Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μωράκια Αυγούστου 2022❤️💙❤️💙


Recommended Posts

Καλησπέρα, κορίτσια! Σήμερα το απόγευμα έχω την αυχενική. Έχω κάποιες απορίες. Θα μου πάρουν και αίμα; Δεν βγαίνουν κατευθείαν τα αποτελέσματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 427
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Σήμερα το απόγευμα έχω την αυχενική. Έχω κάποιες απορίες. Θα μου πάρουν και αίμα; Δεν βγαίνουν κατευθείαν τα αποτελέσματα;

Εάν έδωσες αίμα πριν για Papp a kλ όχι αλλιώς λογικά θα σου πάρουν. Θα σου πει ο γιατρός. Εμένα σήμερα βγήκαν τα αποτελέσματα όλα καλα ευτυχώς❣️❣️❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαργαριτα έγω έδωσα την προηγουμενη μέρα αιμα. Μου ειχαν πει οτι τα αποτελεσματα για την παπ-α και την ελευθερη χοριακη βγαινουν ειτε αργα την ιδια μερα ή πρωι πρωι την επομενη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Μαργαρίτσ είπε:

Καλησπέρα, κορίτσια! Σήμερα το απόγευμα έχω την αυχενική. Έχω κάποιες απορίες. Θα μου πάρουν και αίμα; Δεν βγαίνουν κατευθείαν τα αποτελέσματα;

Μαργαρίτα τι έκανες τελικά. ; Σε σκεφτόμαστε όλες να ξερεις! Είναι ωραίο που στηρίζουμε η μια την άλλη 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Μαργαρίτα τι έκανες τελικά. ; Σε σκεφτόμαστε όλες να ξερεις! Είναι ωραίο που στηρίζουμε η μια την άλλη 💖

Κορίτσια όλα καλά ευτυχώς! Σαν εικόνα και μετρήσεις όλα φυσιολογικά. Έδωσα και αίμα αλλά τα αποτελέσματα θα βγουν αύριο ελπίζω. Θα μου στείλουν email μου είπαν. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 22/2/2022 at 1:54 ΜΜ, ο/η Mary.Ger είπε:

Mου έκοψε την σαλοσπιρ, την κορτιζόνη και την lentogest. Παίρνω ακόμη όμως cyclacur, prolutex,vasclor και την αντιπηκτική πέρα από τις βιταμίνες και το χαπακι του θυρεοειδή. Οι γιατροί σήμερα στο πανεπιστημιακό μου είπανε να κόψω οπωσδήποτε τα cyclacur και prolutex γιατί επηρεάζεται το συκώτι οπότε την Πέμπτη που θα πάω στον γιατρό θα του πω τι γίνεται με αυτά τα φάρμακα?; Λες να μας ξέχασαν?? Εσένα μέχρι πότε σου είπε?

Έκανα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια σήμερα! Όλα καλά αλλά περιμένω και τις αιματολογικές τώρα. Μου είπε να κόψω Cyclacur, προγεστερονη και Σαλοσπίρ και να κρατήσω μόνο τις αντιπηκτικές, felicine και σίδηρο. Με είπε πως μπορώ να κλείσω τώρα και την τρίτη δόση του εμβολίου … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 25/2/2022 at 7:49 ΜΜ, ο/η blueheart είπε:

Έκανα κι εγώ την αυχενική διαφάνεια σήμερα! Όλα καλά αλλά περιμένω και τις αιματολογικές τώρα. Μου είπε να κόψω Cyclacur, προγεστερονη και Σαλοσπίρ και να κρατήσω μόνο τις αντιπηκτικές, felicine και σίδηρο. Με είπε πως μπορώ να κλείσω τώρα και την τρίτη δόση του εμβολίου … 

Τέλεια νέα! Επιτέλους να ξενοιασουμε από τα φάρμακα. Κι εμένα το ίδιο μου είπε, θα συνεχίσω μόνο την προγεστερόνη γιατί ήταν λιγάκι χαμηλή στην εξέταση. Τις αντιπηκτικες μάλλον θα τις κάνουμε μέχρι το τέλος δυστυχώς...

Κορίτσια φύλο σας είπανε στην αυχενική!!;??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Mary.Ger είπε:

Τέλεια νέα! Επιτέλους να ξενοιασουμε από τα φάρμακα. Κι εμένα το ίδιο μου είπε, θα συνεχίσω μόνο την προγεστερόνη γιατί ήταν λιγάκι χαμηλή στην εξέταση. Τις αντιπηκτικες μάλλον θα τις κάνουμε μέχρι το τέλος δυστυχώς...

Κορίτσια φύλο σας είπανε στην αυχενική!!;??

Καλησπέρα εμένα στην αυχενική δεν μου είπε φύλο αλλά δεν ρώτησα κιόλας να σου πω την αλήθεια… αλλά μια γνωστή μου που πάμε  στον ίδιο γιατρό αυτήν όταν πήγε για αυχενική της είπε το φύλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Elk είπε:

Καλησπέρα εμένα στην αυχενική δεν μου είπε φύλο αλλά δεν ρώτησα κιόλας να σου πω την αλήθεια… αλλά μια γνωστή μου που πάμε  στον ίδιο γιατρό αυτήν όταν πήγε για αυχενική της είπε το φύλο.. 

Κι εμένα! Ήταν 3 εμβρυολογοι κι ο ένας χαριτολογώντας ρώτησε την άλλη γιατρό που ήταν μπροστά στο μόνιτορ να πούμε το φύλο στην κοπέλα?!! Εγώ έπαθα ένα σοκ γιατί δεν περίμενα τόσο νωρίς να φαίνεται!

Με ρώτησαν τι πιστεύω εγώ, κι όταν τους είπα ότι μάλλον είναι δύο κορίτσια μου είπε μέσα έπεσες!  Μάλλον παίζει ρόλο η θεση από τα μωράκια στο αν θα φανεί. Οπότε περιμένουμε δύο μπεμπούλες!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φύλο δεν είδαμε γιατί έκανε κωλοτούμπες συνέχεια … δεν καθόταν ήσυχο σε ένα σημείο. Αλλά εντάξει επειδή θα θέλαμε πολύ και οι δυο να είναι κοριτσάκι, 99% θα είναι αγόρι 😂 γερό να είναι και να το μάθω κι αργότερα δεν με απασχολεί καθόλου σε αυτή τη φάση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια μου!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από το nipt.. δόξα το θεό όλα είναι καλα, με πιθανότητα για σύνδρομο down 1/10000... Μάθαμε και το φύλο...κοριτσάκι,η μικρή μου έχει αδελφούλα...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν τέλεια αποτελέσματα,♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από το nipt.. δόξα το θεό όλα είναι καλα, με πιθανότητα για σύνδρομο down 1/10000... Μάθαμε και το φύλο...κοριτσάκι,η μικρή μου έχει αδελφούλα...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν τέλεια αποτελέσματα,♥️

άντε τέλεια!!!!είδες ;; με το καλό το κοριτσάκι σου!όλα καλά! αχ κ εγώ περιμένω αποτελέσματα και νιπτ και άλλων εξετάσεων αρχές του μήνα !

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Καλό μήνα κορίτσια μου!!! Μόλις πήρα τα αποτελέσματα από το nipt.. δόξα το θεό όλα είναι καλα, με πιθανότητα για σύνδρομο down 1/10000... Μάθαμε και το φύλο...κοριτσάκι,η μικρή μου έχει αδελφούλα...

Εύχομαι σε όλα τα κορίτσια που περιμένουν να έχουν τέλεια αποτελέσματα,♥️

Υπέροχα νέα! Με το καλό να υποδεχτείς τη μικρούλα σου. Πόσο καιρό έκανε να βγει η nipt? Εγώ θα την κάνω την Παρασκευή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η blueheart είπε:

Υπέροχα νέα! Με το καλό να υποδεχτείς τη μικρούλα σου. Πόσο καιρό έκανε να βγει η nipt? Εγώ θα την κάνω την Παρασκευή 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ!! Στις 18/2 έδωσα το αίμα,σήμερα πήρα τα αποτελέσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 19/2/2022 at 2:36 ΜΜ, ο/η Riaki2022 είπε:

Οοο γλυκουλα μουυυυυ! Κ εγώ από νησί είμαι κ φαντάσου μόνο στους γονείς μας κ στα αδέλφια μας το ειπαμε για να μη το μάθουν οοοοοολοι! Όποτε ούτε έσυ θα πάρεις τα ειδικά επιδόματα , άδεια κλ ε; Νομίζω δίνουν επίδομα τοκετού ανεξαρτήτως δουλειάς όμως. ΠΗΤ έχω 17.08 εγώ άρα 10 μέρες ναιιιιι! Να δούμε κ τι έχουμε ! Εσυ τι πιστεύεις. ; Εγώ αγόρι λέω με επιφύλαξη. Η κοιλιά μου είναι μικρή κ χαμηλή!

Γεια σας κορίτσια πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά με είπε και οι εξετάσεις που είδε ήταν καλές… με είπε και φύλο κοριτσάκι εχω 💕 αν και το ένστικτο μου έλεγε για αγόρι αλλά τελικά έπεσα έξω 😂 είμαι 14 εβδομάδα και 3 μέρες εμετούς έχω ακόμα.. μου είπε λίγο ακόμα υπομονή και θα περάσουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κορίτσια πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά με είπε και οι εξετάσεις που είδε ήταν καλές… με είπε και φύλο κοριτσάκι εχω 💕 αν και το ένστικτο μου έλεγε για αγόρι αλλά τελικά έπεσα έξω 😂 είμαι 14 εβδομάδα και 3 μέρες εμετούς έχω ακόμα.. μου είπε λίγο ακόμα υπομονή και θα περάσουν

Τέλεια!! Με το καλό! Θα γέμισει αυγουστιατικα κορίτσια η ομάδα μας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Γεια σας κορίτσια πήγα σήμερα γιατρό όλα καλά με είπε και οι εξετάσεις που είδε ήταν καλές… με είπε και φύλο κοριτσάκι εχω 💕 αν και το ένστικτο μου έλεγε για αγόρι αλλά τελικά έπεσα έξω 😂 είμαι 14 εβδομάδα και 3 μέρες εμετούς έχω ακόμα.. μου είπε λίγο ακόμα υπομονή και θα περάσουν

αχ τέλεια!!!με το καλό το κοριτσάκι σου !όλα καλά..υπομονή με τους εμετούς..κ εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός για τον στομαχόπονο ότι σε λίγο θα φύγουν όλα αυτά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες .περιμενω κι εγω το 2ο θαυματακι με πητ 21/8/22😍😍😍με πολυ υπνηλια και πολλες αναγουλες τωρα στην 15η εβδομαδα.με το καλο τα μωρακια μας 💖💙💖💙💖💙

Φιλια απο θεσσαλονικη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 2/3/2022 at 10:43 ΜΜ, ο/η Mary38 είπε:

Καλησπερα σε ολες τις μανουλες .περιμενω κι εγω το 2ο θαυματακι με πητ 21/8/22😍😍😍με πολυ υπνηλια και πολλες αναγουλες τωρα στην 15η εβδομαδα.με το καλο τα μωρακια μας 💖💙💖💙💖💙

Φιλια απο θεσσαλονικη

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Είμαστε πολύ κοντά 17.08 είμαι εγώ!! Πρώτο παιδάκι κ δε ξέρω ακόμα το φύλο! Υπνηλία κ κούραση φουλ! Αναγούλες αλλά όχι εμετούς ευτυχώς μόνο 3-4 φορές σ όλο το διάστημα. Εσυ ξερεις τι έχεις!;;; Να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν σε όλες μας!❤️💙

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Riaki2022 είπε:

Καλώς ήρθες κορίτσι μου!!! Είμαστε πολύ κοντά 17.08 είμαι εγώ!! Πρώτο παιδάκι κ δε ξέρω ακόμα το φύλο! Υπνηλία κ κούραση φουλ! Αναγούλες αλλά όχι εμετούς ευτυχώς μόνο 3-4 φορές σ όλο το διάστημα. Εσυ ξερεις τι έχεις!;;; Να πάνε όλα ΚΑΤ ευχήν σε όλες μας!❤️💙

Κορίτσια καλησπέρα !!πως μου είστε ;;!ελπίζω εσείς να είστε καλά !!περιεργη η δική μου ημέρα σήμερα όπως και τα αποτελέσματα κυρίως του papp a ..η αυχενική σύμφωνα με τον γιατρό μου πήγε μια χαρά..το μωράκι μου συνεχώς κινιόταν...αλλά έφτασαν οι αιματολογικές και σύνδρομο ντάουν είναι 1:252... τα άλλα 2σύνδρομα είναι οκ..ο γιατρός μου είπε για τροφοβλάστη αλλά επειδή ο πλακούντας είναι πίσω υπάρχει σοβαρός τραυματισμός του εμβρύου..οπότε αναμένουμε το νιφτυ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα !!πως μου είστε ;;!ελπίζω εσείς να είστε καλά !!περιεργη η δική μου ημέρα σήμερα όπως και τα αποτελέσματα κυρίως του papp a ..η αυχενική σύμφωνα με τον γιατρό μου πήγε μια χαρά..το μωράκι μου συνεχώς κινιόταν...αλλά έφτασαν οι αιματολογικές και σύνδρομο ντάουν είναι 1:252... τα άλλα 2σύνδρομα είναι οκ..ο γιατρός μου είπε για τροφοβλάστη αλλά επειδή ο πλακούντας είναι πίσω υπάρχει σοβαρός τραυματισμός του εμβρύου..οπότε αναμένουμε το νιφτυ..

Κοπέλα μου πόσο σε καταλαβαίνω,το πέρασα κ πρόσφατα... πιστεύω ότι όλα είναι μια χαρά με το μωράκι σου!!Εμένα μου είπαν ότι λόγω ηλικίας βγαίνει αυτό το ποσοστό,35 είμαι. Από τη στιγμή που βγήκε καλός ο υπέρηχος,όλα θα είναι καλά!! Έχεις μέρες που έδωσες αίμα για nipt;

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Mariaira είπε:

Κοπέλα μου πόσο σε καταλαβαίνω,το πέρασα κ πρόσφατα... πιστεύω ότι όλα είναι μια χαρά με το μωράκι σου!!Εμένα μου είπαν ότι λόγω ηλικίας βγαίνει αυτό το ποσοστό,35 είμαι. Από τη στιγμή που βγήκε καλός ο υπέρηχος,όλα θα είναι καλά!! Έχεις μέρες που έδωσες αίμα για nipt;

Σου στέλνω μια μεγάλη αγκαλιά♥️

αχ κοριτσάκι μου μακάρι ❤️ ..και εγώ έτσι προσπαθώ να το σκεφτώ γιατί δε θελω να προχωρήσω επεμβατικά...ναι αυτό για τηνηλικία το ανέφερε κ ο γιατρός μαζί με την αυξημένη μου χοριακή βγήκε αυτό...νιπτ έχω δώσει έδω και καμιά δεκαριά μέρες...λογικά θα βγει τρίτη/τετάρτη..αναμένουμε!! σ ευχαριστώωωω!
 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

αχ κοριτσάκι μου μακάρι ❤️ ..και εγώ έτσι προσπαθώ να το σκεφτώ γιατί δε θελω να προχωρήσω επεμβατικά...ναι αυτό για τηνηλικία το ανέφερε κ ο γιατρός μαζί με την αυξημένη μου χοριακή βγήκε αυτό...νιπτ έχω δώσει έδω και καμιά δεκαριά μέρες...λογικά θα βγει τρίτη/τετάρτη..αναμένουμε!! σ ευχαριστώωωω!
 

 

Καλημέρα κ από μένα! Να μην ανησυχείς, να δεις όλα καλά θα είναι. Κ εμένα, όπως και της άλλης κοπέλας που σου απάντησε, ακριβώς έτσι: η αυχενική σούπερ, η αιματολογική μας τα χάλασε. Το nifty όμως βγήκε καθαρό, μείωσε τα ποσοστά πάρα πολύ, οπότε δε χρειάζεται καν να μπούμε στη διαδικασία επεμβατικού ελέγχου. Επίσης ο γιατρός που μου είχε κάνει την αυχενική, μου είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι η αυχενική-ο υπέρηχος, έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από την αιματολογική. Επομένως μείνε ήρεμη όσο μπορείς, θα δεις πώς όλα θα είναι μια χαρά στο τέλος! 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Bestrong είπε:

Καλημέρα κ από μένα! Να μην ανησυχείς, να δεις όλα καλά θα είναι. Κ εμένα, όπως και της άλλης κοπέλας που σου απάντησε, ακριβώς έτσι: η αυχενική σούπερ, η αιματολογική μας τα χάλασε. Το nifty όμως βγήκε καθαρό, μείωσε τα ποσοστά πάρα πολύ, οπότε δε χρειάζεται καν να μπούμε στη διαδικασία επεμβατικού ελέγχου. Επίσης ο γιατρός που μου είχε κάνει την αυχενική, μου είπε εμμέσως πλην σαφώς ότι η αυχενική-ο υπέρηχος, έχει μεγαλύτερη βαρύτητα από την αιματολογική. Επομένως μείνε ήρεμη όσο μπορείς, θα δεις πώς όλα θα είναι μια χαρά στο τέλος! 🥰

σ ευχαριστώ !!μου δίνετε τόσο κουράγιο ❤️ ...ναι είχα δει και τις δικές σας περιπτώσεις..κι εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός αλλά τόνισε πως χρειάζεται και επεμβατική μέθοδο αφού για λ΄ίγο είναι κάτω του1: 300.θα δείξει το νίπτ.. μου είπε πως αυτό που έκανα δεν δίνει πιθανότητες αλλά είναι αρνητικό ήθετικό σε κάθε σύνδρομο κ αρρώστια..οπότε απλώς κάνω υπομονή και περιμένουμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η irini5 είπε:

σ ευχαριστώ !!μου δίνετε τόσο κουράγιο ❤️ ...ναι είχα δει και τις δικές σας περιπτώσεις..κι εμένα έτσι μου είπε ο γιατρός αλλά τόνισε πως χρειάζεται και επεμβατική μέθοδο αφού για λ΄ίγο είναι κάτω του1: 300.θα δείξει το νίπτ.. μου είπε πως αυτό που έκανα δεν δίνει πιθανότητες αλλά είναι αρνητικό ήθετικό σε κάθε σύνδρομο κ αρρώστια..οπότε απλώς κάνω υπομονή και περιμένουμε..

Ε ακόμη καλύτερα που αυτό δε δίνει πιθανότητες! Να δεις, θα ξεμπερδέψεις μια και καλή, γιατί θα βγει αρνητικό! Υπομονή και όλα καλά θα πάνε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...