Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

Κορίτσια για να σας δώσω θάρρος.. Εμενα στον πρώτο μου γιο μου είχε τύχει το εξής κουφό... Είχα κάνει χοριακη την ημέρα που περίμενα περίοδο και ήταν αρνητική... Χαλαρή εγώ μετά ότι δεν είμαι έγκυος και μετά από 10 ημέρες καθυστέρησης κάνω χοριακη και η τιμή 1939!!οποτε ΌΛΑ γίνονται!!!!! 😁 Στον δεύτερο μου 40 μονάδες χοριακης στην 4η Ημέρα καθυστέρησης... Οπότε μην βιάζεστε με τα τεστ!!! Είναι ανάλογα και πότε γίνεται η συλληψη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια για να σας δώσω θάρρος.. Εμενα στον πρώτο μου γιο μου είχε τύχει το εξής κουφό... Είχα κάνει χοριακη την ημέρα που περίμενα περίοδο και ήταν αρνητική... Χαλαρή εγώ μετά ότι δεν είμαι έγκυος και μετά από 10 ημέρες καθυστέρησης κάνω χοριακη και η τιμή 1939!!οποτε ΌΛΑ γίνονται!!!!! 😁 Στον δεύτερο μου 40 μονάδες χοριακης στην 4η Ημέρα καθυστέρησης... Οπότε μην βιάζεστε με τα τεστ!!! Είναι ανάλογα και πότε γίνεται η συλληψη 

Ναι Αλλά τι κύκλο εχεις;;;Εγώ σχεδόν στάνταρ 27 28...κ ωορρηξία 13η με 14η στανταρ όμως 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anli1978 είπε:

Ναι Αλλά τι κύκλο εχεις;;;Εγώ σχεδόν στάνταρ 27 28...κ ωορρηξία 13η με 14η στανταρ όμως 

Τότε ήταν 28 ημέρες σταθερή... Δεν ανεβαίνει πάντα η ορμόνη σε όλους τους οργανισμούς με τον ίδιο ρυθμό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Τότε ήταν 28 ημέρες σταθερή... Δεν ανεβαίνει πάντα η ορμόνη σε όλους τους οργανισμούς με τον ίδιο ρυθμό 

Ελπίδες μου δίνεις αγαπημένη...κ σε ευχαριστώ πολύ.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Αύριο περιμένω κανονικά...το αχνοτερο σημερινό τεστ με εριξε πολυ

Να μην ταράζεται να είσαι ήρεμη ξανά κάνε μια χοριακη σε 2 μέρες να δεις αν διπλασιαζετε... Μπορεί να είχες πιει περισσότερα νερό εχθές το βράδυ και να ηταν πιο αραιωμένα τα ουρά σου γιαυτό να βγήκε πιο αχνό το τεστ... Είμαι σίγουρη ότι και ο γιατρός το ίδιο θα σου πει.. Άλλωστε έχουμε πει μέχρι να δούμε αίμα ελπίζουμε... Εσύ φρόντισε να είσαι ήρεμη και να μην κουράζεσαι θα περιμένουμε νέα σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπέρα κορίτσια!!

χαίρομαι που λιγοστεύουμε μέρα με τη μέρα!εγώ ετοιμάζομαι στο τέλος του Φεβρουαρίου να κλείσω ραντεβού για να βάλω μπροστα εξωσωματική καθώς προσπαθώ 1 χρόνο(38εγω-47ο σύζυγος). είπα να προσπαθήσω και αυτό το μήνα και μετά τέλος.

Με το καλό να έχουμε όλες τεστακια θετικά μέσα στους επόμενους μήνες...το 2022 θα είναι τυχερό για όλες μας!!

Καλό κουράγιο και δύναμη!

 

Αθηνά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Ναι Αλλά τι κύκλο εχεις;;;Εγώ σχεδόν στάνταρ 27 28...κ ωορρηξία 13η με 14η στανταρ όμως 

καλησπέρα να σε ρωτήσω, πας δηλαδή για 3ο παιδί??κατάλαβα καλά??καλό κουράγιο

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Hope19 είπε:

Κοριτσι μου νομιζω ομως ειναι πολυ νωρις στον κυκλο σου . Μηπως αυτο πρεπει να το δειτε αργοτερα? Θελω να οω εκει κοντα στην οωρρηξια πως ειναι το ενδομητριο? Επισης μην στεναχωριεσαι σιγουρα θα φτιαχνεται. Κανε ορμονολογικες για αρχη και αναλογως βλεπετε με το γιατρο πως προχωράτε. ΜΗν στεναχωριεσαι. ΜΠορει να ειναι και απλα ενας μονο κακος κυκλος!

Κοριτσι μου ευχαριστω για απαντηση σου δυστυχως κανω ωορηξια  πολυ νωρις περιπου 10 η μερα οποτε ειμαι μονο 3  μερες πριν απο ωορηξια....Δυστυχως τον τελευταιο 7 μηνο που παρακολουω πανω απο τους μισους κυκλους ηταν με προβλημα, μια πολυ λιγα ωοθηλακια μια κακο ενδομητριο. Αλλα βλεπω τεραστια αλλαγη στην ποιοτητα πειροδου μου υε΄λευταιο χρονο, πχ εχω 2,5 μερες περιοδο εκει που ειχα 5..... Γενικα εκτος θετικης εκπληξης με βλεπω για εξωσωματικη αρχες καλοκαιριου. Εχει και ο ανδρας μου θεμα με σπερμα  (40 ετων) και περιμενουμε καποιους μηνες να δουμε αν θα εχει καποιο αποτελεσμα η επεμβαση κιρσοκηλης που εκανε.. Και παλι ευχαριστω πολυ για ενδιαφερον σου💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσι μου!!! ❤️

οχι δεν εχουμε ξεμπερδεψει ακόμη απο το φαρμακειο στη γλυφαδα.. μας ταλαιπωρουν και ακομη δεν μας επεστρεψαν τα χρηματα.. αλλα λεγαμε να τα παρουμε απο τη λαμια για να ειμαστε σιγουροι... ποσο τραγικοι...!!! ευχαριστω πολυ που με ενημερωσες!! ❤️

τι θα κανεις τωρα; επικοινωνησες μαζι τους; θα σου επιστρεψουν τα χρηματα;

να σου πω την αληθεια σε αλλη περιπτωση θα ημουν λιγο τσιτα αλλα τωρα που προσπαθουμε τοσους μηνες, με τοσες αγωγες, σαλπιγγογραφια (που υποτιθεται ειμαι πιο γονιμη μετα..), τεστ ωορρηξιας, φυσιολογικες εξετασεις κλπ ειμαι λιγο ζεν... ας τα χασουμε τα χαπια και καμια εβδομαδα, δε θα γινει και τιποτα..😂

Εχεις δικιο λοιπον ακου τα νεα μιλησα με την O.A απευθειας και μου ειπαν οτι η παρτιδα που εχω στο σπιτι (LOT 221223Β με ημερομηνια ληξης 06/2024 ειναι οντως ελαττωματικη). Πηρα τηλεφωνο σε πολλα φαρμακεια απο σκρουτζ προσπαθωντας να βρω καποιον που να μου επιβεβαιωσει οτι εχει αποθεμα προηγουμενης παρτιδας και δεν εχω καταφερει ακομη να βρω... Καποιοι δεν ξερουν και καποιοι εχουν μονο αυτην που εχω σπιτι...Περιμενω αυριο τηλ απο OA να μου πουν αν μπορω να βρω καπου αλλη παρτιδα.. Τι ταλαιπωρια,εφαγα 1.5 ωρα στο τηλεφωνο!

 

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου ελπιζω να συνεχισει καλυτερα η μερα σου και να ξεπεραστουν τα προβληματα που ειχατε.. 

θα ξαναπας στο γυναικολογο;;;

εγω πηρα δυναμη απο εσενα και πηρα μια γυναικολογο πολυ κοντα στο καινουριο σπιτι να παω να παρακολουθησουμε ωορρηξια αλλα μου ειπε πρωτο διαθεσιμο ραντεβου 25 φλεβαρη οποτε τη χανω αυτη την ωορρηξια και εκλεισα για 08/03 που υπολογιζω να ειμαι 8η ημερα στον επομενο κυκλο.. ευχομαι να μην χρειαστει να παω αλλα εχουν αρχισει οι αντοχες (ψυχολογικα κυριως) να πεφτουν... θα δουμε...

Αυτος ο γυναικολογος ειναι αυτος που σας εχω πει οτι δεν εχω καλη επικοινωνια. Εχει παρα πολλες γνωσεις αλλα ειναιαπομακρος και σε αντιμετωπιζει τελειως ψυχρα. Αυριο πρωι θα προσπαθησω να βρω ραντεβου για Πεμπτη σε καποιον αλλον μηπως και καπου τσεκαρω να δω αν ενδομητριο μεγαλωσε καθολου κλπ μεχρι Πεμπτη που μαλλον ειναι ωορηξια.. Αν και ειδα μονο 2,5 μερες περιοδο οποτε καταλαβαινω οτι κυκλος δεν ειναι καλος δυστυχως.

Καλα εκανες και εκλεισες γυναικολογο κοριτσι μου, γενικα εγω νομιζα να ξερεις δεν γλιτωνω εξωσωματικη ετσι οπως παμε.. Κουραστηκα παρα πολυ.. τοσοι χαμενοι μηνες.. Σκεφτηκα μεσα σε ολα μηπως το αγχος μου βεβαια επηρεαζει ορμονες προσπαθω απο πριν να κρατηθω ηρεμη και θα απρατησω τη δευτερη δουλεια που ξεκινησα γιατι δεν μπορω να ανταπεξελθω.

 

Εσενα σου ξρθε κανονικα περιοδος ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Κορίτσια μου πήγα γιατρο το πρωί,  αλλά δεν πρόλαβα να γράψω εδώ,  έγραψα στο άλλο θεματάκι..

Λοιπόν τουλάχιστον 10 ωοθηλακια απο κάθε ωοθηκη, ενδομήτριο εξαιρετικό αυτό που θέλουμε,  μάλλον Δευτέρα θα γίνει οωληψια, θα ξέρω σίγουρα τέλος της εβδομάδας 

Μπραωο κοριτσι μου!!!!!!!!!! Πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα τοσο καλα💗 Με το καλο η ωοληψια🙂🙂🙂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Kαλημερα και καλη εβδομαδα σε ολα τα κοριτσια!!!! ηρθαν οι γονεις μου απο παρασκευη και εκατσα να τους χαρω!! γι αυτο χαθηκα λιγο.. θα κατσουν να παμε σε ενα γιατρο σημερα γτ ο πατερας μου εχει πολυποδα στις φωνητικες χορδες και κατα 99% θα χρειαστει χειρουργειο...

να εχετε μια ομορφη μερα ολες!!!!❤️❤️❤️

@babyblue94 περιμενουμε τα αποτελεσματα της χοριακης σου!!! μακαρι να ανεβει πολυ και συντομα να πατε στο γυναικολογο να ακουσετε καρδουλα!!!💓

@misofeggaro μου μην αγχωνεσαι!! ολα θα πανε καλα!!! θα δεις οτι με το γιατρο θα πιασετε το νημα απο την αρχη και μονο βοηθεια θα σου προσφερει!!! θα περιμενουμε τα νεα σου!!!💞

@anli1978 εύχομαι να μην ειναι βιοχημικη και σε μερικους μήνες να κρατας ενα γερο μωρακι στην αγκαλια σου!!!!🙏👶😍

Πολλα περαστικα στο μπαμπα σου κοριτσι μου!!!🙏💗🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 1996.2  η χοριακη 

Ακόμα κλαίω. 😌😌☺️☺️

Μπραβοοοο....συγχαρητήρια κοριτσάρα μου...τώρα νομίζω μπορείς να δεις πολλά στον υπέρηχο...ποτέ θα πας;;; άντε ηρέμησε κ ζηστο γιατί σου αξίζει ❣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 1996.2  η χοριακη 

Ακόμα κλαίω. 😌😌☺️☺️

Υπέροχα! Το εμβρυακι σου προχωράει φουλ! Και όχι άλλο κλάμα, τώρα μόνο χαρές και ψυχραιμία! 😘👶🎁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 1996.2  η χοριακη 

Ακόμα κλαίω. 😌😌☺️☺️

Και μολις διαβαζα τα μηνυματα σου και θα σε ρωτουσα!!!!  Μπραβο κοριτσι μου!!!!!!!!!!!!!!!! Αντε να ηρεμησεις λιγο να παρεις τα πανω σου💗💗💗 Με το καλο ο πρωτος υπερηχος!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η anli1978 είπε:

Μπραβοοοο....συγχαρητήρια κοριτσάρα μου...τώρα νομίζω μπορείς να δεις πολλά στον υπέρηχο...ποτέ θα πας;;; άντε ηρέμησε κ ζηστο γιατί σου αξίζει ❣

 

στις Just now, ο/η misofeggaro είπε:

Υπέροχα! Το εμβρυακι σου προχωράει φουλ! Και όχι άλλο κλάμα, τώρα μόνο χαρές και ψυχραιμία! 😘👶🎁

Θέλω να αρχίσω να το ζω επιτέλους. Επειδή δεν το έχω χαρεί ακόμα. 

Εχω στείλει στον γιατρό να μου πει πότε να πάω. 

Οπότε αναμενω. Θέλω τόσο να το δω. ♥️♥️😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Μπραωο κοριτσι μου!!!!!!!!!! Πολυ χαιρομαι που πηγαν ολα τοσο καλα💗 Με το καλο η ωοληψια🙂🙂🙂

Αχχχ μακάρι να μονιμοποιηθούν ολα και να φωλιασουν! Σε ευχαριστώ κορίτσι μου!!! ❤❤❤ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 34 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Κορίτσια μου 1996.2  η χοριακη 

Ακόμα κλαίω. 😌😌☺️☺️

Τέλεια πωπω πω υπερδιπλασιάστηκε 😊😊😊😊👶👶👶👶💖💖💖 ποτέ θα πας στο γιατρο;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η anli1978 είπε:

Ναι Αλλά τι κύκλο εχεις;;;Εγώ σχεδόν στάνταρ 27 28...κ ωορρηξία 13η με 14η στανταρ όμως 

Ηρεμησε και όλα καλά θα πάνε!!! Θα κανεις ξανά σε 2 μερες και θα είναι πιο πάνω θα δεις 😊👶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Raf123 είπε:

Τέλεια πωπω πω υπερδιπλασιάστηκε 😊😊😊😊👶👶👶👶💖💖💖 ποτέ θα πας στο γιατρο;;;

Θ πάω την Τετάρτη το βράδυ. Μου είπε ότι λογικά θα δούμε σάκο. Αλλά να μην απογοητευτω αν δεν ακούσουμε καρδούλα. Ίσως λέει είναι νωρίς για καρδούλα..λέω εντάξει .ας δούμε μόνο το σάκο. Πάλι ευτυχισμενη θα είμαι χαχαχα

Μου είπε και αυτός εντυπωσιακή η αύξηση σου ...του είπα ότι φοβάμαι για εξωμήτρια και τετοια. Και λέει να μην τα σκέφτομαι με τέτοια χοριακη και τέτοια προγεστερόνη δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση. 

Ουφφφ σημερα θα κοιμηθώ πολύ ήρεμα..χαχαχ και θα ανυπομονώ για την Τετάρτη ♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ηρεμησε και όλα καλά θα πάνε!!! Θα κανεις ξανά σε 2 μερες και θα είναι πιο πάνω θα δεις 😊👶

Και εγώ πιστεύω ρε κορίτσι μου ότι έχεις πάει πολύ νωρίς. Ωστόσο δεν του λες του γιατρού μήπως σου δώσει λίγη προγεστερόνη από κάτω να σε βοηθήσει.; 

Ακόμα να μην απογοητευεσαι. Στο κάτω κάτω δεν είναι αρνητική. Και τα τεστ δείχνουν περίεργα τις γραμμές. Εγώ είχα τα one step  και έκανα κάθε μερα. Τα τελείωσα και τα 20 χαχαχα. Τις πρώτες μέρες γινόταν πιο έντονο. Κάποια στιγμή μου φαινόταν συνέχεια ίδιο. Και απογοητευομουν αλλά δεν υπήρχε λόγος.  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντωμεταξύ κορίτσια έχουν περάσει πάνω από 12 ώρες που έκανα το ψηφιακό τεστ το έχω ανοίξει στη μέση και το βιβλιαράκι ακόμα εκεί.. Η ταινία που έχει μέσα το τεστ είχε μια πολύ άχνη γραμμή εκτός από την γραμμή ελέγχου αλλά υποθέτω ότι θα την είχε άσχετα από το αποτέλεσμα... Μωρέ αν ξανά πάρω εγω ψηφιακό τεστ να μαζευτείτε όλες και να με φτυσετε

IMG_20220131_184156.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Εντωμεταξύ κορίτσια έχουν περάσει πάνω από 12 ώρες που έκανα το ψηφιακό τεστ το έχω ανοίξει στη μέση και το βιβλιαράκι ακόμα εκεί.. Η ταινία που έχει μέσα το τεστ είχε μια πολύ άχνη γραμμή εκτός από την γραμμή ελέγχου αλλά υποθέτω ότι θα την είχε άσχετα από το αποτέλεσμα... Μωρέ αν ξανά πάρω εγω ψηφιακό τεστ να μαζευτείτε όλες και να με φτυσετε

IMG_20220131_184156.jpg

εμενα παντως αυτο με την 2η γραμμουλα θετικα με προδιαθετει! δεν πας να παρεις κανενα αλλο να κανεις?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η tina21 είπε:

εμενα παντως αυτο με την 2η γραμμουλα θετικα με προδιαθετει! δεν πας να παρεις κανενα αλλο να κανεις?

Θα πάω να πάρω αύριο και θα το κάνω μεθαύριο αν τελικά δεν έρθει η ακατανομαστη γιατί έχω μείνει ταπί και ψύχραιμη και πληρώνομαι αυριο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Lacostaki είπε:

Θα πάω να πάρω αύριο και θα το κάνω μεθαύριο αν τελικά δεν έρθει η ακατανομαστη γιατί έχω μείνει ταπί και ψύχραιμη και πληρώνομαι αυριο

περιμενουμε λοιπον να μας ενημερωσεις ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...