Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΜΩΡΑΚΙΑ ΙΟΥΛΙΟΥ 2022🤰🤰☀️☀️


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

Κι εγώ έχω αυχενική 29 ❤️ κοντά κοντά 

Τέλεια!!!❤❤❤ παίρνω δύναμη που είμαστε σχεδόν όλες κοντά κοντά γιατί ξέρω ότι δεν περνάω όλο το αγχος μονη μου ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 2.4k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μόλις γύρισα από το γιατρό και τα νέα μου είναι για ακόμα μια φορά άσχημα. Σταμάτησε η καρδούλα του. Είμαι να πεθάνω. Δεν αντέχω άλλο. Είναι το τρίτο μωρό που χάνω σε 1,5 χρόνο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Angelaki91 είπε:

Τέλεια!!!❤❤❤ παίρνω δύναμη που είμαστε σχεδόν όλες κοντά κοντά γιατί ξέρω ότι δεν περνάω όλο το αγχος μονη μου ❤

Και εγώ κορίτσια στις 29 έχω την αυχενική

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό και τα νέα μου είναι για ακόμα μια φορά άσχημα. Σταμάτησε η καρδούλα του. Είμαι να πεθάνω. Δεν αντέχω άλλο. Είναι το τρίτο μωρό που χάνω σε 1,5 χρόνο

Δεν έχω λόγια να σου πω κορίτσι μου 💔 ειλικρινά...μόνο το ποσό λυπάμαι και απ την καρδιά μου εύχομαι να σου στείλει ο Θεός το παιδάκι που θέλεις...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 36 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό και τα νέα μου είναι για ακόμα μια φορά άσχημα. Σταμάτησε η καρδούλα του. Είμαι να πεθάνω. Δεν αντέχω άλλο. Είναι το τρίτο μωρό που χάνω σε 1,5 χρόνο

Ούτε εγώ ξέρω τι να πω... Πραγματικά λυπάμαι πάρα πολύ. 😢💔Δεν ξέρω αν το έχεις ήδη πει, το έχετε ψάξει τι μπορεί να προκαλεί τις απώλειες; Είναι τυχαίο; Ειλικρινά λυπάμαι πάρα πολύ... σα να έχει συμβεί σε κάποιον δικό μου άνθρωπο. Να χαίρεσαι το παιδάκι σου και εύχομαι να έρθει και ένα υγιές μωράκι με το καλό να γεμίσει κι άλλο την οικογένειά σας.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 43 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό και τα νέα μου είναι για ακόμα μια φορά άσχημα. Σταμάτησε η καρδούλα του. Είμαι να πεθάνω. Δεν αντέχω άλλο. Είναι το τρίτο μωρό που χάνω σε 1,5 χρόνο

Και εγώ στεναχωρήθηκα ειλικρινά !! 
να προσεχείς τον εαυτό σου, να προσπαθησεισ να μην έχεις άγχος και ο Θεός είναι μεγάλος ! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Μόλις γύρισα από το γιατρό και τα νέα μου είναι για ακόμα μια φορά άσχημα. Σταμάτησε η καρδούλα του. Είμαι να πεθάνω. Δεν αντέχω άλλο. Είναι το τρίτο μωρό που χάνω σε 1,5 χρόνο

Οχι βρε κορίτσι μου κρίμα δεν υπάρχουν λόγια δυστυχώς 😞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Angelaki91 είπε:

Τέλεια μια μέρα διαφορά 😍 να μπει το 22 ομορφαααα!!!

Ναι μου είπε δεν χρειαζεται να ανυσηχω για κάτι να είμαι ήρεμη και οι εξετασεις μου είναι όλες άριστες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Dimi84 είπε:

Ναι μου είπε δεν χρειαζεται να ανυσηχω για κάτι να είμαι ήρεμη και οι εξετασεις μου είναι όλες άριστες. 

Μπράβο υπέροχα νέα! ❤

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω το πρώτο τρίμηνο έχετε επαφές με τον σύζυγο; ρώτησα τον γυναικολόγο μου λέει ναι κανένα πρόβλημα αλλά κολλάμε λίγο από φόβο ξέροντας ότι το μικρούλι μας σχηματίζεται σιγά σιγά αυτούς τους μήνες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 58 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω το πρώτο τρίμηνο έχετε επαφές με τον σύζυγο; ρώτησα τον γυναικολόγο μου λέει ναι κανένα πρόβλημα αλλά κολλάμε λίγο από φόβο ξέροντας ότι το μικρούλι μας σχηματίζεται σιγά σιγά αυτούς τους μήνες. 

Εμάς μας είπε όχι επαφές το πρώτο τρίμηνο...από το επόμενο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω το πρώτο τρίμηνο έχετε επαφές με τον σύζυγο; ρώτησα τον γυναικολόγο μου λέει ναι κανένα πρόβλημα αλλά κολλάμε λίγο από φόβο ξέροντας ότι το μικρούλι μας σχηματίζεται σιγά σιγά αυτούς τους μήνες. 

Εμεις είχαμε αλλά το προηγούμενο διάστημα με τις ναυτιες δεν είχα και διάθεση οπότε ήταν όντως πολύ περιορισμένες. Γενικά εμάς μας είπε να μην κάνουμε τίποτα τρελά αλλά μια χαρά να έχουμε επαφές. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Να ξέρετε ότι αυτές οι οδηγίες δεν είναι καθολικές. Δηλαδή ο γιατρός κανονικά δίνει συμβουλές ανάλογα με το πόσο επικίνδυνη θεωρεί την κύηση, πόσο άργησες να πιάσεις, αν έχεις προηγούμενες αποβολές κλπ. Μετά είναι και στο γιατρό. Μερικοί γιατροί είναι πιο φοβικοι και πχ δεν ακολουθούν τις επίσημες επιστημονικές συστάσεις όπως με τον εμβολιασμό. Όλες οι επίσημες συστάσεις όλων των κρατών και υπουργείων είναι εμβολιασμός ανεξαρτήτως τριμήνου (για γρίπη και covid). Κάποιοι πιο φοβικοι γιατροί λένε περίμενε, αυθαίρετα ουσιαστικά αλλά με τη λογική φύλαγε τα ρούχα σου φαντάζομαι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 38 λεπτά, ο/η MyNa είπε:

Να ξέρετε ότι αυτές οι οδηγίες δεν είναι καθολικές. Δηλαδή ο γιατρός κανονικά δίνει συμβουλές ανάλογα με το πόσο επικίνδυνη θεωρεί την κύηση, πόσο άργησες να πιάσεις, αν έχεις προηγούμενες αποβολές κλπ. Μετά είναι και στο γιατρό. Μερικοί γιατροί είναι πιο φοβικοι και πχ δεν ακολουθούν τις επίσημες επιστημονικές συστάσεις όπως με τον εμβολιασμό. Όλες οι επίσημες συστάσεις όλων των κρατών και υπουργείων είναι εμβολιασμός ανεξαρτήτως τριμήνου (για γρίπη και covid). Κάποιοι πιο φοβικοι γιατροί λένε περίμενε, αυθαίρετα ουσιαστικά αλλά με τη λογική φύλαγε τα ρούχα σου φαντάζομαι. 

Αυτό ήθελα να πω κ εγώ κορίτσι μου...ίσως κ εμένα μου το είπε έτσι γιατί έχω ιστορικό αποβολων...η κάθε περίπτωση σίγουρα είναι διαφορετική! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω το πρώτο τρίμηνο έχετε επαφές με τον σύζυγο; ρώτησα τον γυναικολόγο μου λέει ναι κανένα πρόβλημα αλλά κολλάμε λίγο από φόβο ξέροντας ότι το μικρούλι μας σχηματίζεται σιγά σιγά αυτούς τους μήνες. 

Και εμένα δεν έχει θέμα προσεκτικα παντα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 9/12/2021 at 6:00 ΜΜ, ο/η Angelaki91 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! 

Εμένα μου είπε να την αποφευγω όσο μπορώ και να τρώω απ' όλα με μέτρο.. εγω πίνω μέτριο καφέ το πρωί και η αλήθεια δεν μπορώ να με φανταστώ να πίνω σκέτο...εκτός αν μου το επιβάλλει και ευτυχως δεν έχει γίνει κάτι τέτοιο! Γιατί δεν τον ρωτάς; ξέρω και από φίλες μου που έχουν όλες μωράκια ότι τους έλεγαν οι γιατροί τους να μην στερηθούν κάτι..αλλα όλα με μέτρο...αν φας δλδ μια φορά μαρμελάδα δεν νομίζω να κάνεις κακό...βέβαια γιατρός δεν είμαι την αποψη μου λέω!!! Και όπως έχω ξανά πει ο κάθε γιατρός εζει την δική του γνώμη! @Pop y

Ασχετα που δεν κάνουμε ιδιαίτερα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Ασχετα που δεν κάνουμε ιδιαίτερα

Τα ίδια τα ίδια και γελάω με το ότι όσο πριν την εγκυμοσύνη ήταν σημαντικό να ερχόμαστε σε επαφή μετά είναι σημαντικό να προσέξουμε και λέει ο άντρας μου "έτσι είναι άμα πάρετε αυτό που θέλετε και πετύχετε το σκοπό σας μετά δε μας χρειάζεστε" 😂😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Τα ίδια τα ίδια και γελάω με το ότι όσο πριν την εγκυμοσύνη ήταν σημαντικό να ερχόμαστε σε επαφή μετά είναι σημαντικό να προσέξουμε και λέει ο άντρας μου "έτσι είναι άμα πάρετε αυτό που θέλετε και πετύχετε το σκοπό σας μετά δε μας χρειάζεστε" 😂😂😂

χαχαχα κι εμένα το κάνει αυτό το αστειάκι. Εγώ, εντωμεταξύ, έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν έχω ναυτίες, έχω φουλ λιμπιντο (λες και είμαι στις γόνιμες), οπότε ελπίζω να επανέλθουμε λίγο στη σεξουαλική μας ζωή, γιατί είναι σημαντικό και να ερχόμαστε κοντά σε αυτό το νέο ταξίδι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσια ήθελα να σας ρωτήσω το πρώτο τρίμηνο έχετε επαφές με τον σύζυγο; ρώτησα τον γυναικολόγο μου λέει ναι κανένα πρόβλημα αλλά κολλάμε λίγο από φόβο ξέροντας ότι το μικρούλι μας σχηματίζεται σιγά σιγά αυτούς τους μήνες. 

Εμένα μου είπε όχι το πρώτο τρίμηνο καθόλου επαφές κ γενικά να κάνω ότι είναι απαραίτητο από δουλειές !! Επίσης ούτε σε μηχανάκι κάνει να ανεβαίνω…

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η evaioan είπε:

Τα ίδια τα ίδια και γελάω με το ότι όσο πριν την εγκυμοσύνη ήταν σημαντικό να ερχόμαστε σε επαφή μετά είναι σημαντικό να προσέξουμε και λέει ο άντρας μου "έτσι είναι άμα πάρετε αυτό που θέλετε και πετύχετε το σκοπό σας μετά δε μας χρειάζεστε" 😂😂😂

🤣🤣🤣🤣στη δική μου περιπτωση εκείνος ήθελε άρα τώρα ας κάνει λίγο υπομονή δεν χαλασε και ο κόσμος 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MyNa είπε:

χαχαχα κι εμένα το κάνει αυτό το αστειάκι. Εγώ, εντωμεταξύ, έχω παρατηρήσει ότι όταν δεν έχω ναυτίες, έχω φουλ λιμπιντο (λες και είμαι στις γόνιμες), οπότε ελπίζω να επανέλθουμε λίγο στη σεξουαλική μας ζωή, γιατί είναι σημαντικό και να ερχόμαστε κοντά σε αυτό το νέο ταξίδι.

Το θέμα είναι να υπάρχει κατανόηση και από τις δυο μεριές γιατί είναι ν δυσκολο το έργο και καλός η κακώς το ζόρι και το καλό και το κακό εμείς το τραβάμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Dimi84 είπε:

Το θέμα είναι να υπάρχει κατανόηση και από τις δυο μεριές γιατί είναι ν δυσκολο το έργο και καλός η κακώς το ζόρι και το καλό και το κακό εμείς το τραβάμε. 

Συμφωνώ, είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει κατανόηση στο ζευγάρι. Και τώρα που είμαστε σε πιο ευαίσθητη κατάσταση ο άλλος να μας φροντίζει λίγο πιο πολύ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MyNa είπε:

Συμφωνώ, είναι πολύ σημαντικό να υπάρχει κατανόηση στο ζευγάρι. Και τώρα που είμαστε σε πιο ευαίσθητη κατάσταση ο άλλος να μας φροντίζει λίγο πιο πολύ.

Δεν ξέρω τι άντρες έχετε εσείς εγώ έκανα το λάθος και έδειξα ότι μπορώ μόνη μου να κάνω πολλα🤦🏼‍♀️από την αρχή της γνωριμίας. Είναι στοργικος συζυγος καλός μπαμπας μας προσφερει ασφάλεια θα ήθελα λίγο περισσότερο να με βοηθάει στο σπίτι. Αυτό δεν πρόκειτε να αλλάξει και το ξέρω 🤣🤣είναι χειρότερος απο τα παιδια 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Αχ άσε... Αναπολώ τις μέρες που κοιμόταν πολύ τα πρωινά και προλάβαινα να πιω καφεδάκι 🤣 εμένα το παληκάρι κοιμάται 1,5 το πολύ 2 ώρες το μεσημέρι αλλά μόνο πάνω μου... Αν κάνω να τον αφήσω δίπλα ανοίγει μάτια και κλαίει... Οπότε είμαστε αυτοκόλλητοι μέχρι το βράδυ που θα κοιμηθεί. Δε προλαβαίνω τι-πο-τα 🤯 ξέρω όμως ότι αυτές οι στιγμές αργότερα θα μου λείπουν.  Αααααα σιδερένιο το 7ο δοντακι σας! (Κι εμένα με δαγκώνει το κουνέλι μου 🤣) Ναι όσο μπορείς πάλεψε το με τα πατημένα γιατί μετά αν το αφήσεις ίσως να δυσκολευτεις.  Κι εγώ νιώθω ότι δεν έχω συνέλθει πλήρως από τη φάση γέννα - νεογέννητο... Καταρχάς ακόμα σκέφτομαι τη καισαρική και τη περίοδο της λοχείας και ανατριχιαζω... Μπρρρρρ!  Πότε πέρασε ένας χρόνος Ε; Απίστευτο! Ένας χρόνος απαιτητικός αλλά συνάμα όμορφος! Πως έχουν αλλάξει τα μωράκια μας... από μικρά νεογέννητα έχουν γίνει μικροι εξερευνητές 🤣 Κοιτάζω τις φωτογραφίες από την εγκυμοσύνη ή βιντεάκια με τη κοιλιά μου να κινείται και ακόμα δε μπορώ να πιστέψω ότι το έζησα, σαν ένα γλυκό όνειρο.... Τον κοιτάζω και η καρδιά μου πάει να σπάσει από αγάπη... 💙      
    • Πώς τη παλεύω; Πφφφφ ανάλογα τη μέρα .. υπάρχουν μέρες που βγαίνουμε βόλτα, μέρες που συναντιεμαι με φίλες που έχουν κι αυτές μικρά παιδάκια και μέρες που είναι σκέτη καταστροφή...  Εμένα αν ξυπνήσει μέσα στη νύχτα θέλει οπωσδήποτε να πιει γάλα αλλιώς δεν ηρεμεί με τίποτα.  Ευτυχώς 20:30-21:00 κοιμάται. Τις τελευταίες δυο μέρες και μένα κοιμάται περισσότερο.... Μωρέ λες; Λες να κοιμόμαστε σαν άνθρωποι σιγά σιγά; 🤣🤣🤣🤣 Φτου φτου φτου μη το ματιασω!   
    • Να χαίρεσαι!! Μια χαρά είναι ο τράχηλος! Άλλες έχουν μικρό τράχηλο και κάνουν περίδεση, εσύ δεν έχεις να το σκέφτεσαι αυτό!!  Σε κάποια φάση λογικά ξεκινά και μειώνεται το πάχος για τον τοκετό! Τα κορίτσια που είναι μαμάδες θα ξέρουν καλύτερα κιόλας!
    • Καλά εσενα θα θέλει σίγουρα να σου το αυξήσει όταν μιλήσεις μαζί του πες μας 
    • Είχε ζοριστεί που με έβλεπε τότε με τους εμετούς συνέχεια ξαπλωμένη γιατί ερχόταν και με πείραζε  για να σηκωθώ μετά από ένα σημείο άρχισε να μου τραβάει και τα μαλλιά για να με σηκώσει 😅 τωρα όχι γιατί την παίρνω αγκαλιά αλλά επειδή περπατάει κιολας Εεε δεν την ζητάει συνέχεια την αγκαλιά αλλα οποτε απλώσει χερι να την παρω την παίρνω απλά δεν θα την κρατήσω πολύ ώρα μετά από λίγο την αφήνω 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...