγα ακόμα να αγοράσω πάλι καλά !!

Κορίτσια έχετε σκεφτεί αν θα πάρετε κάδο Πάνας ;;σκέφτομαι ποιον να πάρω !έχετε ακούσει καμιά κριτική για κανέναν ;;αυτός που ήθελα έχει κάπως  ακριβά ανταλλακτικά κ δε ξέρω αν βολεύει οικονομικά..

Screenshot_2022-06-15-14-53-23-748_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-15-14-53-28-936_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-15-14-53-33-143_com.android.chrome.jpg

Ααα ωραιο είναι με γεια.. εσενα κάνει και για τα δυο δηλαδή εγώ αυτό που πήρα είναι μόνο θηλασμού @Olia4 δεν κάνει για το ύπνο στείλε μας να μας πεις αν σε έχει βολέψει στον ύπνο @irini5 😊18C29EBD-4C36-4691-8B37-0B12221B8112.thumb.jpeg.238046ac8e279a684a5744dd0ac86ee2.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Εγώ λέω ότι είμαι εφτά πάντως !!αλλά νομίζωη λογική είναι όπως τα λες @Elk !!

Εγώ κορίτσια πήρα αυτό το μαξιλάρι !όμως δε μου ηρθε..σημερα τα παρήγγειλα !θα το δοκιμάσω  @Olia4 και θα σας πω όταν έρθουν !φαίνεται καλό..

Έχω πολύ λίγα ακόμα να αγοράσω πάλι καλά !!

Κορίτσια έχετε σκεφτεί αν θα πάρετε κάδο Πάνας ;;σκέφτομαι ποιον να πάρω !έχετε ακούσει καμιά κριτική για κανέναν ;;αυτός που ήθελα έχει κάπως  ακριβά ανταλλακτικά κ δε ξέρω αν βολεύει οικονομικά..

Screenshot_2022-06-15-14-53-23-748_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-15-14-53-28-936_com.android.chrome.jpg

Screenshot_2022-06-15-14-53-33-143_com.android.chrome.jpg

Δεν το έχω ξανά δεί αυτό το μαξιλάρι!!!!! Συνήθως βλέπω αυτά τα κλασικά! Να μας πεις ναι!!!! Κρέμα κ εγώ σπάνια βάζω να σου πω την αλήθεια . Μ είπε ο γιατρός Μ πρωί βράδυ αλλά ξεχνάω συνέχεια! Κ βάζω όταν θυμάμαι! Άλλες κοπέλες λένε πως αν είναι να κάνεις θα κάνεις! Εμένα αυτή που Μ είπε δεν την βρήκα εύκολα να σου πω την αλήθεια. Κ την πήρα από ίντερνετ! Είναι με βάλσαμο! Femilyane neolya. 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Πήρα κι εγώ ένα μαξιλάρι εγκυμοσύνης και θηλασμού. Beboulino γράφει πάνω.  Πολύ με βολεύει! Γύρω στα 35 € έκανε αλλά είναι αρκετά μεγάλο. Μάλλον πρέπει να αρχίσω να φτιάχνω βαλίτσα...Επισης, καμιά κρέμα για ραγαδες αν έχετε υπόψη πείτε. Δεν έχω βγάλει προς το παρόν βέβαια αλλά θα θελα να το προλάβω αν γίνεται.

Αχ απάντησα σε άλλη κοπέλα για την κρεμααααα 🥴🤷🥴🤷🥴🤷🤷🥴🤷🥴 neolya βάζω!!! Αλλά να σου πω την αλήθεια βάζω σπάνια γτ ξεχνάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραιο είναι με γεια.. εσενα κάνει και για τα δυο δηλαδή εγώ αυτό που πήρα είναι μόνο θηλασμού @Olia4 δεν κάνει για το ύπνο στείλε μας να μας πεις αν σε έχει βολέψει στον ύπνο @irini5 😊18C29EBD-4C36-4691-8B37-0B12221B8112.thumb.jpeg.238046ac8e279a684a5744dd0ac86ee2.jpeg

Πόσο ωραίο!!!!!! Με γεια σου!!!! Ναι είναι μικρό νομίζω για ύπνο! Θα το έχεις όμως για το μωράκι σου!!! 🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Πόσο ωραίο!!!!!! Με γεια σου!!!! Ναι είναι μικρό νομίζω για ύπνο! Θα το έχεις όμως για το μωράκι σου!!! 🥰🥰🥰

Για ύπνο δεν κάνει σίγουρα αυτό.. 

ειναι καποια που είναι πιο μεγάλα και κάνουν και για τα δυο αυτό που πήρε η @irini5 και εγώ δεν τα είχα ξανά δει μπορεί να είναι πιο βολικό από τα μεγάλα… αν πάρουμε τόσο μεγάλο που έχω δει για να κοιμάσαι, ο άντρας δεν θα χωράει στο κρεβάτι μαζί  μετα 🤣

FBA04994-EE95-4F10-9446-5032EE1F4A4E.thumb.jpeg.92eff4715022ad20eb54b84e334715dc.jpeg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραιο είναι με γεια.. εσενα κάνει και για τα δυο δηλαδή εγώ αυτό που πήρα είναι μόνο θηλασμού @Olia4 δεν κάνει για το ύπνο στείλε μας να μας πεις αν σε έχει βολέψει στον ύπνο @irini5 😊18C29EBD-4C36-4691-8B37-0B12221B8112.thumb.jpeg.238046ac8e279a684a5744dd0ac86ee2.jpeg

Τέλειο μαξιλάρι !πολύ γλυκό !καλούς θηλασμός εύχομαι 😍!!την ίδια κρεμουλα βάζουμε.γενικα πότε αρχίζουμε να κάνουμε ραγάδες ;εγώ πάλι καλά δεν έχω (τουλάχιστον καινούριες χιχι).αλλά λένε πως όντως αν είναι να κάνεις θα κάνεις..βέβαια εντάξει ειδικά τώρα που τραβάει η κοιλιά καλό είναι να προσέχουμε λίγο ..

@Olia4νομίζω θα βολεψει για τον ύπνο..τυχαία το είδα στο σάιτ τους.πηρα από εκεί το σετ προίκας κ σκέφτηκα να δω κ μαξιλάρι κ έτσι έγινε !

Έχετε βγάλει κ αυτή τη γραμμή που λένε στην κοιλίτσα την λίγο πιο σκούρα ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Για ύπνο δεν κάνει σίγουρα αυτό.. 

ειναι καποια που είναι πιο μεγάλα και κάνουν και για τα δυο αυτό που πήρε η @irini5 και εγώ δεν τα είχα ξανά δει μπορεί να είναι πιο βολικό από τα μεγάλα… αν πάρουμε τόσο μεγάλο που έχω δει για να κοιμάσαι, ο άντρας δεν θα χωράει στο κρεβάτι μαζί  μετα 🤣

FBA04994-EE95-4F10-9446-5032EE1F4A4E.thumb.jpeg.92eff4715022ad20eb54b84e334715dc.jpeg

Καλά αυτά είναι τα ιδανικά για ύπνο νομίζω !!χαχχαχα αλλά όντως μετά καθόλου χώρος ..είναι τεράστιο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Τέλειο μαξιλάρι !πολύ γλυκό !καλούς θηλασμός εύχομαι 😍!!την ίδια κρεμουλα βάζουμε.γενικα πότε αρχίζουμε να κάνουμε ραγάδες ;εγώ πάλι καλά δεν έχω (τουλάχιστον καινούριες χιχι).αλλά λένε πως όντως αν είναι να κάνεις θα κάνεις..βέβαια εντάξει ειδικά τώρα που τραβάει η κοιλιά καλό είναι να προσέχουμε λίγο ..

@Olia4νομίζω θα βολεψει για τον ύπνο..τυχαία το είδα στο σάιτ τους.πηρα από εκεί το σετ προίκας κ σκέφτηκα να δω κ μαξιλάρι κ έτσι έγινε !

Έχετε βγάλει κ αυτή τη γραμμή που λένε στην κοιλίτσα την λίγο πιο σκούρα ;;

Δεν ξέρω μπορεί να βγαίνουν και στους τελευταίους μήνες οι ραγάδες εγώ πιστεύω αν είναι να βγάλεις θα βγάλεις απλά καλά είναι να είναι ενυδατωμένο το δέρμα τουλάχιστον να πω ότι το πρόσεξα αν βγάλω έβγαλα τι να κάνουμε μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά αλλά εγώ νιωθω πχ μετά το μπάνιο το δέρμα να τραβάει και μετά με πιάνει φαγούρα δεν μπορώ δηλαδή χωρίς κρέμα 

εγω κορίτσια δεν μπορω να πω ότι έχω έντονη αυτήν την γραμμή στην κοιλιά μου.. λιγες τριχουλες έχω που θέλω να τις βγάλω  αλλά φοβαμαι να βάλω ταινία  αποτριχώσεις  και τις άφησα έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Δεν ξέρω μπορεί να βγαίνουν και στους τελευταίους μήνες οι ραγάδες εγώ πιστεύω αν είναι να βγάλεις θα βγάλεις απλά καλά είναι να είναι ενυδατωμένο το δέρμα τουλάχιστον να πω ότι το πρόσεξα αν βγάλω έβγαλα τι να κάνουμε μέσα στο πρόγραμμα είναι και αυτά αλλά εγώ νιωθω πχ μετά το μπάνιο το δέρμα να τραβάει και μετά με πιάνει φαγούρα δεν μπορώ δηλαδή χωρίς κρέμα 

εγω κορίτσια δεν μπορω να πω ότι έχω έντονη αυτήν την γραμμή στην κοιλιά μου.. λιγες τριχουλες έχω που θέλω να τις βγάλω  αλλά φοβαμαι να βάλω ταινία  αποτριχώσεις  και τις άφησα έτσι 

Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω !!Και εμένα με πιάνει φαγούρα συχνά κ στη κοιλιά κ στο στήθος παρόλο που τα ενυδατωνω δύο φορές την ημέρα ..κ τη νιώθω να με τραβάει πλέον..

Νομίζω πως έχει αρχίσει να σχηματίζεται η γραμμή αλλά είναι ανεπαίσθητη κ πολύ μικρή κ άχνη..

Τριχοφυία έχω πάρα πολύ στη κοιλιά..που δεν είχα ποτέ..λένε όμως ότι πέφτουν μόνες τους μετά την γέννα..οπότε δε τις έχω πειράξει στη κοιλίτσα ..κ στα μπούτια επίσης αλλά τις βγάζω με την μηχανή !κ έχω βγάλει κι μικρά  λιπωματακια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Ναι κ εγώ αυτό πιστεύω !!Και εμένα με πιάνει φαγούρα συχνά κ στη κοιλιά κ στο στήθος παρόλο που τα ενυδατωνω δύο φορές την ημέρα ..κ τη νιώθω να με τραβάει πλέον..

Νομίζω πως έχει αρχίσει να σχηματίζεται η γραμμή αλλά είναι ανεπαίσθητη κ πολύ μικρή κ άχνη..

Τριχοφυία έχω πάρα πολύ στη κοιλιά..που δεν είχα ποτέ..λένε όμως ότι πέφτουν μόνες τους μετά την γέννα..οπότε δε τις έχω πειράξει στη κοιλίτσα ..κ στα μπούτια επίσης αλλά τις βγάζω με την μηχανή !κ έχω βγάλει κι μικρά  λιπωματακια.

Εγώ στα πόδια δεν έχω τοσο τρίχα βάζω και λίγο ξυράφι και τις κάνω μπαμ μπαμ στην κοιλιά με ενοχλούν λίγο αλλά θα κάνω υπομονή αναγκαστικά 

Τελικά έριξα μια μάτια στο Ίντερνετ για την καμπύλη στα 0’ λεπτά είναι οκ στα 60’ λεπτά όμως είμαι πάνω και μετά στα 120’ και 180’ λεπτά  πέφτει σε φυσιολογικές τιμές ξανά δηλαδή έχω καλές 3 από τις 4 μετρήσεις εντάξει το περίμενα ότι δεν θα ήταν και τελείως εντάξει η εξέταση να δω τι θα μου πουν και αύριο οι γιατροί που θα την δουν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Εγώ σήμερα είχα πάει για σεμινάριο πρώτων βοηθειων με τον άντρα μου. Μάθαμε και για τα βρετανικά. Άντε να είμαστε έτοιμοι να ξέρουμε να αντιμετωπίζουμε καταστάσεις 😻

Αμέσως μετά είχα γιατρό.  Πήρε 200 γρ το μωρό από την β επιπέδου. Δηλαδή πριν δύο εβδομάδες. 

Γενικά όλα καλά.  Λύσαμε όλες μας τις απορίες. Μιλήσαμε για την καθυστερημένη απολίνωση και για τα βλαστοκύτταρα για να δούμε τι θα κάνουμε από αυτά. Είπαμε για τις διακοπές γενικά για την εγγυμοσυνη πολλές πληροφορίες. Πισίνες , θάλασσα, αεροπλάνο, φαγητό. Θα πάω σε 3 εβδομάδες πάλι 

Μου έγραψε καμπύλη να κάνω και εξετάσεις τις μηνιαίες. Το μόνο που μου είπε είναι ότι θα χρειαστεί να κάνω δύο doppler εγώ.  ( Κανονικά κάνουν μια στις 32 εβδομάδες. ) 

Μου λέει λόγω αυξημενης πίεσης της δεξιάς πλευράς ( ή σε άλλες κοπέλες αν έχουν διαβήτη ή γενικά κάτι που σε κατατάσσει στην εξερεση θέλει να το παρακολουθείς για να προλαμβανονται όλα )  άρα θα κάνω ένα στις 30 εβδομάδες και ένα στις 33.  ( Ε τι να κάνουμε δεν πειράζει για τα λεφτά. Θα βλέπω και το μωράκι μου ) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. 

Εγώ σήμερα είχα πάει για σεμινάριο πρώτων βοηθειων με τον άντρα μου. Μάθαμε και για τα βρετανικά. Άντε να είμαστε έτοιμοι να ξέρουμε να αντιμετωπίζουμε καταστάσεις 😻

Αμέσως μετά είχα γιατρό.  Πήρε 200 γρ το μωρό από την β επιπέδου. Δηλαδή πριν δύο εβδομάδες. 

Γενικά όλα καλά.  Λύσαμε όλες μας τις απορίες. Μιλήσαμε για την καθυστερημένη απολίνωση και για τα βλαστοκύτταρα για να δούμε τι θα κάνουμε από αυτά. Είπαμε για τις διακοπές γενικά για την εγγυμοσυνη πολλές πληροφορίες. Πισίνες , θάλασσα, αεροπλάνο, φαγητό. Θα πάω σε 3 εβδομάδες πάλι 

Μου έγραψε καμπύλη να κάνω και εξετάσεις τις μηνιαίες. Το μόνο που μου είπε είναι ότι θα χρειαστεί να κάνω δύο doppler εγώ.  ( Κανονικά κάνουν μια στις 32 εβδομάδες. ) 

Μου λέει λόγω αυξημενης πίεσης της δεξιάς πλευράς ( ή σε άλλες κοπέλες αν έχουν διαβήτη ή γενικά κάτι που σε κατατάσσει στην εξερεση θέλει να το παρακολουθείς για να προλαμβανονται όλα )  άρα θα κάνω ένα στις 30 εβδομάδες και ένα στις 33.  ( Ε τι να κάνουμε δεν πειράζει για τα λεφτά. Θα βλέπω και το μωράκι μου ) 

Ωραία μεγάλωσε το μωρακι σου και άλλο 😊 

Θα πάτε διακοπές δηλαδή σου είπε το οκ ο γιατρός σου ; 
για βλαστοκύτταρα εγώ δεν το εχω ψάξει καθόλου δεν εχω ιδέα..  

εμενα για Doppler δεν μου έχει αναφέρει τίποτα ακόμα δεν ξέρω αύριο που εχω ραντεβού αν μου πει κάτι εγώ αυριο θα είναι 29,4 εβδομάδων λογικά αν είναι να την κάνω στις 33 εβδομάδες θα μου πει φαντάζομαι αυτές κοστίζουν όσο η β επιπέδου ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ωραία μεγάλωσε το μωρακι σου και άλλο 😊 

Θα πάτε διακοπές δηλαδή σου είπε το οκ ο γιατρός σου ; 
για βλαστοκύτταρα εγώ δεν το εχω ψάξει καθόλου δεν εχω ιδέα..  

εμενα για Doppler δεν μου έχει αναφέρει τίποτα ακόμα δεν ξέρω αύριο που εχω ραντεβού αν μου πει κάτι εγώ αυριο θα είναι 29,4 εβδομάδων λογικά αν είναι να την κάνω στις 33 εβδομάδες θα μου πει φαντάζομαι αυτές κοστίζουν όσο η β επιπέδου ; 

Ναι θα πάμε διακοπές.λιγο.κρητη και μια βδομάδα Χαλκιδική. Δύο πτήσεις θα πάρω. Μου είπε δεν υπάρχει θεμα.. ( να μην περασω λέει από τις ακτίνες. ) 

Για βλαστοκύτταρα τον ρώτησα την γνώμη του καθώς και για καθυστερημενη απολίνωση. Ρωτήστε τους γιατρούς σας να σας πούνε τα υπέρ και την γνώμη τους. Εμένα μου είπε ή τα βλαστοκύτταρα θα κάνεις για να φυλαξεις ιστό και αίμα μελλοντικά για το παιδί. Ή την καθυστερημένη απολίνωση για να του δώσεις εκείνη την ώρα περισσότερο αίμα..και τα δύο λέει δεν φτάνει το αίμα να τα κάνεις..οπότε θέλουμε να σκεφτούμε τι θα διαλέξουμε. Συν ότι το ένα στοιχίζει και το άλλο όχι. Πρέπει να τα βάλουμε κάτω. 

Doppler μου είπε στις 32-33 γίνεται.  Αλλά εγώ θα κάνω 30 και 33.  Νομίζω πρέπει να κοστίζουν όσο η β ναι. 😔

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι θα πάμε διακοπές.λιγο.κρητη και μια βδομάδα Χαλκιδική. Δύο πτήσεις θα πάρω. Μου είπε δεν υπάρχει θεμα.. ( να μην περασω λέει από τις ακτίνες. ) 

Για βλαστοκύτταρα τον ρώτησα την γνώμη του καθώς και για καθυστερημενη απολίνωση. Ρωτήστε τους γιατρούς σας να σας πούνε τα υπέρ και την γνώμη τους. Εμένα μου είπε ή τα βλαστοκύτταρα θα κάνεις για να φυλαξεις ιστό και αίμα μελλοντικά για το παιδί. Ή την καθυστερημένη απολίνωση για να του δώσεις εκείνη την ώρα περισσότερο αίμα..και τα δύο λέει δεν φτάνει το αίμα να τα κάνεις..οπότε θέλουμε να σκεφτούμε τι θα διαλέξουμε. Συν ότι το ένα στοιχίζει και το άλλο όχι. Πρέπει να τα βάλουμε κάτω. 

Doppler μου είπε στις 32-33 γίνεται.  Αλλά εγώ θα κάνω 30 και 33.  Νομίζω πρέπει να κοστίζουν όσο η β ναι. 😔

 

Τέλεια τότε μπορείτε να πάτε τις διακοπές σας χωρίς πρόβλημα

Θα το ψαξω να δω τι είναι αυτά για να ξέρω και εγώ..

δεν βαριέσαι αφού πρέπει να γίνει και αυτήν η εξέταση θα την κάνουμε μωρέ νομίζω πρέπει να είναι η τελευταία μεγάλη εξέταση δεν έχουμε άλλη μετά  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Τέλειο μαξιλάρι !πολύ γλυκό !καλούς θηλασμός εύχομαι 😍!!την ίδια κρεμουλα βάζουμε.γενικα πότε αρχίζουμε να κάνουμε ραγάδες ;εγώ πάλι καλά δεν έχω (τουλάχιστον καινούριες χιχι).αλλά λένε πως όντως αν είναι να κάνεις θα κάνεις..βέβαια εντάξει ειδικά τώρα που τραβάει η κοιλιά καλό είναι να προσέχουμε λίγο ..

@Olia4νομίζω θα βολεψει για τον ύπνο..τυχαία το είδα στο σάιτ τους.πηρα από εκεί το σετ προίκας κ σκέφτηκα να δω κ μαξιλάρι κ έτσι έγινε !

Έχετε βγάλει κ αυτή τη γραμμή που λένε στην κοιλίτσα την λίγο πιο σκούρα ;;

Εγώ όχι! Δεν την έχω βγάλει! Την βγάζουμε όλες???? Κ από ποια εβδομάδα κ μετά γνωρίζεις? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου απ ότι διαβάζω είστε όλες καλά. Δεν σας προλάβαινα πολύ τόσες μέρες τώρα σιγά σιγά θα σας φτάσω.

Ταξίδια με αεροπλάνο και εμένα μου έχει δώσει το οκ ήδη έχω κάνει 3 απλά κάποιες ταξιδιωτικές μετά τις 26 εβδομάδες θέλουν χαρτί από το  γιατρό ότι όλα βαίνουν καλώς και μπορείς να ταξιδέψεις. 

Τη γραμμούλα και εγώ τη βλέπω πολύ αχνη ίσα ίσα που φαίνεται υποτίθεται στον 6ο αρχίζει και φαίνεται σιγά σιγά βέβαια δεν την βγάζουν όλες.

Το μαξιλάρι κ εμένα το μεγάλο μου πρότειναν σε όσα μαγαζιά πήγα αλλά δεν το είχα πάρει. Θα το πάρω όμως τώρα γτ άρχισα και δυσκολεύομαι στον ύπνο αρκετά 

Εύχομαι μια τέλεια μέρα σε όλες 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...