Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 9 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κορίτσια τι κάνετε; Την Κυριακή, λίγο μετά την ώρα που έστειλα το τελευταίο μου μήνυμα εδώ άρχισα να έχω πονακια που μέχρι το μεσημέρι ήταν επώδυνες συσπάσεις. Επειδή δεν ήταν με κανονικό ρυθμό πήγα κανονικά για μπάνιο που είχα κανονίσει και μέχρι το βράδυ που γυρίσαμε σπίτι ήταν ιδιαίτερα επώδυνες αλλά πάλι η συχνότητα τους ήταν ακανόνιστη στα 5-8'. Είχα ενημερώσει και μαία και γιατρό και μου είχαν πει να μείνω όσο περισσότερο σπίτι, κατά προτίμηση να περιμένω να φτάσουν να είναι σταθερά κάτω από ανά 5'. Δεν κοιμήθηκα από τον πόνο όλο το βράδυ και το πρωί που είχαμε αποδεχτεί ότι δεν προχωράει σε τοκετό και θα πήγαινα αυπνη για nst να δούμε τι γίνεται, μου έσπασαν τα νερα. Ήταν ένας μαραθώνιος τοκετός που κράτησε άλλες 12 ώρες μετά το σπάσιμο των νερών γιατί δε συντονίζονταν οι συσπάσεις μου να κάνω διαστολή και με το που μου έδιναν τεχνητές οδύνες το μωρό έριχνε παλμους (μας κατατρομαξε αρκετές φορές). Κάποια στιγμή συζητήσαμε να πάμε με καισαρική, αλλά είπαμε μετά από τόσο πόνο και κούραση να συνεχίσουμε την προσπάθεια λίγο κι ενώ είχαμε χάσει τις ελπίδες μας τελικά έγινε το θαύμα και πήρα μπρος και γέννησα το κοριτσάκι μου υγιέστατο. Γεννήθηκε 3080 στις 38 και 5. Είχε και γενεθλια ο άντρας μου τη Δευτέρα που γεννήθηκε η μικρή, οπότε θα έχουμε διπλή γιορτή από δω και πέρα 🎉   Σήμερα βγήκαμε κιόλας από το μαιευτήριο και είμαστε σπιτάκι και προσπαθούμε να συνειδητοποιήσουνε όλοι τη νέα κατάσταση!

Πριν να σας πω ότι ταυτίστηκα με όλα όσα λέγατε. Πολύ δύσκολα κοιμόμουν, ιδρωνα και με aircondition, είχα πόνους σε όλο το σώμα κλπ. Είναι δύσκολο το τέλος και η συμβουλή να κοιμόμαστε καλά κλπ πολύ αληθινή αλλά αδύνατη στην υλοποίηση. 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!! Όλα τα καλά του κόσμου σας εύχομαι και να χαίρεσαι και τον άντρα σου!!! Υπέροχα νέα  παρόλο που ταλαιπωρήθηκες τα πηγές υπέροχα ! Όντως τα ξεχνάς όλα με το που γεννηθεί το πλασματάκι σου το άκουγα συνέχεια αυτό από τις φίλες μου και δεν το πίστευα ! Αλλά όντως ισχύει 💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρα κορίτσια!!! Τώρα με έπιασε η επισκλιριδιος και έπιασα κινητό με το χέρι….τελικά ο μικρός μου είχε δικά του σχέδια,ερχετε μόνος του…είχα κάτι πόνακια που κατά της 2παρα γίνανε δυνατή πόνοι αλλά κάθε 10 λεπτά…κάνω υπομονή βόλτες στο σπίτι αναπνοές και κατά της 5 γίνανε 5λεπτη οι πόνοι πήρα τον γιατρο δεν το σήκωνε οι πόνοι ομως ήταν πολύ δυνατή καμία σχέση με αυτούς που είχα τόσες μέρες μου θύμισαν ξεκάθαρα τοκετό…ξανά περνώ γιατρο δεν το σήκωνε ούτε η μαία…γκαντεμιά 7 παρά ξεκινάω μεαιυτηριο όπου είμαι εδώ ακόμα δεν έχω γεννήσει 4διαστολη έχω φτάσει…μου σπάσανε τα νερά δεν πόνεσε αυτό ευτηχως….αχχχ κορίτσια πολύ χαρούμενη είμαι,εύχομαι και σε σας νότο καλύτερο… θα γράψω για νεότερα 😘😘

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Joo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τώρα με έπιασε η επισκλιριδιος και έπιασα κινητό με το χέρι….τελικά ο μικρός μου είχε δικά του σχέδια,ερχετε μόνος του…είχα κάτι πόνακια που κατά της 2παρα γίνανε δυνατή πόνοι αλλά κάθε 10 λεπτά…κάνω υπομονή βόλτες στο σπίτι αναπνοές και κατά της 5 γίνανε 5λεπτη οι πόνοι πήρα τον γιατρο δεν το σήκωνε οι πόνοι ομως ήταν πολύ δυνατή καμία σχέση με αυτούς που είχα τόσες μέρες μου θύμισαν ξεκάθαρα τοκετό…ξανά περνώ γιατρο δεν το σήκωνε ούτε η μαία…γκαντεμιά 7 παρά ξεκινάω μεαιυτηριο όπου είμαι εδώ ακόμα δεν έχω γεννήσει 4διαστολη έχω φτάσει…μου σπάσανε τα νερά δεν πόνεσε αυτό ευτηχως….αχχχ κορίτσια πολύ χαρούμενη είμαι,εύχομαι και σε σας νότο καλύτερο… θα γράψω για νεότερα 😘😘

Ωωωωχου κορίτσι μου!τι υπέροχα!μπράβο, μπραβο!!!!με το καλό να κρατήσεις το μωράκι σου στην αγκαλιά σου!όσο το δυνατόν πιο ανώδυνα!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Joo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τώρα με έπιασε η επισκλιριδιος και έπιασα κινητό με το χέρι….τελικά ο μικρός μου είχε δικά του σχέδια,ερχετε μόνος του…είχα κάτι πόνακια που κατά της 2παρα γίνανε δυνατή πόνοι αλλά κάθε 10 λεπτά…κάνω υπομονή βόλτες στο σπίτι αναπνοές και κατά της 5 γίνανε 5λεπτη οι πόνοι πήρα τον γιατρο δεν το σήκωνε οι πόνοι ομως ήταν πολύ δυνατή καμία σχέση με αυτούς που είχα τόσες μέρες μου θύμισαν ξεκάθαρα τοκετό…ξανά περνώ γιατρο δεν το σήκωνε ούτε η μαία…γκαντεμιά 7 παρά ξεκινάω μεαιυτηριο όπου είμαι εδώ ακόμα δεν έχω γεννήσει 4διαστολη έχω φτάσει…μου σπάσανε τα νερά δεν πόνεσε αυτό ευτηχως….αχχχ κορίτσια πολύ χαρούμενη είμαι,εύχομαι και σε σας νότο καλύτερο… θα γράψω για νεότερα 😘😘

Άντε με το καλό κορίτσι μου!!! Ανυπομονούμε για τα νέα σου!!! ❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Joo είπε:

Καλημέρα κορίτσια!!! Τώρα με έπιασε η επισκλιριδιος και έπιασα κινητό με το χέρι….τελικά ο μικρός μου είχε δικά του σχέδια,ερχετε μόνος του…είχα κάτι πόνακια που κατά της 2παρα γίνανε δυνατή πόνοι αλλά κάθε 10 λεπτά…κάνω υπομονή βόλτες στο σπίτι αναπνοές και κατά της 5 γίνανε 5λεπτη οι πόνοι πήρα τον γιατρο δεν το σήκωνε οι πόνοι ομως ήταν πολύ δυνατή καμία σχέση με αυτούς που είχα τόσες μέρες μου θύμισαν ξεκάθαρα τοκετό…ξανά περνώ γιατρο δεν το σήκωνε ούτε η μαία…γκαντεμιά 7 παρά ξεκινάω μεαιυτηριο όπου είμαι εδώ ακόμα δεν έχω γεννήσει 4διαστολη έχω φτάσει…μου σπάσανε τα νερά δεν πόνεσε αυτό ευτηχως….αχχχ κορίτσια πολύ χαρούμενη είμαι,εύχομαι και σε σας νότο καλύτερο… θα γράψω για νεότερα 😘😘

Με το καλό το αγοράκι σου κορίτσι μου! 💕 Ελπίζω να έχεις μια όμορφη εμπειρία! Το αποτέλεσμα θα σε αποζημιώσει όμως ανεξάρτητα! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεννήσαμε και εμείς 14:20 έναν κούκλο πραγματικό Άγγελο σε μελαχρινό…3130 εγώ κλαίω σαν τη χαζή ακόμα, εύκολα μπορω να πω…βοήθησε πολυυυυ η επισκληριδιος να είναι καλά αυτός που την ανακάλυψε.

Τον βάλαμε με την μαία και έπιασε αμέσως θηλή ποσό καλός 😇

Εύχομαι σε όλες κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας και σε όσες γέννησαμε να μας ζήσουν 🥰🥰🥰ξανά ερωτεύτηκα 🤪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Joo είπε:

Γεννήσαμε και εμείς 14:20 έναν κούκλο πραγματικό Άγγελο σε μελαχρινό…3130 εγώ κλαίω σαν τη χαζή ακόμα, εύκολα μπορω να πω…βοήθησε πολυυυυ η επισκληριδιος να είναι καλά αυτός που την ανακάλυψε.

Τον βάλαμε με την μαία και έπιασε αμέσως θηλή ποσό καλός 😇

Εύχομαι σε όλες κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας και σε όσες γέννησαμε να μας ζήσουν 🥰🥰🥰ξανά ερωτεύτηκα 🤪

Συγχαρητήρια! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας, να είναι γερά και τυχερά! 💕 Ακριβώς έτσι νιώθω κι εγώ! Έχω πάθει έρωτα! 

Εννοείται η επισκληριδιος είναι μαγική! Κι εγώ ενθουσιαστηκα! Πρέπει να πονάει απίστευτα να γεννήσεις χωρίς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Joo είπε:

Γεννήσαμε και εμείς 14:20 έναν κούκλο πραγματικό Άγγελο σε μελαχρινό…3130 εγώ κλαίω σαν τη χαζή ακόμα, εύκολα μπορω να πω…βοήθησε πολυυυυ η επισκληριδιος να είναι καλά αυτός που την ανακάλυψε.

Τον βάλαμε με την μαία και έπιασε αμέσως θηλή ποσό καλός 😇

Εύχομαι σε όλες κορίτσια με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας και σε όσες γέννησαμε να μας ζήσουν 🥰🥰🥰ξανά ερωτεύτηκα 🤪

Να σου ζήσει κορίτσι μου!!! Όλα τέλεια!!! Να μας ζήσουν τα μωράκια μας με αγαπη και υγεία πάντα να είναι καλότυχα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MyNa κι εγ  σε σκεφτόμουν, είχες μερικές μέρες να φανείς και υποψιάστηκα ότι κάτι καλό έγινε 😁 Να σας ζησει η μικρη σας! Γερη και τυχερη να είναι και να τη χαιρεστε! Καλους θηλασμους!

@Joo να σας ζήσει ο κούκλος σας! Να έχει υγεία κι ευτυχία στη ζωή του! 🥰

Αχ βρε κορίτσια, συγκινηθηκα! Πολυ χαιρομαι για όλες σας και εννοείται ανυπομονώ για τις επόμενες που έχουμε απομείνει.

Εγώ κάθε Δευτέρα πάω για nst όπου απο συσπάσεις δεν έχω κάτι τρομερό, κυρίως το βράδυ με πιάνουν πόνοι αλλά σταματάνε και δε συντονιζονται... Αλλά γενικά έχω κουραστεί και εννοείται ότι έχω γίνει κολλητή με το κλιματιστικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Maya90 είπε:

@MyNa κι εγ  σε σκεφτόμουν, είχες μερικές μέρες να φανείς και υποψιάστηκα ότι κάτι καλό έγινε 😁 Να σας ζησει η μικρη σας! Γερη και τυχερη να είναι και να τη χαιρεστε! Καλους θηλασμους!

@Joo να σας ζήσει ο κούκλος σας! Να έχει υγεία κι ευτυχία στη ζωή του! 🥰

Αχ βρε κορίτσια, συγκινηθηκα! Πολυ χαιρομαι για όλες σας και εννοείται ανυπομονώ για τις επόμενες που έχουμε απομείνει.

Εγώ κάθε Δευτέρα πάω για nst όπου απο συσπάσεις δεν έχω κάτι τρομερό, κυρίως το βράδυ με πιάνουν πόνοι αλλά σταματάνε και δε συντονιζονται... Αλλά γενικά έχω κουραστεί και εννοείται ότι έχω γίνει κολλητή με το κλιματιστικό!

@Joo να σας ζήσει κορίτσι μου! Να είναι υγιής και καλότυχος!!

@Maya90αντε και στα δικά μας!🤣 Λίγες μείναμε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε?

Εμείς αύριο το πρωί (39 +0) μπαίνουμε με πρόκληση, δυστυχώς το μωρό έχει σταματήσει να παίρνει βάρος, λόγω πλακούντα και δεν υπάρχει καμία ένδειξη άμεσου τοκετού, μηδενική διαστολή, σκληρός τράχηλος, καθόλου συσπάσεις.. χτες ήταν η τέταρτη φορά που με εξέτασε κολπικά, επίσης δεν πόνεσα, αλλα σήμερα πρώτη φορά έχω καφέ υγρά, οχι απλά στο σκούπισμα, με ροή, μικρή βέβαια...

Τελοσπάντων, η αλήθεια είναι ότι είχα φανταστεί αλλιώς αυτή τη μέρα, αλλά προέχει η μπέμπα μας! Ανυπομονώ να την δω και να την πάρω αγκαλίτσα! 💓💓

Με το καλό εύχομαι σε όσα κορίτσια  αναμένουν και καλή ανατροφή σε όλες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε?

Εμείς αύριο το πρωί (39 +0) μπαίνουμε με πρόκληση, δυστυχώς το μωρό έχει σταματήσει να παίρνει βάρος, λόγω πλακούντα και δεν υπάρχει καμία ένδειξη άμεσου τοκετού, μηδενική διαστολή, σκληρός τράχηλος, καθόλου συσπάσεις.. χτες ήταν η τέταρτη φορά που με εξέτασε κολπικά, επίσης δεν πόνεσα, αλλα σήμερα πρώτη φορά έχω καφέ υγρά, οχι απλά στο σκούπισμα, με ροή, μικρή βέβαια...

Τελοσπάντων, η αλήθεια είναι ότι είχα φανταστεί αλλιώς αυτή τη μέρα, αλλά προέχει η μπέμπα μας! Ανυπομονώ να την δω και να την πάρω αγκαλίτσα! 💓💓

Με το καλό εύχομαι σε όσα κορίτσια  αναμένουν και καλή ανατροφή σε όλες!

Αχ με το καλό κορίτσι μουυυ!!!μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε τελεια!!!σκέψου αυριο θα έχεις το μωράκι σου αγκαλιά!!να μας πεις νέα σου όταν νιώσεις καλύτερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Ναι ναι φυσικά!σ ευχαριστώ πολύ!παραδόξως δεν νιώθω καθολου άγχος, μονο ανυπομονησία!

Τι κανει ο μπεμπάκος?πως πάτε?

Μμμμ γενικά πολύ αϋπνία!!,προετοιμασου...καλά είμαστε ειναι ήδη 2 εβδομάδων,έχουν αρχίσει οι κολικοι οπότε βασανίζεται ο καημενος!!προσπαθούμε να προσαρμόστουμε στη νέα πραγματικότητα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε?

Εμείς αύριο το πρωί (39 +0) μπαίνουμε με πρόκληση, δυστυχώς το μωρό έχει σταματήσει να παίρνει βάρος, λόγω πλακούντα και δεν υπάρχει καμία ένδειξη άμεσου τοκετού, μηδενική διαστολή, σκληρός τράχηλος, καθόλου συσπάσεις.. χτες ήταν η τέταρτη φορά που με εξέτασε κολπικά, επίσης δεν πόνεσα, αλλα σήμερα πρώτη φορά έχω καφέ υγρά, οχι απλά στο σκούπισμα, με ροή, μικρή βέβαια...

Τελοσπάντων, η αλήθεια είναι ότι είχα φανταστεί αλλιώς αυτή τη μέρα, αλλά προέχει η μπέμπα μας! Ανυπομονώ να την δω και να την πάρω αγκαλίτσα! 💓💓

Με το καλό εύχομαι σε όσα κορίτσια  αναμένουν και καλή ανατροφή σε όλες!

Με το καλό Κατερίνα! Να έχετε έναν εύκολο τοκετό! Κι εγώ που το είχα φανταστεί αλλιώς και ταλαιπωρηθηκα, τώρα ούτε καν το θυμάμαι κάπως αρνητικά! 💕 Είναι τέλεια με τη μικρή στο σπίτι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε?

Εμείς αύριο το πρωί (39 +0) μπαίνουμε με πρόκληση, δυστυχώς το μωρό έχει σταματήσει να παίρνει βάρος, λόγω πλακούντα και δεν υπάρχει καμία ένδειξη άμεσου τοκετού, μηδενική διαστολή, σκληρός τράχηλος, καθόλου συσπάσεις.. χτες ήταν η τέταρτη φορά που με εξέτασε κολπικά, επίσης δεν πόνεσα, αλλα σήμερα πρώτη φορά έχω καφέ υγρά, οχι απλά στο σκούπισμα, με ροή, μικρή βέβαια...

Τελοσπάντων, η αλήθεια είναι ότι είχα φανταστεί αλλιώς αυτή τη μέρα, αλλά προέχει η μπέμπα μας! Ανυπομονώ να την δω και να την πάρω αγκαλίτσα! 💓💓

Με το καλό εύχομαι σε όσα κορίτσια  αναμένουν και καλή ανατροφή σε όλες!

Με το καλό να έρθει το μωρακι σου!!! 🎈💝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε?

Εμείς αύριο το πρωί (39 +0) μπαίνουμε με πρόκληση, δυστυχώς το μωρό έχει σταματήσει να παίρνει βάρος, λόγω πλακούντα και δεν υπάρχει καμία ένδειξη άμεσου τοκετού, μηδενική διαστολή, σκληρός τράχηλος, καθόλου συσπάσεις.. χτες ήταν η τέταρτη φορά που με εξέτασε κολπικά, επίσης δεν πόνεσα, αλλα σήμερα πρώτη φορά έχω καφέ υγρά, οχι απλά στο σκούπισμα, με ροή, μικρή βέβαια...

Τελοσπάντων, η αλήθεια είναι ότι είχα φανταστεί αλλιώς αυτή τη μέρα, αλλά προέχει η μπέμπα μας! Ανυπομονώ να την δω και να την πάρω αγκαλίτσα! 💓💓

Με το καλό εύχομαι σε όσα κορίτσια  αναμένουν και καλή ανατροφή σε όλες!

Με το καλό κορίτσι μου! Όλα θα πάνε τέλεια μόλις την αντικρίσεις θα τα έχεις ξεχάσει όλα !!! 💕💕💕

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, τι κάνετε?

Εμείς αύριο το πρωί (39 +0) μπαίνουμε με πρόκληση, δυστυχώς το μωρό έχει σταματήσει να παίρνει βάρος, λόγω πλακούντα και δεν υπάρχει καμία ένδειξη άμεσου τοκετού, μηδενική διαστολή, σκληρός τράχηλος, καθόλου συσπάσεις.. χτες ήταν η τέταρτη φορά που με εξέτασε κολπικά, επίσης δεν πόνεσα, αλλα σήμερα πρώτη φορά έχω καφέ υγρά, οχι απλά στο σκούπισμα, με ροή, μικρή βέβαια...

Τελοσπάντων, η αλήθεια είναι ότι είχα φανταστεί αλλιώς αυτή τη μέρα, αλλά προέχει η μπέμπα μας! Ανυπομονώ να την δω και να την πάρω αγκαλίτσα! 💓💓

Με το καλό εύχομαι σε όσα κορίτσια  αναμένουν και καλή ανατροφή σε όλες!

Με το καλό Κατερίνα μου! 

 

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα και νιώθω κάπως... περιεργα. Μια πολύ έντονη πίεση προς τα κάτω, πολύ έντονη όμως. Και αραιά και πού συσπασουλες αλλά όχι κάτι συντονισμένο! Τις τελευταίες ημέρες έχω ρίξει πολύ περπάτημα και ασκήσεις στη μπάλα οπότε μάλλον έρχεται και η δική μας η ώρα σιγά σιγά. 38+6 σήμερα είμαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Με το καλό Κατερίνα μου! 

 

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα και νιώθω κάπως... περιεργα. Μια πολύ έντονη πίεση προς τα κάτω, πολύ έντονη όμως. Και αραιά και πού συσπασουλες αλλά όχι κάτι συντονισμένο! Τις τελευταίες ημέρες έχω ρίξει πολύ περπάτημα και ασκήσεις στη μπάλα οπότε μάλλον έρχεται και η δική μας η ώρα σιγά σιγά. 38+6 σήμερα είμαι.

Υπέροχα! Με το καλό! Αναμένουμε τα νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Maya90 είπε:

Με το καλό Κατερίνα μου! 

 

Κορίτσια σήμερα ξύπνησα και νιώθω κάπως... περιεργα. Μια πολύ έντονη πίεση προς τα κάτω, πολύ έντονη όμως. Και αραιά και πού συσπασουλες αλλά όχι κάτι συντονισμένο! Τις τελευταίες ημέρες έχω ρίξει πολύ περπάτημα και ασκήσεις στη μπάλα οπότε μάλλον έρχεται και η δική μας η ώρα σιγά σιγά. 38+6 σήμερα είμαι.

Άντε κορίτσι μου με το καλό!!! Ελπίζω να έρχεται η ώρα σας !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Γεννησαμε κι εμείς χτες στις 5 το απόγευμα μια μπουμπού 3010 γρ.!

Χτες το πρωί θα ερχόμουν στις 10 για πρόκληση...μεχρι προχτές καμια ένδειξη τοκετού...και ως εκ θαύματος μια ώρα πριν ξεκινήσουμε άρχισα να εχω πόνους, τους οποίους βέβαια απέδωσα στο αγχος μου🤣🤣. Όταν με είδε ο γιατρος είχα ήδη διαστολή 2 και στο nst έπιανα μεχρι και 100ρες συστολες..κι έτσι αφήσαμε την πρόκληση...μπήκα στις ωδίνες 12.30, 16.15 έσπασαν τα νερά μόνα τους και 16.55 ειδα το πλασματακι μου! Το μόνο αρνητικό στην εμπειρία μου, δεν έκαναν επισκληριδιο, λόγω αρκετών καισαρικών κοβιντ χτες και μη επάρκειας των αναισθησιολογων! Παρ όλα αυτά μπορώ να πω ότι δεν ήταν και τόσο οδυνηρό! Επιασε αμέσως στήθος και τα παμε πολύ καλά προς το παρόν, είναι φαγανούλα! Με το καλό και στις υπόλοιπες κορίτσια μου!να μας ζήσουν τα παιδακια μας!❤❤❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η Katerina1990 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Γεννησαμε κι εμείς χτες στις 5 το απόγευμα μια μπουμπού 3010 γρ.!

Χτες το πρωί θα ερχόμουν στις 10 για πρόκληση...μεχρι προχτές καμια ένδειξη τοκετού...και ως εκ θαύματος μια ώρα πριν ξεκινήσουμε άρχισα να εχω πόνους, τους οποίους βέβαια απέδωσα στο αγχος μου🤣🤣. Όταν με είδε ο γιατρος είχα ήδη διαστολή 2 και στο nst έπιανα μεχρι και 100ρες συστολες..κι έτσι αφήσαμε την πρόκληση...μπήκα στις ωδίνες 12.30, 16.15 έσπασαν τα νερά μόνα τους και 16.55 ειδα το πλασματακι μου! Το μόνο αρνητικό στην εμπειρία μου, δεν έκαναν επισκληριδιο, λόγω αρκετών καισαρικών κοβιντ χτες και μη επάρκειας των αναισθησιολογων! Παρ όλα αυτά μπορώ να πω ότι δεν ήταν και τόσο οδυνηρό! Επιασε αμέσως στήθος και τα παμε πολύ καλά προς το παρόν, είναι φαγανούλα! Με το καλό και στις υπόλοιπες κορίτσια μου!να μας ζήσουν τα παιδακια μας!❤❤❤

Να σας ζήσει η μικρή πριγκίπισσα 💝🌸

αυτό με το στήθος σας ζηλεύω,εμένα κάνει κάτι περίεργο την ημέρα το πιάνει και είμαστε καλά την νύχτα δεν το πιάνει εκνευρίζεται και κλεμε όλοι μαζί 😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η Joo είπε:

Να σας ζήσει η μικρή πριγκίπισσα 💝🌸

αυτό με το στήθος σας ζηλεύω,εμένα κάνει κάτι περίεργο την ημέρα το πιάνει και είμαστε καλά την νύχτα δεν το πιάνει εκνευρίζεται και κλεμε όλοι μαζί 😂

@Katerina1990Αχ κοριτσι μου να σας ζησει το μπουμπουκακι με υγεια ευχομαι!!να πατε γρηγορα σπιτι σας!!!

Βρε κορίτσια δηλαδή εσάς τρώνε στο στήθος???εμείς ξεκινήσαμε με μικτή,δηλαδή έδωσα από την αρχή ξενο και τον έβαζα και στήθος...τώρα τριτη εβδομάδα πιστεύω απλα υο στήθος το εχει για παρηγοριά,και περιμένει το μπιμπερο για να φαι...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...