Μετάβαση σε περιεχόμενο

ponoi to prwi


Recommended Posts

geia sas koritsia.eimai 5.5 mhnwn kai kana 2-3 fores eniwsa to prwi otan shkw8hka kai phga gia toyaleta eniwsa ena paraxeno pono sa dagkwma sa krampa de xerw akribws pono poly sto panw meros ths koilias sth dexia meria.meta molis oyrhsa stamathsa meta apo ligo.to pa8ainw mono to prwi ekeinh thn wra meta pernaei.lete naxei sxesh me thn pleyra poy koimamai?me thn ourhsh?xerete mhpws ?eyxaristw.:side:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρούλα γεια σου!:) Συνήθως εγώ υποστηρίζω ότι κάθε πόνος είτε μικρός είτε πιο μεγάλος πρέπει ν'αξιολογείται από τον γιατρό.

Φαντάζομαι εφόσον περνάει δεν είναι κάτι ανησυχητικό αλλά καλύτερα θα γνωρίζει και θα σε συμβουλέψει ο γιατρός σου.:)

Προσωπικά κατά τη διάρκεια είχα έναν οξύ πόνο γύρω στους 8 μήνες και αμέσως κάλεσα τον γιατρό, ήταν το έντερο αλλά αρχικά φοβηθήκαμε για ''σκουλήκι''. Υπάρχουν πολλές εμπειρίες φαντάζομαι...

Καλή συνέχεια! :) :) :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντρουλα μου το πιο πιθανο ειναι να ειναι ενοχλήσεις στο έντερο..Αμα παιρνεις και σίδηρο ειδικά..και έχεις και δυσκοιλιότητα..Πάρε τηλεφωνο το γυναικολογο σου να σου πει με σιγουριά!!Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εσυ ακομα πονας κοριτσι μου?γιατι δεν τηλ στο γιατρο σου να τον ρωτησεις?μαλλον δεν ειναι τιποτα αλλα παρτον ενα τηλ για σιγουρια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

de ponaw synexeia ayto exei ginei 2-3 fores to poly stoys 5,5 mhnes.eixa rwthsei to giatro kai edeixe sa natan kati synh8ismeno.alla rvtaw an exei tyxei kai se kamia apo sas.isws einai enteriko mias kai den exw kai thn kalyterh sxesh mth toyaleta.ti na pw tha deixei.8a rwthsw kai to giatro thn allh bdomada poy 8a paw alla ton exw prhxei me oti erwthsh mporeite na fantasteite.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλα κανεις και τον ρωτας,γι αυτο ειναι οι γιατροι,αλλα αφου ειναι σε τοσο αραιο διαστημα αυτα τα πονακια ισως ειναι ανευ σημασιας γι αυτο και δεν ανησυχησε ο γιατρος ςου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω Αντρουλα πονουσα στον 6ο μηνα σε αναλογη περιοχη στην κοιλια (πανω και πλαι ή κατω και πλαι). Ρωτησα την γιατρο και μου ειπε οτι επειδη η μητρα μεγαλωνει οι συνδεσμοι (δερμα κτλ) ανοιγουν...Ειναι φυσιολογικο δηλαδη...Και μας πιανει συνηθως το πρωι που ολο το βραδυ το σωμα μας ξεκουραζεται...

Μη σε ανησυχει-ρωτα ξανα αλλα για να μην σου εδωσε καποια απαντηση δεν ειναι κατι το αφυσικο.

Σκεψου οτι τωρα η κοιλιτσα σου θα παρει να μεγαλωνει και η μητρα και ολα!!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kalimera antroulla mou...

Agapi mou egw lew na prwsexeis,,,

ews pou tha to peis tou giatrou sou...

Pe to tou giatrou sou pali agapi mou gia na min anisixas...

Kai mathe apo pou erxwntai...

Kai egw eimai 6 minwn kai exw kati pwnakia pou kai pou...

Wmos egw kserw apo pou erxwnte,,,

einai apo to varos tou giou mou aman ton piannw kapote panw mou...

10 kila einai to mikro mou,,,en na min ton piannw epidi einai egkuws e oxi...

Wmos prwsexw poli...

Kali sunexeia agapi mou...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγώ πονόύσα κάππου γύρω στον 6ο σε εκείνο το σημείο δηλαδή δεξιά και λίγο ψηλά αλλά σε όλη τη δεξια μερια,Ο γιατρός μου είχε πει πως από κει περνάει ο "σωλήνας" που καταληγει στην κύστη μας... και μεγαλώνοντας η μήτρα πιέζει εκεί θα σου περάσει αν είναι αυτό. Κα΄λού κακου πες το και στο γιατρό σου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsakia geia sas telika phra to giatro toy to pa gia ti to pa8a pali alla apogeyma oxi prwi kai mou pe na kanw kalergeia ourwn mhpws exw ouroloimoxh giati stis egkyes einai syxno fainomeno.8a paw ayrio kiolas grhgora ayto mou leipe!makari na mai ka8arh.lete na to pa8ainw epeidh kratiemai na paw toyaleta gia oura?:S:blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Antroula μου ευχομαι ολα καλά να είναι..αλλα και ουρολοίμωξη να έχεις μην φοβάσαι..και γω ειχα στην αρχή της εγκυμοσύνης και ο γιατρος μου μου εγραψε αντιβίωση amoxil500mg για 2 εβδομαδες περίπου..αλλα αμα ειχες ουρολοίμωξη θα ειχες και έντονο τσούξιμο κατα την ούρηση..τελοσπάντων ευχομαι να μην έχεις τιποτα και ολα να πάνε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

juliana mou oxi de tsouzei otan paw toyaleta.ayto me piase 3-4 fores stoys 5.5 mhnes.shmera kratiomoyn 1 wra kai de phgaina toyaleta giati den hmoyn spiti.ti na pw?isws einai apo ayto.ti ginetai 8a doyme.eyxaristw:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...