Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Δεν ξέρω τι άντρες έχετε εσείς εγώ έκανα το λάθος και έδειξα ότι μπορώ μόνη μου να κάνω πολλα🤦🏼‍♀️από την αρχή της γνωριμίας. Είναι στοργικος συζυγος καλός μπαμπας μας προσφερει ασφάλεια θα ήθελα λίγο περισσότερο να με βοηθάει στο σπίτι. Αυτό δεν πρόκειτε να αλλάξει και το ξέρω 🤣🤣είναι χειρότερος απο τα παιδια 🤣

Εγώ δεν είμαι παντρεμένη αλλά είμαστε με το φίλο μου 10 χρόνια μαζί (από τα 18 του και 21μου) και ζούμε μαζί σχεδόν όλα. Τα 6 τελευταία και πιο επίσημα γιατί στην αρχή απλά ερχόταν σπίτι μου και έμενε μεγάλα διαστήματα γιατί αυτός ζούσε με τους γονείς του (18 ετών θα ξαναπώ 😂). Δεν έχω κανένα παρα΄πονο. Στην αρχή είχε συνηθίσει που τα έκανε όλα η μαμά του στο σπίτι, αλλά είναι υπέρμαχος της ισότητας και όποτε έκανα κάποια γκρίνια για κάτι που δεν είχε σκεφτεί μέχρι τότε αμέσως προσπαθούσε να προσαρμοστεί και να μάθει. Τώρα φυσιολογικά κάνει σχεδόν όλες τις δουλειές στο σπίτι (εξαρτάται πω΄ς τις μοιράζουμε κάθε φορά), απλά επειδή δουλεύουμε και μαζί (ελ. επαγγελματίες, στη σχολή γνωριστήκαμε) και έχει φορτωθεί και μεγάλο κομμάτι της δικής μου δουλειάς, επειδή με τις ναυτίες ήμουν χάλια και ειδικά τις εξωτερικές δουλειές δε μπορούσα να τις κάνω, έχουμε πει να αφήνουμε το σπίτι λίγο πιο πίσω όποτε δεν αντέχουμε και θα γίνουν και οι δουλειές κάποια στιγμή. Είναι πολύ υποστηρικτικός όμως, να με πάει να με φέρει, να κάνει όποια δουλειά χρειάζομαι κλπ. Κι έχουμε και αρκετή βοήθεια και από τους γονείς του όποτε θελήσουμε ευτυχώς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Δεν ξέρω τι άντρες έχετε εσείς εγώ έκανα το λάθος και έδειξα ότι μπορώ μόνη μου να κάνω πολλα🤦🏼‍♀️από την αρχή της γνωριμίας. Είναι στοργικος συζυγος καλός μπαμπας μας προσφερει ασφάλεια θα ήθελα λίγο περισσότερο να με βοηθάει στο σπίτι. Αυτό δεν πρόκειτε να αλλάξει και το ξέρω 🤣🤣είναι χειρότερος απο τα παιδια 🤣

Σίγουρα είναι και αλλιώς να έχεις ένα σπίτι με παιδιά. Εμείς ακόμα δεν το έχουμε αυτό. Μόνο το σκυλάκι μας έχουμε που κι αυτό κάνει το χαμό του αλλά καμία σχέση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Σίγουρα είναι και αλλιώς να έχεις ένα σπίτι με παιδιά. Εμείς ακόμα δεν το έχουμε αυτό. Μόνο το σκυλάκι μας έχουμε που κι αυτό κάνει το χαμό του αλλά καμία σχέση.

Τα παιδακια μου εχθές μέχρι και νεροχύτη καθάρισαν ευτυχώς όσο μπορουν με βοηθάνε ο Νίκος όλη μέρα δουλευει αλλά και εγώ δουλευω το πρωι συν ότι έχω και τέσσερα σκυλιά 🤣🤣🤣τα δυο μέσα στο σπίτι το θα σκυλιά είναι δικό μου κόλλημα όμως ο θεος βοηθός. 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια το κάνετε? Εχω μέρες να γράψω αλλά ταλαιπωρουμαι πολύ με εμετούς..και έχει πέσει πολύ η ψυχολογία μου.. Προσπαθώ να μπαίνω να βλέπω τα νέα σας.. Φιλιά πολλά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Κορίτσια το κάνετε? Εχω μέρες να γράψω αλλά ταλαιπωρουμαι πολύ με εμετούς..και έχει πέσει πολύ η ψυχολογία μου.. Προσπαθώ να μπαίνω να βλέπω τα νέα σας.. Φιλιά πολλά.. 

Είμαστε καλά μόνο λίγες καουρες αρεα και που λίγο η μέση τέτοια μακάρι να μείνει έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Είμαστε καλά μόνο λίγες καουρες αρεα και που λίγο η μέση τέτοια μακάρι να μείνει έτσι 

Εγώ σήμερα έχω κάνει 3 εμετούς δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ.. Αντί να ηρεμώ νιώθω χειρότερα.. Πφφφ κ φθβαμαι που πιέζομαι κ έτσι την ώρα εκείνη.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Εγώ σήμερα έχω κάνει 3 εμετούς δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ.. Αντί να ηρεμώ νιώθω χειρότερα.. Πφφφ κ φθβαμαι που πιέζομαι κ έτσι την ώρα εκείνη.. 

Ο ΕΜΕΤΟΣ είναι δυσκολος πολυ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinakos είπε:

Εγώ σήμερα έχω κάνει 3 εμετούς δεν ξέρω γιατί τόσο πολύ.. Αντί να ηρεμώ νιώθω χειρότερα.. Πφφφ κ φθβαμαι που πιέζομαι κ έτσι την ώρα εκείνη.. 

Ωχ πολύ δύσκολο αυτό. Εμένα μου έχουν περάσει τα έντονα. Έχω κάποιες ναυτιες αλλά όχι όλη την ημέρα και καούρες. Αγχώνομαι και λίγο για το αν είναι όλα καλά και μου φαίνεται ένας αιώνας μέχρι την αυχενική αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Μην ανησυχείς για το αν κάνεις κακό στο μωρό. Μόνο εσύ ταλαιπωρεισαι. Έχεις μιλήσει με το γιατρό σου μήπως σου δώσει κάτι να ηρεμείς λίγο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Ωχ πολύ δύσκολο αυτό. Εμένα μου έχουν περάσει τα έντονα. Έχω κάποιες ναυτιες αλλά όχι όλη την ημέρα και καούρες. Αγχώνομαι και λίγο για το αν είναι όλα καλά και μου φαίνεται ένας αιώνας μέχρι την αυχενική αλλά προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη. Μην ανησυχείς για το αν κάνεις κακό στο μωρό. Μόνο εσύ ταλαιπωρεισαι. Έχεις μιλήσει με το γιατρό σου μήπως σου δώσει κάτι να ηρεμείς λίγο; 

Μου έχει δώσει 1 σιρόπι κ κάτι τσίχλες αλλά δε με πιάνουν ρε κορίτσια.. Πραγματικά σήμερα είμαι χάλια.. Πειναω κ φοβάμαι να φάω.. Το έχω ρίξει στον ύπνο για να περάσει η μέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Μου έχει δώσει 1 σιρόπι κ κάτι τσίχλες αλλά δε με πιάνουν ρε κορίτσια.. Πραγματικά σήμερα είμαι χάλια.. Πειναω κ φοβάμαι να φάω.. Το έχω ρίξει στον ύπνο για να περάσει η μέρα 

Μια απ τα ιδια κορίτσια μου...έχω κάνει εμετό τρεις φορές σήμερα...☹ πολύ δύσκολο εμένα μου είχε δώσει κάτι σαν καραμέλες αλλά δεν κάνουν τπτ ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Μια απ τα ιδια κορίτσια μου...έχω κάνει εμετό τρεις φορές σήμερα...☹ πολύ δύσκολο εμένα μου είχε δώσει κάτι σαν καραμέλες αλλά δεν κάνουν τπτ ...

Ναι κ εμένα κ κάτι τσίχλες που είναι για ταξίδια... Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πίστευα ότι θα ηρεμώ σιγά σιγά αλλά μπαα.. Το σώμα μου είχε αλλά σχέδια 😔 υπομονή κ σε εσένα.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι κ εμένα κ κάτι τσίχλες που είναι για ταξίδια... Σε ποια εβδομάδα είσαι? Πίστευα ότι θα ηρεμώ σιγά σιγά αλλά μπαα.. Το σώμα μου είχε αλλά σχέδια 😔 υπομονή κ σε εσένα.. 

Κ σε εσένα κοπέλα μου .. θέλει υπομονή ασ τα... εγω έχω μπει 11 κ 1...εσύ πόσο είσαι τώρα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Κ σε εσένα κοπέλα μου .. θέλει υπομονή ασ τα... εγω έχω μπει 11 κ 1...εσύ πόσο είσαι τώρα;

9κ5 ακόμα.. Μόλις ξανά έκανα.. Πφφ δε μπορώ να σταματήσω σήμερα.. Δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

9κ5 ακόμα.. Μόλις ξανά έκανα.. Πφφ δε μπορώ να σταματήσω σήμερα.. Δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό 

Κουράγιο και υπομονή ❤️
Θα σου έλεγα να μιλήσεις με τον γιατρό για καλύτερη γνώμη…. Πάντως έχω ακούσει ότι είναι καλό που έχουμε συμπτώματα… 

πλεον και μένα με πιάνει μια και έξω έτσι και μου έρθει αναγούλα τρέχω … 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

9κ5 ακόμα.. Μόλις ξανά έκανα.. Πφφ δε μπορώ να σταματήσω σήμερα.. Δε ξέρω αν είναι φυσιολογικό 

Είναι κορίτσι μου υπομονή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η ΝικηΚ είπε:

Κουράγιο και υπομονή ❤️
Θα σου έλεγα να μιλήσεις με τον γιατρό για καλύτερη γνώμη…. Πάντως έχω ακούσει ότι είναι καλό που έχουμε συμπτώματα… 

πλεον και μένα με πιάνει μια και έξω έτσι και μου έρθει αναγούλα τρέχω … 

Καλημέρα κορίτσι μου.. Και εμένα αυτο μ λέει συνέχεια απλά μ ειχε πει αν κάνω πολλούς να τον παρω τηλέφωνο.. Θα τον πάρω σήμερα πάλι.. Ευχαριστώ ❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eirinakos είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου.. Και εμένα αυτο μ λέει συνέχεια απλά μ ειχε πει αν κάνω πολλούς να τον παρω τηλέφωνο.. Θα τον πάρω σήμερα πάλι.. Ευχαριστώ ❣️

Δεν είναι κάτι αλλά δεν είναι και ευχάριστο. Ξεκουρασου χουχουλιασε μην πίνεις και μην τρως πολυ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Δεν είναι κάτι αλλά δεν είναι και ευχάριστο. Ξεκουρασου χουχουλιασε μην πίνεις και μην τρως πολυ 

Ναι έτσι είμαι αυτές τις μέρες.. Βέβαια τρώω δε τρωω τον εμετό το κάνω και το κακό είναι όταν δεν έχω τι να βγάλω κ βγαζω αυτό το απαίσιο υγρό του στομάχου.. Το πίκρα είναι αυτή ρε κορίτσια 😔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Ναι έτσι είμαι αυτές τις μέρες.. Βέβαια τρώω δε τρωω τον εμετό το κάνω και το κακό είναι όταν δεν έχω τι να βγάλω κ βγαζω αυτό το απαίσιο υγρό του στομάχου.. Το πίκρα είναι αυτή ρε κορίτσια 😔

Εμένα σταμάτησαν στη δέκατη βδομάδα μόνο καουρες έχω αλλά. Οχι συνέχεια. Το στήθος πονάει. Στις αλλες δυο δεν είχα συμπτώματα καθόλου λέτε να είναι κορίτσι 🤣🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Dimi84 είπε:

Εμένα σταμάτησαν στη δέκατη βδομάδα μόνο καουρες έχω αλλά. Οχι συνέχεια. Το στήθος πονάει. Στις αλλες δυο δεν είχα συμπτώματα καθόλου λέτε να είναι κορίτσι 🤣🤣🤣🤣🤣

Εγώ δε ξερω γιατί είναι η πρώτη μου αλλα μια φίλη μ που ειναι στ 2ρο κ περιμένει κορίτσι αυτό μ λέει.. Σήμερα έκλεισα τη 10η τελικά..ελπίζω να αρχίσω να συνέρχομαι λίγο.. Λέτε να μάθουμε στην αυχενικη? Η φίλη μ έμαθε κ στα 2 από την αυχενική το φύλλο.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinakos είπε:

Εγώ δε ξερω γιατί είναι η πρώτη μου αλλα μια φίλη μ που ειναι στ 2ρο κ περιμένει κορίτσι αυτό μ λέει.. Σήμερα έκλεισα τη 10η τελικά..ελπίζω να αρχίσω να συνέρχομαι λίγο.. Λέτε να μάθουμε στην αυχενικη? Η φίλη μ έμαθε κ στα 2 από την αυχενική το φύλλο.. 

Και εγώ και στα δυο στην αυχενικη το έμαθα. Αλλά λένε τα αγόρια είναι ποιο ευκολο να τα δουν και να πεσουν μέσα για να δουμε εκλεισες αυχενικη? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Και εγώ και στα δυο στην αυχενικη το έμαθα. Αλλά λένε τα αγόρια είναι ποιο ευκολο να τα δουν και να πεσουν μέσα για να δουμε εκλεισες αυχενικη? 

Ναι αυτό μ είπαν τα αγόρια είναι σίγουρο άμα φανεί ενώ άμα σ πουν κορίτσι μπορεί κ να μην ισχύει 100τα100.. Έκλεισα στις 4 Ιανουαρίου.. Εσύ??? 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ ανυπομονώ για την αυχενική κορίτσια...γενικότερα...να δούμε ότι είναι κ όλα καλά πρώτα ο Θεός...να μας φύγει το άγχος γενικότερα να φύγει και το πρώτο τρίμηνο..😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Εγώ ανυπομονώ για την αυχενική κορίτσια...γενικότερα...να δούμε ότι είναι κ όλα καλά πρώτα ο Θεός...να μας φύγει το άγχος γενικότερα να φύγει και το πρώτο τρίμηνο..😍

Και εγώ ανυπομονώ.. Βέβαια βαριέμαι απίστευτα το ταξίδι αλλά χαλάλι.. Ελπίζω αφού θα έχουμε κλείσει κ 3μηνο να είμαστε καλύτερα όλες.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...