Μετάβαση σε περιεχόμενο

Τρίγωνα κάλαντα μες στη γειτονιά και μια καρδούλα να χτυπάει σε κάθε κοιλιά... ​🤰​​🎅​​🎄​


misofeggaro

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Εγώ πριν της 24 θα μπορούσα πάντως. 

Οι πιο πολλές βολεύονται ή πιο μετέπειτα ημερομηνία;

Κοριτσια μου εγω θα λειπω 31/12 με 10/01! πιο πριν να το δουμε οποτε σας βολευει. μονο 22/12 δε μπορω γτ εχω κατι γενεθλια και με καλεσαν χθες!

ΚΟΡΩΝΟΠΑΡΤΥΥΥΥΥΥ!!!!!! Πλακα κανω φσκ!!! για φαγητο θα παμε τα παππουδια!!!!🤣🤣🤣🤣

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η babyblue94 είπε:

Πας ανά δύο μέρες και σου παρακολουθούν τα ωάρια. Μόλις φτάσουν στο επιθυμητό γίνεται μια ένεση. Και σου λέει ο γιατρός σε πόσες ώρες θα πας για σπερματεγχυση. Υπολογίζουν αυτοί την ώρα που θα κάνεις την ένεση για να ξέρουν ακριβώς πότε θα γίνει η σπερματεγχυση. 

Γίνεται και σε δικό σου κύκλο. Χωρίς χάπι δηλαδή. Μόλις δουν το δικό σου ότι έχει φτάσει στο μέγεθος που πρεπει σου λένε να κάνεις την ένεση. 

 

Γενικά οι πιο πολλοί γιατροί σε πάμε σε εξωσωματική γιατί είναι και το οικονομικό στην μέση. Βέβαια είναι και ανάλογα την περίπτωση. 

Πάντως αν πέσεις σε άνθρωπο, που δεν θέλει να σου φάει λεφτά. Πιστεύω σου λέει να δοκιμάσεις και άλλους τρόπους υποβοηθούμενης πριν την εξωσωματική

Α άρα την ένεση την κάνεις είτε με φυσικό κύκλο είτε με φάρμακα. Κατάλαβα. Νόμιζα ότι είναι πακέτο στα φάρμακα αυτή και στο φυσικό είναι με φυσική ωορρηξία, χωρίς πρόκληση.

Χμ σε αυτό διίστανται οι γνώμες. Πχ στην ξαδέλφη μου που εκτός από χαμηλή ΑΜΗ, ηλικία και πολύ άγχος λόγω χαμένης κύησης σε πολύ προχωρημένο στάδιο, δεν είχαν κάποιο θέμα (και όντως έπιασε φυσικά τελικά όπως και την πρώτη φορά) της είχαν πει ότι οι γιατροί κάνουν σπερματεγχύσεις για τα εύκολα λεφτά που έτσι κι αλλιώς θα αποτύχουν και μετά θα πάνε σε εξωσωματική. Αυτή δουλεύει και σε νοσοκομείο οπότε έχει πολλούς γνωστούς και φίλους γιατρούς. Αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω γιατί ο καθένας λέει κάτι διαφορετικό. Δεν έχουμε φτάσει κι εκεί στο μεταπτυχιακό, να δω τι λένε όντως μεταξύ τους 😛 Στο επόμενο εξάμηνο που θα τα κάνουμε, αν πουν κάτι ενδιαφέρον στις μεταξύ τους συζητήσεις θα σας πω κι εγώ μια γνώμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσια μου εγω θα λειπω 31/12 με 10/01! πιο πριν να το δουμε οποτε σας βολευει. μονο 22/12 δε μπορω γτ εχω κατι γενεθλια και με καλεσαν χθες!

ΚΟΡΩΝΟΠΑΡΤΥΥΥΥΥΥ!!!!!! Πλακα κανω φσκ!!! για φαγητο θα παμε τα παππουδια!!!!🤣🤣🤣🤣

 

Εγώ μπορώ 20/12, 23/12  για την άλλη βδομάδα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Α άρα την ένεση την κάνεις είτε με φυσικό κύκλο είτε με φάρμακα. Κατάλαβα. Νόμιζα ότι είναι πακέτο στα φάρμακα αυτή και στο φυσικό είναι με φυσική ωορρηξία, χωρίς πρόκληση.

Χμ σε αυτό διίστανται οι γνώμες. Πχ στην ξαδέλφη μου που εκτός από χαμηλή ΑΜΗ, ηλικία και πολύ άγχος λόγω χαμένης κύησης σε πολύ προχωρημένο στάδιο, δεν είχαν κάποιο θέμα (και όντως έπιασε φυσικά τελικά όπως και την πρώτη φορά) της είχαν πει ότι οι γιατροί κάνουν σπερματεγχύσεις για τα εύκολα λεφτά που έτσι κι αλλιώς θα αποτύχουν και μετά θα πάνε σε εξωσωματική. Αυτή δουλεύει και σε νοσοκομείο οπότε έχει πολλούς γνωστούς και φίλους γιατρούς. Αλλά πραγματικά δεν ξέρω τι να πιστέψω γιατί ο καθένας λέει κάτι διαφορετικό. Δεν έχουμε φτάσει κι εκεί στο μεταπτυχιακό, να δω τι λένε όντως μεταξύ τους 😛 Στο επόμενο εξάμηνο που θα τα κάνουμε, αν πουν κάτι ενδιαφέρον στις μεταξύ τους συζητήσεις θα σας πω κι εγώ μια γνώμη.

Μπορεις να κάνεις με φυσικό κύκλο αλλά η ένεση θα γίνει για να υπολογίσουν τις ώρες

Δεύτερον με χάπι για να φτιαχτούν ωάριο ή ωάρια. Και έπειτα ένεση για να υπολογίσουν την ώρα 

Τέλος με ενέσεις σε μικρότερη δόση από την εξωσωματική για περισσότερες πιθανότητες ωαρίων 2-3. Και έπειτα ένεση και υπολογισμος. 

 

Εγώ τον Γενάρη θα κάνω το δεύτερο και έπειτα αν δεν πιάσει , θα κάνω το τρίτο ( με τις ενέσεις που θα έχουν εγκριθεί από την επιτροπή ώστε να μην τις πληρώσω.  Εχουν καπου στα 200€ ) 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η babyblue94 είπε:

Μπορεις να κάνεις με φυσικό κύκλο αλλά η ένεση θα γίνει για να υπολογίσουν τις ώρες

Δεύτερον με χάπι για να φτιαχτούν ωάριο ή ωάρια. Και έπειτα ένεση για να υπολογίσουν την ώρα 

Τέλος με ενέσεις σε μικρότερη δόση από την εξωσωματική για περισσότερες πιθανότητες ωαρίων 2-3. Και έπειτα ένεση και υπολογισμος. 

 

Εγώ τον Γενάρη θα κάνω το δεύτερο και έπειτα αν δεν πιάσει , θα κάνω το τρίτο ( με τις ενέσεις που θα έχουν εγκριθεί από την επιτροπή ώστε να μην τις πληρώσω.  Εχουν καπου στα 200€ ) 

 

Κατάλαβα, μέχρι να αρχίσω να παρακολουθώ εδώ τις συζητήσεις θεωρούσα ότι όλα αυτά είναι πολύ απλές διαδικασίες, αλλά τελικά είναι αρκετά πολύπλοκο και υπάρχουν πολλοί δρόμοι να ακολουθήσεις! Και όπως τα διαβάζω, παίζει όντως και πολύ σημαντικό ρόλο ο γιατρός στο να καταλάβει ακριβώς τι χρειάζεται κάθε κοπέλα και να συντονίσει τη διαδικασία σωστά.

Καλή επιτυχία! Ελπίζω να είστε τυχεροί και όλα να πάνε καλά και ήδη από το Γενάρη να είσαι έγκυος οπότε να μη χρειαστεί καν να προσπαθήσετε πολλές φορές! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

https://fb.watch/9VQU4xxH7x/
ΚΛΑΙΩ 

😭 😭 

Αχ τρομερο!!!!!! Κ τι ευθραυστο πλασματακι!!!! Τι θαυμα ειναι αυτο!!!!!!💗💗💗💗💗💗

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Αχ τρομερο!!!!!! Κ τι ευθραυστο πλασματακι!!!! Τι θαυμα ειναι αυτο!!!!!!💗💗💗💗💗💗

Ρε είναι άδικο, ΑΔΙΚΟ! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η misofeggaro είπε:

Ρε είναι άδικο, ΑΔΙΚΟ! 

Κοριτσι μου θα ερθει κ σ εμας το θαυμα! Μπορει να μας παιδευει αλλα θα ερθει!!!! Θα το δεις!!!!!!🤞🤞🤗🤗🤗🤗🤗❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Froufro είπε:

 

Ναι μωρέ εντάξει... Η αλήθεια είναι ότι το έχω πάρα πολύ ανάγκη κ εγώ! Αλλά τώρα προτεραιότητα έχει η μπουμπού μας κ να είναι ασφαλής εκείνη! Θα απομονωθούμε κάποια άλλη στιγμή 😊

Ήθελα να σε ρωτήσω επειδή ως εγκυμονουσα πας Αθήνα με αεροπλάνο περνάς κανονικά από τις ακτίνες στο check in; Σε ρωτάω γιατί θα ταξιδέψω για γιορτές και είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης πρέπει να τους πω κάτι στον έλεγχο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Heart είπε:

Κορίτσια μου εγώ δεν τα κατάφερα , 1 η σπερματεγχυνση αρνητικό αποτέλεσμα...μου ήρθε 12 μέρες μετά την σπερματεγχυνση...που σημαίνει μάλλον ότι χάσαμε την ωορρηξία...ο γιατρός μου είπε ότι ίσως να μην ήταν ποιοτικά τα ωάρια...τον ρώτησα την γνώμη του πώς να προχωρήσω και μου είπε να κάνω μια παύση αυτόν τον μήνα στις γιορτές...αυτό θα κάνω και ύστερα θα δω πως θα κινηθώ...αύριο θα πάρω την επιτροπή να περάσω για εξωσωματική...και βλέπουμε...είμαι πολύ απογοητευμένη...εύχομαι σε όλες καλές γιορτές και χαμόγελα....καλή επιτυχία και καλά αποτελέσματα σε όσες αναμένουν...να είσαστε καλά κορίτσια μου και γρήγορα όλες να γίνουμε μανουλες...

Λυπάμαι πολύ για αυτή την εξέλιξη περισσότερο διότι είναι ψυχοφθορα η διαδικασία και ενώ είστε νέοι και υγιείς άνθρωποι δημιουργεί μια επιπρόσθετη ψυχολογική πίεση όλο αυτό. Σας εύχομαι να έρθει το θαυματακι διότι θα σας θυμίσει πόσο όμορφη μπορεί να γίνει η ζωή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Ήθελα να σε ρωτήσω επειδή ως εγκυμονουσα πας Αθήνα με αεροπλάνο περνάς κανονικά από τις ακτίνες στο check in; Σε ρωτάω γιατί θα ταξιδέψω για γιορτές και είμαι στην αρχή της εγκυμοσύνης πρέπει να τους πω κάτι στον έλεγχο; 

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ενημερώνω πάντα για να μην περάσω από τις ακτίνες κ μου κάνουν απλά σωματικό έλεγχο.... μόνο μια φορά ήταν ένας που αντέδρασε κ μου είπε ότι αυτά είναι βλακείες κ ότι είμαι υπερβολική, σε κάθε άλλη φορά δεν έχω αντιμετωπίσει πρόβλημα σε αυτό το κομμάτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Antonia2 είπε:

Κοριτσι μου θα ερθει κ σ εμας το θαυμα! Μπορει να μας παιδευει αλλα θα ερθει!!!! Θα το δεις!!!!!!🤞🤞🤗🤗🤗🤗🤗❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Εσύ εισαι μικρό κορίτσι. Δεν σε πιέζει ο χρόνος. Εμένα είναι περιορισμένος... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εσύ εισαι μικρό κορίτσι. Δεν σε πιέζει ο χρόνος. Εμένα είναι περιορισμένος... 

Ειναι η ηλικια σημαντικος παραγοντας αλλα οχι απαγορευτικος!! Εχω πολυ καλη φιλη που εμεινε φυσιολογικα στα 42. Προσπαθησαν βεβαια 2 χρονια αλλα τωρα τον Αυγουστο γεννησε το μπεμπακι της κ ειναι τρισευτυχισμενη!

Κοριτσι μου εχετε σκεφτει για υποβοηθουμενη;; σε ρωταω επειδη εθεσες το θεμα της ηλικιας.. ελπιζω να μη σε φερνω σε δυσκολη θεση..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ καλή δουλίτσα και ότι κάνετε να μην βρείτε δυσκολία 
 

Δεν κοιμήθηκα καθόλου χθες το βράδυ από το εμβόλιο πονούσα πολύ το χέρι μου και ακόμα το πονάω, νομίζω αυτή η φορά δεν ξέρω πως το έκανε αυτή με πονάει παρά πολύ ολόκληρο το χέρι και ο αυχένας! Ευτυχώς όμως είμαι καλά λίγο πονοκέφαλο έχω αλλά τον αντέχω… 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ καλή δουλίτσα και ότι κάνετε να μην βρείτε δυσκολία 
 

Δεν κοιμήθηκα καθόλου χθες το βράδυ από το εμβόλιο πονούσα πολύ το χέρι μου και ακόμα το πονάω, νομίζω αυτή η φορά δεν ξέρω πως το έκανε αυτή με πονάει παρά πολύ ολόκληρο το χέρι και ο αυχένας! Ευτυχώς όμως είμαι καλά λίγο πονοκέφαλο έχω αλλά τον αντέχω… 

 

Ραφαελα μου καλη ανοσια ευχομαι!!!!

Σαν να με ακουω εμενα ειναι η περιγραφη σου!! κι εμενα μου το εκανε μια νοσοκομα/γιατρος η οποια ενω φαινοταν εμπειρη, με πονεσε παααααρα πολυ!!!!!

ο αντρας μου μου λεει (την ιδια μερα εκανε κι εκεινος την αναμνηστικη δοση) ειχε να νιωσει τοσο πονο σε εμβολιο απο το στρατο!! που του το εκανε νεοσυλλεκτος!!!🤣🤣🤣🤣

Ευχομαι περαστικα και να εχεις μια ομορφη μερα! να μην ταλαιπωρηθεις!!

(συμβουλη! αν δεις οτι ο πονοκεφαλος γινεται πιο εντονος η εχεις κρυαδες, παρε ενα αναβραζον παυσιπονο να σου περασει! εγω παιρνω πολυ σπανια παυσιπονα αλλα τωρα με το εμβολιο δεν αντεξα την ταλαιπωρια και πηρα...)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η misofeggaro είπε:

Εσύ εισαι μικρό κορίτσι. Δεν σε πιέζει ο χρόνος. Εμένα είναι περιορισμένος... 

Δεν θυμάμαι τι ηλικία έχεις, αλλά να θυμάσαι πως έχεις μείνει φυσιολογικά έγκυος (άσχετα την κατάληξη που τελικά είχε). Άρα το σώμα σου μπορεί και θα ξαναμείνεις έγκυος, αρκεί να το πιστέψεις. Κάντε εξετάσεις να σιγουρευτείτε πως δεν παίζει κάποιο οργανικό θέμα, να μη χάνετε χρόνο αν είστε πάνω από 35. Αλλά από τα ποστ σου νιώθω πως δεν είσαι έτοιμη να υποδεχτείς άλλο μωράκι, γιατί ακόμα είσαι 'κολλημένη' στο παρελθόν και την πρώτη εγκυμοσύνη- μη με παρεξηγήσεις, σε παρακαλώ, το μωράκι που έχασες δεν πρόκειται ποτέ να φύγει, ούτε απ' την καρδιά ούτε απ' το μυαλό σου, και κύτταρά του θα κυκλοφορούν για πολλά χρόνια ακόμα στο σώμα σου, είναι εκεί, για όσο υπάρχεις κι εσύ! Αυτό που σου συνέβη θα άφηνε στην οποιαδήποτε από εμάς ανεξίτηλο τραύμα, κάθε φορά που το σκέφτομαι, ανατριχιάζω. Αλλά πρέπει να βρεις τη δύναμη να κοιτάξεις με αισιοδοξία το μέλλον, και να δοθείς με όλο σου το είναι σε μια επόμενη εγκυμοσύνη και στο μωράκι που θα έρθει, αρκεί να το πιστέψεις. Σου στέλνω μια πολύ ζεστή εικονική αγκαλιά 😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Raf123 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου ❤️❤️ καλή δουλίτσα και ότι κάνετε να μην βρείτε δυσκολία 
 

Δεν κοιμήθηκα καθόλου χθες το βράδυ από το εμβόλιο πονούσα πολύ το χέρι μου και ακόμα το πονάω, νομίζω αυτή η φορά δεν ξέρω πως το έκανε αυτή με πονάει παρά πολύ ολόκληρο το χέρι και ο αυχένας! Ευτυχώς όμως είμαι καλά λίγο πονοκέφαλο έχω αλλά τον αντέχω… 

 

Τουλάχιστον μπορείς να μείνεις σπίτι σήμερα, ή είσαι στη δουλειά? Πάρε κανένα παυσίπονο όπως είπε κ η @Antonia2 για να μην σε ρίξει...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια.. σημερα απο το πρωι ειχα σεμιναριο και τωρα τελειωσα.. εχω ενα πονοκεφαλο αστα να πανε.. χτες ειχα και πονο χαμηλα και σημερα νοιωθω σαν να ερχεται η κυρια.. εχω και πονο ανα φαση.. η μεση μου με ποναει.. η που κρυωσα η που επειδη ολο διαμαρτυρομαι γιατι θα ερθει χριστουγενιατικα να αποφασισε να ερθει πιο νωρις αλλα τοσο νωρις? εχω ακομα 8 μερες

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Nandia- είπε:

Καλημερα κοριτσια.. σημερα απο το πρωι ειχα σεμιναριο και τωρα τελειωσα.. εχω ενα πονοκεφαλο αστα να πανε.. χτες ειχα και πονο χαμηλα και σημερα νοιωθω σαν να ερχεται η κυρια.. εχω και πονο ανα φαση.. η μεση μου με ποναει.. η που κρυωσα η που επειδη ολο διαμαρτυρομαι γιατι θα ερθει χριστουγενιατικα να αποφασισε να ερθει πιο νωρις αλλα τοσο νωρις? εχω ακομα 8 μερες

καλημερα ναντια μου! μα τοσο νωρις να ερθει;;;; συνηθως εχεις τετοιες ενοχλησεις πριν ερθει;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια μου εγω αποφασισα να κανω τελικα τεστ ωορρηξιας να ξερω τι μου γινεται.. λογικα αυριο θα εχω θετικο.. για να δουμε..... 

παντως χθες το βραδυ την ειχαμε την επαφουλα μας!!!😍😍😍😍

παμε δυναμικα και οτι γινει!!!!!❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου,  τρέχω και δεν φτάνω και με την δουλειά και μ2 τις δουλειές του σπιτιού,  πρόλαβα να διαβάσω τις τελευταίες 2 σελίδες... 

@Heart λυπάμαι κορίτσι μου μην σε παίρνει απο κάτω και ολα θα πάνε καλα! Συμφωνώ απόλυτα σε ολα με @Tokyo

@Antonia2 κορίτσι μού τι έγινε μίλησες με γιατρό? Συγγνώμη αν το ανέφερες αλλά δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα! 

@Raf123 μου έκλεισες ραντεβου? 

@Hopemumtobe κορίτσι μου πως τα πάτε? Πως είστε? 

 Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια, εύχομαι μια όμορφη μέρα ... 11 μέρες έμειναν για τον ΓΙΑΤΡΌ 🤣 

Επίσης έκλεισα ραντεβού για εμβόλιο στις 27 Ιανουαρίου η αμυαλη τότε που λογικά θα κανω οωληψια 🤣🤣.. εννοείται θα το συζητήσω με τον γιατρό και θα μεταφέρω το ραντεβού μου! 

Κορίτσια μου να βρεθήτε και να περάσετε τέλεια! Μακάρι να μπορούσα και εγώ, αλλα είμαι μακριά, ❤   

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Κατεριναπαπ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου,  τρέχω και δεν φτάνω και με την δουλειά και μ2 τις δουλειές του σπιτιού,  πρόλαβα να διαβάσω τις τελευταίες 2 σελίδες... 

@Heart λυπάμαι κορίτσι μου μην σε παίρνει απο κάτω και ολα θα πάνε καλα! Συμφωνώ απόλυτα σε ολα με @Tokyo

@Antonia2 κορίτσι μού τι έγινε μίλησες με γιατρό? Συγγνώμη αν το ανέφερες αλλά δεν πρόλαβα να τα διαβάσω όλα! 

@Raf123 μου έκλεισες ραντεβου? 

@Hopemumtobe κορίτσι μου πως τα πάτε? Πως είστε? 

 Καλημέρα σε ολα τα κορίτσια, εύχομαι μια όμορφη μέρα ... 11 μέρες έμειναν για τον ΓΙΑΤΡΌ 🤣 

Επίσης έκλεισα ραντεβού για εμβόλιο στις 27 Ιανουαρίου η αμυαλη τότε που λογικά θα κανω οωληψια 🤣🤣.. εννοείται θα το συζητήσω με τον γιατρό και θα μεταφέρω το ραντεβού μου! 

Κορίτσια μου να βρεθήτε και να περάσετε τέλεια! Μακάρι να μπορούσα και εγώ, αλλα είμαι μακριά, ❤   

Καλη σου μερα κοριτσι μου!!!!!!!

εγω περιμενω ακομα νεοτερα απ το γιατρο... αυτος ειναι πολυ της λεπτομερειας (ψειρας που λεω κι εγω 😆😆😆😆) και θελει να δει οοολο το ιστορικο σου για να σε παρει τηλ. οποτε λογικα σημερα η αυριο θα με παρει..

οταν εχω νεοτερα θα σας γραψω! ευχαριστω για το ενδιαφερον!!❤️

μονο 11 μερες μεινανε για το γιατρο σου;;;; ποτε περασε ο καιρος; τιποτα δεν εμεινε!!!!! τελικη ευθεια!!!!✌️✌️✌️✌️❤️❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...