Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΣΕΠTEMΡΙΟΥ 2022 <3


Recommended Posts

στις πριν 58 λεπτά, ο/η mariakater είπε:

 Εγω δουλευω σε φυσικοθεραπευτήριο κανονικα δευτερα με παρασκευη τα 8 ωρα μου… ακομα δεν εχω αναφέρει οτι ειμαι εγκυος μονο στην συνάδελφο για να εχει το νου της μην νομίζει οτι λουφαρω 😂

 Ο γιατρος μου ειπε Οποτε θελω να μου γραψει αναρρωτική αλλα προς το παρον ειμαι ενταξει ισως αργοτερα που δεν φουσκώσω  να χρειαστεί !!! Απο την μια νομιζω πως θα ηθελα να ξεκουραστω και να απολαύσω την εγκυμοσύνη μου αλλα ολη μερα σπιτι δεν νομιζω να άντεχα 

Αφου δεν έχεις κάποιο θέμα καλά κάνεις και δουλεύεις !!εγώ σε ζηλεύω με την καλή έννοια πάντα !!σπίτι έχω βαρεθεί κ ας κάνω τηλεργασια..δεν αντικαθίσταται με την φυσική παρουσία ούτε έστω με την ετοιμασία να βγεις να ετοιμαστείς.εχεις άλλη όρεξη !!οπότε απόλαυσε το με προσοχή !!όταν έρθει η ώρα θα πάρεις την άδεια εγκυμοσύνης .

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κορίτσια πήγα σήμερα στο γιατρό μου όλα καλά μέχρι στιγμής🙂 μου είπε τελικά πως είναι 11 μισή εβδομάδων και ΠΗΤ 25/8 και ότι αυχενική θα γίνει σε μια εβδομάδα.. όποτε από Δευτέρα δηλαδή μπορω να πάω να την κανω αυτά με λίγα λόγια… τώρα βέβαια απο ότι φαίνεται είμαι στην ομαδούλα του Αυγούστου αλλά μου αρέσει και η δίκη σας παρέα όποτε αν δεν σας πειράζει θα ήθελα να συνεχίσω να είμαι και μαζί σας Ευχαριστώ 💕

Εννοειται κορίτσακι μου σε θέλουμε κ εμείς για παρεούλα  !!άντε έχεις και την αυχενική σου θα ηρεμήσεις πολύ !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 4.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η αλήθεια είναι πως είναι αλλιώς να βγαίνεις ,εμεις έχουμε μια μικρή επιχείρηση σε μια τουριστική περιοχή κ θα έφευγα Απρίλιο κ τώρα είναι λίγο περίεργη η κατάσταση δεν ξέρω τι θα κάνω αν θα πάω κ αν ναι για πόσο,οπότε είναι όλα στον αέρα. Οπότε είμαι στο σπίτι κ απλά ψιλοβαριεμαι γτ δεν έχω συνηθίσει να κάθομαι κ τώρα που θα κάτσω σερί τόσο καιρό μου φαίνεται κάπως αλλά πάντα το καλύτερο για τα μπεμπακια μας

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Τέλεια κοριτσι μου. Πλησιαζεις σε μια βδομάδα θα σου φύγει το πολύ αγχος.και εμείς αυτό περιμένουμε. ❣️ Και βέβαια να μείνεις και στην δική μας παρέα και να μας λες τα νέα σου. Θα περιμένουμε τις λεπτομέρειες σου από την αυχενική. Πώς είναι ;; Και όλα τα σχετικά ; 🥰

Ευχαριστώ πολύ ναι περιμένω πως και πως να κλείσω το 3 μηνο! Ναι εννοείται μόλις έχω νέα από αυχενική θα σας πω.. εγώ νόμιζα ότι θα μου την κάνει ο γιατρός μου αλλά τελικά θα πάω σε άλλο γιατρό να μου την κάνει την αυχενική 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ πήγα για υπέρηχο σήμερα και μου είπε όλα τέλεια! Μου έδωσε Πητ 3 Σεπτεμβρίου. Επίσης κι εγώ με άδεια είμαι σπίτι αλλά δεν βαριέμαι καθόλου. Στη δουλειά είναι φουλ κρούσματα και δεν θα με δουν για καιρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 50 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ πήγα για υπέρηχο σήμερα και μου είπε όλα τέλεια! Μου έδωσε Πητ 3 Σεπτεμβρίου. Επίσης κι εγώ με άδεια είμαι σπίτι αλλά δεν βαριέμαι καθόλου. Στη δουλειά είναι φουλ κρούσματα και δεν θα με δουν για καιρό. 

Πηγές για την τελευταία πριν την αυχενική;

Μπράβο πολύ ωραία νέα. 💯❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Και εσύ κοντά 7w νομίζω είσαι. Έχεις πάει για να ακούσεις καρδούλα;;;

Ναι σημερα ακριβως 7w σημερα Οχι δεν ακούσαμε τελευταια φορα ειχα παει στις 5w  αυριο απογευμα θα παμε στον καινούργιο γιατρο θα σας πω τα νεα το βραδυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η babyblue94 είπε:

Πηγές για την τελευταία πριν την αυχενική;

Μπράβο πολύ ωραία νέα. 💯❣️

Ναι και ηρέμησα. Τώρα 23 αυχενική!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Εγώ πήγα για υπέρηχο σήμερα και μου είπε όλα τέλεια! Μου έδωσε Πητ 3 Σεπτεμβρίου. Επίσης κι εγώ με άδεια είμαι σπίτι αλλά δεν βαριέμαι καθόλου. Στη δουλειά είναι φουλ κρούσματα και δεν θα με δουν για καιρό. 

Καλα εκανες αν εχει πολλα κρούσματα. Οχι οτι εδω ειμαστε καλυτερα ερχομαστε σε επαφή με πολυ κοσμο προσοχή πολυ θελει !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα σέρνομαι … όλη μέρα βέβαια ήμουν μια χαρά. Επειδή κουράστηκα με τη δουλειά είπα να βγω λίγο για περπάτημα, πήρα κι έναν καφέ στο χέρι και με το που επέστρεψα σπίτι έγινα ένα με το πάτωμα. Άνετα κοιμάμαι από τώρα ως αύριο το πρωί 😂 με έπιασαν και κρυάδες από τη νύστα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Ναι και ηρέμησα. Τώρα 23 αυχενική!

Αχ τέλεια !!να σε ρωτήσω κάτι μιας που νομίζω έχεις περάσει από την δέκατη βδομάδα ;;εσυ έχεις καθόλου πονάκια στην κοιλίτσα ;;είτε κοντά στον ομφαλό είτε προς τα κάτω ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Η αλήθεια είναι πως είναι αλλιώς να βγαίνεις ,εμεις έχουμε μια μικρή επιχείρηση σε μια τουριστική περιοχή κ θα έφευγα Απρίλιο κ τώρα είναι λίγο περίεργη η κατάσταση δεν ξέρω τι θα κάνω αν θα πάω κ αν ναι για πόσο,οπότε είναι όλα στον αέρα. Οπότε είμαι στο σπίτι κ απλά ψιλοβαριεμαι γτ δεν έχω συνηθίσει να κάθομαι κ τώρα που θα κάτσω σερί τόσο καιρό μου φαίνεται κάπως αλλά πάντα το καλύτερο για τα μπεμπακια μας

Α το καλυτερο..αν θες πηγαίνεις αν θες όχι !!ε ναι τώρα αφού έχουμε τη δυνατότητα είτε να μη δουλεύουμε είτε να είμαστε από το σπίτι θα τι εκμεταλλευτούμε χιχι.. έχουμε να προσέχουμε τα μωράκια μας !!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Σήμερα σέρνομαι … όλη μέρα βέβαια ήμουν μια χαρά. Επειδή κουράστηκα με τη δουλειά είπα να βγω λίγο για περπάτημα, πήρα κι έναν καφέ στο χέρι και με το που επέστρεψα σπίτι έγινα ένα με το πάτωμα. Άνετα κοιμάμαι από τώρα ως αύριο το πρωί 😂 με έπιασαν και κρυάδες από τη νύστα. 

Καλέ κ εγώ τι πράγμα είναι αυτό με την νύστα !!!Απαπα....ακόμα κ ξεκούραστη που είμαι δεν παλεύεται κάποιες ημέρες ...καληνυχτααα🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μου αρέσει που έλεγα σήμερα είμαι πολύ καλά δεν έχω τίποτα ούτε που νιώθω κάτι. 

Και τώρα προς το βραδάκι άρχισα πάλι να νιώθω ενόχληση χαμηλά. 

Δεν ανησυχώ αφού μου είπατε ότι έτσι είναι και σε εσάς. Μια ερχεται μια φεύγει 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η eirini55 είπε:

Αχ τέλεια !!να σε ρωτήσω κάτι μιας που νομίζω έχεις περάσει από την δέκατη βδομάδα ;;εσυ έχεις καθόλου πονάκια στην κοιλίτσα ;;είτε κοντά στον ομφαλό είτε προς τα κάτω ;;

Ναι, είμαι στην 11 εβδομάδα τώρα. Και του είπα ότι έχω πόνους χαμηλά και τραβήγματα. Είναι λίγο πιο κάτω από την κοιλιά. Μου έγραψε μαγνήσιο μόλις του το είπα αλλά δεν κατάλαβα γιατί και μου είπε να πίνω πολύ νερό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η babyblue94 είπε:

Μου αρέσει που έλεγα σήμερα είμαι πολύ καλά δεν έχω τίποτα ούτε που νιώθω κάτι. 

Και τώρα προς το βραδάκι άρχισα πάλι να νιώθω ενόχληση χαμηλά. 

Δεν ανησυχώ αφού μου είπατε ότι έτσι είναι και σε εσάς. Μια ερχεται μια φεύγει 

Ασε και Εγω ειχα δυσκολο βραδυ μαλλον απο το ανχος μου για σημερα που θα παμε στον γιατρο  ολο κατι με ενοχλούσε  μια ένιωθα τραβήγματα μια  ζεσταινόμουν μια κρύωνα  !!! Νιωθω. Πως δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ 😪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mariakater είπε:

Ασε και Εγω ειχα δυσκολο βραδυ μαλλον απο το ανχος μου για σημερα που θα παμε στον γιατρο  ολο κατι με ενοχλούσε  μια ένιωθα τραβήγματα μια  ζεσταινόμουν μια κρύωνα  !!! Νιωθω. Πως δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ 😪

Καλή επιτυχία να εχεις.περιμενουμε τα νέα σου🥰

Τώρα είσαι 7 w  ελπίζω να καταφέρετε σήμερα να ακούσετε καρδούλα ❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Ναι, είμαι στην 11 εβδομάδα τώρα. Και του είπα ότι έχω πόνους χαμηλά και τραβήγματα. Είναι λίγο πιο κάτω από την κοιλιά. Μου έγραψε μαγνήσιο μόλις του το είπα αλλά δεν κατάλαβα γιατί και μου είπε να πίνω πολύ νερό. 

Και εγώ έπαιρνα μαγνήσιο..νομίζω μου είχε πει πως χαλαρώνει την μήτρα και μαζί με την προγεστερόνη στην ουσία προλαμβάνονται πονάκια...οπότε για καλό παίρνουμε ο τι παίρνουμε .

 

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Ασε και Εγω ειχα δυσκολο βραδυ μαλλον απο το ανχος μου για σημερα που θα παμε στον γιατρο  ολο κατι με ενοχλούσε  μια ένιωθα τραβήγματα μια  ζεσταινόμουν μια κρύωνα  !!! Νιωθω. Πως δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ 😪

Αχ αυτό το άγχος μας θα μας φάει !περιμένουμε τα θετικά σου νέα !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mariakater είπε:

Ασε και Εγω ειχα δυσκολο βραδυ μαλλον απο το ανχος μου για σημερα που θα παμε στον γιατρο  ολο κατι με ενοχλούσε  μια ένιωθα τραβήγματα μια  ζεσταινόμουν μια κρύωνα  !!! Νιωθω. Πως δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ 😪

Με το καλό η επίσκεψη θα ακούσετε καρδούλα σήμερα τι καλα...περιμένουμε τα νέα σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Katerina.k είπε:

Με το καλό η επίσκεψη θα ακούσετε καρδούλα σήμερα τι καλα...περιμένουμε τα νέα σου

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε περί κυστικής ίνωσης.. ο σύζυγος μου βρέθήκε φορέας...και έχω λίγο αγχωθεί..έκλεισα και εγ΄΄ω αύριο πρωί θα έρθει κοπέλα να μου τις κάνει...αν είμαι και εγώ  το χαρ΄τι της κλινικ΄ης λέει πως υπάρχει 25%να νοσήσει το παιδάκι, 50%να είναι φορέας και 25%υγιής........😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε περί κυστικής ίνωσης.. ο σύζυγος μου βρέθήκε φορέας...και έχω λίγο αγχωθεί..έκλεισα και εγ΄΄ω αύριο πρωί θα έρθει κοπέλα να μου τις κάνει...αν είμαι και εγώ  το χαρ΄τι της κλινικ΄ης λέει πως υπάρχει 25%να νοσήσει το παιδάκι, 50%να είναι φορέας και 25%υγιής........😩

Πιστεύω θα είναι αρκετά σπάνιο να έχεις και εσύ. 

Επίσης αν έχει μόνο ο ένας δεν πειράζει από ότι ξέρω. Εγώ όταν έκανα και είδαμε ότι δεν έχω μου είπανε δεν χρειάζεται να κάνει και ο άντρας σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Πιστεύω θα είναι αρκετά σπάνιο να έχεις και εσύ. 

Επίσης αν έχει μόνο ο ένας δεν πειράζει από ότι ξέρω. Εγώ όταν έκανα και είδαμε ότι δεν έχω μου είπανε δεν χρειάζεται να κάνει και ο άντρας σου. 

δεν ξέρω αλλά έχω αγχωθεί...ελπίζω να πάνε όλα καλά..σε 15-18 εργάσιμες τα αποτελέσματα...ούτε λόγος για το 600...ας είναι καλά το μωράκι μας.....εμεις είπαμε να την κάνει ο άντρας μουυ πρώτα μιας που ε΄γω είχα κάνει αρκετές εξετάσεις..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

Κοριτσάκια μου καλησπέρα!!ήθελα να σας ρωτήσω αν γνωρίζετε περί κυστικής ίνωσης.. ο σύζυγος μου βρέθήκε φορέας...και έχω λίγο αγχωθεί..έκλεισα και εγ΄΄ω αύριο πρωί θα έρθει κοπέλα να μου τις κάνει...αν είμαι και εγώ  το χαρ΄τι της κλινικ΄ης λέει πως υπάρχει 25%να νοσήσει το παιδάκι, 50%να είναι φορέας και 25%υγιής........😩

Καλησπέρα κορίτσι μου, τώρα είδα το ποστ σου από την κεντρική σελίδα κι επειδή πέρασα αυτή την περιπέτεια είπα να σου απαντήσω. Είμαι στην ομάδα του Ιουλίου και έκανα την εξέταση για 100% των μεταλλάξεων με την αυχενική λίγο πριν την Πρωτοχρονιά. Επειδή αργούσαν τα αποτελέσματα, μου βγήκαν πριν 3 εβδομάδες και είχα μια μετάλλαξη πολύ σπάνια και ήπια, χωρίς να ξέρουν αν έχει κλινική σημασία ή όχι. Μας είπαν ανεξαρτήτως να κάνει εξετάσεις ο σύντροφός μου (το 100% κι αυτός) και την Παρασκευή βγήκαν και ευτυχώς τα αποτελέσματα ήταν αρνητικά και δεν είχε κάποια μετάλλαξη οπότε ηρεμήσαμε. Είμαι και 18 εβδομάδων και είχα πάθει ένα σοκ κι έλεγα ότι πρέπει αυτά να τα ελέγχουμε νωρίτερα και κατά προτίμηση πριν την εγκυμοσύνη για να μην περνάμε αυτή την αγωνία ενδιάμεσα. Μέσα σε αυτό το διάστημα κόντεψα να κάνω διδακτορικό στην κυστική ίνωση οπότε αν θες να ρωτήσεις κάτι συγκεκριμένο πες μου. Πώς κι έκανε εξε΄ταση ο άντρας σου και όχι εσύ; Σχεδόν πάντα κάνει πρώτα η μητέρα και μόνο αν έχει αυτή κάτι ελέγχεται ο πατέρας. Ποια μετάλλαξη έχει; Την F508del; Να σκέφτεσαι ότι οι πιθανότητες είναι με το μέρος σας. Κάθε άτομο έχει 4-5% να έχει κάποια μετάλλαξη της κυστικής και αν υπολογίσεις και το 25% να πα΄ρει και τα δύο το μωρό σας έχει μόλις 1% να νοσεί εφόσον έχει ο πατέρας. Οπότε ψυχραιμία μέχρι να βγουν και τα δικά σου αποτελέσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η eirini55 είπε:

δεν ξέρω αλλά έχω αγχωθεί...ελπίζω να πάνε όλα καλά..σε 15-18 εργάσιμες τα αποτελέσματα...ούτε λόγος για το 600...ας είναι καλά το μωράκι μας.....εμεις είπαμε να την κάνει ο άντρας μουυ πρώτα μιας που ε΄γω είχα κάνει αρκετές εξετάσεις..

Α τώρα είδα αυτό. Κατάλαβα. Εμάς μας είχαν πει τόσο και βγήκαν σε 2,5 εβδομάδες 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...