Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 3 ώρες, ο/η Mairy22 είπε:

Καλημέρα κορίτσια....

εγώ κορίτσια δε μπορώ να κάνω τίποτα...με τραβάει κάτω η κοιλιά...εχω δυσκολευτεί πολύ τις τελευταίες μέρες και η κοιλιά μου στον υπνο μ ενοχλεί με πονάει σαν να ακουμπάω το μωρό...περιμένω τη Τρίτη να δω τι θα πει ο Γιατρός....

Μήπως έχει πάρει θέση και σε πιέζει κ πονάς τόσο πολύ???? Κοίτα κ εγώ έχω ενοχλήσεις.και στο περπάτημα. Αλλά όχι συνέχεια. Για να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Μήπως έχει πάρει θέση και σε πιέζει κ πονάς τόσο πολύ???? Κοίτα κ εγώ έχω ενοχλήσεις.και στο περπάτημα. Αλλά όχι συνέχεια. Για να δούμε τι θα σου πει ο γιατρός....

 

Μαλλον ..το κεφάλι του κάτω είναι...μου είπε ο γιατρός ανοίγει η λεκάνη....για να δούμε και πίσω ο γοφός πονάει...μόνο η μέση μου εχει μείνει...χαχαχχχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Καλημερα σε ολες!!

Εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!

Εγω ημουν απο το Μαϊο ξαπλα λογω έκτακτης περίδεσης να σας θυμίσω και επιτέλους τη Δευτέρα θα βγαλουμε το ράμμα.Δε το πιστεύω ότι εφτασα μέχρι εδω διότι για μενα όλο αυτό τον καιρο εκτός του οτι πέρασα ενα ολοκληρο καλοκαίρι κλεισμενη μεσα στο σπίτι χωρις ουτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο,υπηρχε ολο αυτο τον καιρο ο φοβος της προωρότητας.Περασα παρα πολυ δυσκολα,οι πονοι στο σωμα λογω της κατακλισης δε λενε να περασουν αλλα ευτυχώς δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα για το μωρακι μου.

Ευχομαι υγεια και δυναμη σε όλες σας!!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα και εγώ με περίδεση είμαι! Φτάσαμε όμως μέχρι εδώ,αυτό να σκέφτεσαι,αυτό σκέφτομαι και δε το πιστεύω 🥰 Βέβαια τελείως κατάκλιση δεν ήταν εφικτή λόγω του 4χρονου γιου μου...Να πάνε όλα καλά τη Δευτέρα! Εμένα θα μου το αφαιρέσει τη μέρα της γέννας διότι θα κάνω καισαρική λόγω προηγούμενης καισαρικής.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια πολύ καισαρική βλέπω...μπορεί και εγώ στο τέλος θα δείξει...αλλά με προβληματίζει το φαινόμενο....πφφφφ.....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η do-re-mi-fa-sol-la-si είπε:

Καλημερα σε ολες!!

Εχω μερες να γραψω αλλα σας παρακολουθω!!

Εγω ημουν απο το Μαϊο ξαπλα λογω έκτακτης περίδεσης να σας θυμίσω και επιτέλους τη Δευτέρα θα βγαλουμε το ράμμα.Δε το πιστεύω ότι εφτασα μέχρι εδω διότι για μενα όλο αυτό τον καιρο εκτός του οτι πέρασα ενα ολοκληρο καλοκαίρι κλεισμενη μεσα στο σπίτι χωρις ουτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο,υπηρχε ολο αυτο τον καιρο ο φοβος της προωρότητας.Περασα παρα πολυ δυσκολα,οι πονοι στο σωμα λογω της κατακλισης δε λενε να περασουν αλλα ευτυχώς δοξα τω θεω ολα πηγαν καλα για το μωρακι μου.

Ευχομαι υγεια και δυναμη σε όλες σας!!

Θα περιμένουμε τα νέα σου τη Δευτέρα. Σίγουρα πέρασες πολύ δύσκολα αλλά τουλάχιστον έφτασες μέχρι εδώ και είναι πολύ σημαντικό για το μωράκι σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Καλησπερα κοριτσια καλο ΣΚ..σημερα ειμαστε 37εβδ  ειναι ο πιο δύσκολος μηνας για μενα ο 9ος δόξα τον θεό δεν ειχαμε τπτ τους προηγούμενους και τωρα π μ επιασε η μεση μου νιωθω πολυ χαλια δεν μπορω να γυρησω στο κρεβατι  απο κιλα δεν εχω παρει παρει κ πολλα 7 μονο 

ειχα σκοπο να περαταω να βοηθησω το μωρο να κατεβει και τα σχετικά αλλα Ουτε μεχρι το σαλονι δεν μπορω να παω … επισης με εχει ρίξει τοσο πολυ ψυχολογικα που νευριάζω με τον εαυτο μ π δεν μπορω να κανω τπτ … 

ασχετο κανενα μωράκι Σεπτεμβρίου δεν εχουμε ακομα ετσι ;; 

Πωωω ναι η λεκάνη σου θα ειναι. Δύσκολο. Θυμάμαι και εγώ που με πονοσουν οι προσαγωγοί. Δεν μπορούσα να περπατήσω. Υπομονή κοντεύεις. 

Ναι ακόμα δεν έχουμε νινακι Σεπτεμβρίου. Θα έρθουν τώρα όλα μαζεμένα 

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια πολύ καισαρική βλέπω...μπορεί και εγώ στο τέλος θα δείξει...αλλά με προβληματίζει το φαινόμενο....πφφφφ.....

 

Πωω. Άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι. Είμαστε η χώρα με πολύ υψηλό ποσοστό. Πιο πολύ πιστεύω σπρώχνουν την κατάσταση οι γιατροί προς τα εκεί. και μικρό το ποσοστό που πρέπει όντως να κάνουν καισαρική. Τώρα στην δική μου περίπτωση είναι ανάποδα. Οπότε....

Εσύ γιατί τελικά να πας με καισαρική; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Πωωω ναι η λεκάνη σου θα ειναι. Δύσκολο. Θυμάμαι και εγώ που με πονοσουν οι προσαγωγοί. Δεν μπορούσα να περπατήσω. Υπομονή κοντεύεις. 

Ναι ακόμα δεν έχουμε νινακι Σεπτεμβρίου. Θα έρθουν τώρα όλα μαζεμένα 

Πωω. Άσε και εγώ αυτό σκέφτομαι. Είμαστε η χώρα με πολύ υψηλό ποσοστό. Πιο πολύ πιστεύω σπρώχνουν την κατάσταση οι γιατροί προς τα εκεί. και μικρό το ποσοστό που πρέπει όντως να κάνουν καισαρική. Τώρα στην δική μου περίπτωση είναι ανάποδα. Οπότε....

Εσύ γιατί τελικά να πας με καισαρική; 

Kαλημέρα....καλή Κυριακή...δικές μου υποθέσεις κάνω δεν μου εχει αναφέρει κάτι περί καισαρικής αλλα φοβάμαι μη βρει καμία πρόφαση....θα δείξει......και εγώ αυτ΄ο πιστεύω θέλουν να έχουν πρόγραμμα και να ξεμπερδεύουν με καισαρικές.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; 

@babyblue94μπράβο που όλες οι εξετάσεις βγαίνουν καλές! Τζάμπα άγχος σου δημιουργησαν. Όλα καλά θα πάνε, λίγες μέρες ακόμα σου έμειναν. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι. Να την έχεις από την αρχή στο στήθος και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 
 
@Bestrong το φασκιωμα τα βοηθάει γενικά να ηρεμήσουν αν και ο δικός μου δεν το δέχεται εύκολα. Ίσως επειδή είχε μάθει στη μονάδα να μην έχει τίποτα επάνω του. Και που τον τυλίγω σε μια ώρα το πολύ τα χέρια θα τα έχει βγάλει έξω 
 
@irini5στο ριλαξ αν είναι κατάλληλο για νεογέννητα μπορείς να τη βάλεις. Εμάς η γιατρός μας έχει πει στο ριλαξ και στο αυγό ότι επειδή έχουν την κλήση τη στρογγυλή κοιμούνται καλύτερα (τους θυμίζει τη στάση που είχαν στην κοιλιτσα της μαμάς). Εμείς τον βάζουμε στο ριλαξ κατά τη διάρκεια της ημέρας (δεν έχω ηλεκτρικό, απλό κουνιστό).
Τα πονάκια είναι απόλυτα λογικά. Εγώ δυο μήνες μετά κι αν κουραστώ με πιάνουν ακόμα 
 
@Μαργαρίτσ τα παιδικά στρογγυλά στην άκρη ψαλιδάκια είναι εντελώς ακίνδυνα. Μπορείς να της κόψεις τα νύχια την ώρα που κοιμάται. Είναι τόσο λεπτά που φεύγουν φλούδα. 
για τις πάνες υπάρχουν πολλές προσφορές online για πακέτα σε bulk! Τσέκαρε στο Skroutz και στο panesgiaolous 
 
@Mairy22 καρδιοτοκογραφημα δεν είναι απαραίτητο να κάνεις νωρίτερα. Μπορεί να σε βάλει την τελευταία εβδομάδα. Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας! Λίγο σας έμεινε ακόμα 
 
@mariakaterόταν δεν νιώθεις πολλές κινήσεις - που φαντάζομαι είναι λογικό γιατί τώρα δεν έχει πολύ χώρο να κουνηθεί - να τρως ένα γλυκάκι. Και εφόσον έχεις μπει στην τελική ευθεία καλύτερα να σε βλέπει πιο συχνά ο γιατρός σου τώρα! Με το καλό!!! 
 
@Elkγενικά στην καισαρική, ειδικά αν σε έχει καθαρίσει ο γιατρός σου καλά, το αίμα δεν κρατάει πολύ! Πήγες στο γιατρό σου; Παιδίατρο; Τι σου είπε; 
 
@Olia4τα Harmonie είναι η οικολογική σειρά. Σε απορροφητικότητα και κοψιμο είναι ακριβώς ίδια. Εγώ Harmonie παίρνω και μαντηλακια pure. 
 
@Katerina.Με το καλό! Και για σένα λίγες μέρες έμειναν μέχρι να γνωρίσεις το μικρό σας θαυματάκι 
 
@do-re-mi-fa-sol-la-siμπράβο σου! Φαντάζομαι θα ήταν πολύ δύσκολη περίοδος για σένα. 
 
 
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mairy22 είπε:

Kαλημέρα....καλή Κυριακή...δικές μου υποθέσεις κάνω δεν μου εχει αναφέρει κάτι περί καισαρικής αλλα φοβάμαι μη βρει καμία πρόφαση....θα δείξει......και εγώ αυτ΄ο πιστεύω θέλουν να έχουν πρόγραμμα και να ξεμπερδεύουν με καισαρικές.

Εκτός από το πρόγραμμα ίσως το κάνουν για να περιορίσουν το ρίσκο. Εμένα πχ μου είπε ότι είναι ρίσκο να περιμένουμε με τις συνθήκες που είχαμε αλλά αν ήθελα μπορούσα να περιμένω...Εν τέλει πιστεύω ότι έκανα καλά που πήγα καισαρική αλλά κανείς δεν ξέρει πώς θα εξελισσόταν και με φυσιολογικό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Εκτός από το πρόγραμμα ίσως το κάνουν για να περιορίσουν το ρίσκο. Εμένα πχ μου είπε ότι είναι ρίσκο να περιμένουμε με τις συνθήκες που είχαμε αλλά αν ήθελα μπορούσα να περιμένω...Εν τέλει πιστεύω ότι έκανα καλά που πήγα καισαρική αλλά κανείς δεν ξέρει πώς θα εξελισσόταν και με φυσιολογικό. 

Ναι σίγουρα υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις δεν το συζητώ που υπάρχει σοβαρος ιατρικός λόγος και ρίσκο....

αλλά γενικά το παρακάνουν έχει φάει  πρόστιμο η Ελλάδα για τις πολλές καισαρικες...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; 

@babyblue94μπράβο που όλες οι εξετάσεις βγαίνουν καλές! Τζάμπα άγχος σου δημιουργησαν. Όλα καλά θα πάνε, λίγες μέρες ακόμα σου έμειναν. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι. Να την έχεις από την αρχή στο στήθος και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 
 
@Bestrong το φασκιωμα τα βοηθάει γενικά να ηρεμήσουν αν και ο δικός μου δεν το δέχεται εύκολα. Ίσως επειδή είχε μάθει στη μονάδα να μην έχει τίποτα επάνω του. Και που τον τυλίγω σε μια ώρα το πολύ τα χέρια θα τα έχει βγάλει έξω 
 
@irini5στο ριλαξ αν είναι κατάλληλο για νεογέννητα μπορείς να τη βάλεις. Εμάς η γιατρός μας έχει πει στο ριλαξ και στο αυγό ότι επειδή έχουν την κλήση τη στρογγυλή κοιμούνται καλύτερα (τους θυμίζει τη στάση που είχαν στην κοιλιτσα της μαμάς). Εμείς τον βάζουμε στο ριλαξ κατά τη διάρκεια της ημέρας (δεν έχω ηλεκτρικό, απλό κουνιστό).
Τα πονάκια είναι απόλυτα λογικά. Εγώ δυο μήνες μετά κι αν κουραστώ με πιάνουν ακόμα 
 
@Μαργαρίτσ τα παιδικά στρογγυλά στην άκρη ψαλιδάκια είναι εντελώς ακίνδυνα. Μπορείς να της κόψεις τα νύχια την ώρα που κοιμάται. Είναι τόσο λεπτά που φεύγουν φλούδα. 
για τις πάνες υπάρχουν πολλές προσφορές online για πακέτα σε bulk! Τσέκαρε στο Skroutz και στο panesgiaolous 
 
@Mairy22 καρδιοτοκογραφημα δεν είναι απαραίτητο να κάνεις νωρίτερα. Μπορεί να σε βάλει την τελευταία εβδομάδα. Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας! Λίγο σας έμεινε ακόμα 
 
@mariakaterόταν δεν νιώθεις πολλές κινήσεις - που φαντάζομαι είναι λογικό γιατί τώρα δεν έχει πολύ χώρο να κουνηθεί - να τρως ένα γλυκάκι. Και εφόσον έχεις μπει στην τελική ευθεία καλύτερα να σε βλέπει πιο συχνά ο γιατρός σου τώρα! Με το καλό!!! 
 
@Elkγενικά στην καισαρική, ειδικά αν σε έχει καθαρίσει ο γιατρός σου καλά, το αίμα δεν κρατάει πολύ! Πήγες στο γιατρό σου; Παιδίατρο; Τι σου είπε; 
 
@Olia4τα Harmonie είναι η οικολογική σειρά. Σε απορροφητικότητα και κοψιμο είναι ακριβώς ίδια. Εγώ Harmonie παίρνω και μαντηλακια pure. 
 
@Katerina.Με το καλό! Και για σένα λίγες μέρες έμειναν μέχρι να γνωρίσεις το μικρό σας θαυματάκι 
 
@do-re-mi-fa-sol-la-siμπράβο σου! Φαντάζομαι θα ήταν πολύ δύσκολη περίοδος για σένα. 
 
 

Ναι πήγα με είδε ο γιατρός καλά με είπε πως είμαι 

Πήγαμε παιδιατρο καλά μας βρήκε και εκείνη τρώμε πηραμε βαρος απλά μου ζήτησε η γιατρός να γράφω σε ένα χαρτι κάθε ποτε τρώει, την ώρα και με ποιο στήθος επισης να σημειώνω τις πάνες της ποσα τσίσα και ποσα κακα κάνει στο 24 ωρο και να της τα στέλνω 

αν είναι όλα οκ σε 20 μερες να μας ξανά δει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια κ από εμάς !!χαίρομαι που διαβάζω τα νέα σας...νομίζω όλοι οι πόνοι είναι φυσιολογικοί...μετράμε αντίστροφα πλέον !!

Κι εγώ περίμενα ότι όλο κ κάποια θα είχε γεννήσει ως τώρα !!!

Εγώ ξαναπήγα γιατρό για τα πονάκια μου είπε ότι είναι όλα φυσιολογικά  απλά η μήτρα μου έχει ακόμα αίμα οπότε μου έγραψε κάτι απλά χάπια κ συμβατά με τον θηλασμό κ θα με ξαναδεί σε δέκα ημέρες !απ' τη μια πλευρά εχω περισσότερους πόνους γτ από εκεί είχε γίνει η ρήξη της μήτρας ξ έχω περισσότερα εσωτερικά ράμματα !!

Γενικά εξακολουθούμε να μη κοιμόμαστε βράδυ ...συν ότι κάποιες ημέρες έχουμε πάλι κολικούς !ελπίζω να φτιάξει κάποτε!

Σ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η blueheart είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Τι κάνετε ; 

@babyblue94μπράβο που όλες οι εξετάσεις βγαίνουν καλές! Τζάμπα άγχος σου δημιουργησαν. Όλα καλά θα πάνε, λίγες μέρες ακόμα σου έμειναν. Για το θηλασμό μην αγχώνεσαι. Να την έχεις από την αρχή στο στήθος και δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα. 
 
@Bestrong το φασκιωμα τα βοηθάει γενικά να ηρεμήσουν αν και ο δικός μου δεν το δέχεται εύκολα. Ίσως επειδή είχε μάθει στη μονάδα να μην έχει τίποτα επάνω του. Και που τον τυλίγω σε μια ώρα το πολύ τα χέρια θα τα έχει βγάλει έξω 
 
@irini5στο ριλαξ αν είναι κατάλληλο για νεογέννητα μπορείς να τη βάλεις. Εμάς η γιατρός μας έχει πει στο ριλαξ και στο αυγό ότι επειδή έχουν την κλήση τη στρογγυλή κοιμούνται καλύτερα (τους θυμίζει τη στάση που είχαν στην κοιλιτσα της μαμάς). Εμείς τον βάζουμε στο ριλαξ κατά τη διάρκεια της ημέρας (δεν έχω ηλεκτρικό, απλό κουνιστό).
Τα πονάκια είναι απόλυτα λογικά. Εγώ δυο μήνες μετά κι αν κουραστώ με πιάνουν ακόμα 
 
@Μαργαρίτσ τα παιδικά στρογγυλά στην άκρη ψαλιδάκια είναι εντελώς ακίνδυνα. Μπορείς να της κόψεις τα νύχια την ώρα που κοιμάται. Είναι τόσο λεπτά που φεύγουν φλούδα. 
για τις πάνες υπάρχουν πολλές προσφορές online για πακέτα σε bulk! Τσέκαρε στο Skroutz και στο panesgiaolous 
 
@Mairy22 καρδιοτοκογραφημα δεν είναι απαραίτητο να κάνεις νωρίτερα. Μπορεί να σε βάλει την τελευταία εβδομάδα. Με το καλό να υποδεχτείτε το μωράκι σας! Λίγο σας έμεινε ακόμα 
 
@mariakaterόταν δεν νιώθεις πολλές κινήσεις - που φαντάζομαι είναι λογικό γιατί τώρα δεν έχει πολύ χώρο να κουνηθεί - να τρως ένα γλυκάκι. Και εφόσον έχεις μπει στην τελική ευθεία καλύτερα να σε βλέπει πιο συχνά ο γιατρός σου τώρα! Με το καλό!!! 
 
@Elkγενικά στην καισαρική, ειδικά αν σε έχει καθαρίσει ο γιατρός σου καλά, το αίμα δεν κρατάει πολύ! Πήγες στο γιατρό σου; Παιδίατρο; Τι σου είπε; 
 
@Olia4τα Harmonie είναι η οικολογική σειρά. Σε απορροφητικότητα και κοψιμο είναι ακριβώς ίδια. Εγώ Harmonie παίρνω και μαντηλακια pure. 
 
@Katerina.Με το καλό! Και για σένα λίγες μέρες έμειναν μέχρι να γνωρίσεις το μικρό σας θαυματάκι 
 
@do-re-mi-fa-sol-la-siμπράβο σου! Φαντάζομαι θα ήταν πολύ δύσκολη περίοδος για σένα. 
 
 

Κορίτσι μου!!!!!!! Δηλαδή έχει κ την γραμμή που μας δείχνει τσισακια???? Τα βρίσκω πιο φτηνά μωρέ γι'αυτό ρωτάω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 3/9/2022 at 6:25 ΜΜ, ο/η Mairy22 είπε:

Εν τω μεταξύ βρε κορίτσια πολύ καισαρική βλέπω...μπορεί και εγώ στο τέλος θα δείξει...αλλά με προβληματίζει το φαινόμενο....πφφφφ.....

 

Κοίτα! Κ εγώ για φυσιολογικό λέω πάω αλλά έχω και την καισαρική στο μυαλό μου γιατί ποτέ δεν ξέρεις τι γίνεται!!!! Και δεν είμαι αρνητική αν τελικά συμβεί! Θα σου πω όμως για τις καισαρικές κάτι που κ εγώ έμαθα πρόσφατα.... Για παράδειγμα στην πόλη που μένω κ ένα έχει δύο πολύ καλά νοσοκομεία (όχι ιδιωτικά) οι αναισθησιολογοι δεν ειδικεύονται όλοι στην επισκληριδιο σαν αποτέλεσμα αν εσύ πας φυσιολογικά και ο αναισθησιολογος(που ξέρει να κάνει επισκληριδιο) δεν εφημερεύει η είναι εκτός βάρδιας δύσκολα θα έρθει κ πολλές δεν αντέχουν τον πόνο οπότε εκείνη την ώρα ζητάνε αμέσως καισαρική.(όπου εδώ γίνεται πάντα με ολική) συν το φόρτο εργασίας των γιατρών. Δυστυχώς!!!!!!! Όταν ένας γιατρός έχει 20 γυναίκες με παρόμοια Πητ κάπως θέλει να "ξεμπερδεψει" 

Δεν σου λέω φυσικά για τις περιπτώσεις που πρέπει να γίνει καισαρική εκεί οκ δεν το συζητάμε ετσι! 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Olia4 είπε:

Κορίτσι μου!!!!!!! Δηλαδή έχει κ την γραμμή που μας δείχνει τσισακια???? Τα βρίσκω πιο φτηνά μωρέ γι'αυτό ρωτάω! 

Ναι την έχει τη γραμμή κανονικά! εμάς απ όσες δοκιμάσαμε αυτές μας άρεσαν περισσότερο. Παίρνω την κούτα με τα 3 πακέτα και βγαίνει αρκετά καλή η τιμή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ πολυ ολες σας!!Εχω λιγο αγχος μη και πονάει η αφαίρεση της περιδεσης να πω την αμαρτία μου....Επισης υπάρχει περίπτωση να ενεργοποιηθει τοκετος αν ζοριστει ο τραχηλος οποτε δε ξερω τι να περιμενω αυριο.Μπορει να παω και να γυρίσω σπιτι με "σουβενίρ",θα δειξει😃😃😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Εγώ όπως είπα έχω ραντεβού στης 8 του μήνα. Και θα κλείσουμε ημερομηνία. Η μπέμπα είναι απίστευτα ψηλά. Με πονάει τόσο πολύ και μου κόβει την ανάσα. Δεν την βλέπω οπότε να γυρνάει. 

Εγώ θα προτείνω στον γιατρό 12 ή  14 ή 16 ( μου αρέσουν οι ζυγοί αριθμοί χαχαχα )  θα είμαι 37+ ( στην 38η εβδομάδα δηλαδή 

Εκείνος από το τηλ μου είχε πει την ακριβώς επόμενη εβδομάδα. 20 πχ. Δηλαδή 38+ στην 39 η εβδομάδα

Θα δούμε..εγώ. Θα το πω αν δεν υπάρχει πρόβλημα να πάμε με το δικό μου πλάνο λόγω του ότι νιώθω πλέον πολύ δυσφορία στο στήθος..αν πει ότι δεν πειράζει καλώς. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Εγώ όπως είπα έχω ραντεβού στης 8 του μήνα. Και θα κλείσουμε ημερομηνία. Η μπέμπα είναι απίστευτα ψηλά. Με πονάει τόσο πολύ και μου κόβει την ανάσα. Δεν την βλέπω οπότε να γυρνάει. 

Εγώ θα προτείνω στον γιατρό 12 ή  14 ή 16 ( μου αρέσουν οι ζυγοί αριθμοί χαχαχα )  θα είμαι 37+ ( στην 38η εβδομάδα δηλαδή 

Εκείνος από το τηλ μου είχε πει την ακριβώς επόμενη εβδομάδα. 20 πχ. Δηλαδή 38+ στην 39 η εβδομάδα

Θα δούμε..εγώ. Θα το πω αν δεν υπάρχει πρόβλημα να πάμε με το δικό μου πλάνο λόγω του ότι νιώθω πλέον πολύ δυσφορία στο στήθος..αν πει ότι δεν πειράζει καλώς. 

 

Καλημέρα είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω όταν είμαι καθιστή με πιεζει πολύ ψηλα και μάλιστα σπρώχνει κιολας και όταν ξαπλώνω πονάει η μέση μου.αστα...λογικά τις ίδιες μέρες θα γεννησουμε αν σε βάλει τις μέρες που σκέφτεσαι.μαζι θα έχουμε τα νέα.εμένα παρεμπιπτόντως μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες και οι νύχτες.πολυ λιγο υπνο και πολύ κούραση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Katerina. είπε:

Καλημέρα είμαστε ακριβώς στην ίδια κατάσταση και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω όταν είμαι καθιστή με πιεζει πολύ ψηλα και μάλιστα σπρώχνει κιολας και όταν ξαπλώνω πονάει η μέση μου.αστα...λογικά τις ίδιες μέρες θα γεννησουμε αν σε βάλει τις μέρες που σκέφτεσαι.μαζι θα έχουμε τα νέα.εμένα παρεμπιπτόντως μου φαίνονται ατελείωτες οι μέρες και οι νύχτες.πολυ λιγο υπνο και πολύ κούραση 

αχ βρε κοριτσια σας καταλαβαινω απολυτα!! ειμαι λιγακι πιο πισω απο εσας, ειμαι στην 34η, αλλα επειδη ειναι δυο τα μικρακια σας νιωθω απολυτα... πιεζουν λες και θα βγουν μετα απο τα πλευρα μου! ο βραδυνος υπνος εχει γινει μαρτυριο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και εγώ μια από τα ίδια. Το βράδυ δεν κοιμάμαι καλά.

 

Οι τελευταίες μέρες δεν περνούν με τίποτα. Περιμένουμε και εμείς να αντικρίσουμε το νινακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια σημερα το πρωί βγάλαμε την περιδεση και τελικά δεν εκανα συσπασεις οπότε γυρισα σπιτι.Ηταν λιγο επώδυνη διαδικασία αλλα ευτυχως κραταει λιγο.Νιωθω καποια πονακια εσωτερικά, πιστεύω αυριο θα είναι κάπως καλύτερα και απο εδω και περα μετραμε αντίστροφα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν σας έχει κόψει ο παιδίατρος τροφές λόγο του θηλασμού ; Εμένα πχ μου είπε να μην πίνω γαλα και αναψυκτικά ότι έχει ανθρακικό.. 

οι εγκυουλες πως τα πάτε ; δρόσισε κάπως ο καιρός θα είναι πιο καλά τώρα..  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε ;

να ρωτήσω τις κοπέλες που θηλάζουν σας έχει κόψει ο παιδίατρος τροφές λόγο του θηλασμού ; Εμένα πχ μου είπε να μην πίνω γαλα και αναψυκτικά ότι έχει ανθρακικό.. 

οι εγκυουλες πως τα πάτε ; δρόσισε κάπως ο καιρός θα είναι πιο καλά τώρα..  

Καλημέρα. Εγώ κλασικά με πονάει η λεκάνη μου και το πλευρό μου ψηλά. Και περιμένω το ραντεβού την Πέμπτη❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Καλημέρα. Εγώ κλασικά με πονάει η λεκάνη μου και το πλευρό μου ψηλά. Και περιμένω το ραντεβού την Πέμπτη❤️

Υπομονή δεν έμεινε πολύ ακόμα την Πέμπτη θα μιλήσετε και για ημερομηνία γέννας;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και από μένα.μια από τα ίδια και εδώ...μέση και πλευρά.υπνος σήμερα 12.30 με 2.30 και 5.30 με 7.00...ραντεβού Πέμπτη και εγώ.

Το γάλα στο έκοψε χωρίς κάποιο θεμα?η παρουσιασε το μωράκι σου αλλεργια?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...