Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Υπομονή δεν έμεινε πολύ ακόμα την Πέμπτη θα μιλήσετε και για ημερομηνία γέννας;

Ναι την Πέμπτη στην ουσία για αυτό θα πάω. Θα με δει να δούμε πως είναι το μωράκι και θα κλείσουμε ημερομηνία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Ναι την Πέμπτη στην ουσία για αυτό θα πάω. Θα με δει να δούμε πως είναι το μωράκι και θα κλείσουμε ημερομηνία. 

Άντε ωραία με το καλό λοιπό να έρθει το μωρακι σας 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 5/9/2022 at 11:27 ΠΜ, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Εγώ όπως είπα έχω ραντεβού στης 8 του μήνα. Και θα κλείσουμε ημερομηνία. Η μπέμπα είναι απίστευτα ψηλά. Με πονάει τόσο πολύ και μου κόβει την ανάσα. Δεν την βλέπω οπότε να γυρνάει. 

Εγώ θα προτείνω στον γιατρό 12 ή  14 ή 16 ( μου αρέσουν οι ζυγοί αριθμοί χαχαχα )  θα είμαι 37+ ( στην 38η εβδομάδα δηλαδή 

Εκείνος από το τηλ μου είχε πει την ακριβώς επόμενη εβδομάδα. 20 πχ. Δηλαδή 38+ στην 39 η εβδομάδα

Θα δούμε..εγώ. Θα το πω αν δεν υπάρχει πρόβλημα να πάμε με το δικό μου πλάνο λόγω του ότι νιώθω πλέον πολύ δυσφορία στο στήθος..αν πει ότι δεν πειράζει καλώς. 

 

Κορίτσι μου χωρίς να γνωρίζω πολλά πολλά καλύτερα να είσαι 38+ (αποτι λένε όλοι κ ο δικός μ γιατρός) από εκεί κ πέρα εννοείται να συζητήσετε κ να πάρετε μια απόφαση που θα είναι καλύτερη για το μωράκι κ για σένα! Βέβαια έχω ακούσει πως μπορεί κ τελευταία στιγμή να γυρίσει το μωράκι. Αν έχεις μαία ρώτησε την για συμβουλές! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια σημερα το πρωί βγάλαμε την περιδεση και τελικά δεν εκανα συσπασεις οπότε γυρισα σπιτι.Ηταν λιγο επώδυνη διαδικασία αλλα ευτυχως κραταει λιγο.Νιωθω καποια πονακια εσωτερικά, πιστεύω αυριο θα είναι κάπως καλύτερα και απο εδω και περα μετραμε αντίστροφα!!

Άντε μπράβο!!!!! Υπομονή τώρα!!!!! Είπατε κάτι για την γέννα????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν σας έχει κόψει ο παιδίατρος τροφές λόγο του θηλασμού ; Εμένα πχ μου είπε να μην πίνω γαλα και αναψυκτικά ότι έχει ανθρακικό.. 

οι εγκυουλες πως τα πάτε ; δρόσισε κάπως ο καιρός θα είναι πιο καλά τώρα..  

Είμαστε καλά κ μετράμε αντίστροφα!!!! 

Δεν έχω γεννήσει ακόμα... Σου αιτιολόγησε όμως τον λόγο??? Κοίτα οκ το ανθρακικό κ βασικά τα αναψυκτικά το καταλαβαίνω λόγω ζάχαρης αλλά το γάλα???? Ξέρω από γνωστές μου ότι προκαλούν κολικούς σε κάποια μωράκια (κ αλλεργίες) . 

 

 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια....

μια από τα ίδια ύπνος 0....όλο ξυπνάω καούρες λεκ΄άνη ένας χαμός...Ευτυχώς δρόσισε λίγο...

σχετικά με τις τροφές για το θηλασμό από κάποια σεμινάρια που έχω κάνει αποφεύγουμε κάποιες τροφές για κολικούς του μωρού κλπ..

 

Για να δούμε τι θα μας πουν οι γιατροί και εγώ πιστεύω και ξέρω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σοβαρός λόγος @babyblue94 σε προγραμματίζουν όταν διανύεις τη 39 εβδομάδα όχι νωρίτερα...ειδικά τις πρωτότοκες..θα δεις τι θα σου πεί...

Περιμένω και εγώ μήπως την ερχόμενη βδομάδα έχουμε εξελίξεις που θα διανύω τη 39η..θα δούμε τι θα μας πει ο γιατρός σήμερα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν σας έχει κόψει ο παιδίατρος τροφές λόγο του θηλασμού ; Εμένα πχ μου είπε να μην πίνω γαλα και αναψυκτικά ότι έχει ανθρακικό.. 

οι εγκυουλες πως τα πάτε ; δρόσισε κάπως ο καιρός θα είναι πιο καλά τώρα..  

Καλημέρα! Εμένα δε μου έκοψε εκ των προτέρων κάτι, παρά μόνο αν δω ότι ενοχλείται το μωρό. Ωστόσο έχω διαβάσει ότι το αγελαδινό γάλα θεωρείται υπεύθυνο για πολλές παιδικές αλλεργίες γι αυτό και πολλοί το κόβουν εκ των προτέρων. Κ για τα αναψυκτικά είχα διαβάσει να αποφεύγονται αλλά δε θυμάμαι για ποιο λόγο. Πάντως κ εγώ ούτε γάλα πίνω ούτε αναψυκτικά, από μόνη μου - δε τα προτιμώ, χωρίς να μου το έχει ορίσει παιδίατρος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!!πώς είστε ;;

@Elkεμένα δε μου έκοψε τίποτα...μου είπε να τρέφομαι όπως τρεφόμουν..τα  τρώω όλα δλδ..και ζάχαρη.απο κει κ πέρα λενε πως κάποια μωράκια είναι πιο ευαίσθητα στα γαλακτομικά,  στον καφέ κ τα αναψυκτικά..τα γαλακτομικά είναι πολύ σημαντικά θεωρώ κ για την υγεία μας ..εκτός αν παίρνεις ασβέστιο σε χάπι..

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εγώ κλασικά με πονάει η λεκάνη μου και το πλευρό μου ψηλά. Και περιμένω το ραντεβού την Πέμπτη❤️

μια χαρά!!εμένα μου είχε πει ο γιατρός πως στις καισαρικές συνήθως 38η βγάζουν τα μωράκια...λογιικό να ανυπομονείτε!θα έχουμε πολλά νέα την πέμπτη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Κορίτσια σημερα το πρωί βγάλαμε την περιδεση και τελικά δεν εκανα συσπασεις οπότε γυρισα σπιτι.Ηταν λιγο επώδυνη διαδικασία αλλα ευτυχως κραταει λιγο.Νιωθω καποια πονακια εσωτερικά, πιστεύω αυριο θα είναι κάπως καλύτερα και απο εδω και περα μετραμε αντίστροφα!!

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα τα νέα σου.και εσύ στην αντίστροφη μέτρηση τώρα.σου είπαν περίπου πότε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Olia4 @irini5 @Bestrong @Mairy22
Μου είπε μόνο όχι γαλα αγελαδινό αλλά μπορω να τρώω γιαούρτια και τυριά για αλλεργίες και εμένα μου είπαν ότι το γαλα δεν κάνει αν και στην εγκυμοσύνη έπινα ( βέβαια πριν την εγκυμοσύνη ούτε να το δω το γαλα τώρα πως μου γύρισε δεν ξέρω 😋)

Και αναψυκτικά για κολικούς ότι σε εμένα λέει φέρνει αέρια όπως όσπρια και καποια πράσινα χαλανικα που θέλουν μέτρο στο μωρο φέρνουν κολικούς.. επισης μου είπε όχι έντονα μπαχαρικά 

Μόνο σίδηρο παίρνω από βιταμίνες ασβέστιο δεν μου έδωσε ο γιατρός 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

μια από τα ίδια ύπνος 0....όλο ξυπνάω καούρες λεκ΄άνη ένας χαμός...Ευτυχώς δρόσισε λίγο...

σχετικά με τις τροφές για το θηλασμό από κάποια σεμινάρια που έχω κάνει αποφεύγουμε κάποιες τροφές για κολικούς του μωρού κλπ..

 

Για να δούμε τι θα μας πουν οι γιατροί και εγώ πιστεύω και ξέρω από τη στιγμή που δεν υπάρχει σοβαρός λόγος @babyblue94 σε προγραμματίζουν όταν διανύεις τη 39 εβδομάδα όχι νωρίτερα...ειδικά τις πρωτότοκες..θα δεις τι θα σου πεί...

Περιμένω και εγώ μήπως την ερχόμενη βδομάδα έχουμε εξελίξεις που θα διανύω τη 39η..θα δούμε τι θα μας πει ο γιατρός σήμερα..

Θα περιμένουμε νέα σου ίσως σε αφήσει να κλήσεις 40 εβδομάδες 

@babyblue94 Εμένα πάντως με ρώτησε αν ήθελε να μπω και νωρίτερα 39 εβδομάδες για καισαρική απλά εγώ δεν ηθελα… ηθελα να κλεισω τις 40 εβδομάδες για να πάρει και αλλά γραμμάρια το μωρο όποτε το άφησα μέχρι τέλος.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Olia4 είπε:

Άντε μπράβο!!!!! Υπομονή τώρα!!!!! Είπατε κάτι για την γέννα????

 

στις πριν 11 ώρες, ο/η Katerina. είπε:

Μπράβο κορίτσι μου πολύ ευχάριστα τα νέα σου.και εσύ στην αντίστροφη μέτρηση τώρα.σου είπαν περίπου πότε?

Δεν ειπαμε κατι για τη γεννα, θα με ξαναδει την Παρασκευή στο ραντεβού μας και θα δω αν εχει κατι να μου πει. Δε γνωριζω ποτε ακριβως θα γεννησω γιατι λογω κοντου τραχηλου δε ξέρεις τι μπορεί να γινει.Μπορει να γεννησω και αμεσα μπορει να παρω και ολες τις εβδομάδες,ποτε δε ξερεις. Δε θα γινει η γεννα με ραντεβού και πρόκληση,θα το αφήσουμε να έρθει απο μονο του οποτε θα μας έρθει κιντερ εκπληξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου 

Χθες το βράδυ ήταν από τα χειρότερα βραδιά μου.  Περπάτησα λίγο και πήγα μεζρι τα τζάμπο ( παρεπιπτόντως έφτιαξα κατι δωράκια μαιευτηρίου και τα έβαλα μέσα σε πουγκια και καρτελακι με το όνομα του μωρού που θα αποκαλύψουμε. Για όσους έρθουν..οι υπόλοιποι οποίος έρθει σπίτι) 

Και όταν γύρισα έκανα ένα ντουζ και μετά άρχισα να νιώθω ανά διαστήματα κάτι σουβλιες από κάτω σαν να με χτυπάει απότομα το ρεύμα για ένα δευτερόλεπτο. Αλλά ήταν απότομο και μου κόβονταν τα πόδια. 

Μετά πήγα ξάπλωσα επειδή ήταν αρκετά έντονα και στο κρεβάτι πάλι το ίδιο ανά διαστήματα πάθαινα αυτές τις σουβλιες από κάτω. + Ότι το μωρό πρώτη φορά κουνιόταν τοοοοοσο έντονα. Μου πέταγε την κοιλιά πάρα πολύ σε ένα σημείο..είχε κάνει ολόκληρο βουνό.

Αυτά τώρα τι να ήταν ; Συσπασεις;  Σήμερα έχω ξυπνήσει νωρίς και μια μικρή ενόχληση υπάρχει ακόμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φυτικά σαπουνακια έφτιαξα. Είχα ψάξει να τα αγοράσω και είχανε 1.70€ το ένα..και επειδή ήθελα καμιά 20 άρια. Το έψαξα και τελικά τα έφτιαξα μόνη μου .

Αγορασα, καλούπι, άρωμα, και χρώμα για δέρμα και φυτικό σαπούνι και έτοιμα..με 13€ όλα. 😊

IMG_20220907_085804.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Φυτικά σαπουνακια έφτιαξα. Είχα ψάξει να τα αγοράσω και είχανε 1.70€ το ένα..και επειδή ήθελα καμιά 20 άρια. Το έψαξα και τελικά τα έφτιαξα μόνη μου .

Αγορασα, καλούπι, άρωμα, και χρώμα για δέρμα και φυτικό σαπούνι και έτοιμα..με 13€ όλα. 😊

IMG_20220907_085804.jpg

Καλημέρα !αχ έχουν αρχίσει αυτά τα περίεργα μάλλον...κάνε υπομονή..κ αν επιδεινωθει η οποία κατάσταση πάρε τον γιατρό !!φαντάζομαι λογικα θα είναι όλα αυτά !!!

Κάνε υπομονή και δε χρειάζονται βόλτες..ξεκούραση !!

Καλέ τι ωραία πράγματα είναι αυτά..από πού παρήγγειλε τα καλούπια ;;είναι εύκολη διαδικασία ;;κ εγώ σκεφτόμουν τώρα να παραγγείλω...γιατί θα παραγγείλω κ μπισκότα γέννας κ είναι ακριβουτσικα αν πάρεις κ πολλά....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 51 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Φυτικά σαπουνακια έφτιαξα. Είχα ψάξει να τα αγοράσω και είχανε 1.70€ το ένα..και επειδή ήθελα καμιά 20 άρια. Το έψαξα και τελικά τα έφτιαξα μόνη μου .

Αγορασα, καλούπι, άρωμα, και χρώμα για δέρμα και φυτικό σαπούνι και έτοιμα..με 13€ όλα. 😊

IMG_20220907_085804.jpg

Καλημέρα προσπάθησε να κάτσεις ξαπλωμένη και να μην κουραστείς σήμερα και αν δεις ότι δεν περνάει εννοείται να πάρεις το γιατρό σου.για την κινητικότητα και εγώ το παθαίνω κάποιες νύχτες και δεν κοιμάμαι αλλά δεν ξέρω αν συμβαίνει σε όλες.

Τα σαπουνακια σου είναι πανέμορφα μπράβο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Καλημέρα !αχ έχουν αρχίσει αυτά τα περίεργα μάλλον...κάνε υπομονή..κ αν επιδεινωθει η οποία κατάσταση πάρε τον γιατρό !!φαντάζομαι λογικα θα είναι όλα αυτά !!!

Κάνε υπομονή και δε χρειάζονται βόλτες..ξεκούραση !!

Καλέ τι ωραία πράγματα είναι αυτά..από πού παρήγγειλε τα καλούπια ;;είναι εύκολη διαδικασία ;;κ εγώ σκεφτόμουν τώρα να παραγγείλω...γιατί θα παραγγείλω κ μπισκότα γέννας κ είναι ακριβουτσικα αν πάρεις κ πολλά....

Πήρα το καλούπι από το shein. Και την βάση σαπουνιού , άρωμα και χρώμα από ελληνικό site. Το unmake cosmetic.  

Απλά κόβεις το λευκό σαπούνι ( την βάση ) ένα κομμάτι. Το ζεσταίνεις στον φούρνο μικροκυμάτων πολύ λίγο κάτι δευτερόλεπτα σε ένα μπολακι. Μετά βάζεις κάποιες σταγόνες από το άρωμα και λίγο χρώμα όσο έντονο θες να είναι . Το ανακατεύεις και το ρίχνεις μέσα στο καλουπι . Εγώ το βάζω στο ψυγείο για πιο γρήγορα και σε μισή ώρα είναι έτοιμο. Το βγάζω από το καλούπι και έτοιμο..❤️ γρήγορη ήταν η διαδικασία. Έχει διαφορα καλούπια. Εγώ πήρα και ένα κοχύλι..αλλά όχι για να το δώσω. Έτσι για να το έχω στο μπάνιο να πλένομαι. 🤗

 

IMG_20220907_100800.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το πιο ωραίο με το μωράκι είναι να το κάνεις δίχρωμο. Αλλά με βοήθησε ο άντρας μου γιατί είναι λίγο πιο δύσκολο.να μην βγει το χρώμα στο κορμάκι. Και έπαιρνε πολύ χρόνο. Και το κρατήσαμε για εμάς 🤣 και είπαμε σε όλους να δίνουμε μονόχρωμο που φτιάχνετε πιο γρήγορα. Και θα τα δώσω έτσι. 

 

IMG_20220907_090836.jpg

IMG_20220907_101227.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

 

Δεν ειπαμε κατι για τη γεννα, θα με ξαναδει την Παρασκευή στο ραντεβού μας και θα δω αν εχει κατι να μου πει. Δε γνωριζω ποτε ακριβως θα γεννησω γιατι λογω κοντου τραχηλου δε ξέρεις τι μπορεί να γινει.Μπορει να γεννησω και αμεσα μπορει να παρω και ολες τις εβδομάδες,ποτε δε ξερεις. Δε θα γινει η γεννα με ραντεβού και πρόκληση,θα το αφήσουμε να έρθει απο μονο του οποτε θα μας έρθει κιντερ εκπληξη!!!

Τέλειο αυτό! Που θα πάτε χωρίς ραντεβού ! Δεν ήξερα ότι γίνεται λόγω τραχήλου εννοώ! Άντε κορίτσι μου να πάνε όλα καλά περιμένουμε νέα σου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Χθες το βράδυ ήταν από τα χειρότερα βραδιά μου.  Περπάτησα λίγο και πήγα μεζρι τα τζάμπο ( παρεπιπτόντως έφτιαξα κατι δωράκια μαιευτηρίου και τα έβαλα μέσα σε πουγκια και καρτελακι με το όνομα του μωρού που θα αποκαλύψουμε. Για όσους έρθουν..οι υπόλοιποι οποίος έρθει σπίτι) 

Και όταν γύρισα έκανα ένα ντουζ και μετά άρχισα να νιώθω ανά διαστήματα κάτι σουβλιες από κάτω σαν να με χτυπάει απότομα το ρεύμα για ένα δευτερόλεπτο. Αλλά ήταν απότομο και μου κόβονταν τα πόδια. 

Μετά πήγα ξάπλωσα επειδή ήταν αρκετά έντονα και στο κρεβάτι πάλι το ίδιο ανά διαστήματα πάθαινα αυτές τις σουβλιες από κάτω. + Ότι το μωρό πρώτη φορά κουνιόταν τοοοοοσο έντονα. Μου πέταγε την κοιλιά πάρα πολύ σε ένα σημείο..είχε κάνει ολόκληρο βουνό.

Αυτά τώρα τι να ήταν ; Συσπασεις;  Σήμερα έχω ξυπνήσει νωρίς και μια μικρή ενόχληση υπάρχει ακόμα 

Καλημέρα!!!!! Εμένα μονίμως μου πετάγονται βουνά από την κοιλιά οπότε αυτό δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικο!!!!! Αλλά για τα υπόλοιπα εγώ θα έπαιρνα τηλ τον γιατρό η την μαία! Δες πώς θα είσαι σμρ! Όμως να ξεκουράζεσαι!!!!! 

Μπράβο για τα σαπουνακια είναι πανέμορφα! Με το καλό να έρθει η μικρή να τα μοιράσετε!!!! Είναι ωραία ιδέα κ για μπομπονιέρα!!!! Θα τα δώσετε στο γιατρό μαία κλπ ????? Θα σας αφήσουν να έχετε επισκεπτήριο????? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Καλημέρα!!!!! Εμένα μονίμως μου πετάγονται βουνά από την κοιλιά οπότε αυτό δεν νομίζω ότι είναι ανησυχητικο!!!!! Αλλά για τα υπόλοιπα εγώ θα έπαιρνα τηλ τον γιατρό η την μαία! Δες πώς θα είσαι σμρ! Όμως να ξεκουράζεσαι!!!!! 

Μπράβο για τα σαπουνακια είναι πανέμορφα! Με το καλό να έρθει η μικρή να τα μοιράσετε!!!! Είναι ωραία ιδέα κ για μπομπονιέρα!!!! Θα τα δώσετε στο γιατρό μαία κλπ ????? Θα σας αφήσουν να έχετε επισκεπτήριο????? 

Εγώ θα τα έχω μαζί για να τα δώσω σε όποιον έρθει έστω στο καφέ. Στην μαμά μου στην πεθερά μου που θα έρθουν στο δωμάτιο.θα δώσω ένα και στον γιατρό και στην μαία ναι..και τα υπόλοιπα στους πρώτους που θα έρθουν σπίτι 

Γενικά επιτρέπεται όταν τελειώσει ο τοκετός στην αίθουσα ανάνηψης να μπούνε 2 άτομα λένε αλλά έμαθα ότι αφήνουν και λίγο παραπάνω. Εμένα θα είναι ο άντρας μου και οι γονείς μας. Μπορει να μπούνε εναλλάξ ίσως. .και μετά στο δωμάτιο αφήνουν 1 άτομο ανα βάρδια. Δηλαδή 3 βάρδιες μέσα στην μέρα. 3 άτομα την μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τον πήρα πριν λίγο τον γιατρό μου γιατί σηκώθηκα να περπατήσω λίγο μες στο σπίτι και συνεχίστηκαν αυτές οι σουβλιες. 

 

Μου είπε να πάρω ένα μαγνήσιο και μια προγεστερονη. Αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ να πάω στο νοσοκομείο για ένα καρδιοτοκογράφο. Αλλιώς να πάω σίγουρα αύριο για έναν πριν από το ραντεβού μου μαζί του. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Τον πήρα πριν λίγο τον γιατρό μου γιατί σηκώθηκα να περπατήσω λίγο μες στο σπίτι και συνεχίστηκαν αυτές οι σουβλιες. 

 

Μου είπε να πάρω ένα μαγνήσιο και μια προγεστερονη. Αν συνεχίσει μέχρι το βράδυ να πάω στο νοσοκομείο για ένα καρδιοτοκογράφο. Αλλιώς να πάω σίγουρα αύριο για έναν πριν από το ραντεβού μου μαζί του. 

Τέλεια πάντως τα σαπουνακια σου !!!χαρά στο κουράγιο σου χαχαχα ! Πάντως είναι πανέμορφα !!γεια στα χέρια σου !!

Καλά έκανες και του τηλεφώνησες..άντε να δούμε..ελπίζω να περάσουν σύντομα !!κάτσε ξεκουράσου !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου 

Χθες το βράδυ ήταν από τα χειρότερα βραδιά μου.  Περπάτησα λίγο και πήγα μεζρι τα τζάμπο ( παρεπιπτόντως έφτιαξα κατι δωράκια μαιευτηρίου και τα έβαλα μέσα σε πουγκια και καρτελακι με το όνομα του μωρού που θα αποκαλύψουμε. Για όσους έρθουν..οι υπόλοιποι οποίος έρθει σπίτι) 

Και όταν γύρισα έκανα ένα ντουζ και μετά άρχισα να νιώθω ανά διαστήματα κάτι σουβλιες από κάτω σαν να με χτυπάει απότομα το ρεύμα για ένα δευτερόλεπτο. Αλλά ήταν απότομο και μου κόβονταν τα πόδια. 

Μετά πήγα ξάπλωσα επειδή ήταν αρκετά έντονα και στο κρεβάτι πάλι το ίδιο ανά διαστήματα πάθαινα αυτές τις σουβλιες από κάτω. + Ότι το μωρό πρώτη φορά κουνιόταν τοοοοοσο έντονα. Μου πέταγε την κοιλιά πάρα πολύ σε ένα σημείο..είχε κάνει ολόκληρο βουνό.

Αυτά τώρα τι να ήταν ; Συσπασεις;  Σήμερα έχω ξυπνήσει νωρίς και μια μικρή ενόχληση υπάρχει ακόμα 

Kαλησπέρα,

και εγώ τα ίδια έχω σαν σουβλιες κλπ...μεγαλώνουν όλα από κάτω μου είχε πει ο γιατρός και είναι φυσιολογικά...Ρώτα γιατρό να σιγουρευτείς και εγώ δε μπορώ να σταθ΄ω όταν το παθαίνω ξαπλώνω και το ίδιο και από τις κινήσεις του μωρού κατώ χαμηλά...Είναι τρομακτικό αλλα είναι οκ....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια,

πήγαμε σήμερα γιατρό όλα καλά τα είδε κοντά στα 3 κιλά προχωράμε και βλέπουμε....ραντεβού πάλι την άλλη βδομάδα....!!!Με βλέπω να παίρνω και 40 η βδομάδα. Περπάτημα μας είπε και πάλι περπάτημα .... 

 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...