Μετάβαση σε περιεχόμενο

Πάει ο παλιός ο χρόνος, ας γιορτάσουμε παιδιά, και ο νέος να γεμίσει τις κοιλιές μας με μωρά! 🤰🦋🎁💟


misofeggaro

Recommended Posts

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ποσά στοίχισε η σαλπιγγογραφια σας;; Πήρα τώρα τηλ να ρωτήσω λεπτομέρειες μου είπαν 20 λεπτά 200 ευρώ 😬😬😬

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ποσά στοίχισε η σαλπιγγογραφια σας;; Πήρα τώρα τηλ να ρωτήσω λεπτομέρειες μου είπαν 20 λεπτά 200 ευρώ 😬😬😬

οϊ λαομο... μπορει να με βαλει και εμενα να κανω τον φεβρουαριο γιατι φανταζομαι ειναι το επομενο σταδιο απο τις ορμονικες.. εννα βαλω κοκκινο φωτακι εξω απο την πορτα με τοσα εξοδα που μας επεσαν μαζεμενα δεν την γλιτωνω.. δεν ειναι αραγε στο γεσυ???????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι ποσά στοίχισε η σαλπιγγογραφια σας;; Πήρα τώρα τηλ να ρωτήσω λεπτομέρειες μου είπαν 20 λεπτά 200 ευρώ 😬😬😬

Ραφαέλα μου εμενα κόστισε 150€ στο μητέρα... οντως γυρω στο 20λεπτο κραταει απλα εμενα ειχε διαφορα διαδικαστικα μεχρι να φτασω στο ακτινολογικο και με καθυστερησαν λιγο..

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! καλα θα τα πουμε και τις ημερες που θα πας αλλα μην αγχωνεσαι απο τωρα..... εχεις ενα μηνα μπροστα!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Κορίτσια μου Καλημεραα!!!! Τι βροχές είναι αυτες τι αέρας είναι αυτος!! ⛈⛈⛈Έγινα μούσκεμα τα παπούτσια ελπίζω να μην χάλασα!!! Και τα μαλλιά χάλια 😂 σαν αχτένιστη είμαι 
 

Πηγα στο ομοιοπαθητικό μου! Του είπα για όλα για τος ορμόνες κτλ! Όσο αφορά το άγχος μου είπε ότι δεν είναι ακριβώς άγχος είναι υπερένταση και ότι σκέφτομαι πολύ δεν με αφηνω να χαλαρώσω να ηρεμήσω γενικά δεν μπορώ να είμαι ΖΕΝ!!! Έχει δίκιο αφού κ στον ύπνο μου ξυπνάω και όλο σκέφτομαι…Αχ πως να είμαι ανθρωπε μου που τρέχουμε να τα προλάβουμε όλα!!! Παρ όλα εγκεφαλικά λειτουργώ καλά (πάλι καλά δεν έχασα το μυαλό μου 😂😂😂

Οσο για την προλακτινη μου έδωσε ένα βότανο αλλα δεν ξέρω αν θα το πάρω γιατί ήδη παιρνω dostinex! Και δεν κάνει να τα παίρνεις μαζί…θα δω βασικα θα συνεχίσω το ένα βότανο που με ηρεμεί καπως και για το άλλο θα δω

απο το πρωι εμας γινοταν χαμος.. βασικα απο το βραδυ.. το πρωι μεχρι να τους παρω σχολειο γιναμε πουλακια.. ελπιζω να μην αρρωστησουν ... φυσαει πολυ.. νομιζω θα παω πετοντας στο χωριο.. τον φοβαμαι τον αερα γιατι δεν εχεις πληρη ελεγχο του αυτοκινητου και ο δρομος για το χωριο ειναι καπως δυσκολος με τοσες στροφες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαέλα μου εμενα κόστισε 150€ στο μητέρα... οντως γυρω στο 20λεπτο κραταει απλα εμενα ειχε διαφορα διαδικαστικα μεχρι να φτασω στο ακτινολογικο και με καθυστερησαν λιγο..

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! καλα θα τα πουμε και τις ημερες που θα πας αλλα μην αγχωνεσαι απο τωρα..... εχεις ενα μηνα μπροστα!!😉

Οντως δεν πρέπει να αγχώνομαι μου το είπε κ ο ομοιοπαθητικός το πρωί πρέπει να χαλαρώσω…🧘‍♀️🧘‍♀️🧘‍♀️🧘‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

οϊ λαομο... μπορει να με βαλει και εμενα να κανω τον φεβρουαριο γιατι φανταζομαι ειναι το επομενο σταδιο απο τις ορμονικες.. εννα βαλω κοκκινο φωτακι εξω απο την πορτα με τοσα εξοδα που μας επεσαν μαζεμενα δεν την γλιτωνω.. δεν ειναι αραγε στο γεσυ???????

Ευτυχως ρώτησα να βάλω στην άκρη 200 ευρώ να μην τα πάω όλα στην τράπεζα… δεν ξέρω αν καλύπτεται από το γεσυ! Αν καλύπτεται θα πρέπει να εχεις παραπεμπτικό σε ακτινολόγο…τώρα θα το ψάξω κ θα σου πω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα καλή εβδομάδα!!Και εδώ κορίτσια ρίχνει απίστευτη βροχή!!Ευτυχώς η πιο πολύ έπιασε μόλις έφτασα στη δουλειά και δεν έγινα μούσκεμα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα κοριτσια μου!!!! καλη εβδομαδα να εχουμε!!! ευχομαι να ερθουν κι αλλα θετικα τεστακια στην παρεα!!!

@Froufro μου πως ειστε;; κανατε κι αλλα τεστ; ο μεγαλος σου γιος πως ειναι; Ευχομαι να ειναι ολα καλα!!!!🙏🙏❤️❤️❤️❤️❤️

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλά είναι το παιδί, δώξα τω θεώ δεν εμφανίζει τίποτα. Εγώ έκανα ξανά rapid αρνητικό αλλά έκανα πάλι ένα pcr κ περιμένω αύριο αποτελέσματα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλά είναι το παιδί, δώξα τω θεώ δεν εμφανίζει τίποτα. Εγώ έκανα ξανά rapid αρνητικό αλλά έκανα πάλι ένα pcr κ περιμένω αύριο αποτελέσματα 

Μπραβο κοριτσι μου!!! καλο σημαδι το αρνητικο ραπιντ!!! ολα θα πανε καλα θα το δεις!!!🙏❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Ευτυχως ρώτησα να βάλω στην άκρη 200 ευρώ να μην τα πάω όλα στην τράπεζα… δεν ξέρω αν καλύπτεται από το γεσυ! Αν καλύπτεται θα πρέπει να εχεις παραπεμπτικό σε ακτινολόγο…τώρα θα το ψάξω κ θα σου πω 

E φανταζομαι θα το κανονισει η γυναικολογος αν θα μου πει να κανω την εξεταση.. ας παω τον φεβραρη και βλεπω αλλα σιγουρα καποιες εξετασεις θα με βαλει να κανω η ο αντρας μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλά είναι το παιδί, δώξα τω θεώ δεν εμφανίζει τίποτα. Εγώ έκανα ξανά rapid αρνητικό αλλά έκανα πάλι ένα pcr κ περιμένω αύριο αποτελέσματα 

Να πάνε όλα καλά εύχομαι να γεννήσεις με τον γιατρό που σε παρακολουθεί και να ξανά ενωθείτε όλη η οικογένεια μαζί με το νέο μέλος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλά είναι το παιδί, δώξα τω θεώ δεν εμφανίζει τίποτα. Εγώ έκανα ξανά rapid αρνητικό αλλά έκανα πάλι ένα pcr κ περιμένω αύριο αποτελέσματα 

Αφού είσαι αρνητική ακόμη μια χαρά αυτό είναι θετικό 😘💕 Σε μια εβδομάδα θα έχετε την μικρή σας…όλα καλά θα είναι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Ραφαέλα μου εμενα κόστισε 150€ στο μητέρα... οντως γυρω στο 20λεπτο κραταει απλα εμενα ειχε διαφορα διαδικαστικα μεχρι να φτασω στο ακτινολογικο και με καθυστερησαν λιγο..

Ευχομαι να πανε ολα καλα!!!! καλα θα τα πουμε και τις ημερες που θα πας αλλα μην αγχωνεσαι απο τωρα..... εχεις ενα μηνα μπροστα!!😉

20 λεπτα , εγω νομιζω 2-3!!!!!!!!!!!!😩😩😩

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου. Καλά είναι το παιδί, δώξα τω θεώ δεν εμφανίζει τίποτα. Εγώ έκανα ξανά rapid αρνητικό αλλά έκανα πάλι ένα pcr κ περιμένω αύριο αποτελέσματα 

Αχ τι ωραια κοριτσι μου!! Καθε μερα που περναει ειναι μια νικη, πολυ χαιρομαι μπραβο💖💖💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

20 λεπτα , εγω νομιζω 2-3!!!!!!!!!!!!😩😩😩

η εξεταση ειναι πολυ συντομη... τα διαδικαστικα κρατανε τοσο.. για να σου δωσω να καταλαβαεις, εμενα ηρθε η ακτινολογος και μου εξηγουσε ακριβως τι θα δουνε κλπ κλπ.. πως θα γινει ολη η εξεταση.. επισης αφοτου τελειωσε η εξεταση, μετα απο 10-15 λεπτα με ξαναφωναξαν και μου εκαναν ακτινογραφια (χαμηλα στην κοιλια και σε ορθια θεση) για να δουν οτι το σκιαγραφικο εχει υποχωρησει...

η ολη εξεταση κραταει οντως πολυ λιγα λεπτα... μην αγχωνεσαι.. στο λεω εγω που ειχα απειρο αγχος αλλα μετα καταλαβα οτι δεν ηταν τιποτα παρα ενας στιγμιαιος εντονος πονος που τον ξεχνας αμεσως.... 

και σκεψου οτι μετα θα εισαι πιο γονιμη γτ καθαριζουν οι σαλπιγγες!!!!!😉😉😉❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

η εξεταση ειναι πολυ συντομη... τα διαδικαστικα κρατανε τοσο.. για να σου δωσω να καταλαβαεις, εμενα ηρθε η ακτινολογος και μου εξηγουσε ακριβως τι θα δουνε κλπ κλπ.. πως θα γινει ολη η εξεταση.. επισης αφοτου τελειωσε η εξεταση, μετα απο 10-15 λεπτα με ξαναφωναξαν και μου εκαναν ακτινογραφια (χαμηλα στην κοιλια και σε ορθια θεση) για να δουν οτι το σκιαγραφικο εχει υποχωρησει...

η ολη εξεταση κραταει οντως πολυ λιγα λεπτα... μην αγχωνεσαι.. στο λεω εγω που ειχα απειρο αγχος αλλα μετα καταλαβα οτι δεν ηταν τιποτα παρα ενας στιγμιαιος εντονος πονος που τον ξεχνας αμεσως.... 

και σκεψου οτι μετα θα εισαι πιο γονιμη γτ καθαριζουν οι σαλπιγγες!!!!!😉😉😉❤️❤️

Εσένα Αντωνία μου η γιατρος σου είπε σε ποσό διάστημα να προσπαθείτε μετά την σαλπιγγογραφια;; Εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε βέβαια (όχι ο γυναικολόγος δεν μίλησα μαζί του) μου είπε ότι συνήθως οι γυναικολόγοι δίνουν περιθώριο μετά την σαλπιγγογραφια άλλους 6 μηνες…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εσένα Αντωνία μου η γιατρος σου είπε σε ποσό διάστημα να προσπαθείτε μετά την σαλπιγγογραφια;; Εμένα η ενδοκρινολόγος μου είπε βέβαια (όχι ο γυναικολόγος δεν μίλησα μαζί του) μου είπε ότι συνήθως οι γυναικολόγοι δίνουν περιθώριο μετά την σαλπιγγογραφια άλλους 6 μηνες…

εμενα η γυναικολογος μου ειπε να παρω προφυλαξεις το μηνα που εκανα τη σαλπιγγογραφια (λογω του σκιαγραφικου) και οτι τους επομενους 2-3 μηνες ειμαι υπεργονιμη... δεν μου ειπε ποσο χρονο να δωσω..

επισης μιλσαμε με τον ουρολογο για τις βιταμινες του αντρα μου και μας ειπε οτι μετα το 3μηνο θα δουμε διαφορα στο σπερμα και τωρα ολοκληρωνει το 2ο μηνα που παιρνει βιταμινες... ελπιζω στο επομενο 2μηνο να ερθει το θαυμα!!!🙏🙏

επισης @Raf123και @Hopemumtobeοταν πατε για σαλπιγγογραφια παρτε και μια σερβιετα μαζι σας. εμενα δεν μου το ειπε κανεις και ευτυχως μου εδωσαν μια στο μητερα... να σας πω την αληθεια δεν ειχα ιδιαιτερο αιμα μετα την εξεταση ουτε τις επομενες μερες (αν και ειχα διαβασει οτι καποιες κοπελες εχουν λιγη αιμορραγια) αλλα καλου κακου παρτε 1-2 σερβιετες μαζι...😉❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια θα σας πω ένα θαυματακι που έζησα να δείτε την πρόνοια της Παναγίας. Όταν προσπαθούσα να μείνω έγκυος είχα διαβάσει εδώ για τη ζώνη της Παναγίας και έλεγα συνέχεια να στείλω ένα γράμμα να μου στείλουν και εμένα... μένω έγκυος και έρχεται η κοπέλα που μας καθαρίζει τα γραφεία και μου φέρνει κομμάτι από τη ζώνη της Παναγίας γιατί έμαθε ότι είμαι έγκυος να με προστατεύει... δεν είχα πει τίποτα... Μεγάλη η Χάρη της. 

Τρεις μήνες δεν την έχω βγάλει από πάνω μου. Την είχα πάρει όταν φέρανε το προσκύνημα από το Βατοπέδι εδώ στην πόλη μας και πάντα την φύλαγα στο κομοδίνο μου. Και τώρα είμαι έγκυος. Μεγάλη η χάρη της. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

εμενα η γυναικολογος μου ειπε να παρω προφυλαξεις το μηνα που εκανα τη σαλπιγγογραφια (λογω του σκιαγραφικου) και οτι τους επομενους 2-3 μηνες ειμαι υπεργονιμη... δεν μου ειπε ποσο χρονο να δωσω..

επισης μιλσαμε με τον ουρολογο για τις βιταμινες του αντρα μου και μας ειπε οτι μετα το 3μηνο θα δουμε διαφορα στο σπερμα και τωρα ολοκληρωνει το 2ο μηνα που παιρνει βιταμινες... ελπιζω στο επομενο 2μηνο να ερθει το θαυμα!!!🙏🙏

επισης @Raf123και @Hopemumtobeοταν πατε για σαλπιγγογραφια παρτε και μια σερβιετα μαζι σας. εμενα δεν μου το ειπε κανεις και ευτυχως μου εδωσαν μια στο μητερα... να σας πω την αληθεια δεν ειχα ιδιαιτερο αιμα μετα την εξεταση ουτε τις επομενες μερες (αν και ειχα διαβασει οτι καποιες κοπελες εχουν λιγη αιμορραγια) αλλα καλου κακου παρτε 1-2 σερβιετες μαζι...😉❤️

Ευχαριστουμε γαια συμβουλες Τονια μου, καλα πριν παω θα σε ξαναρωτησω μην νομιζεις😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

εμενα η γυναικολογος μου ειπε να παρω προφυλαξεις το μηνα που εκανα τη σαλπιγγογραφια (λογω του σκιαγραφικου) και οτι τους επομενους 2-3 μηνες ειμαι υπεργονιμη... δεν μου ειπε ποσο χρονο να δωσω..

επισης μιλσαμε με τον ουρολογο για τις βιταμινες του αντρα μου και μας ειπε οτι μετα το 3μηνο θα δουμε διαφορα στο σπερμα και τωρα ολοκληρωνει το 2ο μηνα που παιρνει βιταμινες... ελπιζω στο επομενο 2μηνο να ερθει το θαυμα!!!🙏🙏

επισης @Raf123και @Hopemumtobeοταν πατε για σαλπιγγογραφια παρτε και μια σερβιετα μαζι σας. εμενα δεν μου το ειπε κανεις και ευτυχως μου εδωσαν μια στο μητερα... να σας πω την αληθεια δεν ειχα ιδιαιτερο αιμα μετα την εξεταση ουτε τις επομενες μερες (αν και ειχα διαβασει οτι καποιες κοπελες εχουν λιγη αιμορραγια) αλλα καλου κακου παρτε 1-2 σερβιετες μαζι...😉❤️

Κι εμεις στο τελος δευτερου μηνα ημαστε με βιταμινες ανδρα μου πανω κατω αντε να δουμε! Καλα εμεις εχουμε σοβαρο θεμα βεβαια δεν ημαστε στη δικη σας κατηγορια αλλα τι να πω καναμε και επεμβαση μπορει και κατι να αλλαξει λιγο προς το θετικο! Ποιος ξερει😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mary.Ger είπε:

Τρεις μήνες δεν την έχω βγάλει από πάνω μου. Την είχα πάρει όταν φέρανε το προσκύνημα από το Βατοπέδι εδώ στην πόλη μας και πάντα την φύλαγα στο κομοδίνο μου. Και τώρα είμαι έγκυος. Μεγάλη η χάρη της. 

Μπραωο κοριτσι μου, πολυ γλυκια και ελπιδοφορα η ιστορια σου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ευχαριστουμε γαια συμβουλες Τονια μου, καλα πριν παω θα σε ξαναρωτησω μην νομιζεις😂😂😂

εννοειται καλε!!!! οτι θελετε να ρωτησετε και μπορω να βοηθησω, χαρα μου!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Antonia2 είπε:

εννοειται καλε!!!! οτι θελετε να ρωτησετε και μπορω να βοηθησω, χαρα μου!!!!❤️❤️❤️

αχαχαχαχαχ το ξερω ευχαριστω💗 ειμαι πολυ της λεπτομερειας θελω να τα ξερω ολα πριν  ασε αρρωστια😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κι εμεις στο τελος δευτερου μηνα ημαστε με βιταμινες ανδρα μου πανω κατω αντε να δουμε! Καλα εμεις εχουμε σοβαρο θεμα βεβαια δεν ημαστε στη δικη σας κατηγορια αλλα τι να πω καναμε και επεμβαση μπορει και κατι να αλλαξει λιγο προς το θετικο! Ποιος ξερει😉

εννοειται οτι μπορει να αλλαξε το σπερμα! αλλα εχουμε διαβασει και για θαυματα χωρις την επεμβαση.. οταν η φυση (ή ο Θεός) θελει, η επιστημη σηκωνει τα χερια ψηλα....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια πάνω που είπα αυτό το μήνα δε θα κάνω τεστ ωορρηξιας και ότι γίνει…οπως άνοιξα το ντουλαπάκι είδα τα τεστ και λεω άντε ας κάνω ένα!! Και τι να δω πιο θετικό πεθαίνεις 10η ημέρα του κύκλου πραγματικά δεν ξέρω τι συμβαίνει…θα είχαμε έτσι κ αλλιως επαφή σήμερα αλλα μου άλλαξε τα σχέδια!! Νομίζω από την αγωνία μου για την σαλπιγγογραφια μου ήρθαν όλα πιο νωρις…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...