Μετάβαση σε περιεχόμενο

Γαλα μονο σε μπιμπερο


Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια!! Θα ηθελα την γνωμη σας!!

Εχω εναν μπεμπη 23 μηνων και ενω χρησιμοποιει ποτηρι,καλαμακι για νερο και χυμους ανετα,το γαλα μονι αρνειται να το πιει σε οτι δεν ειναι μπιμπερο..εχω δοκιμασει διαφορα τρικ,αλλα μονο ρουφωντας απο μπιμπερο το πινει..Τι αλλο να δοκιμασω λετε; θελω σιγα σιγα να του το κοψω το μπιμπερο στο γαλα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Θα ηθελα την γνωμη σας!!

Εχω εναν μπεμπη 23 μηνων και ενω χρησιμοποιει ποτηρι,καλαμακι για νερο και χυμους ανετα,το γαλα μονι αρνειται να το πιει σε οτι δεν ειναι μπιμπερο..εχω δοκιμασει διαφορα τρικ,αλλα μονο ρουφωντας απο μπιμπερο το πινει..Τι αλλο να δοκιμασω λετε; θελω σιγα σιγα να του το κοψω το μπιμπερο στο γαλα...

Γεια σου κορίτσι μου πως είσαι? Ο μικρός μου είναι σχεδόν 4 κ ακόμα (μόνο) το γάλα τον αφήνω να το πίνει σε μπιμπερό.... όπως έκανα κ με τον μεγάλο μου. Λέω να το κόψουμε το καλοκαίρι. Δεν νομίζω ότι πειράζει αφού είναι μόνο το γάλα... νιώθουν ασφάλεια συναισθηματικά. Ειναι πανέξυπνο παιδάκι κ στα πάντα λειτουργεί πολύ ώριμα, δεν νομίζω δηλ ότι αυτή η συνήθεια τον κρατάει πίσω σε κάτι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Froufro είπε:

Γεια σου κορίτσι μου πως είσαι? Ο μικρός μου είναι σχεδόν 4 κ ακόμα (μόνο) το γάλα τον αφήνω να το πίνει σε μπιμπερό.... όπως έκανα κ με τον μεγάλο μου. Λέω να το κόψουμε το καλοκαίρι. Δεν νομίζω ότι πειράζει αφού είναι μόνο το γάλα... νιώθουν ασφάλεια συναισθηματικά. Ειναι πανέξυπνο παιδάκι κ στα πάντα λειτουργεί πολύ ώριμα, δεν νομίζω δηλ ότι αυτή η συνήθεια τον κρατάει πίσω σε κάτι...

Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!! Μου εδωσες θαρρος με αυτο να ξερεις! Κι εγω ετσι πιστευω,απο τη στιγμη που μονο το γαλα πινει ετσι..Οτι ειναι κατι σαν ιεροτελεστια γι'αυτον! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Sofia86 είπε:

Καλησπερα κοριτσια!! Θα ηθελα την γνωμη σας!!

Εχω εναν μπεμπη 23 μηνων και ενω χρησιμοποιει ποτηρι,καλαμακι για νερο και χυμους ανετα,το γαλα μονι αρνειται να το πιει σε οτι δεν ειναι μπιμπερο..εχω δοκιμασει διαφορα τρικ,αλλα μονο ρουφωντας απο μπιμπερο το πινει..Τι αλλο να δοκιμασω λετε; θελω σιγα σιγα να του το κοψω το μπιμπερο στο γαλα...

καλησπέρα και από μένα. ο μικρός μου επίσης τεσσάρων ετών, το γάλα μονο σε Μπιμπερο, ξαπλωμένος σε κρεβάτι. πήγα να του το κόψω λέγοντας πως το Μπιμπερο χάλασε, μυρίζει και τα λοιπά... και τελικά μου έκοψε το γάλα! πλέον μόνο με δημητριακά, δεν το θέλει ούτε με hemo. το μετάνιωσα που τον πίεσα.. επειδή είναι ένα πολύ ώριμο και συζητήσιμο παιδάκι, πίστευα πως θα τα κατάφερνα. από μια σκοπιά τα κατάφερα... αλλά όχι με το επιθυμητό αποτέλεσμα... ΧΑ ΧΑ χααα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Να χαιρεσαι το παιδάκι σου. Λογικα τ ηρεμει τ πιπιλισμα π μπορει κ κανει στο μπιμπερο. Το χαλαρωνει κ τ βοηθα να κοιμηθει. Γι αυτο το θελει εκει. Θα τ κοψει σιγα σιγα μην αγχωνεσαι. Αστο όταν ειναι έτοιμο. Μπορει αν του το κοψεις αποτομα να δυσκολευεται να αποκοιμηθει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 2:12 ΜΜ, ο/η konstantinav είπε:

καλησπέρα και από μένα. ο μικρός μου επίσης τεσσάρων ετών, το γάλα μονο σε Μπιμπερο, ξαπλωμένος σε κρεβάτι. πήγα να του το κόψω λέγοντας πως το Μπιμπερο χάλασε, μυρίζει και τα λοιπά... και τελικά μου έκοψε το γάλα! πλέον μόνο με δημητριακά, δεν το θέλει ούτε με hemo. το μετάνιωσα που τον πίεσα.. επειδή είναι ένα πολύ ώριμο και συζητήσιμο παιδάκι, πίστευα πως θα τα κατάφερνα. από μια σκοπιά τα κατάφερα... αλλά όχι με το επιθυμητό αποτέλεσμα... ΧΑ ΧΑ χααα 

χαχαχαχα κοιτα να δεις,ειναι αυτο που λεμε πας για μαλλι και βγαινεις κουρεμενη!!!!Μπιμπερο?μπιμπερο,τι να κανουμε??Αφου εχουν δικη τους αποψη τα βλασταρακια μας!😆

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/12/2021 at 9:34 ΜΜ, ο/η Diwni είπε:

Καλησπέρα! Να χαιρεσαι το παιδάκι σου. Λογικα τ ηρεμει τ πιπιλισμα π μπορει κ κανει στο μπιμπερο. Το χαλαρωνει κ τ βοηθα να κοιμηθει. Γι αυτο το θελει εκει. Θα τ κοψει σιγα σιγα μην αγχωνεσαι. Αστο όταν ειναι έτοιμο. Μπορει αν του το κοψεις αποτομα να δυσκολευεται να αποκοιμηθει.

Καλησπερα κοριτσι μου!!εχεις απολυτο δικιο,δεν θελω να τον πιεσω γιατι στον συγκεκριμενο η πιεση δημιουργει αντιδραση!Για να ειναι μονο το γαλατακι που προτιμαει σε μπιμπερο θα ειναι η ιεροτελεστια του!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...