Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες σηκώθηκα πήγα στη δουλειά από το πρωί μέχρι το βράδυ προσπάθησε να μην κάνω πολλά πράγματα φεύγω περπατούσα και καθόμουνα στην καρέκλα δεν σήκωσα κάτι οδήγησα μέχρι τη δουλειά μου αλλά το βράδυ γύρισα και ένιωθα άσχημα γιατί και ο φίλος μου μου έλεγε ότι είμαι πολλές ώρες όρθια χθες και το ίδιο μου είπε και η μαμά του ότι κορίτσι μου μήπως ήταν πολλές οι ώρες που πήγες για δουλειά γιατί γύρισα το βράδυ οπότε σήμερα δεν πήγα για δουλειά γιατί σήμερα έπρεπε να πάω πολύ μακριά με το αμάξι και αποφάσισα να μην πάω θα πάω αύριο σήμερα δεν έχω ξυπνήσει καλά ξύπνησα το πρωί με κλάματα μπορεί να είναι οι ορμόνες Δεν ξέρω δεν είμαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση σήμερα χωρίς να συμβαίνει κάτι και χωρίς να σκέφτομαι κάτι συγκεκριμένο 😑

Δεν έχω τίποτα δεν νιώθω κάτι Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα δεν έχει γίνει κάτι που με γυρίσει ίσως ο φόβος ίσως οι ορμόνες συγνώμη κορίτσια δεν γράφω στο forum γιατί δεν είμαι καλά ψυχολογικά και δεν θέλω να επηρεάσω κάποια κοπέλα...

Είναι στρεσογονο το διάστημα της αναμονής, περνάς από όλα τα στάδια συναισθημάτων! Οι σκέψεις εναλλάσσονται, όλα στο πρόγραμμα, μην ανησυχείς! 

Να έχεις καλά αποτελέσματα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μετά την δεύτερη παλινδρομη είχα ελέγξει για θρομβοφιλια, θυροειδή που ελέγχω κάθε χρόνο, για λύκο και πολλά άλλα και είχαν βγει όλα φυσιολογικά, θα κάνω καρυότυπο εμβρύου να δούμε τι φταίει. Ο γιατρός μου είπε πως είναι περίεργο και τρίτο συνεχόμενο. Δεν φαίνεται να έχω ούτε κάποια φλεγμονή. Θα κοιτάξουμε μου είπε και το ενδομήτριο αλλά και αυτό το αποκλείει γιατί δεν θα εμένα έγκυος. Και τις τέσσερις φορές φυσιολογικά έμεινα έγκυος. Ειλικρινά απελπιστικα. Δεν έχω την δύναμη να πάω ούτε για απόξεση.

Λυπάμαι πολύ κορίτσι μου, πολύ βαρύ αυτό που περνάς. Στο Λαϊκό μπορούν να σε κατατοπίσουν για τον καρυότυπο κ για οτιδήποτε άλλο χρειαστεί. Δυστυχώς δεν είμαστε από τις τυχερές, αλλά έχουμε  ένα παιδάκι να μας παρηγορήσει. Καλή δύναμη κ να σταθείς γρήγορα στα πόδια σου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου εσυ καλα λες αλλα εχουμε ενα μνημοσυνο πολυ κοντινου συγγενη του κ να φερουμε τους γονεις του στην αιηνα ωστε να κανουμε χριστουγεννα ολοι μαζι.. καθημερινη ειναι αδυνατο να παμε λογω δουλειας κ το σλλο σκ εινσι τα Χμας...😕

Ευχαριστω για τη βοηθεια κ τη συμβουλη!!!!❤️

Ελπιζω οι χριστουγεννιατικες προσπαθειες σας να ειναι γουρλιδικες κ να ερθει το δικο σας θαυμα!!!🙏🙏🙏💕💕💕

Δυστυχώς κάποιες οικογενειακές υποχρεώσεις δεν μπορούμε να τις αποφύγουμε... Τι να γίνει... Εύχομαι το επόμενο θετικό να πέσει σε καλές μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mimi26 είπε:

Καλημέρα κορίτσια χθες σηκώθηκα πήγα στη δουλειά από το πρωί μέχρι το βράδυ προσπάθησε να μην κάνω πολλά πράγματα φεύγω περπατούσα και καθόμουνα στην καρέκλα δεν σήκωσα κάτι οδήγησα μέχρι τη δουλειά μου αλλά το βράδυ γύρισα και ένιωθα άσχημα γιατί και ο φίλος μου μου έλεγε ότι είμαι πολλές ώρες όρθια χθες και το ίδιο μου είπε και η μαμά του ότι κορίτσι μου μήπως ήταν πολλές οι ώρες που πήγες για δουλειά γιατί γύρισα το βράδυ οπότε σήμερα δεν πήγα για δουλειά γιατί σήμερα έπρεπε να πάω πολύ μακριά με το αμάξι και αποφάσισα να μην πάω θα πάω αύριο σήμερα δεν έχω ξυπνήσει καλά ξύπνησα το πρωί με κλάματα μπορεί να είναι οι ορμόνες Δεν ξέρω δεν είμαι σε καλή ψυχολογική κατάσταση σήμερα χωρίς να συμβαίνει κάτι και χωρίς να σκέφτομαι κάτι συγκεκριμένο 😑

Δεν έχω τίποτα δεν νιώθω κάτι Δεν έχω κάποιο σύμπτωμα δεν έχει γίνει κάτι που με γυρίσει ίσως ο φόβος ίσως οι ορμόνες συγνώμη κορίτσια δεν γράφω στο forum γιατί δεν είμαι καλά ψυχολογικά και δεν θέλω να επηρεάσω κάποια κοπέλα...

Καλημερα κοριτσι μου.. μην νοιωθεις τυψεις γιατι πηγες δουλεια.. σκεψου οι γιαγιαδες μας δουλευαν στα χωραφια.. τις μερες που χρειαζοταν για να δεσουν τα εμβρυακια τις τηρησες.. και για να γελασεις μην κανεις αυτο που μου ειπε ο παλιος μου γυναικολογος που εκανε μια κοπελα.. του ειχα πει σαν πρωτο μου παιδι τι πρεπει να προσεχω και μου ειπε τα κλασσικα και μετα εγκυος εισαι οχι αρρωστη η ζωη συνεχιζεται με προσοχη οχι να μου περπατας με κλειστα ποδια απο φοβο μην σου πεσει το παιδι... τον εβλεπα σαν χανος και μου λεει μην με βλεπεις ετσι.. το ειδα με τα ματια μου.. εγκυος κοπελα περπατουσε με κλειστα ποδια μην της πεσει το παιδι.. ε οκ αν και δεν ειναι σωστο λυθηκα στα γελια χαχαχαχαχαχαχ

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@misofeggaro κουκλα μου μην στεναχωριεσαι.. θα γινει το θαυμα.. η κουμπαρα μου σχεδον 43 χρ γεννησε πριν ενα μηνα.. στον μηνα που θα γεννουσα και εγω.. ολα γινονται φτανει να ηρεμησεις να χαλαρωσεις και να μην σκεφτεσαι αρνητικα.. η καλη ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο.. εγινες μια φορα μανουλα.. λογω ηλικιας μπορει να σε δυσκολεψει λιγο αλλα θα ερθει.. η κουπαρα της μανας μου στα 45 εμεινε εγκυος.. μια αλλη γνωστη μας κοντα 50 εμεινε εγκυος.. να χαιρεσαι το παιδακι σου και να προσπαθησεις να ηρεμησεις την ψυχη σου και το σωμα σου (στα λεω για να τα ακουω και εγω) 💖

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια μου καλημερα.. τελευταια εργασιμη μερα για αυτο τον χρονο για μενα.. οχι οτι θα χαλαρωσω σπιτι αλλα τουλαχιστον θα ειμαι σπιτι.. δευτερα εχω να παρω την μαμα μου γιατρο.. τριτη και μετα θα αρχισω σιγα σιγα δουλειες στο σπιτι και να κανω και κανενα γλυκο και ας πανε στην ευχη τα κιλα.. του χρονου κανω διατροφη για να τα χασω.. τωρα θα κανω διατροφη να βαλω κιαλλα εξαλλου ολοι κατι παιρνουμε τα χριστουγεννα.. εγω θα παρω κιλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

@Antonia2 καλημερα.. καλα ειπα εγω θα μας γκαστρωσει η γιατρος σου 😂

καλημερα Ναντια μου!!! τιποτα ακομα ε... απλα περιμενω....😤😤😤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Nandia- είπε:

κοριτσια μου καλημερα.. τελευταια εργασιμη μερα για αυτο τον χρονο για μενα.. οχι οτι θα χαλαρωσω σπιτι αλλα τουλαχιστον θα ειμαι σπιτι.. δευτερα εχω να παρω την μαμα μου γιατρο.. τριτη και μετα θα αρχισω σιγα σιγα δουλειες στο σπιτι και να κανω και κανενα γλυκο και ας πανε στην ευχη τα κιλα.. του χρονου κανω διατροφη για να τα χασω.. τωρα θα κανω διατροφη να βαλω κιαλλα εξαλλου ολοι κατι παιρνουμε τα χριστουγεννα.. εγω θα παρω κιλα

ναντια μου εσυ πως εισαι με τις ενοχλησεις που ειχες;;;

τελευταια εργασιμη μερα για σενα και μετα να χαλαρωσεις, να απολαυσεις τα παιδακια και τον αντρα σου!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

καλημερα σε ολα τα κοριτσια της παρεας!!!!!!!!!!❤️❤️❤️

Παρασκευηηηηηηηη!!!!!!!!!!!!!!!!!!🎉🎉🎉🎉🎉🎉🎉

Εγώ πάντως δεν θα τον άφηνα σε ησυχία επειδή θα είμαστε στα πεθερικά...... 😏

Έχει κ λίγο την πλάκα του να προσπαθείς στη μούγκα 😋 δοκιμασμένο!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Froufro είπε:

Εγώ πάντως δεν θα τον άφηνα σε ησυχία επειδή θα είμαστε στα πεθερικά...... 😏

Έχει κ λίγο την πλάκα του να προσπαθείς στη μούγκα 😋 δοκιμασμένο!!!!!!

συμφωνωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!😁🤭🤭🤭

απο επαφες παντως καλα παμε!!! ειχαμε τεταρτη βραδυ, μου τριβοταν χθες αλλα ημουν κομματια και ηταν 2παρα η ωρα (κοριτσια αληθεια δεν μπορουσα απ την κουραση) και σημερα το πρωι. βεβαια σημερα επρεπε να σηκωθω μετα να ερθω για δουλεια. εκατσα 10 λεπτα με τα ποδια πανω (ποσο τραγικη η δολια -εν δυναμει- μανα 😂😂😂😂) και μετα σηκωθηκα ντυθηκα και ηρθα γραφειο!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

συμφωνωωωωωωωωωω!!!!!!!!!!!!!😁🤭🤭🤭

απο επαφες παντως καλα παμε!!! ειχαμε τεταρτη βραδυ, μου τριβοταν χθες αλλα ημουν κομματια και ηταν 2παρα η ωρα (κοριτσια αληθεια δεν μπορουσα απ την κουραση) και σημερα το πρωι. βεβαια σημερα επρεπε να σηκωθω μετα να ερθω για δουλεια. εκατσα 10 λεπτα με τα ποδια πανω (ποσο τραγικη η δολια -εν δυναμει- μανα 😂😂😂😂) και μετα σηκωθηκα ντυθηκα και ηρθα γραφειο!!!!!!!!

Πάντως και εμείς όταν καθόμαστε πάνω από 4-5 μέρες σε πεθερικά κλπ έχουμε επαφή, ήσυχα και διακριτικά αλλά οκ κάτι γίνεται 🤣🤣🤣

Κορίτσια μου επειδή και εγώ αγχωνομουν πολύ με τις επαφές θα σας πω ότι το μωρό το πιάσαμε αφού μια εβδομάδα πριν το θετικό τεστ ωορρηξιας δεν είχαμε επαφές και μπορέσαμε να έχουμε 2-3 καλές επαφές μια μέρα πριν, την ίδια μέρα και την αμέσως επόμενη της ωορρηξιας. Τον Οκτώβριο θυμάμαι μια εβδομάδα πριν την ωορρηξια είχαμε διάθεση και κάναμε 3-4 μέρες από μια επαφή. Όταν έφτασε η ωορρηξια δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Πάντως και εμείς όταν καθόμαστε πάνω από 4-5 μέρες σε πεθερικά κλπ έχουμε επαφή, ήσυχα και διακριτικά αλλά οκ κάτι γίνεται 🤣🤣🤣

εμεις τοσες μερες δεν θα κατσουμε (ΕΥΤΥΧΩΣ!!!! 😂😂😂😂) αλλα ειναι οι πιο γονιμες του μηνα!!!!!😉 Οποτε για μουγκο μας βλεπω!!!!! το οποιο εχει κι αλλη ενταση/ομορφια... Εσωτερικη...εκρηξη!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εσεις κοριτσια τι θα κανετε το σκ σας;

@Hopemumtobe σημερα πας την εκδρομη σου; να περασει τελεια κουκλα μου!!!!!!🎉🍾🍸

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εμεις τοσες μερες δεν θα κατσουμε (ΕΥΤΥΧΩΣ!!!! 😂😂😂😂) αλλα ειναι οι πιο γονιμες του μηνα!!!!!😉 Οποτε για μουγκο μας βλεπω!!!!! το οποιο εχει κι αλλη ενταση/ομορφια... Εσωτερικη...εκρηξη!!!

Συμφωνώ απόλυτα 👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Συμφωνώ απόλυτα 👍

κοριτσι μου πως εισαι; πως το ζεις; πες μας!!!!!!!!!!

ολες ανυπομονουμε να ερθουμε στη θεση σου!!!!!!!!!!!!!❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Πάντως και εμείς όταν καθόμαστε πάνω από 4-5 μέρες σε πεθερικά κλπ έχουμε επαφή, ήσυχα και διακριτικά αλλά οκ κάτι γίνεται 🤣🤣🤣

Κορίτσια μου επειδή και εγώ αγχωνομουν πολύ με τις επαφές θα σας πω ότι το μωρό το πιάσαμε αφού μια εβδομάδα πριν το θετικό τεστ ωορρηξιας δεν είχαμε επαφές και μπορέσαμε να έχουμε 2-3 καλές επαφές μια μέρα πριν, την ίδια μέρα και την αμέσως επόμενη της ωορρηξιας. Τον Οκτώβριο θυμάμαι μια εβδομάδα πριν την ωορρηξια είχαμε διάθεση και κάναμε 3-4 μέρες από μια επαφή. Όταν έφτασε η ωορρηξια δεν μπορούσαμε να κάνουμε τίποτα. 

και ειχατε συνεχομενες επαφες ε;; εννοω καθημερινες...

δεν υπαρχει συνταγη.. μακαρι να υπηρχε... ο παραγοντας τυχη και timing υπαρχει παντου! ελπιζω τωρα που εκανα τη σαλπιγγογραφια και ντοπαρεται ο αντρας μου με βιταμινες να πλησιασουμε το ονειρο!!!😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

εμεις τοσες μερες δεν θα κατσουμε (ΕΥΤΥΧΩΣ!!!! 😂😂😂😂) αλλα ειναι οι πιο γονιμες του μηνα!!!!!😉 Οποτε για μουγκο μας βλεπω!!!!! το οποιο εχει κι αλλη ενταση/ομορφια... Εσωτερικη...εκρηξη!!!

Έτσι!!!! 👍👍👍👍👍👍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναντια μου εσυ πως εισαι με τις ενοχλησεις που ειχες;;;

τελευταια εργασιμη μερα για σενα και μετα να χαλαρωσεις, να απολαυσεις τα παιδακια και τον αντρα σου!!!!❤️

Eυτυχως ειμαι καλυτερα.. κανενα πονακι χαμηλα το εχω αλλα οκ αρχισε και το φουσκωμα της περιοδου αρα λογικο ειναι..  το θεμα ειναι οτι νοιωθω συνεχεια σαν να κατουριεμαι απο την ωορρηξια και μετα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

κοριτσι μου πως εισαι; πως το ζεις; πες μας!!!!!!!!!!

ολες ανυπομονουμε να ερθουμε στη θεση σου!!!!!!!!!!!!!❤️❤️❤️

Κρατώ χαμηλό προφίλ μέχρι να ακούσω καρδούλα την άλλη εβδομάδα, έχω διαβάσει για τόσες αναποδιές που ψιθυριζω κάθε βράδυ το πάτερ ημών και λέω ακόμα μια μέρα όλα καλά... Μόνο σε γονείς τα έχουμε πει και σε μια κοπέλα που είμαι μαζί στο γραφείο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Nandia- είπε:

@misofeggaro κουκλα μου μην στεναχωριεσαι.. θα γινει το θαυμα.. η κουμπαρα μου σχεδον 43 χρ γεννησε πριν ενα μηνα.. στον μηνα που θα γεννουσα και εγω.. ολα γινονται φτανει να ηρεμησεις να χαλαρωσεις και να μην σκεφτεσαι αρνητικα.. η καλη ψυχολογια παιζει μεγαλο ρολο.. εγινες μια φορα μανουλα.. λογω ηλικιας μπορει να σε δυσκολεψει λιγο αλλα θα ερθει.. η κουπαρα της μανας μου στα 45 εμεινε εγκυος.. μια αλλη γνωστη μας κοντα 50 εμεινε εγκυος.. να χαιρεσαι το παιδακι σου και να προσπαθησεις να ηρεμησεις την ψυχη σου και το σωμα σου (στα λεω για να τα ακουω και εγω) 💖

Κορίτσι μου σε ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση. 

Δυστυχώς όμως είμαι μια μαμά χωρίς μωρό. 

Εύχομαι τα καλύτερα και στις δύο μας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καταλαβαίνω φίλη μου τη στεναχώρια σου! Και εμένα αν και δεν το είπε μα κακή πρόθεση η κοπέλα, θα με πείραζε! Όπως με πειράζουν τα λόγια δικών μου όταν μου λένε ξεκόλα γιατί έτσι δεν θα φέρεις στον κόσμο παιδί! Όμως εγώ έχω αγωνία για τον αν θα ξαναμέίνω έγκυος μετά τις 3 απώλειες και αν θα πάνε όλα καλά ώστε να δώσω και εγώ την αγάπη που έχω μαζί με τον άντρα μου σε ένα παιδάκι! Σου εύχομαι σύντομα το νέο έτος να σου φέρει ό,τι ποθείς και να έχετε υγεία στο σπιτικό σας, σου αξίζουν τα καλύτερα όπως και σε κάθε κοπελα που το παλέυει!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Antonia2 είπε:

ναντια μου εσυ πως εισαι με τις ενοχλησεις που ειχες;;;

τελευταια εργασιμη μερα για σενα και μετα να χαλαρωσεις, να απολαυσεις τα παιδακια και τον αντρα σου!!!!❤️

θα χαλαρωσω? οταν τους εχω σπιτι ολο κατι θελουν και κυριως μολις με δουνε να κατσω.. σαν να το εχουν κανει ταμα αμα κατσω να θυμουνται οτι κατι θελουν

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...