Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

@babyblue94 τελικά με τι covid test έκανες εισαγωγή στο Μητέρα ? Δέχτηκαν το μοριακό που είχες κάνεις την προηγούμενη μέρα κάπου έξω?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

@babyblue94 διάβασε κι εδώ τι λέει ο Παπαβέντσης για τις πανες. https://pediatros-thes.gr/θηλασμός/οδηγίες-θηλασμού/ούρα-και-κόπρανα-φυσιολογικών-βρεφών/

Μετράς πανες και έτσι ξέρεις αν το μωράκι σου χορταίνει! Θέλουμε το λιγότερο 6 πανες με τσίσα στη φάση που είστε τώρα και 3 με κακά. 

Αν κοιμάται στο στήθος σου μπορείς να το ξεντυνεις, να το χαϊδεύεις, να του γαργαλας λίγο το αυτάκι. Η οδηγία με τα χρονόμετρα είναι λάθος πάντως καθώς ο θηλασμος δεν έχει ωράριο. Είναι προσφορά και ζητηση, όσο πιο πολύ προσφέρεις, τόσο περισσότερο γάλα θα παράγεις.

Είχα δώσει κι εγώ ξενο στην αρχή με sns για να μην πάθει σύγχυση θηλών, μέχρι να πάρει λίγο βάρος και να ρυθμιστεί η παραγωγή μου πάντως αλλά πλέον θηλάζει αποκλειστικά, οπότε είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

Να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ με το καλο σε εμας τις ελάχιστες εναπομείνασες!!

Εγω παρα οτι ελυσα την περίδεση,το καλο μου το παιδακι δε θελει να βγει!!Εκει που το φοβομασταν για προωρο κ πεθανα απ την αγωνια μου ολο το καλοκαιρι,τελικα οχι μονο δε θα ειναι προωρο αλλα αφου φτασαμε τις 40+ εβδομάδες,αυριο θα μπω με προκληση κι ο Θεος μαζι μας.Εχω ενα γλυκό αγχος γιατι είναι το πρωτο μας παιδάκι και ανυπομονω να τον γνωρισω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!!!

Να σας ζησουν τα μωρακια σε οσες γεννησατε κ με το καλο σε εμας τις ελάχιστες εναπομείνασες!!

Εγω παρα οτι ελυσα την περίδεση,το καλο μου το παιδακι δε θελει να βγει!!Εκει που το φοβομασταν για προωρο κ πεθανα απ την αγωνια μου ολο το καλοκαιρι,τελικα οχι μονο δε θα ειναι προωρο αλλα αφου φτασαμε τις 40+ εβδομάδες,αυριο θα μπω με προκληση κι ο Θεος μαζι μας.Εχω ενα γλυκό αγχος γιατι είναι το πρωτο μας παιδάκι και ανυπομονω να τον γνωρισω!!

Με το καλό κοπέλα μου να έρθει το μωρακι σας θα περιμένουμε νέα σας😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyElpida είπε:

@babyblue94 τελικά με τι covid test έκανες εισαγωγή στο Μητέρα ? Δέχτηκαν το μοριακό που είχες κάνεις την προηγούμενη μέρα κάπου έξω?

Ναι με μοριακό μπήκα. Το είχα κάνει δωρεάν στον εοδυ και το δέχτηκαν κανονικά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ;

εγώ πήγα παιδιατρο εχτές όλα καλά πήραμε βάρος, έχω πολύ και καλό γαλα και πάει μια χαρά ο θηλασμός   

μου είπε αν θέλω μπορώ να βάλω πιπίλα τώρα δεν μας πειράζει, την είπα ότι δοκίμασα αλλά δεν την θέλει.. μου είπε συνήθως τα μωρά με αποκλειστικό θηλασμό δεν την παίρνουν εύκολα την πιπιλα..

μου είπε πλέον την νύχτα να μην το ξυπνάω το μωρο μέχρι και 6 ώρες μπορω να την αφήσω να κοιμάται εκτός αν με πονάει το στήθος τότε πρέπει να την ξυπνάω.. μέσα στην μέρα ισχύει το 3 ώρο  

@irini5 τελικά μου είπε και η παιδιατρος κομπρέσες ή ζεστές ή κρύες για το στήθος που με πονάει να προσέχω γιατι είναι ακόμα επίφοβο να για να κάνω μαστίτιδα 

Μου έγραψε και εξετάσεις αίματος να πάω να δω λίγο σίδηρο ασβέστιο θυρεοειδή ζάχαρο που βρίσκομαι αυτά τα νέα μας 😊  

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα....άργησα να σας πω τα ευχάριστα ...δεν έιχα ιντερνετ ...

Γεννήσαμε το ΄Σάββατο τον κούκλο μας...έσπασαν τα νερά αλλα είχαμε λώρο και πήγαμε έκτακτη καισαρικ΄ή.

Γυρίσαμε σπίτι και προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά...τα ξέρετε καλύτερα..

Είναι σκέτη γλύκα παρα τη κούραση και την αυπνία τι ομορφα συναισθήματα....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....άργησα να σας πω τα ευχάριστα ...δεν έιχα ιντερνετ ...

Γεννήσαμε το ΄Σάββατο τον κούκλο μας...έσπασαν τα νερά αλλα είχαμε λώρο και πήγαμε έκτακτη καισαρικ΄ή.

Γυρίσαμε σπίτι και προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά...τα ξέρετε καλύτερα..

Είναι σκέτη γλύκα παρα τη κούραση και την αυπνία τι ομορφα συναισθήματα....

 

Να σας ζήσει κορίτσι μου! Γερός και ευτυχισμένος να είναι!!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 42 λεπτά, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....άργησα να σας πω τα ευχάριστα ...δεν έιχα ιντερνετ ...

Γεννήσαμε το ΄Σάββατο τον κούκλο μας...έσπασαν τα νερά αλλα είχαμε λώρο και πήγαμε έκτακτη καισαρικ΄ή.

Γυρίσαμε σπίτι και προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά...τα ξέρετε καλύτερα..

Είναι σκέτη γλύκα παρα τη κούραση και την αυπνία τι ομορφα συναισθήματα....

 

Να σας ζήσει ο κούκλος κορίτσι μου.γερος και καλότυχος να είναι.καλη ανάρρωση και σε σένα μανούλα.καθε καλό εύχομαι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Κορίτσια καλημέρα....άργησα να σας πω τα ευχάριστα ...δεν έιχα ιντερνετ ...

Γεννήσαμε το ΄Σάββατο τον κούκλο μας...έσπασαν τα νερά αλλα είχαμε λώρο και πήγαμε έκτακτη καισαρικ΄ή.

Γυρίσαμε σπίτι και προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά...τα ξέρετε καλύτερα..

Είναι σκέτη γλύκα παρα τη κούραση και την αυπνία τι ομορφα συναισθήματα....

 

Να σας ζήσει πάντα γέρος και καλοτυχος να είναι

καλή ανάρρωση στην μανούλα 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια, κάτι άσχετο! Θυμάμαι μια κοπέλα να έχει αγοράσει κάτι βιβλία κ ειδικά ένα με παιχνίδια που μπορούσες να παίξεις με το μωρό. Αν μπορεί να μου το θυμίσει ποιο ήταν. Όλη την ώρα θέλει να ασχολούμαστε μαζί της αλλά είναι πολύ μικρή ακόμα και δεν ξέρω τι να της κάνω για να μην γκρινιάζει. Ή θα κλαίει ή θα τρώει ή θα κοιμάται. Να κάτσει έτσι απλά σπάνια έως ποτέ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, κάτι άσχετο! Θυμάμαι μια κοπέλα να έχει αγοράσει κάτι βιβλία κ ειδικά ένα με παιχνίδια που μπορούσες να παίξεις με το μωρό. Αν μπορεί να μου το θυμίσει ποιο ήταν. Όλη την ώρα θέλει να ασχολούμαστε μαζί της αλλά είναι πολύ μικρή ακόμα και δεν ξέρω τι να της κάνω για να μην γκρινιάζει. Ή θα κλαίει ή θα τρώει ή θα κοιμάται. Να κάτσει έτσι απλά σπάνια έως ποτέ!

Και εμένα έτσι είναι  ή θα τρώει ή θα κλαίει ή θα κοιμάται νομίζω είναι η φάση τέτοια ας ελπίσουμε σε λίγο καιρό να αλλάξει αυτό.. 

νομίζω η @babyblue94 είχε πάρει κάτι βιβλία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου με λιγη καθυστέρηση να σας πω κι εγω ότι την Πέμπτη 29/9 μετα απο ενα ζορικο τοκετό,ηρθε στον κοσμο ο τροφαντος μπεμπακος μου ,3600 ο γλυκούλης κ μας έχει τρελανει!!!

 

Λεπτομέρειες οταν συνελθω γιατι ακομη είμαι σα χαμενη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια μου με λιγη καθυστέρηση να σας πω κι εγω ότι την Πέμπτη 29/9 μετα απο ενα ζορικο τοκετό,ηρθε στον κοσμο ο τροφαντος μπεμπακος μου ,3600 ο γλυκούλης κ μας έχει τρελανει!!!

 

Λεπτομέρειες οταν συνελθω γιατι ακομη είμαι σα χαμενη

Να σας ζήσει κοπέλα μου γέρος να είναι και ευτυχισμένος 💕

θα περιμένουμε νέα σας!  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια μου με λιγη καθυστέρηση να σας πω κι εγω ότι την Πέμπτη 29/9 μετα απο ενα ζορικο τοκετό,ηρθε στον κοσμο ο τροφαντος μπεμπακος μου ,3600 ο γλυκούλης κ μας έχει τρελανει!!!

 

Λεπτομέρειες οταν συνελθω γιατι ακομη είμαι σα χαμενη

Ωωω να σας ζήσει! Γερός και καλοφωτισμένος να είναι!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια μου !τι κάνετε ;;;έχω καιρό να μπω γιατί είναι η περίοδος αυτή μάλλον της εξάντλησης... Κ είναι άσχημο που εδώ πρέπει να γράφεις κ δε μπορώ να δώσω φωνητικές εντολές για να κερδίσω χρόνο χαχαχ !!εμείς γενικά καλά..έχουμε αρχίσει την γκρίνια κ το κλάμα για τα καλά !!

Εγώ ακόμα με τα λοχεία δε ξεμπερδεψας κ παίρνω χάπια που πιθανόν να μειωσουν τον θηλασμό κ αν δεν κάνουν δουλειά κ δε καθαρίσω θα πάω για απόξεση δυστυχώς...λογικά η ζημιά έγινε με τις αντιπηκτικες που τις έκοψα ..Τέσπα όλα καλά ελπίζω γρήγορα να επανέλθουν τα μέσα μου !

Ελπίζω να είστε όλες καλά !!

@Mairy22 @do-re-mi-fa-sol-la-siνα σας ζήσουν τα μαναρακια σας !!καλή ανάρρωση στις μαμάδες !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Κορίτσια, κάτι άσχετο! Θυμάμαι μια κοπέλα να έχει αγοράσει κάτι βιβλία κ ειδικά ένα με παιχνίδια που μπορούσες να παίξεις με το μωρό. Αν μπορεί να μου το θυμίσει ποιο ήταν. Όλη την ώρα θέλει να ασχολούμαστε μαζί της αλλά είναι πολύ μικρή ακόμα και δεν ξέρω τι να της κάνω για να μην γκρινιάζει. Ή θα κλαίει ή θα τρώει ή θα κοιμάται. Να κάτσει έτσι απλά σπάνια έως ποτέ!

Καλησπέρα. Εγώ είχα πάρει πολλά βιβλία. Αυτό ήταν 125 παιχνίδια για έξυπνα και χαρούμενα μωρα. 

 

Εμείς κορίτσια μου προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματα μας. Να βρούμε τι της αρέσει και μιας και δεν έχουμε ακόμα απολύτως βοήθεια είναι λιγο. δύσκολο. Δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθω ότι τα κάνω όλα λάθος και με πιάνει το κλαμα..

Όλη μέρα μου κοιμάται σχετικά εύκολα στην φωλιά ή στο λίκνο. ..το βράδυ όμως κλαιει. Γενικά θέλει ή αγκαλιά ή το κρεβάτι μας. Μόλις την αφήσουμε στο δικό της κλαίει. Έτσι κανουν και τα δικά σας; 10 ημερών είναι σήμερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είχα πάρει πολλά βιβλία. Αυτό ήταν 125 παιχνίδια για έξυπνα και χαρούμενα μωρα. 

 

Εμείς κορίτσια μου προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματα μας. Να βρούμε τι της αρέσει και μιας και δεν έχουμε ακόμα απολύτως βοήθεια είναι λιγο. δύσκολο. Δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθω ότι τα κάνω όλα λάθος και με πιάνει το κλαμα..

Όλη μέρα μου κοιμάται σχετικά εύκολα στην φωλιά ή στο λίκνο. ..το βράδυ όμως κλαιει. Γενικά θέλει ή αγκαλιά ή το κρεβάτι μας. Μόλις την αφήσουμε στο δικό της κλαίει. Έτσι κανουν και τα δικά σας; 10 ημερών είναι σήμερα. 

Ναι κοπέλα μου και εμένα έτσι κάνει που είναι 36 ημερών θέλει αγκαλιά και στήθος συνέχεια μεγάλη κούραση και ξενύχτι σκέψου το βράδυ την είχα αγκαλιά θήλαζα καθόμουν στο κρεβατι ακουμπούσα την πλάτη στο προσκέφαλο του κρεβατιού και με παίρνει ο ύπνος ξεκίνησα θα θηλάζω ήταν 03:00 την νύχτα και άνοιξα τα μάτια μου (ακόμα στην ίδια στάση εγω) και είχε πάει 05:00 είχε σταματήσει να τρώει την βάζω στην φωλιά ( η φώλια είναι στο κρεβατι μας εννοείται ανάμεσα μας ) και ξαπλώνω να ισιώσει το κορμί εεε χωρίς υπερβολή 05:20 ξύπνησε με κλάμα.. άντε ξανά θήλασε για να σταματήσει 

Εμένα το καλό είναι ότι είναι η μαμα μου εδώ και μόνο που έχω έτοιμο φαγητό και καθαρό σπίτι μεγάλη υπόθεση 

υπομονη κορίτσια θα περάσει αυτήν η φάση ελπίζω σύντομα γιατί βλέπω να πέφτουμε κάτω σαν τα κοτόπουλα

ααα δοκιμάστε και τον λευκό θόρυβο βοηθάει να σταματήσει να κλαίει βάλτε κανένα πιστολάκι μαλλιών δίπλα της ή κατω απο τον απορροφητηρα (στο τέρμα να είναι όμως) καμία ηλεκτρική σκούπα περίεργο αλλά σε εμένα πιάνει 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είχα πάρει πολλά βιβλία. Αυτό ήταν 125 παιχνίδια για έξυπνα και χαρούμενα μωρα. 

 

Εμείς κορίτσια μου προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματα μας. Να βρούμε τι της αρέσει και μιας και δεν έχουμε ακόμα απολύτως βοήθεια είναι λιγο. δύσκολο. Δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθω ότι τα κάνω όλα λάθος και με πιάνει το κλαμα..

Όλη μέρα μου κοιμάται σχετικά εύκολα στην φωλιά ή στο λίκνο. ..το βράδυ όμως κλαιει. Γενικά θέλει ή αγκαλιά ή το κρεβάτι μας. Μόλις την αφήσουμε στο δικό της κλαίει. Έτσι κανουν και τα δικά σας; 10 ημερών είναι σήμερα. 

Αχ κορίτσι μου τα έχουμε περάσει όλες αυτά..γενικά δεν είναι εύκολα ...εγώ το είχα για πολύ εύκολο στο νου μου...εμένα κοιμόταν συνεχώς στη αρχή..δεν είχαμε θέματα πλέον όπως είπαν κ τα κορίτσια κλαίει η τρωει η κοιμάται !!τα βράδια πάλι καλά κοιμάται βαθιά την ημέρα όχι έχουμε γκρίνια σε βαθμό ούτε καν να μπορώ να μαγειρέψω ...υπομονή όπως λέει κ ο άντρας μου θα περάσει...το θέμα είναι ότι ακόμα κ Μ τόση κούραση να χαρούμε τις στιγμές που είναι τόσο μικρά..δε ξανάρχονται ...

Κακα τα ψέματα χάνεις τον εαυτό σου..

πάλι καλά έχουμε χτίσει βγαίνουμε βλέπουμε κόσμο ...λέμε να φύγουμε κ το τριήμερο να δούμε πρώτα ο Θεός βέβαια !!σιγά σιγά όλα θα γινουν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ναι κοπέλα μου και εμένα έτσι κάνει που είναι 36 ημερών θέλει αγκαλιά και στήθος συνέχεια μεγάλη κούραση και ξενύχτι σκέψου το βράδυ την είχα αγκαλιά θήλαζα καθόμουν στο κρεβατι ακουμπούσα την πλάτη στο προσκέφαλο του κρεβατιού και με παίρνει ο ύπνος ξεκίνησα θα θηλάζω ήταν 03:00 την νύχτα και άνοιξα τα μάτια μου (ακόμα στην ίδια στάση εγω) και είχε πάει 05:00 είχε σταματήσει να τρώει την βάζω στην φωλιά ( η φώλια είναι στο κρεβατι μας εννοείται ανάμεσα μας ) και ξαπλώνω να ισιώσει το κορμί εεε χωρίς υπερβολή 05:20 ξύπνησε με κλάμα.. άντε ξανά θήλασε για να σταματήσει 

Εμένα το καλό είναι ότι είναι η μαμα μου εδώ και μόνο που έχω έτοιμο φαγητό και καθαρό σπίτι μεγάλη υπόθεση 

υπομονη κορίτσια θα περάσει αυτήν η φάση ελπίζω σύντομα γιατί βλέπω να πέφτουμε κάτω σαν τα κοτόπουλα 🤣

Πωπω βρε κορίτσι μου !!ταλαιπωρια το πολύ βυζι..εγω θα είχα ξυπνήσει από τον εμετό της..σιγουρα θα έκανε χαχαχ !!

Οπότε δες το θετικά έχει γερό στομάχι !!

Πολύ σημαντική η βοήθεια της μανουλας..έμας δυστυχώς μένει μακριά ..έρχεται βέβαια δύο φορές τη βδομάδα...αλλά είναι σχετικά λίγο...πωπω πολύ κούραση να μη κοιμάται το βράδυ..

Εμείς την φασκιωνουμε βάζουμε κ λευκούς ήχους και κοιμάται πολύ εύκολα ανάμεσα στους θηλασμόυς..βέβαια είναι όλα προσωρινά ίσως αλλάξει πάλι όλο αυτό όπως κ αυτά αλλάζουν συνεχως ..

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η irini5 είπε:

Πωπω βρε κορίτσι μου !!ταλαιπωρια το πολύ βυζι..εγω θα είχα ξυπνήσει από τον εμετό της..σιγουρα θα έκανε χαχαχ !!

Οπότε δες το θετικά έχει γερό στομάχι !!

Πολύ σημαντική η βοήθεια της μανουλας..έμας δυστυχώς μένει μακριά ..έρχεται βέβαια δύο φορές τη βδομάδα...αλλά είναι σχετικά λίγο...πωπω πολύ κούραση να μη κοιμάται το βράδυ..

Εμείς την φασκιωνουμε βάζουμε κ λευκούς ήχους και κοιμάται πολύ εύκολα ανάμεσα στους θηλασμόυς..βέβαια είναι όλα προσωρινά ίσως αλλάξει πάλι όλο αυτό όπως κ αυτά αλλάζουν συνεχως ..

 

 

αχ τι καλά που σκέφτεσαι να πάτε ;
εγω από βδομαδα θελω να πάω να παρω ευχή και να πάμε σε ένα ταβερνάκι να φάμε να κεράσει 2 συναδέλφισσες   τώρα που έχει καλό καιρό ακόμα να κάτσουμε έξω και λέω πως θα πάω με αγχώνει φοβαμαι θα κλαίει όλη την ώρα θα θέλει στηθος ούτε να φάω δεν θα με αφήσει άσε που η μια η κοπέλα ειναι εγκυος και μόλις δει την φάση αυτήν θα την τρομάξω καλύτερα που είναι στην άγνοια 😂 

πολύ στήθος τουλάχιστον αυτό που λες δεν μου κάνει εμετό… ίσως εσενα βγήκε και νωρίς μωρέ η καημένη και είναι πιο ευαίσθητη θα στρώσει υπομονή κορίτσι μου 

Παράγγειλα αρκουδάκι με λευκούς θορύβους θα το δοκιμάσω και θα σας πω αν δουλεύει ώστε να κοιμάται 

γιατρό ποτε θα πας ; Του είπες ότι έχεις ακόμα αίμα ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλησπέρα. Εγώ είχα πάρει πολλά βιβλία. Αυτό ήταν 125 παιχνίδια για έξυπνα και χαρούμενα μωρα. 

 

Εμείς κορίτσια μου προσπαθούμε να βρούμε τα πατήματα μας. Να βρούμε τι της αρέσει και μιας και δεν έχουμε ακόμα απολύτως βοήθεια είναι λιγο. δύσκολο. Δεν είναι λίγες οι φορές που νιώθω ότι τα κάνω όλα λάθος και με πιάνει το κλαμα..

Όλη μέρα μου κοιμάται σχετικά εύκολα στην φωλιά ή στο λίκνο. ..το βράδυ όμως κλαιει. Γενικά θέλει ή αγκαλιά ή το κρεβάτι μας. Μόλις την αφήσουμε στο δικό της κλαίει. Έτσι κανουν και τα δικά σας; 10 ημερών είναι σήμερα. 

Αχ κορίτσι μου κ εμένα 40 ημερών σήμερα, έτσι κάνει... το βράδυ κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι. Το λίκνο της ούτε να το δει δε θέλει. Στη φωλιά της δε που την άφηνα μέσα στη μέρα, έχει μερικές μέρες τώρα που ούτε εκεί κάθεται... υπομονή τι να κάνουμε. Θέλουν να μας νοιωθουν μωρέ... έτσι θα κυλήσουν οι πρώτοι 3 μήνες. Το λεγόμενο 4ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που λένε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κορίτσια μου και εμείς τα ίδια.κλαιμε αρκετά και την ημέρα και το βράδυ.εμενα ο μικρουλης από τη δεύτερη εβδομάδα γυρνάει μόνος του στο πλάι η από το πλάι ανάσκελα και σπρωχνει με τα ποδαρακια του και παει πολυ ψηλα η πολυ χαμηλα στο λικνο και εκεί που με παίρνει ο ύπνος  κάθε δέκα λεπτά πετάγομαι να δω αν είναι εντάξει και να τον βάλω και σε καλύτερη θέση.μαλλον μας ξεκίνησαν οι κολικοι και έχουμε αρκετή γκρίνια και πόνο μέσα στην ημέρα.βοηθεια ούτε εγώ έχω.ειχε ο άντρας μου άδεια και από αύριο γυρίζει δουλειά και όλο σκέφτομαι πως θα τα καταφέρω μόνη μου στο σπίτι με το μικρουλακι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νομιζω πως ολες ειμαστε σε δυσκολη φαση με τον υπνο Ε;; Εμενα κοιμαται ο γκυκουλης το βραδυ παλι καλα κατα τις 12 ξυπναμε 4 και ξανα το πρωι ! Δεν ξερω αν  του φτανει το γάλα μου ρε κοριτσια του δινω κ φόρμουλα μια φορα την μερα 60μλ Ενω Τ εχω δωσει κ στήθος και ακομα πειναει ψαχνει!!! Γενικα ολη μετα αγκαλιά ειμαστε δεν θελω ν τον μαθω ετσι … Εμεις κοιμόμαστε στο σαλονι στην φώλια αυτος κι Εγω διπλα του το κρεβατι μας περιμενει στο δωματιο με τον μπαμπα μας 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Αχ κορίτσι μου κ εμένα 40 ημερών σήμερα, έτσι κάνει... το βράδυ κοιμάται μαζί μου στο κρεβάτι. Το λίκνο της ούτε να το δει δε θέλει. Στη φωλιά της δε που την άφηνα μέσα στη μέρα, έχει μερικές μέρες τώρα που ούτε εκεί κάθεται... υπομονή τι να κάνουμε. Θέλουν να μας νοιωθουν μωρέ... έτσι θα κυλήσουν οι πρώτοι 3 μήνες. Το λεγόμενο 4ο τρίμηνο της εγκυμοσύνης που λένε...

Πωωω όλες έτσι είμαστε. Τα μωράκια μας θέλουν κρεβάτι.; Απίστευτο. 

Τι να κάνουμε θα την βάζω και θα περάσει αυτή η φάση κάποια στιγμή ε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...