Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου.. να έχουμε μια υπέροχη μέρα.. να κάνετε πράγματα που σας γεμίζουν και σας κάνουν να νιώθετε ήρεμες ψυχικά και έτσι κάθε δυσκολία θα είναι πιο μικρή 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Μόλις μου είπε η φίλη μου ότι θέλω ψυχολόγο γιατί όταν μου είπε κάποιο λόγο έχει ο θεός και δεν σου στέλνει μωρο είπα ότι δεν βρίσκω τον λόγο.. εξάλλου ξέρει πόσο θέλουμε μωρο .. αν δεν μας άξιζε δεν θα μας το έστελνε την  πρώτη φορά 

καλημερα ναντια μου!!! εγω (οπως εχω ξαναπει 🙂) ειμαι πολυ υπερ του ψυχολογου!! μαλιστα εκανα για 2 χρονια συνεδριες και σταματησα περυσι τον ιουνιο για να κανω ενα διαλειμμα και να κατσω λιγο με τον εαυτο μου να δω τι θελω και τι εχω αλλαξει.. τωρα με τοση πιεση και αγχος (και εμμονη με το θεμα "παιδι" και "αποτυχεμενες προσπαθειες") θελω παλι να ξεμπλοκαρω λιγο και να παω... αλλα βρηκα ραντεβου για μετα την πρωτοχρονια οποτε θα παω σε 15 μερες!

για μενα η ψυχαναλυση/ψυχοθεραπεια (με ενα καλο ψυχολογο γτ οπως ειναι φυσικο δεν ειναι ολοι καλοι και δεν εχεις χημεια με ολους) ειναι ενα τεραστιο ΔΩΡΟ στον εαυτο μας!!

δεν ξερω πως σου το ειπε η φιλη σου αλλα κρατα τα θετικα! δεν εχεις να χασεις κατι με το να πας 2-3 φορες.. στα λεω με πολλη αγαπη και το ιδιο θα συμβουλευα ολο τον κοσμο!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

Κοριτσι μου μην αισθανεσαι καθολου ασχημα που ρωτας, αλιμονο!! Αισθανεται λιγο καλυτερα αλλα γενικα δεν εχουμε πολλες επαφες, ειχαμε μονο μια για την ακριβεια, δεν κερω αν εχεις διαβασει αλλα κι εγω λογω εμβολιου δεν εχω ωορηξια αυτο το μηνα τουλαχιστον τις μερες που επρεπε. Γθα μετα δεν ξερω. Μπορει ο λογος που δεν εχουμε επαφη ειναι και το μετα την επεμβαση αλλα το κακο ειναι οτι ειναι ενα γενικοτερο ''ξενερωμα' (στο γραφω ετσι γιατι δεν εβρισκα αλλη  λεξη να το εξηγησω πιο απλα)

@Antonia2 @Froufro Σας γραφω ενα μηνυμα σεντονι, ξερω οτι ειναι μεγαλο διαβαστε οποτε βρειτε χρονο απλα θα προσπαθησω να σας εξηγησω τισυμβαινει μαζι μεπραγματα που δεν εχω πει μεχρι τωρα, εννοω εκτος απο αυτα που ξερετε.

Γνωρισα ανδρα μου το 2015. Τρελος ερωτας!!! απιστευτη χημεια, ειχα παθει σοκ. Για να καταλαβεις ποσο τρελος ηταν ο ερωτας, ενω ηθελα σαν τρελη να γινω μανουλα πολλα χρονια και τον γνωρισα στα 30, πηρα αποφαση σε διαφωνια με ολο το περιβαλλον μου που με εκραξε προφανως, να τον περιμενω μεχρι να νιωσει ετοιμος- και ΑΝ νιωσει. Εβαζα την αγαπη μου για εκεινον πανω απο ΟΛΑ και ειπα ''ας το ρισκαρεις και οτι ειναι να γινει ας γινει''. Ημασταν πααααααρα πολυ αγαπημενο ζευγαρι για παρα πολλα χρονια, χωρις κανενα προβλημα, κανενα σχεδον τσακωμο, και παρα πολυ ερωτευμενοι παρα τα πολλα χρονια σχεσης. Το μονο αγκαθι απο πλευρας μου ηταν το θεμα εγκυμοσυνης που εγω ηθελα ροσο πολυ και ηξερα πολυ οτι δεν γινεται γιαυτο και απεφευγα να το σκεφτομαι καν για να μη χαλαω τη σχεση- και οντως τα καταφερνα μια χαρα και δνε το σκεφτομουν ΑΛΛΑ ηλπιζα οτι θα αλλαξει γνωμη σιγα σιγα γιατι δεν το απεκλειε κιολας Οποτε ολα αυτα τα χρονια ειχαμε μια υπεροχη σχεση! Αξιοζηλευτη!

Το προβλημα δυστυχως ξεκινησε οταν μου ειπε επιτελους το οκ να κανουμε παιδι το 2020.  Οταν μου το ειπε κοριτσια πεθανα απτη χαρα μου αλλα ειχα ενα κρατημα, ρε κοριτσια ειχα μια πολυ κακη διαισθηση οτι κατι δεν θα παει καλα- ισως ομως και να ηταν ο υπερτατος φοβοσ μου μηπως κατι δεν παει καλα γιατι το ηθελα παραααααααααααααα πολυ!

Ακουστε λοιπον τραγικη ειρωνεια 10 μερες μετα απο οταν μου λεει οτι οκ ναι να κανουμε παιδι, παθαινω ενα θεμα υγειας- οχι κατι σοβαρο πραγματικα σε προσωπικο μηνυμα θα σας το γραψω ανετα- αλλα μου εκανε μια επιπλοκη και επρεπε να παρω θεραπεια για καποιους μηνες και ετσι ειπα καλυτερα να μην κανουμε προσπαθεια γιατι θα παιρνω αυτα τα χαπια και οι γιατροι ειπαν καλυτερα οχι. Δεν μπορεις να φανταστεις ποσο μου κοστισε αυτο, γιατι περιμενα 5 χρονια να θελησει και με το που θελησε, δεν μπροουσα εγω. Σοκ! Τελος παντων,  προσπαθησα πολυ για να το ξεχασω, εκανα καθε μερα υπομονη 5 μηνες και ανυπονουσα να ξεκινησουμε προσπαθεια. Και μετα απο 5 μηνες ερχεται το δευτερο σοκ! Ακριβως οταν τελειωνω μαυτο το θεμα, μου ερχεται και δευτερο θεμα υγειας  ισως και λογω αγχους.....(και παλι αντικειμενικα οχι σοβαρο αλλα  θεμα  καθημερινηες ταλαιπωριας και απαγορευτικο για να μεινω εγκυος...Νομιζα οτι θα τρελαθω κοριτσια αληθεια σας λεω, δεν μπορουσα να πιστεψω στην κακοτυχια μου.... Περασαν κι αλλοι μηνες... Επιτελους μετα  ξεκιναμε προσπαθειεςς ΑΛΛΑ κανω ορμονολογικες βγαινω με πολυ χαμηλη ΑΜΗ, παω στο γιατρο εχω ξαφνικα ινομυωματα και μετα μπαινω στο φορουμ,  τη συνεςχεια την ξερετε βρισκω και προβλημα οτι εχει ο ανδρας μου κλπ Παιδια θελω να μου πειτε εχω αδικο να πιστευω οτι εχω παρα πολυ κακη τυχη σε αυτο το θεμα? Σας μιλαω ειλικρινα δεν ειμαι ανθρωπος που πιστευω οτι στο ματι ουτε στην κακοτυχια καθολου, αλλα πως γινεται ρε κοριτσια?  Με καποιο τροπο πηγαν ολα χαλια!.,,, Τελος παντων...

Απο ολο αυτο που σας περιγραφω, κρατιομουν οκψυχολογικα μεχρι τον Οκτωβρη ΑΛΛΑ οταν εμαθα για θεμα ανδρα μου εκει πια ΤΡΕΛΑΘΗΚΑ  και δεν μπορεσα πια να συνεχισω να ειμαι εκεινο το χαρουμενο, γελαστο κοριτσι που ειχα διαθεση να κανουμε πραγματα και να περναμε καλα με ανδρα μου και το μονο που με ενοιαζε ειναιπου θα παμε ταξιδακι κλπ.Αν παρατηρησετε ακομα και στο φορουμ εχωαλλαξει, στην αρχη οταν μπηκα ημουν πολυ πιο κεφατη παρα ολα αυτα που σας εγραψα και δεν ξερατε. ΑΛΛ αποταν εμαθα οτι εκτος απο δικα μου θεματα εχουμε και ανδρα μου, εχασα κουραγιο μου. Και πλεον και για τους δυο το θεμα σεξ εχει συνδυαστει με απογοητευση, φαρμακα, χειρουργειο και επισης μς μια πολυ πιεστικη συμπεριφορα απο εμενα (το παραδεχομαι). Επισης ολο αυτο εχει φερει στην επιφανεια μια διαφορα πουεχουμε οσον αφορα την αντιμετωπιση σοβαρων θεματων και εχω κι εγω στενοχωρηθει- ο ανδρας μου προφανεστατα εχει πιεστει. Οι λογοι για τις διαφωνιες ειναι γιατι εγω πιεζω πολυ να μην τρωει απεξω κλπ, να παιρνει χαπια στην ωρα και επισης απ οπλετρα του εχει φρικαρει γιατι με βλεπει πολυ διαφορετικη και αυτο σιγουρα θα τον προβληματιζει.

Αυτα βρε κοριτσια μου!  Δεν τα ειχα πει ποτε τα προηγουμενα τα ειπα τωρα και ησηχασα! Γενικα, ελπιζω να γινει ενα θαυμα και να σπασει η κακοτυχια σε αυτον τον τομεα..Δεν ξερω τι αλλονα πω 💖 Παρολα αυτα πουεγραψα τα δυσαρεστα προσπαθω να σκεφτομαι οτι ολα για καποιον λογο γινονται και ας συνεχιστει η ιστοριαε οπως ειναι να συνεχιστει εφοσον οτι και να κανω δεν με θελει. Ο Θεος ξερει αν θελει να γινω μανουλα. Εγω ξερω οτι εκανα οχι απλα οτι μπορουσα αλλα 1.0000.0000 παραπανω αποτι μπορουσα, και θα συνεχισω οποτε νιωθω ηρεμη και ελπιζω να αντεξουμε💖

Κοριτσι μου γλυκο σε νιωθω οσο δε φανταζεσαι..😍❤️

Μπορει να μην συναντησαμε θεματα υγειας που να μας καθυστερησαν αλλα φαντασου οτι οι συνθηκες ηταν τετοιες που το θεμα παιδι ολο πηγαινε πισω και πισω γτ κατι αλλο ειχε προτεραιοτητα... πηγε τουλαχιστον 2-3 χρονια πισω και μαλιστα με ελεγε ο αντρας μου υπερβολικη και απαισιοδοξη (δεν τον αδικω μερικες φορες, παροτι δεν ειμαι απαισιοδοξος ανθρωπος αλλα σε αυτο το θεμα ειναι ο φοβος που ειπες κι εσυ που σε γεμιζει με ενδεχομενες αρνητικες εκβασεις) γιατι του ελεγα δεν ειναι μονο να ξεκινησεις τις ελευθερες επαφες αλλα και ποτε θα ερθει η συλληψη.... σαν να το ηξερα..... η η ψυχολογια μου και το αγχος μου με οδηγησε εδω μαζι με αλλους παραγοντες φυσικα.... οπως και να εχει, δυστυχως επαληθευτηκα και αυτο το ταξιδι μοιαζει λιγο μακρυ και κουραστικο...

γι αυτο που και που, αν το ταξιδι μας κουραζει και ξεχναμε τον προορισμο, πρεπει να κανουμε ενα διαλειμμα για να ξεκουραστουμε ψυχικα και σωματικα. αυτη τη σταση κανετε κι εσεις νομιζω. παρτε το χρονο σας γτ ηρθαν πολλα χαστουκια μαζεμενα και δωστε λιγο χρονο στον εαυτο σας και το σωμα σας.

δεν ξερω πως θα εξελιχθει η σχεση σας και δεν ειμαι της αποψης οτι το παραμυθι τελειωνει με το ζευγαρι μαζι.. μερικες φορες τα παραμυθια παιρνουν αλλη τροπη και οι ανθρωποι μπορει να ειναι καλυτερα χωρια... φυσικα και θα παλεψετε για τη σχεση σας αλλα μερικες φορες μπορει να ειμαστε καλυτερα μονοι μας γτ ο χρονος μας αλλαζει ολους κι οχι παντα με τον ιδιο τροπο....

καλα κανεις και ξαναβρισκεις τις παρεες και τα ενδιαφεροντα σου! γεμισε το χρονο σου με ωραια πραγματα και αδειασε το μυαλο και την ψυχη σου απο αγχος και αρνητικες σκεψεις. εχεις περασει πολλα και ολο αυτο σε εκανε πολυ πιο δυνατη απ οτι νομιζες οτι εισαι!!

το θετικο και προσχαρο κοριτσι ειναι εκει, μεσα σου!!! απλα επεσε σε μια χειμερια ναρκη και την ανοιξη θα ειναι παλι εδω. αστην να ξεκουραστει και να ξεμπλοκαρει!!!

οντως φαινεται και στη γραφη σου ποσο εχεις πιεστει απ ολα αυτα αλλα εμεις σε αγαπαμε και στα πανω και στα κατω σου!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ ειμαι εδω για σενα!!!!! σου στελνω μεγαλη αγκαλια!!!!!!!🤗😘

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Heart είπε:

Το ταξιδΙ μας αυτο , κοριτσια , ειναι δυσκολο.Πραγματικα , χανεται η μαγεια του ερωτα , επικρατει πιεση , αγχος....Ολα τα ζευγαρια το παιρναμε , αλλοι σε μεγαλο βαΘμο , αλλοι σε μικροτερο...Κι εμεις περασαμε απο σαραντα κυματα , αλλα απ την μερα που αντιληφθηκαμε βαθια και ουσιαστικα ποσο αναγκη εχουμε το ΜΑΖΙ και οχι το εγω , τοτε ολα αλλαξαν....Με τη συζητηση και την  κατανοηση....Θα πραγματοποιηθει το ονειρο σιγουρα καποια στιγμη , μεχρι τοτε θα γινουμε καλυτεροι ανθρωποι και συντροφοι και καθε βραδυ θα  ψιθυριζουμε την ιστορια μας στο μωρακι μας  , για  να  μαθει να μην τα παρατα ποτε , οπως εκαναν οι γονεις του για εκεινο...

αχ ποσο συγκινηθηκα ετσι που τα λες.... δακρυσα παναθεμα σε πρωι πρωι.....😢 εισαι πολυ σωστη!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Hopemumtobe είπε:

@Tokyo @Κατεριναπαπ @Nandia- @Raf123 @Lacostaki@misofeggaro @evaioan @Heart @babyblue94 @Ευάγγελοςτ @MyNaΚοριτσια μου κανω tag καποια κοριτσια που εχω μιλησει επειδη εγραψα λιγα πραγματαγια ιστορια μου πριν μπω στο φορουμ και σκεφτηκα οτι μπορει εαν  καποια στιγμη χετε χρονο και θελετε να μαθετε κι αλλο ενα κομματι της ιστοριας  να το διαβασετε ! Ξερω οτι ε ιναι γιορτες καιμηνυμα μεγαλο κλπ αλλα παρολα αυτα μεσα απο μια ερωτηση ποθυ μου εκανε η Froufro μου ηρθε και τα γραψα ολα - η σχεδον ολα.

Καλες γιορτες, σας φιλω και ευχαριστω ολες για οτι εχετε κανει για μενα σαυτην την παρεα, ειναι ολα πολυτιμα🌟

Μέσα σε όλη αυτή τη διαδικασία της προσπάθειας τέκνο ποίησης αναπροσδιοριζομαστε ως άνθρωποι συνολικά, αμφισβητουμαστε ως προσωπικότητες πχ εγώ δεν μπορώ να σου κάνω παιδί μα εγώ στα νιάτα μου είχα δύο γκόμενές και δε μου έφταναν σκέφτονται οι άντρες ή αντίστοιχα μια γυναίκα αν δεν μπορεί να τεκνοποιησει γρήγορα λέει είμαι άχρηστη αν δεν μπορώ να προσφέρω ένα παιδί στον άντρα μου. Όσο μικρότεροι κάνουν κάποιοι παιδιά, έχουν λιγότερες αντιστάσεις στις αλλαγές και πιο εύκολο να δεχτούν να υποβληθούν σε εξετάσεις. Εμένα με καθηλωνε ότι ο σύζυγος (45ετων) δε δεχόταν να κάνει εξετάσεις. Με την έλευση της εγκυμοσύνης εφησυχαστηκα. Εσένα μπήκε στη διαδικασία το έψαξε, παλεύετε μαζί, κάνετε αυτό που πρέπει, το βιωνετε ως φθορά γιατί ο άλλος σου λέει δεν μπορώ να της προσφέρω αυτό που θέλει, άρα θα πάψει να με λατρεύει και πιθανόν δε καίγεται πια να είμαστε μαζί. Θέλει να κάνεις υπομονή, να ανασυγκροτηθεις πρώτα η ίδια, να απαντήσεις στο ερώτημα αν τώρα πλέον θέλεις ένα γάμο όπως είναι και αν έρθει και ένα παιδί έχει καλώς. Το ότι πριν κάποια χρόνια δε σε ένοιαζε δε σημαίνει ότι δεν θα άλλαζες γνώμη κάποτε, τώρα σε νοιάζει και σαφώς και το έτερο ήμισυ θα πρέπει να προσαρμοστεί αν θέλει να συνεχίσετε. Τύψεις να μη νιώθεις κάποτε εκείνος έβαλε κανόνα να μην κάνετε παιδί και μια χαρά το δέχτηκες τώρα εσύ θες και καλά κάνεις και το ζητάς. Θα βρείτε τη ροτα σας, φάση αναπροσαρμογης περνάτε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Μέσα σε όλη αυτή τη διαδικασία της προσπάθειας τέκνο ποίησης αναπροσδιοριζομαστε ως άνθρωποι συνολικά, αμφισβητουμαστε ως προσωπικότητες πχ εγώ δεν μπορώ να σου κάνω παιδί μα εγώ στα νιάτα μου είχα δύο γκόμενές και δε μου έφταναν σκέφτονται οι άντρες ή αντίστοιχα μια γυναίκα αν δεν μπορεί να τεκνοποιησει γρήγορα λέει είμαι άχρηστη αν δεν μπορώ να προσφέρω ένα παιδί στον άντρα μου. Όσο μικρότεροι κάνουν κάποιοι παιδιά, έχουν λιγότερες αντιστάσεις στις αλλαγές και πιο εύκολο να δεχτούν να υποβληθούν σε εξετάσεις. Εμένα με καθηλωνε ότι ο σύζυγος (45ετων) δε δεχόταν να κάνει εξετάσεις. Με την έλευση της εγκυμοσύνης εφησυχαστηκα. Εσένα μπήκε στη διαδικασία το έψαξε, παλεύετε μαζί, κάνετε αυτό που πρέπει, το βιωνετε ως φθορά γιατί ο άλλος σου λέει δεν μπορώ να της προσφέρω αυτό που θέλει, άρα θα πάψει να με λατρεύει και πιθανόν δε καίγεται πια να είμαστε μαζί. Θέλει να κάνεις υπομονή, να ανασυγκροτηθεις πρώτα η ίδια, να απαντήσεις στο ερώτημα αν τώρα πλέον θέλεις ένα γάμο όπως είναι και αν έρθει και ένα παιδί έχει καλώς. Το ότι πριν κάποια χρόνια δε σε ένοιαζε δε σημαίνει ότι δεν θα άλλαζες γνώμη κάποτε, τώρα σε νοιάζει και σαφώς και το έτερο ήμισυ θα πρέπει να προσαρμοστεί αν θέλει να συνεχίσετε. Τύψεις να μη νιώθεις κάποτε εκείνος έβαλε κανόνα να μην κάνετε παιδί και μια χαρά το δέχτηκες τώρα εσύ θες και καλά κάνεις και το ζητάς. Θα βρείτε τη ροτα σας, φάση αναπροσαρμογης περνάτε. 

Σε ευχαριστώ πάρα para πο΄λύ κοριτσι μου για τοσο λεπτομερη απαντηση!! Εχεις δικιο σε ολα, μου κανει καλο ποy διαβαζω λογια σου γιατι επειδη βρισκεσαι σε αλλη κατασταση, εχεις μια αλλη οπτικη που δεν βλεπω εγω ειμαι καπως εγκλωβισμενη στις διαφωνιες. (Να ξερεις οτι ουτε ο δικος μου συντροφος ηθελε εξετασεις τις εκανε και αυτες με δικη μου πιεση.) 

Μακαρι και εμεις να τα καταφερουμε κοριτσι και στο τελος αυτος της διαδρομης να μας βρει μαζι Χαιρομαι πολυ που τα καταφερυτε κοριτσι μου. Καλες γιορτες με υγεια και χαρα και καλη Πρωτοχρονια!! Να πανε ολα τελεια στην εγκυμοσυνη σου💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου γλυκο σε νιωθω οσο δε φανταζεσαι..😍❤️

Μπορει να μην συναντησαμε θεματα υγειας που να μας καθυστερησαν αλλα φαντασου οτι οι συνθηκες ηταν τετοιες που το θεμα παιδι ολο πηγαινε πισω και πισω γτ κατι αλλο ειχε προτεραιοτητα... πηγε τουλαχιστον 2-3 χρονια πισω και μαλιστα με ελεγε ο αντρας μου υπερβολικη και απαισιοδοξη (δεν τον αδικω μερικες φορες, παροτι δεν ειμαι απαισιοδοξος ανθρωπος αλλα σε αυτο το θεμα ειναι ο φοβος που ειπες κι εσυ που σε γεμιζει με ενδεχομενες αρνητικες εκβασεις) γιατι του ελεγα δεν ειναι μονο να ξεκινησεις τις ελευθερες επαφες αλλα και ποτε θα ερθει η συλληψη.... σαν να το ηξερα..... η η ψυχολογια μου και το αγχος μου με οδηγησε εδω μαζι με αλλους παραγοντες φυσικα.... οπως και να εχει, δυστυχως επαληθευτηκα και αυτο το ταξιδι μοιαζει λιγο μακρυ και κουραστικο...

γι αυτο που και που, αν το ταξιδι μας κουραζει και ξεχναμε τον προορισμο, πρεπει να κανουμε ενα διαλειμμα για να ξεκουραστουμε ψυχικα και σωματικα. αυτη τη σταση κανετε κι εσεις νομιζω. παρτε το χρονο σας γτ ηρθαν πολλα χαστουκια μαζεμενα και δωστε λιγο χρονο στον εαυτο σας και το σωμα σας.

δεν ξερω πως θα εξελιχθει η σχεση σας και δεν ειμαι της αποψης οτι το παραμυθι τελειωνει με το ζευγαρι μαζι.. μερικες φορες τα παραμυθια παιρνουν αλλη τροπη και οι ανθρωποι μπορει να ειναι καλυτερα χωρια... φυσικα και θα παλεψετε για τη σχεση σας αλλα μερικες φορες μπορει να ειμαστε καλυτερα μονοι μας γτ ο χρονος μας αλλαζει ολους κι οχι παντα με τον ιδιο τροπο....

καλα κανεις και ξαναβρισκεις τις παρεες και τα ενδιαφεροντα σου! γεμισε το χρονο σου με ωραια πραγματα και αδειασε το μυαλο και την ψυχη σου απο αγχος και αρνητικες σκεψεις. εχεις περασει πολλα και ολο αυτο σε εκανε πολυ πιο δυνατη απ οτι νομιζες οτι εισαι!!

το θετικο και προσχαρο κοριτσι ειναι εκει, μεσα σου!!! απλα επεσε σε μια χειμερια ναρκη και την ανοιξη θα ειναι παλι εδω. αστην να ξεκουραστει και να ξεμπλοκαρει!!!

οντως φαινεται και στη γραφη σου ποσο εχεις πιεστει απ ολα αυτα αλλα εμεις σε αγαπαμε και στα πανω και στα κατω σου!!!!!!!! ❤️❤️❤️❤️❤️ ειμαι εδω για σενα!!!!! σου στελνω μεγαλη αγκαλια!!!!!!!🤗😘

 

Τονια μου σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου και για υπεροχες συμβουλες! Τι συγκινητικη ειναι η τελευταια φραση σιυ🥺,σε ευχαριστω πολυ πολυ μεσα απτην καρδια μου για γλυκα σου λογια! Και επειδη κι εσυ ακομα στην προσπαθεια εισαι (εκτος και αν.....😁) μακαριιιιιι να ερθει το θετικο απολεσμα σ ελιγες μερουλες αλλα αν οχι μην ξεχνας ολα αυτα που μου εγραψες και για τον εαυτο σου 💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα ναντια μου!!! εγω (οπως εχω ξαναπει 🙂) ειμαι πολυ υπερ του ψυχολογου!! μαλιστα εκανα για 2 χρονια συνεδριες και σταματησα περυσι τον ιουνιο για να κανω ενα διαλειμμα και να κατσω λιγο με τον εαυτο μου να δω τι θελω και τι εχω αλλαξει.. τωρα με τοση πιεση και αγχος (και εμμονη με το θεμα "παιδι" και "αποτυχεμενες προσπαθειες") θελω παλι να ξεμπλοκαρω λιγο και να παω... αλλα βρηκα ραντεβου για μετα την πρωτοχρονια οποτε θα παω σε 15 μερες!

για μενα η ψυχαναλυση/ψυχοθεραπεια (με ενα καλο ψυχολογο γτ οπως ειναι φυσικο δεν ειναι ολοι καλοι και δεν εχεις χημεια με ολους) ειναι ενα τεραστιο ΔΩΡΟ στον εαυτο μας!!

δεν ξερω πως σου το ειπε η φιλη σου αλλα κρατα τα θετικα! δεν εχεις να χασεις κατι με το να πας 2-3 φορες.. στα λεω με πολλη αγαπη και το ιδιο θα συμβουλευα ολο τον κοσμο!!!❤️

Και εγώ είμαι υπέρ.. εξάλλου παλιά είχα πάει αλλα δεν νοιώθω ότι την χρειάζομαι.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Και εγώ είμαι υπέρ.. εξάλλου παλιά είχα πάει αλλα δεν νοιώθω ότι την χρειάζομαι.. 

ε τοτε ασε τη φιλη σου να λεει!!!! 😂

μονο εσυ ξερεις τι χρειαζεσαι και τι οχι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Τονια μου σε ευχαριστω παρα πολυ για το χρονο σου και για υπεροχες συμβουλες! Τι συγκινητικη ειναι η τελευταια φραση σιυ🥺,σε ευχαριστω πολυ πολυ μεσα απτην καρδια μου για γλυκα σου λογια! Και επειδη κι εσυ ακομα στην προσπαθεια εισαι (εκτος και αν.....😁) μακαριιιιιι να ερθει το θετικο απολεσμα σ ελιγες μερουλες αλλα αν οχι μην ξεχνας ολα αυτα που μου εγραψες και για τον εαυτο σου 💖 

ποσο δικιο εχεις... οταν συμβουλευουμε τους αλλους μια χαρα τα λεμε.... οταν μας αφορα ομως πνιγομαστε απο αγχος και απαισιοδοξια....🙈🙊😖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Διάβασα κι εγώ την ιστορία σου. Κι εμένα μου φαίνεται απολύτως λογικό το ότι έχεις αλλάξει και ότι όλη η σκέψη σου περιστρέφεται γυρω από το θέμα. Δεν είναι όπως λες μόνο το διάστημα που προσπαθείς αλλά και το διάστημα που αναγκάζεσαι να περιμένεις. Μην πιέζεις και μην κατηγορείς τον εαυτό σου. 💕 Έτσι ένιωσα κι εγώ όταν ξεκίνησα μετά από 2χρονια (που αναγκάστηκα να περιμένω λόγω εξετάσεων και θεμάτων υγείας). Με το που είπαμε τελικά όλα καλά, πάμε, αμέσως άλλαξα και αρχισε να με απασχολεί διαρκώς. Θεωρώ ότι απλά ήταν θαμμένο μέσα μου. Εγώ ήμουν τυχερή και "έληξε" η αγωνία του να μείνω έγκυος γρήγορα. Ωστόσο, ακόμα, συνεχίζω να είμαι αλλαγμένη και να προσπαθώ να βρω τον εαυτό μου και την ισορροπία με το σύντροφό μου μέσα στη νέα πραγματικότητα (που κι αυτός πιέστηκε πολύ και με τα θέματα μου που χρειαζόμουν να με στηρίξει παρατεταμένα και με το πόσο γρήγορα έμεινα έγκυος τελικά που μάλλον δεν ήταν έτοιμος και δεν είχε προσαρμοστεί στη νέα πραγματικότητα που όλα ήταν πάλι καλά ξαφνικά και πόσο έχω αλλάξει όλο αυτό το διάστημα κλπ).

Υπομονή, επικοινωνία με τον άντρα σου για να βρείτε πάλι ισορροπία στη σχέση σας και ανεξάρτητα από τις αναποδιές, ευτυχώς υπάρχουν λύσεις. Οι περισσότερες (αν όχι σχεδόν όλες οι) γυναίκες τα καταφέρνουν τελικά να κάνουν παιδάκι όταν το επιθυμούν με τον ένα τρόπο ή τον άλλο. Θα τα καταφέρετε κι εσείς! Και κάτι ακόμα που δε μου πέφτει λόγος αλλά θεωρώ από αυτά που λες ότι μπορεί να βοηθήσει: μη μαλώνεις πολύ τον άντρα σου και οξύνεις την κατάσταση. Η διατροφή παίζει ρόλο στο σπέρμα, αλλά όχι τόσο σημαντικό, εκτός αν έχει σοβαρό θέμα υγείας ή παχυσαρκίας. Είναι πιο σημαντικό να είστε ήρεμοι και χαρούμενοι. Εναλλακτικα, όταν νιώσει καλύτερα, μπορείτε να κάνετε συχνά σεξ που κι αυτό βοηθάει το σπέρμα πολύ και είναι και διασκεδαστικο! 😉

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου για το χρόνο που αφίερωσες να μου απαντήσεις!! Εχεις δικιο να μην τον μαλωνω☺️, δεν εχει κανενα θεμα παχυσαρκιας αλλα εχει σοβαρο θεμα, εγω πιεζομαι πολυ για γυναικολογικους λογους και προσπαθω να κανουμε το 100% για να τα κατφερουμε με βαση οδηγιες γυναικολογου. Βεβαια αν στο τε΄λος δεν εχουμε ορεξη να κανουμε σεξ δεν θα  κανουμε παιδι 100% οτι και να φαει ο ανδρας μου οποτε εχεις πολυ δικιο κοριτσι μου! Σε ευχαριστω πολυ💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

ποσο δικιο εχεις... οταν συμβουλευουμε τους αλλους μια χαρα τα λεμε.... οταν μας αφορα ομως πνιγομαστε απο αγχος και απαισιοδοξια....🙈🙊😖

Εσυ απο τισ συζητησεις ακουγεσαι πολυ ωριμη και 'οτι εχεις δουλεψει αρκετα με εαυτο σου ψυχολογικα, μπραβο σου κοριτσι μου💖 Να προσπαθεις να βλεπεις οτι σε απασχολει σαν εξωτερικος παρατηρητης και να σιυ μιλας οπως θα μιλουσες σεμια φιλη σου, βοηθαει πολυ αυτο💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. εγω θα σου πω πρώτα εγω τι πέρασα.. ειμουν με έναν άντρα από τα 17 μου.. τον αγάπησα (?) Αυτός απ ότι φάνηκε στην πορεία είναι ένας ανωριμος που δεν μπορεί να έχει ευθύνες.. εγω μεγαλώνοντας γινόμουν πιο δυνατή.. ήθελα γάμο οικογένεια παιδιά..  τα κατάφερα.. αλλά πως.. απ όταν μείναμε μαζί άρχισε η βίαιη συμπεριφορά.. η ψυχολογική βία..  μένω έγκυος ένα μήνα πριν μετακομίσουμε στο σπίτι μας.. άρχισαν οι ευθύνες.. εγω μια χαρά.. εσσω έτοιμη.. ο πρώην δεν μπορούσε νσ το διαχειριστή.. ήθελα βοήθεια αλλά αυτός ήθελε να πηγαίνει δουλειά και αυτή με το ζόρι να έρχεται σπίτι και να αράζει.. μέχρι κσι το φαγητό ήθελε να του βάζω μπροστά του.. εγω έγκυος νσ δουλεύω και να τον τρέχω..  τεσπα γενναω και το σκηνικό χειρότερο.. με κτύπησε ενώ κρατούσα το βρέφος και θυμάμαι να γονατιζω κάτω και να πέφτω από πάνω στο μωρο μην φάει καμία αδέσποτη.. θα μου πεις γιατί δεν έφυγες.. ζω σε ένα χωριό.. ειμουν μικρή.. αυτός μου ελεγε αν χωρίσουμε θα πεθάνει η μάνα σου..  οκ πέρασαν κάποια χρόνια κάνω το 2ο.. στο ενδιάμεσο έχασα ένα και αυτός μιλούσε με μια ταχα φιλη του για διάφορα πικαντικα ενώ εγώ θρηνούσα το μωρο μου.. λοιπόν γενναω το 2ο.. τα πράγματα γίνονται χειρότερα..εγω να έχω ξεσπάσματα γιατί με 2 παιδιά δουλειά σπίτι κτλ δεν είχα αντοχες .. πήρα την απόφαση να χωρίσω όταν με κλωτσουσε μπροστά στα παιδιά και γύρισα και είδα τον μεγάλο (9χρ) να κάθεται στον καναπέ τρομαγμένος και να με βλέπει και τον μικρό (3μιση χρ) να φωνάζει ασε την μαμά μου και να έρχεται νσ μπει μπροστά..  έπεσε στα πόδια μου ταχα έκλαιγε να μην χωρίσουμε.. μου είπε θα πεθάνει η μάνα σου και του απάντησα οποίος πεθάνει πεθανε.. εγω θελω να ζήσω για τα παιδιά μου .. γιατί στα λεω; η ζωή είναι γεμάτη δυσκολίες.. είναι ένας αγώνας.. και θα πέσουμε και θα σηκωθούμε.. ο Θεός μας στέλνει όσα μπορούμε να αντέξουμε και μας δίνει την δύναμη.. εγω πίστευα θσ έρθει το τέλος τπυ κόσμου αν μείνω μόνη με τα παιδιά.. τελικά βρηκα την δύναμη και έφυγα..  δεν το μετανοιώσει στιγμή.. ειμαι πολυ καλυτερα .. κάθε φορά που κατι δεν γινόταν όπως τκ ηθελα έλεγα κάτι ξέρει ο Θεός..  και τελικά μου ερχόταν καλύτερο από αυτό που ήθελα.. κάνε υπομονή.. θα δεις και θα καταλάβεις στην πορεία γιατι αυτές οι δυσκολίες.. και εγώ απελπιζομαι γιατι λέω με τον πρώην που δεν ήθελε παιδιά εκανα 2 με τον νυν που θέλει.. που καίγεται για μωρο το έχασα και δεν μένω.. μετά λέω θα γίνει την κατάλληλη στιγμή.. όλα γίνονται οταν πρέπει να γίνουν..  ηρέμησε.. βρες τον καλό σου εαυτό.. δείξε στον άντρα σου οτι είσαι αυτή που γνώρισε και θα δεις ότι όλα θα γίνουν.. θα ηρεμήσετε και θα έρθουν όλα όπως τα θέλετε.. στο εύχομαι από καρδιάς ❤❤❤

Ναντια μου λυπαμαι παρα πολυ για αυτα που εχεις περασει... Ποσο δυσκολο ειναι αυτο, εφιαλτης... Βλεπω πλεον τοσα παραδειγματα ενδοοικογενιακης βιας τριγυρω μας και αληθεια σοκαρομαι. Πριν καποια χρονια που το εζησες εσυ δυστυχως αυτα τα περαστικα δεν δημοσιοποιουνταν και ειδικα σε μικρες κοινωνιες και ηταν πολυ δυσκολο να σηκωθεις να φυγεις, καταλαβαινω απολυτα ποσο δυσκολο ηταν. Μπραβο σου που βρηκες δυναμη να φυγεις και να διεκδικησεις την ευτυχια που σου αξιζει, σου αξιζουν συγχαρητηρια!

Σε ευχαριστω πολυ και για το χρονο σου και για συμβουλες, το εκτιμω πολυ, 💖 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Hopemumtobe είπε:

Σε ευχαριστω πολύ κορίτσι μου για το χρόνο που αφίερωσες να μου απαντήσεις!! Εχεις δικιο να μην τον μαλωνω☺️, δεν εχει κανενα θεμα παχυσαρκιας αλλα εχει σοβαρο θεμα, εγω πιεζομαι πολυ για γυναικολογικους λογους και προσπαθω να κανουμε το 100% για να τα κατφερουμε με βαση οδηγιες γυναικολογου. Βεβαια αν στο τε΄λος δεν εχουμε ορεξη να κανουμε σεξ δεν θα  κανουμε παιδι 100% οτι και να φαει ο ανδρας μου οποτε εχεις πολυ δικιο κοριτσι μου! Σε ευχαριστω πολυ💖

Ξέρω ότι έχετε σοβαρό θέμα με το σπέρμα. Εννοούσα αν έχει σοβαρό θέμα υγείας που να χρειάζεται αυστηρή διατροφή. Διαιτολόγος είμαι, η διατροφή παίζει ρόλο στο σπέρμα, αλλά όχι τόσο σημαντικό όσο φανταζόμαστε και ειδικά όταν το πρόβλημα του σπέρματος είναι σοβαρό και δε σχετίζεται με πάρα πολύ κακές συνήθειες. Όλες μας βοηθάει να νιώθουμε ότι έχουμε έλεγχο το να προσέχουμε τέτοια πράγματα (κι εγώ τα υπεραναλυω), αλλά στην πραγματικότητα είναι πιο σημαντικό να είστε καλά μεταξύ σας και με καλή διάθεση! 💕 Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Ξέρω ότι έχετε σοβαρό θέμα με το σπέρμα. Εννοούσα αν έχει σοβαρό θέμα υγείας που να χρειάζεται αυστηρή διατροφή. Διαιτολόγος είμαι, η διατροφή παίζει ρόλο στο σπέρμα, αλλά όχι τόσο σημαντικό όσο φανταζόμαστε και ειδικά όταν το πρόβλημα του σπέρματος είναι σοβαρό και δε σχετίζεται με πάρα πολύ κακές συνήθειες. Όλες μας βοηθάει να νιώθουμε ότι έχουμε έλεγχο το να προσέχουμε τέτοια πράγματα (κι εγώ τα υπεραναλυω), αλλά στην πραγματικότητα είναι πιο σημαντικό να είστε καλά μεταξύ σας και με καλή διάθεση! 💕 Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά στο τέλος! 

Εχεις δικιο κοριτσι μου, ξερω οτι πρωτιστως το θεμα με σπερμα σχετιζεται μεαλλα θεματα, αλλα ξερεις ο ανδρολογος μαε aνεφερε και αρκετα για διατροφη  κι εγω προσπαθωαπλο πλευρας μου να κανω ό, τι καλύτερο γιατί αυτό το κομμάτι θεωρητικά φαίνεται το πιο εύκολο να ελέγξω γιατί τα υπόλοιπα κάναμεχειρουργείο κλπ. Γενικά ως χαρακτήρας, είμαι πολυ της αναλυσης, λεπτομέρειας κλ Εχεις δικιο οτι κοιταωτο δεντρο κι εχω χασει λιγο το δασος  Οπωςλεει και πολλη φιλη μου που με πειραζει, η πολυ αναλυση φερνει παραλυση. Σε ευχαριστω παρα πολυ💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Hopemumtobe εμένα με κάλυψαν όσα σου είπαν ήδη όλα τα κορίτσια. Θέλω μόνο να προσθέσω κάτι ως κάποια που είναι πια στην απέναντι όχθη, αλλά με το δύσκολο τρόπο. Μην χάνεις χρόνο στις επαφές. Αδύνατο δεν είναι τίποτα αλλά αν μιλάμε (βάσει γιατρών πάντα) για λίγες πιθανότητες είναι ειλικρινά κρίμα. Τόση ματαίωση κ στενοχώρια κ καυγάδες που έρχονται. Μακράν ευκολότερη η εξωσωματική, αρκεί να είστε στην ίδια φάση κ οι δύο. Δλδ μην το βλέπεις σαν βουνό είναι πολύ καλύτερο από αυτό που ζεις. Κ επίσης φέρνει κ αποτέλεσμα αργά ή γρήγορα (ειλικρινά σχεδόν σε όλες ευκολότερα ή δυσκολότερα). Τώρα παλεύεις με το άγνωστο κ με μια πίεση που διαλύει και κάθε διάθεση για επαφές. Αυτό έχω να σε συμβούλεψω μόνο... Μη φοβάσαι κ μην αργείς, δυστυχώς ο χρόνος είναι μόνο κ πάντα εχθρός. Πολλά φιλιά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Heart είπε:

Το ταξιδΙ μας αυτο , κοριτσια , ειναι δυσκολο.Πραγματικα , χανεται η μαγεια του ερωτα , επικρατει πιεση , αγχος....Ολα τα ζευγαρια το παιρναμε , αλλοι σε μεγαλο βαΘμο , αλλοι σε μικροτερο...Κι εμεις περασαμε απο σαραντα κυματα , αλλα απ την μερα που αντιληφθηκαμε βαθια και ουσιαστικα ποσο αναγκη εχουμε το ΜΑΖΙ και οχι το εγω , τοτε ολα αλλαξαν....Με τη συζητηση και την  κατανοηση....Θα πραγματοποιηθει το ονειρο σιγουρα καποια στιγμη , μεχρι τοτε θα γινουμε καλυτεροι ανθρωποι και συντροφοι και καθε βραδυ θα  ψιθυριζουμε την ιστορια μας στο μωρακι μας  , για  να  μαθει να μην τα παρατα ποτε , οπως εκαναν οι γονεις του για εκεινο...

Πολυ γλυκα τα λογια σου κοριτσι μου💖Kι εμεις πανω στα κυματα ημαστε. Μακαρι να τα καταφερουμε και ξερω οτι οντως αν τακαταφερουμε θα ημαστε πολυ δυνατοι, Συζητηση  κατανοηση και σεβασμος ειναι οτι πιο σημαντικο για να τα καταφερει καθε ζευγαρι. Σου ευχομαι πολυ συντομα μανουλα💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Tokyo είπε:

@Hopemumtobe εμένα με κάλυψαν όσα σου είπαν ήδη όλα τα κορίτσια. Θέλω μόνο να προσθέσω κάτι ως κάποια που είναι πια στην απέναντι όχθη, αλλά με το δύσκολο τρόπο. Μην χάνεις χρόνο στις επαφές. Αδύνατο δεν είναι τίποτα αλλά αν μιλάμε (βάσει γιατρών πάντα) για λίγες πιθανότητες είναι ειλικρινά κρίμα. Τόση ματαίωση κ στενοχώρια κ καυγάδες που έρχονται. Μακράν ευκολότερη η εξωσωματική, αρκεί να είστε στην ίδια φάση κ οι δύο. Δλδ μην το βλέπεις σαν βουνό είναι πολύ καλύτερο από αυτό που ζεις. Κ επίσης φέρνει κ αποτέλεσμα αργά ή γρήγορα (ειλικρινά σχεδόν σε όλες ευκολότερα ή δυσκολότερα). Τώρα παλεύεις με το άγνωστο κ με μια πίεση που διαλύει και κάθε διάθεση για επαφές. Αυτό έχω να σε συμβούλεψω μόνο... Μη φοβάσαι κ μην αργείς, δυστυχώς ο χρόνος είναι μόνο κ πάντα εχθρός. Πολλά φιλιά 

Σε ευχαριστώ πού κοριτσι μου!  Εχεις δικιο αλλα εχουμε συμφωνησει με γιατρο αφου εχουμε κανει επεμβαση να δουμε πως πηγε το Φλεβαρη εαν εχει καποια διαφορα και να εχουμε καποιυς μηνες προσπαθεια μετα την επεμβαση πριν παμε σε εξωσματικη. Το θεμαειναι οτι ειμαι τοσο ατυχη που και τωρα λογω εμβολιου δεν εχω περιοδο και ωορηξια...ασε η γκαντεμια δεν σταματαει με τιποτα! Θα ξαναπαω στο γιατρο επομενη εβδομαδα να δω τι γινεται...Τουλαχιστον να πουμε προσπαθησαμε 3φορες!💖 Ελπιζω να επανελθει περοδος τουλαχιστον 🙏 Καλη Πρωτοχρονια κοριτσι μου🎅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Hopemumtobe είπε:

Ναντια μου λυπαμαι παρα πολυ για αυτα που εχεις περασει... Ποσο δυσκολο ειναι αυτο, εφιαλτης... Βλεπω πλεον τοσα παραδειγματα ενδοοικογενιακης βιας τριγυρω μας και αληθεια σοκαρομαι. Πριν καποια χρονια που το εζησες εσυ δυστυχως αυτα τα περαστικα δεν δημοσιοποιουνταν και ειδικα σε μικρες κοινωνιες και ηταν πολυ δυσκολο να σηκωθεις να φυγεις, καταλαβαινω απολυτα ποσο δυσκολο ηταν. Μπραβο σου που βρηκες δυναμη να φυγεις και να διεκδικησεις την ευτυχια που σου αξιζει, σου αξιζουν συγχαρητηρια!

Σε ευχαριστω πολυ και για το χρονο σου και για συμβουλες, το εκτιμω πολυ, 💖 

Εγω τον παίρνω ως μάθημα.. κάθε δυσκολία στην ζωή μας είναι ένα μάθημα και ένας μοχλός δύναμης για να πάμε παρακάτω.. όταν υπάρχει αγάπη όλα διορθώνονται σιγά σιγά με σεβασμό και κατανόηση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

ε τοτε ασε τη φιλη σου να λεει!!!! 😂

μονο εσυ ξερεις τι χρειαζεσαι και τι οχι...

Το ξέρω και ουτε περιμένω κατανόηση.. δεν μπορούν οι άλλοι να καταλάβουν τι ακριβώς έχεις στην ψυχή σου..εξάλλου ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του προβλήματα που τα θεωρεί τα χειρότερα από όλων των άλλων 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρομαι ειλικρινά για όλα τα αγαπημένα μου κορίτσια που αν και πέρασαν τόσο δύσκολες καταστάσεις δεν το έβαλαν κάτω. Μαχητριες κανονικές! Μπορεί να περάσουμε από σαράντα κύματα όπως λέει και η @Heart αλλά θα τα καταφέρουμε κορίτσια μου!! Μόνο χάρη στη δύναμη που έχουμε μέσα μας. 

Να σας κάνω μια χαζουτσικη ερώτηση για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα.. Ο γιατρός μας είναι πολύ καλός! ακομη κι αν δεν πετύχαινε η ετ το ίδιο θα έλεγα και θα συνέχιζα εννοείται μαζί του.

Όλο αυτό το διάστημα της διέγερσης, ωοληψιας, κατάψυξης,εμβρυομεταφορας με έχει δει άπειρες φορές για παρακολούθηση με υπερήχους σχεδόν κάθε 2 μέρες αλλά δεν τον έχουμε πληρώσει. Όσες φορές ρώτησα μου έλεγε στο τέλος όταν πετύχουμε. Αύριο θα πάω για υπέρηχο θα του δώσω και τα χρήματα κι έλεγα να του πάρουμε κι ένα δώρο? Ή φακελάκι?  έχετε να προτείνετε κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

Το ξέρω και ουτε περιμένω κατανόηση.. δεν μπορούν οι άλλοι να καταλάβουν τι ακριβώς έχεις στην ψυχή σου..εξάλλου ο κάθε άνθρωπος έχει τα δικά του προβλήματα που τα θεωρεί τα χειρότερα από όλων των άλλων 

Πόσο δίκιο έχεις για το ότι οι "φίλοι" θεωρούν πάντα τα δικά του προβλήματα πιο σημαντικα αλλά αναρωτιέμαι είναι φίλοι;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mary.Ger είπε:

Χαιρομαι ειλικρινά για όλα τα αγαπημένα μου κορίτσια που αν και πέρασαν τόσο δύσκολες καταστάσεις δεν το έβαλαν κάτω. Μαχητριες κανονικές! Μπορεί να περάσουμε από σαράντα κύματα όπως λέει και η @Heart αλλά θα τα καταφέρουμε κορίτσια μου!! Μόνο χάρη στη δύναμη που έχουμε μέσα μας. 

Να σας κάνω μια χαζουτσικη ερώτηση για να ελαφρύνουμε λίγο το κλίμα.. Ο γιατρός μας είναι πολύ καλός! ακομη κι αν δεν πετύχαινε η ετ το ίδιο θα έλεγα και θα συνέχιζα εννοείται μαζί του.

Όλο αυτό το διάστημα της διέγερσης, ωοληψιας, κατάψυξης,εμβρυομεταφορας με έχει δει άπειρες φορές για παρακολούθηση με υπερήχους σχεδόν κάθε 2 μέρες αλλά δεν τον έχουμε πληρώσει. Όσες φορές ρώτησα μου έλεγε στο τέλος όταν πετύχουμε. Αύριο θα πάω για υπέρηχο θα του δώσω και τα χρήματα κι έλεγα να του πάρουμε κι ένα δώρο? Ή φακελάκι?  έχετε να προτείνετε κάτι?

Κορίτσι μου, η άποψη μου είναι να του δώσετε χρήματα εφόσον θέλετε γιατί απο οτι κατάλαβα, δεν τα απαίτησε και εφόσον θέλετε να του κάνετε ένα δώρο,  σίγουρα τα χρήματα θα ήθελε και αυτός... βέβαια αυτό εξαρτάτε απο την οικονομική κατάσταση Του καθε ένα και τι μπορεί να προσφέρει! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...