Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η Αναστασία μας ❤️


Kleo1997

Recommended Posts

Πριν ένα μήνα ήμουν έγκυος  σε ένα μικρό δεινόσαυρακι .. λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος ποτέ δεν θα πίστευα ότι θα ένιωθα έναν τέτοιο πόνο , μια τέτοια απώλεια ..ήμουν 20 εβδομάδων όταν ο γιατρός μου είπε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει η καρδούλα της η αν τα κατάφερει δεν θα πάρουμε ένα υγιές μωράκι στο σπίτι ...δεν ένιωσα μεγαλύτερη απελπισία στη ζωή μου και θυμό ταυτόχρονα ..δεν μπορούσα να το πιστέψω γιατί ??? Δεν μπορούσα στην αρχή να το καταλάβω .. ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου πρώτη φορά είχα ακούσει αυτόν τον όρο ..μάλλον λόγω θρομβοφυλιας . Δεν μπορούσε να γίνει κάτι ...16 Δεκεμβρίου έκανα διακοπή κύησης ..το θέλαμε πολύ το κοριτσάκι μας αλλά και μόνο στην ιδέα ότι θα γινόταν τα παραπάνω δεν μπορούσα να το διανοηθω..είμαι 24 χρόνων προσπαθούμε 1.5 χρόνο και όταν επιτέλους ήρθε γέμισε η ψυχή μας..

Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου για να συνεχίσω ... παρόλο που μέσα μου πονάω θέλω να μείνω πάλι έγκυος να ζήσω όλο το ταξίδι της εγκυμοσύνης να κρατήσω στα χέρια μου ένα μωράκι ..δεν ξεχνάω , ποτέ δεν θα ξεχάσω αλλά πρέπει να συνεχίσω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου κουράγιο!είσαι ήρωας μόνο αυτό μπορώ να σου εκφράσω!το πλασματακι σας δεν θα το ξεχάσετε ποτέ σίγουρα..έχεις δίκιο ότι πρέπει να συνεχίσεις!θα πάρετε τον χρόνο σας και θα ξαναγίνει το θαύμα!ψάξτε το θέμα της θρομβοφιλιας και συνεχίστε! σου εύχομαι ο,τι καλύτερο ολόψυχα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Πριν ένα μήνα ήμουν έγκυος  σε ένα μικρό δεινόσαυρακι .. λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος ποτέ δεν θα πίστευα ότι θα ένιωθα έναν τέτοιο πόνο , μια τέτοια απώλεια ..ήμουν 20 εβδομάδων όταν ο γιατρός μου είπε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει η καρδούλα της η αν τα κατάφερει δεν θα πάρουμε ένα υγιές μωράκι στο σπίτι ...δεν ένιωσα μεγαλύτερη απελπισία στη ζωή μου και θυμό ταυτόχρονα ..δεν μπορούσα να το πιστέψω γιατί ??? Δεν μπορούσα στην αρχή να το καταλάβω .. ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου πρώτη φορά είχα ακούσει αυτόν τον όρο ..μάλλον λόγω θρομβοφυλιας . Δεν μπορούσε να γίνει κάτι ...16 Δεκεμβρίου έκανα διακοπή κύησης ..το θέλαμε πολύ το κοριτσάκι μας αλλά και μόνο στην ιδέα ότι θα γινόταν τα παραπάνω δεν μπορούσα να το διανοηθω..είμαι 24 χρόνων προσπαθούμε 1.5 χρόνο και όταν επιτέλους ήρθε γέμισε η ψυχή μας..

Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου για να συνεχίσω ... παρόλο που μέσα μου πονάω θέλω να μείνω πάλι έγκυος να ζήσω όλο το ταξίδι της εγκυμοσύνης να κρατήσω στα χέρια μου ένα μωράκι ..δεν ξεχνάω , ποτέ δεν θα ξεχάσω αλλά πρέπει να συνεχίσω .

Σε παρακαλω στειλε μου προσωπικο μυνημα γλυκουλα μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Πριν ένα μήνα ήμουν έγκυος  σε ένα μικρό δεινόσαυρακι .. λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος ποτέ δεν θα πίστευα ότι θα ένιωθα έναν τέτοιο πόνο , μια τέτοια απώλεια ..ήμουν 20 εβδομάδων όταν ο γιατρός μου είπε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει η καρδούλα της η αν τα κατάφερει δεν θα πάρουμε ένα υγιές μωράκι στο σπίτι ...δεν ένιωσα μεγαλύτερη απελπισία στη ζωή μου και θυμό ταυτόχρονα ..δεν μπορούσα να το πιστέψω γιατί ??? Δεν μπορούσα στην αρχή να το καταλάβω .. ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου πρώτη φορά είχα ακούσει αυτόν τον όρο ..μάλλον λόγω θρομβοφυλιας . Δεν μπορούσε να γίνει κάτι ...16 Δεκεμβρίου έκανα διακοπή κύησης ..το θέλαμε πολύ το κοριτσάκι μας αλλά και μόνο στην ιδέα ότι θα γινόταν τα παραπάνω δεν μπορούσα να το διανοηθω..είμαι 24 χρόνων προσπαθούμε 1.5 χρόνο και όταν επιτέλους ήρθε γέμισε η ψυχή μας..

Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου για να συνεχίσω ... παρόλο που μέσα μου πονάω θέλω να μείνω πάλι έγκυος να ζήσω όλο το ταξίδι της εγκυμοσύνης να κρατήσω στα χέρια μου ένα μωράκι ..δεν ξεχνάω , ποτέ δεν θα ξεχάσω αλλά πρέπει να συνεχίσω .

Κορίτσι μου γλυκό τον τελευταίο χρόνο έκανα δύο αμβλώσεις στην 13η κ 14η εβδομάδα λόγω ότι τα μωράκια μου είχαν μεσογειακή αναιμία. Καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου. Θα αφήσεις το σώμα κ την ψυχή σου να ηρεμήσουν κ θα ξαναμείνεις εγκυούλα. Θα ψάξεις το θέμα με τις θρομβοφιλίες όπου λογικά θα κάνεις την επόμενη φορά αντιπηκτικές κ όλα θα πάνε καλά. Μία τεράστια αγκαλιά από εμένα❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Πριν ένα μήνα ήμουν έγκυος  σε ένα μικρό δεινόσαυρακι .. λίγο πριν αλλάξει ο χρόνος ποτέ δεν θα πίστευα ότι θα ένιωθα έναν τέτοιο πόνο , μια τέτοια απώλεια ..ήμουν 20 εβδομάδων όταν ο γιατρός μου είπε ότι κάποια στιγμή θα σταματήσει η καρδούλα της η αν τα κατάφερει δεν θα πάρουμε ένα υγιές μωράκι στο σπίτι ...δεν ένιωσα μεγαλύτερη απελπισία στη ζωή μου και θυμό ταυτόχρονα ..δεν μπορούσα να το πιστέψω γιατί ??? Δεν μπορούσα στην αρχή να το καταλάβω .. ενδομήτρια υπολειπόμενη ανάπτυξη εμβρύου πρώτη φορά είχα ακούσει αυτόν τον όρο ..μάλλον λόγω θρομβοφυλιας . Δεν μπορούσε να γίνει κάτι ...16 Δεκεμβρίου έκανα διακοπή κύησης ..το θέλαμε πολύ το κοριτσάκι μας αλλά και μόνο στην ιδέα ότι θα γινόταν τα παραπάνω δεν μπορούσα να το διανοηθω..είμαι 24 χρόνων προσπαθούμε 1.5 χρόνο και όταν επιτέλους ήρθε γέμισε η ψυχή μας..

Προσπαθώ να μαζέψω τα κομμάτια μου για να συνεχίσω ... παρόλο που μέσα μου πονάω θέλω να μείνω πάλι έγκυος να ζήσω όλο το ταξίδι της εγκυμοσύνης να κρατήσω στα χέρια μου ένα μωράκι ..δεν ξεχνάω , ποτέ δεν θα ξεχάσω αλλά πρέπει να συνεχίσω .

Καλό μου κορίτσι λυπάμαι πολύ που χάσατε την Αναστασία σας.

Σαν μάνα που έχει γεννήσει το παιδί της νεκρό στις 30 εβδομάδες σου λέω ότι έχεις μέσα σου περισσότερη δύναμη απο όσο φαντάζεσαι. Προς το παρόν όμως αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις χρόνο να γιατρεέψεις την ψυχή σου. θα περάσεις από όλα τα στάδια του πένθους. Θα κλαις κάθε μέρα αλλά όχι όλη μέρα. Θα ξεχνίεσαι αλλά δε θα ξεχάσεις ποτέ. Και εννοείται ότι θα συνεχίσεις και θα κάνεις και άλλο παιδάκι, είσαι τόσο μικρή και έχεις όλο το χρόνο μπρόστα σου. 
Αν χρειαστείς κάποιον να μιλήσεις είμαι ε΄δώ.

Και μπορείς να έρθεις και στο γκρουπ στο facebook αν νιώσεις την ανάγκη να μιλήσεις για την απώλεια της Αναστασίας αλλά να πάρεις και συμβουλές για τη Θρομβοφιλία.

https://www.facebook.com/groups/1125643150846154

Να προσέχεις... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μου κορίτσι λυπάμαι πολύ που χάσατε την Αναστασία σας.

Σαν μάνα που έχει γεννήσει το παιδί της νεκρό στις 30 εβδομάδες σου λέω ότι έχεις μέσα σου περισσότερη δύναμη απο όσο φαντάζεσαι. Προς το παρόν όμως αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις χρόνο να γιατρεέψεις την ψυχή σου. θα περάσεις από όλα τα στάδια του πένθους. Θα κλαις κάθε μέρα αλλά όχι όλη μέρα. Θα ξεχνίεσαι αλλά δε θα ξεχάσεις ποτέ. Και εννοείται ότι θα συνεχίσεις και θα κάνεις και άλλο παιδάκι, είσαι τόσο μικρή και έχεις όλο το χρόνο μπρόστα σου. 
Αν χρειαστείς κάποιον να μιλήσεις είμαι ε΄δώ.

Και μπορείς να έρθεις και στο γκρουπ στο facebook αν νιώσεις την ανάγκη να μιλήσεις για την απώλεια της Αναστασίας αλλά να πάρεις και συμβουλές για τη Θρομβοφιλία.

https://www.facebook.com/groups/1125643150846154

Να προσέχεις... 

Αχ αγαπη μου και εσυ τοσο καλη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Αχ αγαπη μου και εσυ τοσο καλη

Πάντα κοντά στις μανούλες που χάνουν τα παιδιά τους. Ξέρεις και εσύ αγαπημένη μου... 💟

Πες, δεν θα γίνω καλή μανούλα;; θα έρθει κάποια στιγμή και το δικό μου ουράνιο τόξο ε;; 

Το θέλω τόσο πολύ... 😢😢😢

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Πάντα κοντά στις μανούλες που χάνουν τα παιδιά τους. Ξέρεις και εσύ αγαπημένη μου... 💟

Πες, δεν θα γίνω καλή μανούλα;; θα έρθει κάποια στιγμή και το δικό μου ουράνιο τόξο ε;; 

Το θέλω τόσο πολύ... 😢😢😢

Τα αγγελάκια μας είναι τώρα μαζί κ παίζουν να ξέρετε. Προσεύχομαι γι αυτά κάθε μέρα. Κ εννοείτε misofeggaraki μου πως θα γεμίσει η αγκαλιά σου, αρκεί να μην τα παρατήσεις❤️.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η misofeggaro είπε:

Πάντα κοντά στις μανούλες που χάνουν τα παιδιά τους. Ξέρεις και εσύ αγαπημένη μου... 💟

Πες, δεν θα γίνω καλή μανούλα;; θα έρθει κάποια στιγμή και το δικό μου ουράνιο τόξο ε;; 

Το θέλω τόσο πολύ... 😢😢😢

Ναι γλυκια μου θε ερθει θελω να εισαι πολυ πολυ πεισματαρα και να εχεις πιστη στον Θεο αληθεια σου λεω εμενα αυτο με εσωσε θελω τοσο πολυ να μιλησουμε με μυνηματα αν θελεις στειλε μου μυνημα να με βρεις στο face

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2022 at 6:18 ΠΜ, ο/η maroutsalo είπε:

Κορίτσι μου κουράγιο!είσαι ήρωας μόνο αυτό μπορώ να σου εκφράσω!το πλασματακι σας δεν θα το ξεχάσετε ποτέ σίγουρα..έχεις δίκιο ότι πρέπει να συνεχίσεις!θα πάρετε τον χρόνο σας και θα ξαναγίνει το θαύμα!ψάξτε το θέμα της θρομβοφιλιας και συνεχίστε! σου εύχομαι ο,τι καλύτερο ολόψυχα!

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου ..ακόμα δεν μπορώ να το πιστέψω ..μου λείπει απίστευτα ..

Θα πάω για εξετάσεις και θα δούμε ..εύχομαι ο Θεός να με αξίωσει να ζήσω αυτό το θαύμα ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2022 at 10:06 ΠΜ, ο/η Penny89 είπε:

Σε παρακαλω στειλε μου προσωπικο μυνημα γλυκουλα μου

Γεια σου κοπέλα μου , πως στέλνεις προσωπικό μύνημα ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2022 at 11:02 ΠΜ, ο/η Zeta. είπε:

Κορίτσι μου γλυκό τον τελευταίο χρόνο έκανα δύο αμβλώσεις στην 13η κ 14η εβδομάδα λόγω ότι τα μωράκια μου είχαν μεσογειακή αναιμία. Καταλαβαίνω απόλυτα τον πόνο σου. Θα αφήσεις το σώμα κ την ψυχή σου να ηρεμήσουν κ θα ξαναμείνεις εγκυούλα. Θα ψάξεις το θέμα με τις θρομβοφιλίες όπου λογικά θα κάνεις την επόμενη φορά αντιπηκτικές κ όλα θα πάνε καλά. Μία τεράστια αγκαλιά από εμένα❤️.

Μονο όσες γυναίκες έχουν περάσει αυτό το δύσκολο μονοπάτι καταλαβαίνουν πως είναι να χάνεις το παιδί σου ..ένα παιδί που παλεψες για έρθει ..μια ένεση θα την έσωζε αλλά δεν το ήξερα ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/1/2022 at 12:12 ΜΜ, ο/η misofeggaro είπε:

Καλό μου κορίτσι λυπάμαι πολύ που χάσατε την Αναστασία σας.

Σαν μάνα που έχει γεννήσει το παιδί της νεκρό στις 30 εβδομάδες σου λέω ότι έχεις μέσα σου περισσότερη δύναμη απο όσο φαντάζεσαι. Προς το παρόν όμως αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να πάρεις χρόνο να γιατρεέψεις την ψυχή σου. θα περάσεις από όλα τα στάδια του πένθους. Θα κλαις κάθε μέρα αλλά όχι όλη μέρα. Θα ξεχνίεσαι αλλά δε θα ξεχάσεις ποτέ. Και εννοείται ότι θα συνεχίσεις και θα κάνεις και άλλο παιδάκι, είσαι τόσο μικρή και έχεις όλο το χρόνο μπρόστα σου. 
Αν χρειαστείς κάποιον να μιλήσεις είμαι ε΄δώ.

Και μπορείς να έρθεις και στο γκρουπ στο facebook αν νιώσεις την ανάγκη να μιλήσεις για την απώλεια της Αναστασίας αλλά να πάρεις και συμβουλές για τη Θρομβοφιλία.

https://www.facebook.com/groups/1125643150846154

Να προσέχεις... 

Σε ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου να είσαι καλά ..και σε σένα εύχομαι να πάρεις δύναμη και κουράγιο . Πότε δεν θα ξεχάσουμε τι έγινε πάντα μέσα μας θα το κουβαλάμε αλλά πρέπει να σηκωθούμε ..θέλω να σηκωθώ στα πόδια μου και να ξανά προσπαθησω.   Θέλω να γίνω μανούλα ..θέλω να δώσω όλη την αγάπη σε ένα θαυματακι ...δεν θα ξεχάσω ποτέ το μωρό μου ..είμαι στην ομάδα και έγραψα χθες , άμα θες μπες και διαβάσε  .

Και εσύ να προσέχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Πάντα κοντά στις μανούλες που χάνουν τα παιδιά τους. Ξέρεις και εσύ αγαπημένη μου... 💟

Πες, δεν θα γίνω καλή μανούλα;; θα έρθει κάποια στιγμή και το δικό μου ουράνιο τόξο ε;; 

Το θέλω τόσο πολύ... 😢😢😢

Θα έρθει κο΄ριτσι, και δε θα το πιστέυεις! Αυτό λέω και εγώ στον εαυτό μου μετά τις 3 αποβολές, θα έρθει και θα πάνε όλα καλά που δε θα το πιστεύω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η kaounmar είπε:

Θα έρθει κο΄ριτσι, και δε θα το πιστέυεις! Αυτό λέω και εγώ στον εαυτό μου μετά τις 3 αποβολές, θα έρθει και θα πάνε όλα καλά που δε θα το πιστεύω! 

Μακάρι μακάρι να έρθει και να μείνει ... εννοείται πως έχω φόβο μέσα μου αλλά θέλω ένα μωράκι να γεμίσει την αγκαλιά μου ..το ίδιο εύχομαι και σε εσένα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 ώρες, ο/η Penny89 είπε:

Ναι γλυκια μου θε ερθει θελω να εισαι πολυ πολυ πεισματαρα και να εχεις πιστη στον Θεο αληθεια σου λεω εμενα αυτο με εσωσε θελω τοσο πολυ να μιλησουμε με μυνηματα αν θελεις στειλε μου μυνημα να με βρεις στο face

Καλησπέρα ποτέ δεν ήμουν και πολύ της εκκλησίας για προσωπικούς λόγους ..αλλά όταν μάθαμε για το κοριτσάκι μας ήταν παραμονή δεκαπενταύγουστου ..λέω από μέσα μου η Παναγία το έστειλε ..τώρα αν με ρωτήσεις δεν ξέρω αν πιστεύω η όχι ..ο μόνος λόγος που θέλω να πιστεύω σε κάτι ανώτερο και θείο είναι για πιστεύω ότι οι αγαπημένοι μου άνθρωποι και το μωράκι μου είναι στο παράδεισο ..μόνο γι'αυτό ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα ποτέ δεν ήμουν και πολύ της εκκλησίας για προσωπικούς λόγους ..αλλά όταν μάθαμε για το κοριτσάκι μας ήταν παραμονή δεκαπενταύγουστου ..λέω από μέσα μου η Παναγία το έστειλε ..τώρα αν με ρωτήσεις δεν ξέρω αν πιστεύω η όχι ..ο μόνος λόγος που θέλω να πιστεύω σε κάτι ανώτερο και θείο είναι για πιστεύω ότι οι αγαπημένοι μου άνθρωποι και το μωράκι μου είναι στο παράδεισο ..μόνο γι'αυτό ..

Σου εχω στειλει μυνημα στο messenger

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Kleo1997 είπε:

Καλησπέρα ποτέ δεν ήμουν και πολύ της εκκλησίας για προσωπικούς λόγους ..αλλά όταν μάθαμε για το κοριτσάκι μας ήταν παραμονή δεκαπενταύγουστου ..λέω από μέσα μου η Παναγία το έστειλε ..τώρα αν με ρωτήσεις δεν ξέρω αν πιστεύω η όχι ..ο μόνος λόγος που θέλω να πιστεύω σε κάτι ανώτερο και θείο είναι για πιστεύω ότι οι αγαπημένοι μου άνθρωποι και το μωράκι μου είναι στο παράδεισο ..μόνο γι'αυτό ..

Και ομως αυτος ειναι που μας βοηθαει σε ολες τις δυσκολες στιγμες εγω αυτο πιστευω εγω εχω περασει απο την ιδια την κολαση μεχρι να λαω στον παραδεισο περασα τοσα πολλα και ομως δεν εχασα την πιστη μου βεβαια δεν το βλεπουμε ολοι μας ετσι και το καταλαβαινω αυτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Καλά πολύ καλά, καμία σχέση αλήθεια, καμένα άγχος πέρα από την αρχή λίγο μετά τπτ! Το άκρως αντίθετο με την πρώτη😅 αγοράκι περιμένω τώρα😊
    • Καλημέρα Μαριλού!!!! ☀️  Μπράβο κορίτσι μου!!! τέλειες οι εξετάσεις και ξεκινάς!!!!!! Με το καλό!!!! 🙏❤️😍
    • Καλημερα Νεφέλη μου!!! ☀️ Καλή αρχή στη διέγερσή σου και εύχομαι να πάνε όλα καλά μέχρι το τέλος!! 🙏❤️  βήμα βημα με εμπιστοσυνη στο γιατρο και πίστη θα γίνουν όλα!! το σωμα σου κάνει ό,τι καλύτερο μπορεί!! βοήθησε το κι εσυ όσο μπορεις και ευχομαι πολυ συντομα να μας πεις τα ευχαριστα! 🤞🥰
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Σε καταλαβαίνω πάρα πολύ γιατί κι εγώ έχω τον ίδιο φόβο και το μωρό μου είναι ακριβώς στην ίδια ηλικία. Έχω δώσει μπισκοτάκι και πατημενη μπανάνα μόνο κι αυτά με πολύ φόβο. Δε γνωρίζω να σου απαντήσω αν μπορεί κάποιος να σε βοηθήσει σε αυτό, αλλά κάτι που βοήθησε πάρα πολύ εμένα και έχω πλέον περισσότερη σιγουριά όταν του δίνω κάτι, είναι ένα σεμινάριο πρώτων βοηθειών που παρακολούθησα. Με βοήθησε ουσιαστικά ψυχολογικά ότι - πέρα απ' το ότι τον προσέχω πολύ όταν τρώει (να μην πάει να μιλήσει, να μην κλαίει, να μη γελάει) - οτιδήποτε κι αν συμβεί ξέρω τι πρέπει να κάνω.
    • Καλημέρα κορίτσι μου! Κι εγώ δεν μπορούσα να κάνω τίποτα με τους εμετούς τους πρώτους μήνες. Το πρωί μόνο που σηκωνόμουν απ' το κρεβάτι, με έπιανε κατευθείαν έντονη ναυτία και πήγαινα για εμετό. Γι αυτό πέρναγα όλη τη μέρα ξαπλωμένη. Μόνο το βράδυ αισθανομουν λίγο καλύτερα και σηκωνόμουν. Έτρωγα 2-3 πολύ συγκεκριμένα πράγματα και το να τρως πολύ συχνά από πολύ λίγο νομίζω βοηθάει πολύ. Οπότε βρες κάτι που να μπορείς έστω λίγο να φας και φάε πολύ συχνά, μη μένεις πολλές ώρες νηστική γιατί χειροτερεύει η κατάσταση. Εγώ δεν έπαιρνα κάτι, οπότε δε γνωρίζω γι αυτό να σε βοηθήσω. Υπομονή, θα περάσει κι αυτό! Να πάνε όλα καλά στην εγκυμοσύνη σου και με το καλό! ❤️
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...