Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

είναι λογικό να υπάρχουν τέτοιες μικρές αποκλίσεις ανάμεσα στην ανάπτυξη του κάθεπαιδιού.. ΄΄οπως λέει κ μία εφαρμογή που ΄έχω κατεβάσει :το κάθε παιδί μεγαλώνει διαφορετικά στη μήτρα..αν υπήρχε πρόβλημα ή η ανάπτυξη του ήταν σε αναντιστοιχία των βδομάδων ο πρώτος που θα σε  ενημέρωνε θα ήταν ο γιατρός..μη μου τρελαίνεσαι λοιπόν κι ξεαγχώσου (κι με το βάρος του μωρού κ με το ζάχαρο)..παρόμοιες μετρήσεις με την @Μαργαρίτσέχεις απ ό τι καταλαβαίνω.. υπάρχουν μωράκια πιο μεγάλα κ πιο μικρά...αν είχε δει το παραμικρό ο γυναικολόγος κ ο εμβρυολόγος θα σε ενημέρωνε έγκαιρα..πρ΄΄επει να αρχίσουμε ν απολαμβάνουμε τις εγκυμοσ΄ύνες μας..μεγαλώνουν οι κοιλίτσες μας κ επιπρόσθετα οι γιιατροί μας είναι καθησυχαστικοί..για κάποιον λόγο είναι ❤️ 

αυτή ως γυναίκες που είμαστε ίσως να αγχώθηκε κάπως..απλώς δε το διαχειρίστηκε σωστά κιάγχωσε κ εσένα κ μέσω μίας απρόσωπης επαφης...όμως δεν είναι ο τομέας της θεωρώ.....

Σύμφωνο δίκιο εσείς έτσι είναι φταίω και εγώ που είμαι αγχώδεις ως άνθρωπος  απλά με παίρνει λίγο περισσότερο χρόνο να ηρεμήσω και να μου περάσει η σύγχυση…λογικά απο Δευτέρα θα ξεκινήσουμε και το βαψιμο στο καινούργιο σπίτι σε λιγες μερες θα έρθει και η μαμα μου για να βοηθήσει θα αρχίσω να κοιτάω και πράγματα για την μικρή να αρχίσω σιγά σιγά τα ψώνια της 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Σύμφωνο δίκιο εσείς έτσι είναι φταίω και εγώ που είμαι αγχώδεις ως άνθρωπος  απλά με παίρνει λίγο περισσότερο χρόνο να ηρεμήσω και να μου περάσει η σύγχυση…λογικά απο Δευτέρα θα ξεκινήσουμε και το βαψιμο στο καινούργιο σπίτι σε λιγες μερες θα έρθει και η μαμα μου για να βοηθήσει θα αρχίσω να κοιτάω και πράγματα για την μικρή να αρχίσω σιγά σιγά τα ψώνια της 🥰 

Κ εγώ θα αγχωνομουν κ οι περισσότερες..αγχωνόμαστε πολύ για τα μωράκια μας !!σκέψου τι θα γίνει αργότερα που θα γεννηθούν..αλλά εντάξει αν ήταν κάτι θα σε είχε τουλάχιστον προϊδεάσει ο γιατρός !!

Αχ τι τέλεια❤️ !!με το καλό εύχομαι !έχετε δουλίτσες τώρα και με το σπίτι κ με τη μετακόμιση  .εσυ μην κουραστείς πολυ!!.ναι σιγά σιγά να ξεκινήσεις κι εσύ τα ψώνια.μας αναζωογονουν και μας βελτιώνουν την ψυχολογία.

κ εμείς αύριο λέμε έτσι μετά τη δουλειά μου  αν είμαι ξεκούραστη να πάμε να ρίξουμε μια ματιά στα έπιπλα κ στα καροτσια !!να κατασταλαζουμε σιγά σιγά !!κ αν είναι καλή κ η β επιπέδου (μακάρι Παναγία μου !)να  αγοράσουμε μερικά το άλλο Σάββατο !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η irini5 είπε:

Κ εγώ θα αγχωνομουν κ οι περισσότερες..αγχωνόμαστε πολύ για τα μωράκια μας !!σκέψου τι θα γίνει αργότερα που θα γεννηθούν..αλλά εντάξει αν ήταν κάτι θα σε είχε τουλάχιστον προϊδεάσει ο γιατρός !!

Αχ τι τέλεια❤️ !!με το καλό εύχομαι !έχετε δουλίτσες τώρα και με το σπίτι κ με τη μετακόμιση  .εσυ μην κουραστείς πολυ!!.ναι σιγά σιγά να ξεκινήσεις κι εσύ τα ψώνια.μας αναζωογονουν και μας βελτιώνουν την ψυχολογία.

κ εμείς αύριο λέμε έτσι μετά τη δουλειά μου  αν είμαι ξεκούραστη να πάμε να ρίξουμε μια ματιά στα έπιπλα κ στα καροτσια !!να κατασταλαζουμε σιγά σιγά !!κ αν είναι καλή κ η β επιπέδου (μακάρι Παναγία μου !)να  αγοράσουμε μερικά το άλλο Σάββατο !!

Τι καλά εσυ είσαι και Αθήνα και έχεις πολλές επιλογές σε καταστήματα να πας να δεις… ναι μωρέ να φτιάξω λίγο και την ψυχολογία μου.. όλα καλά θα είναι κοπέλα σε μια βδομαδα θα πας και θα είναι εντάξει το μωρακι σου 🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η irini5 είπε:

Κ εγώ θα αγχωνομουν κ οι περισσότερες..αγχωνόμαστε πολύ για τα μωράκια μας !!σκέψου τι θα γίνει αργότερα που θα γεννηθούν..αλλά εντάξει αν ήταν κάτι θα σε είχε τουλάχιστον προϊδεάσει ο γιατρός !!

Αχ τι τέλεια❤️ !!με το καλό εύχομαι !έχετε δουλίτσες τώρα και με το σπίτι κ με τη μετακόμιση  .εσυ μην κουραστείς πολυ!!.ναι σιγά σιγά να ξεκινήσεις κι εσύ τα ψώνια.μας αναζωογονουν και μας βελτιώνουν την ψυχολογία.

κ εμείς αύριο λέμε έτσι μετά τη δουλειά μου  αν είμαι ξεκούραστη να πάμε να ρίξουμε μια ματιά στα έπιπλα κ στα καροτσια !!να κατασταλαζουμε σιγά σιγά !!κ αν είναι καλή κ η β επιπέδου (μακάρι Παναγία μου !)να  αγοράσουμε μερικά το άλλο Σάββατο !!

Κ εμείς ακριβώς το ίδιο είπαμε θα κάνουνε την β επιπέδου την Πέμπτη κ μετά με το καλό θα πάμε για το λίκνο κ συρταριερα. Αντε να φύγει κ αυτή η εξέταση να φύγει άλλο ένα άγχος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημέρα σε όλες!! τα ψώνια πάντα μας κάνουν καλό !! ε εσύ @Elkαν δεν έχεις πολλές επιλογές θα παραγγείλεις αναγκαστικά..με το καλό οι εξετάσεις μας ❤️❤️❤️ !

κορίτσια μία κοπέλα που γέννησε πριν 3 μήνες μου είπε οτι στην ληξιαρχική πράξη γέννησης της μπέμπας της (κ αυτή κοριτσάκι 😉) ΄΄είχε να γράψει κ την ονοματοδοσία της..ξέρετε αν ισχύει αυτό ;ή έχουμε την επιλογή να επιλέξουμε όνομα και πριν την βάφτιση ;πρώτα ο Θεός βέβαια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα σε όλες!! τα ψώνια πάντα μας κάνουν καλό !! ε εσύ @Elkαν δεν έχεις πολλές επιλογές θα παραγγείλεις αναγκαστικά..με το καλό οι εξετάσεις μας ❤️❤️❤️ !

κορίτσια μία κοπέλα που γέννησε πριν 3 μήνες μου είπε οτι στην ληξιαρχική πράξη γέννησης της μπέμπας της (κ αυτή κοριτσάκι 😉) ΄΄είχε να γράψει κ την ονοματοδοσία της..ξέρετε αν ισχύει αυτό ;ή έχουμε την επιλογή να επιλέξουμε όνομα και πριν την βάφτιση ;πρώτα ο Θεός βέβαια.

Αχ δεν το ξέρω καθόλου. Αλλά γέννησε πριν ένα μήνα η κουμπαρα μου. Θα την ρωτήσω. .ωστόσο αν μάθετε και εσείς θα με ενδιέφερε και εμένα να μάθω 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

καλημέρα σε όλες!! τα ψώνια πάντα μας κάνουν καλό !! ε εσύ @Elkαν δεν έχεις πολλές επιλογές θα παραγγείλεις αναγκαστικά..με το καλό οι εξετάσεις μας ❤️❤️❤️ !

κορίτσια μία κοπέλα που γέννησε πριν 3 μήνες μου είπε οτι στην ληξιαρχική πράξη γέννησης της μπέμπας της (κ αυτή κοριτσάκι 😉) ΄΄είχε να γράψει κ την ονοματοδοσία της..ξέρετε αν ισχύει αυτό ;ή έχουμε την επιλογή να επιλέξουμε όνομα και πριν την βάφτιση ;πρώτα ο Θεός βέβαια.

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω καλά… της ζήτησαν να γράφουν τι ονομα θα δώσουν στο παιδί δηλαδή ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Elk είπε:

Να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω καλά… της ζήτησαν να γράφουν τι ονομα θα δώσουν στο παιδί δηλαδή ; 

ναι, με την γέννηση..και εγώ δεν ήξερα, αυτή η κοπέλα μου το είπε ότι της ζητήθηκε το ΄όνομα που θα δώσουν....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Α κορίτσια ρώτησα την κουμπάρα μου που γέννησε τώρα 1 Απρίλη ένα κοριτσάκι. Όχι μου λέει δεν της ζητήθηκε τίποτα τέτοιο. Μόνο το επίθετο ζητάνε λέει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Α κορίτσια ρώτησα την κουμπάρα μου που γέννησε τώρα 1 Απρίλη ένα κοριτσάκι. Όχι μου λέει δεν της ζητήθηκε τίποτα τέτοιο. Μόνο το επίθετο ζητάνε λέει. 

αχ τέλεια!!εμένα η κοπέλα είπε ότι έγραψε κανονικά και το όνομα ..κι μάλιστα μου είπε να αρχίσω να σκέφτομαι από τωρα..τι να πω.ίσως να μπερδεύτηκε και να έγραψε κ όνομα ή ίσως να γράφει όποιος έχει αποφασίσει..χαίρομαι γιατι δε θα μου άρεσε αυτό!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ τέλεια!!εμένα η κοπέλα είπε ότι έγραψε κανονικά και το όνομα ..κι μάλιστα μου είπε να αρχίσω να σκέφτομαι από τωρα..τι να πω.ίσως να μπερδεύτηκε και να έγραψε κ όνομα ή ίσως να γράφει όποιος έχει αποφασίσει..χαίρομαι γιατι δε θα μου άρεσε αυτό!!

Νομίζω βάζεις όνομα μόνο αν δεν θέλεις να βαφτίσεις το παιδάκι σου… μπορεί κάποιος να μην έχει διαλέξει όνομα για το παιδί τι θα βάλει ; Λογικά μάλλον μόνο επίθετο θα ζητούν αν θες να βάλεις του πατέρα ή της μητέρας ή και τα δυο αυτό ξέρω ότι γίνεται..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Νομίζω βάζεις όνομα μόνο αν δεν θέλεις να βαφτίσεις το παιδάκι σου… μπορεί κάποιος να μην έχει διαλέξει όνομα για το παιδί τι θα βάλει ; Λογικά μάλλον μόνο επίθετο θα ζητούν αν θες να βάλεις του πατέρα ή της μητέρας ή και τα δυο αυτό ξέρω ότι γίνεται..

θα το βαφτίσουν απ΄όσο ξέρω..λογικά,θα μπερδεύτηκε..τι να πω! τουλάχιστον δε θα έχουμε κ αυτό το άγχος!!εσύ είσαι πιο χαλαρή σήμερα ;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

θα το βαφτίσουν απ΄όσο ξέρω..λογικά,θα μπερδεύτηκε..τι να πω! τουλάχιστον δε θα έχουμε κ αυτό το άγχος!!εσύ είσαι πιο χαλαρή σήμερα ;; 

Εντάξει αν εχεις διαλέξει όνομα και στο ζητήσουν το δίνεις αλλά τα περισσότερα ζευγάρια δεν έχουν διαλέξει..

εγώ πάλι που είμαι παραδοσιακή θα δώσω της πεθεράς  μου 🤣 οποτε έχω ενα άγχος λιγότερο για το όνομα 

Ναι σήμερα είμαι καλύτερα μου έφυγε αυτός ο εκνευρισμός ευτυχώς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πως έχετε σκεφτεί να τα πείτε τα νινακια σας.; Ή δεν έχετε ακόμα σκεφτεί; 

Εμείς λέμε να δώσουμε άκυρο όνομα.ημασταν πιο πολύ στο Νεφέλη ή στο Λυδία. 

Αλλά κλείνω λίγο πιο πολύ στο Λυδία. ❤️❤️

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πως έχετε σκεφτεί να τα πείτε τα νινακια σας.; Ή δεν έχετε ακόμα σκεφτεί; 

Εμείς λέμε να δώσουμε άκυρο όνομα.ημασταν πιο πολύ στο Νεφέλη ή στο Λυδία. 

Αλλά κλείνω λίγο πιο πολύ στο Λυδία. ❤️❤️

 

Το Λυδία είναι πολύ ωραιο ονομα… ανάμεσα στα δυο δηλαδή και εγώ το Λυδία θα διάλεγα 

Εμείς θα βάλουμε το όνομα της πεθεράς μου Θωμαΐς.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πως έχετε σκεφτεί να τα πείτε τα νινακια σας.; Ή δεν έχετε ακόμα σκεφτεί; 

Εμείς λέμε να δώσουμε άκυρο όνομα.ημασταν πιο πολύ στο Νεφέλη ή στο Λυδία. 

Αλλά κλείνω λίγο πιο πολύ στο Λυδία. ❤️❤️

 

εμείς δε ξέρω....κι εγώ κάπως πιο παραδοσιακή θα ήθελα να δώσω του πεθερού μου που μας άφησε πρόσφατα, άρα Βασιλεία ή Βασιλική ..αλλά δεν αρέσει στον σύζυγο επειδή δε θα ήθελε νατο γυρίσουμε σε γυναικείο όνομα κ έτσι το  σκεφτόμαστε ακόμα...

μου αρέσουν και τα δύο..ίσως το Ληδία κ μενα κάπως περισσ΄τερο!!

πολύ πρωτότυπο και το Θωμαίς!!τι ωραία που ΄χετε αποφασίσει βρε κορίτσια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

εμείς δε ξέρω....κι εγώ κάπως πιο παραδοσιακή θα ήθελα να δώσω του πεθερού μου που μας άφησε πρόσφατα, άρα Βασιλεία ή Βασιλική ..αλλά δεν αρέσει στον σύζυγο επειδή δε θα ήθελε νατο γυρίσουμε σε γυναικείο όνομα κ έτσι το  σκεφτόμαστε ακόμα...

μου αρέσουν και τα δύο..ίσως το Ληδία κ μενα κάπως περισσ΄τερο!!

πολύ πρωτότυπο και το Θωμαίς!!τι ωραία που ΄χετε αποφασίσει βρε κορίτσια!!

Να σου πω την αλήθεια και εμένα δεν μου αρέσει να βάζω το αντρικό όνομα σε γυναικείο και το ανάποδο… 

Δεν σας κυνηγάει κανένας θα έρθει το μωρακι και θα αποφασίσετε ίσως και να βοηθάει όταν δεις και το μωρο να διαλέξεις όνομα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Να σου πω την αλήθεια και εμένα δεν μου αρέσει να βάζω το αντρικό όνομα σε γυναικείο και το ανάποδο… 

Δεν σας κυνηγάει κανένας θα έρθει το μωρακι και θα αποφασίσετε ίσως και να βοηθάει όταν δεις και το μωρο να διαλέξεις όνομα 💕

ναι έτσι είναι!! αχ όσο περνάει ο καιρός ανυπομονώ όλο κ περισσότερο...ειδικά τώρα κ στην γιόρτη μου που όλοι , ΄΄οπως κ εσείς μου εύχονταν '' με το καλό το μωράκι '' κ όλα αυτά δε το πίστευα , ήταν σαν να το συνειδητοποιώ σιγά σιγά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η irini5 είπε:

ναι έτσι είναι!! αχ όσο περνάει ο καιρός ανυπομονώ όλο κ περισσότερο...ειδικά τώρα κ στην γιόρτη μου που όλοι , ΄΄οπως κ εσείς μου εύχονταν '' με το καλό το μωράκι '' κ όλα αυτά δε το πίστευα , ήταν σαν να το συνειδητοποιώ σιγά σιγά!!!

Χαχαχα μια από τα ίδια και εγώ νομίζω δεν το εχω συνειδητοποίηση ακόμα ότι σε 3,5 μήνες θα έχω ένα μωρο στα χέρια μου το δικό μου μωρο.. απίστευτο μου φαίνεται.. αύριο είναι και η γιορτή της μητέρας κορίτσια και κάπως συγκινούμε λίγο στην ιδέα ότι θα γίνω και εγώ μαμα και θα γιορτάζω και εγώ αυτήν την μέρα 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elk είπε:

Χαχαχα μια από τα ίδια και εγώ νομίζω δεν το εχω συνειδητοποίηση ακόμα ότι σε 3,5 μήνες θα έχω ένα μωρο στα χέρια μου το δικό μου μωρο.. απίστευτο μου φαίνεται.. αύριο είναι και η γιορτή της μητέρας κορίτσια και κάπως συγκινούμε λίγο στην ιδέα ότι θα γίνω και εγώ μαμα και θα γιορτάζω και εγώ αυτήν την μέρα 💕

Αχ έτσι είναι !!φοβερό είναι 😍😍κατά μία έννοια είμαστε ήδη μανούλες..μεγαλώνουμε τα θαυματακια μας μέσα στο σώμα μας !αλλά είναι διαφορετικά να τα έχουμε στα χέρια μας !!

Βρε κορίτσια χαμός γίνεται από καροτσια..τι ποικιλία είναι αυτή ;;κ κάθε κατάστημα σου προτείνει άλλο !!πήγαμε σήμερα κ μπερδεύτηκαμε ακόμα πιο πολύ χαχαχ !!Εντωμεταξύ δε ξέραμε τι να πρώτο κοιτάξουμε αλλά πήγαμε πολύ στοχευμένα είδαμε μονο καροτσια κ κούνιες..κ αυτά που μας άρεσαν ήθελαν παραγγελια...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Αχ έτσι είναι !!φοβερό είναι 😍😍κατά μία έννοια είμαστε ήδη μανούλες..μεγαλώνουμε τα θαυματακια μας μέσα στο σώμα μας !αλλά είναι διαφορετικά να τα έχουμε στα χέρια μας !!

Βρε κορίτσια χαμός γίνεται από καροτσια..τι ποικιλία είναι αυτή ;;κ κάθε κατάστημα σου προτείνει άλλο !!πήγαμε σήμερα κ μπερδεύτηκαμε ακόμα πιο πολύ χαχαχ !!Εντωμεταξύ δε ξέραμε τι να πρώτο κοιτάξουμε αλλά πήγαμε πολύ στοχευμένα είδαμε μονο καροτσια κ κούνιες..κ αυτά που μας άρεσαν ήθελαν παραγγελια...

Αχ τι ωραία 😊τα πήρες ; Έδωσες  παραγγελία ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Αχ τι ωραία 😊τα πήρες ; Έδωσες  παραγγελία ;

Όχι πήγαμε μόνο να δούμε...είπαμε να πάμε κ αύριο σε άλλα 2..αν και δε θέλω να πηγαίνω Κυριακή για ψώνια αλλά πρέπει να καταστλαξουμε..μετά τη β επιπέδου θα πάμε να ψωνίσουμε...ήθελα ιδανικά να τα πάρω όλα μαζί αλλα το καρότσι κ τα έπιπλα επειγουν..για την κούνια που μου άρεσε μας είπε περίπου αναμονή 1.5μηνα !!!!αλλά το πιο δύσκολο είναι να βρεις καρότσι...να είναι βολικό ,ελαφρύ η στιβαρό,ανθεκτικό και πιο βαρύ ;;πφφφφ!!εσύ έχεις δει τίποτα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Όχι πήγαμε μόνο να δούμε...είπαμε να πάμε κ αύριο σε άλλα 2..αν και δε θέλω να πηγαίνω Κυριακή για ψώνια αλλά πρέπει να καταστλαξουμε..μετά τη β επιπέδου θα πάμε να ψωνίσουμε...ήθελα ιδανικά να τα πάρω όλα μαζί αλλα το καρότσι κ τα έπιπλα επειγουν..για την κούνια που μου άρεσε μας είπε περίπου αναμονή 1.5μηνα !!!!αλλά το πιο δύσκολο είναι να βρεις καρότσι...να είναι βολικό ,ελαφρύ η στιβαρό,ανθεκτικό και πιο βαρύ ;;πφφφφ!!εσύ έχεις δει τίποτα !!

Όχι εγώ δεν εχω δει τίποτα ακόμα το αφήνω, το αφήνω περναει ο καιρός και στο τέλος δεν θα προλάβω γιατί κλείνουν και Αύγουστο τα μαγαζιά Αν θέλουν και 1,5 μήνα όπως λες αναμονή το έχω χαμένο θα γεννήσω και δεν θα έχουν έρθει τα πράγματα 🙃

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Όχι εγώ δεν εχω δει τίποτα ακόμα το αφήνω, το αφήνω περναει ο καιρός και στο τέλος δεν θα προλάβω γιατί κλείνουν και Αύγουστο τα μαγαζιά Αν θέλουν και 1,5 μήνα όπως λες αναμονή το έχω χαμένο θα γεννήσω και δεν θα έχουν έρθει τα πράγματα 🙃

Έχουν και ετοιμοπαραδοτα..μην αγχώνεσαι εσύ έχεις να φτιάξεις κ να εξοπλίσει  το σπίτι πρώτα .απλά τα καρότσια αν θες να το φτιάξεις όπως θες με τα χρώματα που θες  θέλει χρόνο.εμεις σκέψου ένα που είχαμε δει συγκεκριμένο στο ίντερνετ δε το βρήκαμε πουθενα..κ ένα άλλο το είδαμε μόνο σε μαύρο και έχανε πολύ σε ομορφιά .κ η κούνια μας είπε ότι καινούριο σχέδιο με την συρτάριερα κ για αυτό  είναι κατόπιν παραγγελίας..για μια δλδ ρωτησαμε..σίγουρα θα υπάρχουν και ετοιμοπαραδοτα!άλλωστε αν τα παραγγείλεις από ίντερνετ θα είναι πιο εύκολα να βρεις..εμείς θέλουμε κ να τα δούμε πρώτα..πάντως τα καρότσια μη φανταστείς πάνω κάτω παρόμοια είναι..εμένα έτσι μου φάνηκαν δλδ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Έχουν και ετοιμοπαραδοτα..μην αγχώνεσαι εσύ έχεις να φτιάξεις κ να εξοπλίσει  το σπίτι πρώτα .απλά τα καρότσια αν θες να το φτιάξεις όπως θες με τα χρώματα που θες  θέλει χρόνο.εμεις σκέψου ένα που είχαμε δει συγκεκριμένο στο ίντερνετ δε το βρήκαμε πουθενα..κ ένα άλλο το είδαμε μόνο σε μαύρο και έχανε πολύ σε ομορφιά .κ η κούνια μας είπε ότι καινούριο σχέδιο με την συρτάριερα κ για αυτό  είναι κατόπιν παραγγελίας..για μια δλδ ρωτησαμε..σίγουρα θα υπάρχουν και ετοιμοπαραδοτα!άλλωστε αν τα παραγγείλεις από ίντερνετ θα είναι πιο εύκολα να βρεις..εμείς θέλουμε κ να τα δούμε πρώτα..πάντως τα καρότσια μη φανταστείς πάνω κάτω παρόμοια είναι..εμένα έτσι μου φάνηκαν δλδ..

Δευτέρα ξεκινάμε βάψιμο στο σπίτι επιτελους 😊 το σπίτι που βρήκα είναι επιπλωμένο όποτε δεν θα χρειαστεί να αγοράσω πολλα έπιπλα μόνο ντουλάπα δεν έχει που θα πρέπει να παρω  και θα χρειαστώ σίγουρα για αρχή και ένα πλυντήριο και μαλλον κουζίνα αυτό θα το δω.. τα υπόλοιπα ότι χρειάζομαι είναι πράγματα  για το μωρο… Να σου πω την αλήθεια θέλω να πάω να τα δω από κοντά και εγώ να πάω μια βόλτα στα μαγαζιά αλλά δυστυχώς στο χωριό εδώ δεν έχουμε θα πρέπει όταν πάω γιατρό να βρω ευκαιρία και να πάω να δω αλλά ως συνήθως ο αντρας μου λόγο δουλειάς δεν έχει και πολύ χρόνο για να γυρνάμε στα μαγαζιά, όποτε μάλλον με βλέπω να τα παίρνω από το Ίντερνετ καρότσι είδες αυτά που είναι 3 σε 1 ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου γλυκά! Σας ευχαριστώ τοοοοοσο πολύ για τα θετικά σας μνμ..δε μπορεί μέρα από όλα αυτά σίγουρα θα πιάσω!!!!!Μετά από μια μεγααααλη μέρα επιτέλους ήρθε η ώρα της χαλάρωσης κ να σας πω και τι είδαμε σήμερα στον γιατρό! Είδαμε λοιπόν πως το ένα ωοθηλακιο που είχα την 7η μέρα στα 15 χιλιοστά,σήμερα είναι 25 κ είναι κυστικό...αλλά έχω αλλά 3!!! 17-18-19 χιλιοστά!! Οπότε με το καλό πάμε την Μ.Δευτερα για σπερματεγχυση!!! Χάρηκα και ανακουφιστηκα είναι η αλήθεια!    
    • Κορίτσι μου έτσι σε θέλω να είσαι θετική ! Φίλη μου 34 χρονων όπου θα έμπαινε σε πρόωρη  εμμηνόπαυση στην 2η εξωσωματικη εμεινε έγκυος και έχει μια πανέμορφη μπεμπουλα 9 μηνων🥰 να κανεις τις απαραίτητες ενέργειες και να ξερεις ότι υπάρχουν παρά πολλοί τρόποι! Πάντως να ξερεις πως η σπερματεγχυνση είναι πολύ απλή διαδικασία ! Κανεις διεγερση παρακολούθησε με υπερήχους και συγκεκριμένη μέρα που θα ορίσει ο γυναικολόγος κανεις την σπερματεγχυνση ! Εγώ πρώτα ο θεος μάλλον τον Ιούνιο θα κάνω την Τρίτη μου σπερματεγχυνση🙏  ευχομαι κορίτσι μου πολύ συντομα να μας πεις και εσυ τα χαρμοσυνα 🥰
    • Μας βλέπω όλο για φαγητά να λέμε 😄😄 Να πάνε όλα καλά να τρώω μετά του σκασμού! Αυτό λέω στον άντρα μου, θέλω μια φορά να φάω έτσι να σκάσω από το φαγητό 😄😄 Άσχετο, πήγαμε σήμερα να δούμε για κούνια και συρταριέρα γτ δεν έχουμε κάποιον να μας δώσει δυστυχώς.. Μας άρεσαν δύο κούνιες αλλά η μία διπλάσια τιμή από την άλλη..Η ακριβή μας είπε ότι ήταν από ξύλο οξιάς και η οικονομική από mdf. Η αλήθεια είναι ότι η οικονομική πέραν από την τιμή της μας άρεσε  πιο πολύ και σαν σχέδιο, πειράζει λέτε που είναι από mdf? Θα εκπέμπει βλαβερές ουσίες κτλ;
    • Γειά σου κορίτσι μου, φυσικά κ επιτρέπεται..έχω μια πρόωρη γήρανση ωοθηκών.🥺🥺🥺 Είμαι 38 χρόνων και το ξέρω αυτό απ τα 34, που ήταν και η 1η φορά που κάναμε κουβέντα με τον γιατρό μου για το εάν θέλω να αποκτήσω παιδί. Εκείνη την περίοδο δεν ήμουν σε τέτοια φάση και η αλήθεια είναι ότι όταν το έμαθα μου κόπηκαν λίγο τα πόδια..😟☹️ Τέλος πάντων μην στα πολυλογώ.. Η μία μου ωοθήκη δείχνει αρκετά γερασμένη και δεν κάνει αυγουλακια ενώ η άλλη κάνει αλλά μάλλον όχι και πολύ καλά (τουλάχιστον αυτό επιβεβαίωσαν κ οι ορμονολογικες που έκανα). Γιαυτό λέω ότι δεν ξέρω τι ελπίδες έχω, αλλά σίγουρα θέλω να κάνω τις απαραίτητες ενέργειες για να βοηθήσω όσο μπορώ την κατάσταση. Επίσης πόσο πολύ χάρηκα που μοιράστηκες μαζί μας την δική σου εμπειρία με την σπερματεγχυση γιατί είναι κ αυτό στα άμεσα πλάνα μου. 
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου❤️και σε εσενα εύχομαι πολύ συντομα μα έρθει το μωρακι σου🙏❤️ η αλήθεια είναι πως  είναι πολύ θετικο που κάνω συλληψη έστω και με σπερματεγχυνση 🙏 μέσα στο καλοκαιρι θα κάνω πάλι σπερματεγχυνση καθώς μου έδωσε το οκ ο γιατρός ! Θα του πω αν είναι να την κάνω τον Ιούνιο πρώτα ο θεος🙏
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...