Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ


chocolate!

Recommended Posts

Ελπιδίτσα μου, μην απολογίσε!

Προφανώς, τις δουλειές σας τις έχετε καταφέρει με την αξία σας και μπράβο σας!

Ο καθένας ξέρει τι έχει περάσει στο σπίτι του...

Απλώς ακούστηκε λίγο προκλητικό έτσι όπως το ανέφερες...

Εγώ σου εύχομαι να συνεχίσετε έτσι και να γεννήσεις και το τρίτο σου παιδάκι χωρίς δυσκολίες και να είναι γεμάτο υγεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας και συγχαρητήρια στην Ελπίδα για την εγκυμοσύνη της, εύχομαι να ακολουθήσουν πολλές ακόμα αυτό το μήνα!!!

Εγώ μετά το μήνυμα που σας έγραψα, μάλλον ξεφόρτωσα και χθες δεν το σκεφτόμουν καθόλου... σήμερα το πρωί όμως στο metro με ξανάπιασε η αγωνία και λέω θα σταματήσω σε ένα φαρμακείο να πάρω ένα τεστ! Πράγματι μπαίνω στο φαρμακείο, ζητάω τεστ εγκυμοσύνης, μου δίνουν ένα Predictor... ζητάω από το φαρμακοπιό το self clear που μου είχατε γράψει, μου λέει: "γιατί αυτή η προτίμηση;", του λέω: "γιατί δεν έχω ακόμα καθυστέρηση και αυτό γράφει από την πρώτη μέρα της καθυστέρησης" και αυτός μου λέει "μην κοιτάς τι γράφει, όλα τα ίδια είναι, άμα είναι να βγει θετικό, βγαίνει". Ε, το παίρνω, πληρώνω τα 23 και κάτι ευρώ και ... μου βγήκε ΑΡΝΗΤΙΚΟΤΑΤΟ!!!

:unsure: :unsure: :unsure:

...στεναχωρήθηκα λίγο... δηλαδή περισσότερο από λίγο...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω χτες πηρα το self clear. αρνητικοτατο και το δικο μου. χωρις βεβαια να εχω καθυστερηση. μονο συμπτωματα εχω που δεν σημαινει κατι. μεχρι παρασκευη θα ξερω καλυτερα. απογοητευτηκα μπορω να πω αλλα εννοειται πως δεν το βαζουμε κατω. εχει ο Θεος για ολες μας. κι αν σου κατσει????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα κοριτσια. και εγω απο το μεσημερι εχω συνεχως στο μυαλο μου να παω να παρω ενα τεστακι αλλα ακομα κρατιεμαι για να μην απογοητευτω. Σημερα ειμαι στην 26η ημερα και εχω κυκλο 26 με 27 ημερες.Ενω πριν 2 μερες ενοιωθα σιγουρη οτι θα μου ερθει η ακατανομαστη απο εχθες το πρωι ομως δεν νοιωθω τιποτα. Με εχει φαει η αγωνια. Ο αντρας μου λεει να κανω υπομονη μεχρι αυριο το βραδυ. Νοιωθω μονο μερικα ξαφνικα πονακια χαμηλα για μια στιγμη και μετα παλι τιποτα.Ελπιζω αυτη τη φορα ολα να πανε καλα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpiditsa ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ για την εγκυμοσυνη σου!!!

Ευχομαι να το κρατησετε το μωρακι....

Εχω στοιχεια ενος γιατρου μιας φιλης μου που γεννησε στο Αττικο.... αν θες στειλε π.μ να στα δωσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΔΙΔΥΜΑ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ....ΚΑΝΕ ΛΙΓΟ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΜΟΥ....ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καταρχην συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου...,ευχομαι ολοψυχα ολα να σας πανε καλα.Ομως εμεινα με μια απορια απο ολο το ...στορυ...που διηγηθηκες.Εχοντας ηδη δυο παιδια και σαν ενεργο μελος του mammyland και ακομη περισσοτερο μορφωμενη κοπελα ....,δεν γνωριζες οτι οταν προσπαθεις για παιδακι ο θεος μπορει και να σου το χαρησει απλοχερα απο τον πρωτο μηνα?Τα οικονομικα σας τα οποια ανεφερες και για τα οποια δεν θα εκφερω αποψη....γεροι να εισαστε και να βγαλετε κι αλλα τοσα....θα ηταν διαφορετικα αν γινοταν η συλληψη μετα απο 3/4 μηνες?Τελος παντων.Ο καθενας γνωριζει τα δικα του προβληματα και γιαυτον παντα ...ισως...και να ειναι τα μεγαλυτερα.ηρεμησε σκεψου ψυχραιμα και λογικα και προσγειωσου λιγο στην πραγματικοτητα.καποια αλλη κοπελα εδω μεσα ανεφερε πως αλλοι βγαζουν 900 ευρο και λενε δοξα το θεο ...και εχει δικιο.εγω απλα θα σου πω πως υπαρχουν και ανθρωποι που ζουν με ακομοι λιγοτερα και λενε βοηθα παναγια. με εκτιμηση Λια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

constantinag μου δεν ειναι ετσι ολοι οι φαρμακοποιοι τα ιδια λενε...εχουν κι αυτοι προτιμησεις...τελος παντων....ευχομαι να ειναι λαθος!!!!!!!!!Μην στενοχωριεσαι κανε και χοριακη....κι αν παλι οχι μην απογοητευεσαι..κοιτα να παρακολουθησεις την ωορηξια θα εισαι πιο σιγουρη...και οχι αγχος κοριτσακι μου!!

xmaria μου περιμενε την καθυστερηση και μην δινεις σημασια στα συμπτωματα γιατι απο την λαχταρα μας το σωμα μας κανει παιχνιδια...οπως και το μυαλο μας...εχει ο Θεος για ολους καλα λες!!!!και η διαδικασια της συλληψης εχει την χαρη της το αγχος δεν χωραει!Καλα αποτελεσματα και σε σενα!!!!ΤΟ ευχομαι μεσα απο την καρδια μου για ολες!

didima μου καλημερα τα ιδια θα πω και σε σενα!!!!!Σας καταλαβαινω απολυτα!!υπομονη κοπελα μου!ολοψυχα σου ευχομαι καλα αποτελεσματα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λιάκι πραγματικά δεν καταλαβαίνω αυτού του είδους τον κοινωνικό ρατσισμό που υφίσταμαι και σε καμία περίπτωση δεν πιστεύω ότι έχω να κάνω με αμόρφωτες κοπέλες,μιας και εγώ όπως ανέφερες είμαι μορφωμένη :-Ρ Ωστόσο, πρέπει να επισημάνω πως ναι τα οικονομικά μας μπορεί να είναι πολύ διαφορετικά σε 3-4 μήνες από σημερα πρώτον, και δεύτερον ότι δεν φοβάμαι μήπως κυριολεκτικά πεινάσουμε (δεν νομίζω ότι καμία από εμάς που έχει την πολυτέλεια να σερφάρει στο ίντερνετ και να γράφει στο φόρουμ κλπ πεινάει και δεν έχει να ταίσει τα μωράκια της) αλλά από εκεί και πέρα είναι και το τι θεωρεί ο καθένας οτί είναι το ελάχιστο και το μέγιστο. Προς θεού δεν κρίνω κανέναν και ούτε απολογούμαι, αλλά το κάθε σπίτι έχει τα δικά του στάνταρντς είτε ζει με 1000 Ευρώ είτε με 2000. Η πραγματικότητα μπορεί να είναι πολλαπλή και υπάρχουν πάντα πολλές πλευρές τις. Γνωρίζω ανθρώπους που ζουν με λιγότερα χρήματα από τα δικά μας και αλλους με πολλά περισσότερα, αλλά δεν διαχωρίζω αν οι μεν είναι πιο ευτυχισμένοι από τους δε, γιατί κορίτσια το χρήμα δεν είναι το παν. Ειλικρινά λυπάμαι πολύ που δέχομαι τέτοια επίθεση από τη στιγμή που δεν προκάλεσα κανέναν για κανέναν λόγο, όμως εντυπωσιάζομαι που τελικά αυτό το φόρουμ αποτελείται από άτομα που με το ζόρι φτάνουν τα 1000 Ε μισθό μηνιαίως. Είναι σαφώς η πλειοψηφία αλλά υπάρχουν και άλλες καταστάσεις, με ανάλογα προβλήματα. Γνωρίζω πως για πολλές από εσάς το πρόβλημα δεν είναι πχ αν θα έχουν την δυνατότητα να πληρώνουν ιδιωτικά σχολεία ΚΑΙ για τα τρία τους παιδιά πχ όμως ο κάθε γονιός, στο μέτρο του δυνατού, και κυρίως του πορτοφολιού του, αποζητά το καλύτερο για τα παιδιά του και ζορίζεται για να τα φέρει πέρα. Σε όποιο οικονομικό/ κοινωνικό επίπεδο κι αν βρίσκεται. Προς Θεού, είμαστε όλοι γονείς/ εν δυναμει γονείς. Με συγχωρείτε για τη φλυαρία μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eλπιδιτσα καλη συνεχεια στην εγκυμοσυνη σου και με το καλο!!!!!

Διαβασα με προσοχη αυτα που εγραψες ποσο ταλαιπωρηθηκες να μεινεις εγκυος στο πρωτο σου παιδακι και πως αν καταλαβα κλα η μονη περουσια σας ειναι οι μισθοι σας

Επισης καταλαβα οτι ο συντροφος σου ειναι σε μια μη σταθερη δουλεια με αβεβαια εξελιξη και πως πιθανοτατα αυτο του δημιουργει ανασφαλεια...

Ομως αντικειμενικα και σε σχεση με την ολη κατασταση στη χωρα μας(οικονομικη) πιστευω πως ειστε αρκετα καλα

Περα απο το οικονομικο εχεις μια δουλεια σταθερη πολυ φιλικη στη μητροτητα και αυτο ειναι καταπληκτικο

Σιγουρα καποιες "αναγκες" θα περιοριστουν αν δεν αυξηθουν τα εσοδα σας

Ομως χαλαρωστε λιγο και σκεφτειτε τι πραγματικα εχετε αναγκη και εσεις και τα παιδια σας

Ποσα απο αυτα που θελετε να τους προσφερετε αξιζουν πραγματικα και θα τα βοηθησουν να ειναι ευτυχισμενοι και δυνατοι

Να εισαι καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

elpiditsa μου καλη τελειωσε το θεμα κανενας ρατσισμος....πιστευω οτι δεν ειχες υφος σε αυτα που ειπες απλα οταν θες και προσπαθεις και εχεις μια αλφα οικονομικη κατασταση δεν θα επρεπε να ειναι θεμα για σκεψη.....σιγουρα κατανοω οτι ο καθενας εχει διαφορετικα κριτηρια στο πως θα μεγαλωσει τα παιδια του και σε τι σχολεια θα τα στειλει....

Μα εγω θελω να καταληξω....τι προτεραιοτητες εχει ο καθενας τι ειναι ικανος να στερηθει....και ποσα ειναι ικανος να θυσιασει για ενα παιδι που ερχεται....ας μεινουμε σ αυτο....αστα τα λεφτα....αν πραγματικα το θες δεν υπαρχει λογος συζητησης για τιποτε αλλο.....αλλωστε προσπαθουσατε....:-)

Φιλακια και ευχομαι ολα να βρουν τον δρομο τους....δεν πειραζει κουβεντα γινεται....ευχαριστουμε που μοπιραστηκες τους προβληματισμους σου μαζι μας....και εξηγω οτι δεν εχεις κανενα λογο να προβληματιζεσαι....και τα κοριτσια πιστευω το ιδιο κανανε απλα ο καθενας εχει τον τροπο του....μην ανυσηχεις :-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aristina έγραψε:

constantinag μου δεν ειναι ετσι ολοι οι φαρμακοποιοι τα ιδια λενε...εχουν κι αυτοι προτιμησεις...τελος παντων....ευχομαι να ειναι λαθος!!!!!!!!!Μην στενοχωριεσαι κανε και χοριακη....κι αν παλι οχι μην απογοητευεσαι..κοιτα να παρακολουθησεις την ωορηξια θα εισαι πιο σιγουρη...και οχι αγχος κοριτσακι μου!!

Δεν ήξερα ότι μπορεί να είναι λάθος, μακάρι..!! αν και μου φαίνεται δύσκολο γιατί πραγματικά δεν εμφανίστηκε ούτε ίχνος γραμμούλας.

Δεν ξέρω ειλικρινά τι να κάνω...

Φοβάμαι να πάω να κάνω αιματολογική εξέταση γιατί όσο πιο πολύ "μπαίνω" στο κλίμα της πιθανότητας να είμαι έγκυος, τόσο πιο πολύ αγχόνομαι και αντίστοιχα τόσο πιο πολύ θα απογοητευθώ.

Φοβάμαι, όμως, και να το αφήσω, γιατί το ταξίδι, για το οποίο φεύγω την Παρασκευή, μεταξύ άλλων, θα έχει και δύο μέρες σκληρής ταλαιπωρίας και ...

τι να πω, δεν ξέρω... εσείς στη θέση μου θα το κάνατε το τεστ, ε;;; μάλλον είμαι πολύ φοβιτσιάρα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε θα σε μαλωσω!!!!Μην μου αγχωνεσαι και δεν χρειαζεται να απογοητευτεις αν δεν ειναι θετικο(που ευχομαι ολοψυχα να ειναι)....κανεις κακο τα ειπαμε αυτα!!!Προσπαθεις για κατι το υπεροχο οτι πιο θαυμασιο συμβαινει στην ζωη μας...οποτε αξιζει καθε υπομονη και αγωνια!!!Εγω το εχω δει καπως ετσι...πιστευω οτι θα συμβει παρακολουθω την ωορηξια και απολαμβανω την διαδικασια που ειναι τοσο γλυκια οταν προκειται για ενα νινι...Οταν περναει ενας μηνας και δεν ειμαι δεν στενοχωριεμαι απλα προσπαθω να κανω οτι καλυτερο μπορω και να δουλευω το αγχος!!!Την εχω κανει την χοριακη κι εγω κι οταν περιμενα σκεφτομουν οχι οτι ειμαι αλλα μπα λαθος δεν θα ειμαι για να μην απογοητευομαι κι αν ημουν να χαιρομουν διπλα!!

Που ειπαμε οτι πας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η αδερφή μου ζει στη Σουηδία (εκεί βρηκε δουλειά) ... Μου έτυχε λοιπόν ένα επαγγελματικό ταξίδι στη Γερμανία (συνέδριο) και σκέφτηκα ότι είναι καλή ευκαιρία (και θα μου έρθει και φθηνότερα) να πάρω και λίγες μέρες άδεια και να την επισκεφτώ μετά το συνέδριο... έλα όμως που η αδερφή μου είναι τρελαμένη με το σκι αντοχής (αυτό που είναι σαν πεζοπορία με πέδιλα του σκι) και κανόνισε και αυτή άδεια για να πάμε - λέει - να μου μάθει και να γυμναστώ και λίγο!!! Θέλω πολύ να το δοκιμάσω, το είχαμε κανονίσει εδώ και καιρό ... όμως, έλεγα, αν τυχόν ήμουν έγκυος, θα ήταν υπερβολή και το συνέδριο και το ταξίδι και τόση συσσωρευμένη άθληση... γι' αυτό κυρίως θα ήθελα να το ξέρω, όχι ότι δεν θα είχα αγωνία ούτως ή άλλως, αλλά όλο αυτό λειτουργεί σαν αφορμή στο μυαλό μου για να βιάζομαι ακόμα πιο πολύ να το μάθω...

όσο για το άγχος, το καταλαβαίνω ότι κάνω κακό, αλλά μου είναι δύσκολο να το αποβάλλω... ίσως φταίει και το γεγονός ότι ενώ πάντα είχα μια χαρά κύκλο, με το που άρχισαμε να συζητάμε για μωράκι, άρχισαν τα παρατράγουδα (μια κύστη, μια καθυστέρηση που χρειάστηκα φάρμακα για να μου έρθει περίοδος,κλπ). Αυτό το μήνα όλα πήγαν καλά και είχαμε και την ευκαιρία να το προσπαθήσουμε λίγο πιο συστηματικά... οπότε θεωρούσα ότι υπήρχαν κάποιες πιθανότητες να είμαι.

Ευχαριστώ πάρα πολύ πάντως για την ευχή... σου εύχομαι, aristina, από την καρδιά μου αυτός να είναι ο ΜΗΝΑΣ που θα σταματήσεις να σκέφτεσαι το πως θα μείνεις έγκυος και να αρχίσεις να σκέφτεσαι πως θα διακοσμήσεις το παιδικό δωμάτιο!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σευχαριστω κοπελα μου!!!Το ιδιο ευχομαι και σε σενα!!!Αχ μου αρεσουν τα ταξιδια!!!Και σιγουρα θα περασεις τελεια θα δεις και την αδερφουλα σου!Αντε να πας να ξεφυγεις και λιγακι και να ξεχαστεις...πηγαινε ομως για την εξεταση αυριο μην ταλαιπωρηθεις και εχεις και κανενα νινακι!!!Δεν βιαζεσαι καλη μου εχεις αγωνια και ειναι λογικο μα σε παρακαλω προσπαθησε το...να διωξεις το αγχος...σκεψου κατι θα βρεις που θα σε κανει να το αποβαλεις...

Ευχομαι να εισαιαιαιαιαιαι!!!Θα εχω αγωνια!

Φιλακια και αν πας στο ταξιδι με το καλο να πας και να γυρισεις και να περασεις σουπερ!!!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κωνσταντίνα μου, μην αγχώνεσαι για το ταξίδι και δεν υπάρχει πρόβλημα!

Εγώ έκανα ταξίδι στην 5η μου βδομάδα και θα ξανακάνω στην 9η!

Η γιατρός μου είπε οτι δεν πειράζει το αεροπλάνο, τα υπόλοιπα μέσα μεταφοράς είναι χειρότερα!

Αυτό που πρέπει να προσέξεις είναι το βάρος με τις βαλίτσες και εκείνη την πεζοπορία με την αδερφούλα σου...

Το πολύ πολύ πάρε 1 τεστ και κάν' το πριν την πεζοπορία!

Εγώ, πάντως, σου εύχομαι να είσαι εγκυούλα κι ας χάσεις την πεζοπορία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια! Κωνσταντινα η δικη μου αποψη ειναι να κανεις μια χοριακη πριν φυγεις!Ας εισαι σιγουρη καλυτερα...Δε θελω να φανω υπερβολικη αλλα αφου υπαρχει περιπτωση να εισαι εγκυος καλυτερα να προσεχεις...Το σκι φερνει στο μυαλο μου πιθανες τουμπες που μαλλον μια εγκυος πρεπει να τις αποφευγει οσο ¨λιγο¨ εγκυος κι αν ειναι...

Επισης εχω αμφιβολιες για τα αεροπορικα ταξιδια αλλα δε θα τις εκφρασω....Μαλλον ειμαι υπερβολικη...

Καλα να περασεις και ελπιζω να εισαι εγκυος!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

Καλησπέρα!!!

Έστω και με καθυστέρηση, θέλω να σας ευχαριστήσω όλες για τις απαντήσεις σας. Τελικά δεν ήμουν έγκυος, αν και ταλαιπωρήθηκα λίγο για να το μάθω...

Πριν φύγω για το ταξίδι έκανα β-χοριακή και μου είχαν πει ότι θα μου έστελναν με φαξ τα αποτελέσματα αργά το απόγευμα. Περίμενα, περίμενα, τίποτα. Το επόμενο πρωί τους πήρα τηλέφωνο. Η κοπέλα που το σήκωσε με ενημέρωσε ότι δεν μπορούσαν να μου δώσουν τα αποτελέσματά μου και ότι έπρεπε να μιλήσω με τη γιατρό τους, η οποία και θα με έπαιρνε τηλέφωνο μόλις ευκαιρούσε. Έπαθα πανικό, πέρασαν τα χειρότερα από το μυαλό μου. Σε καμιά ώρα η γιατρός τους, με πήρε τηλέφωνο, για να μου πει ότι πρέπει να κάνω και δεύτερη εξέταση. Δεν μου εξήγουσε γιατί, επέμενε όμως ότι έπρεπε να ξαναπάω να μου πάρει αίμα. Της είπα ότι έφευγα για ταξίδι και ότι δεν προλάβαινα για δεύτερη εξέταση, ζητώντας της να μου πει αν είναι κάτι ανησυχητικό (ήμουν ήδη με έτοιμες τις βαλίτσες με το αεροπλάνο να φεύγει σε 3 ώρες!!!). Με καθησύχασε ότι δεν είναι ανησυχητικό, απλά δεν είναι σίγουρη για το αποτέλεσμα (?) χωρίς να μου δώσει απάντηση θετική ή αρνητική, παρά την πίεσή μου και λέγοντας μου ότι αν δεν μου έρθει περίοδος στο ταξίδι, δικαιούμαι μια δεύτερη δωρεάν εξέταση.

Περιττό να σας πω, ότι έφυγα με απίστευτο άγχος. Άγχος, που όπως φαίνεται, καθυστέρησε την περίοδό μου με αποτέλεσμα να έχω ακόμα μεγαλύτερο άγχος. Τελικά όταν μου ήρθε, ένιωσα πολύ μεγάλη απογοήτευση. Υποσχέθηκα στον ευατό μου να μην ξανα-αγχωθώ, δεν θέλω καν να μάθω τι έγινε με εκείνο το τεστ που δεν μου έδιναν αποτελέσματα, για να μην ξαναμπώ στο τρυπάκι. Ακόμα και το τεστ ωορρηξίας που είχα αποφασίσει να πάρω αυτό το μήνα (διάβασα για αυτό στο φόρουμ σας) δεν το πήρα. Ίσως για αυτό άργησα να απαντήσω στις ευγενικές και καλόκαρδες συμβουλές και ευχές σας...

Όλα αυτά σας τα γράφω, γιατί πιστεύω ότι αυτό το άγχος ταλαιπωρεί πολλές από εμάς που προσπαθούμε. Αλλά, μετά την αγωνία που άδικα πέρασα και την μοναδική, μετά από καιρό, ευκαιρία μου για διακοπές, που σχεδόν κατέστρεψα, νομίζω πως είναι άσκοπο να προσπαθείς να μαντέψεις πότε θα γίνει αυτό που όλες επιθυμούμε.

Βέβαια, η αλήθεια είναι ότι δεν έχω αποβάλλει εντελώς το άγχος. Απλά κάθε φορά που με πιάνει, προσπαθώ να σκέφτομαι κάτι άλλο. Μέσα μου όμως εξακολουθώ να ελπίζω ότι ίσως αυτή τη φορά να τα καταφέρουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

& φυσικά να ελπίζεις, καλή μου!

Δεν έγινε τίποτα με τη μία φορά!

Υποπτεύομαι οτι κάποια βαλκεία έκανε η γιατρός και δεν ήθελε να εκτεθεί...

Κατάφερε όμως να αγχώσει εσένα!

Τεσπα...

Ελπίζω την επόμενη φορά να μας έχεις τα ευχάριστα νέα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

constantinag μου πω πω τι ηταν κι αυτο με την εξεταση!!Κι εγω θα ειχα τρελαθει ασε που θα ειχα φουντωσει απο ελπιδα!!!!Ποσο σε καταλαβαινω....κι εγω χαλια θα γινομουν!!

Οπως λες κι εσυ το αγχος ειναι ατιμο και δεν προσφερει τιποτα ουτε αποτελεσματα μπορει να αλλαξει :-( μα και ουτε να φερει την ευλογια νωριτερα!Οποτε οπλιζομαστε με δυναμη και θεληση και ξανα στην προσπαθεια!Ειμαι οπως και πολλες κοπελες στην θεση σου...ειναι δυσκολο οπως λες αλλα ετσι κανω κι εγω οποτε παω να σκεφτω η να με πιασει μια παραπανω αγωνια αμεσως προσπαθω να κανω κατι αλλο...

Θα τα καταφερουμε μην ανυσηχεις και γρηγορα...απλα πρεπει να ειμαστε οσο γινεται ηρεμες!:-)

Φιλακια και καλη συνεχεια ευχομαι το θαυμα να πλημμυρισει την κοιλιτσα σου συντομα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ναι, η αλήθεια ήταν ότι από τη στιγμή που η γιατρός απέκλεισε το "κάτι ανησυχητικό", αλλά δεν μου έδινε απάντηση, άρχισα να σκέφτομαι ότι ίσως έχω μια οριακή τίμη, ίσως έχει δείξει κάτι θετικό αλλά δεν είναι σίγουρη, κλπ. ίσως γι' αυτό απογοητεύθηκα τόσο πολύ μετά....

Ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια... βλέπω την ταινιούλα που έχεις κάτω από το μήνυμά σου και σου εύχομαι σε λίγες μέρες να την αλλάξεις... να βάλεις την άλλη με το μωράκι που μεγαλώνει!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ Κωνσταντινα μου γι αυτο κοπελα μου, κι εγω το ιδιο θα σκεφτομουν για την απαντηση....τελικα πριν λιγο αδιαθετησα!!!Δεν πτοουμαστε ομως!!!!!!!!!!!Παμε για νεα προσπαθεια!Σ ευχαριστω κι εγω πολυ!!!Να σαι καλα!!!Ολα θα πανε καλα!!Ο Θεουλης θα μας δωσει κι εμας που θα παει!:-)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια... πρέπει να χαλαρώσετε!! Δεν πρέπει να έχετε άγχος για τίποτα!! Εγώ προσπάθησα να μην στρεσαριστώ και έτσι κατάφερα να μείνω έγκυος και γρήγορα και εύκολα! Με τρεις μήνες μόνο προσπάθεια! Κι αυτό επειδή είχα ψιλοφρικάρει στην αρχή!!

Ο οργανισμός, το άγχος το λαμβάνει σαν κάτι πολύ κακό! Και επειδή θεωρεί ότι τείνει τον οργανισμό στον θάνατο, αφήνει στην άκρη όλα τα υπόλοιπα και προσπαθεί ν'αποβάλλει το άγχος! Επομένως, ούτε περίοδος έρχεται, ούτε μωράκι έρχεται κι αυτό επειδή υπάρχει άγχος.

Χαλαρώστε και εκεί που δεν το περιμένετε θα έρθει! Κωνσταντίνα, εγώ έχω μεγάλο κύκλο, από 30 έως 40 μέρες, με πολυκυστικές ωοθήκες. Παρόλα αυτά δεν εμπόδισε το μωράκι να έρθει!! Μην αγχώνεσαι.. Όλα καλά θα πάνε! Αριστίνα, εύχομαι και σε σένα τα καλύτερα κούκλα μου!

Και όσα κορίτσια περιμένετε να έχετε τα καλύτερα αποτελέσματα!!

Πολλά φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...