Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Αχ υπέροχα τα διδυμακια τρελαίνομαι!!! Ναι έκανα 28 Δεκεμβρίου! 🙏

Για πες μου αν θέλεις εμπειρία από ρεα, πως είναι;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Σου το εύχομαι να είναι όσο πιο ανώδυνα γίνεται… άρα είσαι περίπου στην 10 εβδομάδα εφόσον γεννάς τέλη  Ιουλίου ;; 
 

Ναι ναι είμαι 10 και 2!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η angel35 είπε:

@kk88αγαπημένη δεν ηξερα οτι ειχες ανοιξει topic! 

ήρθα και γω!!!!

καλη χρονια κορίτσια σε όλες!!!  και με το καλο να ερθουν τα παιδάκια μας!!!! υγεία πανω από όλα!!!!

 

είναι καμία στο ρέα απο εδώ;; ή μονη μου θα παω ;; χαχαχαχαχα

Έλα φιλενάδα μας βρήκες....... καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!! Θα τα λέμε και εδώ εκτός από το τοπικ με τις διδυμομανουλες..... καλέ τώρα σου ήρθε ο εμετός στη 10 η βδομάδα???? Μήπως το παρακανες με το φαγητό????? αυχενική πότε έχεις καλή μου????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλήσπερα κορίτσια μου 💙❤️ Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική, εντάξει το τι άγχος έχω δεν περιγράφεται 

τελευταια ένιωθα κάτι σουγλιες στον αφαλό αλλά πέρασαν …. 

 

πως είστε ;; 

Μπράβο κορίτσι μου... περιμένουμε νέα σου!!!! Όλα θα πάνε καλά μην έχεις καθόλου άγχος....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα φιλενάδα μας βρήκες....... καλώς ήρθες στην παρέα μας!!!!!! Θα τα λέμε και εδώ εκτός από το τοπικ με τις διδυμομανουλες..... καλέ τώρα σου ήρθε ο εμετός στη 10 η βδομάδα???? Μήπως το παρακανες με το φαγητό????? αυχενική πότε έχεις καλή μου????

Όχι ρε πιο φαγητό χαχαχαχαχα εδώ έχω χάσει κ κιλά 

21 γεναρη έχω αυχενικη το απόγευμα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η angel35 είπε:

Ναι ναι είμαι 10 και 2!

Θα περάσουν γρήγορα οι εμετοί πιστεύω… εμένα μου άρχισαν την 7η και μου σταμάτησαν την 10η και ήταν συχνοί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Μπράβο κορίτσι μου... περιμένουμε νέα σου!!!! Όλα θα πάνε καλά μην έχεις καθόλου άγχος....

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου…. Μακάρι….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Καλήσπερα κορίτσια μου 💙❤️ Εμείς αύριο έχουμε την αυχενική, εντάξει το τι άγχος έχω δεν περιγράφεται 

τελευταια ένιωθα κάτι σουγλιες στον αφαλό αλλά πέρασαν …. 

 

πως είστε ;; 

Καλή επιτυχία για αύριο! Όλα θα είναι τέλεια! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

Όχι ρε πιο φαγητό χαχαχαχαχα εδώ έχω χάσει κ κιλά 

21 γεναρη έχω αυχενικη το απόγευμα!

Έλα μια δυο βδομάδες μαξιμουμ είναι το ζόρι μετά θα στρώσεις...... εγώ ευτυχώς εμετούς δεν πέρασα...σωθκα.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Θα περάσουν γρήγορα οι εμετοί πιστεύω… εμένα μου άρχισαν την 7η και μου σταμάτησαν την 10η και ήταν συχνοί 

Μακάρι κορίτσι μακάρι γτ νόμιζα και γω θα με πάει χωρίς εμετο και ξαφνικά λέω σήμερα τι εγινε;;;

Να μας στείλεις αύριο να μας πεις και λεπτομέρειες να δούμε και πως είναι!!! Να είναι όλα τέλεια εύχομαι!!!!

 

στις πριν 17 λεπτά, ο/η kk88 είπε:

Έλα μια δυο βδομάδες μαξιμουμ είναι το ζόρι μετά θα στρώσεις...... εγώ ευτυχώς εμετούς δεν πέρασα...σωθκα.....

Αμ και γω αυτό νόμιζα λέω κυρία!!!! Και με έχει τσακίσει σήμερα το στομάχι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Για πες μου αν θέλεις εμπειρία από ρεα, πως είναι;

Κορίτσι μου το πρώτο μου είναι κ εμένα έχω πάει μόνο για εξετάσεις...είναι απίστευτο νοσοκομείο γενικά...φανταστικό μέσα σύγχρονο κ τα έχει όλα! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενη γενικότερα αλλά γενικά τρέμω την γεννα όσο κ αν ανυπομονώ οπότε να δω πως θα πάει. .!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσι μου το πρώτο μου είναι κ εμένα έχω πάει μόνο για εξετάσεις...είναι απίστευτο νοσοκομείο γενικά...φανταστικό μέσα σύγχρονο κ τα έχει όλα! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενη γενικότερα αλλά γενικά τρέμω την γεννα όσο κ αν ανυπομονώ οπότε να δω πως θα πάει. .!!! 

Όχι βρε εννοούσα πως ήταν στην αυχενικη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η angel35 είπε:

Όχι βρε εννοούσα πως ήταν στην αυχενικη!

Αααααα χαχαχαχαχαχαχα στο ιατρείο του το εξωτερικό κάναμε αυχενικη όχι στο ρεα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Καλή επιτυχία για αύριο! Όλα θα είναι τέλεια! ❤️

Ευχαριστώ πολύ ❤️
μόλις γυρίσαμε από την αυχενική, το μωρό είναι μια χαρά, κινητικό και μεγάλο 

εγω έχω ένα θέμα με τον πλακούντα, είναι επιπωματικος, πράγμα που σημαίνει ότι αν δεν μετακινηθεί σταδιακά μπορεί να υπάρξουν αιμορραγίες και η γεννά να γίνει με καισαρική. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️
μόλις γυρίσαμε από την αυχενική, το μωρό είναι μια χαρά, κινητικό και μεγάλο 

εγω έχω ένα θέμα με τον πλακούντα, είναι επιπωματικος, πράγμα που σημαίνει ότι αν δεν μετακινηθεί σταδιακά μπορεί να υπάρξουν αιμορραγίες και η γεννά να γίνει με καισαρική. 

μπραβο κορίτσι ! ολα καλά! σου συνέστησε κάτι να κάνεις; κατι που μπορείς να κάνεις δλδ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 ώρες, ο/η Angelaki91 είπε:

Κορίτσι μου το πρώτο μου είναι κ εμένα έχω πάει μόνο για εξετάσεις...είναι απίστευτο νοσοκομείο γενικά...φανταστικό μέσα σύγχρονο κ τα έχει όλα! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημενη γενικότερα αλλά γενικά τρέμω την γεννα όσο κ αν ανυπομονώ οπότε να δω πως θα πάει. .!!! 

Και εγώ έκανα ένα χειρουργείο στο Ρέα τον Ιουνιο ήταν οκ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️
μόλις γυρίσαμε από την αυχενική, το μωρό είναι μια χαρά, κινητικό και μεγάλο 

εγω έχω ένα θέμα με τον πλακούντα, είναι επιπωματικος, πράγμα που σημαίνει ότι αν δεν μετακινηθεί σταδιακά μπορεί να υπάρξουν αιμορραγίες και η γεννά να γίνει με καισαρική. 

Και μια πελατισσα μου έχει επιπωματικος και της είπε ανάμεσα 32) 34 εβδομάδα ίσως γεννήσει και με καισαρική εκείνη βεβαια με καισαρική θα γεννουσε λόγο πρώτης γέννας μην ανυσηχεις είναι συνηθες φαινόμενο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η angel35 είπε:

μπραβο κορίτσι ! ολα καλά! σου συνέστησε κάτι να κάνεις; κατι που μπορείς να κάνεις δλδ?

Μου είπε να μην σηκώνω βάρη, να προσέχω όταν σκύβω.. γενικώς να μην κουράζομαι… με όλα αυτά όμως που διαβάζω στο διαδύκτιο έχω τρομοκρατηθεί… λένε για πρόωρο τοκετό, νοσήλια ακόμα και αφαίρεση μήτρας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Μου είπε να μην σηκώνω βάρη, να προσέχω όταν σκύβω.. γενικώς να μην κουράζομαι… με όλα αυτά όμως που διαβάζω στο διαδύκτιο έχω τρομοκρατηθεί… λένε για πρόωρο τοκετό, νοσήλια ακόμα και αφαίρεση μήτρας. 

Ένα λάθος που κανουμε όλες να διαβάζουμε στο ίντερνετ θα εμπιστευεσαι τον γιατρό σου και όλα θα είναι οκ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Και μια πελατισσα μου έχει επιπωματικος και της είπε ανάμεσα 32) 34 εβδομάδα ίσως γεννήσει και με καισαρική εκείνη βεβαια με καισαρική θα γεννουσε λόγο πρώτης γέννας μην ανυσηχεις είναι συνηθες φαινόμενο 

Ευχαριστώ πόλυ κορίτσι μου, εύχομαι να πάει καλά η πελάτισσα σου, δυστυχώς μου έπεσε πολύ η ψυχολόγια μετά από αυτό… πρέπει να είμαστε δυνατές για τα μωράκια μας όμως και ελπίζω να πάνε όλα καλά στο τέλος. 
 

ααα μας είπε και το φύλο ! Και άλλο κοριτσάκι στην παρέα μας !! 👧

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ευχαριστώ πολύ ❤️
μόλις γυρίσαμε από την αυχενική, το μωρό είναι μια χαρά, κινητικό και μεγάλο 

εγω έχω ένα θέμα με τον πλακούντα, είναι επιπωματικος, πράγμα που σημαίνει ότι αν δεν μετακινηθεί σταδιακά μπορεί να υπάρξουν αιμορραγίες και η γεννά να γίνει με καισαρική. 

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; είναι εντελώς επιπωματικος ή μερικά; Αρχικά, είναι πολύ νωρίς. Το πιο πιθανό είναι να ανέβει ο πλακουντας καθώς θα ανεβαίνει η μήτρα. Αφετέρου δεν είναι συνηθισμένο. Είναι σπάνιο και ατυχία, κυρίως γιατί θα σε περιορίσει στις κινήσεις σου αν δεν ανέβει και θα πρέπει να είσαι έξτρα προσεκτική στη φάση που θα ήσουν πιο χαλαρή. Δεν είναι, όμως, για απελπισία και σίγουρα οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου γιατί είναι ακόμα πιο σπάνιο να μείνει εκεί. Πρέπει να πάνε όλα τραγικά άσχημα (που μπορεί να πάνε και σε ένα σωρό καταστάσεις για όλες μας και χωρίς επιπωματικο πλακουντα) για να γίνουν αυτά που διαβάζεις, αλλά δε γίνεται να ζούμε έτσι και να υπολογίζουμε ότι μπορεί να μας τύχει το ένα και το άλλο! Τώρα είναι και το σοκ που σε επηρεάζει και που διαβάζεις όλες τις περιπτώσεις. Η κοιλιά σου να σε πονάει, αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις ότι έχεις ανίατη νόσο και πεθαίνεις. Να είσαι αισιόδοξη κι επειδή ξέρω περίπτωση με επιπωματικο που ήταν η περίπτωση 1 στις 50000 να πάνε τόσο άσχημα, οι γιατροί δεν το πίστευαν και την έδειχναν σαν περιστατικό ο ένας στον άλλο, ούτε καν αυτή δεν έχασε τη μήτρα της τελικά. Όλα θα πάνε καλά με προσοχή και ξεκούραση και μετά θα τα λες στο κοριτσάκι σου και θα γελάτε! 💕 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; είναι εντελώς επιπωματικος ή μερικά; Αρχικά, είναι πολύ νωρίς. Το πιο πιθανό είναι να ανέβει ο πλακουντας καθώς θα ανεβαίνει η μήτρα. Αφετέρου δεν είναι συνηθισμένο. Είναι σπάνιο και ατυχία, κυρίως γιατί θα σε περιορίσει στις κινήσεις σου αν δεν ανέβει και θα πρέπει να είσαι έξτρα προσεκτική στη φάση που θα ήσουν πιο χαλαρή. Δεν είναι, όμως, για απελπισία και σίγουρα οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου γιατί είναι ακόμα πιο σπάνιο να μείνει εκεί. Πρέπει να πάνε όλα τραγικά άσχημα (που μπορεί να πάνε και σε ένα σωρό καταστάσεις για όλες μας και χωρίς επιπωματικο πλακουντα) για να γίνουν αυτά που διαβάζεις, αλλά δε γίνεται να ζούμε έτσι και να υπολογίζουμε ότι μπορεί να μας τύχει το ένα και το άλλο! Τώρα είναι και το σοκ που σε επηρεάζει και που διαβάζεις όλες τις περιπτώσεις. Η κοιλιά σου να σε πονάει, αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις ότι έχεις ανίατη νόσο και πεθαίνεις. Να είσαι αισιόδοξη κι επειδή ξέρω περίπτωση με επιπωματικο που ήταν η περίπτωση 1 στις 50000 να πάνε τόσο άσχημα, οι γιατροί δεν το πίστευαν και την έδειχναν σαν περιστατικό ο ένας στον άλλο, ούτε καν αυτή δεν έχασε τη μήτρα της τελικά. Όλα θα πάνε καλά με προσοχή και ξεκούραση και μετά θα τα λες στο κοριτσάκι σου και θα γελάτε! 💕 

Με έκανες και βούρκωσα από συγκίνηση…

σας ευχαριστώ πολύ όλες κορίτσια μου ο θεός να είναι κοντά σε εμάς και τα μωράκια μας !!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι η πρώτη σου εγκυμοσύνη; είναι εντελώς επιπωματικος ή μερικά; Αρχικά, είναι πολύ νωρίς. Το πιο πιθανό είναι να ανέβει ο πλακουντας καθώς θα ανεβαίνει η μήτρα. Αφετέρου δεν είναι συνηθισμένο. Είναι σπάνιο και ατυχία, κυρίως γιατί θα σε περιορίσει στις κινήσεις σου αν δεν ανέβει και θα πρέπει να είσαι έξτρα προσεκτική στη φάση που θα ήσουν πιο χαλαρή. Δεν είναι, όμως, για απελπισία και σίγουρα οι πιθανότητες είναι με το μέρος σου γιατί είναι ακόμα πιο σπάνιο να μείνει εκεί. Πρέπει να πάνε όλα τραγικά άσχημα (που μπορεί να πάνε και σε ένα σωρό καταστάσεις για όλες μας και χωρίς επιπωματικο πλακουντα) για να γίνουν αυτά που διαβάζεις, αλλά δε γίνεται να ζούμε έτσι και να υπολογίζουμε ότι μπορεί να μας τύχει το ένα και το άλλο! Τώρα είναι και το σοκ που σε επηρεάζει και που διαβάζεις όλες τις περιπτώσεις. Η κοιλιά σου να σε πονάει, αν ψάξεις στο ίντερνετ θα βρεις ότι έχεις ανίατη νόσο και πεθαίνεις. Να είσαι αισιόδοξη κι επειδή ξέρω περίπτωση με επιπωματικο που ήταν η περίπτωση 1 στις 50000 να πάνε τόσο άσχημα, οι γιατροί δεν το πίστευαν και την έδειχναν σαν περιστατικό ο ένας στον άλλο, ούτε καν αυτή δεν έχασε τη μήτρα της τελικά. Όλα θα πάνε καλά με προσοχή και ξεκούραση και μετά θα τα λες στο κοριτσάκι σου και θα γελάτε! 💕 

Ναι η πρώτη εγκυμοσύνη … ξέχασα να στο γράψω πριν 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η ΝικηΚ είπε:

Ναι η πρώτη εγκυμοσύνη … ξέχασα να στο γράψω πριν 

Είναι ακόμα πιο σπάνιο. Είναι λίγο πιο συνηθισμένο σε γυναίκες που έχουν κάνει επεμβάσεις στη μήτρα όπως καισαρικες, αποξεσεις κλπ. Πιστεύω ότι θα ανέβει με τον καιρό αλλά όπως και να χει ξέρουν οι γιατροί να τα αντιμετωπίσουν αυτά 💕👶 Να είσαι καλά και χαρούμενη που το μωράκι σου είναι μεγάλο και ζωηρό! Δεν είναι υπέροχο που τα βλέπουμε έτσι στον υπέρηχο και κολυμπάνε; εγώ τρελαίνομαι κάθε φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Είναι ακόμα πιο σπάνιο. Είναι λίγο πιο συνηθισμένο σε γυναίκες που έχουν κάνει επεμβάσεις στη μήτρα όπως καισαρικες, αποξεσεις κλπ. Πιστεύω ότι θα ανέβει με τον καιρό αλλά όπως και να χει ξέρουν οι γιατροί να τα αντιμετωπίσουν αυτά 💕👶 Να είσαι καλά και χαρούμενη που το μωράκι σου είναι μεγάλο και ζωηρό! Δεν είναι υπέροχο που τα βλέπουμε έτσι στον υπέρηχο και κολυμπάνε; εγώ τρελαίνομαι κάθε φορά! 

Επίσης ξέχασα να σου γράψω είναι τελειωσ Επιπωματικος … θα με βλέπει πιο συχνά μου ειπε όποτε το επόμενο ραντεβού θα είναι σε δυο εβδομαδες… Ναι είναι πραγματικά θαύμα …ο γιατρός με ρώτησε αν είναι κουρδισμένο…. 😂😂😂😂 χόρευε τόσο πολύ !!! Επίσης φαίνονταν η μυτούλα το οποίο είπε ότι είναι καλό σημάδι.. σε μωράκια που δεν διακρίνεται η μυτούλα έχουν συνήθως χρωμοσωματικες ανωμαλίες… έπαθα πλάκα σήμερα με τις κινήσεις που έκανε… δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου από την δύναμη της επιθυμιασ Μου αλλά εδώ και 5 μέρες περίπου νιώθω σαν κάτι να κουνιέται στην κοιλιά μου… χαχα 😍😇😍😇

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...